Log in

I forgot my password

Latest topics
But I can't help falling...

Hailey Reed Thu Apr 25, 2024 8:28 pm

Big Change

Queil Gryth Wed Apr 24, 2024 8:00 pm

Go Round

Lyndar Onis Tue Apr 23, 2024 9:02 pm

Dobókocka

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 8:00 pm

New Home?

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 7:52 pm

Square no. 1

Zora Lavigne Sun Apr 21, 2024 10:05 pm

Bring back... HER

Dariel Deveroux Sun Apr 21, 2024 8:41 pm

Just.... flush it ...

Rynal McKenzie Sat Apr 20, 2024 9:59 pm

Lucid Dreaming?

Dylan Leclaire Thu Apr 18, 2024 9:00 pm

Holding Space

Adrian Archard Wed Apr 17, 2024 8:48 pm

Not Again

Naarn Ronal Tue Apr 16, 2024 10:01 pm

(Not Under) The Bridge

Zora Lavigne Thu Apr 11, 2024 10:03 pm

Passing...

Regulus Zion Thu Apr 11, 2024 8:44 pm

The age of Aquarius

Sebastian Scorse Tue Apr 09, 2024 8:37 pm

Riding Off Into the Sunset

Kylie Youkou Sat Apr 06, 2024 10:00 pm

Feather Party

Shyrrak Dav Fri Apr 05, 2024 9:06 pm

Yes... or Yes?

Naarn Ronal Tue Apr 02, 2024 9:53 pm

Your time is up!

Kyran Shemar Tue Apr 02, 2024 7:53 pm

It's time

Zora Lavigne Tue Apr 02, 2024 7:52 pm

Just a perfect day

Enzo Conti Tue Apr 02, 2024 7:49 pm

Just a little... bump?

Rose Jackson Sun Mar 31, 2024 11:25 pm

Clouds and Smoke (and Mirror?)

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:56 pm

Pow(d)er and Girls

Linus Higgins Sun Mar 31, 2024 9:44 pm

Cats and Water? Not the best...

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:26 pm

Boots on the G...! Noooo... high heelsss!!!!

Lena Ylton Sat Mar 30, 2024 9:29 pm

Lesson (minus) One

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 10:27 pm

Nice Try

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 9:56 pm

Dreams Come True

Edmund Fahey Tue Mar 26, 2024 10:30 pm

Last Chance

Hailey Reed Tue Mar 26, 2024 7:54 pm

Arrivals

Rose Jackson Mon Mar 25, 2024 11:04 pm

Dress Coded

Rancar Colt Mon Mar 25, 2024 10:03 pm

Run Boy Run

Joaquin Pascal Sun Mar 24, 2024 10:48 pm

Meetings are not my favorite

Scott Lavigne Sun Mar 24, 2024 9:27 pm

Ace high

Gaspard Michoel Sat Mar 23, 2024 10:45 pm

Only one tiny thing is missing...

Chris Johanson Sat Mar 23, 2024 10:02 pm

The Plan

Trohan Colt Fri Mar 22, 2024 10:35 pm

Some beatiful News

Mia Hamish Fri Mar 22, 2024 7:34 pm

Couch Potato

Grant Leclaire Wed Mar 20, 2024 9:14 pm

One drop one Time

Erys Colt Tue Mar 19, 2024 8:14 pm

Nothing as it is

Hailey Reed Sat Mar 16, 2024 9:18 pm

Tracking

Denise Daal Sat Mar 16, 2024 8:55 pm

Looking in the mirror.. almost

Devon Deveroux Thu Mar 14, 2024 9:21 pm

Relation... SHIP

Frederik Spade Mon Mar 11, 2024 8:26 pm

How Do I Say Goodbye

Queil Gryth Fri Mar 01, 2024 9:47 pm

Wrong number...

Jamil Howell Tue Feb 27, 2024 10:02 pm

A new master

Shokan Thram Mon Feb 26, 2024 7:45 pm

Beginning and Ending

Sekani Onis Fri Feb 23, 2024 9:30 pm

The first time...

Olivia West Sat Jan 27, 2024 12:37 am

Constellation Map

Galactic Center Thu Jan 18, 2024 9:34 pm

Mystery School

Galactic Center Mon Dec 25, 2023 9:30 pm

Rang - Founders/Alapítók

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 10:41 pm

Dimenziólény - Angyal

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:09 pm

Dimenziólény - Blueprinters

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:05 pm

Whatever it takes?

Thomas Wilfey Mon Dec 11, 2023 8:20 pm

Karma is a Bit...

Layla Clark Sat Dec 09, 2023 10:09 pm

Bolita Bár - Jaxon & Eric

Eric Castor Tue Dec 05, 2023 8:41 pm

What have we done...

Mara Rover Fri Dec 01, 2023 8:24 pm

Surprise in a book

Kenneth Mezyon Thu Nov 30, 2023 8:03 pm

A heartwarming meeting

Devon Deveroux Mon Nov 27, 2023 11:14 pm

Leírás - A.I.

Galactic Center Sat Nov 25, 2023 9:58 pm

Beloved kids

Alana Sanders Fri Nov 24, 2023 9:21 pm

Youngsters

Aylmer Oshek Tue Nov 21, 2023 9:07 pm

I am sorry...

Noah Black Thu Nov 16, 2023 7:55 pm

When the awan is ready...

Dario Carter Wed Nov 15, 2023 6:17 pm

Layla Clark

Layla Clark Mon Nov 06, 2023 7:54 pm

A dessert... for you

Aylmer Oshek Sun Nov 05, 2023 11:01 pm

Hello?

Dariel Deveroux Sat Oct 28, 2023 9:24 pm

Jydai Rend

Galactic Center Mon Oct 23, 2023 7:58 pm

Family at first

Linus Higgins Thu Oct 19, 2023 9:32 pm

Volta

Great Attractor Thu Oct 19, 2023 9:06 pm

The next chapter

Liam Hanson Tue Oct 10, 2023 9:27 pm

On stage One

Linus Higgins Tue Oct 10, 2023 9:02 pm

Dad?

Noah Black Mon Oct 09, 2023 10:27 pm

Route 66

Ayda Rygel Mon Oct 09, 2023 10:11 pm

Not just a sword

Shokan Thram Mon Oct 09, 2023 8:54 pm

Knight's tale

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 10:17 pm

Parent trap

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 9:22 pm

D. is all around you

Carlos D. Force Sun Oct 08, 2023 8:42 pm

Fresh Blood

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 8:18 pm

I found Him!

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 8:01 pm

Oops, I did it again...

Shokan Thram Sun Oct 08, 2023 12:14 am

Master to Master

Carlos D. Force Sat Oct 07, 2023 9:26 pm

Finding harmony

Somayeh Nazyr Fri Oct 06, 2023 9:27 pm

Some Support

Ezume Sato Thu Oct 05, 2023 10:41 pm

Something FAMILY-ish

Jezabel Mendez Thu Oct 05, 2023 12:18 am

R2 - nem 3CPO

Rose Jackson Wed Oct 04, 2023 11:11 pm

Evening Party with a LittleBig Surprise

Zora Lavigne Wed Oct 04, 2023 12:01 am

Makkaláma

Anahera Pass Tue Oct 03, 2023 8:29 pm

To be or Not to Be

Zaphina Steal Sun Oct 01, 2023 10:35 pm

Transition

Sekani Onis Sun Oct 01, 2023 8:01 pm

Grandkids & other Disasters

Nyra Lamar Sun Oct 01, 2023 12:32 am

The future is bright

Olivia West Sat Sep 30, 2023 11:02 pm

What a ... news

Rose Jackson Sat Sep 30, 2023 9:24 pm

New cha(i)nce

Jezabel Mendez Fri Sep 29, 2023 11:30 pm

France in the '50s

Devon Deveroux Fri Sep 29, 2023 10:33 pm

Eye on the target

Eric Castor Fri Sep 29, 2023 8:29 pm

Letting go of the Past

Sekani Onis Thu Sep 28, 2023 11:36 pm

At Home

Olivia West Thu Sep 28, 2023 8:57 pm


Ace high

2 posters

Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Gaspard Michoel Sat Mar 23, 2024 10:45 pm

Ace High
Elias - Terra - Jelen

Kurta válaszára kis híján ránézek.
Nem kapok belőle folytatást, így valóban nem tudom meg, miért is így kérdezte. Majd megtudom. Vagy nem.
Csipegetésem a krumpliból megáll, ahogy egyre mélyebbre halad a történetben. Már az eleje is megrázott, hiszen ... azt hittem, hogy ott vagyok neki, mellette. Hogy rám támaszkodik majd, ha úgy érzi, kicsúszott a lába alól a talaj.
És bizonyosságot kapok arról, hogy a seregben nem jó időt töltött.
Gondolatban jó alaposan kupán vágom magam. Mert így már értem, vag érteni vélem, miért így kérdezett. Regált. Lényegtelen, azt hiszem.
- Örömmel segítek, ha elfogadsz testvéri segítséget... - felelek kis idő múlva, halkabban. Majd oldalt nézek, rá. Tekintetemben ott az a láng, ami megvolt gyerekkoromban: Elias sokat jelentett nekem és jelent most is. S fájt hallani, mennyire nem láttam, mi zajlik benne, pedig nagyon szeretnék neki segíteni.
A hirtelen témaváltás kizökkent, de megértem. Most nem akar ennél többet beszélni róla.
- Azt hiszem, azt még tudod, hogy megvettem egy nagy céget. - pillantok rá. -Nos, azóta van bár, hotel is. - szeretek tudatosan építkezni, de nem a vagyonért teszem. Hanem azért, ami most jön.
- Nehéz megértetni a hatóságokkal, - és az alvilággal. - hogy ezek már egészen más szemléletet követnek, mint amikben ők gondolkodnak. - ezért is veszek nem érzékeny búcsút pár embertől a kaszinóban is. Ahogy Eliasszal viselkedett, az nem idevaló.
- Ha tudtam volna, hogy jössz, egy sokkal jobb kaszinóba tudtalak volna bejutttatni. - rejtett kétértelmű fogalmazás? Meglehet. Akkor előbb vettem volna meg a kaszinót és Eliast nem teszem ki ilyen attrocitásnak.

Emme

Gaspard Michoel
Gaspard Michoel
Blueprinter

Age : 47
Origin : Blueprinters/Originator
Play by : Mads Mikkelsen

Back to top Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Elias Malach Fri Mar 22, 2024 7:33 pm

Végül nem válaszol, ezért inkább nem erőltetem a kérdést. Azon sem tanakodom, hogy miért döntött így, egyszerűen csak elfogadom, és figyelek. Valami megváltozott a legutóbbi találkozásunk óta, ám azt nem tudom, hogy pontosan mi. A találgatásnak pedig egyébként sincs sok értelme, ha valamit el akar előlem rejteni.
Ennek ellenére őszintén elmosolyodom, mikor kifejti, hogy hamburger nem fontos dolog. Ebben én is bíztam, épp ezért is próbáltam némi humort csempészni ide. Ez mondjuk nem hiszem, hogy sikerült, de tényleg jól esik, hogy örül a társaságomnak.
- Ez jó ötlet. Meglehetősen éhes vagyok. - igazából csak rég ettem ilyet, és kifejezetten megkedveltem mind a hamburgert, mind a sültkrumplit. De mivel engem nem feszélyez a csend, sőt kicsit így át is tudjuk gondolni, hogy mit szeretnénk mondani egymásnak, jó ötletnek tartom, hogy előbb együnk. Más kérdés, hogy hiába állok neki az ételnek, abban nem vagyok biztos, hogy nem fogok megszólalni addig, amíg befejezzük.
A krumpli viszont már más kérdés, azt szemezgetni is lehet, így teljes mértékben tudok figyelni Gaspardra.
- Értem. - ismét kikerül egy kérdést, de ezt is ennyiben hagyom. Lehet ugyanis, hogy csak félreértett, ebben az esetben pedig nem is ugyanarról beszélünk. Majd idővel kiderül. Attól ugyanis nem tartok, hogy itt hagyna valami miatt.
Ezt az is alátámasztja, hogy láthatóan örül annak, hogy felidézzük a régi időket, és őszinte érdeklődést érzek felőle. Nem könnyű az ilyen kérdésekre válaszolni, ugyanis az őszinte választ… még titkolnom kell előle, de igyekszem olyan közel járni az igazsághoz a mondandómmal, amennyire csak lehetséges.
- Röviden… az út keresés közben éppen azt veszítettem el, amit meg akartam találni. Saját magamat… - épp azért fogalmaztam meg általánosságban a kijelentést, és nem a katonaság vonatkozásában, mert egy percet sem töltöttem el a kötelékben. Máshol voltam, és leginkább őt figyeltem, a saját energiámat és fényemet… pedig egyszerűen elveszítettem.
Viszont tisztában vagyok azzal, hogy neki ezt nem mondhatom el ilyen részletességgel, így inkább másként közelítem meg ezt a helyzetet.
- Azt hittem, hogy a sereg majd választ ad a kérdésekre, amik saját magammal kapcsolatban felmerültek, de nem így történt. Csak még több lett. Ezért mielőtt túlságosan is mélyre csúsztam volna lelkileg, inkább kiléptem, és más megoldást kerestem. Vagyis még mindig keresek. - a sereg szót kivéve… még mindig igaz az, amit mondok. Az erőm ugyanis jelenleg teljesen elérhetetlen, és távoli a számomra. Pedig tudom, hogy ez csak az én tudatom műve, hogy azt sosem tűnt el. Még velem van. Ám elveszítettem vele a kapcsolatot. Tartok tőle, hogy épp úgy, mint vele is. Ugyanis… valami idegen most a számomra a pillantásában. Remélem tévedek…
- Veled mi történt, amióta nem találkoztunk? - mivel nagyjából tudom mi történt vele, elsősorban arra figyelek, hogy miként beszél róla, és miként élte meg az elmúlt időszakot. Attól viszont kezdek tartani egy kicsit (nagyon…), hogy már nem ismerem úgy minden gesztusát, és rezzenését, mint régen. Ebből következően pedig menthetetlenül félre fogom érteni, és teljesen elcsúszik a beszélgetés.
De majd kiderül. Én még reménykedek.
Elias Malach
Elias Malach
Blueprinter

Play by : Mahershala Ali

Back to top Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Gaspard Michoel Sun Mar 17, 2024 8:19 pm

Ace High
Elias - Terra - Jelen

Csendben maradok. Egyáltalán nem értem gondolatának értelmét és ez annyiban aggaszt, hogy korábban sosem voltak ilyen különbőzőségek közöttünk. Vagyis... aggasztania nem kéne. Változtunk. Ő így fogalmaz, én úgy. És inkább nem rugózok ezen. Virágnyelvet használ, amit sosem értettem.
- Nem is kell. Nem a hamburgerért örülnék neked, hogy hozol.
Széttárom kezeimet.
- Akkor előbb eszünk, azután beszélgetünk? - teszem fel kérdésként a javaslatot. Ugye, nincs bajban? Ha abban van, segítek.
Megérkezik a sült krumpli is, mind a kettőnknek, kedves mosollyal köszönöm meg a felszolgálónak, s felbontom a csípős szószt, amit a krumpli mellé adtak.
Ránézek a kérdésre, aztán inkább a hátam döntöm a támlának, újra felteszem az alkarom az asztal szélére, úgy játszom a krumplival, körözve a szószban.
- Nem lepett meg. - valóban nem. És rájövök, hogy ő akar belőlem valamit kihúzni, de  nyíltan rá nem kérdezne, vagy mondaná.
Először a szívem hangosan igennel felel. Igen, hiányzik mindaz, amit együtt tettünk. Ám azt érzem, hogy nagyon megváltozott és hogy furcsa módon nagyon a múltban ragadt.
Elmosolyodom ugyan arra, hogy az éjszakai ébresztéseim azonban nem hiányoznak neki. Nekem sem, és a legrosszabb, hogy fel sem ébredek rá. Egy ideje rögzítem az éjszakai hangokat és nyomozok azon, milyen nyelv is lehet, amin beszélek. Még nem fejtettem meg.
- Mi minden történt veled? - nem kérdezek rá, mi történt a katonaságnál. Nem akarok belegondolni abba, hogy kényszerleszerelték, mert megsérült. Nem akarok tokostul rontani a házba.

Emme

Gaspard Michoel
Gaspard Michoel
Blueprinter

Age : 47
Origin : Blueprinters/Originator
Play by : Mads Mikkelsen

Back to top Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Elias Malach Wed Feb 07, 2024 9:50 pm

Nem válaszolok azonnal, mert gondolkodnom kell azon, hogy miként fejezzem ki magam. Hiszen most csak az elhangzott szavakat, esetleg a testbeszédet használhatom kommunikációra. Mást nem…
- Nem. Én csak a szerencsére gondoltam, nem a nap minőségére. - az én fogalmi rendszerem szerint a szerencse egy külön dolog. Valakinek lehet rossz napja, akkor is ha szerencsésen alakult, és fordítva is lehet egy jó nap az olyan, ami szerencsétlenül alakult. Viszont… ez csak az én gondolatmenetem. Egyáltalán nem biztos, hogy a Terraiak, és ezáltal most Gaspard is így szétbontja a fogalmakat. Ezért megvárom, hogy ő miként vélekedik erről.
Azon viszont elmosolyodom, hogy jó napja volt. Azon még inkább, hogy még van is. A legfőbb ok megnevezésekor pedig egy kicsit zavarba is jövök, és lehajtom a fejem.
- Pedig én nem is hoztam neked hamburgert. - viszonzom a mosolyát, és hosszabban tekintek rá. Aztán az említett, és általa figyelmességként megvásárolt hamburgert veszem a kezembe, és belekezdek az étkezési folyamatba.
- Szeretnék veled beszélgetni, és teli szájjal nehéz. - nem lehetetlen, és azzal sem jövök, hogy illik. Azért… voltak idők, amikor az étel nem feltétlen volt adott a számára, ezáltal pedig nekem sem. Arról nem is beszélve, hogy a Terrán az éhezés komoly probléma még most is. Ezért, ha úgy adódik, hogy itteni ételt eszem, nem mindig élvezem ki az ízeket. Van, hogy csak… befalom az ételt.
Most persze nem, bármilyen finom csípős is a hamburger. Csak lassan eszem, hogy közben tudjak beszélni egy gyors nyelés után.
- Azt mondtad, hogy nem gondoltad volna, hogy ott futunk össze. Ezt úgy értelmeztem, hogy meglepett az, hogy ott voltam. És arra vagyok kíváncsi, hogy miért. - úgy tűnik, hogy vagy rosszul fejezem ki magam, vagy a felajánlott válasz lehetőségekkel csak összezavartam őt. Ezért most nem fűzök többet a mondandómhoz, csak figyelek rá. Az apró gesztusokra is. Nem mintha érteném mindet…
A beszélgetés számomra ugyanis most olyan, mintha lefordított lapokkal kéne pókerezni. Tudom, hogy milyen kártyák vannak a pakliban, de hogy pontosan melyik van előttem… azt legfeljebb csak tippelni tudom, az alapján, hogy melyik lapok mentek már ki a játékból.
Magamban viszont elmosolyodom, hogy éppen ez a hasonlat jutott eszembe. Remélem egyszer majd Gaspardnak is elmesélhetem ezt. És minden mást is…
- Igen. Régen találkoztunk. Meg… bármilyen nehézségeket is éltünk át, együtt ugrottuk át az akadályokat. Ez is hiányzik. - mosolyra görbül az ajkam, és az öröm egyértelműen tetten érhető minden gesztusomban. Már csak azért is, mert ez a kijelentés a múltunk azon részére is igaz, amire most még nem emlékszik. De majd fog…
- Az viszont kevésbé, hogy az éjszaka közepén fura szavakkal törd meg a csendet… - próbálom visszatartani a nevetés, de kuncogás formájában azért megérkezik. Ez az emlék ugyanis hiába hangzik elsőre bosszantónak, valójában nagyon is kedves a számomra. Akkoriban… egy kicsit én is gyereknek éreztem magam. Legalábbis ilyennek képzelem el a gyerekkort, ami nekem sosem volt a Terrai formájában…
Elias Malach
Elias Malach
Blueprinter

Play by : Mahershala Ali

Back to top Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Gaspard Michoel Tue Feb 06, 2024 10:29 pm

Ace High
Elias - Terra - Jelen

Elgondolkodva csukom be ajkaim, majd fejem előbb ingatom meg, s csak utána válaszolok.
- Egyáltalán nem. Csak akkor lehet jó napom, ha minden úgy alakul, ahogy szeretném? -kérdőn tekintek rá, mosollyal a szám sarkában.
Szeretem, ha a dolgok úgy alakulnak, ahogy én tervezem. Ám az is egy nagyon jó dolog, ha a dolgok mégsem úgy alakulnak, ahogy én szerentém.
- Merthogy jó napom volt. És van. - most már szélesebb a mosolyom.
- Az egyik legfőbb oka te vagy. - nem mondom, hogy a kaszínó felvásárlása nem volt jó dolog, de az sosem fog felérni azzal, ahogy Eliasra tekintek az életemben.
- Miért kérdezed, a helyett, hogy beleharapnál? - még emlékszem, hogyan szerette. Hogy azóta változott-e az ízlése, azt nem tudom.
Megint olyan mondatot kapok, amire határozottan:
- Nem. - nem igazán értem, miért kérdezi, így röviden le is zárnám ezt a válaszadást, mert úgy érzem, mintha ... nem tudom. Nem értem.
- Miért kellett volna, hogy meglepjen, egy asztal mögött állsz? Nem értelek. Mit akartál ezzel elérni? - fogalmam sincs, mi jár a fejében. Miért kellett volna meglepjen? - És miért maga a helyszín? - tényleg nem értem őt most. S szeretném.
A folytatásra azonban a két alkaromat az asztal élére helyezem, s hátradőlök, úgy nézek magam elé. Mivel oldalt ül nekem, nem igazán tudok a szemeibe tekinteni. S most ez nem is szükséges.
- Igen? hiányoztam  neki. Valóban hiányoztam  neki?

Emme

Gaspard Michoel
Gaspard Michoel
Blueprinter

Age : 47
Origin : Blueprinters/Originator
Play by : Mads Mikkelsen

Back to top Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Elias Malach Sat Jan 27, 2024 10:04 pm

Nem pont így terveztem az estét, még annak fényében sem, hogy bizonyos szinten szeretem sodortatni magam az árral. Most egy kicsit… messzire vitt a jó szándék. Vagy a szándék, amit annak hiszek…
Gaspard viszont ott van. Pontosan ott, ahol sejtettem, ahol… közös emlékeket gyűjtöttünk. Szinte testvérekként…
Néha fájdalmas volt, hogy milyen közel vagyunk egymáshoz, és valójában mégis milyen távol…
Ám most már remélhetőleg nincs messze az a nap, amikor visszatér.
- Úgy alakult az este, ahogy remélted. A szándékaid szerint tudtál cselekedni, és ezáltal az történt, amire számítottál. - a kérdést már nem teszem fel újra, hiszen csak arra kért, hogy magyarázzam el mit értek alatta. Örülök neki, hogy így tett. Inkább hangozzanak el “felesleges” szavak, mint hogy félreértsük egymást. A Terraiak ugyanis… nem tudnak úgy kommunikálni, mint mi. Talán már én sem tudok, és én sem tartazom a ‘mi’ közé…
Egy nagyobb sóhaj kúszik ki a tüdőmből, a hamburgert viszont mosolyogva veszem el.
- Sok csípős van benne? - kérdezem Gaspardtól, mert ha még emlékszik rá, akkor tudja, hogy azzal szeretem. Ha nem, az sem baj. Akkor szórok bele a fekete fűszerből, ami időnként tüsszögést is okoz.
- Maga a helyszín lepett meg vagy inkább az, hogy én az asztal mögött álltam? - tudom, hogy nem fair visszakérdezni olyasmi okán, amit szándékosan rendeztem meg, de inkább ez, mint hogy hazudjak. Én ugyanis pontosan tudtam, hogy előbb vagy utóbb találkozni fogunk ott. Ha viszont ezt elmondom… nem lett volna értelme a találkozásunknak.
Azt szerettem volna ugyanis látni, hogy milyen érzéseket kelt benne, hogy ott vagyok, ahol nem számít rá. Hogy a jelenbéli cselekedeteit látja valaki olyan, aki a múltjának a része. Egy fajta… tükörként, amibe azt lát bele, amit csak akar, és ezzel… fejlődni tud.
Legalábbis remélem, hogy legalább egy kicsin része megvalósult ennek a szándéknak.
- Örülök neki, hogy látlak. Hiányzott a társaságod. - jelentem ki, ha tudom, mélyen a szemébe nézve, aztán neki állok falatozni. A tekintetem viszont gyakran ráemelem, hogy ha szeretné feltenni a kérdéseket, amik most benne vannak… legyen alkalma megtenni.
Elias Malach
Elias Malach
Blueprinter

Play by : Mahershala Ali

Back to top Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Gaspard Michoel Thu Jan 25, 2024 9:41 pm

Ace High
Elias - Terra - Jelen

Nagyon furcsa érzéseket fogok felőle. Remélem is, hogy zavarban van attól, nem szólt nekem. De valójában felnőtt ember, azt csinál amit akar. Ha nem jövök ide játszani, akkor nem is tudom, hogy már egy ideje itt van a városban. Itt lehet.
Ettől függetlenül jó újra látni, s ennek örömét ki is fejezem egy pillanatra.
Végigjátszom a meneteket, kíváncsian várva, miként is zajlik a reakció erre az egészre. Már a kocsiban ülve hívom fel a tulajdonost, pontosabban éjféltől már a volt tulajdonost, s lekérem újra a személyzet anyagát reggelre, s hogy majd tárgyalunk arról, miként is haladjon mindez tovább. Mert van, amihez értek, van, amihez nem. S úgy gondoltam, hogy a volt tulajdonos, amennyiben kívánja, irányíthatja tovább a helyet, míg másként nem gondol. Benne megbízom, akármennyire is gondolja bárki, ez mennyire lehet maga az alvilág. Nos, van, aki máshogy játsza a játékot, és ez a tulaj nagyon ért hozzá.
És az egyik alkalmazott mintázata nem igazán volt ínyemre, főleg, amit Elias felé lövellt minduntalan.
Aztán már csak várakozom a huszonnégy órán nyitva tartó gyorskajáldában, előttem egy hambival és kólával. Két főre. A sült krumplit majd akkor kérem ki ha megérkezett.
Láthatóan nagyot lélegzek, amikor megérzem, de csak akkor biccentek a pultot támaszkodó kasszásra, mikor látható is lesz Elias. Készülhet a krumpli.
Úgy foglaltam helyet az asztalnál, hogy mellettem van bőven hely.
Megvárom, hogy szavakkal is hozzám szóljon.
- Milyen értelemben gondolod a szerencsét? - nézek rá, majd a hamburgert elé tolom.
- Nem gondoltam volna, hogy ott futunk össze.


Emme

Gaspard Michoel
Gaspard Michoel
Blueprinter

Age : 47
Origin : Blueprinters/Originator
Play by : Mads Mikkelsen

Back to top Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Elias Malach Sun Jan 14, 2024 9:50 pm

Nem tudom, hogy mi lehet a szándéka. Az, hogy ez aggodalommal tölt el, minden bizonnyal többet mond el az én érzelmi kavalkádomról, mint az övéről, de ettől függetlenül egyre mélyebben van bennem. A helyszín pedig sokáig nem segít.
Ám ekkor az energiaáramlás megváltozik, és nyilvánvalóvá válik, hogy Gaspard az okozója. Vajon tudatosan teszi? A kártya rendezés alapján valószínűsíthető. A mögötte megbújó szándékot viszont még mindig nem értem.
Ekkor látom, hogy finom mosoly szökik az arcára, és félreérthetetlenül rám néz. A tekintete pedig már önmagában megválaszol néhányat a bennem felmerült kérdések közül. Hiszen ha nem is tudom pontosan, hogy mi lehet a szándéka, ez alapján rossz… nem igazán lehet.
Ettől függetlenül szeretnék beszélni vele, és a mosdó szünet kérése tökéletes alkalom. Pontosabban az lenne, ha nem a lány találna meg előbb, aki betanított.
- Mi volt ez Malach? - kérdezi tőlem számonkérő hangon. Éppen ezért igyekszem nem adni jelét annak, hogy pontosan tudom mi történt az asztalnál…
- Parancsolsz? - előnyben részesítem az udvarias megközelítést, még akkor is, ha érezhetően ellenséges szándékot érzékelek. A lányban egyértelműen az van. De nem fogja elérni a célját, mert nem tudom neki megadni azt, amit hallani, vagy látni szeretne.
- Az asztalodnál. Ismered az ott ülöket? Feltűnően sokat vigyorogtál. - nem kell mímelnem a meglepettséget, mert mind a szavai, mind a hangsúlya olyasmi, amit korábban nem láttam tőle. Talán épp a kedvenc asztalát kaptam meg, és ezért most neheztel rám? Néha nagyon nem értem az embereket…
- Kellemesen éreztem magam. Izgalmas volt a keverés. Illetve sikerült megcsinálnom a trükköket, amit gyakoroltam. - mosolyodom el, már csak azért is, mert minden szavam igaz. Azt nem kell hozzá tennem, hogy nem csak emiatt éreztem kellemesen magam.
A biztonság kedvéért viszont megmosom a kezemet, szárazra törlöm a kikészített törülközővel, majd a beszélgetést befejezettnek tekintve, elindulok vissza az asztalomhoz. Ahogy kilépek, látom, hogy a kollégám, és vele együtt Gaspard, még mindig az asztalnál vannak. Viszont mielőtt közelebb is mehetnék, hogy visszavegyem a helyem, a lány utolér, és megkocogtatja a vállamat.
- Azt az asztalt már buktad. Sőt az is lehet, hogy a munkádat is… - felé fordulok, és így pont láthatom az önelégült mosolyt az arcán, mielőtt távozna. Nem fogok utána menni, sőt azt sem hagyom, hogy felzaklasson az, amit mondott. Inkább visszamegyek a menedzserhez, és kérek tőle egy új asztalt.
A terem másik végében kapok helyet, így a továbbiakban nem hogy beszélni, de még Gaspardra nézni sincs lehetőségem. Talán jobb is így. Itt kint úgy sem tudnánk beszélni.
Van viszont egy hely, ahol igen. Meglehet, hogy most épp nem, de én azért reménykedem. Ezért, mikor látom, hogy Gaspard távozik, és az én műszakom is véget ér, arra felé veszem az irányt. A régi találkozó helyünk, amihez sok kedves, és persze keserű emlék is kötődik.
Megdobban a szívem, amikor észreveszem őt, éppen ott, ahol reméltem. Csendben leülök mellé, és egy ideig nem szólalok meg. Csak a tekintetét keresem.
Az enyémben némi szomorúságot, de egyben végtelen örömet is láthat. Talán egy perc is eltellik, mire megszólalok (amennyiben ő nem tette meg korábban).
- Szerencsés estéd volt? - ami azt illeti, nem tudom pontosan, hogy gazdagabban, avagy szegényebben távozott-e. De már nem is számít. Csak az, hogy végre tudunk beszélni is, hosszú idő után először.
Elias Malach
Elias Malach
Blueprinter

Play by : Mahershala Ali

Back to top Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Gaspard Michoel Fri Jan 12, 2024 10:17 pm

Ace High
Elias - Terra - Jelen

A mintázatok pedig formát öltenek, s kíváncsian várom, itt milyen is az, amikor a nyugalom formái és ideái megtelepedve, működésbe lépnek. Sosem értettem, hogyan működik. Sosem kellett ezzel foglalkoznom. Csak annyit képzelnem, hogy “mi lenne ha?” Mint most is. És érdekes formák kezdenek először megjelenni, majd rendeződni.
Ekkor tekintek fel, finom mosollyal, éppen Eliasra. Mert az ő mintázata egészen más. Majdnem olyan, mint az enyém. Biztosan azért, mert testvérként tekintünk egymásra, s ő nekem mindig is az lesz.
Elias pedig elmenekül. Akartam, vagy nem akartam, végül ismét megfutamodik előlem. Olyan sokszor megtette már, s még most sem érti, hogy engem mindig megtalál, ha gondja van.
Játszom tovább, mert ezért jöttem ide. Ezek után is tudok Eliasszal találkozni.
A kisgyerek nyer, szintén, én pedig befejezettnek tekintem a játékomat, miután tetemes összeget veszítettem. Visszanyerhetném egy részét, de nem foglalkoztat. Azt bármikor megtehetem. Így csak gratulálok a kisgyereknek, aki lesajnáló tekintettel néz rám. Én pedig őrá, s meglátok rajta egy mintázatot, s azt követem is.
Kár, hogy te is egy mentális báb vagy, csak nem is tudsz róla. Nem kutatom, ki van a másik végén. Egyszer találkoztam velük, ők itták meg a levét, azóta kerülnek.
Helyette inkább kocsiba szállok, miután elszámoltunk, s arra a helyre megyek, ahol régebben is összefutottunk suli után, ha nem ugyanakkor végeztünk, megvártuk ott egymást.
Gyorskaja, nem érdekel. A szaftos, jóféle hagymás-csípős változat az igazi. De még egyelőre várom Őt, a hamburgerrel előttem, csak a kávét iszogatom.


Emme

Gaspard Michoel
Gaspard Michoel
Blueprinter

Age : 47
Origin : Blueprinters/Originator
Play by : Mads Mikkelsen

Back to top Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Elias Malach Fri Jan 05, 2024 10:00 pm

A képességeim nélkül nem úgy érzékelem a valóságot, mint korábban. Most nem különbözöm sokban az itt található emberektől, és ez egyszerre frusztráló, és nagyon megnyugtató. Hiszen nem tudok nekik érdemben segíteni, de sokkal könnyebb… megérteni őket.
Ez viszont nem igaz Gaspardra. Öt egyszerűen képtelen vagyok megérteni, mert mindig abból indulok ki, hogy milyennek ismertem meg, és hogy egykoron szinte egyek voltunk. Most csak egy távoli ismerős vagyok a számára, legalábbis ahhoz képest, hogy testvérekként éltünk az idők kezdete óta. Éppen ezért… messzire kell hajítanom a feltételezéseim, és csakis a megérzéseimre hallgatni.
Ám ez nem olyan egyszerű, amikor a megérzéseim semmi jót nem tartogatnak nekem. Azok azt sugallják, hogy már annyira megváltozott, hogy sohasem fogok újra találkozni a testvéremmel. Hogy a Terra maradandó nyomot hagyott rajta.
Ezt nem akarom elhinni, éppen ezért vagyok még most is itt. Viszont nem csak ketten vagyunk a teremben…
Ahogy távozott az egyik személy, úgy megérkezik egy másik. Az energiája sokkal kuszább, és az aurája sem sugároz békét vagy harmóniát. Szó nélkül helyet foglal, és készen is áll rá, hogy a nagy tétekért cserébe nagy nyereménnyel távozzon. Az a fajta mosoly honol az arcán, ami azon emberek sajátja, akik biztosak abban, hogy nyerni fognak. A sors úgy hozza, hogy képesek is legyenek az ilyesmit bevonzani. Vagy éppen egy óriási bukást, amiből utána nem tudnak felállni…
Ez azt jelenti, hogy Gaspardnak még csak meg sem kéne erőltetni magát ahhoz, hogy ezt kihasználja, és csapást mérjen az illetőre.
Ám végül nem teszi. Nemcsak, hogy hagyja nyerni az illetőt (és ezzel még önhittebbé teszi), hanem még… nyugalmat is sugároz a terembe? Igen. Szinte tapintani tudom, és látom is, ahogy elernyednek az asztalnál ülök végtagjai, ábrázatukra pedig kellemes mosoly szökik.
De vajon mit látok Gaspard szemében? Nem foglalkozva azzal, hogy ki láthat, kérlelhetetlenül keresem a tekintetét, és ha tudom meg is tartom hosszú ideig. Beszélj hozzám testvérem. Mondd meg kérlek, hogy mi van most a szívedben…
Ez az üzenet persze nem érkezik meg hozzá. Egy barátságos mosoly viszont felszökik az arcomra.
A biztonsági személyzet pedig egyelőre visszavonul. A lány még mindig gyanakszik, de egyre kisebb késztetést érez arra, hogy foglalkozzon vele. Gaspard ereje őt is megérintette. De vajon ő maga mit érez most? Annyira szeretnék beszélni vele…
Ezért intek az egyik kollégámnak, hogy váltson le. Tisztában vagyok vele, hogy átlátszó a trükk, de a mosdó szünetet engedélyezik. Illetve, amikor osztó csere van, akkor az asztalnál ülöknek is van lehetősége arra, hogy elmenjenek egy rövidebb szünetre. Tehát Gaspardnak is…
Szó nélkül indulok el a mosdó felé, amikor leváltanak. A személyzetit kéne használnom, de a vendégeknek fenntartottba megyek be. Ha kérdezik, azért tettem így, mert az van közelebb. De valójában abban reménykedem, hogy Gaspardnak is meg kell igazítania a ‘sminkjét’...
Elias Malach
Elias Malach
Blueprinter

Play by : Mahershala Ali

Back to top Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Gaspard Michoel Tue Jan 02, 2024 8:39 pm

Ace High
Elias - Terra - Jelen

Csak nem némi feszültség az, amit érzékelek felőle? Legyen is benne. Szépen elhallgatta, hogy itt van. És ezek szerint nem mostanában jött ide.
De erre csak sóhajtok magamban. Nem tartozik nekem számadással. Még azt sem róhatom fel neki, hogy rosszul esett.
Mert azért örülök, hogy nem csak, hogy életben van, hanem egyben is. Ezért fohászkodtam azért párszor olyanokhoz, akikben sosem hittem. S nem is fogok.
Aztán... érzékelek valami mást is. Feláll a tarkomón minden pihe. Figyelnek. Veszek lassan egy mély levegőt, továbbra is a semleges érdeklődést fenntartva, s körbehordozom energiámat.
Figyelnek.
De nem engem.
Felpillantok Eliasra, és leesik.
Jó kis bajba rántom itten, ha kiderül, ismerjük egymást.
De ha már itt vagyok, akkor figyelem a lapomat. Ezért jöttem ide.
S át kell gondolnom, hogy maradjak-e. Rühellem ezt a szabályt, azonban sok mindent észrevetem magamon az utóbbi időben. Egy ideig hízott is a májam tőle, s szorgalmas játékkal ki is próbáltam mindet, mint egy lelkes kisgyerek.
Aztán rájöttem, sem hatalom, sem pénz, sem mások irányítása nem tesz  boldoggá. Őket biztosan nem, engem meg egyáltalán nem.
Így csak arra figyeltem ezentúl, hogy kinek van a gombja a földön a kabátja helyett, s hogy tényleg most kell-e felvarrni, vagy inkább afelé vigyem a dolgokat, hogy boruljon az a bizonyos bili.
Teljes közönnyel nézek egy pllantásra a távozóra. Aki nem tud veszíteni, az ne is játszon. Éppen ezért nem foglalkoztat a nő sem. Tudjon veszíteni!
Egyik kisgyerek elmegy, helyébe érkezik egy még nagyobb kisgyerek. Próbálok nem ítélkezni, csak megállapítani.
Vagyis megállok a kisgyereknél és aztán már csak a lapra figyelek.
Megvárom, hogy a nagy kérdésre adott válaszra miként reagál az újjonnan érkező.
Ennek függvényében magam is leteszem a tétet.
S felettébb érdekel, miként fog reagálni a hatalmasra nőtt kisgyerek, és a veszíteni nem tudó nő arra, hogy a kisgyereket hagyom nyerni.
Hirtelen cikázik át rajtam az érzet, ami megdermesztő lenne. Ez most komoly?
Megint veszek lassan egy mély levegőt, s most úgy nézek körbe, ahogy nagyon szeretek.
Mintázatok, színek, ábrák. Gyerekkoromban ilyenekre aludtam el, ahogy lehnytam szemhéjamat. Alig vártam nap mint nap, aztán meglepődve vettem észre, hogy minden ábrából s hullámzó színekből áll, amit kedvem szerint formálhatok.
Most a nyugalom mintázata az, amit felidézek, s noha nem szeretek ezen változtatni, meg dolgozni vele, megkérem a színt s a formát, mutassák meg, milyen lenne ebben a közegben, ha a nyugalmat kéne megformálnia.
Merthogy ezzel mindneki kap ebből a mintázatból, aki csak itt van....

Emme

Gaspard Michoel
Gaspard Michoel
Blueprinter

Age : 47
Origin : Blueprinters/Originator
Play by : Mads Mikkelsen

Back to top Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Elias Malach Sun Dec 31, 2023 11:15 pm

Ahogy a játszma egyre kevésbé szól magáról a játékról, érzek némi feszültséget magamban. Nehéz egy idegenként tekinteni Gaspardra, mert… a testvérem miatt jöttem, és vele szeretnék találkozni. Ám, miként figyelem őt, és azt pontosan mit is tesz ennél az asztalnál, és milyen érzetek vezetik… úgy érzem, hogy a testvérem egyre mélyebbre bújik el a lelkében…
Nekem pedig egy szavam sem lehet ehhez. Túl nagy a társaság, és hiába nem veszem észre, hogy figyelnek minket, a lehetőségéről tudok. Ahogy arról a szabályról is, hogy az ismerőseink nem játszhatnak annál az asztalnál, ahol mi dolgozunk, sőt, a kaszinó területén is csak akkor tartózkodhatnak, ha erre külön, írásos engedélyt kértünk…
Ez nem jutott eszembe, mert nem tudtam, hogy pontosan mikor fog itt megjelenni, de… lehet, hogy kellett volna erre is gondolni.
Mert a figyelem nem szűnik meg. Hiába nem harap rá a nagy nyereményre, és vállalja a vereséget anyagilag is, továbbra is gyanúsnak találják a párosunkat. Jobban mondva engem találnak gyanúsnak… Bár nem veszem magamra, elszomorít, hogy ennek minden bizonnyal a bőrszínemhez van köze…
A vesztes (akinek már nem maradt egyáltalán zsetonja) távozik az asztaltól, a hölgy viszont mégsem tart vele. Nem tudom, hogy mi járhat a fejében, de látszódik, hogy a férfi nem örül, hogy egy ilyen játéknak esett az áldozatául. Illetve eszembe jut, talán ez a nő jóval ravaszabb annál, mint ami elsőre látszódik.
Az ő zsetonjai ugyanis gyarapodtak, és szinte azonnal átveszi valaki más a távozó helyét. Az illető rekord mennyiségű zsetonnal érkezik, a magam részéről még sosem láttam ennyi zsetont egy személynél. Ám nem őt nézem, hanem Gaspardot, hogy miként fog reagálni erre a fejleményre.
- Alaptét? - semmi bemutakozás, vagy köszönés, és ezáltal máris megértem, hogy egy igazi ‘játékos’ érkezett az asztalhoz. Még a nő szája is lefelé görbül, pedig a megszólalás előtt… különös áhitattal nézte a zseton halmot.
- Most emelünk. 500 dollár lesz a nagy vak. - ha egy játékos kiesik, mindig emelkednek a tétek. Nekem pedig meg lenne a jogom ahhoz, hogy ekkora tétnél már ne engedjek új játékost az asztalhoz. De ez eszembe se jut.
Vesztemre…
Mostanra ugyanis már a teljes biztonsági személyzet engem figyel. Ebből pedig semmit sem veszek észre. Mert én továbbra is Gaspardra koncentrálok…
Elias Malach
Elias Malach
Blueprinter

Play by : Mahershala Ali

Back to top Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Gaspard Michoel Fri Dec 22, 2023 8:36 pm

Ace High
Elias - Terra - Jelen

Nem túlzottan zavar, észreveszik-e, amit teszek. Legfőképpen azért, mert amúgy nem szokták, mivel nem adom a szokásos jeleit annak, ami feltűnő lehet. Ráadásként a fejemben vagyok ilyenkor, hogy a lapok cseréjére tudjak koncentrálni.
Most azonban némi időt elvesz az, hogy aki a coupier, azt az illetőt nagyon is ismerem.
A nő egyáltalán nem foglalkoztat. Nem csevegni járok ide, noha nagyon jó kapcsolatépítő jelleggel bír. Én egészen más miatt vagyok itt. És annyira az nem is a nyerés. Oké, azért mindig többel távozom, mint amit hoztam, de nem annyival, hogy feltűnő legyen.
Elkövetkezik a tétek emelése,  s bár naaagyon, s felettébb izgatna az, hogy nyerjek, voltaképpen ugyanúgy kell a lapokkal játszanom, mint veszítés esetén. S sokkal izgalmasabb a ringlispil, mint a folyamatos... nyerés? Vesztés?
Beszállok én is egy jelentős hányaddal, mint aki biztos a dolgában. Valóban biztos vagyok. Abban mindenképpen, hogy elbúcsúzhatok tőle. Átmeneti lesz ugyan az elválás, de most az izgat, hogy ha az erőt oda és ide húzogatom, mennyire megy. Tudom, hogy menni fog, így valahol ez sem úgy izgat, hogy beüthet bármi.
Éééééééésssss...
A nyeremény nem az enyém.
Lemondó és a másik nyerése felé tisztelettel adózó mosolyt villantok az asztaltársakra.
És maradok.
Egy újabb vesztésre, hogy előkészítsem a terepet majd a későbbi, szerény nyereményre.

Emme

Gaspard Michoel
Gaspard Michoel
Blueprinter

Age : 47
Origin : Blueprinters/Originator
Play by : Mads Mikkelsen

Back to top Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Elias Malach Thu Dec 21, 2023 9:32 pm

Mivel Gaspard nem kér italt a pincér hamarosan távozik az asztaltól. Egyedül maradunk… Ugyanis azt látom rajta, hogy leginkább a lapokra és rám figyel. Én pedig hasonlóképpen teszek…
A kérésemet viszont nem hallgatja meg. Nem érti meg, hiszen nem is akarja. Az persze árnyalja a képet, hogy azt hiheti nem tudok róla. Ám, ha hallgat a megérzéseire, akkor pontosan tudja, és ő ennek ellenére sem dönt úgy, hogy hagyja a szerencsét szabadon bolyongani az asztalnál.
Az ilyesmi pedig időnként szemet is szokott szúrni. A kaszinók nem a jótékonykodásról szólnak, kemény profitot hajtanak be a szenvedély betegeken, és egyéb érzelemtől vagy indulattól vezérelt embereken. Gaspard nem tudom melyik csoportba tartozik. De a megszállottság, amit a tekintetében látok több, mint aggasztó…
A lány pedig tudtomon kívül nem csak figyelni kezd minket, hanem jelzi az igazgatónak és a biztonsági főnöknek is, hogy tapadjon rá a kamerákra. Bizonyíték nélkül nem szoktak megvádolni senkit semmivel, de a lap számolásra, és az egyéb csalási módszerekre nagyon figyelnek. A bevételük múlik rajta…
Gaspard pedig nyer. Nem túl feltűnően, de annak fényében, hogy én tettem egy óvatlan mozdulatot… jelentőség teljesen. Az asztalnál ülök persze semmit sem érzékelnek. Szinte készségesen veszítenek. Főleg a nő.
- Ahh… éreztem, hogy ma nincs jó napom. Valami mással kellett volna elütnöm az estét… - ez a kijelentés önmagában még nem hívja fel senki figyelmét, ám az, ahogy a nő a nyakláncát megérinti, és az ujjai lejjebb siklanak a dekoltázsa felé… már több szempárt is felé vonzz…
- All in… - tolja be végül az összes zsetonját a férfi, aki leginkább a nő hatása alá került. Már a nőnek sincs sok zsetonja, így bátran betolja ő is, reménykedve abban, hogy… akinek annyi zsetonja van, mint a férfinak, más jellegű anyagi javakat is tud neki adni. Többek között egy szoba kulcsát is…
Én viszont nem foglalkozom velük. Az én tekintetem Gaspardot követi, akinek most választania kell. Nagy nyeremény halmozódott fel az asztalon, viszont a lapokat úgy rendezte, hogy ebben a körben veszítsen. Vajon tényleg így fog tenni? Vagy enged a csábításnak, és újra rendezi, hogy a nagy nyeremény az övé lehessen?
Nem tudom melyik lehetőségnek örülnék jobban. Azt hiszem egyiknek sem. Mert látok valamit a szemében, ami… már egy kicsit sem emlékeztet a testvéremre. Pedig nekem ő hiányzik…
Elias Malach
Elias Malach
Blueprinter

Play by : Mahershala Ali

Back to top Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Gaspard Michoel Wed Dec 20, 2023 9:09 pm

Ace High
Elias - Terra - Jelen

Figyelem a kézmozdulatait és nem tudom eldönteni, hogy most csak adja a gyakorlottat, vagy valóban régóta keveri már a kártyát. Tök mindegy, olyan szempontból, hogy közöm semmi a dolgaihoz, de azért.... kölcsön is adtam volna neki, nem kölcsönbe...
Inkább a lapokra figyelek inkább. Jobban járok.
Az ital elég annyi, ami most van mellettem, valahogy nem leinni vágyom magam. Sokkal jobban felpörget a kártya, mint egy ital. Vagy még egy ital. Így a pincérnek jelzem, hogy nem kérek.
Felőlem kezdhet a hölgy, akkor a lapokat úgy alakítom, hogy úgyis nekem kedvezzenek.
“Látom”, ahogy a lapok átrendeződnek, még a tartón belül. Szeretem az ilyet, noha ritkán élek vele úgy, hogy teljességében olyan legyen, ahogy én szeretném. Kivéve most. Kicsit pöccent vagyok talán a találkozástól, még nem döntöttem el.
Aztán érzékelek egy ... nézést?
Feltekintek Eliasra, s látom, hogy nagyon rám figyel. Hm... nocsak, kiszúrta?
Nem hiszem. Az ilyet lehetetlen kiszúrni. Teszteltem, nem csak egy-egy emberen.
Három kör...
Eeez lesz az igazán érdekes!
A következő körben hagyom nyerni a nőt, meg a másodikban is. Így kell csatát nyerni!
Merthogy a téteket szokásos arányban emelem meg, bezzeg a nő! Hát babám, a pénzed az enyém lesz, amit tőlem nyertél el, de még a tiéd is!
Kicsit sem elégedett mosollyal nézem, ahogy elém kerül a nyeremény. S remélem, le is lép az ürgével a nőci. Szeretem a méltó vetélytársakat, ő nem volt az. Oké, ahogy a lapokat keverem, úgy senki sem az nekem. Még egy kört megnyerek, azután pedig elkezdem majd szépen elveszíteni a felhalmozott összeget. Jó kis terv, hiszen azt is élvezem, hogyan lehet úgy lapot húzatni, hogy vesztésre álljak.

Emme

Gaspard Michoel
Gaspard Michoel
Blueprinter

Age : 47
Origin : Blueprinters/Originator
Play by : Mads Mikkelsen

Back to top Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Elias Malach Tue Dec 19, 2023 9:34 pm

Figyelem vonásait, miközben a kezem a lapokkal dolgozik. Nem remeg meg a kezem, és nem ejtek le egyetlen lapot sem. Mintha rutinosan forgatnám a paklit, annak ellenére is, hogy a tekintetem az övét keresi. Tehát a gyakorlás megtette a hatását. Olyan személynek láthat, aki már régóta dolgozik ebben az iparban.
A szája sarkában megbúvó érzelem tehát akár indokolt is lehetne. Azt mondtam neki, hogy az anyagi nehézségeket a bevonulással fogom enyhíteni. Hogy harcolni fogok a hazámért, mert ezzel nem csak új célt, és lehetőséget kapok, hanem másoknak is segítek. Ehhez képest, képmutató módon a káros szenvedélyeket, és a kapitalizmust támogatom. Érezhető az ellentmondás.
De vajon tényleg érzi? Foglalkozik annyira velem, hogy lássa a valódi személyiségemet, vagy csak a felszínt akarja látni? Jobban mondva… csak saját magát akarja látni? Remélem, hogy nem…
Megbizonyosodni viszont már nem tudok erről. Csak a megérzéseim maradtak. Azok pedig egyelőre semmi jót nem súgnak…
- Rendben. - bólintok is szavaira, és intek az egyik pincérnek, hogy jöjjön közelebb. Elvégre ennél az asztalnál fog maradni, és a továbbiakban még szüksége lehet italra. Amikor a pincér közelebb jön, és odaáll mellé, lehetősége van rendelni.
A hölgy figyelmét viszont láthatóan nem igényli. Kíváncsi lennék, hogy miért nem. Talán a magabiztosság? Hiszen az ilyen nők, éppen a megtépázott önhitet ‘gyógyítják’. Rövid távon. Neki valószínűleg nincs erre szüksége. Vagy valami egész más indok húzódik meg az elméjében, amit MOST nem látok…
- A hölgy kezd. - tekintetem a nőre is emelem, bár egyelőre ő az egyetlen hölgy a társaságban. Az urak többségben vannak, és ez láthatóan szerepet játszott abban, hogy éppen ezt az asztalt választotta. Viszont észreveszi, hogy hiába próbálja felkelteni Gaspard figyelmét, még csak rész sikert sem ér el. Ezért a másik oldalán ülő férfit szólítja meg.
Én pedig kitartóan elé tolom a nagy vakot jelző zsetont. Így Gaspard lesz a kis vak, máris pénzt veszít, ha nem lesz jó a lapjárás.
Ám szinte rögtön észreveszem, hogy… nagyon is jó lesz a lapjárás. Még a tekintetem is felemelem, és határozottan Gaspardra nézek. Fejemmel pedig nemet intek, mintegy némán kérve, hogy ne tegye ezt. Ám a mozdulat olyan apró, hogy másnak pont úgy tűnhet, mintha csak a fejem ráztam volna meg. Egy pillanatra felemelem a kezem, és seprő mozdulatot teszek a fülemen, mintha éppen onnan ráztam volna le valamit.
Azt pedig nem veszem észre, hogy éppen ez a mozdulat feltűnik a lánynak, aki betanított. És figyelmét a mi asztalunk felé fordítja… Éppen akkor, amikor rögtön az első játékában Gaspard nyer…
- Még három kör az alap tétek emeléséig. - jelentem ki az asztaltársaság számára, és Gaspard reakcióját figyelem. Ez ugyanis nem az a perc, amikor beszélgethetnénk. De biztos vagyok benne, hogy később még lesz rá alkalom…
Elias Malach
Elias Malach
Blueprinter

Play by : Mahershala Ali

Back to top Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Gaspard Michoel Mon Dec 18, 2023 9:02 pm

Ace High
Elias - Terra - Jelen

Várakozón tekintek rá, a mosoly eltűnik, míg beszél, hogy aztán újra feltűnjön, más formában, a szám sarkában. Önelégült.
Kiveszek annyit zsetonban, amennyit mondott. Bőven maradt még újabb körre, de majd inkább nekem kell majd hozni tartókat. Persze, csak csínján. A kaszinók nem szeretik, ha nyer a vendégük. Sokat. Így majd akkor távozom, ha annyi plusz lett a zsebemben, amennyiért megérte idejönni. Persze, vesztek is, mert úgy előadhatom nekik, hogy van remény: a pénzem náluk marad...
- Természetesen. - le is teszem a megfelelő helyre, s kortyolok az italomból.
A mellettem ülőt érzékelem, s azt is tudomásul veszem magamban, hogy nem érdekel a jelenléte, a kisugárzása, és a... terepfelmérése sem.
Nem igazán érdekelnek az emberi kapcsolatok. Felszínen lebegnek, drámáznak, tele vannak anomáliával. Ami csak addig jó, mígy rá nem jövök, hogy egy nagy lószart akarnak ők jó életet. Őket a dráma élteti, a játszmák. Ha játszani van kedvem, előbb ülök kaszinóban asztal elé, mint kapcsolatot építsek ki...
De most valami más érdekel. Pontosabban valaki...
A kártyákra azonban ránézek, és nem olyan értelemben, hogy azt észrevenné bárki is. Már elég korán rájöttem, hogy képes vagyok megérezni a lapokat, mindegyiknek saját struktúrája van, saját energialenyomata. Ha bárkinek ezt elmondanám, kiröhögne. Nekem azonban jól jön. S azt is észrevettem, ha erőlködés nélkül akarom, a lapok úgy jöjjenek, ahogy nekem jó, akkor valóban úgy is érkeznek.
Most az elején nyerni akarok, hogy utána veszítsek, aztán meg újra nyerjek. Így “rendezni” kezdem a lapokat, hogy az nekem kedvezzen.

Emme

Gaspard Michoel
Gaspard Michoel
Blueprinter

Age : 47
Origin : Blueprinters/Originator
Play by : Mads Mikkelsen

Back to top Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Elias Malach Sat Dec 16, 2023 10:56 pm

Érdeklődéssel, és némi szívfájdalommal tekintek végig az embereken. Erő nélkül, egyszerű megfigyeléssel is olyasmit látok rajtuk, ami összefacsarja a lelkemet, amit… komolyan felveti bennem a kérdést, hogy: ennek mi értelme? Azzal nyugtatom magam, hogy ez az ő választásuk, hogy a szabályokat, és a szükséges kereteket előre lefektették. De látni a szenvedést… nagyon nehéz, amikor én is köztük járok.
Éppen ezért, egy idő után már inkább csak óvatosan nézelődöm. Igyekszem a feladatomra koncentrálni, lapot osztok lap után, és csak akkor nézek fel, amikor az indokolt.
Így pedig ki is szúrok valakit a tömegben, bár tény, hogy csak akkor, amikor már szinte az asztalomnál van. Van még szabad hely, így bízom benne, hogy felém tart. Hogy észrevett. Az apró mosolyt, ami az arcomon megjelenik viszont elrejtem a lapok közé, nem nézek fel újra egy ideig.
Amikor helyet foglal, már felé fordítom a tekintetem. Némi meglepettséget erőltetek az arcvonásaimra, mert elméletben nem számítottam rá. Ehhez azt használom fel érzelmi töltetnek, hogy tényleg nem gondoltam volna, hogy már az első napomon összefutunk. De legalább így… a feszült várakozással nem kell megismerkednem.
Annak viszont egyelőre nem adja jelét, hogy felismer. Kétség kívül van valami a mosolyában, ami erősen utal arra, hogy… minimum furcsálja a jelenlétem. De nem üdvözöl, és más gesztust sem tesz, ami alapján a többi asztalnál ülönek is nyilvánvaló lenne, ismerjük egymást.
Ez utóbbi talán nem is baj. Elméletben nem oszthatnék neki. A gyakorlatban viszont… Épp így terveztem…
- A nagy vak összege 100 dollár ennél az asztalnál. Csatlakozik uram? - ez a kérdés szükséges, így fel is teszem, mielőtt osztanék neki. Ennél az asztalnál Texas hold em póker van, annak ellenére is, hogy én először black jacket szerettem volna. Az könnyebb. Itt viszont… legalább azt is megfigyelhetem, hogy miként viselkedik a többi emberrel.
Példának okáért ott van egy nő a jobb oldalán. Szemtelenül kivágott ruhát visel, és nem roskadozik az térfele a zsetonoktól. Ellenben már most is van előtte egy üres pohár, és egy teli. Félreérthetetlen gesztussal méri fel Gaspard… zsetonjait.
Elias Malach
Elias Malach
Blueprinter

Play by : Mahershala Ali

Back to top Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Gaspard Michoel Fri Dec 15, 2023 11:25 pm

Ace High
Elias - Terra - Jelen

Unatkozom.
Egy jó ideje, eléggé. Nem igazán tud kielégíteni semmit, sem mentálisan, sem sehogyan. Iszonyat hülyék az emberek és olyan egysíkúak, hogy képtelen vagyok az utóbbi időben egy asztalhoz ülni velük.
Egy asztalt kivéve.
Éppen ezért elégedett, vagy sokkal inkább önelégült arccal gombolom be a mandzsetta gombokat. Ma tarolni akarok, és nem úgy, hogy kézzel söpröm le a kártyákat az asztalról. Mentálisan akarok mindenkit legyőzni, kell egy kis pezsgés.
Meg pezsgő is. El is veszek egyet, ahogy belépek az ajtón, s előbb felmérem a terepet. Kik vannak itt, milyen a hangulat, s hova érdemes úgy leülni, hogy nem unom el magam az első percben. De nem kell sokáig várnom.
Talán túlzottan is határozottan lépek az egyik asztal üres helyéhez, s letéve a poharat, helyet is foglalok, a zsetonokat tartó dobozt oldalt téve.
Nem szólalok meg, csak biccentek, s várom, hogy az első kör elém terüljön.
Pedig egy kérdést már akkor feltettem volna, a terem túloldaláig ordítva, ahogy megláttam, ki is van az asztal túloldalán.
És a mosolyt, ami fenn van, éppen ő tudja a legjobb, hogy nem a kedvesség árad belőle...
Emme

Gaspard Michoel
Gaspard Michoel
Blueprinter

Age : 47
Origin : Blueprinters/Originator
Play by : Mads Mikkelsen

Back to top Go down

Ace high Empty Ace high

Post  Elias Malach Fri Dec 15, 2023 10:55 pm

Számomra nehéz helyszínt választottam a találkozóra. Az ilyen intézmények erős hatást gyakorolnak rám, hiszen számos lélek az ilyen helyeken tér le a választott ösvényéről, és… én már tenni sem tudok ez ellen. Szívszorító a maga teljességében, mert amikor emberi testet öltök… úgy érzem, hogy én is közéjük tartozom, és a tudás nélkül pontosan oda jutnék, ahová ők. Együtt érzek velük.
Ám ennek ellenére sem tudnék jobb helyet a találkozóra Gasparddal. Főleg annak fényében, hogy az ő szemszögéből… teljesen váratlan lesz.
Ő ugyanis gyakran tölti az idejét ezen, és az ehhez hasonló helyeken. Többször megfigyeltem, és elszomorított, amit láttam, éppen ezért… úgy éreztem, hogy tennem kell valamit. Valamit, amire legalább képes vagyok…
Így gondosan felvettem a munkaruhát, és minden egyes apró ráncot kisimítottam mind az ingen, mind a zakón. Az arcom frissen borotvált, a külsőm, és a modorom kifogástalan. Nem akarok hiba lehetőséget adni, és okot az elbocsátásra, mert… hiába tudom, hogy meg fog érkezni Gaspard, azt nem tudom, hogy pontosan mikor. Lehet ma, az első napomon, vagy akár csak egy hét múlva. Én itt leszek, mert a véletlenre (és az erőmre…) nem bízhatom ezt a kérdést.
Az viszont időbe telt, hogy megtanuljam kezelni a kártyákat. A lány, aki betanított készségesen segített, de olyan szintű keverési, és osztási technikákat mutatott nekem, hogy nem volt elég a néhány órás betanítás délelőtt. Gyakorolnom kellett, még munka előtt is, és továbbra sem vagyok biztos a dolgomban.
A lehetőség viszont adott. Így nincs más hátra, mint előkészíteni mindent, mielőtt hivatalosan is kinyitunk, és megérkeznek a vendégek.
A lány azért oda jön hozzám egy gyors ellenőrzésre, amíg a vendégek leadják a holmijukat a ruhatárban, és eldöntik, hogy melyik asztalnál akarják elveszíteni a pénzüket. Látom, hogy van benne némi aggodalom, és… egész biztos vagyok benne, hogy előítélet is. De mindent rendben talál, így nincs oka arra, hogy panasszal éljen. Visszatér a saját asztalához.
Én pedig várok. Aggodalommal, és izgatottsággal telve nézek végig minden vendégen, és várom, hogy… Gaspard is közöttük legyen. Még akkor is, ha nem lehetek biztos abban, hogy ma lesz a napja. Én itt leszek. És remélhetőleg jó lapokat osztok az… embereknek.
Elias Malach
Elias Malach
Blueprinter

Play by : Mahershala Ali

Back to top Go down

Ace high Empty Re: Ace high

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum