Log in

I forgot my password

Latest topics
But I can't help falling...

Hailey Reed Thu Apr 25, 2024 8:28 pm

Big Change

Queil Gryth Wed Apr 24, 2024 8:00 pm

Go Round

Lyndar Onis Tue Apr 23, 2024 9:02 pm

Dobókocka

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 8:00 pm

New Home?

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 7:52 pm

Square no. 1

Zora Lavigne Sun Apr 21, 2024 10:05 pm

Bring back... HER

Dariel Deveroux Sun Apr 21, 2024 8:41 pm

Just.... flush it ...

Rynal McKenzie Sat Apr 20, 2024 9:59 pm

Lucid Dreaming?

Dylan Leclaire Thu Apr 18, 2024 9:00 pm

Holding Space

Adrian Archard Wed Apr 17, 2024 8:48 pm

Not Again

Naarn Ronal Tue Apr 16, 2024 10:01 pm

(Not Under) The Bridge

Zora Lavigne Thu Apr 11, 2024 10:03 pm

Passing...

Regulus Zion Thu Apr 11, 2024 8:44 pm

The age of Aquarius

Sebastian Scorse Tue Apr 09, 2024 8:37 pm

Riding Off Into the Sunset

Kylie Youkou Sat Apr 06, 2024 10:00 pm

Feather Party

Shyrrak Dav Fri Apr 05, 2024 9:06 pm

Yes... or Yes?

Naarn Ronal Tue Apr 02, 2024 9:53 pm

Your time is up!

Kyran Shemar Tue Apr 02, 2024 7:53 pm

It's time

Zora Lavigne Tue Apr 02, 2024 7:52 pm

Just a perfect day

Enzo Conti Tue Apr 02, 2024 7:49 pm

Just a little... bump?

Rose Jackson Sun Mar 31, 2024 11:25 pm

Clouds and Smoke (and Mirror?)

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:56 pm

Pow(d)er and Girls

Linus Higgins Sun Mar 31, 2024 9:44 pm

Cats and Water? Not the best...

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:26 pm

Boots on the G...! Noooo... high heelsss!!!!

Lena Ylton Sat Mar 30, 2024 9:29 pm

Lesson (minus) One

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 10:27 pm

Nice Try

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 9:56 pm

Dreams Come True

Edmund Fahey Tue Mar 26, 2024 10:30 pm

Last Chance

Hailey Reed Tue Mar 26, 2024 7:54 pm

Arrivals

Rose Jackson Mon Mar 25, 2024 11:04 pm

Dress Coded

Rancar Colt Mon Mar 25, 2024 10:03 pm

Run Boy Run

Joaquin Pascal Sun Mar 24, 2024 10:48 pm

Meetings are not my favorite

Scott Lavigne Sun Mar 24, 2024 9:27 pm

Ace high

Gaspard Michoel Sat Mar 23, 2024 10:45 pm

Only one tiny thing is missing...

Chris Johanson Sat Mar 23, 2024 10:02 pm

The Plan

Trohan Colt Fri Mar 22, 2024 10:35 pm

Some beatiful News

Mia Hamish Fri Mar 22, 2024 7:34 pm

Couch Potato

Grant Leclaire Wed Mar 20, 2024 9:14 pm

One drop one Time

Erys Colt Tue Mar 19, 2024 8:14 pm

Nothing as it is

Hailey Reed Sat Mar 16, 2024 9:18 pm

Tracking

Denise Daal Sat Mar 16, 2024 8:55 pm

Looking in the mirror.. almost

Devon Deveroux Thu Mar 14, 2024 9:21 pm

Relation... SHIP

Frederik Spade Mon Mar 11, 2024 8:26 pm

How Do I Say Goodbye

Queil Gryth Fri Mar 01, 2024 9:47 pm

Wrong number...

Jamil Howell Tue Feb 27, 2024 10:02 pm

A new master

Shokan Thram Mon Feb 26, 2024 7:45 pm

Beginning and Ending

Sekani Onis Fri Feb 23, 2024 9:30 pm

The first time...

Olivia West Sat Jan 27, 2024 12:37 am

Constellation Map

Galactic Center Thu Jan 18, 2024 9:34 pm

Mystery School

Galactic Center Mon Dec 25, 2023 9:30 pm

Rang - Founders/Alapítók

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 10:41 pm

Dimenziólény - Angyal

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:09 pm

Dimenziólény - Blueprinters

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:05 pm

Whatever it takes?

Thomas Wilfey Mon Dec 11, 2023 8:20 pm

Karma is a Bit...

Layla Clark Sat Dec 09, 2023 10:09 pm

Bolita Bár - Jaxon & Eric

Eric Castor Tue Dec 05, 2023 8:41 pm

What have we done...

Mara Rover Fri Dec 01, 2023 8:24 pm

Surprise in a book

Kenneth Mezyon Thu Nov 30, 2023 8:03 pm

A heartwarming meeting

Devon Deveroux Mon Nov 27, 2023 11:14 pm

Leírás - A.I.

Galactic Center Sat Nov 25, 2023 9:58 pm

Beloved kids

Alana Sanders Fri Nov 24, 2023 9:21 pm

Youngsters

Aylmer Oshek Tue Nov 21, 2023 9:07 pm

I am sorry...

Noah Black Thu Nov 16, 2023 7:55 pm

When the awan is ready...

Dario Carter Wed Nov 15, 2023 6:17 pm

Layla Clark

Layla Clark Mon Nov 06, 2023 7:54 pm

A dessert... for you

Aylmer Oshek Sun Nov 05, 2023 11:01 pm

Hello?

Dariel Deveroux Sat Oct 28, 2023 9:24 pm

Jydai Rend

Galactic Center Mon Oct 23, 2023 7:58 pm

Family at first

Linus Higgins Thu Oct 19, 2023 9:32 pm

Volta

Great Attractor Thu Oct 19, 2023 9:06 pm

The next chapter

Liam Hanson Tue Oct 10, 2023 9:27 pm

On stage One

Linus Higgins Tue Oct 10, 2023 9:02 pm

Dad?

Noah Black Mon Oct 09, 2023 10:27 pm

Route 66

Ayda Rygel Mon Oct 09, 2023 10:11 pm

Not just a sword

Shokan Thram Mon Oct 09, 2023 8:54 pm

Knight's tale

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 10:17 pm

Parent trap

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 9:22 pm

D. is all around you

Carlos D. Force Sun Oct 08, 2023 8:42 pm

Fresh Blood

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 8:18 pm

I found Him!

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 8:01 pm

Oops, I did it again...

Shokan Thram Sun Oct 08, 2023 12:14 am

Master to Master

Carlos D. Force Sat Oct 07, 2023 9:26 pm

Finding harmony

Somayeh Nazyr Fri Oct 06, 2023 9:27 pm

Some Support

Ezume Sato Thu Oct 05, 2023 10:41 pm

Something FAMILY-ish

Jezabel Mendez Thu Oct 05, 2023 12:18 am

R2 - nem 3CPO

Rose Jackson Wed Oct 04, 2023 11:11 pm

Evening Party with a LittleBig Surprise

Zora Lavigne Wed Oct 04, 2023 12:01 am

Makkaláma

Anahera Pass Tue Oct 03, 2023 8:29 pm

To be or Not to Be

Zaphina Steal Sun Oct 01, 2023 10:35 pm

Transition

Sekani Onis Sun Oct 01, 2023 8:01 pm

Grandkids & other Disasters

Nyra Lamar Sun Oct 01, 2023 12:32 am

The future is bright

Olivia West Sat Sep 30, 2023 11:02 pm

What a ... news

Rose Jackson Sat Sep 30, 2023 9:24 pm

New cha(i)nce

Jezabel Mendez Fri Sep 29, 2023 11:30 pm

France in the '50s

Devon Deveroux Fri Sep 29, 2023 10:33 pm

Eye on the target

Eric Castor Fri Sep 29, 2023 8:29 pm

Letting go of the Past

Sekani Onis Thu Sep 28, 2023 11:36 pm

At Home

Olivia West Thu Sep 28, 2023 8:57 pm


R2 - nem 3CPO

2 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Wed Oct 04, 2023 11:11 pm

"If I offer you the moon on a string, will you give me a kiss, too?"
Lost in... space?
When you gather valuable knowledge
Valószínűleg nem leszünk puszipajtások Nykarral, és nem fogjuk egymást megajándékozni ünnepekkor, de ki fogunk bírni együtt néhány órát. Sőt. Talán még jól is fogunk szórakozni. A magam részemről persze két dolgot is tudnék mondani, amivel biztosítani lehetne a mókát, de tartok tőle, hogy sem az evés, sem az ivás nem szerepel a napirendi pontok között a karanténban. Mindegy. Legyünk túl rajta, és utána dupla adagot adok magamnak. Esetleg triplát, kárpótlásként a stresszért…
A finom, gőzölgő húsgombócos tál álomképe azonban rögtön eltűnik, mikor Robertől megérkezik az üzenet. Nem esem kétségbe, de azért… érzem, hogy elönt az adrenalin, és nem a jóféle. Ugyanis nem egyedül vagyok a szarban, és ha valami meggondolatlant teszek, akkor Nykar is megszívja. Ez pedig azért gond, mert én szinte mindig ösztönből cselekszem, és inkább támaszkodom a pisztolyomra, mint az eszemre. Ám tudom, hogy ez nem mindig (leginkább soha sem…) egy jó taktika…
- Hát cselekedjünk… szenvedéllyel… és ne fogjuk vissza a hangunkat… - ez nálam azt jelenti, hogy lőjjünk le mindenkit, akit csak látunk, de kétlem hogy Nykarnak is ugyanez a gondolata támadt volna. Ő láthatóan még mindig nem érti. Ezért naaaaaaaagyon jelentőségteljesen próbálok a szemébe nézni, utána meg a karórámra. És úgy forgatom, hogy jól lássa. Gyerünk Nykar vedd a lapot…
És veszi. Legalábbis remélem, hogy azért simít végig a karomon. Elmosolyodom, de ez természetesen nem az érintésnek szól. Hanem annak, hogy végre ő is játékban van, és így ki tudunk találni együtt valamit. Én persze még mindig a pjú-pjúra szavazok…
- Oké, úgy csinálunk, mintha megkaptuk volna, és aztán? Lenyomjuk őket? Kettővel szerintem elbírok, ha meglepem őket… - na igen, ha ez ilyen egyszerű lenne nem Nykar öléből tervezgetném a stratégiárt, hanem mert lelőttem volna a két gyógyítót, további kérdés, vagy habozás nélkül. De azért az feltételezhető, hogy többen vannak, és akkor igen nagy szarban lennék. Még nagyobb gond, hogy Nykar is. Vagyis megvárom, hogy ő mit mond, és mivel elvileg elintézte, hogy ne okozzon gondot az injekció, hagyni fogom, hogy beadják. Nagyon nem szívesen, és… azért nekem még van egy két dolog a fejemben…
- Bizony… - bólogatok is, Nykarra nézve, aztán oda fordulok a gyógyítók felé. Már épp nyújtanám is a karomat, hogy beadhassák az injekciót, amikor megérzem, hogy újabb üzenet érkezett. És ezt most még csak nem is értem. Robert versbe szedte… Kisültek az áramkörei, vagy mi van ezzel? Újfent úgy fordulok, hogy Nykar rálásson az üzire, de ezúttal meg is üzenem neki. Hátha ő jobban érti, mint én.
- Három egység után naplemente, s madarak repkedhetnek az ég felé. Káma Szutra 66. fejezet. Vagy oldal… - remélem, hogy még mindig érti, hogy nem a Káma Szutra itt a lényeg, és persze a verselemző képessége is jobb, mint az enyém. Mert nekem csak egy ötletem van. Három ellenséges egységet kell kiiktatni, és utána el tudunk repülni. Kettővel elbírok, a harmadik pedig… lehetne Nykaré. De amíg nem ellenkezik, avagy mond jobb tervet, csak olyasmit csinálok, ami… még nem annyira végleges, mint a lövöldözés…
Amikor megkapom az injekciót, hirtelen felpattanok, és felordítok a fájdalomtól. Igyekszem akkora lendülettel felpattanni, hogy fel tudjam lökni a ‘gyógyítót’, és hogy ne legyen ez túlságosan feltűnő, még kommentet is fűzök hozzá.
- A Teremtő verjen meg… Ez rohadtul fájt, te pöcs… - még mindig állok, és persze eszembe sincs felsegíteni a fazont, akit tényleg sikerült kugli módjára legurítanom. És az ön hátbaveregetés is elmarad. Viszont úgy fordulok, hogy Nykar elérje a fegyveremet, ami a csípőmön van. Ha úgy dönt, hogy támadunk, neki is kezdhet a pisztollyal, én meg követem, és neki ugrok annak, aki már a földön van. Ha viszont más a terve, még módosíthatunk, a történtek ugyanis… hát csak arra utalnak, hogy totálisan bolond, és erősen hisztis vagyok, de semmire sem gyanakszom. Legalábbis én így gondolom…
Orion
Jelen
Robert

Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Wed Oct 04, 2023 9:42 pm

CIARAN

- Igen. Ez a feladatuk. - s nem lenne a helyükben, akármennyire is izgalmasnak tartja. Az igazi kalandok szerinte azok, amiket személyesen él át. De azért fantasztikusnak tartja.
Komolyan figyeli a válasz közben, majd bólint.
- Ez tény. - nem szokása erősködni és abban is hisz, hogy minden tett hasznos, csatlakozással vagy a nélkül.
A húsgombóc válaszra először értetlenül néz Rose-ra, majd harsányan elneveti magát.
- Nem éppen erre gondoltam, de az is megfelel.
Nykar elkezdi kényelembe helyezni magát, legfőképpen a páncél részeit kezdi leszedni, ha már maradnak egy kis ideig. Csakhogy már a kesztyűnél elakad, ahogy leül lecsatolni a páncélt.
Már csak azért is egyenesedik ki, mert a csend nagyon szokatlan számára.
Értetlenül néz elsőként Rose-ra, ahogy az ölében landol, s karjait is átveti rajta, s mivel máshogy szokta megoldani a gondjait, mint agresszió vagy fizikai elutasítás, így egyelőre várakozik, merre is akar ez az egész menni.
- Hogyan tervezi a gondoskodást erről? - látni rajta, hogy nem úgy akarja érteni, ahogy egyesek gondolnák, mert az számára nagyon 3D gondolkodás, így várakozik tovább.
Látja a pillantását a karórára, így önkéntelenül követi tekintetét, s egy másodperc alatt elolvassa az írást.
Már érti a hirtelen váltást, s elkezdi megsimítani Rose felkarját, még mindig kesztyűben, s érezheti, hogy a kézfejére simít egy anyagot. A hologramról neki nemcsak az jutott eszébe, hogy a hely az, s már érti a csendet is. Draco csapda, leképezik a valóságot, de a hangot képtelenek “természetessé” tenni.
- Illúzió. Úgy fogják látni, hogy beadták az injekciót, valójában nem jut át az anyagon. -  majd hangosan folytatja tovább.
- Valóban sokkal jobb lesz kettesben múlatni az időt. Miután ezen túlleszünk. - mutat a “gyógyítókra”, s keze leszalad Rose derekára, de Nykar szemében semmi olyat nem látni, mely egyéb mulatságra utalna, mindez színjáték.
Ahogy felkelnek, s végre sikerül levenni a kesztyűjét, az egyiket, a másikkal ugyanúgy megsimítja kézfejét, mintha megszokásból tenné, magának is ráhelyezi az anyagot, s kézfejét odatartja a gyógyítóknak, akik az anyagba adják az anyagot, de a szervezetébe nem jut be. Tökéletes lesz megvizsgálni utána.
Rose-nak újabb üzenete érkezik, ugyanarról az azonosítóról.

“Három egység után naplemente, s madarak repkedhetnek az ég felé.
K.Sz. 66."



R2 - nem 3CPO
Rose & Robert

Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Sun Sep 17, 2023 11:33 pm

"If I offer you the moon on a string, will you give me a kiss, too?"
Lost in... space?
When you gather valuable knowledge
Láthatóan nem ugyanarra gondolunk, de ez nem baj. Az esetek többségében egyébként is csak az unalom kedvéért flörtölök, és nem azért, mert szándékaim vannak. Az más kérdés, hogy vajon mi alapján lehet eldönteni külső szemmel, hogy a poén kedvéért, vagy… egyéb célzattal jelzem, hogy nem vagyok közömbös az előttem állót illetően. Van amikor… még én sem tudom a pontos választ. Most pont igen, mert bármilyen ismeretség is alakul köztem és Nykar között a huncutkodás egy pillanatra sem jut eszembe. Ez is jelzi, hogy kemény órák vannak mögöttem.
- Most már gondolom nem kell aggódnunk. Az angyalok elintézték a dolgot. - durva volt, és majd később szívesen megnézném a felvételeket. Ha vannak persze… lehetséges, hogy ez olyasvalami volt, amit vagy láttam vagy nem. Nyoma nem lesz.
- Többször is. De végül elvetettem. Nem szeretem a kötöttségeket. És másként is hasznosítani lehet egy hajót a küzdelemben. - ha érdekli szívesen mesélek neki a fuvarokról, és persze mielőtt elválunk, fel fogom ajánlani neki, hogy hívjon, ha biztonságos, és persze vagány körülmények között szeretne utazni. Itt viszont még nem tartunk, mert előttünk a karantén. Nem tudok túlságosan örülni neki, így az italomat tisztességesen meghúzom. Bár kétségtelen, hogy van még valami, amivel fel tudnák dobni az unalmas várakozást…
- Remélem húsgombóccal… - kimondom, de nem igazán bízom ebben. Megelégszem azzal is, ha minél gyorsabban túl leszünk az egészen. Azért nem bízom a véletlenre, eszembe jut, hogy a karórámon van néhány játék, és pár percnyi szórakozást tudok majd nyerni vele. Rá is nézek, hogy kiválasszam melyikkel butítom majd magamat, de valami más is feltűnik a listán kívül. Egy üzenet. Megörülök neki, mert lehet, hogy tudok csevegni valakivel addig, míg várakozunk. Aztán a lelkesedésem alább is hagy, amikor azt látom, hogy nem egy kedves ismerős keresett fel…
Igyekszem nem adni reackiót az olvasott szavakra. Nem nehéz, mert nem is tudom először, hogy mit gondoljak. Aztán elolvasom újra. Főleg a végét. Káma-szutra… ez meg hogy jön ide? Hirtelen esik le. Robert…
Futó pillantást vetek Hymalra, meg a másikra. De ez még nem elég arra, hogy egy terv is megfogalmazódjon a fejemben. Gondolkozz Rose, gondolkozz… Szar van a palacsintában, és még húsgombócot sem hoztak nekem. Vagyis csak rossz arcok lehetnek. Erre a megoldás a tarkó harapás, és nem az erotikus fajta…
De itt van Nykar is és… aludni akar? Hát azt most pont nem kéne. Szívem szerint megráznám, hogy kapcsoljon, mert bajban vagyunk. Ez viszont nem lenne túl jól ötlet, mert könnyen eszkalálódhat ez a helyzet. Amíg nem szólok Nykarnak, egyedül vagyok kettő ellen, és még kitudja hányan várakoznak a hologram mögött. Inkább úgy számolok, hogy sokan…
Ezért arra jutok, hogy először is értesítenem kell Nykart. Nem túl feltűnően. Vagyis… úgy hogy ne fogjanak gyanút a seggfejek. Van egy ötletem, bár az igen érdekes lesz. Hirtelen viszont nincs jobb tervem. Ezért Nykar felé fordulok.
- Aludni? Ne már… Majd mi gondoskodunk róla, hogy ne legyen csend... - aztán teljes ‘természetességgel’, közelebb megyek Nykarhoz, és szemből az ölébe ülök. A karjaimat gyorsan a nyakába rakom, és igyekszem úgy vigyorogni, mintha… nem ment volna el teljesen az eszem. A karomat viszont úgy fordítom, hogy a karórám egyértelműen az orra előtt legyen, és ő is el tudja olvasni az üzenetet. Remélem nem a káma-szutra résznél fog leakadni, mert különben tényleg nagy szarban leszünk… Meg persze akkor is, ha lesodor az öléből. Remélem legalább a meglepetés ereje megakadályozza ebben.
- Nah? Mi legyen? Kérjünk egy kis szünetet magunknak Kettesben? - vedd a lapot Nykar, vedd a lapot… Simán elérheti a fegyveremet, ha felemeli a kezeit és átkarol. Én is elérem, de egyelőre nem vagyok biztos abban, hogy tüzelni kéne. Csak azt tudom, hogy inkább játszom a bővérű leányzót, minthogy valamit belém szúrjanak. Robert figyelmeztetésére ugyanis minden körülmények között hallgatok.
Orion
Jelen
Robert

Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Sun Sep 17, 2023 10:39 pm

CIARAN

- Az jó is. - elégedetten engedi ki a levegőt, láthatóan jól esett neki.
- Ne is legyen vészesebb. - de ha lenne, láthatóan az sem zavarná. Veterán már vészhelyzetekben.
A kijelentésre hosszasabban néz rá.
- És nem gondolkodott el azon, hogy ezt rendszeressé tehetné? Elkélne pár segítő kéz a flottában.
Egy “naugye” kézszéttárással reagál arra, hogy unatkoznának a dracok nélkül. Időnként azért elgondolkodik rajta, hogy szívesebben ültetne krumplit, de aztán mindig elhessegeti.
- Ehh... nem. - nem érti, mit kedvelnek az alkoholban, bár lélekben mindig bevetésre kész, tudja nagyon jól.
- Mivel fogadnak? - érdeklődéssel s némi értetlenséggel néz Rose-ra Nykar.
Rose karórájára egy üzenet érkezik. Ha megnézi, a következőt olvassa.

“Ne engedd az ellenszert. Csapda. Hologram.
Káma-szútra”

- Részemről az alvásra szavazok. - kezdi levenni a kesztyűjét, hogy kézfejét szabaddá tegye.
- Úgy tűnik, valahogy mégis hatott rám az idő tekerés. Furcsán csendet érzek... - a kesztyű nem akar lejönni, közben a két orvos hosszasabban fordul egymás felé.



R2 - nem 3CPO
Rose & Robert

Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Fri Jul 28, 2023 11:06 pm

Észreveszem, hogy meglepi a víz mennyisége, de nekem még a szemem sem rebben. Így egyszerűbb, és legalább láthatja, hogy nem fukarkodok. Meg… most már azt hiszem megengedett a lazább hangnem is. Vagyis én most úgy veszem, aztán majd meglátjuk.
- Szeretem a nagy dolgokat… - mosolyodom el, huncutul. Ezt a beszólást persze szívesebben dobtam volna Robertnek, de… végülis tudom, hogy az ő reakciója az lett volna, hogy megkérdezi, pontosan milyen méretű dolgok, és mik érdekelnek… Ez meg gyorsan megölte volna a mókát. Nem mintha nem lenne meg Nykar lehetősége is arra, hogy visszaterelje a gondolataimat a szakmai vizekre, de nála legalább kisebb erre az esély.
- Áh. Akkor ez annyira nem vészes. - teljes sebességgel, és manuális irányítással végig száguldani egy aszteroida mezőn. Vagy téves koordináták miatt kikötni a Draco rendszerbe, miközben jól ismert ott a neved és az arcod… na az veszélyes. Egy fertőzés, ami kezelhető… legfeljebb kellemetlen. Nyavalyogni persze lehet, meg valamennyit biztos fogok is, de egyelőre csak megnyugszom, hogy most minden rendben, avagy majd lesz.
- Szar ügy. Mert pont ez a hobbim. És játék helyett valami mást is adnék a kezükbe. - nem fogom hangoztatni, hogy mit. Általában úgyis csak álmodozom róla, hogy megküldöm őket egy kis ‘szeretettel’. De ha lenne rá lehetőség, tényleg nem haboznék. És könnyen lehet, hogy Nykar sem. Ami meg az én szememben automatikusan azt jelenti, hogy vagány arc.
- Hát… igaz. Ezt azt hiszem bevallhatjuk. - vagyis… erre még sosem gondoltam, de tényleg. Ha nem lennének, elég unalmas lenne az élet. Valamit persze kitalálnék szerintem, és azt kifejezetten bírnám, ha Apa feje fölött nem lebegni mindig a görbe kapa, de van valami kielégítő abban, amikor középső ujjat mutatunk egy komplett népnek. Valami nagyon is kielégítő…
- Kincs vagy sem, egy ilyen nap után, én az erősebb változatára szavazok. - mutatom a poharamat, és meg is húzom. Illúzió romboló, hogy már csak az üres poharat, mert valamikor a beszélgetés közben megittam… De nem fogok egyelőre többet tölteni magamnak, mert még van dolgunk. Nykarnak viszont bármikor újra töltök, ha kinyírta az egész üveget.
- Király. Most már kíváncsi vagyok, hogy mivel fogadnak minket. - csak némi irónia van a mondandómban. Egy leheletnyi kíváncsiság tényleg van bennem. De leginkább már csak túl akarok lenni rajta. Az ücsörgés ugyanis nem nekem való, és egészen biztos vagyok benne, hogy most majd pont ezt kell.
Azt viszont nem gondoltam volna, hogy ennyi… Először csak az arcom torzul fájdalmas grimaszba, majd egy biztosan nem a kellemes élmények miatt keletkezett nyögés is elhagyja az ajkaimat. Hat óra… Nagyon nem vagyok boldog.
- Üdv Hymal. - integetek is egyet a levegőbe, mert persze nem ő tehet róla, hogy ez van. És Nykar sem. Nem mellesleg, hat óra, még saját magammal is túl sok idő, így valamit kezdeni kell ezzel a helyzettel.
- Ha ennyi időbe telik, akkor tényleg találjunk ki valamit amivel boldoggá tesszük egymást. - nem azt… bár… neeeeem, nem azt. Meg leginkább ne is beszéljünk róla. Inkább röhögjünk, mert az is majdnem olyan jó móka.
- Mivel szokta elütni az időt, ha a mostanihoz hasonló helyzetbe kerül? - kérdezem Nykartól, és mélyen remélem, hogy válaszolni fog. Mert nekem még csak tippem sincs az ilyen helyzetekre, tekintve, hogy a várakozást is a Szélvészen szoktam abszolválni. Ő meg most messze van, és ki tudja mit tesznek vele is, hogy újra menetkész legyen. Hogy félhet… És én nem vagyok vele…
Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Fri Jul 28, 2023 9:29 pm

CIARAN
- Köszönöm. - a tabletet nézi továbbra is, a nagy méretre mégis ránéz a palackra, s egy pillantra feldobja jobb szemöldökét, s hümment egyet.
- Jó nagy pohár.- s fel is hajtja tartalmának jókora mennyiségét. Ez mutatja kicsit, mennyire is feszült lehetett az egész folyamat alatt. Nemcsak egy Naprendszer sorsa múlt volna ezen.
Fel sem pillant a kérdésre a tabletből, úgy válaszol.
- Igen és nem. Egészen biztosan fertőződtünk, a kérdés annak milyenségén van. Itt nincs kivárási idő, megjelenik-e, kezelést kapunk, a mértéknek megfelelően. - azért ez látszódik rajta, annyira túlzottan  nem örül ennek, de elfogadja. Annak örül, hogy ha elcsípik időben, akkor minden megmenthető.
Elneveti magát, leengedve kezét.
- Elég, ha csak megakadályozzuk, beelőzzük őket. Nem szeretik, ha belerondítanak a játékukba. - és igazából ő is szeret belerondítani a dracok játékába, de a Fekete Liga helyett nagyobb térfelen szeret játszani, így a gól is sokkal nagyobb mérvű lesz, mint ahogy most látja is.
Értetlenül néz rá, ám megérti szavait, s bólint.
- Ez igaz. S ha nem lennének itt, elég unalmas lenne az életünk, valljuk be. - somolyog. Nem igazán van oda a dracokért, azt azonban már legalább beismerte magának, hogy a krumpliültetés nem az ő életstílusa. Márpedig ez lenne, ha nem lennének itt a dracok.
- Sokkal nagyobb kincs, mint bármi más ital. - mindennek a kezdete, s semmi más nem tudja szerinte a szomjat oltani. És mert még szolgálatban van.
Nykar csendben marad, megvárva, míg a meteoritot átsugározzák.
- A meteorit átsugárzása sikeresen megtörtént. - megérkezik a vizuális megerősítés.
- Most mi következünk. -a következő pillanatban már egy üvegteremben vagyunk, körben, az üvegen kívül azonban a tér ugyan zárt, de természetes környezetet alakítottak ki.
- Úgy néz ki boldogítani fogjuk egymás még egy ideig. - engedi le a tabletet a kezéből.
A hely mindennel el van látva, kényelem szempontjából, s ketten már várják őket. Érezhetik, ahogy kintről egy scan átvizsgálja őket.
- Üdvözöllek benneteket. Hymal vagyok. Az eredmények szerint a fertőződés még nem erős. Kérlek, tegyétek szabaddá kézfejeteket. A szert ott juttatjuk be, s hat óra után már túl is vagytok rajta, szabadon távozhattok. Addigra a jármű is csírátlanítva lesz. -a hang az orvos páncélon át érkezik, mind a két gyógyító páncélban van.

R2 - nem 3CPO
Rose & Robert

Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Fri Jun 30, 2023 11:00 pm

"If I offer you the moon on a string, will you give me a kiss, too?"
Lost in... space?
When you gather valuable knowledge
Elvileg most már minden rendben lesz, de… azért a karanténnak nem tudok szívből örülni. Szükséges persze, eszemben sincs ellenkezni, csak… Hiába csak óvintézkedés, ez veszélyt sejtet ugye. Abból meg csak azt szeretem, amibe önként és dalolva mászok bele…
- Vizet… Rendben. - tyűűűűű… Nagyon más kristályból faragtak minket… Vízben csak fürdeni jó. De ha azt kér, azt is fogok neki hozni. Rögtön egy üveggel hozok, hogy legyen bőven és ne kelljen szaladgálni. Nem mintha lenne más dolgom ugye… Talán ezért is fér bele nekem egy kicsit erősebb italocska, egy kisebb pohárban…
- Rendben. Figyelem akkor a kérvényeket. - vagyis bekapcsolom a hangjelzést. Szeretem a diszkrét pittyegést, mert ha nem lenne, lassan venném észre az ilyesmit. Ami nem a hajó vezetésével kapcsolatos az valahogy lassabban éri el az ingerküszöbömet… Ez meg már sajnos a csendes várakozás téma köre ugye.
- Ezt azt jelenti, hogy a karantén főleg óvintézkedés, és nincs valódi veszély? - nincs bennem szemrehányás, teljesen semleges a hangom. Mondjuk ha most már tényleg teljes a nyugalom, akkor pláne nem értem a vizet… Ünnepelni kéne inkább. Na de én majd fogok is. Egyedül is lehet ugye. Vagy… Hmm… Biztos, hogy nem a saját italomat adtam oda Nykarnak? Eeeeegész más most még az energiája is. Oké, feltehetőleg megnyugodott, de… azért megszagolom a poharamat. Igen, ez az alkoholos…
- Szívesen. Boldogan teszek nekik keresztbe, amikor van erre lehetőség. - lenne több is persze, de… nekem ennyi elég. Jobban szeretek a radar alatt maradni. Érthető okokból ugye… Neki nyilván nem lehet, és ez meg is nehezíti a helyzetet. Nem irigylem sem őt, sem a csapatát.
- Irreális elvárás lenne bárkivel is szemben, hogy mindig legyen elég éber. Ha ez megvalósítható lenne, már nem is lennének az univerzumban. A “jókor volt jó helyen”-nek is örülni kell. - meg is emelem a poharamat felé, mintha koccintani akarnék. A mosolyom mellé viszont csak érkezik még valami, mert nem bírom ki…
- Tényleg csak víz? - kérdezem vigyorogva, mert rátukmálni azért nem fogom az italt. De azt jelezni akartam, hogy bármikor meggondolhatja magát. Viszont mielőtt akár neki, akár magamank tudnék még tölteni valamit, megérkezik a jelzés. Hát ebből nem lesz így ivászat…
- Mindjárt megy az engedély… - beütöm a kódomat, és persze a kezemet is a panelhez érintem. Csak néhány másorperc, és…
- Meg is van. Indulhat a sugárzás. A miénk is. - a hajó teljes területére engedélyt adtam, így már rajtuk áll, hogy milyen sorrendben, milyen helyre, hány darabban érkezünk. Remélem a poharam az még marad a kezemben… Bár elég üres már, úgy emlékszem…
Orion
Jelen
Robert

Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Tue Jun 27, 2023 11:07 pm

CIARAN

- Értettem. - megvárja Diod Kapitánya a rövid megbeszélést, és a választ is.
A kapcsolat megszakad.
Nykar beletúr a hajába, ahogy leveszi a kesztyűket, érezhetően megkönnyebbülten.
- Egy pohár italt elfogadok. Vizet. - még nem ül le, a tableten nézi a beérkező információkat.
- Hamarosan megérkezik az engedélykérés a meteorit átsugárzásával kapcsolatban. -hiába ő a küldetés vezetője, nem ő a hajó kapitánya.
- A meteorit átsugárzása után minket átsugároznak egy kivizsgáló egységbe, s míg minket néznek át, a hajót csírátlanítják. Amennyire okosak a dracok, annyira ismerjük már a trükkjeiket. -tapasztalatból beszél, azonban nagyon elégedetten.
Majd odalép Rosehoz, s kezét ökölbe téve helyezi mellkasára.
- A gyors értesítést és a segítséget köszönjük. Sajnos időnként még újra és újra bepróbálkoznak azzal, amit pár naprendszerben sikerült megtenniük, és most nem voltunk elég éberek. - biccent is a fejével.
A karján lévő kijelző pittyen, ránéz.
- Átsugárzásra várnak a meteorittal kapcsolatban. - s nem mozdul, a hangcsatorna is bejelentkezik, ugyanerre várva, hogy összehangoltan tudják majd megtenni.

R2 - nem 3CPO
Rose & Robert

Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Sun Jun 04, 2023 10:50 pm

"If I offer you the moon on a string, will you give me a kiss, too?"
Lost in... space?
When you gather valuable knowledge
Egy pillanatra elgondolkodom.
- Hmm… jogos. - még bólintok is, mert sajna tényleg nyavalyogtam. A továbbiakban viszont nem szándékozom, így folytatom a küldetést. Vagy ez inkább csak feladat? Mindegy, mert érzelem félretétel ide vagy oda, segíteni akarok, és nem csak a bolygón lévőknek. Valójában mindenkinek, akinek gondja van a gyíkokkal…
- Oh. Értem. - mondanám, hogy sajnálom, de gondolom ezzel már azelőtt is tisztában volt, hogy a hajóra jött volna. Így azon kívül, hogy ellátom azzal, amire szüksége van nem igazán tudok mit tenni. A biztonságát tudom garantálni, ám azt, hogy jól is fogja érezni magát, amíg itt lesz a hajón… nem éppen. Nem tudok egy csapásra megváltozni, és megfelelni az elvárásoknak. Még akkor sem, ha ez jelen pillanatban annyi lenne, hogy ne menjek annyira az agyára, hogy már a falat kaparja… Megteszem, amit tudok, de… nem most, és nem én fogom szolgáltatni a szórakoztató modult. Vagyis én a haladás híve vagyok, és ehhez kell Robert is. Nagy kár, hogy… még válaszolni sem tudok, mert Nykar megelőz. Nem okoz problémát, főleg, ha ez az ő döntése, és a biztonságot szolgálja, csak azt nem értem, akkor eleve miért nekem tették fel a kérdést? A karantén protokollt nem áll szándékomban megszegni.
- Nem. Maradjon csak mindenki a helyén, és legyünk túl rajta, amilyen gyorsan csak lehet. - aaaaaz mondjuk egy más dolog, hogy most már a mosoly nem igazán fog menni, mert egyébként nagyon nem örülök ennek a karanténnak. Értem, hogy miért szükséges, épp csak mivel nem volt a tervek között, nem igazán tudok lelkesedni érte. De ha ezzel is hozzájárulunk ahhoz, hogy most egy nagy szerszámot mutassunk a gyíkoknak, még “éljen a karantén” molinókat is készítek. Vagy… igazából támadt egy sokkal jobb ötletem.
- Enni és inni ér a karanténban? - ha csak nem állít meg Nykar felállok és… nagyon remélem, hogy a kaja és a pia felé indulhatok. Ez utóbbival azért még óvatosan bánnék, de az étel… egész más kérdés. Így természetesen, ha belefér a programba, Nykart sem fogom kihagyni. Nem hiszem, hogy kedvelni fog, de tisztességes kaját még adhatok neki. Feltéve, hogy lehet ugye…
- A vizsgálatokat végző személyeknek megadjam a belépési jogot? Vagy mi megyünk oda? - nem ismerem a protokoll minden részletét, így azt sem tudom, hogy a hajón kell-e maradnunk, vagy máshol lesz a ‘buli’. De ez már csak logisztika, így Nykar parancsának megfelelően cselekszem. Eeeeesetleg már egy szendviccsel a kezemben, de ez még kérdőjeles.
Orion
Jelen
Robert

Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Sun Jun 04, 2023 9:31 pm

CIARAN

- Akkor miért nyavalygott éppen az előbb nevelősdiről? - utal vissza a nevelésre, azután lapoz.
Csodálattal szemlélte azt az erőt, amely egy egész rendszert és vele a galaxist befolyásolni képes, hogy a következő pillanatban már a tabletre tekintve ellenőrizze a bejelentkezéseket.
- Nem mehetek. Nincs rajtam sisak, így a szennyeződésnek így a kockázatnak én is ki lettem téve ezen a hajón. - s egy mozdulattal máris küldi a koordinátáka a dokkolás helyszínén. Majd akkor elemzi a látottakat, ha már túl vannak mindezen, így el is határolódik az imént látottaktól.
- Itt Nahrim, a Diod kapitánya. - női hang szólal meg. - A beosztottját tárolóba helyeztük, az extrém kitettség okán. Kívánja így átsugározni, vagy inkább küldjük egyből a karanténba? - hallani a várakozást a másik hajóról.
- Itt Nykar. Ez a hajó és a tárolóban lévő Robert Adams is a karanténba kerül. - megelőzi Rose válaszát. - Még eldöntheti, hogy akar-e egy helyiségben lenni a beosztottjával, amivel így a karanténban és vizsgálatokkal eltöltött idő megnövekszik. - s ő is várakozva tekint Rose-ra.

R2 - nem 3CPO
Rose & Robert

Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Mon May 15, 2023 10:36 pm

"If I offer you the moon on a string, will you give me a kiss, too?"
Lost in... space?
When you gather valuable knowledge
Kezdünk szót érteni. Vagy annyira nem? Igazából nem számít, amíg a dolgunkat el tudjuk végezni. Nem barátkozni jöttem ide, hanem egy küldetést teljesíteni, ami… hát végül nem épp úgy alakult, mint terveztem. Meg… végül is megkedveltem Robertet. Az okos sütő jut róla eszembe, amiben isteni húsgombócokat lehet csinálni. Csak az ő végterméke a príma bicepsze…
- De. Abban vagyunk. Ezért sem szeretnék siránkozni, meg érzelmileg kapcsolódni bárkihez, amikor a cselekvés sokkal fontosabb. - engem nem az motivál, hogy együttérzek a bolygó lakóival, vagy haragot érzek, amiért a Dracok már megint baszakodnak. Előbb el kell végezni a feladatot, aztán majd lehet azon merengeni, hogy ez necces volt… Illetve azon gondolkodni, hogy miként lehetne megelőzni az ilyen szituációkat. Én még mindig a rakétákra szavazok, egyenesen a Draco rendszer szívébe… De ezért nem vagyok döntési helyzetben.
- Rendben. - ellenőrzöm is, hogy melyik hajóra került Robert, aztán már vissza is fordítom a figyelmem az én hajómra. Robert már nem az én gondom, Nykar viszont az, mert jelenleg ő az én utasom. Tehát az ő épsége pontosan ugyanolyan fontos, mint az enyém. Meg a Szélvészé…
Ezért az “élvezze” pillanat nekem nincs azonnal meg. Fejben már az ugrást hajtom végre, és az izmaim is teljesen megfeszülnek az ugró hajtómű kontroll panelje felett. A bejelentkezések pedig tovább növelik a készültségi szintemet. Mert a történtek, és a mentési stratégia nem az én felelősségem, de a hajó irányítása az…
Mégis, azért van valami, amit nem tudok figyelmen kívül hagyni. A látványt… természetesen nem csuktam be a szemem, és az érkező energia hullám következményét a saját szememmel is láthatom. Ettől pedig tátva marad a szám egy pillanatra. Vagyis egy tizedmásodpercre… ami azért… jóval hosszabbnak érződik annál.
De nincs több bámészkodás. Az ösztönöm előbb mozdítja a kezemet, mint én, így az ugrás a megtervezett pillanatban meg is történik. Az elmém egy darabja viszont még mindig a naprendszer szélén van, és próbálja feldolgozni azt, amit látott. Aztán inkább megrázom a fejem, és későbbre napolom az “azt a kurva…” megjegyzést, mert maradt még egy feladatom. Igazából kettő…
- Nos akkor… szállítsuk le ezt a rosszfiút. Vagy vissza akar térni a saját hajójára? - nézek Nykarra, és bármit is választ, aszerint élesztem fel a rendszereket az ugrás után. Tőlem maradhat, de innentől kezdve már csak futás meló van. Az egyik aszteroida az én hajóm hasát melengeti, és bármilyen hízelgő is ez a dolog, egy Draco szerkezetet nem tárolnék hosszabban annál, mint szükséges. Nevezzük ezt… óvatosságnak.
Ahogy azt is, hogy ismét ellenőrzöm a hajót, amin Robert van, és ha már átugrott ebbe a rendszerbe, üzenetet küldök.
- Hello, itt a Szélvész kapitánya, Rose Jackson. Jack. A cuki fiút várom vissza a hajómra, mert nem szeretnék egyedül cipekedni. - határozott szándékomban áll frissíteni az ‘utaslistát’, de ez nem jelenti azt, hogy tétlenül várok, amíg kiderül, hogy Robert már a hajója tud-e jönni vagy sem. Közben már tartok a megadott koordinátára, ahol le tudom pakolni a kéretlen rakományt. A cipekedést pedig természetesen a sugárzó rendszer fogja végezni, de ez a mondat sokkal jobban hangzott annál, hogy “ még el sem tudtam tőle búcsúzni…”
Orion
Jelen
Robert

Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Mon May 15, 2023 9:40 pm

CIARAN

- Rendben. - láthatón nyoma sincs érzelmeknek rajta, nem fog fennakadni olyan dolgokon, amiken már túljutott.
Éppen ezért ugyanolyan nyugalommal nézi a kijelzőt, és válaszol a visszavágásra.
- Ha nevelésnek vette, szíve joga. Nem fecsérlem az időmet felszínes baromságokra, főleg ilyen helyzetben nem. Talán nem éppen egy olyan helyzetben van benne, ahol perceken múlt az, hogy a dracok el ne foglaljanak egy rendszert, annak akarata ellenére? - most sem néz fel, ellenben átküld egy jelentést Rose rendszerébe.    
- Beosztottját felsugározták az egyik közeli hajóra.
Leengedi a tabletet, s jobban kiegyenesedik.
- Akkor élvezze a tizedmásodperc csodáját, mielőtt ugrunk. Elég hosszú lesz az az egy tizedmásodperc.... - halvány mosoly jelenik meg szája sarkában, majd kihangosítja a konzolt, ahol sorra jelentkeznek be hangcsatornán, majd vizuálisan is, hogy a begyűjtés sikeres volt, megvan az összes asteroida, s nem várnak újabbakat.
- Visszaállítás tíz másodperc múlva... - elkezd visszaszámolni, s amikor eljut az egyhez, keze az indulógomb fölé helyeződik. Tudja, mikor jön el az ideje menni, s hagyni akarja, hogy Rose láthassa azt, amit eddig nagyon kevesen láttak.
Halványan megrezeg a tér, ahogy végigseper rajta az energia, s a közben elszabadult bolygó és hold megáll. Mint ahogy megáll minden, az éppen folyamatban lévő hatalmas korona kitörés is.
A bolygók és a Nap körül fénykoronák jelennek meg, s hatalmas energia lepi el a Naprendszert.
Nykar elveszi a kezét, hogy Rose tegye, amit tennie kell, s még annyit látni, ahogy az egész naprendszer megremeg, hullámokban, s az idő elkezd lelassulni.

R2 - nem 3CPO
Rose & Robert

Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Sun Apr 30, 2023 10:23 pm

"If I offer you the moon on a string, will you give me a kiss, too?"
Lost in... space?
When you gather valuable knowledge
Robertre nézek, mert nem értem a kérdését. Aztán nagyon lassan, de végül leesik, hogy nem értette az ösztönös reakciómat a repülő kis mütyürjeire. De mielőtt kimondhatnám, hogy “csak a technológiádra tátottam a szám” megelőzz, és kijelenti, hogy már ért engem. Kénytelen vagyok ezen mosolyogni.
- Szuper. - az úgy gondolom nekem már elég, meg egyébként is csak a szavaimról van szó. Ha azt mondaná, hogy úgy összességében érti a működésemet, az megint más lenne. Azt ugyanis még én sem értem mindig. De érdekelne, hogy mit lát, ezért majd egyszer lehet, hogy rá is kérdezek. Az analitikus szempont mindig jól jön.
- Értettem. - vigyorgok rá még egy utolsót, ahogy épp őt utánzom ezzel a kijelentéssel. Nem vagyunk egy faj, ez most már így teljesen világos. Azonban ez egészen addig nem gond, amíg a küldetés el van végezve. Most azért vagyunk itt, és a tét is jóval nagyobb annál, mint eddig gondoltam.
Ezt pedig mi sem jelzi jobban, mint Nykar jelenléte. Határozott fazon, és látszódik, hogy érti a dolgát. Ebből pedig az következik, hogy nem nekem kéne itt lennem vele… Láthatóan már a kommunikáció sem megy zökkenőmentesen, vagyis az lenne a jobb, ha Robert beszélne, én meg a hajót vezetném. De sajnos ez még nem opció.
- Jó, hát… akkor szívesen. Majd átadom a köszönetet Robertnek is, mert ő jelzett. - talán előbb vagy utóbb nekem is eszembe jutott volna, de nem fogok úgy csinálni, mintha az én parancsomnak lenne köszönhető az, hogy még időben elkaptuk a mocskokat. Robert ötlete volt az, hogy szóljunk nekik, így ha valakinek ‘szép volt’ italt akarnak venni, akkor neki kell. De kezd az-az érzésem lenni, hogy ezt nem Nykar fogja megtenni, főleg azért nem, mert egy idő után konkrétan elbeszélünk egymás mellett.
- A nevelésem pár percnyi ismeretség után nem időrabló? - senkinek sem jó az, ha én kimondom, amit gondolok, erre azért már számos példát kaptam. De ha ő ezt szeretné… Nem, ez most nem fog megtörténni. Nem fogom kockáztatni a bolygón lévők életét azzal, hogy ‘védekezni’ kezdek cselekvés helyett. Nem érdekel, hogy mit gondol rólam Nykar, amíg nem akadályozza azt, aminek meg kell történnie. Erről pedig szó sincs. Épp ellenkezőleg. Kézben tartja a dolgokat, ezért is hagyom, hogy irányítsa a műveletet. Tudok én parancsokat teljesíteni, ha van értelme. Ennek van.
- Rendben. - a szemöldököm azért megrebben, mert arról nem volt szó, hogy töröltessem a felsugárzási parancsot. De nem foglalkozom ezzel, (és az egóm fényezésével…) mert a lényeg, hogy Robert a hajóra fog kerülni. Meg lesz oldva, akkor meg tényleg fölösleges azon sírni, hogy miért nem szólt előbb.
- Nem láttam. És rendben. ugorni fogunk. - az angyalok is új infó, vagy valami új hajótípus, amit nem ismerek… De egyiket sem láttam, meg engem különben is csak a koordináta érdekel. Sokat nyeltem ma, a legnagyobbat akkor, amikor megelőztek azok a… szóval inkább menjünk. Ezért Nykar utasításának megfelelően a naprendszer széle felé megyünk, és amikor eljön az ugrás pillanata, egy percet sem habozok. Csak Robertet ellenőrzöm, de egyébként úgy követem a tervet, mintha az a Káma Szutra egyik fejezete lenne…
Orion
Jelen
Robert

Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Sun Apr 30, 2023 9:10 pm

CIARAN

- Mit találtál? - futtatom le újra az adatok ellenőrzését. Megtanultam már, hogy hiába vagyunk kiválóak adatelemzésben, minden fajban van valami olyan összetétel, amiben kiválóbbak, mint mi.
Aztán megértem.
- Értem szavaid. Úgy gondolom. - fogalmam sincs, mi a vagány.
Már fordulnék az analizálás felé, mikor parancsot ad ki.
- Értettem. Felsugárzási parancs készenléti módba állítva. - még bólintok is, azután mozudalatlanná válok, ahogy a részeim küldik az adatokat, s elemzem, miközben figyelemmel kísérem a bolygón lévő aszteroidát is.

***

- Nem is ezt mondtam, hogy adjon aviant. Éppen megköszöntem, hogy azonnal jeleztek. Ne hárítson. És az A.I. védőburkára mondtam, hogy van olyan jó, mint egy aviané, még ha nem is múlja felül.
Alkalmi kísérője rátekint.
- Mióta használ felszínes baromságokat? Főleg nem mondja azt, amit valóban gondol és érez? Értelmetlen és időrabló. - visszatekinte a kijelzőkre, majd a sajátjára is.
- Igen. - erősíti meg szavait.

****

Az adatokat küldöm a központba, a csapat számára pedig kiegészítő adatokat adok, miután engedélyt kaptam rájuk csatlakozni, hogy minél hatékonyabban tudjanak dolgozni, így most az egész naprendszert tudom érzékelni, még gyorsabbá téve a figyelmet a dracok kijátszására s a tökéletesebb röppálya és befogás adására.
A parancsra azonban nincs más választásom, mint leválási üzenetet küldeni.
- Értettem, Jack kapitány. Kapcsolat vége. - s a földbe fúrom magam, megnövelve a gravitációs erőmet is, mielőtt hibernálom magam.

***

Nykar csak megrázza a fejét, nem kíván az A.I.-al beszélni.
- Egy közeli hajó felsugározza magához, mivel nem töröltette a felsugárzási parancsot. - figyeli a kijelzőt Nykar, majd Rose-ra tekint.
- Látta már az angyalokat munka közben? - kérdezi. - Annyi időnk még van, hogy naprendszer széléről láthassuk a munkájukat. Utána azonnal ugorjon erre a koordinátára. - küldi át az adatokat.

R2 - nem 3CPO
Rose & Robert

Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Mon Apr 17, 2023 9:55 pm

"If I offer you the moon on a string, will you give me a kiss, too?"
Lost in... space?
When you gather valuable knowledge
- Rendben. - biztos nincs szüksége az én megerősítésemre, de ha már kapitány vagyok, akkor valamiképp jelzem, hogy itt vagyok. Az viszont erősen meglep, ami történik.
- Húúúúú…. - még a szám is tátva marad, ahogy apró kis egységek távoznak a testéből. Pardon… a tárolójából. Láttam már pár dolgot az AI-któl, de ilyet, még pont nem. És azért meglep, annak fényében, hogy milyen erősen stíröltem őt, és azt hittem már mindent láttam rajta…
- Vagány. - követtem a távozó egységeket szemmel, legalábbis amíg látóhatáron belül voltak. Utána meg rögtön Robertre néztem, mert az sajnálatos lenne, ha mondjuk pont bicepsz tájékról hiányoznának belőle ezek a darabok… de szerencsére nincs ilyen gond.
- Nézem. - legalábbis próbálom. Nagyon sok van… ennyit a százalékokról. Ha ezekből egy sem fog idejönni, akkor soha többé nem eszem húsgombócot… na jóóóóó nem, ilyet sosem fogadnék meg. De azt igen, hogy nem iszom többet… egy hétig… Ezt még be is vállalnám, ha ezzel el lehetne érni, hogy az aszteroidák ne rosszalkodjanak többet.
- Azért csak óvatosan. Legyen készenlétben a hajóra sugárzás parancs. - a szép tárolója… akarom mondani, nagyon nem szívesen hagyom itt, és nem a formák miatt. Ha én egyszer felveszek valakit a hajómra, azt el is szállítom célállomásra. Mindig. És nem hiszem, hogy Robert itt akarna hosszú távon héderelni. Az viszont igaz, hogy  ő egész más eset, szóval nem fogom erőszakkal a hajóra parancsolni. Ha úgy látja jónak, hogy maradni kell, tegye. Én meg addig úgy teszek, mintha kompetens személy lennék, egy határozottan nem nekem való küldetésben.
- Aviannal sajnos most nem szolgálhatok. De én is örülök neki, hogy még időben érkeztünk. - mondjuk, ha tudtam volna, hogy ekkora a gáz, akkor teljes sebességgel jövök ide. Nem mintha előrébb lennénk, mert hárman (Robert, a Szélvész, és én) azért kevesek vagyunk ide. De tény, ha mi nem jövünk, akkor a ‘nagyok’ sem jönnek ekkora harcidíszben.
- Fúú… hát ez így ciki… - kapcsolok, hogy talán nem kéne ennyire lazára venni.
- Már mint kellemetlen… vagyis… sajnálatos mind a lakók, mind a bolygó szempontjából. - na ez már remélem jó lesz. Én sajnos nem tudom úgy forgatni a szavakat, ahogy illene. De a tisztelet természetesen meg akarom adni, illetve meg is adom. Mert azért akárkit nem engedek fel a hajóra, és maradni is csak azoknak lehet, akiket én jóváhagyok. Ez a tag viszont tök profinak tűnik, és minden bizonnyal még tanulni is tudnék tőle, ha nem lennék teljesen elégedett azzal az élethelyzettel, amiben most vagyok. Már mint nem most-most… de úgy általában.
- Remek. - akkor nekem nincs is dolgom. Vagy mégis? Mert raj ide vagy oda, szerintem pazarlás lenne nem kihasználni a Szélvészben rejlő sebesség potenciált. Nem nézné ki belőle senki, de azért tud a kicsike. És azért minden szerénytelenség nélkül mondhatom, hogy én is. Ha vezetésről van szó…
- Rendben. Akkor együtt elkapjuk. - csapatban többet is betudunk fogni, mert az ehhez szükséges energia több forrásból érkezik. De ehhez az is kell, hogy mindenki időben megérkezzen. Így miközben haladunk a cél felé, vetek egy pillantást a raj helyzetére, és a várható érkezési időre. Szoros lesz…
Nekünk viszont nincs akkora gondunk, mert a felszállás után a Szélvész a saját tempójába kapcsol, és szárnyal, mint mindig. Épp csak pár pillanatot veszítünk, mert Robertre azért ránéztem, mielőtt elhagytuk volna a bolygót. Vele minden rendben, és ennek örülök is, ahhoz viszont pont elég időt veszítettünk, hogy már csak akkor érjek oda az aszteroidához, amikor a raj is megérkezett. Én akartam elsőnek odaérni…
- Jól van. - ha a raj úgyis mindent befog… Azért figyelemmel követem a folyamatot, és nagyon remélem, hogy azzal kezdik, ami a legközelebb van a bolygóhoz. Ha már ők értek ide előbb…
- Igen? - nem fejezte be a mondatot, így egyelőre arra sem bólintok rá, hogy én szállítsak egyet. Én mondjuk ezt természetesnek gondoltam, ha már itt vagyunk, de egyelőre nem mondom ki, mert figyelmeztet valami másra is Nykar.
- Rendben. - csak egy gyors közlés, aztán már nyitom is a kommunikációs csatornát Robert felé.
- Robert. Csak a létfontosságú rendszereidet tartsd fenn, hogy ne hasson rád a törlés. Vissszaállítják a bolygó forgási tengelyét meg a keringési távolságot. Szóval tényleg óvatosan. - azért ránézek Nykarra, mielőtt bontanám a kapcsolatot, hogy minden fontos elhangzott-e és úgy, ahogy ő gondolta. Amennyiben nem, bízzatom, hogy nyugodtan beszéljen ő Roberttal, mert nyilván rá is fog hallgatni. Elvégre ez a logikus.
- Látom meg is érkezett a tárolóba a meteorit. Akkor ez azt jelenti, hogy mi indulhatunk is? - így, hogy egy már a hajón van, akár be is tudnék fogni még egyet, de mivel itt van a szuper villám raj is… Gondolom inkább szállítani kell már csak. Végülis abban is jó vagyok. Épp csak egy problémám maradt.
- Robertet ki fogja felvenni? Nem szívesen hagynám itt. - most nem fogom felhozni a ‘cégpolitikámat’, mert ha valaki gondoskodik Robertról is, akkor nem nyekergek tovább. De amíg nem kapok választ arra, hogy vele mi lesz, nem mozdulunk. Utána viszont… Na most majd leshet a raj, hogy ki ér oda először a bázisra…
Orion
Jelen
Robert

Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Mon Apr 17, 2023 8:31 pm

CIARAN

Egy másodpercre talán, de csend lesz, míg az engedélyt kérem.
- Van pár telepítve, nem elegendőek, mivel a rendszer ezt nem érzékelte. Máris telepítek. - azzal a tárolóm formálódni kezd, s kisebb egységek hagynak el, ahogy felszállnak, hogy elérjék a keringési pályát, pár pedig a világűrben foglalja el a pozícióját. Még így is funkcióképes vagyok, amint a bázisra visszaérünk, majd pótolva lesznek. Külsőleg nem változtam, belül lett még üregesebb a tárolóm.
- Beüzemelve, adatok érkeznek hozzád. - a kijelzőn megjelennek a pályájuk, s csak azok kamerái jelennek meg, amelyek adatelemzés alapján érdemlegesnek mutatkozik.
- Csóva megvan, megtalálta az egyik. Elemzi.
Elemzem az ő válaszát is.
- Ha menni akarsz, menj. Megvárom a csapatot. A tárolómnak nem lesz baja, ha mégis, akkor felöltöm magam a Központi Memóriába.
Nem értek az érzelmeket, így visszajelzek.
- Rendben. A metetoritot elszállító hajót kövesse, a bázison a védelmi zónába dokkoljon be, elvégzik a szükséges vizsgálatokat, és a tisztítást. Köszönjük, hogy ilyen gyorsan reagáltak. A védőburok megfelelő védelmet az, az ai mellett az avianoké a legbiztonságosabb.
Komoly figyelemmel hallgatja a választ, láthatóan ez volt az egyik sarkalatos pont.
- Valóban így van, és helyesen cselekedtek. Az itteniek visszaestek a feledésbe, idő, mire újra nyitnak. És idő, mire a felszín annyira regenerálódik, hogy kijöjjenek a felszínre. Megkaptuk a választ a bolygótól. - pillanatra csendben van. - A bolygó nem egyezett bele ebbe, s nem kívánja megtapasztalni. Éppen épül fel egy korábbi helyzetből. - a Tanács számára továbbküldi fejben az üzenetet, aki ezekkel foglalkozik, a többi már az ő feladatuk ezen a téren.
- Már itt is van. - az első felbukkanó egység után kis idővel érkezik a többi is.
- Uram a csóvában is találtak anyagot. - Robert hangja az éterben kicsit már zavarosan hallatszódik.
- Biztosra akartak menni. - újra elhallgat Nykar. - Avian és Feline raj is érkezik, az előbbiek begyűjtik az űrben lévő anyagokat, és blokkolják a későbbieket. Ezek ellen pedig, amik most érkeztek....
Csak egy pillanatra ugrik fel egyik szemöldöke, elhallgat.
Egy üzenet érkezik vissza, egy integető kép formájában Roberttől.
- Nem lőjük szét, úgy szétszórodásra több lehetőséget ad. Befogjuk, egy avian rajt kértem magunkhoz, útközben csatlakoznak, hogy befogják. A csapatommal én is csatlakozom. -ám nem megy át, pontosan azért, amiért majd mindezek után ő is a védelmi zónába fog megérkezni.
- Nem térítünk el semmit, befogjuk. Mindet. A raj majd befogja. - nem igazán örömteli a hangja, hogy egy olyan hajón kell lennie, ahol érzékelhetően elég korszerűtlen gyorsulás terén.
A meteoritok több különböző irányból érkeznek, ám a rajok is éppen így tűnnek fel, hogy időt spóroljanak, s még a rendszer szélén befogják a meteoritokat, s befogják a csóvák anyagát is.
- Ha akar egyet szállítani, akkor az egyik avian raj csatlakozik hozzánk, s a raktárába helyezik el, védőburokkal együtt az egyik meteoritot. Sokat segítene. Gyorsan kell cselekedn... - összevonja a szemöldökét.
- Értesítse Robertet, hogy a bolygó forgási tengelyét visszaállítják, mint ahogy a keringési távolságot is. Csak a létfontosságú rendszerét tartsa fenn, így nem hat rá a törlés.
Egy raj már a bolygó mellett van, s a jelzések szerint már felsugározták a meteroitot, egy másik raj a csóva mentén haladva, láthatóan szedi össze a nyomokat, s épít ki energiahálót.

R2 - nem 3CPO
Rose & Robert

Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Tue Apr 04, 2023 10:28 pm

"If I offer you the moon on a string, will you give me a kiss, too?"
Lost in... space?
When you gather valuable knowledge
Szeretek beleugrani az ismeretlen ölébe (időnként szó szerint is…), de ez a buli egyáltalán nem tetszik. Annak mondjuk örülök, hogy Robert van itt, és nem csak a tízpontos (ötből!) tárolója miatt, hanem mert pont azt tudja, amit én nem. Logikusan gondolkodni, és érzelmek nélkül cselekedni.
- Be tudsz üzemelni egy ilyen megfigyelő és felismerő rendszert? - ha igen, uccu neki, de gondolom ezt is meg kell majd beszélnie a ‘nagyokkal’. Én sajnos nem tudok ilyen döntéseket hozni, mert bármilyen fájó is beismerni, én csak egy pilóta vagyok. Nem mintha én ezt bánnám.
- Szerintem ezt ne most beszéljük meg. Ígérem a küldetés után tisztázunk minden félreértést, de most haladjunk, hogy minél előbb elhúzhassunk innen. - vagyis most nem akarok belemenni  a nyelvtanba, főleg azért nem mert Robertnek amúgy igaza van, csak én még mindig nem fogtam fel, hogy ő TÉNYLEG szó szerint vesz mindent. Egy ilyen meteorit mellett pedig nem pazarolnám arra az időt, hogy megértsek mindent. Majd meg fogok, amikor már nyugi van, és van egy ital a kezemben, meg néhány húsgombóc a hasamban.
- Nyolcvankilenc? Akkor pontosan ennyi százalékkal növeljük meg a sebességünket, mert én nem fogom megvárni, amíg még egy belepottyan az ölünkbe. - már most tudom, hogy ezt is félre fogja érteni, de most nem érdekel. Ha lehetne én már most elhúznék, és nem is várnám a fejeseket. De sajnos tény, hogy ha további meteoritok is várhatóak, akkor nem fordíthatunk hátat a bolygónak, és a lakóinak. Szeretem az életet, és nem vagyok hajlandó ‘testet cserélni’, de ha mások élete van veszélyben, akkor igenis meg kell tenni mindent, ami lehetséges.
- Rendben. - még bólintok is Nykar érkezésére, pedig nyilvánvalóan nem láthat már ekkor. Nem baj. Legalább lassan, de biztosan közelebb kerülünk a megoldáshoz, ami jelenleg az én olvasatomban az, hogy hagyom játszanak a nálam okosabbak. A támogatást viszont megkapja tőlem a szituáció, ha másnem akként, hogy a szokásos stílusomat most nem engedem szabadon.
- Mellette álltam néhány percen keresztül. Védőruházatban, és a megfelelő tisztításról is gondoskodtam, amikor visszajöttem a hajóra. De Robert érzékelt valamit, és szükségessé vált egy védőburok létrehozása a meteorit körül. - remélhetőleg ez elég gyorsan megtörtént. Meg amilyen alapos Robert, biztos vagyok benne, hogy engem is megvizsgált, és jelezte volna, ha hatással volt rám a meteorit. Kár, hogy csak azt jelezné, és csak azt vizsgálná rajtam… köhömm… hagyjuk is.
- Nem. Szóba került, de végül Robert úgy ítélte meg, hogy a protokoll nem támogatja a kapcsolatfelvételt. Illetve a magam részéről nem is igazán lennék alkalmas erre. - jobb ha ezzel is tisztában van, mégha jelenleg ez lényegtelen is. Ugyanis most már itt van, és ha dumálni akar a lentiekkel, én szívesen elsugárzom bárhova. Előbb viszont a meteorral kéne valamit csinálni, mert nem értek ugyan a diplomáciához, de szerintem könnyebb közölni a lentiekkel, hogy “egy veszélyes objektum van a bolygójukon”, amennyiben azt is hozzá lehet tenni a mondandóhoz, hogy “de nyugi, már intézzük”.
Ezt a gondolatot viszont már akkor sem tudnám kifejteni, ha akarnám, mert a Szélvész kijelzőjén megjelenik valami, ami még aggasztóbbá teszi az eddig sem túl vidám szituációt. A meteorok ugyanis megérkeztek. Épp csak sokkal gyorsabban annál, mint vártam…
- A raj mikor érkezik meg? - pillantok azonnal Nykarra aztán a számlálóra, ami a becsapódás idejét jelzi. Az viszont egyértelmű, hogy nem fogok csendben várakozni, akárhol is van a raj. A Szélvész itt van, én is, tehát neki fogunk indulni, és segítünk az aszteroida semelgesítésben.
- Kösse fel a bugyogót. - mondom halálosan komolyan Nykarnak, és mutatok az egyik ülés felé, amit erősen ajánlatos elfoglalnia. Ugyanis miután küldtem egy üzenetet Robertnek arra vonatkozóan, hogy egy kicsit itt fogjuk hagyni, máris indítom a hajtóművet, és megkezdem a felszállási protokollt.
- Próbáljuk meg elfogni őket, vagy inkább menjünk biztosra, és lőjjük szét? - ezt már akkor kérdezem, amikor úton vagyunk az első aszteroida felé, és persze attól függően, hogy Nykar maradt-e a Szélvészen, vagy visszament a sajátjára, a helyszínen vagy a kommunikátorban teszem. Ha úgy is döntött, hogy nem marad, nem volt sok ideje a távozásra, meg egyébként is, minek menne máshova, amikor a buli most itt lesz nálam…
A sebesség ugyanis nem a nyugdíjasoknak való, és a manőverek sem, amiket végrehajtottam az úton. Az volt a cél, hogy a lehető leghamarabb odaérjünk az aszteroidához, így az olyan apróságok, mint a gyorsulásból fakadó nyomóerő, egészen mellékesnek számított. Még én is éreztem a csontjaimban, hogy kettővel gyorsabb a tempó annál, ami egészséges, de ebbe nem fogunk belehalni, a bolygó lakói viszont nagyon is nehezményezni fogják, ha kapnak még egy kavicsot a nyakukba.
- Legfeljebb egyet tudok elfogni, és azzal módosítani a többi pályályát, hogy ne érhessék el a bolygót. De meg van az esélye annak, hogy így szétrobban, szóval ha vigyázni kell a cuccra, jobb, ha most tisztázzuk. - meg leginkább érjen ide a többi hajó, mert egyedül azért ez elég kemény lesz. Nem mintha bánnám, hogy végre én is tudok valamit csinálni, de azért nem vágyom annyira az izgalomra, hogy mások életét veszélyeztessem vele. Vagyis ha rajtam múlik, én szét lőnék mindent. A kérdés viszont azt, hogy mi van az aszteroidák belsejében?
Orion
Jelen
Robert

Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Tue Apr 04, 2023 8:48 pm

CIARAN

Fogalmam sincs, egyetértek-e az állítással. Az állítás igaz tartományban volt, s a rendszer így jelezti válasznak. Próbálunk az ő logikájuk szerint válaszokat adni, s az egyik lehetséges választ adtam meg.
- Abban valószínűleg nem. Megfigyelő és felismerő rendszert beüzemelni érdemes. - voltam már náluk vendég, s egyedül velük szemben nem sokra megyek, hacsak nem tudok időben vészjelzést leadni.
- Akkor hogyan? - a hibás válaszok vezetnek rendszerösszemoláshoz, és a megfelelő értelmezést kívánom betenni a megfelelő értelmezési láncolatba.
- Akkor több meteorit csapódott be egyszerre. Vagyis fog még jönni. Az eddigi esély nyolcvankilenc százalék.- ha nem érzékelünk a közelben draco hajót, vagy a bolygó felé tartó meteoritot, aminek a becsapódását meg tudjuk előzni, hacsak nem...
A bolygó akarja ezt átélni? Átküldöm ezt a kérdést és lehetőséget is, a többi információ után.
- Értem. Megfelelő döntést hoztak, Robert elvégzi a felmérés többi részét. Egyedül érkezem. - s látni, ahogy a kijelzőn egy érkező energianyaláb tart Szélvész felé.
Nykar kékesen derengő bundája feline vonásokat rejt. Magas, s sisakját a kezében tartja.
Több szonda indul el a felszín felé közben a hajóról.
- Robert összegzései és jelentései alapján elszállítjuk. Egy raj érkezik a bolygó védelmére, s átfésüljük az egész felszínt, hátha akadunk még pár darabra. A raj pedig azt akadályozza meg, hogy több jusson a meteoritból rendszerbe, főként erre a bolygóra.Mennyire volt közel az objektumhoz?
A rendszer jelez.
- Nincs több objektum a felszínen és alatta sem. Kapcsolatba léptek a felszín alattiakkal? -majd újabb hang, s Szélvész kijelzőjén is megjelenik az,ami Nykar csuklójára erősített hologramon.
- Nagyon segítette Önöket valaki, hogy itt lehetünk. Még öt meteorit tart a bolygó felé, kettő most lépett be a naprendszerbe. -a raj pedig sehol, a kijelzőn pedig pörögnek a visszaszámláló mutatói a becsapódásig.
R2 - nem 3CPO
Rose & Robert

Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Wed Mar 15, 2023 10:58 pm

"If I offer you the moon on a string, will you give me a kiss, too?"
Lost in... space?
When you gather valuable knowledge
Igazat aaaaaad… De jó érzés. Még akkor is, ha semmi univerzum megváltó dolgot nem mondtam. Így is kapott még egy szimpátia pontot nálam Robert. Illetve egy mosollyal és egy bólintással tudomásul veszem a hallottakat.
- Helyes. - keressen is… Bár nem hiszem, hogy fog. Nagy összegben mernék fogadni rá, hogy ezt nem fogja megfejteni. Jobban mondva én már nem fogok élni, amikor mégis. De nem baj. A gondolattal azért még eljátszhatom. Meg… a kamera képekből majd biztos tudok szép képeket kivágni…
- Szuper. - miért is nem pacsizunk össze akkor örömünkben? Jah igen, azért mert valami gubanc tuti van, és ezt még én is érzem. Robert pedig egyre közelebb kerül a megoldáshoz, én pedig a szemöldök ráncoláshoz. Nem lesz ez így jó.
- Ahaaaam… - teszek úgy, mintha pontosan érteném. Igazából nem, de most ezzel nem fogok kukacoskodni. A genetikára irányuló képességeim… hát azért nem olyan erősek, mint a többi felinének. Vagyis nem kérdőjelezem meg a tudását, sem a vizsgálati eredményeit. Biztos profi benne. Másban meg én vagyok a jó, és ez pont így van jól. Viszont mivel nem kell egyelőre egyetlen draco hajót sem üldözőbe vennünk, azért kijelenthető, hogy én vagyok itt a gyenge láncszem. Meg lassan az éhes láncszem… Azonban a közös húsgombócozás gondolata gyorsan eltűnik, amikor kijelenti, hogy ez a Dracok műve. Azonnal elsötétül a tekintetem.
- A kurva életbe… - eddig tartott a nem káromkodok elhatározás… A gyíkokra rögtön robbanok. Azonban most megelégszem ezzel a kijelentéssel, és ennél nagyobb hisztit nem csapok. Azt majd akkor fogok, ha meg is látok egyet…
- Értem. Akkor egyelőre nem piszkálom őket. - most kicsit örülök annak, hogy ezt tiltja a protokoll. Nem nekem valók az ilyen kapcsolat felvételek. Az univerzum ismert lakóival nagyjából boldogulok (ha rendesen megfizetik a szolgáltatásaimat…), de aminél már óvatoskodni kell, meg jópofizni… az nem nekem való. A rájuk nézés meg olyan szempontból megtörtént, hogy Robert mondta, hogy itt vannak. Ha ennél többet szeretne, akkor bogarássza át újra a protokollt, hogy van-e rá lehetőség, hogy csak rájuk nézzek. Abba mondjuk tényleg nem halok bele, tehát ha kéri, megteszem. Csak most már egyre biztosabb, hogy a jövőben meg fogom válogatni, hogy milyen küldetéseket vállalok el, és milyet nem.
- Nem így… mindegy. - abban igaza van, hogy nem mi okoztuk. És ha a jelenlétünkkel segitünk, én leszek az első, aki inni fog egyet az egészségemre. De egyelőre még nem érzem azt, hogy mi lennénk a kemény gyerekek, mert oké, azt már tudjuk, hogy baj van, de a megoldást én még nagyon nem látom.
- Mi a következtetésed? Van rá esély, hogy megelőzzék?  - ha ismeri a Terrai történelmet, meg lefuttatta erre az eszközre is a vizsgálatot, akkor remélhetőleg tud mondani valami bíztatót. Mert ezen a ponton azért már tényleg aggódom. Nem nekem valók az olyan szituációk, amiben tudom, hogy gáz van, de tenni nem tudok ellene. Parton vergődő halnak érzem magam, és az nem olyan menő, mint a doromboló cica mód.
A ‘mentőcsapat’ viszont nagyon hamar megérkezik, és így az én feszültségi szintem is csökkenni kezd. Majd ők megoldják. Nekem csak annyi a dolgom, hogy segítsek nekik, amiben lehet, és ha van rá lehetőség ne menjek az idegeikre. Ez utóbbira azért garanciát nem merek vállalni.
- Itt a Szélvész, és Rose Jackson kapitány. A kérésük megérkezett, várom önt. Vagy önöket. - megadom az engedélyt a hajóra lépéshez, aztán már fogadom is az érkezőt vagy érkezőket. Most nincs sem “Jack”, sem jópofizás. Érzem a helyzet súlyát, és ebbe egyelőre nem fér bele a lazulás.
- Robert még a bolygó felszínén van, és további vizsgálatokat végez. - megmutatom nekik Robert koordinátáját. Ha kell odamegyek velük együtt, de egyelőre nem tudom, hogy pontosan hogyan képzelik el ezt az egészet. A tanácstalanság pedig az arcomra is van írva, épp csak a még mindig rajtam lévő sisak miatt ez nem annyira látványos.
- Mi a terv? El kell szállítani a talált objektumot? Vagy itt a helyszínen fogják megvizsgálni? - az előbbi rám is tartozik, ezért is érzem fontosnak ezt a kérdést. Meg tudom oldani, ha kell, de persze nem örülnék neki. Azért ahogy ott beindult lent a bolygón… eléggé olyan volt, mint egy időzített ‘bomba’, azt meg a Szélvészre nem szívesen pakolnám azért. De ha ez kell persze megteszem.
Orion
Jelen
Robert

Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Wed Mar 15, 2023 9:56 pm

CIARAN

- Egyetértek az állítással. - mindig tanulunk, újabb és újabb információk kerülnek be hozzánk, s elemezzük azokat. Így a mi tudásunk is gyarapszik, amivel segíthetünk másokat. Az elemzések révén is.
- Feljegyeztem. Meg fogom tenni. - s valóban, fel is kerül az emlékeztetők közé, s jóvá is hagyom. A kacsintást már ugyan nem veszem csak szemrángásnak, ám értelmezéséhez szükséges némi másodperc, hogy megértsem. Nem kacsintok vissza, mert az okát még nem sikerült megfejtenem.
- Helyesek a következtetései. - gond nincs, az más értelmezési tartományba esik a rendszeremben.
- A megállapítás téves. Az élővilág karbon-alapú, DNS-ük nem kettőre redukálodott információhalmaz, mint Terrán. Itt tizenkettős spirál alakú.
-Nincs.- mivel még elemzem az adatokat, megállok, s várok az eredményre.
- A feltételezés helyes. A szerkezeti felépítés draco. Az árnyékból. - összegzem, ami eddig van.
- Igen. Nem kell velük kapcsolatot felvenni, csak megnézni. Egy pillanat. A protokol ellenzi. Nem helyes döntés az ilyen kapcsolatfelvétel. - Terrán is tilos volt jó ideig. A rendszerem meg úgysem képes rá.
- Nekem tiszta a kezem, nem tenyereltem semmibe. Amennyiben az átvitt értelemben kívánta érteni szavait, a válaszom: úgy sem. Nem mi okoztuk, mi erre jártunk, s ellenőriztük az anomáliát.
- Az eset nagyon hasonlít a terrai eseményekhez, így megelőzni kívánják, hogy megismétlődjön.
Látni is a távolban egy fehér pontot, ahogy a hajó megérkezett. S a hajóval veszik fel a kapcsolatot, Szélvész sávjában.
- Itt a Pajzs. Megkaptuk a értesítést és az adatokat. Nykar vagyok, a csapat vezetője. Átmegyek a hajójukra. - az engedélykérés már ott villog a kijelzőn.
R2 - nem 3CPO
Rose & Robert

Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Wed Feb 22, 2023 9:44 pm

"If I offer you the moon on a string, will you give me a kiss, too?"
Lost in... space?
When you gather valuable knowledge
Nem tudja értelmezni a boldogságot? Hát ez tényleg szomorú. De igazából nem kéne, hogy meglepjen.
- Robert, Robert, Robert… sokat kell még tanulnod. - még a fejemet is megcsóválom, de egyáltalán nem neheztelek rá. Nekem is sokat kéne egyébként, és az még az életben maradáshoz is kell. Ez meg neki tényleg nem.
- Ha megvan az összegzés bármikor megkereshetsz. - adok neki még egy elemezni valót. Egy huncut mosollyal az arcomon ugyanis rá is kacsintok. Ha rájön, hogy mire céloztam, esküszöm, hogy várom a… szobámban. Pont az a típus akivel szívesen nézegetnék festményeket… egyszer. De azért a határidőnaplóba még nem írom fel, mert szerintem sosem fogja megérteni.
- Rendben. - hát akkor várunk, amíg be nem tudja azonosítani. Ez biztosan fontos, így annak ellenére sem kapkodnám el, hogy azért haladni is kéne. Tök türelmes tudok lenni, bár biztos vagyok benne, hogy nem ezen képességem miatt kerültem pont én erre a küldetésre.
- Akkor nincs is semmi gond. A jelentéssel. - őszintén megmondva nem értem, de olyan magabiztosan mondta, hogy elhiszem. Meg ő küldi a jelentést, szóval, ha ebből pánik lesz, az már nem az én saram. Gonosz lennék? Talán egy kicsit…
- Legalább itt nincs olyan élővilág, mint a Terrán. - az biztosan pozitív. Ettől függetlenül rosszat sejtek. Nem mintha bármi is tetszene ebben a küldetésben. Robert… köhömm… tárolóján kívül.
- Ezek szerint egyre kevesebb lehetőség van. Folytasd tovább az elemzést. - nem hiszem, hogy ezt külön kérnem kell, de annyira ösztönösen jön. Kezdem ugyanis tök feleslegesnek érezni magam, és azért az nem olyan buli. Legalább saját magammal el akarom hitetni, hogy tényleg én vagyok a kapitány most.
- Ennyi? Más közös nincs benne? - édes kicsi Robert… hát én már komolyan elkezdtem aggódni. De eddig még tényleg nincs ok a pánikra. Majd, ha kiderül, hogy esetleg a Dracok keze van a dologban… na akkor lesz para. Addig viszont nem vagyok hajlandó idegeskedni.
- Nem így értettem. Hanem úgy, hogy lehet például valami Draco technológia eredménye? - ők a rosszfiúk. Ha ez az ő cuccok, akkor tuti, hogy készülnek valamire. Ha nem az övék… akkor el lehet játszani a gondolattal, hogy mi is történt.
- Vagyis telepatikusan kapcsolódjak rájuk? - nem teljesen értem, hogy mire céloz a homlokára mutogatással, de talán erre, ezért is kérdezek rá. Azt pedig egyelőre nem mondom, hogy ez nem biztos, hogy jó ötlet… az a baj, hogy nem értek a diplimáciához, és egy idegen fajnak talán nem kéne szó nélkül belemászni a fejébe. Vagy igen? Huhh talán nekem tényleg a hajón kellett volna maradnom…
- Okés. - nem kell kétszer mondania, hogy inkább menjek innen. A tisztítást pedig természetesen végrehajtom a javaslata szerint és a ruha is marad. Akkor viszont megállok a mozdulatban, és még a gondolkodásban is, amikor jelzi, hogy milyen díszes kompánia fog érkezni.
- Micsoda? Ilyen sokan? Robert… mibe tenyereltünk? - megrázom a fejem még úgyis, hogy már természetesen nem láthat. Mert rájövök, hogy így nem biztos, hogy érteni fogja.
- Mi a fene ez, és mi történt? - na így már meg lesz. Direkt nem káromkodtam. Pedig szerettem volna...
Orion
Jelen
Robert

Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Wed Feb 22, 2023 8:46 pm

CIARAN

A további magyarázata számomra a  teljes érthetetlenségben végződik. A művészetek megfoghatatlanok számomra.
- Nem értek a művészetekhez. - vagyis továbbra sem áll össze a megértés. - A boldogságot nem tudom értelmezni. - ez meg már lassan felér egy vallomással, ha tudnám, mi fán terem. - Minden feljegyezve, elemzem, s ha az összefüggés megvan, akkor jelentkezem az összegzéssel. - nem gondolom, hogy további input szükséges hozzá. Ellenben kereső algoritmusokat ráengedtem a kulcsszavakra.
- A származási hely beazonosítás alatt. - és még nem érkezett meg rá a válasz, ami felettébb szokatlan. A lefuttató programok gyorsak ebben.
- Feltételezések sosem szerepelnek a jelentéseimben. Prognosztizálások igen, a kielemzett részadatok alapján, melyek folyamatosan változnak a beérkezett információ függvényében. - a feltételezést matematikailag tudom levezetni, ahol a valószínűségeket futtatja le a program.
- Igen. - erősítem meg, ahogy beazonosította, melyik becsapódásra is gondoltam.
Megérkezett az eredetre vonatkozó elemzés. Nem feline és nem avian.
- Részeredmény érkezett meg az eredetről. Nem feline és nem is avian eredet.
S csak ezután térek vissza az eredeti kérdésére.
- Feltételezéseim nincsenek. Az adatok alapján, az elvégzett számítások szerint ... a közös metszéshalmaz érdekel? - a kérdése erre utalt, így folytatom is. - Közös, hogy nem avian és nem is feline fejlesztés.
A kérdés alatt és előtt további elemzéseket futtatok le, majd az egyik variációt átküldöm Rose kommunikációs egységére. A kép a mikrobát mutatja, valamint annak belső szerkezetét.
- Nem A.I. . - ellenben a szerkezeti felépítés egy az egyben egy dracoi, negatív dracoi fejlesztés.
- Azt nem tudom. Technológiájuk nincs, amit le tudnék nyomozni. Ellenben itt - mutatok a homlokomra. - Meglehet a kapcsolatuk. Azt meg tudod tenni? - nézek rá.
Az adatok elemzése folyamatban van, s újabb membrán réteggel veszem körbe a meteoritot, távolabb az elsőtől, hogy ha gond lenne, még mindig legyen védelmi vonal. Ezen már csatahajók se tudnának átjutni, és a legparányibb élőlények sem, már az első rétegen sem.
- Az űrruha megvéd. A testi védelmet okán javaslom, térj vissza a hajóra, s futtasd le háromszor az N49-es tisztítási eljárást a páncélodon, de már ne vedd le.
- Megvizsgálom innen, Jack Kapitány térjen vissza a hajóra. - onnan jobban tud segíteni.
- Az arcturusiak visszajeleztek. Úton vannak, az alapítók pár tagjával egyetemben, és egy pleiadesi bizottságtaggal is.

R2 - nem 3CPO
Rose & Robert

Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Sun Feb 05, 2023 9:03 pm

"If I offer you the moon on a string, will you give me a kiss, too?"
Lost in... space?
When you gather valuable knowledge
Na most vagy én magyarázok rosszul, vagy Robertnek nem elég… hmm… huncut a gondolkodása. Esetleg a kettő együtt. De szerencséje van, mert én addig nem nyugszom, amíg meg nem érti. Nem mintha lennének a tanítással szándékaim… Szimplán jó fej vagyok.
- Nem erre gondoltam. Nézzünk akkor egy másik példát. Mondjuk a művészetek. Igazából az életben maradáshoz nincs rá szükség. Ha valaki nem lát az élete során egyetlen egy festményt sem, attól még élhet teljes életet. Viszont, ha lát egy olyan festményt, ami tetszik neki, akkor jó kedve lesz tőle. Vagyis boldog lesz tőle egy időre. - csak néhány másodpercnyi szünetet tartok, mielőtt hozzá tenném a lényeget. Egy nagy levegőt is veszek előtte.
- A szex is pont ilyen. Kellemes tevékenység, vagyis akkor is érdemes végezni, ha effektíve nincs rá szükség. - elég finoman fogalmaztam a “kellemessel”. De Robertnek hiába mondanék, ennél kifejezőbb jelzőt, attól nem értené meg jobban. Még így sem biztos, hiszen neki ez teljesen ismeretlen. Szomorú. Már mint neki… Engem abszolút nem érdekel jelenleg ez a téma, hiszen egy küldetésen vagyunk. Az élvezetek csak a munka után jöhetnek ugye.
- A származási helyét be tudod azonosítani? - önmagában az, hogy veszélyes mikrobákat talált, még nem olyan drámai dolog. De ha nem véletlen került ide… az már egy egészen másik ügy.
- Lehet, hogy te nem szoktál pánikolni, de vannak, akik igen. Szóval válaszd külön a tényeket és a feltételezéseket a jelentésben. - túl óvatos lennék? Meglehet. Én inkább úgy gondolom, hogy ismerem a szék mögött ülőket. Eléggé aggódó típusok. Ami persze nem baj, mert inkább vegyünk túl komolyan egy szituációt, mint hogy utólag koppanjunk azzal a címszóval, hogy “ezt elbasztuk”. De azért a fölösleges pánikkeltést én kerülni szoktam, amíg nem tudok biztosat.
- Áh. Hogy az-az eset. - Eric többet tud róla, de azért nekem sem teljesen ismeretlen. Mondjuk a történelmi dolgokat nem igazán szeretem, de ez fontos történés volt azért. Különösen amiatt, mert Robert állítása szerint, hasonlóságot mutat az-az eset a jelenlegivel. Nem igazán hiszek a véletlenekben. Inkább abban, hogy szinte minden rosszért a Dracok a felelősek. Vagyis azért van előnye a létezésüknek. Mindig lehet rájuk mutogatni.
- Van már feltételezésed arra vonatkozóan, hogy miért hasonlíthat egymásra a két eset? - nekem ötletem sincs, mert én nem vagyok olyan pengén behuzalozva, mint Robert. Legalábbis az ilyen kérdésekben. Ezért, ha most előáll egy okfejtéssel nem fogom felülbírálni, csak elfogadom.
- Vagyis semmiképp sem természetes? Mesterségesen alkották meg? - erre azért felszökik a szemöldököm. Ez ugyanis intelligens létformát jelentene. Azokkal meg azért vigyázni kell. Főleg, ha városméretű földalatti rendszereket építenek…
- Huhh… Akkor jó lenne tudni, hogy ők vajon érzékelik-e, hogy mi itt vagyunk. - akár ellenségesek, akár nem, az ő szemszögükből hívatlan vendégek vagyunk. És nem mellesleg, nem olvastam semmi olyat a küldetés leírásban, hogy diplomatát kéne játszani. Mondjuk nem is olvastam el mindent… Basssza meg, hogy Robertnek azért igaza volt az információkkal kapcsolatban…
- Hát ez cso… - mielőtt szarkasztikusan megjegyezném, mennyire örülök annak, hogy a bolygón is vannak mesterséges csapás nyomok, a meteorittal történik valami. Ösztönösen lépek hátrébb, még akkor is, ha elvileg nem történhet semmi baj. Elvileg… Az ösztönöm ugyanis el kezdte halkan, de biztosan suttogni, hogy “puccoljunk innen”.
- Kérdezném, hogy micsoda, de inkább az érdekel, hogy ez így biztonságos? - nem mintha nem bíznék Robertben, de… azért a kezem rajta van a hajóra sugárzás gombon.
- Nem tudod megvizsgálni a távolból? - vagyis én már nagyon mennék innen. De egyelőre nem mozdulok. Nem leszek beszari. Csak akkor tiplizek innen, ha komoly ok van rá. Amíg nincs, maradok.
Orion
Jelen
Robert

Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Sun Feb 05, 2023 7:43 pm

CIARAN

Megfelelöen válaszoltam, ismét olyan választ kaptam, aminek értelmét nem gondolom, hiszen van mit.
Nevet és a hangszínelemzés alapján valóban jókedvű. Értelmezhetetlenek számomra az érzelmek, s tanulmányozom is öket, s fel is használom. Meg is érkezik részemre az eredmény: mosolyogjak vissza. Ez nem nehéz, és a mosoly sikerül is: valóban mosolygok.
- Értem. Vagyis a testmozgás is azért szükséges, mert a húsgombóc nem mindig. És elég tápanyagdús a húsgombóc. - vonom le a következtetést. Ilyen szempontból örülök, hogy nem carbon-testem van. Legalábbis biológiai értelemben.
- Értve. - rendszerem behelyezi az értelmezésre váró témakörökbe az iménti beszélgetést, és amire választ vártam volna. Sorakozik ott már pár, s idönként törlödik is.
- Még elemzés alatt, az elsö adatok alapján életre veszélyes. A mértéke még nem meghatározható, elemzem. - addig pedig membránnal veszem körbe a meteoritot, mely lemegy a föld alá, s ahogy érzékeli a hatásokat, úgy tágul, hogy ne juthasson már ki onnan semmi.
- Jelentés továbbítás alatt. Nem tudok pánikot érezni. A protokolt követem. - a satelitekre figyelek, s feljebb küldök jó párat, s jóval messzebbre is innen, hogy vizuális felmérést is végezzen, illetve mintákat vegyen.
- Mikor, inkább. Kétmillió-hatszánégyezerkettö terrai évvel ezelött a Terrába meteoritok csapódtak. Azóta és elötte is történt sok hasonló, nem csak Terrával, ezen azonban olyan mikróbák és baktériumok voltak, amely visszavetette Terra fejlödését. Az élethossz megrövidült, megjelent az öregedés, és a betegség is. Történt utána egy törlés, azonban sikertelen volt. A mai napig hatással és jelen van Terra életére. - most már azonban úgy döntöttek, hogy meghagyják az életet a bolygón, s máshogy iktatják ki azt. És eddig úgy tűnik, ez a legeredményesebb.
- A hasonlítás... - az elemzés egy része megtörtént. - a közben megérkezett adatok szerint viszonylag hasonló eset. Össze kell még hasonlítani az itteni élövilággal, akkora veszélyt nem jelent, ugyanakkor mutációkat triggerel. - mintha valaki kísérletezne.  
Bevárom, míg hozzám érkezik, s mivel nem beszél, én sem. Végzem a dolgomat, az érkezö információkat elemzem, s máris küldöm tovább két központnak is.
- Nem olyan, mint a Fekete Liga földalatti bázisai, vagy a dracoké. Kezdetlegesebb, ugyanakkor ügyesen felhasználják a hely adta lehetöségeket. - a scannert erösebb teljesítményre állítom, hogy felmérje a járatokat.
- A terület egy nagyobb város méretű. - csak magam elé nézek, most nem kell tennem, hogy nézek is. Az adatok pörögnek és a vizuális térképek a belsö kijelzön.
- A felszínen vannak mesterséges csapások, nem állatoké. - a meteorit furcsán kezd viselkedni, repedések futnak végig rajta, s egyáltalán nem úgy tűnik, mintha hűlni akarna.
- Ez nem beindult láncreakció. - a meteoritot körbevevö membrán s a satelitek is küldenek adatokat, a belsejében azonban nincs olyan életre utaló jel.

R2 - nem 3CPO
Rose & Robert
Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Sat Jan 21, 2023 11:54 pm

"If I offer you the moon on a string, will you give me a kiss, too?"
Lost in... space?
When you gather valuable knowledge
- Nincs mit. - még egy mosolyt is kap tőlem, mert igazából örülök ennek a helyzetnek. Már mint nem csak a témának, hanem annak, hogy valaki, akinek egyébként igen nagy tudása van, az én véleményemet kérdezi. És el is fogadja… Na most lett igazán szimpatikus a számomra Robert. Az, hogy utána még folytatja, és egy kifejezetten jó poént is tol, már csak hab a tortán.
- Oké… elismerem… Kettő…. nulla…. a javadra.  - csak lassan tudom végig mondani, mert nagyon röhögök. Még a hasam is megfájdul.  Ez persze eszembe juttatja, hogy fájóan üres, de a hangulatom ettől még nem romlik el. Robert még vicces is - a maga módján - és én az ilyet mindig értékelem.
- Vehetjük egy kalap alá is a kettőt, mert mindkettőre igaz ugyanaz a dolog. Nem kell, hogy valami szükséges legyen a megfelelő működéshez. Én például akkor is ennék húsgombócot, ha a táplálkozás nem lenne szükséges. Szimplán azért, mert finom, és jól esik. - már mint a húsgombóc… IS… inkább nem megyek bele, mert neki lehet, hogy nem szükséges, de nekem… köhöm…
- Na most itt elvesztettem a fonalat, de nem is baj. Koncentráljunk inkább a küldetésre. - mert különben tényleg nagyon el fogok kalandozni… Nem is emlékszem már, hogy mikor… ettem utoljára húsgombócot… Túl régen azt hiszem, ha még mindig eszembe jut. Bár a ‘tárolója’ is ludas azért a dologban, egy icike-picikét. Na de most már tényleg… kül...de…tés…
- Milyen mikróbák? - nem értek az ilyenekhez. Tehát nekem az is elég, ha azt mondja, hogy jók avagy rosszak. Bár szinte biztos vagyok benne, hogy ennél jóval részletesebb információkat fogok kapni, de egyelőre nem problémázok ezen.
- Igen, küldjünk részletes jelentést, de egyelőre tedd hozzá, hogy most még csak előzetes eredményeink vannak. Amíg nem tudjuk, hogy pontosan mi a helyzet, a pánikra sincsen ok. - legalábbis én nyugodt vagyok. Mert egy dolog elkerülte a figyelmemet. A “terrai baleset”. Most viszont eszembe jut, és rá is kérdezek.
- Pontosan milyen balesetre gondolsz? És miben hasonlít a két eset? - ráérünk csevegni, főleg, ha nekem várni kell még arra, hogy felmérje a terepet. Mondjuk szerintem az űrruhában nem lehet gond, mert az elég fejlett model. De ha már itt van Robert, és képes felmérni, akkor nem fogok csak azért sietni, mert egyébként megtehetném.
- Remek. - igazából már a zsilip közelében voltam, így a kijelentésemhez képest néhány másodperccel később be is lépek. Az előírásoknak megfelelően cselekszem, bár ez főleg visszafelé lesz majd érdekes ugye. De nem akarom ‘hergelni’ Robertet.
Azonban ahogy megérkezem, egy időre ‘figyelmen kívül’ hagyom. Körbenézek, még akkor is, ha nekem nincsenek ugye olyan érzékelőim, mint Robertnek. Nekem csak a két szemem van, meg ugye a megérzések, amiről már beszéltünk is. És ahogy megérkeztem, még az űrruha ellenére is éreztem, hogy felállnak a pihék a tarkómon. Ezért megteszek néhány lépést, és körbejárom a meteort. Valahogy… olyan rossz érzésem van, és egyre erősebb.
- Mit is mondtál a földalatti életformáról? - oké, civilizáció, de azon kívül. Vajon milyen mélyen van? Nem kéne, hogy érezzem az energiájukat gondolom, de valamit mégis érzékelek. Kellemetlen erőket. Talán a meteorhoz van köze? Közelebb megyek, de természetesen nem érintem meg.
- Futtass le mindenféle scannert, amid van. És keress további életjeleket a bolygó felszínén is. - nem árt az óvatosság.  Meg egyelőre rá is érünk. A fegyveremet azért megsimítom. Természetesen magammal hoztam.
Orion
Jelen
Robert

Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum