Log in

I forgot my password

Latest topics
But I can't help falling...

Hailey Reed Thu Apr 25, 2024 8:28 pm

Big Change

Queil Gryth Wed Apr 24, 2024 8:00 pm

Go Round

Lyndar Onis Tue Apr 23, 2024 9:02 pm

Dobókocka

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 8:00 pm

New Home?

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 7:52 pm

Square no. 1

Zora Lavigne Sun Apr 21, 2024 10:05 pm

Bring back... HER

Dariel Deveroux Sun Apr 21, 2024 8:41 pm

Just.... flush it ...

Rynal McKenzie Sat Apr 20, 2024 9:59 pm

Lucid Dreaming?

Dylan Leclaire Thu Apr 18, 2024 9:00 pm

Holding Space

Adrian Archard Wed Apr 17, 2024 8:48 pm

Not Again

Naarn Ronal Tue Apr 16, 2024 10:01 pm

(Not Under) The Bridge

Zora Lavigne Thu Apr 11, 2024 10:03 pm

Passing...

Regulus Zion Thu Apr 11, 2024 8:44 pm

The age of Aquarius

Sebastian Scorse Tue Apr 09, 2024 8:37 pm

Riding Off Into the Sunset

Kylie Youkou Sat Apr 06, 2024 10:00 pm

Feather Party

Shyrrak Dav Fri Apr 05, 2024 9:06 pm

Yes... or Yes?

Naarn Ronal Tue Apr 02, 2024 9:53 pm

Your time is up!

Kyran Shemar Tue Apr 02, 2024 7:53 pm

It's time

Zora Lavigne Tue Apr 02, 2024 7:52 pm

Just a perfect day

Enzo Conti Tue Apr 02, 2024 7:49 pm

Just a little... bump?

Rose Jackson Sun Mar 31, 2024 11:25 pm

Clouds and Smoke (and Mirror?)

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:56 pm

Pow(d)er and Girls

Linus Higgins Sun Mar 31, 2024 9:44 pm

Cats and Water? Not the best...

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:26 pm

Boots on the G...! Noooo... high heelsss!!!!

Lena Ylton Sat Mar 30, 2024 9:29 pm

Lesson (minus) One

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 10:27 pm

Nice Try

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 9:56 pm

Dreams Come True

Edmund Fahey Tue Mar 26, 2024 10:30 pm

Last Chance

Hailey Reed Tue Mar 26, 2024 7:54 pm

Arrivals

Rose Jackson Mon Mar 25, 2024 11:04 pm

Dress Coded

Rancar Colt Mon Mar 25, 2024 10:03 pm

Run Boy Run

Joaquin Pascal Sun Mar 24, 2024 10:48 pm

Meetings are not my favorite

Scott Lavigne Sun Mar 24, 2024 9:27 pm

Ace high

Gaspard Michoel Sat Mar 23, 2024 10:45 pm

Only one tiny thing is missing...

Chris Johanson Sat Mar 23, 2024 10:02 pm

The Plan

Trohan Colt Fri Mar 22, 2024 10:35 pm

Some beatiful News

Mia Hamish Fri Mar 22, 2024 7:34 pm

Couch Potato

Grant Leclaire Wed Mar 20, 2024 9:14 pm

One drop one Time

Erys Colt Tue Mar 19, 2024 8:14 pm

Nothing as it is

Hailey Reed Sat Mar 16, 2024 9:18 pm

Tracking

Denise Daal Sat Mar 16, 2024 8:55 pm

Looking in the mirror.. almost

Devon Deveroux Thu Mar 14, 2024 9:21 pm

Relation... SHIP

Frederik Spade Mon Mar 11, 2024 8:26 pm

How Do I Say Goodbye

Queil Gryth Fri Mar 01, 2024 9:47 pm

Wrong number...

Jamil Howell Tue Feb 27, 2024 10:02 pm

A new master

Shokan Thram Mon Feb 26, 2024 7:45 pm

Beginning and Ending

Sekani Onis Fri Feb 23, 2024 9:30 pm

The first time...

Olivia West Sat Jan 27, 2024 12:37 am

Constellation Map

Galactic Center Thu Jan 18, 2024 9:34 pm

Mystery School

Galactic Center Mon Dec 25, 2023 9:30 pm

Rang - Founders/Alapítók

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 10:41 pm

Dimenziólény - Angyal

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:09 pm

Dimenziólény - Blueprinters

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:05 pm

Whatever it takes?

Thomas Wilfey Mon Dec 11, 2023 8:20 pm

Karma is a Bit...

Layla Clark Sat Dec 09, 2023 10:09 pm

Bolita Bár - Jaxon & Eric

Eric Castor Tue Dec 05, 2023 8:41 pm

What have we done...

Mara Rover Fri Dec 01, 2023 8:24 pm

Surprise in a book

Kenneth Mezyon Thu Nov 30, 2023 8:03 pm

A heartwarming meeting

Devon Deveroux Mon Nov 27, 2023 11:14 pm

Leírás - A.I.

Galactic Center Sat Nov 25, 2023 9:58 pm

Beloved kids

Alana Sanders Fri Nov 24, 2023 9:21 pm

Youngsters

Aylmer Oshek Tue Nov 21, 2023 9:07 pm

I am sorry...

Noah Black Thu Nov 16, 2023 7:55 pm

When the awan is ready...

Dario Carter Wed Nov 15, 2023 6:17 pm

Layla Clark

Layla Clark Mon Nov 06, 2023 7:54 pm

A dessert... for you

Aylmer Oshek Sun Nov 05, 2023 11:01 pm

Hello?

Dariel Deveroux Sat Oct 28, 2023 9:24 pm

Jydai Rend

Galactic Center Mon Oct 23, 2023 7:58 pm

Family at first

Linus Higgins Thu Oct 19, 2023 9:32 pm

Volta

Great Attractor Thu Oct 19, 2023 9:06 pm

The next chapter

Liam Hanson Tue Oct 10, 2023 9:27 pm

On stage One

Linus Higgins Tue Oct 10, 2023 9:02 pm

Dad?

Noah Black Mon Oct 09, 2023 10:27 pm

Route 66

Ayda Rygel Mon Oct 09, 2023 10:11 pm

Not just a sword

Shokan Thram Mon Oct 09, 2023 8:54 pm

Knight's tale

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 10:17 pm

Parent trap

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 9:22 pm

D. is all around you

Carlos D. Force Sun Oct 08, 2023 8:42 pm

Fresh Blood

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 8:18 pm

I found Him!

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 8:01 pm

Oops, I did it again...

Shokan Thram Sun Oct 08, 2023 12:14 am

Master to Master

Carlos D. Force Sat Oct 07, 2023 9:26 pm

Finding harmony

Somayeh Nazyr Fri Oct 06, 2023 9:27 pm

Some Support

Ezume Sato Thu Oct 05, 2023 10:41 pm

Something FAMILY-ish

Jezabel Mendez Thu Oct 05, 2023 12:18 am

R2 - nem 3CPO

Rose Jackson Wed Oct 04, 2023 11:11 pm

Evening Party with a LittleBig Surprise

Zora Lavigne Wed Oct 04, 2023 12:01 am

Makkaláma

Anahera Pass Tue Oct 03, 2023 8:29 pm

To be or Not to Be

Zaphina Steal Sun Oct 01, 2023 10:35 pm

Transition

Sekani Onis Sun Oct 01, 2023 8:01 pm

Grandkids & other Disasters

Nyra Lamar Sun Oct 01, 2023 12:32 am

The future is bright

Olivia West Sat Sep 30, 2023 11:02 pm

What a ... news

Rose Jackson Sat Sep 30, 2023 9:24 pm

New cha(i)nce

Jezabel Mendez Fri Sep 29, 2023 11:30 pm

France in the '50s

Devon Deveroux Fri Sep 29, 2023 10:33 pm

Eye on the target

Eric Castor Fri Sep 29, 2023 8:29 pm

Letting go of the Past

Sekani Onis Thu Sep 28, 2023 11:36 pm

At Home

Olivia West Thu Sep 28, 2023 8:57 pm


A dessert... for you

2 posters

Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Aylmer Oshek Sun Nov 05, 2023 11:01 pm

Miért van egy olyan érzésem, hogy Dariel inkább az elszólásra figyelt? Talán azért, mert én is. De most gyorsan kiverem a fejemből a bugyikat…
- De-de. A bugyi…  - majdnem… - ajjj… szóval a buliból másnak kell kidumálnia engem. Különben hajnalig pörögnék. - kétszer egymás után… ez így nem lesz jó. Mert nem, a bugyim marad a helyén. Nem akarok senkit sem megismerni addig, amíg… nos amíg nem változom meg igazán. Ha most találkoznék valakivel, elutasítana. Azt meg még nem tudnám feldolgozni…
- Még nem. Bár nem is megyek közel hozzájuk, és olyan dalokat énekelek nekik, ami remélhetőleg tetszik nekik. - vagyis nem, “A Nyúlhús a Legfinomabb” című dalomat nem énekelem el nekik. Annak ellenére sem, hogy a dallama szerintem nagyon kellemes. Inkább más szöveget és nótát adok nekik… amikor nem hagynak simán ott és mennek inkább máshová…
- Nem. Azok mérgeztek meg. És kifárasztottak szellemileg is… - meglehet, hogy inkább én fárasztottam ki saját magamat, de azt hiszem jelen körülmények között ez az apróság mellékes. A lényeg: nem szeretem a mókusokat. Mert ők sem engem…
- Abba ne is engedjen be. Csak… menjen. - nekem még furcsák ezek a hajók. Tartok tőle, hogy ha összekapcsolódunk… olyasmit talál a hajó, ami nem igazán fog tetszeni neki. De tény, hogy ennek a hajónak más gondja van. Az, hogy óvatlan voltam…
Ezért bocsánatot kérek. A panel pedig megjelenik. Nem tudom miért tartottam vissza a levegőt, de most kifújom, ami a tüdőmben rekedt.
- Vagyis ebből a bugyiból… buliból… nem dumálom ki magam… - értem én. Egyrészt azt, hogy jobban kell figyelnem, másrészt azt, hogy magamra is jobban kell figyelnem… A bugyikat pedig most már tényleg ki kell vernem a fejemből… És nem mellesleg Darielnek igaza van, nem tudok két ilyen dologra figyelni. Úgy nem, hogy a szívem is benne legyen a dalban…
- Köszönöm. - nem számít, hogy eredetileg vezetni szerettem volna, csak szimplán köszönöm Darielnek, hogy kisegít. Ezzel ugyanis az történik, amit én szeretnék, csak… hát néha én magam sem tudom pontosan, hogy mit akarok. A mindent, már nem válasz. Nem csak azért, mert az nekem nem jár, hanem azért, mert az képtelenség. igenis be kell érni az apró örömökkel, mert végső soron azok összeadódnak, és azok tesznek majd boldoggá. Legalábbis remélem, hogy így lesz. Csak nekem is másként kell szemlélnem a világot.
- Tetszeni fog ígérem. - természetesen az ígéret, amit a hajónak tettem, inkább érvényes, de a dal választásra is figyelek. Vagyis, ha azt látom, hogy Darielnek nem tetszik, inkább másik dallamot avagy szöveget választok. Illetve egy adott ponton… nem is szavakat mondok. Csak kellemes hangon dúdolok. Leginkább akkor, amikor már közel vagyunk a Terrához.
- Reeeeeenddddbeeeeeeen… - válaszolok dallammal Darielnek, és azt nem köszönöm meg, hogy nem szállunk le, mert így beszéltük meg. A hajó itt lesz, nem bosszantom fel. Bár az egyébként érdekes lenne…
- Rendben. - ezt már nem dalban mondom, és bólintok is. A vigyor a képemen (ami indulás óta rajtam van) pedig nem is olvad le, amíg el nem tűnik. Akkor nyomaveszik, de… legalább nem kezdek szorongani. Helyette azt teszem, amihez értek. Dumálok…
- Tetszett a rész, ami rólad szólt? - kérdezem a hajótól, és… választ nem várok. Illetve… a pozitív szemlélet jegyében, ha nem hajít ki a légzsilipen, akkor úgy veszem, hogy tetszett neki…
Aylmer Oshek
Aylmer Oshek

Profession : Zen-ész
Play by : Joey Batey

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Dariel Deveroux Sun Nov 05, 2023 9:51 pm

A dessert... for you
Aylmer - Lepus - Jelen

Megnyugodva hümmentek. Megértette szavaim, s ennek örülök.
Meghökkent újra, s látni is rajtam. Jó értelemben hökkent meg. S abban elvesztettem már, mit is ért a jó fiúknál ez a normális alatt, majd megtudom. Azt azért értem, és akkor is éreztem, hogy ha tartott is tőlem, az hamar felolvadt benne.
- Azt .... nem másoknak kell tennie ... veled? - nézek rá érdeklődéssel. S egyre jobban érzem, többet kéne arra biztatnom, tartson velem, ismerje meg a világot, szerezzen barátokat, barátnőket, élje az életét. De nem tudom, mi lehet a jó neki. Döntöttek elég sokáig velem kapcsolatban mindenben, nélkülem, hogy csak úgy rákényszerítsem. Ám talán most Lyrán kicsit sikerül ismerkednie...
A logikájára csak szuszantok egyet.
- Nem kergettek meg. Értem. - vagyis megtanulta, meddig mehet velük szemben éss alkalmazkodik is ehhez. És ez nagyon nagy lépés szerintem neki, hiszen a másik világban hozzá igazodott mindenki.
Mosoly villan a tekintetemben.
- Hogy jönnek ide a mókusok? Azokat vetted be? - nem értem. Sokszor elvesztem gondolatainak ugrálását, szerintem még a lepusiaknál is gyorsabban szökken egyik témáról a másikra, amit persze a lomha agyammal nem igazán tudok követni.
- Elhiszem. Ettől még nem fog beengedni a tudatába... - dőlök hátammal a támlának.
Szavaira pár másodpercig csend van, majd a rendszer bekapcsol, s egy holografikus panel jelenik meg Aylmer előtt. Vagyis bocsánatkérés elfogadva. Még hogy a gépek nem éreznek...
- Én nem állítalak elé. Egyszerre kétfelé még te sem tudsz figyelni, és éppen az imént ígérted meg, hogy nincs több pattogás. Márpedig lesz, ha egyszerre akarod a kettőt csinálni.
S megérkezik indoka is. Megértően bólintok felé.
- Rendben. Akkor vezetek én. - a panel eltűnik Aylmer előtt, s az előttem bukkan fel.
- Azt nem is tudnék. Rád bízom. - s már emelkedünk is, gondolatban megköszönöm a dryadnak, hogy figyelt Aylmerre.
Az út kicsivel tart tovább, mint egy megszokott rendbéli hajóval. Karbantartás előtt van, hiába képesek önkarbantartásra, szeretem elvinni egy olyan helyre, ahol ő is pihenhet, s gondját viselik.
- Közeledünk Terrához. És akkor nem szállunk le. - már a Naprendszer előtt engedélyt kértem és kaptam az arcturusi őrszemektől, s jelezték, tudom-e, ki az utasom, aztán szinte azonnal meg is kaptam a jelzést. Vagyis Aylmer már sokkal inkább jó, mint rossz draco. Ezt majd elmondom neki.
- Orbitális pályára állunk, s lesugárzok. Addig várj itt. - azzal el is tűnök, ahogy megvannak a koordináták a birtokhoz.

Emme

Dariel Deveroux
Dariel Deveroux
Jydai

Age : 2003
Origin : Pegasus
Profession : Niokan - Mester
Play by : Henry Cavill

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Aylmer Oshek Sat Nov 04, 2023 11:38 pm

Egy kicsit meglepődöm. Bár ha belegondolok az sokkal furcsább lenne, ha bókolna. Épp nekem… Vagyis igen, a köszönet tényleg logikusabb.
- Szivesen. Bár nem tudom, hogy pontosan mit is, de úgy folytatom ahogy eddig is. - vagy… azért némi fejlődés nem fog megártani… Szeretném, hogy egyszer én is a jók közé valónak érezzem magamat. Mert az tudom, hogy azon múlik az egész. Nézhetnek véres szájú kis gyíknak, ha én tudom, hogy nem vagyok az, akkor minden rendben lesz.
- Szerintem biztos. Én sem félek tőled. Mert látom, hogy ki van a külső mögött. És gondolom a jó fiúknál ez a normális. - mi tagadás, Dariel sokat segített nekem, és nem csak arra gondolok, hogy gondoskodik a formás sejhajomról. Abban is utat mutat, hogy milyen… pozitívnak lenni. Tény, hogy köszönhetően a volt fajtámnak, neki is tanulnia kell. De ez nem jelenti azt, hogy ne fejlődhetnénk, együtt…
- Ez igaz. Simán kidumálom magam a bugyiból. Buliból… - hupsz… nem, bugyikat sosem kellett ledumálnom. Csak szóltam, hogy essen le. Most meg inkább nem is foglalkozom vele, amíg… nem érzem magam elég felkészültnek. Az utódról már úgyis lemondtam…
- Oké, dolgod is lehet. Akkor nem kellek. - azt mondjuk nem tudom, hogy miként jön össze a gyorsan végez, és a dolga van, de nem akarok beleszólni a dolgaiba. Már annak is örülök, hogy egyáltalán hívott. A Terrára pont nem szívesen megyek, de… legalább múlatjuk az időt az úton.
- Én sem. De a Lepusiak… szerintem velük lassan jóban leszek. - leginkább azért, mert kölcsönösen nem piszkáljuk egymást. Csak távolról nézem, ahogy ugrándoznak, és néha énekelek. Ők meg még nem akartam nyuszitappanccsal az arcomra szállni, így sikeresnek ítélem a kapcsolatot.
Aztán persze Dariel mond egy viccet( ahhoz hasonlót…), és ez annyira meglep, hogy jóval intenzívebben kezdek nevetni annál, mint amennyire indokolt lenne.
- A mókusok. Ilyen rossz hatással vannak az elmémre. - ez még csak nem is vicc… szerintem tényleg jobban rájuk pörögtem, mint kellene… De éppen ezért is lesz jó egy kicsit kimozdulni. Lesz időm kitalálni, hogy miként… rendezzük ezt a konfliuktust…
- Igyekszem. Hidd el. - tény, hogy nem eléggé… Tehetnék többet is. De van ezzel egy bibi. Még mindig nagyon szeretek szórakozni… Néha a hajóval is…
- Jó-jó… - halkul el egy kicsit a hangom, mert nem megy azért az ilyesmi könnyen. Ha épp hibázom, elnézést kérek, de így utólag… olyan furcsa nekem. Mindegy. Ezen ne múljon.
- Sajnálom. Többet nem fogok azon nevetni, hogy milyen vicces, amikor pattogsz… És leginkább nem lesz több pattogás. - természetesen ezt az üzenetet a hajó kapta, és… várom, hogy valamiként jelezze, hogy megbocsátott nekem. Ha kell… nem tudom mi van akkor, ha nincs bocsánat. Gondolom öri hari, de ezt egyelőre nem dobom fel, mint ötletet.
- Nehéz választás elé állítasz Dariel. Vezessek vagy énekeljek… - felemelem mindkét kezem, tenyérrel felfelé, és hol egyik, hol a másik van magasabban. Aztán inkább…
- Jól van. Inkább énekelek. A Terra közelében úgysem tudnék rendesen koncentrálni a hajóra. - örülök, ha sikerül a saját fejemet egyben tartani… Vagyis legyen inkább biztonság, mindhármunk számára. Azért a panelt megsimogatom egyszer (hogy ezzel is kifejezzem a sajnálatot), de aztán helyet foglalok és Darielre bízom a vezetést.
- Nótát viszont én választok… - nem, nem bocsánatkérő dal lesz. Az meg volt. Helyette a hajóról énekelek, és arról, hogy milyen kalandokban lesz része, ha egyszer majd én fogok vezetni. És egy kósza versszakot a gaz mókusoknak is szentelek…
Aylmer Oshek
Aylmer Oshek

Profession : Zen-ész
Play by : Joey Batey

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Dariel Deveroux Sat Nov 04, 2023 9:29 pm

A dessert... for you
Aylmer - Lepus - Jelen

- Ez köszönet volt. - morranok fel. Én és a bókok...
És tény, hiányzott. Nem is értem, miért. Más, ha így lenne, már régen otthagytam volna Aylmer mellett azonban más minden.
- Meglehet. - nem tudom, miért félnek tőlem. De sokszor csomagolták agresszióba, s kegyetlenségbe, velem szemben. S ezért is tanultam meg, hogy felém csak így lehet érezni: két véglet: mint tárgy, csodálni, s ereklyeként tartani,  vagy félni és megtörni.
Egy ideig csendben nézek rá.
- Meg tudod magad védeni. Nekem a kardom éles, neked a nyelved. - mindenki másban jó.
- Vagy dolgom van. - hogy miért a két végletben tud gondolkodni, nem tudom. -Csatlakozz. - jönni akar, s ezért is kérdeztem, s így döntött, akkor jön.
- Nem tudom. Nem értek csigául. - A csiga békében távozott, ezek szerint.
Mellkasomra teszem a tenyereim.
- Szerintem hét. Mit vettél be, hogy azt hiszed, nő vagyok? - közben haladunk a hajó felé fordulok vissza, leengedem a kezem.
- Majdnem.... - van még benne a dracoi hümmentésből, de elég sokat fejlődött, változott. Majd valamit nem hallok. De kivárom, hogy a hajó jelezze, ő ugyan meg nem mozdul.
- Mintha valamit elfelejtettél volna megtenni... - foglalok helyet a másik ülőalkalmatosságon, s hozzám is idomul, különben nyekkennie kéne.
- Mondjuk... egy bocsánatkérő dalt? Nem repülés közben. Akkor te éppen vezetsz. - hiszen összehangoltan dolgoznak a hajóval, ahhoz pedig koncentrálnia kell.
- Ha inkább énekelni akarsz, akkor vezetek.

Emme

Dariel Deveroux
Dariel Deveroux
Jydai

Age : 2003
Origin : Pegasus
Profession : Niokan - Mester
Play by : Henry Cavill

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Aylmer Oshek Fri Nov 03, 2023 8:33 pm

Nem tudom elhinni, hogy komolyan gondolja. Simán lehet, hogy már fejlődött annyit a humora, hogy egy ilyen viccet betol nekem. Ám, ha mégsem… akkor ez azt hiszem egy bók.
- Kezd az-az érzésem lenni, hogy hiányoztam neked, és azért mondasz nekem ilyen szépeket… - néhányszor játékosan fel-le emelgetem a szemöldököm, mert… igazából nem tudom, hogy miért. De szeretném hinni, hogy azon kívül kolonc vagyok, jelentek mást is az életében. Ha mást nem, legalább a mókát.
-  Akik félnek tőled, azoknak magukkal van baja. És nem veled… - oké, nem sok hozzá hasonló fazon szaladgál az univerzumban, de… Dariel egy rendes srác. És aki egy kicsit is kinyitja a szemét, az látja ezt. Akinek pedig van félnivalója… nos az tele is pakolja a nadrágját tisztességesen, és nem a külseje miatt. Az a bizonyos vajacska játszik be, ami a fülük mögött van.
- Na-na. Az elpatkolással ne viccelj. Nélküled én is elfogok. Pedig patám sincs… - pedig olyan szép lenne. Lenne szép hosszú sörényem, meg farkam… Azzal olyan szépen el lehet kergetni a legyeket. Oké, én meg megtudom őket enni. De mégis ki akar legyeket enni, amikor vágtathat is, és loboghat a sörénye a szélben? Na ugye…
– Ha valamiért sokáig maradsz a Terrán, de nem a veszély miatt. Akkor jól érzed magad. Ebben az esetben pedig… csatlakozom hozzád. - már csak azért is, mert ha sokára jön, aggódni fogok. Hiába erős, a Terra… az a Terra. Kétlem, hogy annyit változott volna, hogy ne legyen legalább egy minimális hatással Darielre. És nem kívánom azt neki.
- Lehet. De hogy lehet ilyen gyors… - egy kicsit még bánkódom a csiga miatt, de utána elengedem a dolgot. Hiszen… hamarosan indulunk. Nem mondom, hogy várom, de jó egy kicsit kimozdulni.
- Udvarolni próbálok éppen neked… de ha nem hat… - néhány pillanatra durcás arckifejezést öltök, de… nem tud sokáig az arcomon maradni. Alapvetően ugyanis jó kedvem van. Az unalom után, hirtelen újra van társaságom, és ez feldob. A mókust nem számítom, meg a Dryadunkat sem. Ő… nem igazán mozog…
- Az nem direkt volt. Én mindig… majdnem mindig óvatos vagyok. - ezt még… én is elhiszem. De tény, a bocsánatkérést, még gyakorolnom kell.
- Persze a bocsánatkérés, akár előre is… nem árthat… - teszem fel végül megadóan a kezem, és ha elindulunk… hát mégis csak kéne egy szép nóta az utazásra.
- Nos? Mit énekeljek? Az nem opció, hogy nem énekelek… - most tényleg nem. Jó kedvem van, és ezt közvetíteni is akarom. Meg… valamivel tartani akarom magamban a lelket, mert a Terra… Brr… távolról is kiráz tőle a hideg.
Darielnek viszont szüksége van rám…
Aylmer Oshek
Aylmer Oshek

Profession : Zen-ész
Play by : Joey Batey

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Dariel Deveroux Fri Nov 03, 2023 12:39 am

A dessert... for you
Aylmer - Lepus - Jelen

- Nem hiszem, hogy nélküled ment volna. - felelem komolyan, mivel így is gondolom. Lebiggyesztett száj, ide meg oda, ezt így látom. S utána is ő tartotta bennem azt, hogy kitartsak.
Nevetésére elmosolyodom. Rám valóban nem kell, de azért, mert ha legyűr valaki, akkor az nagyon legyűr. Többé már nem fog menni senkinek, sok mindent megértettem az elmúlt időkben. S remélem, át tudom ezt adni Aylmernek is, hogy ne legyen ennyire kevés hite önmagában.
Arcom és tekintetem ugyanolyan, mint a válaszom alatt. Vannak dolgok, amikben tudom, nem lesz változás. Ám Aylmer még fiatal. S tud tanulni, képes változni. Látom rajta.
Válasza meglep, egy rövid időre el is hallgatok, tényleg alaposan.
- Általában félni szoktak tőle. Bár nem azért teszem. - nem kívánok senkiben sem félelmet kelteni, csak azokban, akikre ráfér. - Kivéve, amikor igen. - de azt úgyis látni rajtam.
- Hát... az elpatkolásommal várnod is kell, de lesprintelhetsz. - igaz, arra nagyon kíváncsi lennék, hogyan tenné, tényleg gyors vagyok, még ilyen testalkat mellett is. De hiszem, hogy ő is tud nagyon gyors lenni.
- Érdekes? Mármint? - mi neki az érdekes? Mert eléggé különbözik az ízlésünk is.
Megállok a mozdulatban, ahogy az asztal alá kukkant.
- Biztosan kiment. Ott talál táplálékot és vizet.
Látom, ahogy zsebre teszi a holmit, amit hoztam neki, én csak a hátizsákom kanyarítom a vállamra.
A hajó felé indulok már, mikor a kérdésre ránézek.
- Vezethetsz, de.... valami a szemedbe ment? - ahogy rám néz, nem tudom eldönteni, mi a gondja.
- Csak előbb kérj tőle bocsánatot. A múltkori nem volt egy könnyű landolás neki. - egészen biztos meglátott valamit, s megszakadt a kapcsolat közötte és a hajó között...

Emme

Dariel Deveroux
Dariel Deveroux
Jydai

Age : 2003
Origin : Pegasus
Profession : Niokan - Mester
Play by : Henry Cavill

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Aylmer Oshek Thu Nov 02, 2023 12:11 am

Egy pillanatra lebiggyen a szám, mert tényleg nem akarom, hogy bármi közöm is legyen a negatívokhoz, de… a lényeg, hogy értjük egymást. Ez pedig különösen annak fényében jó dolog, hogy nagyon különbözőek vagyunk Dariellel. De tényleg NAGYON…
- Ez rád is igaz. Sőt. Te ki is tudtál törni. Én csak menekültem. - és Dariel nélkül nem sikerült volna. Viszont ezt nem azért mondtam, hogy most méricskéljük, kinek hosszabb a ‘haja’. Ezzel… igazából azt akartam elmondani neki, hogy hálás vagyok, és én nagyrabecsülöm őt. Szerintem nem mondják neki eleget, hiába jó fejek ott a Rendnél. Vagy csak ő nem hiszi el. Az eredmény ugyanaz.
- Azt tudom. De rád meg nekem kell vigyázni. - egy pillanatra komoly arcot vágok, de… sajnos ez annyira abszurd, hogy végül elnevetem magam. Én legfeljebb arra vigyázok, hogy ne legyen túl morci. Nem mondom, hogy az semmi, de…  az nem véd meg a Dracoktól.
- Naaa… egyszer biztos találkozol majd valakivel, aki beleköltözik a szívedbe. Én is fogok. Lehet, hogy nem ebben az életben, de biztosan fogok. - nem, valójában nem vagyok annyira optimista, mint amilyennek mutatom magam. Nekem ugyanis a fejemben van az a lehetőség is, hogy én szerelmes leszek, ám az érzelmeim alanya… pont nem fog kedvelni. De erre való az udvarlás. Legalábbis amennyire tudom…
- Mondjam inkább azt, hogy nagyon kedvelem a morcis fejed? - talán igen, ezt kellett volna mondanom, ha már ezt gondolom. De… a szeretettel még csak ismerkedem. Nem lehetek biztos benne, hogy azt érzem. Darielt viszont minden értelemben értékelem.
- Háháhh… oké. Akkor ez fog előre hajtani. Lesprintelni a vágtázó patást… - összedörzsölöm a tenyereim, mert… egy olyan futás, amin egyenlőek az esélyek… igazából tetszene. A pihenés persze mégjobban, de… abban már úgyis profi vagyok. Azt nem kell gyakorolnom.
- Oké, de ne legyen baj. Inkább valami érdekes momentumra hívj le, ha gyorsan nem megy. - nem hiába én biztonságban leszek a hajón, nem szeretném, hogy ő bajba kerüljön. Ezért igenis, vigyázzon magára. Most nem rám, hanem magára…
De az a baj, hogy túl könnyű elvonni a figyelmem a veszélyről, a szép dolgokkal…
- A bogarakat szeretem. Meg a csigákat… ma is olyan aranyos volt az egyik. Végig mászott az asztalon, és kis cuki nyálka nyomott hagyott maga után. Szerintem még mindig nem járhat túl messze… - le is hajolok az asztal alá, hátha észreveszem. De már nem látom sehol. Úgy tűnik még sem olyan lassú…
- Jah igen. Persze. Mehetünk. - visszaemelkedem, és Darielre nézek. Aztán meg zsebre teszem a hajápolót, amit hozott nekem. Ezzel pedig készen is állok… mindenre.
- Vezethetek én? - nem veszem elő az aranyos nézésem, bár… miért ne? Mégis előveszem. Nem tud neki ellenállni… (mert inkább rám hagyja, csak hagyjam abba, de az mellékes…)
Aylmer Oshek
Aylmer Oshek

Profession : Zen-ész
Play by : Joey Batey

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Dariel Deveroux Wed Nov 01, 2023 11:24 pm

A dessert... for you
Aylmer - Lepus - Jelen

Kinyitom a számat, levegőt is veszek, hogy jelezzem, egy éppen itt áll előtte, a folytatásra azonban inkább becsukom vissza a szám, s hümmentek.
- Azt megértem. - bólintok.
Hari, meg öri. Ezt is csak ő tudja használni. Megmosolyogtat, jó értelemben.
- Igen. -bólintok komolyan. - Nem engedtél a sötét oldal csábításának és nem dőltél be a dracok trükkjének. -és ez bőven elég arra, már csak az egyik is belőle, hogy mutassa, milyen erős.
- Helyesen teszed. - a legjobb, szembenézni, ám van, amikor az a jobb döntés, ha inkább ott sem vagyunk. - És vigyázok rád. - miatta is akartam a Rendben minél magasabb helyre jutni, elérni legalább a Mester szintet, hogy támasza lehessek, míg csak igényt tart erre.
- Nem, köszönöm. - határozottan csapom le a témát magamat illetően, talán túlzottan is merev. Ezt érzékelve, inkább csak sóhajtok.
Felettébb komorabbra vált a tekintetem.
- Ne mondj ilyet magadról. Soha. - nyugodt a hangom, ahogy mondom. Valóban ne mondjon ilyeneket. Meg talán magam miatt is. Ha nem érdemel meg, akkor ki?
- Gyorsabb... - nézek rá.- Hinned kell benne, gyakorolnod, s meg is fog történni. - hiszek ebben.
Figyelem, ahogy látja önmagát, s szépségét, ami mindig is megvolt rajta, benne. A mosolyra halványan mosolygok, s biccentésére halványan biccentek.
- Várom azt a kupa vizet. És ha baj van, azonnal jelzem, te pedig elmész a hajóval. - semmi “érthető voltam?” “Ugye megteszed?” Ő dönt ebben, én csak szeretném, ha magát védené elsőnek.
- Duruzsolsz? Előbb a mókusok, most meg a bogarak... - befejeztem az étkezést, s ha nem kíván többet enni, akár készülődhetnénk is.
- Nos, készen állsz az indulásra? - nézek rá.
Emme

Dariel Deveroux
Dariel Deveroux
Jydai

Age : 2003
Origin : Pegasus
Profession : Niokan - Mester
Play by : Henry Cavill

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Aylmer Oshek Wed Nov 01, 2023 12:09 am

Nem állt szándékomban rombolni a hangulatot, de… úgy tűnik, hogy sikerült. Vagyis dupla akkora erővel próbálok fényt lopni Dariel napjába. Bármilyen ironikusan hangzik is ez az én számból. Fejemből…
- Olyan nincs. Ronda csak az lehet, akinek a lelke is az. Tehát a régi cimboráim… tőlük meg nem kell üzenet. - soha többé… előbb választanám azt, hogy befejezem az életciklust, mint hogy visszakerüljek oda. Tudom, ha odáig jutnék, akkor nem igazán lenne választásom… De szeretnék abban hinni, hogy képes vagyok küzdeni, még akkor is, ha komolyan magához akar szólítani a negatív oldal.
- Az. Hari is, meg öri is. - hiába csóválja a fejét, lááááátom azt a kis mosolyt a szája sarkában. Ezért nem, továbbra sem akarok komolyabb lenni. Dariel kettőnk helyett is az, én meg… remélem, hogy sikerül neki átadnom valamit abból, hogy az életet igenis élvezni kell. Nem úgy, mint régen… Hanem igazán…
- Én? Erős lelkű? - nem csak mímelem a döbbenetet. Az valódi az arcomon. Nem tartom magam ugyanis erősnek. Még egy ici-picit sem. Hiszen, ha az lennék… nem kéne attól tartanom, hogy Dariel nélkül menjek bárhová is. A Terrától meg pláne nem kéne.
- Lehet, hogy tőlük is… de ha negatív erőt érzek inkább szaladok. - nem, nem fogom azt találgatni, hogy vajon tudja-e hogy ki voltam. Inkább csak menekülök. Amíg nem tudom megvédeni magam… ez a legjobb taktika. Darielt ugyanis nem akarom azzal terhelni, hogy állandóan a biztonságom miatt kelljen aggódnia. Hiszen anélkül is kell neki, hogy megtalálnának az ex-kollégák…
- Hmm… na jó. Akkor találnunk kell egy mestert, aki mindkettőnket megtanít a fortélyokra. - összecsapom a tenyerem, mintha varázsütésre ott teremne valaki, aki ezt megtenné. De ez… csak egy berögzült mozdulat. Így amikor rájövök, hogy mi is történt, inkább az ölembe teszem mindkét kezem és összekulcsolom őket.
Aztán viszont elmosolyodom, amikor kijelenti, hogy nem fognak utolérni engem. Tényleg nem hiszen, ő elkap mindenkit. És nem mellesleg sokkal gyorsabb, mint bárki, akit ismerek…
- Meg sem érdemellek… - finoman a vállára teszem a kezem, ha engedi nekem, és… most nem kacsintok rá. Ezt ugyanis komolyan gondoltam, és azt is, hogy nagyra értékelem, hogy vigyáz rám. Még mindig…
- Ahh… de aztán ha gyorsabb leszek, mint te, ne bánkódj. És számíts arra, hogy azzal fogok jönni, hogy én megmondtam… - eee… nem igazán hiszek ebben. De… azt hiszem sejtem, hogy miért mondja ezt ennyire. Tartozok neki annyival, hogy legalább megpróbálom. Hiszen a futás, az önvédelem része. És azt tényleg nem bízhatom egyedül rá. Nem lenne fair…
Aztán viszont… olyasmit mond, és mutat, hogy képtelen vagyok elrejteni, hogy elérzékenyültem. Az, hogy ő szépnek lát… nem azt jelenti, hogy a külsöm az. Hanem a lelkem is annak találja. Ez pedig tőle, különösen nagy bók.
Amit kommentár nélkül viszek magammal a sírba is, mert nem mondok semmit, csak nagyon mosolygok. Még köszönetet is csak egy finom bólintással mondok. Nem akarom elrontani ezt a pillanatot…
A Terra viszont megteszi helyettem. Félek tőle. És… csak mikor azt mondja, hogy szeretné, hogy velemenjek, jövök rá, hogy… talán ő is tart tőle. Ez esetben viszont…
- Nos… akkor a megoldás…. veled megyek. De a hajón leszek. Ha gyorsan végzel, ahogy mondod, addigra keverek is neked egy kupa finom vizet. Ha meg történik valami, és sokára jössz… lemegyek hozzád. - igen, ez így jó lesz. Ha csak pár perc, nem gond, ha a hajón vagyok, ha viszont több, ott leszek mellette. Meg van még egy aduász a zsebemben.
- Ééééééésss…. majd duruzsolok a füledbe. Tök jó lesz… - igazából… ez tényleg jól hangzik. Izgatottabbá is válok. Nem mondom, hogy várom az indulást, de… szívesen Dariellel tartok bárhová (majdnem…) is megy.
Aylmer Oshek
Aylmer Oshek

Profession : Zen-ész
Play by : Joey Batey

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Dariel Deveroux Tue Oct 31, 2023 11:09 pm

A dessert... for you
Aylmer - Lepus - Jelen

- Oké. - bólintok hümmentve, lehunyva szemeim egy pillanatra. Nem csak igaza van, hanem éreztem a falat, amin fennakadtam. Érzékeny helyre nyúltam.
- És ha egy ronda nőtől vagy egy ronda férfitól? -ezzel már most labdába se rúghatok, meg aztán úgyis én adnám át az üzenetet, nem pedig küldeném...
- Öri-hari... - halvány mosollyal csóválom fejem. Nem hiszem, bárkire tudna haragudni. Egy időben én is haragudtam, átéreztem, milyen az, ám mivel semmivel sem vitt előre, leraktam, s otthagytam.
Komolysága megfog válaszának. Törődést érzek benne, ami mindig is megvolt. Akkor is, ott is, és éppen ezért talán még inkább rosszul esett, hogy erre kényszeríti az, aki...
Már a múlt. Maradjon is ott.
Már éppen nemet mondanék az erősre, ahogy folytatja, meghökkenek. Én? Erős lelkű? Egy ideig figyelmesen nézem, majd megrázom.
- Ne akarj erős lelkű lenni, mert már régóta az vagy. - még akkor is, ha be nem álló szájú sihedert próbál előadni. Nem az. Az, hogy képes volt végig kitartani, s nem megtörni apja nagyon is kemény mentális és érzelmi manipulációin, nagyon erős lelket mutat.
- A csúnya nőktől is? - nézek rá. - Szívesen.
- Nem, nincs tapasztalatom. Az ő kell másik oldalán álltam sokáig, még ha nem is olyan értelemben... - egyáltalán nem bántásnak szánom szavaim, s ezt remélem, sikerül is éreztetnem vele.
Megáll a kezem a mozdulatban egy pillanatra.
- Nem fognak sem kergetni, sem utólérni. - ez volt az egyik ok, amiért képes voltam talpra állni. Kihoztam, és ha összeomlok, akkor ki védi meg, míg lábra nem áll?
- Most meg megtehetnéd magad, helyette inkább nyávogsz. Fuss. - kész, részemről megoldva, nincs itt ebben nyávogás, másképpen nem megy.
El nem tudom képzelni, hogy jön ide a nagyobb tükör. Az előbb még a vállamról beszélt, amiről én is tudom, az átlag felettinél is nagyobb.
De most, hogy mondja... szerintem ő maga nem látta sosem, hogyan néz ki teljes egészében, így válasz helyett egy mentális képet küldök róla, mit is láttam, miért is láttam. Szerintem gyönyörű. És talán tényleg nem látja tükörben sem...
- Akármelyikre. -türelmesen várom válaszát, megtanultam végre lassan enni, élvezem is.
- Rendben. - bólintok. Ott van szállás a számára is.
Szükségem van rá. Ez így van.
- Szeretném, s nem csak rajtam áll. - jól esik a visszakérdezése, hogy szeretném-e. Ezért sem válaszolok azzal, hogy különben nem kérdeztem volna.



Emme

Dariel Deveroux
Dariel Deveroux
Jydai

Age : 2003
Origin : Pegasus
Profession : Niokan - Mester
Play by : Henry Cavill

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Aylmer Oshek Mon Oct 30, 2023 10:37 pm

Néhány pillanatra azért összeszűkülnek a szemréseim. De… igazából nem mondott Dariel semmi olyat, ami ne lenne… tökéletesen igaz…
- Ha nem dumálnék ennyit, valószínűleg már fogak és pikkelyek nélkül lógnék valahol… - azért… egy darabig még nem fogom elfelejteni azt az időszakot, amikor az mentett meg a biztos haláltól, hogy még elő tudtam adni a “minden szuper, szeretem a kínzást, és a rabszolgatartást” című zenés művet.  Szerintem csak Dariel nem hitte el. És éppen ezért hozott ki onnan, amikor ő is a végrehajtotta a szökés nevű műveletet.
- Egyszerű. Ami nem a gonosz pikkelyesektől jön, az kedves üzenet. Ha pedig egy szép nőtől, vagy nagyon gyönyörű férfitól jön az Nagyon kedves üzenetnek számít. - tudom, hogy sokkal többet foglalkozok a külsővel, mint kéne, de… egyelőre csak a szép dolgokba tudok kapaszkodni, és abba, hogy azokat értékelem. Mert a szememben nincs olyan, hogy csúnya, vagy a nem annyira esztétikus külső miatti elítélés. De a szép… le tud nyügözni, és néha még azt is eléri, hogy néhány percre csendbe maradjak, és csak gyönyörködjek…
- Mérgező magokat inkább senkivel. De igazad van. Tényleg túlzás az örök harag. Egy sima öri hari-val is beérem. – az eggyel visszább van nálam a skálán. Örök harag=karóba húzás, öri hari= nem fogunk együtt sörözni. Ez utóbbit biztosan tudom vállalni. Nem fogok finom nedűt adni a mókusoknak, akik nem szeretnek…
- Jó. - még bólintok is, nagyon komolyan, mintha bármi részem lenne abba, hogy Dariel tud vigyázni magára. Egy csipetnyi sincs… De még mindig jobb óvatosságra inteni azt, akinek nincs szüksége rá, mint utólag bánkódni azon, hogy még csak nem is mondtam semmit…
- Mármint ne akarjak erős lenni fizikai, és lelki értelemben is? - a tekintetem Dariel felé fordítom, mert nem tudom, hogy mire gondol. Én ilyennek látom. És tudom, hogy sosem leszek ilyen… de a hosszú haj… az más kérdés. Azzal még lehet, hogy kacérkodni fogok a jövőben. Elvégre… most már van olyanom is, és csak azt kéne kitalálni, hogy mit kezdjek vele…
Dariel viszont jobban érti az “élet”-nek nevezett játék szabályait, így amikor megint hoz valamit, ami nekem nagyon is jól jön, széles mosoly kerül az arcomra.
- Óóóó… köszönöm. Fúúúúú meglátod, ha ezzel megjelenek valahol, özönleni fognak a kedves üzenetek… - igazából kedvem lenne, akár most is ki próbálni, hogy mit tudok kezdeni a hajammal, ha ezt rákenem, de nem akarom most elpazarolni az időt, amit Dariellel tölthetek. Hangosan nem mondanám ki (olyan gyakran…), de szeretek vele lenni. Amikor nem annyira morci…
- Miért? Nálam biztosan több tapasztalatod van. Nekem csak az “ő kell” és a rámutatás megy. Az meg a valóságban nem működik. - ezt már kifejtettem egyszer, hogy nekem olyan, most mintha egy álom világból belekerültem volna a valóságba. Épp csak… mivel az rémálom volt, a valóság üdülésnek hat. Hosszú, és egyelőre unalmas, de… azért mégis csak nyaralás…
- Hát… igazából ha nem ér utol az, aki kerget… akkor jó vagyok.  - ezt mondjuk élesben… még szerencsére nem kellett kipróbálni. Futottam, csak… másként. És inkább maradok a rejtőzködésnél, mint hogy teszteljem, mennyire keresnek még. Valószínűleg… nagyon…
- Nos… nem tudom. Ha futni kellett, mindig volt valaki, aki helyettem megcsinálta a kört. - sajnos ez nem csak a futásra igaz. Pont azért érzem magam (egyelőre…) alkalmatlannak az életre, mert mindig volt egy szolgáló, aki megoldotta helyettem a dolgokat. Most viszont egyedül vagyok… Csak a barátaimra számíthatok, akik.. köre be is zárul Dariellel.
De hogy mennyire is fontos ő nekem… azt hiszem ez egyértelmű abból, hogy kissé melegem lesz arctájékon, amikor mond valami különösen szépet. Nekem…
- Akkor ezért akartál nekem nagyobb tükröt hozni? - mosolyodom el meghatottan, mert… igazából nem a tükörről, mint tárgyról beszélek. Ugyanis az, amit mondott… egyrészt nagyon jól esik, másrészt… értem a célzást. Igenis vannak értékeim, amiket még nem vettem észre. Ő viszont igen…
- A Terrára? Vagy a Lyrára? - ez nem egyértelmű a számomra, így inkább rákérdezek. Aztán persze… végül mégis kiderül, hogy miről van szó, és… csak Dariel miatt adok magamnak némi gondolkodási időt.
- Akkor inkább a Lyrán várlak, ha egyébként sem hosszú idő.  A Terra… még nem érzem azt, hogy készen állnék oda visszamenni. - még ha engedélyezet is… tartok tőle, hogy milyen hatással lenne rám. Jobb a biztonság (és nem a gyávaság…). Meg, ha tényleg csak egy üzenet átadás… akkor jobban járok, ha addig kicsinosítom magam, és ismerkedem a Lyrán…
- De persze, ha szükséged van ott rám… az más kérdés. Szeretnéd, hogy veled menjek? - ezt azért még hozzá teszem. Ha ugyanis úgy érzi Dariel, hogy jól jönne neki a segítségem, természetesen mellette leszek, Terra ide vagy oda. De ezt nem tartom valószínűnek így… csak egy egyértelmű válasz esetén veszem fontolóra.
Aylmer Oshek
Aylmer Oshek

Profession : Zen-ész
Play by : Joey Batey

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Dariel Deveroux Mon Oct 30, 2023 9:06 pm

A dessert... for you
Aylmer - Lepus - Jelen

A kérdésre felhorkantok, addigra meg is válaszolja magának a saját kérdését.
- Többet is, mint kéne. Éppen ezért lennétek el jól egymással. - vagy éppen nem. A szűkbeszédűségem jól kiegészíti a szájmenését. A burkolt jelzésre csak egy másodpercnél nézek hosszabban rá. Összebújásban nem igazán volt részem. Szexben igen. De nem én élveztem...
Csak hümmentek. Az őszinteségének ezen formáját mindig is értékeltem. Nem bújtatta ezt virágok mögé, miközben sütne róla, hogy egy szörnynek néz. Akik ilyenné tettek, szép voltam. Gyönyörű. Torz ízléssel bírnak, meg kellett állapítanom.
- Attól függ, mit tartasz kedvesnek. - tárom szét kezeim. - Előtte azért ezt pontosítsd. - nem tudok olyan sötét viccel jönni, hogy ha a kínzást élvezi. A két oldalán voltunk, én sem élveztem, ő sem. Ezért is tartottam másnak, mint az apját, s ezért is kaptam fel grabancát, hogy mentsem.
- Azért az az örök harag kicsit túlzás, nem? Kivel fogsz akkor magokat eszegetni?
- Az leszek. - nézek rá komolyan. Látott a régi életéből, életünkből, tudja, miken mentem keresztül, s hogy láttam rajta, senkinek sem kívánja. Nekem sem.
- Ne akarj olyan lenni, mint én. - ingatom a fejem. Senki se akarjon. Hiába vannak így most előnyeim, senkinek sem kívánom, sem ahogy kinézek....
Elgondolkodva nyúlok a hátizsákom felé, s rövid túrkálás után kiveszek egy csomagot, s elé teszem.
- Mintha valaki hajról beszélt volna, s láttam, elfogyott. - nem piperészkedek. Neki szoktam hozni vásárfiát, s mivel odáig van a külsőért, így szoktam hozni neki dolgokat. Most kiment a fejemből.
- Pont jótól kérdezed. - nevetem el magam kurtán. Én és az udvarlás....
Ránézek a kijelentésére.
- Attól függ, mit akarsz elérni. Ahogy én látom, nem mozogsz. - de nem rám tartozik, mennyit mozog, nem fogom utasítani. Senkit sem utasítok.
Hümmentek a köszönömre. Jól esik, hogy megköszöni, ott senki sem köszönt meg nekem semmit.
Hallom sóhajtását, ráfigyelek, ám nem mond semmit, így inkább hagyom.
- Igen. Mikor futottál te hosszú távot utoljára? A mai napon kívül? - nézek rá érdeklődve, s újra iszok. Jól esik az itteni víz.
És végre kibukik.
Tenyerem acélos finomsággal simul vállára, s míg beszélek, ott marad, aztán elveszem.
- Nem vagy kicsi. És ha nem vetted volna észre, érdekesen törik meg a pikkelyeiden a fény, csak te nem látod. Egyedi. -nem, egyáltalán nem úgy, mint én, aki egy monstrum szörny.
Leülök vissza, s folytatom az étkezést.
Elgondolkodom. Terrára ő már tudna jönni. Minden negatív dracot kidobtak, amikor engedélyt kértem a Naprendszerbe való lépéshez, megkaptam egy rövid utasítást.
- Tudsz jönni. Megkérdeztem. - ő már nem negatív fajáját gyarapítja, a döntést azonban rá bízom.
- Amúgy sem leszek ott hosszú ideig. Átadom az üzentet s megyünk Lyrára.

Emme

Dariel Deveroux
Dariel Deveroux
Jydai

Age : 2003
Origin : Pegasus
Profession : Niokan - Mester
Play by : Henry Cavill

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Aylmer Oshek Fri Oct 27, 2023 10:47 pm

A szilárd tiltakozás ábrázata jelenik meg az arcomon.
- Még csak az kéne. Tudod, hogy én mennyit beszélek? - nem várom meg, hogy válaszoljon. Költői kérdés volt - Inkább távolról szeretjük egymást. Néha összebújunk. - hmm… igazából nem is tudom, hogy milyen az összebújás. A szex… azt ismerem. A szeretkezést nem. Mindegy…
- Hmm… ez jogos. - míg Dariel esetében a marcona külső egy érző (ám ezt mélyen titkoló…) lelket takar, az én habtestem mögött csak egy sötét lélek van. Vagyis… remélem, hogy legalább most már csak szürke a koromfekete helyett. De nem áltatom magam. Akármit is csinálok, én sosem lehetek olyan jó, mint azok, akik eleve annak születtek. Pedig próbálkozom…
- Kérlek azért előtte értékeld, hogy kedves üzenet-e vagy sem. - Dariel az egyetlen barátom, ezért ha nekem üzenne valaki… az nem a kedves oldalról jönne. Így inkább csak vágja kupán őket, az üzenet meg nem érdekel (úgyis tudom, hogy mit tartalmazna…). Ha meg egyszer majd valaki kedvességből üzen. Na azt várom. Örömmel.
- Igen. Örök haragban… - felemelem a mutató ujjam, hogy nyomatékot adjak a mondandómnak, de… azért örök haragot nem akarok tartani senkivel. Még… szóval apámra sem haragszom. Pedig… az Öreg adott rá okot. Nyugodjon békében…
- Sebaj. Majd én kitalálom a sztorit helyetted. Szeretők. Szóval legyél inkább óvatos. - már csak a Terra miatt is. Nem lesz ott baja, de… még mindig nem egy klassz hely. Márpedig Darielnek az járna. Szenvedett már eleget…
- Hmmm… ha megnöveszteném, olyanok lennénk, mint az ikrek. Majdnem… - azért ezen elgondolkozom. Aztán döntök is. Nem. Én így vagyok jó, ahogy vagyok. Legalábbis a külsőm…
- Ez működik? Nem csak a mesékben van ilyen? A szép herceg meghódítja a szép hercegnőt? Vagy valami hasonló? - én még csak a sárkány szerepét sem tudnám vállalni. Egy egyszerű gyík vagyok. Aki egyébként mindig is jobban szeretett énekelni, mint kínozni…
- Mozgok én eleget. Hidd el… - hupszi… majdnem elmondtam… Mert ma tényleg rengeteget futottam. És főztem is. Oké, makkot pakoltam egy levélre, de az is számít…
Ahogy van még valami, ami sokat jelentett nekem. De már régóta nem vettem a kezembe. Okkal…
- Köszönöm. - Darielre nézek, és igyekszem mosolyogva bólintani neki. Tényleg hálás vagyok, hogy nem csak rám, hanem a dolgaimra is figyel. A hangszerem viszont… sérült a kapcsolatunk. Egy olyan személytől vettem el, aki nem volt olyan szerencsés, mint Dariel… és élveztem, hogy úgy játszom rajta, hogy látja… Majd azt is, hogy már nem látja…
Azért ránézek, és nem tudom megállni, hogy egy nagy sóhaj kússzon ki az ajkaim közül. A víz viszont a legjobb pillanatban jön. Elveszem az egyik kupát, amire Dariel töltött. És serényen kortyolgatni kezdem az italt.
- Ez olyan hihetetlennek hangzik? - azt hittem, hogy… inkább arra világít rá, hogy nem volt szép dolog a húsáért kergetni valakit. De neki nem ez tűnt fel. Vagy legalábbis nem ezt említi meg. A kondim pedig… teljesen rendben van, köszönöm szépen.
- Veled nem bírnám tartani a tempót. Négy patád van. Én meg csak egy kicsi gyík vagyok. - nem olyan kicsi, mint a Terraiak, de azért egy sárkány pikkelyeit csak csiklandozni tudnám. Nem mintha nem pont erről szólt volna a régi életem. Csiklandozás, és mindenki felbosszantása… uhh… legalább jó lenne, ha nem mennék mindenki agyára. De tudom, hogy ehhez még hosszú utat kell bejárnom.
- Miért is ne. Egyedül unatkoznék. És félek a mókus bosszújától… Ott várjalak akkor meg, míg te a Terrán vagy? - az ugyanis már mindegy, hogy azon idő alatt itt avagy ott vagyok egyedül. Hiába vannak sokan a Lyrán… csak óvatosan ismerkedem. Inkább a sarokban meghúzódás, mint az elutasítás…
Aylmer Oshek
Aylmer Oshek

Profession : Zen-ész
Play by : Joey Batey

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Dariel Deveroux Fri Oct 27, 2023 9:46 pm

A dessert... for you
Aylmer - Lepus - Jelen

Érdeklődéssel nézek rá.
- Ezek szerint nem akarsz magaddal együtt élni? - pedig nagyon jól kezeli mindazt a  változást, ami körbevette, és ami benne van.
Értetlenül ráncolom homlokom, s úgy nézek rá. Nem is vágyom belemászni. Nem értek semmit az összeérintett tenyérből, majd ahogy távolítja, s megáll egy bizonyos szélességnél.
- Minek? Úgysem azt látom benne, aki vagyok. - nem, most sem tudtam, még ennyi idő után sem megszokni azt, ahogy kinézek. Ahogy azonban csinálja a mozdulatot, belül azért megmosolyogtat.
- Majd ha egy üzenet neked szól, akkor csakis neked mondom el, senki másnak. - nézek rá, s pozitívan fogalmazom meg azt, hogy még így sem fogom elmondani neki a dolgokat. - A mókusokkal meg úgyis haragban vagy, nem?
- Nem tudom. Nem az én dolgom. - sok mindenről tudni és nem az én dolgom, nem tartozik rám, ebbe törtek bele. Talán ezért is engedem el a feltételezéseket, és hogy tudni akarok valamit, amit mások egymás között tudnak.
- Növeszd meg és fogd össze. Vagy vágasd magad kopaszra. Így kevesebb lesz a gondod. -egyszerűen megoldok mindent.
- Érd el nála, hogy megkedveljen. Akkor egyből szebbnek lát. - teljesen ellentétei vagyunk egymásnak. Ő a külsejével foglalkozik, s én is, mégis, én a tagadó oldalhoz tartozom, ellentétben vele.
Az én kézkérésemre, vagyis annak meg nem létére, először csak kinyitom a szám, ám mivel fogalmam sincs, mit mondjak erre, csak vágok egy arcot.
- Tényleg? Akkor már értem, miért nézted őket mindig ennyire. Pedig rád is rád férne egy kis testmozgás. - felállok az asztaltól, a kancsó víz kimaradt az étkezésből, a kupákkal együtt. És persze semmit sem ott találok, ahol szokott lenni.
Megszoktam, hogy ilyen, azonban van valami, amire vigyázhatna jobban. A hangszerét leveszem a pultról, s inkább az asztalra teszem.
- Mielőtt baja esik. - aztán a kancsó és a kupák felé fordulok, s leteszem az asztalra.
Ahogy rám néz, és érzem, hogy csak ugrat, csak a megingatom a fejem, s sóhajtok egyet, a kupák kicsit hangosabban koppannak. Töltök mind a kettőnknek.
- Te. Kergetted. Végig az erdőn. - el is veszem az egyiket, s beleiszok utána.
- Mondtam, hogy edz velem.- tényleg ráférne.  
- Hosszabb ideig Lyran leszek. Velem tartasz? - nézek rá. Nem szokások kertelni, és ha a tanítványommal foglalkozni akarok, akkor időben sokkal többet leszek ott, mint itt.


Emme

Dariel Deveroux
Dariel Deveroux
Jydai

Age : 2003
Origin : Pegasus
Profession : Niokan - Mester
Play by : Henry Cavill

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Aylmer Oshek Thu Oct 26, 2023 12:19 am

Bólogatok, hogy igen, gondolhatta volna, de… nem jutott eszébe. Nem baj. Nem akarom, hogy mindig velem foglalkozzon. Jobban mondva nem akarom, hogy mindig velem KELLjen foglalkoznia. Ezért is igyekszem életképessé válni. És persze jobb pikkelyessé annál, mint amilyen voltam…
- Nos ez egy jogos kérdés… De épp ezért várok még, hogy mindent áttudjak gondolni. Hiszen, ha nem lesz tökéletes a legénykérés, pislogjak bármilyen szépen is, nemet fogok mondani. - ezt azért, most elképzeltem. Letérdekelek és… semmi. A tükör nem adja vissza a reakciómat. Akkor meg honnan tudjam, hogy beleegyezek-e? Ezt alaposan ki kell találni. És… a nagyobb tükör is jó lesz, csak valami más miatt.
- Egyébként tényleg kellett volna, mert te nem férsz bele. - a két tenyeremet először összeérintem, aztán elkezdem távolítani egymástól, mutatva a vállai méretét.  Vagy messzire kell állni, vagy neki széles tükör kell, ha meg akarja nézni, hogy miként mutat az ingjében.
- Áhh… pedig én nem adnám tovább. Legfeljebb a mókusoknak. - nem, egyébként velük többet nem tárgyalok. Csalódtam… És ennek jegyében inkább más társaságot fogok keresni magamnak, ha magányos leszek. Vagyis… gyakran…
- Ha csak így tudnak üzenni, akkor biztosan nem csak barátok. Hanem régi szeretők. Akik már nem dumálnak egymásssal. - persze könnyebb lenne ezt eldönteni, ha tudnám, hogy mi az üzenet. De tudom, hogy ha nem akar, Dariel akkor nem beszél. Sajnos… ezt tényleg tudom…
- Bizony. Már a hajammal sem egyszerű az élet. - bele is túrok, de aztán inkább megigazítom, mert így összekócoltam az egészet. Hahh… Nem tudom hogy csinálja Dariel, hogy neki sokkal hosszabb, és még sem néz ki úgy, mint egy szalma bála. Vagy csak amikor éppen úgy nézett ki, én nem láttam…
- Ronda nem, de… számomra elérhetetlen csini. - a legrosszabb. Főleg annak fényében, hogy már nem tudok ‘rendelni’. És igazából nem is akarok. Szeretném, ha egyszer valaki azért kedvelne, aki vagyok, és nem azért, mert kap tőlem cserébe valamit érte. Már csak azért is mert már semmit sem tudok adni…
- Pontosan. Ezért is kérem meg inkább a saját kezem a tiéd helyett. - néhány pillanatig komoly arcot vágok, de aztán elnevetem magam. Egyrészt, elképzeltem milyen lenne, ha előtte térdelnék le, és tenném fel a NAGY kérdést. Másrészt… én pont bírom, hogy morcis, mert… az legalább őszinte. Sajnos amióta ismerem, még inkább akkoriban, mikor először láttam… tényleg nem volt túl sok minden, aminek örülhetett volna…
- Már nem emlékszem rá, hogy mennyit voltál velük. Csak arra, hogy miket csináltatok. És… már most sajnálom szegény awanod… - úgy, de úúúúúúgy le fog izzadni. Remélem majd megnézhetem. Főleg, ha nem csak erős, hanem csini is…
- Nem tudom, hogy mire gondolsz… - szétteszem a kezeimet, és igyekszem tökéletesen ártatlanul nézni. Ám ez sosem ment… A pajkosság… mindig ott van a szememben. És persze, Darielnek nem igazán lehet hazudni.
- Na jó… előfordulhat, hogy miután nem adta magát a mókus… megpróbáltam elkapni. És végig kergettem az erdőn… sikertelenül… -  ha élveztem volna legalább a hajszát, akkor lelkesen meséltem volna el. De csak azt éreztem, hogy béna vagyok. Ehhez is…
Aylmer Oshek
Aylmer Oshek

Profession : Zen-ész
Play by : Joey Batey

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Dariel Deveroux Wed Oct 25, 2023 11:17 pm

A dessert... for you
Aylmer - Lepus - Jelen

- Hmmm... gondolhattam volna. - megállapítás volt részemről, teljesen mentes minden ítélkezéstől. Megértem, hogy számára a hús fontos még most is és talán sokáig is az lesz. S erre figyeltem is, mikor felpakoltam magam mindennel.
- Valóban? - nézek rá. - És hogy fogsz letérdelni magad előtt? Tényleg kellett volna még egy nagyobb tükröt hoznom.. - na, most ugratom, de ha tényleg nagyobb tükör kell neki, akkor hozok.
Először félrebiccentem a fejem, úgy nézek rá. Aztán csak hümmentek. Változott, sokat, s nem csak azóta, hogy eljöttünk onnan, ahol neki a megszokott élete volt.
- Nos, ez az amit nálam nem lehet lehallgatni. - mosolygok, kicsit talán derűsen is. A számat ugyanis tudom tartani, azt megtanultam. És egy üzenet, ha nem a feladótól jön és a címzett van előttem, akkor nem mondom el.
- A kitől kinek pedig nem tudom. Szerintem régi barátok, de most csak így tudnak üzenni egymásnak. - ezzel meg nem árultam el még túl sokat.
- Azt ne is. Sokáig tartana visszafésülni. - nekem tetszik valódi formájában, kár, hogy ritkán látom úgy. Őt elfogadtam ilyennek, és nem hozza elő a régi emlékeket. Annnyira.
- És ha találkozol egy csodaszép nővel, és kiderül, szerinte te nem vagy csini, akkor egyből ronda lesz? - érdeklődöm. Aztán meglepve nézek rá. - Szinte mindig az vagyok. - vagy semleges. De hogy nem morcos? Ritka.
- Ő lesz velem. A kezdeteknél sokat leszünk együtt... - aztán ránézek. - Mintha nem kísértél volna végig más awanokkal... - csodálom, hogy az erő még nem szólította meg.
Vagy ha velem is volt, fejben nem? Azt el tudom képzelni.
- De nagyon hallgatsz, mi is történt, míg nem voltam itt. Kérdezzem talán a dryadot, mi is történt? - nagyon elsiklott a kérdés felett. És most kapcsoltam....



Emme

Dariel Deveroux
Dariel Deveroux
Jydai

Age : 2003
Origin : Pegasus
Profession : Niokan - Mester
Play by : Henry Cavill

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Aylmer Oshek Tue Oct 24, 2023 11:28 pm

Határozottan nemet rázok a fejemmel.
- Nem. Az csak a vigaszdíj. Én húst akartam. - meg azt hiszem egy kis szeretetet is. Ugyanis azzal is beértem volna, ha a mókus nem szalad el, hanem beszélget velem. A maga módján legalábbis. A társaság ugyanis… néha hiányzik. Csak persze nem az a fajta, ami régen. A ‘rajongók’... már nem kellenek. Annyira…
- A megfelelő pillanatra várok. Nem érem-e ám be akármilyen eljegyzési ékszerrel… - ahh… az ékszerek… Olyan szép holmijaim voltak. De amikor eljöttünk, nem tudtam magammal hozni őket. Amit igen… azt is inkább elcseréltem valami hasznosra. Kiderült ugyanis, hogy valójában semmit sem érnek. És a szépség önmagában még… nem hozza helyre a kárt, ami a lelkemben keletkezett…
- Egyszer. És imádtam. Vagyis neked nem lesz kellemes. - már nekem sem. Épp ezért is tartom magam távol a negatív energiáktól. Még túlságosan is csábító… Nem akarok visszasüllyedni, mert már megéreztem az igazi élet ízét. Persze… még több étel meg esetleg egy nagyon puha ágy… az jó lenne.
- Nahát… Mesélj. Mi ez a titkos üzenet? És még inkább, kitől kinek? - szeretem az ilyen történeteket. Igazából… most már ezekből élek. Mert én inkább az elvonulást választottam, amíg… nem rendezek magamban mindent. És amíg találok valami hasznos tennivalót magamnak is… Akár az éneklést is. Gyakrabban…
- Áhh… biztos nem. Nem mondom azt, hogy úgy megmérgezne, hogy újra mészárolni akarnék, de… azért nem húzogatom a saját pikkelyeimet. - még korai. Ezt tudom jól. És… Dariel úgyis visszajön. Ha túl sokat lennénk együtt… Előbb vagy utóbb biztos agyon csapna. Azt sem akarom megkockáztatni…
- A nők… mindegyik csinos, aki engem is annak tart. A férfiak közül meg… Hát nem lehet mindig húst enni, néha kell a zöldség is az energiaháztartás miatt. Te csini vagy, amikor… nem vagy morcis. - vagyis ritkán… De láttam, hogy utána több nő fordul, mint utánam. Ez pedig kimeríti a csini kategóriát.
- Hmm… és akkor most hogy lesz? Mindig vele leszel, hogy tanítsd? Vagy ez hogy működik? - néha mesélt ezt azt, de sosem értettem igazán. Talán majd most. Meg ki tudja… Lehet, hogy én is fogok találkozni még a tanítványával.
Aylmer Oshek
Aylmer Oshek

Profession : Zen-ész
Play by : Joey Batey

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Dariel Deveroux Tue Oct 24, 2023 10:44 pm

A dessert... for you
Aylmer - Lepus - Jelen

- Nem inkább... te akartad elvenni tőle a makkot? - sandítok rá.
Egy “aaahhh” arcot vágok, s inkább lapozok a témán.
A dícséretei a mai napig meglepnek. Ezt nehéz levetkőzni. Főleg azt, hogy szavai mellé nem a “... tulajdonom/tárgy vagy” járul. Így meg is áll a kezem egy pillanatra hozzá a pakolásban, s inkább a hátizsákban lévő dolgokra figyelek.
- És mikor kéred meg a kezed? Hozzak tükröt? - azt hiszem, abból lassan több lesz, mint fegyverből...
Muszáj vagyok elnevetni magam. Észre nem vette volna, hogy jobban tenné, ha befognád, üzenetet kapott. Megcsóválom a fejem.
- Azt tudom. - sokat hallom énekelni. A természet meg nem bánja, mert azért a hangja egyre jobb lesz, ahogy dob el mindent, ami negatív belőle.
- Jártál ott? - sandítok rá, és elé tolok az édességből is.
- Egy üzenetet kell átadnom valakinek. -tuti, hogy szarakodás az egész. De ha már megígértem.... útközben bedobom az üzentet, s már ott sem vagyok...
- Ezek szerint nincs kedved odajönni? - nézek rá.
Elveszek egy adag ételt, amiben csak zöldségek vannak, s kenyeret tépegetve hozzá, enni kezdek.
A kérdésre megáll ismét mozdulatom, egy pihényi időre, majd folytatom az evést.
- Azt nem tudom, neked mi csinos, s mi nem. -veszek pár falatot, s utána folytatom, hogy lenyeltem az utolsót is belőle.
- Nagyon jó képességei vannak. - ezzel részemről mindent elmondtam. A többi része, a múltja, nem rám tartozik. Azokat sem érdekelte, akik befogadtak a Rendbe, és nagyon jól esett, hogy nem kell róla beszélnem.

Emme

Dariel Deveroux
Dariel Deveroux
Jydai

Age : 2003
Origin : Pegasus
Profession : Niokan - Mester
Play by : Henry Cavill

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Aylmer Oshek Tue Oct 24, 2023 12:27 am

Ha őszinte akarnék lenni, akkor el kéne mesélnem az egész sztorit. A kergetéssel együtt… Ezért úgy döntök, hogy csak részben leszek az…
- A makk alapján meg akart mérgezni… És nem engedte, hogy őt egyem meg. - pedig szépen kértem. Benne volt a légyszi is… Igazán nem hibáztathat azért, hogy megpróbáltam azért elkapni…
- A makk… még egyelőre nem hozok végleges határozatot, mert vicces a hangja, amikor összekoccannak. Ez plusz pont, ha nem nézem a méreg részt. - és azt nem hozom fel újra, hogy ezért eszi a mókus a makkot, és én megenném a mókust. Ezt már letisztáztuk. És nem mellesleg, meglátom, hogy miket hozott…
- Szuper vagy. - mosolyodom el, mert ez nagyon is igaz Darielre. Minden értelemben. Nélküle… hát nem lenne ilyen szép a hajam. Leginkább nem is lenne már…
Aztán az életmentő ételre csak… nagyon jelentőségteljesen megnyalom a számat. Kibírnám azért étel nélkül még egy darabig, de… akkor morcos lennék. Már pedig Dariel kettőnk helyett is vállalja ezt a szerepet.
- Bizony. - bólogatok is, hogy igen, most már én magam vagyok a saját párom, de akkora lendülettel teszem ezt, hogy egyértelmű legyen a számára, nem, ennyire még nem ment el az eszem. Jobban mondva, kinőttem már abból… Jó volt, szép volt, nem, igazából nem volt se szép se jó…
- Tényleg? Köszönöm… - nem, a szájmenés részt nem hallottam meg… biztos vagyok benne, hogy azt is szereti. Mert bízom a “nem vág tarkón, nem megyek az agyára” elvben. Dariel esetében… tökéletesen működik.
- Hát… akkor nem is fogom. Igazából nagyon szeretek énekelni. - kedvem lenne most is dalra fakadni, és megmutatni Darielnek, hogy mit énekeltem, de… az étel fontosabb. És már nagyon szeretnék enni. Nagyon…
- Jujj… A terra… - én csak egyszer voltam ott, és nagyon jól éreztem magam. Vagyis az egy nagyon rossz hely. Látszódik is az arcomon, hogy… mintha épp a fogamat húznák éppen a Terra szóra.
- Miért pont oda, és mit kell ott csinálnod? - eddig bírtam, most már elveszem a kaját. Hát még szépen oda is toltam neki. Ő is cuki. És leginkább… megértő. Tudom, hogy sok fejfájást okozok neki, de… kemény van neki.
- Ééééss… mesélj a tanítványodról is természetesen. Csinos? - néhányszor huncutul megemelkedik a szemöldököm. Tudom ugyanis, hogy… Darielnek nagy sikere lenne a nőknél. Ezért sem állok mellé, ha ismerkedni akarok. Nem villogsz a vadászhajóval, ha van egy rombolód is… Inkább másik útra navigálsz…
Aylmer Oshek
Aylmer Oshek

Profession : Zen-ész
Play by : Joey Batey

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Dariel Deveroux Mon Oct 23, 2023 11:10 pm

A dessert... for you
Aylmer - Lepus - Jelen
Félrebiccentem a fejem.
- Mit ártott neked az a mókus? Sokáig bámult? - dörmögök egy kicsit, mert nem áll össze a képlet, miért utálja ennyire.
- Tényleg.
Már haladok befelé, úgy hallja a hangom.
- Még a makknál is? - mert azért az az arc, amit láttam most evés közben, nem erről árulkodott.
Azért addig már eljutott, hogy nem szolgáltatja fel velem az ételt, s nem is ront rá. Előbbit lesheti, utóbbi meg... nem hiszem, hogy rá vallana.
- Valóban az. -szokásom főzni, vagyis neki inkább sütni, megtanultam, de nem a kedvenc foglalatosságom.
A tányérokra kezdem szedni, amit most megeszünk, de megáll a kezem a válaszra.
- Hogy? - még hunyorítok is.
- Ez igaz? - fókuszálok a dryad felé. Attól, hogy füle nincs, még hall mindent, lát mindent, és sokkal többet tud a bolygón történtekről, mint bárki más.
- Az énekhangja jobb, mint a folytonos szájmenése... - kuncog. Sok mindent megélt már.
Erre széttárom kezeim, Aylmerre nézve.
- Igazi művészlélek vagy, nem tagadhatod magad. - talán ez nyitotta fel szemeit felmenője tetteire igazán? Nem tudhatom. De első találkozásunk nem volt kellemes. Nekem. A második. Neki.
Észreveszem, hogy nagyon nézi az ételt, így a tányérból az egyiket elé teszem, miután arrébb vágta a holmijaimat. Mai napig nem értem, miért mindig mellém ül, de hagyom.
- Ott. Lesz egy utam Terrára. - kezdek falatozni a gyümölcsökből. - És lesz egy tanítványom. - töltök a vízből is, s ilyenkor belegondolok, mit dobott el magától Aylmer, s ha panaszkodott is valaha a múltbeli luxusért, ami körbevette, megértettem minden alkalommal. Míg én másba nőttem bele, neki az volt a természetes.
Emme

Dariel Deveroux
Dariel Deveroux
Jydai

Age : 2003
Origin : Pegasus
Profession : Niokan - Mester
Play by : Henry Cavill

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Aylmer Oshek Sun Oct 22, 2023 9:10 pm

Azt mondja cuki vagyok. Elolvadok… Nem, azért nem. De jól esik, hogy most nem annyira mogorva, mint szokott. És… hmm… nem vesz belőle…
- Le. De csakis mókusszőr ecsettel. - a mutató ujjamat az égnek emelem, hogy hangsúlyt, és erőt adjak a szavaimnak, aztán meg… hát megkóstolom, hogy milyen finomat alkottam.  De az a baj, hogy még mindig borzalmas ‘szakács’ vagyok…
- Miff? Téffleg? - teli szájjal kérdezek vissza, mert a mérgező cuccok… Nem, eszemben sincs meghalni, még olyan fiatal vagyok. És szép. Tudom, hogy előbb vagy utóbb találkozni fogok valakivel, aki ezt észreveszi és értékeli.
Kiköpöm a makkot. Szerencsére fogat nem adok vele, bár nem sokon múlott. Éreztem, hogy nagyon recseg-ropog az állkapcsom evés közben. Tényleg nem baj, hogy nem ehető, így le is teszem a ‘tálat’ a földre.
- Dariel… A mókusnál minden jobb… - biztos vagyok benne, hogy itt van a közelben, és röhög rajtam, amiért megettem a mérgező makkját. Jobb esetben. A rosszabb, hogy meg akart mérgezni, és direkt hagyta ott nekem az ‘eleséget’. Kinézem belőle. Nagyon ördögien riszálta a farkát, mikor kergettem…
- Nyammiiiii… - látom, hogy Dariel kipakol a táskájából, és tényleg sokkal jobbat hozott, mint a mókus. Kaját. Nem mondom, hogy éhes vagyok, de… az a husi… Hatalmasat nyelek, mielőtt a növekedett nyáltermelésem az ajkaimon kívül is láthatóvá válna…
- Köszönöm. Ez életmentő. - észreveszem, hogy van édesség is. De jóóóó… Még a tenyereimet is összedörzsölöm, úgy megörülök ennek az apró részletnek. És persze így nagyon lelkesen kezdek bele az élménybeszámolóba is.
- Összejöttem egy helyes lánnyal, aztán szakítottunk is, mert nem tetszett neki a frizurám… Ezért összejöttem inkább saját magammal… - kihúzom magam, és széles, szerintem szívdöglesztő mosoly jelenik meg az arcomon. De aztán komoly…abbá válik a tekintetem. És valódi választ adok.
- Egyébként nem, nem csináltam tulajdonképpen semmit. Csak énekeltem. Meglehet, hogy a Dryadunk már be sem fog többet engedni, ha nem vagy itt.- szerintem egész jó volt, és ezt főleg arra alapozom, hogy nekem tetszett. Meg végül is a Dryad sem vágott tarkón egyik ágával sem. De tudom, hogy… nem tarthatom már magam tökéletesnek, és látnom kell a saját hibáimat. Ami lehet akár az éneklés is. Vagy az, hogy ha nem jön Dariel, valószínűleg éhes maradok…
- Inkább mesélj te. Milyen volt a Lyra? Ott voltál igaz? - mivel szeretném, hogy tényleg cukinak tartson, addig nem nyúlok az ételhez, míg felém nem nyújtja, vagy nem jelzi, hogy vegyek bátran. Az persze meglehet, hogy nagyon, de tényleg nagyon vágyakozva nézek a húsra… de egyébként megvárom Darielt, hogy együtt együnk, és… persze meséljen valami izgalmasat. Félre is teszem a köpenyét és a kesztyűjét, hogy mellé tudjak ülni. Meg figyelek. Nagyon...
Aylmer Oshek
Aylmer Oshek

Profession : Zen-ész
Play by : Joey Batey

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Dariel Deveroux Sun Oct 22, 2023 8:37 pm

A dessert... for you
Aylmer - Lepus - Jelen

Nem igazán szeretem egyedül hagyni Aylmert. Köztudottan vonzza a bajt, ha nem más okán, akkor saját magának teszi meg ezt a szívességet. De akkor sem bántam meg, hogy akkor megfogtam a grabancát, s együtt tűntünk el onnan, ahol mindkettőnket egyértelműen  csak egy dolog várt.
Akármennyire is összetörtek, az életösztönöm sokkal nagyobb volt, hogy csak feladjam. Aylmer pedig megérdemelt egy lehetőséget, ha már tőlem minduntalan elvették, sőt, meg sem volt.
Ezért feszülten tapogatózok utána, mennyire is van egyben, így azért megkönnyebbülten meredek az orrom elé dugott tálra (vagyis csak feleannyira mogorván, mint szoktam).
- Cuki vagy. Le akarod festeni? -- de aztán látom, hogy érte nyúl, és ....
Csak veszek egy nagy levegőt, s lassabban engedem ki, ahogy rájön, pocsék íze van.
- Nem véletlenül pocsék az íze. Számunkra mérgező egy adott mennyiség után. - “csakszólok” arccal nézek rá, majd ledobom a hátizsákom az asztalra. Nyekken is egy isteneset.
A hely, egy dryad belseje, aki maga hívott, mivel itt biztonságban leszek, leszünk. Az eltelt évtizedek alatt azonban megkedveltük egymást, s mikor lábra tudtam lelkileg is állni, végül úgy döntöttünk, maradunk is, s családtagként tekintek rá. Ugyanakkor még soha sehol sem aludtam olyan biztonságban érezve magam, mint amikor benne alszok. Éppen ezért merem Aylmert is itt hagyni, egyedül, tudom, megvédené, míg megérkezem.
- Mókus helyett hoztam jobbat. - nyitom ki a zsák száját, s ha még nem tolt arrébb (nem is menne neki, de hagyom), akkor kiveszek pár ételt, édességet, és magamnak zöldségeket, gyümölcsöket. Míg neki még szüksége lehet húsra, én képtelen vagyok húst fogyasztani.
- Mi mindent csináltál? - zuttyanok le az egyik székre, levéve a kesztyűket is, a köpenyt most levettem már, itt nagyon jó idő van, le  is dobom a magam melletti székre.
Egy jó adag forró fürdőre nagyon vágyom. Terra valahogy pont ugyanolyan mocskos a lelkemnek, mint az összes nemcuki draco birodalom. Magukénak tekintik Terrát, de hát azt már bukták...

Emme

Dariel Deveroux
Dariel Deveroux
Jydai

Age : 2003
Origin : Pegasus
Profession : Niokan - Mester
Play by : Henry Cavill

Back to top Go down

A dessert... for you Empty A dessert... for you

Post  Aylmer Oshek Sat Oct 21, 2023 10:36 pm

Most már hivatalos. Nem szeretem a mókusokat. Oké, épp a nehezen összegyűjtött makkjaira mentem rá. Meg a húsát is szívesen megkóstoltam volna. De előtte megkérdeztem, hogy beleegyezik-e, hogy megegyem. A piszok nemet mondott, és inkább elszaladt.
A makkkészlete pedig inkább valami csali lehetett, mert ezzel a néhány szemmel, még én sem fogok jól lakni, nem hogy Dariel. És kék… Tuti, hogy az igazi csemegét valahol máshol rejtette el.
Ettől függetlenül azért nem fogom üres kézzel várni Darielt, és erre nagyon büszke vagyok. Megígértem magamnak, hogy most már én is fogok tenni valamit az életben maradásért, és lám… szereztem makkot. Nem sokat. De majd azt mondom, hogy desszertnek csináltam.
Ennek jegyében, pedig arra is figyelek, hogy miként fogom tálalni. Keresek szép nagy leveleket, sárgákat, hogy a két szín majd kiadja… A zöldet, de most pont nem fogja, mert nem keveredik a két anyag. Nem baj, rajtam biztos nem múlik.
Dariel érkezésére… hát most már azért várok. Nem mondom azt, hogy félek itt egyedül, mert nincs itt semmi veszélyes, és a… hmm… egykori ‘pajtásaimtól’ is távol vagyunk, de van még valami, ami engem teljesen ki tud csinálni. Az unalom…
Elmúltak már azok az idők, amikor elég szórakoztatónak találtam a saját társaságom, és amikor… rendelésre tudtam hölgy, időnként pedig férfi szórakozást hozatni magamnak. Nagyon rég… Néha mégis azt érzem, hogy a hátam mögé kell még mindig néznem. És nem azért, mert a mókus bosszúra szomjazik…
Emiatt mikor érzékelem, hogy közeledik a hajó, és vele együtt Dariel... Hát megigazítom azért a frizurámat is. Legyek már csini. Jobban mondva nem egy olyan személy, akinek égnek áll a haja, mert fogócskázott egy mókussal. Nem-nem, azzal nem fogok eldicsekedni. Az-az én titkom marad…
Amint megjelenik Dariel előttem is, és én megbizonyosodom róla, hogy igen, még mindig inkább morci pofi, mint nem… az orra elé emelem a makkos levél tányért. Olyan szép lett… Elkezdtem kirakni a nevem betűit, de elfogyott a makk. Így végül változtattam, és “A+D” ábra lett. Az “A” egy kicsit nagyobb lett. Rossz szokás…
- Cuki vagyok ugye? Kérlek mondd, hogy cuki vagyok. - inkább azt mutatom ezzel, hogy életképes vagyok, és… azért tényleg egy kicsit jó fej is. Mert egészen addig nem nyúlok a tálhoz, míg Dariel nem vesz a makkból, avagy nem jelzi, hogy nem kér belőle. Csak akkor nyúlok én is egy szemért, amikor már ‘tiszta a terep’. Aztán ha ez megtörténik, persze gyorsan kiderül, hogy valójában a makk egyáltalán nem egy finom étel…
- Ahh… jobb lett volna a mókus… - még fintorgok is, mert tényleg nem ízlik. De azért ha van még, elveszek még egy szemet…
Aylmer Oshek
Aylmer Oshek

Profession : Zen-ész
Play by : Joey Batey

Back to top Go down

A dessert... for you Empty Re: A dessert... for you

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum