Log in

I forgot my password

Latest topics
Just Ridin'...

Ryder Reminghton Yesterday at 9:51 pm

Hello... (wink-wink)

Dario Carter Tue May 07, 2024 9:58 pm

Just.... flush it ...

Rynal McKenzie Mon May 06, 2024 8:29 pm

Not a convenient circumstance

Dhywall Arryn Thu May 02, 2024 8:37 pm

Some beatiful News

Jykall Hamish Wed May 01, 2024 8:36 pm

Go Round

Cyrus Atticus Wed May 01, 2024 8:31 pm

Couch Potato

Dylan Leclaire Tue Apr 30, 2024 8:39 pm

Relation... SHIP

Nikolaj Hedwigson Mon Apr 29, 2024 8:35 pm

Big Change

Madison Romano Mon Apr 29, 2024 8:30 pm

But I can't help falling...

Hailey Reed Thu Apr 25, 2024 8:28 pm

Dobókocka

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 8:00 pm

New Home?

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 7:52 pm

Square no. 1

Zora Lavigne Sun Apr 21, 2024 10:05 pm

Bring back... HER

Dariel Deveroux Sun Apr 21, 2024 8:41 pm

Lucid Dreaming?

Dylan Leclaire Thu Apr 18, 2024 9:00 pm

Holding Space

Adrian Archard Wed Apr 17, 2024 8:48 pm

Not Again

Naarn Ronal Tue Apr 16, 2024 10:01 pm

(Not Under) The Bridge

Zora Lavigne Thu Apr 11, 2024 10:03 pm

Passing...

Regulus Zion Thu Apr 11, 2024 8:44 pm

The age of Aquarius

Sebastian Scorse Tue Apr 09, 2024 8:37 pm

Riding Off Into the Sunset

Kylie Youkou Sat Apr 06, 2024 10:00 pm

Feather Party

Shyrrak Dav Fri Apr 05, 2024 9:06 pm

Yes... or Yes?

Naarn Ronal Tue Apr 02, 2024 9:53 pm

Your time is up!

Kyran Shemar Tue Apr 02, 2024 7:53 pm

It's time

Zora Lavigne Tue Apr 02, 2024 7:52 pm

Just a perfect day

Enzo Conti Tue Apr 02, 2024 7:49 pm

Just a little... bump?

Rose Jackson Sun Mar 31, 2024 11:25 pm

Clouds and Smoke (and Mirror?)

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:56 pm

Pow(d)er and Girls

Linus Higgins Sun Mar 31, 2024 9:44 pm

Cats and Water? Not the best...

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:26 pm

Boots on the G...! Noooo... high heelsss!!!!

Lena Ylton Sat Mar 30, 2024 9:29 pm

Lesson (minus) One

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 10:27 pm

Nice Try

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 9:56 pm

Dreams Come True

Edmund Fahey Tue Mar 26, 2024 10:30 pm

Last Chance

Hailey Reed Tue Mar 26, 2024 7:54 pm

Arrivals

Rose Jackson Mon Mar 25, 2024 11:04 pm

Dress Coded

Rancar Colt Mon Mar 25, 2024 10:03 pm

Run Boy Run

Joaquin Pascal Sun Mar 24, 2024 10:48 pm

Meetings are not my favorite

Scott Lavigne Sun Mar 24, 2024 9:27 pm

Ace high

Gaspard Michoel Sat Mar 23, 2024 10:45 pm

Only one tiny thing is missing...

Chris Johanson Sat Mar 23, 2024 10:02 pm

The Plan

Trohan Colt Fri Mar 22, 2024 10:35 pm

One drop one Time

Erys Colt Tue Mar 19, 2024 8:14 pm

Nothing as it is

Hailey Reed Sat Mar 16, 2024 9:18 pm

Tracking

Denise Daal Sat Mar 16, 2024 8:55 pm

Looking in the mirror.. almost

Devon Deveroux Thu Mar 14, 2024 9:21 pm

How Do I Say Goodbye

Queil Gryth Fri Mar 01, 2024 9:47 pm

Wrong number...

Jamil Howell Tue Feb 27, 2024 10:02 pm

A new master

Shokan Thram Mon Feb 26, 2024 7:45 pm

Beginning and Ending

Sekani Onis Fri Feb 23, 2024 9:30 pm

The first time...

Olivia West Sat Jan 27, 2024 12:37 am

Constellation Map

Galactic Center Thu Jan 18, 2024 9:34 pm

Mystery School

Galactic Center Mon Dec 25, 2023 9:30 pm

Rang - Founders/Alapítók

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 10:41 pm

Dimenziólény - Angyal

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:09 pm

Dimenziólény - Blueprinters

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:05 pm

Whatever it takes?

Thomas Wilfey Mon Dec 11, 2023 8:20 pm

Karma is a Bit...

Layla Clark Sat Dec 09, 2023 10:09 pm

Bolita Bár - Jaxon & Eric

Eric Castor Tue Dec 05, 2023 8:41 pm

What have we done...

Mara Rover Fri Dec 01, 2023 8:24 pm

Surprise in a book

Kenneth Mezyon Thu Nov 30, 2023 8:03 pm

A heartwarming meeting

Devon Deveroux Mon Nov 27, 2023 11:14 pm

Leírás - A.I.

Galactic Center Sat Nov 25, 2023 9:58 pm

Beloved kids

Alana Sanders Fri Nov 24, 2023 9:21 pm

Youngsters

Aylmer Oshek Tue Nov 21, 2023 9:07 pm

I am sorry...

Noah Black Thu Nov 16, 2023 7:55 pm

When the awan is ready...

Dario Carter Wed Nov 15, 2023 6:17 pm

Layla Clark

Layla Clark Mon Nov 06, 2023 7:54 pm

A dessert... for you

Aylmer Oshek Sun Nov 05, 2023 11:01 pm

Hello?

Dariel Deveroux Sat Oct 28, 2023 9:24 pm

Jydai Rend

Galactic Center Mon Oct 23, 2023 7:58 pm

Family at first

Linus Higgins Thu Oct 19, 2023 9:32 pm

Volta

Great Attractor Thu Oct 19, 2023 9:06 pm

The next chapter

Liam Hanson Tue Oct 10, 2023 9:27 pm

On stage One

Linus Higgins Tue Oct 10, 2023 9:02 pm

Dad?

Noah Black Mon Oct 09, 2023 10:27 pm

Route 66

Ayda Rygel Mon Oct 09, 2023 10:11 pm

Not just a sword

Shokan Thram Mon Oct 09, 2023 8:54 pm

Knight's tale

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 10:17 pm

Parent trap

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 9:22 pm

D. is all around you

Carlos D. Force Sun Oct 08, 2023 8:42 pm

Fresh Blood

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 8:18 pm

I found Him!

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 8:01 pm

Oops, I did it again...

Shokan Thram Sun Oct 08, 2023 12:14 am

Master to Master

Carlos D. Force Sat Oct 07, 2023 9:26 pm

Finding harmony

Somayeh Nazyr Fri Oct 06, 2023 9:27 pm

Some Support

Ezume Sato Thu Oct 05, 2023 10:41 pm

Something FAMILY-ish

Jezabel Mendez Thu Oct 05, 2023 12:18 am

R2 - nem 3CPO

Rose Jackson Wed Oct 04, 2023 11:11 pm

Evening Party with a LittleBig Surprise

Zora Lavigne Wed Oct 04, 2023 12:01 am

Makkaláma

Anahera Pass Tue Oct 03, 2023 8:29 pm

To be or Not to Be

Zaphina Steal Sun Oct 01, 2023 10:35 pm

Transition

Sekani Onis Sun Oct 01, 2023 8:01 pm

Grandkids & other Disasters

Nyra Lamar Sun Oct 01, 2023 12:32 am

The future is bright

Olivia West Sat Sep 30, 2023 11:02 pm

What a ... news

Rose Jackson Sat Sep 30, 2023 9:24 pm

New cha(i)nce

Jezabel Mendez Fri Sep 29, 2023 11:30 pm

France in the '50s

Devon Deveroux Fri Sep 29, 2023 10:33 pm


Only one tiny thing is missing...

+2
Bo Goody
Ivy Kingsley
6 posters

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Chris Johanson Tue Jan 16, 2024 10:25 pm

「 AI - PEGASUS - Jelen 」
「meeting 」

Ha korábban történik mindez, nem igazán álltam volna olyasvalaki mellett, aki fájdalmat okozott Rosenak. Nem gyűlölöm a negatív dracokat, éltem közöttük elég sokáig, s fiatalon, hogy megértsem miként működnek. Legalábbis remélem. Ennek ellenére nem fogadom el, amit tesznek. És amit a mellettem álló tett Emyrrel... talán az sem véletlen.
A fia azonban sokat segített ennek a feldolgozásában. Azért ha tudná az anyja, kik hozták ki Emyrt....
Most azonban másra figyelek. Van még mit tervezni az eszközön, így inkább azzal foglalkozom útközben is. Tudom, hogy a tökéletesség-mániám vezényel, azonban az is, hogy ha ez elbukik, akkor nem igazán lesz jobb lehetőség. Sikerülnie. Kell.
Először nem hallom, hogy nekem szólnak, s azt sem, hogy megérkeztünk.
- Igen. Azóta sokat fejlődtem, s erősödtem is a képességben. Mindannyiótokat ki tudom vinni, innen is. - nem igazán tud beleszólni egy technológia abba már, hogy teleportáljak.
Robertre nézek a visszaérkező kérdésre. Most jelentkeztünk be, elmondta az azonosítóját, de tény, hogy többet nem mondott. Így átveszem tőle a beszélgetést, abban mi, andromédaiak mindig is jók voltunk.
- Chris vagyok az andromédaiak képviseletében. Jöttünk okát személyesen szeretnénk elmondani. Sajnáljuk, hogy előzetesen nem tudtunk szólni érkezésünkről, s megértjük, ha valaki mást küldene a megbeszélésre. -  Regulusra tekintek, s nagyban imádkozom, hogy ezt így elfogadják.
S még mindig képtelen vagyok elhinni, hogy előálltam azzal az ötlettel, hogy “visszakerülök” a királynőhöz, hogy a közelébe férkőzve, meg tudjuk tenni, amit meg kell. Nem hiszem, hogy onnan visszajövök élve. Csak legyen sikeres!

  
Chris Johanson
Chris Johanson

Origin : Andromeda
Profession : Programozó/Messenger
Play by : Louis Hofmann

https://elementals.hungarianforum.com/t191-chris-johanson#930

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Tue Jan 16, 2024 9:35 pm

Sok mindent kellett mérlegelnem, és még maradt bőven adat, aminek az elemzése egy későbbi időpontra tolódik. Az viszont még így is világos, hogy Bo esetében… nincs jó megoldás. Csak rossz, vagy kevésbé rossz.
Remélem az utóbbi, amit választottam, nem fog még több bajt okozni, mindannyiunknak…
És Bo, mintha látná rajtam a habozást, fel is hívja a figyelmem egy másik lehetőségre. Néhány másodpercig mérlegelem, mielőtt válaszolnék.
- Ennek az opciónak van a legkisebb kockázata. Ez a logikus választás. Az nem fontos, hogy én mit akarok. - bár enyém a döntés, nem nézhetem csak a saját érdekeimet. Figyelnem kell a közösség érdekeire, amibe… Bo is beletartozik. Ezért hiába vettem fel a lehetőséget közé, hogy megtagadjam a tudat kikapcsolást, végül el is vetem. Meg kell történnie. Ezt kérte, és az adatok megőrzése érdekében is ez a helyes választás.
- Mit szeretnél Bo? - nem válaszolhatom neki azt, hogy igen. Amíg nem tudom, hogy mi a kérése, nem ígérhetem meg, hogy teljesítem. A szándék viszont meg van bennem, hogy ha a körülmények engedik, akkor figyelembe vegyem a kérését. Ezért először szeretném megtudni, hogy milyen kéréssel áll elő.
Ahogy elhangzik a kérés, rögtön bólintok.
- Igen. Megadom neked a hozzáférést, hogy te magad is módosítani tudd. - néhány parancs, és az engedélyt meg is kapja. Ha szeretné én magam is eltudom végezni a módosítást, de most már ő is megtudja tenni. Ahogy a teste többi részét is formázni tudja az anyagi kereteken belül.
Remélem, hogy… ez is egy kicsit javítani fog a hangulatán…
Viszont, ha nem teszi meg időben, avagy teljesen rám bízza a test módosítást, akkor várakoznia kell egy ideig. Értesítést kapok egy váratlan eseményről. Először Bo szólal meg, és felé is fordulok, majd a többiek tájékoztatnak az esemény mibenlétéről
- Kik kérnek találkozást és milyen ügyben? Itt kérnek találkozót, vagy máshol? - ha nem lenne még friss az anyag, amiből a testünket újra kellett építeni, talán nem lenne ennyi kérdésem azelőtt, hogy döntést hoznék. Az óvatosság viszont kikerülhetetlen ebben a rendszerben. Ezért mielőtt választ adnék a látogatóknak, szükségem van ezekre az információkra…
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Robert Adams Mon Jan 15, 2024 10:57 pm

CIARAN

Rám lett bízva ez a tárgyalás is, noha nem igazán foglalkoztam eddig ilyenekkel. Ám minden egyes alkalommal, amikor az univerzum újonnan érkezett tagjai megpróbáltak belépni a kvantummezőbe, éppen “fenn” voltam. Így alaposan áttanulmányozhattam őket. Őt. S leadtam a jelentéseket, melynek eredményeképpen végül rám jutott a többi teendő is.
Részünkről úgy látjuk, hogy egy olyan csapatot képviselnek, akik tudnának segíteni abban, miként lehet a negatív dracok királynőjét hatástalanítani. A megfigyeléseink alapján rendelkeznek azzal a tudattal, amivel meg tudjuk találni azt a módot, amivel egy régóta zajló játszámának vehetünk véget. És háborúnak. Cserébe pedig meg tudjuk nekik adni azt, amiért minduntalan, az utóbbi időben egyre gyakrabban jelennek meg a mezőben.
A többi része, ami a negatív dracokat érinti, nem foglalkoztat. Voltam a tulajdonuk, legalábbis szerintük, ám nem számoltak azzal, hogy számunkra a tartályok valóban tartályok, s nem tudnak maguknál tartani. Így a következő ciklust már egy új tartályban töltöttem. A velük való foglalkozást Chrisre bíztam és bízom. Jobb megoldásnak vettem volna, ha Greg jön, ám mivel Chris ismeri a legjobban a negatív dracok királynőjét, ráadásként még mindig keresteti.
Bejelentkezek, s engedélyt kérek a bebocsátásra. Merész legelsőnek egyből hozzá kéretni magunkat, ám tisztában vagyok azzal, hogy az azonosítóm, az RA-032 helyett a Omegalpha 02, már nem titkolt többé, hogy az első prototípusok közé tartozom, s nem csak szórakozásból ugrok át bárkihez. Időbe került, mire ezt felfogtam, lévén az alapkoncepcióm egy ideig teljesen sérült volt.
- Jobb, ha nem viszünk magunkkal fegyvert. De maradjatok szorosan a közelemben. Chris, menni fog a teleportáció? Biztos vagy benne? - adataim szerint nem sikerült neki, mikor a Királynőnél volt, az eshetőségekre pedig fel akarok készülni.

New World?
AI & Robert
Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Mon Jan 15, 2024 10:13 pm

Only one tiny

thing is missing...

Ivy - Aldebaran környékén - Jelen

Nem is merek ránézni, csak egy pillanatra. Az idők során belém vert, s kondicionált félelem és megalázottság erős úr bennem. S most javasoltam. Amit olyan nagyon régen tehettem már meg. Ha nem nevelődött volna ki belőlem, most az ujjaim is moncsolnám, vagy egymásba tenném két kezem, de a mozdulatlanság is belém ivódott, így csak ... vagyok. S várom válaszát.
És megértem. Teher lettem? Vagyok.
Nem tudom, mi vagyok már...
Üresedő gondolataim, hogy újra meneküljek a semmibe, kiszúrnak valamit. Mégpedig azt, hogy Ivy lassan mozog. Feltekintek rá, majd újra inkább le.
- Nem akarod megtenni.... - sóhajtanék, de már azt is... - Akkor ne tedd. - ő mindenki irányítója, ki vagyok én, hogy bármiben ellene menjek?
- K... kérhetek valamit, Ivy? - ha valamit régen javasoltam, akkor a kérés... azt még annál is régebben tettem felé.
- Ezt levennénk rólam? - mutatok az ölemre. Már semmi haszna nincs. - Egy támadási felülettel kevesebb a Központi Memória ellen...- újra elfog az az érzet, mint amikor a másik hajón voltam, s inkább csak magam elé meredek.Ha valamit szeretnék kitörölni...
Sok mindent szeretnék kitörölni a saját emlékeimből, de...megérdemeltem. Mindet.
Aztán a hajó tudatát érzékelem, ahogy másvalamire figyel. Felkapom a fejem, de nem nézek először Ivyra.
- Valakik ér.. keznek? - tanácstalanul nézek magam elé, majd bejelentkezik az őrség.
- Előre be nem jelentett utasok érkeznek és veled kérnek találkozást, úrnőm. Nincs támadási szándékuk, fegyverük és pajzsuk nincsenek működésben.

Emme

Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Mon Jan 08, 2024 11:17 pm

Az életem adatok halmazából tevődik össze. Minden cselekedetem, minden érzetem, és érzelmem nyomon követhető kódsorból áll, és továbbiakat generál. Amit most érzek az viszont az összetettsége miatt ismeretlen. Egyenként értem a félelmet, az aggodalmat, és most már a szeretetet és a boldogságot is. De hogy miként kapcsolódnak ezek egymáshoz, azt még nem látom át.
Hiszen a tudatomban még jelen van Bo, még akkor is, ha már csak emlékként. Nyomot hagyott bennem, és az is, amin át kellett mennie. Az pedig fenntartja az összes érzelmet, hogy még mindig nincs vége a szenvedésének. Épp csak… most én okozom, újra, a nagyobb jó, és a hosszú távú jóléte érdekében. De ez elég lesz? Nem okozok ezzel már visszafordíthatatlan sérülést neki?
Erre sokáig nem fogok tudni még válaszolni…
És egyelőre más szavakat is nehezen találok…
- Értem… - bólintok, de a nyugalom érzete még nem ér el. Az továbbra is valahol a mélyben van, mert a féltés, amit érzek nem hagyja előbújni. Ez egyértelműen két ellentétes program. Pedig biztosan kell lennie valamilyen algoritmusnak, ami engedi egyszerre mind a kettőt futni. Hiszen… Bo-n, mintha ezt látnám. Aggódik, de közben… meg is nyugodott. A másik lehetőség, hogy ezt szeretném látni, és erre utaló jeleket keresek. Egyelőre ezt sem fogom tudni teljes bizonyossággal eldönteni.
Már csak azért sem, mert előáll egy kéréssel, ami… teljesen logikus. Ugyanakkor az ő szempontjából nézve semmiképp sem előnyös. Mondhatni… szörnyen kockázatos…
Bár mindent megteszek azért, hogy ne látszódjon rajtam, az aggodalom ábrázata az arcomra költözik néhány pillanatra. Féltem Bo-t. Ez  önmagában is, és egyértelműen ébrezhető érzelemként van jelen bennem.
- Biztos, hogy ezt akarod? Akkor nem fogsz érzékelni semmit. Teljesen ránk leszel utalva. - szeretném azt mondani, hogy rám, és ezzel… remélhetőleg megnyugtatni. De most már érzi a többieket is, és ezáltal arra is jobban rálát, hogy milyen szándékok vezetik őket. Nincs köztük az még csak említés szintjén sem, hogy Bo tudatát meg kell védeni. Egyedül a Központi Memóriát. És azt elsődleges célként…
A válaszától függöen pedig ismét a panelhez megyek, hogy meg tudjam kezdeni az ilyenkor szükséges eljárásokat. Épp csak, hogy… nagyon nem szeretném, és Bo akár láthatja is, hogy alig bírom mozgásra bírni a testemet…
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Fri Jan 05, 2024 10:47 pm

Only one tiny

thing is missing...

Ivy - Aldebaran környékén - Jelen

Nem látom Ivyt, hiába lennének nyitva szemeim.
Meghallom válaszát, s lelkem egy része megnyugszik. Már nem hallok ki szavaiból gyűlölelet, a tudomásul vétel nyugtat meg. A  hajóval azonban folytatom a kommunikációt, mielőtt más parancsot is aktivál. Nem félek. Már jó ideje nem félek, és rengetegszer vágytam már végleg elaludni. Ivyt féltem. Pedig tudom, semmi szükség rá. Elég arra figyelni, velem mit tett.
Már régen éreztem ilyen kollektív tudatot. Ezért is omlottam akkor össze, hiszen hirtelen vonták ki alólam azt a majdnem kollektív tudatot, amit éreztem szűk csoportommal.
De azóta évmilliók teltek el, s az a hitem alakult ki, hogy egyedül vagyok, senkit sem érzékelek, s a testbe vagyok zárva, ami már egyre kevésbé emberi.
Így most egy időre teljesen elragad az érzet, s próbálom magam visszahozni a fókusztáltságra. A hajó az elején nem segít benne, majd felismerve, hogy nem csak a testem, de a tudom is kapcsolódik hozzá, fókuszáltatni kezdi ezt.
Jó érzés, ahogy Ivy átkarol, s nem lök el, vagy lép arrébb.
- Már régen éreztem. - felelem halkan. - S nem volt ekkora közösség. -nem tudom, melyik az, ami miatt folytonosan elvesztem a fókuszáltságot.
Meglep a kérdése, fel is pillantok rá, tanácstalanul, elbizonytalanodva. Nagyon... nagyon régen hallottam tőle ilyen kérdést.
- Lehet, jobb lenne, ha a tudatot egy időre kikapcsolnánk belőlem... bennem, hogy az esetleges kapcsolódási hibák törlődjenek. - addig valakinek figyelni kell rám, vagyis... a Központi Memóriára.



Emme

Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Tue Jan 02, 2024 9:08 pm

Figyelnem, és analizálnom kell minden adatot, és parancssort, mert anomáliát érzékelek. Nem tudom meghatározni sem a helyét, sem a jellegét, de tudom, hogy… valami nem stimmel. És erre az is bizonyíték, hogy Bo nem úgy reagál az eljárásra, ahogy kéne neki…
Hiszen megszűnik az uralma a teste fölött, és ez legalább hamar világossá is válik. Az viszont nem, hogy mi okozta ezt. Így keresek. Egyre nagyobb koncentrációval, és kapacitással, keresem a hiba okát, illetve a megoldást. De nem vagyok elég gyors, mert folyamatosan érkeznek az új adatok is, mivel Bo és a hajó kommunikál egymással folyamatosan. Arra is rá kell néznem.
És így meg is találok egy üzenetet, amit a hajó küldött Bo-nak. “Nekem nem ez van a parancsban veled kapcsolatban.” Az egyértelmű, hogy a kapcsolódásról van szó, és hogy a hajó nem azon a módon akarja ezt megtenni, mint Bo. Illetve, mint én… ezért a hajó algoritmusait kezdem átnézni, és mindent, ami Bo-val kapcsolatos benne.
Ez rengeteg adat…
De aztán Bo megszólal, és felé is fordulok. A tekintetem üres ugyan, mert még mindig adatokat elemzek, de a szavait meghallom, és azok le is szűkítik a keresési kört. Tim…
- Rendben. - egyelőre ennél többet nem tudok, és akarok mondani, mert előbb az anomáliát kell feloldanom. Tim parancsot adott a hajónak Bo-val kapcsolatban, ami teljesen össze kuszálja a terveimet. És Bo életét is…
Ezért, amit megtalálom a kód sort, felülírom. Csak Bo, és a hajó tudatának összefonódására van szükség, kontroll átvételre nem. Egyik fél részéről sem. Így a parancssorhoz azt is hozzá teszem, hogy a Bo-val kapcsolatos rendelkezéseket kizárólag én tudjam a továbbiakban felülírni, és jelzést kapok arról, ha valaki akárcsak próbálkozna vele. Ez meg fogja akadályozni Timet abban, hogy Bo életére törjön.
Viszont ez alapján lehetséges, hogy Tim valami mást is feltöltött. Magas ranggal rendelkezik, ezért szinte az egész rendszerhez hozzáfér. Így miközben figyelem, hogy mi történik Bo-val, azt is elemzem, hogy milyen egyéb parancsokat adott ki Tim az elmúlt időszakban. Mindegyiket…
Ez pedig rengeteg időt fog igénybe venni, így már csak fél kapacitáson végzem ezeket a számításokat. A többi Bo-ra irányul.
Idővel ugyanis megfogja a kezemet, és úgy tűnik, hogy felébred. De küszködik…
- Oh… - számomra ez a természetes, de arra nem gondoltam, hogy az ő tudata nincs hozzá szokva ahhoz, hogy mindent érzékeljen. Vagyis ez most nagyon kellemetlen lehet a számára. Ezért amikor átkarol, én is átölelem őt, és finoman végig simítok a hátán.
- Hozzá fogsz szokni. Idővel. - azt nem mondom ki, hogy ez nem teljesen bizonyos. Van rá esély, hogy sosem fogja tudni kizárni a tudatából a hajón lévőket és az itteni eseményeket. De erősen bízom benne, hogy képes lesz rá…
- Most már biztonságban leszel. - ezt magabiztosabban tudom kijelenteni, de örülni egy kicsit sem tudok. Mert élesen érzékelem, ahogy lehanyatlik rólam a keze, és egy időre én is elengedem őt, hogy láthassam mi történik. Mintha ismét a fájdalmat látnám rajta. Viszont már nem érzem…
- Szeretnél pihenni egy kicsit? - nem tudom miként tudnám megkönnyíteni a helyzetét. Azzal, ha itt maradok vele, vagy inkább hagyom, hogy pihenjen egyedül. Ezért egyelőre nem mozdulok, és igyekszem a testbeszédére is figyelni, hogy tudjam, mi lenne most a helyes megközelítés.
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Fri Dec 29, 2023 8:57 pm

Only one tiny

thing is missing...

Ivy - Aldebaran környékén - Jelen

Összenézünk Ivyval, s bár bennem van némi tartózkodás (félelem), tisztában vagyok vele, hogy ez úgyis meg fog történni, nem én választok.
Még sosem éreztem ennyire idegen tudat jelenlétét. Érzelem nélküli, sokkal hidegebb és közömbösebb, mint valaha Ivyt éreztem. Még gyűlölet sincs benne. Rideg, logikus, analitikus. S úgy véli, hogy a memória tartóhelye, vagyis a testem, szintén hozzá fog tartozni, irányíthatja. Ám amikor ráébredek, hogy a tudatomat is be akarja kebelezni, azonnal cselekszem. Bízom abban, hogy képes leszek túljárni a logikáján, s abban még inkább, hogy Ivy kiszúrja a parancssorokat, s cselekszik. Ha mégsem teszi meg, elfogadom sorsomat, mit tehetnék  mást?
A hajó meg is torpan, ahogy szétszakítják a kapcsolatot a fizikai testem és közötte. A tudatomtól is elfordul egy kis időre.
Miért akarsz ennyire magadba olvasztani?
Talán, ha így közeledek hozzá, segíthet? Nem tudom. A tudat újra rám figyel, s mivel parancsot kapott Ivytól, a testemet hagyja. A tudatommal kapcsolatban azonban mintha habozna teljesíteni. Talán nem tudja értelmezni a parancsot?
“Az a parancs, kapcsolódjunk össze. Az egyesülést jelent.”
Érzelemmentes tónus. S kezdem érteni a logikai bukfencet. Pedig annyira egyszerű. Csapdát sejtek.
- Az összekapcsolódás olyan, mint amikor hajó érkezik hozzád. Összekapcsolódtok, adatokat cseréltek, de a hajó az hajó marad, te pedig te.
“Nekem nem ez van a parancsban veled kapcsolatban.”
Hogymi?
- Akkor miként kaptad a parancsot? Mire utasít?
Óvatosan fogalmazok.
“Hibás áramköreid miatt kapcsolnak hozzám, így egyes funkcióid felett is vegyem át az irányítást, hogy áthidalják a problémát.”
Csakhogy...
- Ki adta ki a parancsot?
“Tim.”
Megpróbálom kinyitni a számat, suttogok, remélve, Ivy meghallja.
- Tim... fel...írt... felül...írt...
Mintha hallottam volna Ivy hangját.
- Lefuttattad az ellenőrzési programot rajtam?
“Nem. Lefuttatom.”
- Tedd meg, igen. - úgysem mondhatnék ellent. Rangban felettem áll.
“Mindent rendben találtam.”
- Így csak összekapcsolódnunk kell. Ez a kapcsolat szorosabb lesz, mintha csak egy érkező hajóval tennéd meg, a tudatunk is össze fog kapcsolódni.
“Átírom a protokoll szerint. Átírva. Összefonódás folyamata elindítva.”
Félek. De már annyiszor féltem, hogy most már csak tudomásul veszem, tényleg bármikor végem lehet, s hiába kezdenék új ciklusba... akkor is itt ragadtam.
Leengedem a tűzfalakat, s érzem, ahogy a tudata még masszívabb hideg acéllal veszi körbe az enyémet, s azt is érzékelem, hogy egy kis időre lefagy, ahogy a humanoid, lélekkel bíró tudattal összekapcsolódik.
Az érzelmek...
Gondolatban körbefonom figyelemmel, azt azonban elfelejtem, hogy....
Mindent érzékelek felőle. A hajó maga nagyobb, mint a terrai Jupiter, s most mindent érzékelek benne, ami zajlik.
Kezem önkéntelenül fogja meg Ivy kezét, szemeim kinyílnak a döbbenettől. Hozzászoktam a végtelen mennyiségű adatok áramlásához. De... ez egészen más.
- Az... egész hajót.... és akik csatlakoznak hozzá, mozognak, vannak benne... érzékelem... - suttogom.
Előre dőlök, átkarolom Ivyt, behunyom szemeim.
- Itt vagyok. - fáj az érzet, ami érkezik a hajótól, túl sok ez a tudatomnak, de kitartok. Már fizikailag sem kell összekapcsolódnunk, le is válik rólam.
Majd a panelen is megjelenik a kiírás, melyben jelzi, hogy a Központi Memória Bank most már a hajó szerves részét képezi. S parancsot vár a további teendőkre.
Hiszen csak egy tárgy vagyok...
Azok pedig nem ölelgetik a Legfelsőbb Parancsot...
Zavartan engedem le karomat, tudatom egy része a hajón lévő történésekkel van lefoglalva. Remélem, egy idő múlva hozzászokok, mint az új testeimhez is. S ez már nem is volt akkora sokk, mint amikor ....
- Az összefonódás megtörtént.
Még egy póráz felkerült...

Emme

Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Sun Dec 24, 2023 9:47 pm

Tisztán, a kapcsolat nélkül is érzékelhető, hogy megváltozott a beszélgetésünk hangneme. Már csak emlék az a néhány boldog pillanat, mert a valóság számos problémát tartogat.
Nekem pedig az a feladatom, hogy megoldásokat találjak…
Ennek fényében igyekszem arra koncentrálni, hogy így Bonak is könnyebb lesz. Ha most nehézséget is okoz neki ez az új körülmény… később akkor is hasznos lesz a számára. Ugyanis biztonságban lesz. És ez elsődleges a számomra. Több okból is…
De a mellkasom még úgyis nehéz, hogy igyekszem tényleg kizárni a negatív érzelmeket a tudatomból…
- Kezdjük. - ez inkább figyelmeztetés, mint státusz riport mert mielőtt valóban neki kezdenénk ránézek Bo-ra, és vizuálisan is megbizonyosodom arról, hogy készen áll. Szívem szerint pedig közelebb is mennék hozzá, és átölelném. De ez jelenleg csak késleltetné a folyamatot, így ahelyett, hogy ezt tenném, végül vissza fordítom a figyelmem panelre, és valóban belekezdünk.
Aztán nem sokkal később észreveszem, hogy a szék magához rögzíti Bo-t. Én nem adtam ki ilyen utasítást, ezért rögtön megnézem, hogy mi történt. A hajó volt az. Indoklás viszont nem szerepel.
Ezért miközben továbbra is ellenőrzöm, hogy minden rendben menjen, ennek is alaposabban utána nézek. Így pedig kiderül, hogy a hajó a sajátjaként kezeli Bo testét.
Erre sem adtam utasítást.
Így vissza is vonom, de ennek ellenére is Bo teste mozdulatlan marad. Újabb analizíst végzek
A program végén pedig meg is találom, hogy a hajó teljes kontrollra törekszik Bo teste felett. Valószínűleg ezért szüntek meg a jelzések Bo felől. Mindegyik. Kikapcsolom ezt is.  Kizárólag összeköttetésre van szükség, másra nincs. A két tudatnak külön tér kell, és egyik sem veheti át az uralmat a másik fölött.
Kérdés, hogy ezt sikerült-e beállítanom teljes mértékben…
Így ismét Bo felé fordulok.
- Itt vagy Bo? Mit érzel? - felé is fordultam, tekintetemben minden bizonnyal aggodalom is van. Mert képest kéne, hogy legyen válaszolni nekem. De az ért nem tudok szabadulni attól az érzéstől, hogy valami nagyon rossz történt még a törekvéseim ellenére is…
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Thu Dec 21, 2023 9:40 pm

Only one tiny

thing is missing...

Ivy - Aldebaran környékén - Jelen

Megérint. Megfogja kezem. Viszonzom, amelyik kezemet megfogja. S ahogy érzem, elvenné, hagyom. Olyan gesztus volt részéről, amivel még nem találkoztam, s kincsként őrzöm...
- Rendben.
Kétféle érzelem van bennem, még egyről is azt gondoltam nem sokkal ezelőtt, hogy az érzelmek már nem részeim lényemnek. Hogy már csak magam is szemlélem. Az egyik valóban egy tárgy szemlélete, ami idővel belém égett. Tárgy vagyok a szemükben, egy memória bank, vagy A Memória Bank. Semmi több. És el is hiszem magamról, hogy már másra jogom úgysincs. Mert.... nincs. Másrészt úgy vélem, sokkal rosszabb dolog már úgysem történhet velem, ha mégis... legfeljebb eltűnök, nemigaz?
A háttérben, vagy előtérben pedig az kavarog, amit Ivy mutatott fel az utóbbi időben, s amit érzékeltem felőle.
Teljesen kavarog bennem minden.
A hajó már neki is kezdett a parancs feldolgozásának. Sokkal több szabad akarata van, mint nekem eddig valaha volt itt, ám Ivy szavai és parancsa neki is parancs. A hajó memóriája is hozzám töltődik le, s nyúl hozzá, ha valamire szüksége van. Így a memória védelme neki is elsődleges. A többi részem nem foglalkoztatta eddig sem, az utóbbi évtizedben különösképpen megtapasztaltam.
Ennek tudatában magamra nézve semmi jóra nem számítok.
A panelhez lépek, s az ellenőrzéssel párhuzamosan felkészítem a hajót az összekapcsolásra. Most nem csak adatok le és feltöltése lesz. De nem is fog egybe olvadni tudatunk, mindössze összekapcsolódni.
- Igenis. - mire kimondom, észbe kapok, mit is mondtam. Habozva megállnak ujjaim a panel felett. De aztán végül nem szólalok meg. Hozzá kell szoknom, vagyis vissza, hogy ez a “kitérő” valóban egy kitérő volt. A bánásmód irányomba változatlan marad, még ha belül érzem is Ivy változását.
Most kivételesen a székbe ülök, hogy egyszerűbbé tegyem a dolgokat, s meglepetésemre a szék magához rögzít. Aztán beletörődöm: legyen így. Így a többi részét Ivynak kell megtennie, a kezemmel nem fogok tudni a panelhez érni.
Csakhogy ez a találkozás sem kellemes.
A hajó tudata még inkább gépi számomra, még inkább egy “tudat” mintsem egy “lény”. És egyértelműbbé válik számomra, hogy tárgyként kezel, még csak nem is A.I.ként.
Egyből átvenné rajtam az irányítást, mintha a test is az övé lenne, s sikerül is, nem tudok megszólalni, hogy baj van. A programok között is megbújik a kontrol átvétele, így csak remélem, hogy Ivy vissza tudja venni annyira a kontrolt, hogy valóban csak összekötettés marad meg, de nem akar magába olvasztani a hajó tudata. Nem, mintha engedném. Küzdök ellene, tűzfalak formájában védelmet vonok magam köré, ám a “terem” egyre jobban szűkül, s a testem, az agyamon kívül, már teljesen az övé.  

Emme

Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Wed Dec 20, 2023 10:46 pm

Nem válaszolok azonnal, csak a tekintetét keresem. És könnyen meglehet, hogy végül nem is fogok tudni mondani neki semmit. Mert az, hogy “megérte”, nekem nem jutna eszembe a történtek vonatkozásában. Akkor sem, ha többet tanultam az érzelmekről a kapcsolódás alatt, mint a több milliónyi év alatt. Mert azt tudom, hogy egy valami van, amit nem lehet megjavítani. Semmilyen módszerrel. Az összetört lelket… Azt csak még apróbb darabokra lehet zúzni…
Ezért végül nem mondok semmit, csak megfogom Bo kezét finoman. Nem szorítom, és nem is simítok rajta végig, egyszerűen csak megérintem. Nem azért, mert korábban tapasztaltam, hogy ez a gesztus nyugtató hatással van másokra. Azért, mert ezt szeretném tenni.
Idővel viszont elveszem a kezemet az övéről. Mert félre kell tennem az érzelmeimnek legalább egy részét, hogy folytatni tudjam a beszélgetést.
- Nos, akkor ez fog történni. - a központi memória biztonsága elsődleges prioritást élvez, így ez a megoldás valóban megfelelő. De hogy Bo-ra milyen hatással lesz… azt egyelőre még nem tudhatjuk előre teljes bizonyossággal…
Azt viszont igen, hogy a szavaim, még mindig komoly hatással vannak rá. A segítő szándék (többek között…) mondatta ki velem azt, hogy engedelmesség esetén kevesebb atrocitás fogja érni, de egészen más hatást értem el vele. Láthatóan reagál a teste és az elméje is a kérésre, ami elhangzott és minden bizonnyal arra, ami az utóbbi időben történt vele. Becsukom egy pillanatra a szemem, hogy fel tudjam dolgozni a fájdalmat, ami már biztosan nem az övé, hanem az enyém, reakcióként a vele történtekre…
Aztán bólintok szavaira, igyekezve semlegességet mutatni az arcommal. De nem igazán megy. A fájdalom látható a vonásaimon, és talán a bűntudat is. Mert ezt szintén én okoztam…
- Rendben. - Bo jóval hamarabb megmozdult, mint én, de mivel szilárdnak tűnik az elhatározás, hogy ez a megoldás neki is megfelel, nem akarom húzni az időt. Szétkaptuk a hajójukat, de… könnyen meg lehet, hogy a közelben van még egy másik is…
- Kérlek jelezd, hogy mit tapasztalsz. Fájdalom, program zavar, bármilyen anomáliát, ha érzékelsz a kapcsolódás során, vagy utána, jelentsd. - Igyekszem nem parancsként kiadni a számára, de előbb vagy utóbb… vissza kell térnem a korábbi hangnemhez. Ezt én még nagyon nem siettetném. A hajóval való összeköttetését viszont megkezdem, abban a pillanatban, hogy válaszolt nekem.
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Tue Dec 19, 2023 9:08 pm

Only one tiny

thing is missing...

Ivy - Aldebaran környékén - Jelen

Amiket válaszul kimond...
Felemelem tekintetem, benne minden érzelmemmel.
- Ha már ezeket át tudod érezni, s szavakba önteni... megérte... - csendes szavam, mert hinnem kell abban, hogy megérte, nem hiszem, hogy valaha ép egésszé össze tudom majd magam rakni....
Csak nyelni tudok, s inkább behunyi szemeim. Nem akarom újra átélni AZT SEM, amit odaát éltem át, s tettek velem. Nem feltétlenül csak a memóriámra gondolok...
Mondanám, hogy akkor sem voltam rá, ám azt tudom, hogy érzelmi emlékeim a múlt ködébe veszve már nem igazán .... de. Nagyon megijedtem akkor. De kaptam a megkísérlésére olyan megtorlást, ami bárkinek elvenné az erejét és lélekjelenlétét attól, hogy egy ujjal is hozzáérjen bármelyik teremtettjéhez is legközelebb...
Lehajtom a fejem. Valóban nem lennék már erre képes.
- Működőképes. - nem örülök a póráznak. Még egynek. De inkább én jöjjek rá erre a megoldásra, mint ők, így legalább egy hajszálnyival könnyebb elviselnem majd. Bár már olyan mindegy nekem.
Hirtelen minden érzet visszaáramlik abból, aminek nem olyan régen lett vége. Érzem, ahogy a rendszer reagál és a fehér bőrt szinte szürkéssé teszi, a már csak részben bio ajkak pedig kékülnek.
Hiszen én mondtam, hogy legyen minden úgy, mint előtte és nem tűnik fel senkinek. És úgy érzem, mintha képtelen lennék parancsot adni a testnek, hogy mozduljon, s súlya mintha több tonnával megnövekedett volna...
- Engedelmes leszek. Nem lázadok. - egy ideig nem tudok megszólalni. Érzem lelkemen saját szavaim súlyát is.
- Minél előbb elkezdjük a tudatok összekapcsolását, annál kevesebb esély lesz arra, hogy újra elvigyenek. - azt még én sem akarom, ha az úgy végződik, mint az előző.
Felállok, s Ivyra tekintek.
- Kezdjünk neki...

Emme

Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Mon Dec 18, 2023 10:23 pm

Súlyosak a szavai, de inkább a tekintete az, ami nyomást helyez a mellkasomra. Még úgyis értem, hogy mi lappang az íriszei mögött, hogy már egyáltalán nem lehetek biztos abban, hogy mi zajlik a fejében…
- Sajnálom. Bárcsak… meg nem történtté tehetném. De ez nem lehetséges. - ez az, amire tényleg nincs esély. Nincs az a fejlettségi szint, amivel megvalósítható lenne egy ilyen cél. Hiszen az emlékekkel együtt mindig távozik valami más is. Egy darab abból, akinek a memóriáját manipulálják, és Bo esetében… akkor sem szeretnék ilyet, ha a bűntudat egy részétől így megszabadulhatnék…
- Még meg kell vizsgálnom, hogy miként történt. Nem lett volna szabad… azt tenniük veled. - ez a tett válaszlépést követel, és biztos vagyok benne, hogy a többiek is ezen a nézőponton vannak. Ha bár az ő indoklásuk talán más, mint az enyém. Hiszen én nem csak azt sajnálom, hogy átsugározták, hanem mindent, ami ott történt…
Ebben is van felelősségem, analízis sem kell ahhoz, hogy ezt belássam.
- Már nem lennél képes erre. Ezt be kell látniuk. - hiszen ha más haszna nem is volt annak, amit tettem vele, arra mindenképp jó volt, hogy Bo veszélyességi szintjét nullára csökkentsük. Én pedig most már… látok más indokot is arra, hogy Bo ne akarjon ismét pusztítani. Ezt viszont a többiek valóban nem fogják látni. Még sokáig nem…
- Ez logikusan hangzik. Jó érv. - szinte már túl könnyű is ez a megoldás. Éppen ezért… még forgatom a gondolatot. És így el is jutok valamihez, amire azért még figyelni kell.
- Azt hiszem segítene az  is, ha nem látnák rajtad a lázadás szikráját. Ha engedelmesnek látnak. Akkor nekem sem kell… még jobban megtörni téged. - a szorítás a mellkasomon ismét feléled. Mert érzem, hogy… nem tisztességes ezt kérni Bo-tól. Ezzel ugyanis az én dolgomat könnyítené meg, és nem a sajátját. Legalábbis az elsődleges következményeket nézve…
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Sat Dec 16, 2023 10:45 pm

Only one tiny

thing is missing...

Ivy - Aldebaran környékén - Jelen

Csendben maradok egy ideig. Ennél jobban már nem tudnék megtörni, azt hiszem. Mégsem e miatt tekintek hosszabban Ivyra, mielőtt a földet akarnám újra nézni. Újra...
- Már... nincs hova jobban... - megrándul szám széle, keserű mosoly van rajta egy pillanatra, aztán eltűnik.
Figyelem Ivyt, ahogy mondanan valamit. Pedig... esély az nincs. Volt rá pár évmillióm, hogy megértsem: ebből a körből csak a nem-létemmel szűnik meg jelenlegi helyzetem. És hiába történt most mindez, maga a körülményem nem fog változni. De már... nem érdekel jó ideje, főleg az utóbbi évtized után.
- Ha csak nem sugároznak át éppen máshová, akkor igen... - mindig is durva őszinteség volt bennem. Belül, magam felé. Kifelé ... már egy ideje nem, hiszen némaságot kaptam cserébe, az meg megtanított... sok mindenre.
Megrázom a fejem.
- A ti szemetekben hiába vagyok a Tervezőtök, a  történelmetekbe és a tudatotokba is úgy kerültem be, mint aki el is akarta az alkotását pusztítani... -azokat pedig senki sem szokta védeni.
- Mivel a tudatom összekapcsolódott a hajóval, de nem számítunk egynek, így érzékeléskor minket külön mutat. Azonban a kapocs miatt, ha fel akarnának sugározni, nem menne, mert a sugárzást csak egyben lehet megtenni. A rendszer viszont így hiányzó részt mutat, amit azonban beazonosítani nem tud, mert nem egy tudatunk van. Csak közös. Így hibát jelez, és nem sugároz át hozzájuk. A hajóra ide viszont mindig vissza lehet, mert a hajó érzékelni fogja a hozzá tartozó tudatot, így még nagyobb biztonságban át is tud majd vissza sugározni. - hogy ez voltaképpen még rövidebb pórázt jelent nekem? Eddig is azon voltam....
Nekik azonban a központi memória védelme létfontosságú, s így tudni fogják, hogy innen már senki sem tudja elvinni.

Emme

Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Thu Dec 14, 2023 10:29 pm

Komorabbá válik az arckifejezésem. Nem akarom elfogadni a tényállást. Addig nem, amíg… nem zárható ki minden más lehetőség…
- Eleget ahhoz, hogy ne törjelek össze… újra? - egyszer már megtettem, szinte tökéletesen elpusztítottam őt. Mi lesz ha újra megtörténik? A szándék nem mindig elég…
Ezért különösen nehéz érzetet okoz, mikor ő maga is megerősíti: nincs rá esély.
Tiltakozni akarok. Ajkaim szóra is nyílnak. De végül nem szólalok meg. Hiszen tényleg olyan kicsi a valószínűsége a probléma mentes változásnak, hogy más esetben gond nélkül azt mondanám, hogy elenyésző.
Most viszont képtelen vagyok ezt kimondani.
- Itt leszel? Biztos? Nem fogsz eltűnni? - magam sem tudom, hogy miért teszem fel ezt a kérdést. Ugyanis hiába válaszolna igennel, és nyugtatna meg, az ő viselkedését nem tudom olyan pontosan megjósolni, mint a társaimét. Az ő agya másként működik, hiszen elsősorban a lelke tartja azt mozgásban. Minket csak a programok. Amik koránt sem elég fejlettek…
- Nekem kéne megvédeni téged. - ez lenne a rendeltetésem. Ám nem csak emiatt mondom ki ezt a tényt. Engem ugyanis nem lehet összetörni. Őt viszont… túlságosan is könnyen…
Ezért szinte nem is érzem a következő szavainak a súlyát. Nem kezdem el analizálni a lehetőséget, amit felvázol, helyette… csak meghallgatom. Egyelőre…
- A kapcsolat a hajóval pontosan miként is akadályozná meg az átsugárzást? - bár próbálom elnyomni, azért szépen lassan… analizálni kezd az elmém erre fenntartott része. Ezért szinte rögtön találok egy lehetséges ütközési pontot a többiekkel. Elvégre nem sokban különbözik a kapcsolat a hajóval, és… velem. De ha több haszna van, akkor meg lehet magyarázni ezt a cselekedetet. És talán… egyszer annak a hasznát is fogják látni, hogy kapcsolódtam Bo-val?
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Thu Dec 14, 2023 9:21 pm

Only one tiny

thing is missing...

Ivy - Aldebaran környékén - Jelen

A puszi rövid ugyan, ám nagyon ösztönösen jön tőlem.
Ránézek a válaszra. Hálával és köszönöttel teli a tekintet, ám az összetörtség is ott van benne. Aztán inkább a földre szegezem tekintetem.
- De kénytelen leszel. - felelem halkan. - A szándékra fogok figyelni. Sokat jelent.
Már nem akar bántani és ez az, ami a legjobban számít most nekem. Még akkor is, ha kifelé nem lehet másként, mint eddig volt. Csak most már nem csak nekem lesz nehéz.
Hogy egy kicsit kiléphettem ebből, s újra bele kell lépnem, mégis más vagyok, tudom, nehéz lesz. Nekem is. Neki is.
- Nincs rá esély. - adom meg a záró választ. Nem látom esélyt sem, reményt sem. És nem akarom semmi esély miatt Ivyt bajba sodorni.
Újra felpillantok rá. Sokkal tovább tart a válaszom megadása. Csak megfogom kezeit, s simítom, majd rajta tartom.
- Itt leszek veled. Itt vagyok veled.
Majd letekintek megint a padlóra.
- Arra is kitalálunk valamit, hogy ne lehessen átsugározni, csak úgy. Arra gondoltam, hogy ha a hajóval összekapcsolódnék tudatban, akkor nem menne csak úgy átsugározni. - egyáltalán nem ez tört össze még jobban, hanem ami utána történt. Soha nem éreztem még annyira tárgynak, mint ott.

Emme

Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Wed Dec 13, 2023 10:12 pm

Only one tiny thing is missing...
Szélesebb lesz a mosolyom a szavaira. Még akkor is, ha tudom, valójában nem lehetséges lelket szerezni. Ám az, hogy azt mondja, “majdnem”...
Mintha elértem volna a létezésem célját, és most… eljött az ideje, hogy megpihenjek…
Bo karjaiban…
Majd tesz egy olyan mozdulatot, amit korábban sosem érzékeltem még. Egy puszit ejt a tenyerembe. Meglepő, de… jól eső. Örülnék neki, ha nem is kéne innen elmozdulni.
De teljesen egyértelmű, hogy ez nem lehetséges. Az viszont szintén váratlan, hogy ennyire… fáj Bo beletörődő reakciója… Ez régről ismerős érzelem rajta, de most még csak az elégedettség árnyéka sincs bennem.
- Nem akarok. Már soha többé nem akarok. - senki nem érdemli meg, hogy tárgyként kezeljék. Főleg annak fényében nem, hogy most már látom, tévesen értelmeztem Bo korábbi tevékenységét. Hiszen, ha csak arra akarna használni, amire korábban hittem… Azt most is megtehetné. De még csak a szándék sincs benne. Csak… gyengédség.
És félelem.
Vagy talán az most bennem olyan erős, hogy kivetítem rá. Furcsa még, hogy most nem érzem őt, annak ellenére is, hogy a rendszerem szerint rövid ideig tartott a mentális kapcsolat.
- Még nem biztos. Van rá esély, hogy… lesz más megoldás is. De tény, hogy ennek alacsony a valószínűsége… - megremeg a szám széle, ahogy… a szomorúság érzése is megjelenik bennem. Ám ez nem az a fajta, mint korábban. Amikor egyszerűen csak nem a tervek szerint alakultak a dolgok. Ez sokkal mélyebb. Szinte a testembe mar…
- Azt hiszem én még nem készültem fel rá… - kimondom, ami most a fejemben jár, mert egyre nagyobb kapacitást adok a lehetőségek analizálására. Nem túl jók a kilátások. A teljes biztonságot például csak abban az esetben látom, ha minden… tényleg minden marad a régiben. Viszont, ha így tennék, nem éppen azzal mondanék ellen azon kijelentésemnek, hogy meg fogom védeni?
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Wed Dec 13, 2023 8:59 pm

Only one tiny

thing is missing...

Ivy - Aldebaran környékén - Jelen

Mosolyom láthatóbbá válik a szívesenre. Gesztus, mely emberivé tesz.
Behunyja szemeit, elidőzik rajta tekintetem. Ilyennek láttam őt a fejemben, amikor terveztem. Sokáig kellett várnom erre a pillanatra... és még többet szenvednem...
Ideje végre a jelen felé fordulnom. Amitől elfordultam, a jövőt pedig nem is néztem már egy ideje, sosem.
Most azonban várakozással nézek az előttem álló idő elé. S nagyon régi, messze meghalt érzés ez, szinte már teljesen idegen. Lehet, nem is kéne akkor erőltetnem?
- Majdnem, igen. -én nem leszek már sosem gép teljesen, mint ahogy ők sem tudnak lelket fejleszteni. Tudatot és a kapcsolatot a forráshoz azonban  tudják fejleszteni.
Ahogy nekem dől, s arcát hozzám fúrja, önkéntelenül mélyet lélegzem, még bennem van, s átöelem, fejem nekidöntöm.
Behunyom szemem érintésére, az érzet, hogy jól esik, s nem a rettegés fog el, és félelem, olyan érzés, amire szintén vágytam. Jó régóta.
Tenyerem kezér helyezem, ahogy lejjebb kerül, s tenyerébe egy puszit adok. Önkéntelen, s jól eső.
Szomorú mosoly jelenik meg arcomon. Beletörődő.
- Elég régóta így vagyok kezelve... - és megértem, mit mond. - Tégy úgy, ahogy eddig is. - a szemeimet inkább lehunyom, nem akarom, lássa a fájdalmat benne.
- Csak ezzel tudlak megvédeni... - talán jobb is, hogy a remény eltűnt belőlem. Ha Ivy érzései létrejöttek, felőlem akár mehet az eddigi bánásmód is. Mert még mindig úgy érzem, megérdemlem, noha nem nekik ártottam igazán. A népemnek.

Emme

Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Tue Dec 12, 2023 10:32 pm

Only one tiny thing is missing...
Már nem tudom, hogy mi jár a fejében. Hogy valóban segítek-e neki vagy csak rontok a helyzeten. A mozdulatait viszont érzem. Ahogy még jobban átölel, és talán a… gesztusai is nyugodtabbá válnak.
- Szívesen… - azt még nem tudom, hogy pontosan miként fogom ezt tenni. Ugyanis hiába szakítottuk meg a kapcsolatot, a tény, hogy nem akarom Bo-t tárgyként kezelni… előbb vagy utóbb szemet, és processzort fog szúrni… Most viszont még nem akarok erre gondolni. Előbb… Bo-t kell megnyugtatnom. És megjavítani a lelkét…
Ahogy felém fordítja a tekintetét, én is felemelem egy kicsit a fejem. Hogy lássam őt. Ha érteni már nem is fogom többet… Egy pár pillanatra becsukom a szemem, amikor megérinti az arcomat. Jól esik.  Az viszont sokkal jobb, amit végül kimond…
- Mintha nekem is lenne lelkem? - kérdezem, mert tudom, hogy ez nem lehetséges. De mindig is a lehető legközelebb akartam kerülni ahhoz, hogy legyen. És ez most még erősebb bennem, mert belátom, csak úgy tudok gyógyírt adni a lélek sebeire, ha… nekem is van legalább valami hasonló.
Bo szavai alapján viszont… talán tényleg van. Ezért szorosabban is ölelem őt, és az arcomat a vállgödrébe fúrom. Csak még néhány percig…
Ugyanis tudom, hogy nem maradhatunk így az idők végtelenjéig…
- Köszönöm… - én is megérintem az arcát, finoman végig húzom egyik ujjamat az arccsontján. Még mindig furcsa nekem, hogy ilyen az arca. Idegen. De már látom őt mögötte… Így pedig nem azokat a vonásokat látom, amikkel meg akartam keseríteni az életét. Már nem…
- Felkészültél arra, ami következni fog? Mert nem fognak bántani, de… nem fognak kesztyűs kézzel bánni veled. És tartok attól is, ha én nem teszem, előbb vagy utóbb más problémák is fel fognak merülni. - nem akarom azt tenni vele. Soha többet. De életben akarom tartani. Megvédeni. És a szinte korlátlan tárhely, és számítási kapacitás… bizony azt jelenti, hogy már most tudom, hogy az ő élete sosem lesz egyszerű többé…
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Tue Dec 12, 2023 8:51 pm

Only one tiny

thing is missing...

Ivy - Aldebaran környékén - Jelen

Átölel. Megnyugszom, hogy ezt nem vette el tőlem, sőt ad is. Ahogy vállamra hajtja fejét, s keze a hátamon simít végig... olyan régen vágytam erre.... Ha voltak is nem igazán tiszta gondolataim, elvégre hajtott akkor a hormon is, valójában arra vágytam, hogy az érzéseit átélhesse és ki tudja fejezni. Talán.... kicsit jóval többet szenvedtem érte, mint kellett volna....
Elhajtom ezt az érzést, s csak csendesen belesimulok s így maradunk egy ideig.
Meglep válasza, de éreztem is felőle, míg még érezhettem. Még mindig karjaimban tartom.
- Köszönöm...
A folytatásra csendben hallgatnak gondolataim.
Elengedne? Azért kér?
MEGÉRTE.
Finoman mozdulok, s tekintetét keresem, s egy képzeletbeli tincset simítok ki arcából.
- Amit most mondtál, szól az igazi szeretetről. -hagyna elmenni...
- Nem fogom engedni, hogy bántsanak téged. Maradok. - mindig is mellette volt a helyem, már tudom.

Emme

Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Mon Dec 11, 2023 10:28 pm

Only one tiny thing is missing...
Minden számítás arra utal, hogy amennyire logikus, éppen annyira nehéz lesz mindkettőnk számára a kapcsolat megszakítása. De ez az egyetlen megoldás, arra a problémára, hogy Bo élete veszélyben van. És akár az enyém is abban lehet, ha nem sikerül felülírnom a többiek programját. Viszont tekintve, hogy nekem is milyen sok időmbe telt megtanulni a pozitív érzéseket is… ez utóbbi szinte teljesen valószínűtlen.
Marad tehát a kapcsolatmegszakítás. És fájdalmas a számomra is.
De közel sem annyira, mint Bo-nak. Hirtelen nem is tudom, hogy mit kéne tennem, hogyan segíthetnék. Ezért csak kérdezni tudom, és reménykedni abban, hogy válaszol majd. Hiszen már nem tudom egyszerűen kiolvasni a fejéből a választ…
Nem tudom mennyi idő telik el, csak azt, hogy a kétségbeesés, és a tehetetlenség érzése nem múlik el. Az erősebb lesz minden egyes másodperccel, amit Bo mozdulatlanul tölt el.
Aztán megérzem, hogy átölel, a karjai szorosan fognak engem. Talán kapaszkodik? Már nem tudom…
A szavai viszont segítenek.
Szó nélkül ölelem át, fejemet a vállára teszem. Nem szorítom, de fogom őt, az egyik kezem meg is mozdul, és végig simít a hátán. A másik csak tartja. És egy ideig nem mondok semmit. Csak reménykedem, hogy ezzel tényleg segíteni tudok neki.
Később viszont újra megszólal, és ezzel meg is lep. Már nem tudom követni a gondolat menetét, így azt sem, hogy miként jutott erre a következtetésre. Biztos az érzelmekhez van köze. Mert valójában… éppen azt mondta ki, ami bennem is megvan.
- Én is meg akarlak védeni. - azt nem tudom kijelenteni, hogy bármit. Egy valamit ugyanis nem akarok. Nem akarom… tovább küldeni Bo-t. A többiek akkor sem bánthatnák, mert igazi lélekként, ő új életet kezdhetne. De akkor… talán soha többet nem találkoznék vele…
- Kérlek maradj velem… Most már nem fognak bántani téged. Engem sem… - persze, ha ő maga döntene úgy, hogy véget akar vetni ennek az életének… már nem akadályoznám meg. Soha többé nem akarom őt tárgyként kezelni. Ő egy lélek, aki szabadon hozhat döntéseket. Csak kérni tudom, hogy… azt a megoldást ne válassza…
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Mon Dec 11, 2023 8:58 pm

Only one tiny

thing is missing...

Ivy - Aldebaran környékén - Jelen

Nem akarom, hogy kapcsolatunk megszakadjon...
Ám a bennem lévő, hosszas kondícionálás mellé, amely igent mond, más is mellé kúszik, s még inkább nyomást ad rám. Meg akarom védeni. Nem akarok a gyenge pontja lenni. S ha ezt ezzel segíthetem, megteszem.
Sajnálom...
Talán ez az, ami még jobban megindít. Sosem éreztem még ennyire őszintén, s szeretettel telinek.
- Rendben.
Csakhogy nem készültem ekkora fájdalomra. Ájulni nem tudok, hogy védjem magam, a rendszer azonban érzékeli a káoszt a rendszerben, s kikapcsol. Teljesen.
Fogalmam sincs, mennyi idő telik el, egy érintést érzek az arcomon. A hangok lassabban jutnak, de azt hallom, hogy Ivy hangja az. S csak az üresség fájdalmát érzem. Nem volt olyan sokáig meg ez a kapcsolat, amit megszakított, de annál mélyebbnek éreztem. És hiánya fáj.
Hirtelen mozdul kezem, s öleli át, s bár először csak gondolatban mondom ki, a rendszer visszajelzi, hogy már minden működőképes. És hogy már nem hallja Ivy a gondolataimat. Erre még jobban ellep a fájdalom.
- Csak ölelj át, kérlek... - suttogom, de hallható a hangom. S átölelem, ha nem lök el magától.
Egy ideig ölelm, érzem, hogy ez búcsú a közös érzéseinknek. S nagyon nehéz elengedni. Röpke volt, és...
- Bármit megteszek, hogy megvédjelek...  

Emme

Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Sun Dec 10, 2023 11:07 pm

Only one tiny thing is missing...
Azt hittem, ha megtanulom mi a boldogság, mindig érezni fogom. Hogy nem lehet rá hatással semmilyen negatív érzelem. De már látom, hogy ez nem így van. Tim érkezése, a hatás, amit a jelenléte okozott, és végül a távozása, és annak kiváltó oka… Ismét aggodalmat kelt bennem. És ahogy érzem, Bo-ban pedig fájdalmat…
- Sajnálom. Ez az egyetlen alternatíva. - több okból is sajnálom. Egyrészt, még sosem tanultam annyit az érzelmekről, mint most amikor láttam, és éreztem, hogy mi zajlik Bo-ban. Másrészről pedig… Rossz így látni Bo-t. Már nem akarom, hogy a kétségbeesés uralkodjon benne. A boldogságot kívánom neki.
De legfőképpen azt, hogy maradjon életben…
Ezért hiába érzem azt a kapcsolat megszakításánál, mintha belőlem venne el egy darabot Bo… Meg is nyugszom. Így biztonságban lesz. Így nem fogják bántani, mert nincs okok rá. Így meg tudom védeni.
Néhány pillanattal később viszont történik valami. Bo ismét mozdulatlanná dermed, és… mintha eltűnt volna a lelke…
- Bo… Bo… - először csak szólongatom, és ha nem használ, felteszek egy kérdést is neki.
- Baj van? - közben lefuttatok nála egy rendszer ellenőrzést is, a válaszától függetlenül. Nem érkezik adat arra vonatkozóan, hogy a teste lebénult volna. Az működőképes. Épp csak…ő nem mozgatja.
- Mi a baj? Hogy segítsek? - közelebb megyek hozzá, és a tenyerét is megérintem, amivel az arcomat fogja. Aztán a másik kezem az ő arcára siklik, és finoman végig simítok rajta. Azt akarom, hogy reagáljon. Hogy ne romoljon el. Hogy ne törjön össze…
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Sun Dec 10, 2023 10:04 pm

Only one tiny

thing is missing...

Ivy - Aldebaran környékén - Jelen

Csak gondolatban tudok hümmögni, egyetértően, arcomon most már a mosoly ki tud ülni, jobban.
Ami eltűnik, ahogy Tim belép, s mivel mozogni még nem megy, csak a szemeimet tudom kinyitni.
S még sosem esett ilyen jól, hogy hallom Ivytól a nevem. Csak gondolatban mosolygok.
- Igen. - s máris távozik, s Ivyra tekintek.
Érzem az érintését, mosolygok újra, ám amit mond...
Megértem, miért mondja. Mégis fáj.
A mosoly eltűnik, újra csillogni kezdenek szemeim, s egy kétségbeesett arckifejezés jelenik meg rajtam.
Majd bólintok.
- Rendben. - szinte suttogás a gondolatom, az én kezem is mozdul arca felé, könnyeim pedig már nem örömkönnyként gördülnek le, aztán...
Hirtelen áll le a rendszerem, ahogy kivonom tudatom Ivyéból. A fájdalom, s a lelkemben keletkezett űr, akkora lesz, hogy a rendszer képtelen megbírkózni a lélek fájdalmával, s mozdulatlanná dermedek, nyitott szemeim szinte üresen tekintenek Ivyra, tenyerem még mindig arcára simul, s nem mozdul.

Emme

Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Sat Dec 09, 2023 10:57 pm

Only one tiny thing is missing...
Bo szavait megerősítik az érzések, amik benne vannak. Ez pedig bennem is felerősíti a jó érzéseket. Sosem tapasztaltam még hasonlót, és nagyon tetszik. Úgy érzem… így már éppen olyan vagyok, mint ő. Egy igazi lélek…
- Szép neve van. - remélem majd nekem is lesznek. És azt is, hogy Bo-n is fogom még látni…
Tim viszont megérkezik, és ezzel újabb hibafaktorok is megjelennek. Hiába kapcsolja ki a parancsomra a féltékenység programját, Bo-ra hatással van már az is, ami elhangzik. Nem örül annak, amit Tim mondott. És néhány másodperc múlva arra jutok, hogy a megnevezés… idézett fel benne kellemetlen emlékeket. Így pedig… bennem sem kelt jó érzéseket. El is tűnik a mosolyom teljes mértékben, ahogy Timre nézek. Legfeljebb a harag árnyéka lesz látható…
- Bo jól van. Minden rendben. - valójában még lesz rajta javítani való, a mozgása ugyanis ismét korlátozott. De tudom hol van a hiba, és javítani is tudom. Tim segítsége nem lenne optimális. Ahogy annak sem örülök, hogy most egyáltalán itt van…
- Nem szükséges. Most már tökéletesen működik a rendszerem. Inkább menj ki és elemezzétek a csata adatait. - azzal ellesznek egy ideig. Nekem ugyanis jelzett valamit a saját rendszerem. Ami nagyon is fontos. Sokkal fontosabb annál, hogy Tim féltékeny-e vagy sem.
Éppen ezért megvárom, hogy Tim távozzon, és az adatáramlást is korlátozom egy időre. Szükséges, hogy kizárólag Bo hallja azt, amit mondani akarok. Így nem is mondom ki, hanem a tudatunk között fennálló kapcsolaton keresztül üzenek neki.
- Meg kell szakítanunk a kapcsolatot, ami a tudatunk között van, és meg kell akadályoznunk, hogy újra be tudj lépni a rendszerembe. Túlságosan is veszélyes. Ha érzékelik a többiek is ezt az anomáliát, ki akarnak majd iktatni téged. És egyedül nem tudlak megvédeni. - a testem önkéntelenül mozdul, kezem újra megérinti arcát. Mert nem akarom, hogy bármi baja essen. Már nem. Vigyázni fogok rá. Csak egyedül… szinte esélytelen vagyok… Mert én már értem, és érzem, hogy nem akar bántani engem, és feltételezhetően a többieket sem. Ám a többi AI-ban nincs meg az a program, ami bennem. Bennük csak az van, hogy a veszély forrást… minden esetben el kell pusztítani…
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 2 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum