Log in

I forgot my password

Latest topics
Just Ridin'...

Ryder Reminghton Yesterday at 9:51 pm

Hello... (wink-wink)

Dario Carter Tue May 07, 2024 9:58 pm

Just.... flush it ...

Rynal McKenzie Mon May 06, 2024 8:29 pm

Not a convenient circumstance

Dhywall Arryn Thu May 02, 2024 8:37 pm

Some beatiful News

Jykall Hamish Wed May 01, 2024 8:36 pm

Go Round

Cyrus Atticus Wed May 01, 2024 8:31 pm

Couch Potato

Dylan Leclaire Tue Apr 30, 2024 8:39 pm

Relation... SHIP

Nikolaj Hedwigson Mon Apr 29, 2024 8:35 pm

Big Change

Madison Romano Mon Apr 29, 2024 8:30 pm

But I can't help falling...

Hailey Reed Thu Apr 25, 2024 8:28 pm

Dobókocka

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 8:00 pm

New Home?

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 7:52 pm

Square no. 1

Zora Lavigne Sun Apr 21, 2024 10:05 pm

Bring back... HER

Dariel Deveroux Sun Apr 21, 2024 8:41 pm

Lucid Dreaming?

Dylan Leclaire Thu Apr 18, 2024 9:00 pm

Holding Space

Adrian Archard Wed Apr 17, 2024 8:48 pm

Not Again

Naarn Ronal Tue Apr 16, 2024 10:01 pm

(Not Under) The Bridge

Zora Lavigne Thu Apr 11, 2024 10:03 pm

Passing...

Regulus Zion Thu Apr 11, 2024 8:44 pm

The age of Aquarius

Sebastian Scorse Tue Apr 09, 2024 8:37 pm

Riding Off Into the Sunset

Kylie Youkou Sat Apr 06, 2024 10:00 pm

Feather Party

Shyrrak Dav Fri Apr 05, 2024 9:06 pm

Yes... or Yes?

Naarn Ronal Tue Apr 02, 2024 9:53 pm

Your time is up!

Kyran Shemar Tue Apr 02, 2024 7:53 pm

It's time

Zora Lavigne Tue Apr 02, 2024 7:52 pm

Just a perfect day

Enzo Conti Tue Apr 02, 2024 7:49 pm

Just a little... bump?

Rose Jackson Sun Mar 31, 2024 11:25 pm

Clouds and Smoke (and Mirror?)

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:56 pm

Pow(d)er and Girls

Linus Higgins Sun Mar 31, 2024 9:44 pm

Cats and Water? Not the best...

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:26 pm

Boots on the G...! Noooo... high heelsss!!!!

Lena Ylton Sat Mar 30, 2024 9:29 pm

Lesson (minus) One

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 10:27 pm

Nice Try

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 9:56 pm

Dreams Come True

Edmund Fahey Tue Mar 26, 2024 10:30 pm

Last Chance

Hailey Reed Tue Mar 26, 2024 7:54 pm

Arrivals

Rose Jackson Mon Mar 25, 2024 11:04 pm

Dress Coded

Rancar Colt Mon Mar 25, 2024 10:03 pm

Run Boy Run

Joaquin Pascal Sun Mar 24, 2024 10:48 pm

Meetings are not my favorite

Scott Lavigne Sun Mar 24, 2024 9:27 pm

Ace high

Gaspard Michoel Sat Mar 23, 2024 10:45 pm

Only one tiny thing is missing...

Chris Johanson Sat Mar 23, 2024 10:02 pm

The Plan

Trohan Colt Fri Mar 22, 2024 10:35 pm

One drop one Time

Erys Colt Tue Mar 19, 2024 8:14 pm

Nothing as it is

Hailey Reed Sat Mar 16, 2024 9:18 pm

Tracking

Denise Daal Sat Mar 16, 2024 8:55 pm

Looking in the mirror.. almost

Devon Deveroux Thu Mar 14, 2024 9:21 pm

How Do I Say Goodbye

Queil Gryth Fri Mar 01, 2024 9:47 pm

Wrong number...

Jamil Howell Tue Feb 27, 2024 10:02 pm

A new master

Shokan Thram Mon Feb 26, 2024 7:45 pm

Beginning and Ending

Sekani Onis Fri Feb 23, 2024 9:30 pm

The first time...

Olivia West Sat Jan 27, 2024 12:37 am

Constellation Map

Galactic Center Thu Jan 18, 2024 9:34 pm

Mystery School

Galactic Center Mon Dec 25, 2023 9:30 pm

Rang - Founders/Alapítók

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 10:41 pm

Dimenziólény - Angyal

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:09 pm

Dimenziólény - Blueprinters

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:05 pm

Whatever it takes?

Thomas Wilfey Mon Dec 11, 2023 8:20 pm

Karma is a Bit...

Layla Clark Sat Dec 09, 2023 10:09 pm

Bolita Bár - Jaxon & Eric

Eric Castor Tue Dec 05, 2023 8:41 pm

What have we done...

Mara Rover Fri Dec 01, 2023 8:24 pm

Surprise in a book

Kenneth Mezyon Thu Nov 30, 2023 8:03 pm

A heartwarming meeting

Devon Deveroux Mon Nov 27, 2023 11:14 pm

Leírás - A.I.

Galactic Center Sat Nov 25, 2023 9:58 pm

Beloved kids

Alana Sanders Fri Nov 24, 2023 9:21 pm

Youngsters

Aylmer Oshek Tue Nov 21, 2023 9:07 pm

I am sorry...

Noah Black Thu Nov 16, 2023 7:55 pm

When the awan is ready...

Dario Carter Wed Nov 15, 2023 6:17 pm

Layla Clark

Layla Clark Mon Nov 06, 2023 7:54 pm

A dessert... for you

Aylmer Oshek Sun Nov 05, 2023 11:01 pm

Hello?

Dariel Deveroux Sat Oct 28, 2023 9:24 pm

Jydai Rend

Galactic Center Mon Oct 23, 2023 7:58 pm

Family at first

Linus Higgins Thu Oct 19, 2023 9:32 pm

Volta

Great Attractor Thu Oct 19, 2023 9:06 pm

The next chapter

Liam Hanson Tue Oct 10, 2023 9:27 pm

On stage One

Linus Higgins Tue Oct 10, 2023 9:02 pm

Dad?

Noah Black Mon Oct 09, 2023 10:27 pm

Route 66

Ayda Rygel Mon Oct 09, 2023 10:11 pm

Not just a sword

Shokan Thram Mon Oct 09, 2023 8:54 pm

Knight's tale

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 10:17 pm

Parent trap

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 9:22 pm

D. is all around you

Carlos D. Force Sun Oct 08, 2023 8:42 pm

Fresh Blood

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 8:18 pm

I found Him!

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 8:01 pm

Oops, I did it again...

Shokan Thram Sun Oct 08, 2023 12:14 am

Master to Master

Carlos D. Force Sat Oct 07, 2023 9:26 pm

Finding harmony

Somayeh Nazyr Fri Oct 06, 2023 9:27 pm

Some Support

Ezume Sato Thu Oct 05, 2023 10:41 pm

Something FAMILY-ish

Jezabel Mendez Thu Oct 05, 2023 12:18 am

R2 - nem 3CPO

Rose Jackson Wed Oct 04, 2023 11:11 pm

Evening Party with a LittleBig Surprise

Zora Lavigne Wed Oct 04, 2023 12:01 am

Makkaláma

Anahera Pass Tue Oct 03, 2023 8:29 pm

To be or Not to Be

Zaphina Steal Sun Oct 01, 2023 10:35 pm

Transition

Sekani Onis Sun Oct 01, 2023 8:01 pm

Grandkids & other Disasters

Nyra Lamar Sun Oct 01, 2023 12:32 am

The future is bright

Olivia West Sat Sep 30, 2023 11:02 pm

What a ... news

Rose Jackson Sat Sep 30, 2023 9:24 pm

New cha(i)nce

Jezabel Mendez Fri Sep 29, 2023 11:30 pm

France in the '50s

Devon Deveroux Fri Sep 29, 2023 10:33 pm


Only one tiny thing is missing...

+2
Bo Goody
Ivy Kingsley
6 posters

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Sun Dec 03, 2023 10:41 pm

Only one tiny thing is missing...
Nem maradt elég alternatíva a megfelelő döntéshez, így késlekedés nélkül választom az egyetlen megoldást, ami még szóba jöhet. Azt, ami ismét engem fenyeget teljes megsemmisüléssel. Ebbe ugyanis képes vagyok beletörődni, de a központi memória bank és… Bo elvesztésébe már nem. Csak azt nem tudom, hogy ez utóbbi pontosan miért, és mikor változott meg a rendszeremben…
A végső adatsorok pedig… le is pörögnek a szemem előtt. Egyszer azt olvastam, hogy az emberek képeket láthatnak az életükből, amikor az véget ér. Én csak számokat látok. Majd teljes sötétséget. És az érzetek is szépen lassan megszűnnek.
Aztán mégis moccan bennem valami. Egy tudatot érzékelek, ami nem a sajátom. idegen, és mégis ismerős.
Bo.
Aztán eltűnik, és ismét egyedül maradok. Továbbra sem tudom, hogy létezem-e még egyáltalán de egy valamit érzek. Félelmet. És ez velem is marad, ki tudja meddig.
Majd más is jön. Újra egy érzés, és ez már biztos nem a sajátom. Ez ugyanis aggodalom. Felismerem. Korábban én is éreztem. Nem akartam, hogy a fajunk a vezetésem alatt pusztuljon el. De ez… akkor is más. És minden bizonnyal ennek is Bo a forrása…
Amíg meg nem szűnik ez is…
Roppan valami, a szerveim és végtagjaim, húzást, majd nyomást érzékelnek. Épp csak utólag kapom meg a jelzést. Amikor már helyre állt minden. Amikor valami tart. Amikor a tudatom is felébred, és az üzeneteket is képes vagyok fogadni.
Mégsem értem azonnal.
“Minden rendben van. Kösz…” És a befejezetlen üzenetek félreérthetetlen villogása.
Szemeim kinyílnak, de a látásom nem tér vissza azonnal. Ahogy a helyzetet sem tudom rögtön felmérni. Egyedül az világos, hogy Bo tart a karjaiban. És néhány másodperccel később Tim kezét is megérzem a vállamon, ahogy próbál kiszakítania a helyzetből.
- NEM. - ordítom el magam, mert túl sok az információ. Korábban sosem történt még ilyen velem, elvégre minden adatfeldolgozás csak kapacitás kérdése, és az nekem szinte végtelen. Ez viszont most más. Ezek ugyanis érzetek, és érzelmek, amiknek egyelőre a forrásában sem lehetek biztos. Tim pedig éppen a biztonságból akar engem kiszakítani…
- Hát jó… - lehanyatlik a keze, és most ezt egy cseppet sem bánom. Azt sem, hogy hátrébb lép, és inkább kimegy a teremből. Csendet akarok. És nyugalmat. Hogy elemezzem a történteket. Hogy megértsem…
Bo pedig talán válaszokat tud adni nekem. Feltéve, hogy a tudata tényleg helyreállt. Ezt ugyanis továbbra sem érzékelem teljes biztonsággal. Ezért egyelőre ott maradok, ahol vagyok...
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Sun Dec 03, 2023 8:42 pm

Only one tiny

thing is missing...

Ivy - Aldebaran környékén - Jelen

A rendszer egyelőre leállással igyekszik menteni a menthetőt, és hajszálaim a padlóba igyekeznek fúrni magukat, mintha onnan remélnének energiát. Ami nem fog összejönni. Annyi energia pedig már nem áll rendelkezésre, hogy legalább egy tincset megnövesszen nanokkal, hogy elérjék a csatlakozást....
A rendszer pedig nem véletlenül őt dobja ki az egyetlen alkalmasnak. Másra sosem volt szükségem, már amikor alkottam, sem.. és éppen ezért fájt, fáj, hogy szörnyetegnek gondol és tárgy szintjére süllyesztett....
A rendszer behatolást jelez, de azonnal azonosítja is, így a beérkező energiára nagyon éhesen mozdul rá, hogy csak fáziskéséssel jövök rá, hogy ez miként is lehet, s a rendszert utasítom, hogy lassítson le. Ekkor döbbenek rá, hogy a védőháló a tudatom és az agyam között a kísérletek során leomlott, és immár nem külső szemlélőként nézem az adatokat, hanem a tudatomba tolulnak. Ettől kis híján összeomlok, egy időre elsötétül előttem minden. Fogalmam sincs, mennyi idő után tér vissza tudatom, s azonnal megpróbálok átjutni Ivyhoz. Eddig sosem fértem hozzá így senkihez, az adatokat csak le és feltöltötték, tőlem független döntésekkel, így ez teljesen új számomra, s ugyancsak támaszkodnom kell nem csak tudásomra, hanem az ai központjára is a navigációhoz.
Nem tudok körbecsodálkozni a tudatában, mert a rendszere, ahogy összeköttetésbe került az enyémmel, azonnal elkezdte kijelezni a hibákat, amit a kapcsolat okozott. Le akarom választani magamat, de a rendszerem erre azzal válaszol, hogy újra kioltja a tudatomat, s mivel nem húzódom vissza a testembe, így Ivy tudatába dobódik pár gondolatom, mert rettentően aggódom érte.
Ahogy újra magánál lesz tudatom, már megfontoltabban kezdek a javításba, visszaszerezve az uralmat az agyam felett, amely megértve, mit miért teszek, az érkező energiából átcsoportosít a rendszerében erre is, s nanorobotokat is átküld az összekötettésben, hogy az okozott károkat helyrehozzam. Szürreális az egész, főként, hogy mindehhez a tudatom a hajó AI tudatával is összekapcsolódik, és kezd sok lenni ez nekem. Négy tudattal egyszerre nem bírok, de az energiára mindenképpen szüksége van az agyamnak.
Ahogy megvagyok s az energiaszintem is eljut a feltöltődés egy szintjéig, szinte le és kivágódom Ivyból, őt fizikailag is kirántva a hajóval való csatlakozásból, tudatomra sötétség borul, de még annyi parancsot tudok adni, hogy átkaroljam, ha felém zuhanna a pillanatnyi és hirtelen energiaeséstől.
S csak egy üzenet villan fel Ivy belső kijelzőjén:
“Minden rendben van. Kösz...”
Aztán már csak a kurzor villog a belső kijelzőjén, az üzenet többi része már nem ért át tőlem....
Emme



Last edited by Bo Goody on Tue Dec 05, 2023 10:12 pm; edited 1 time in total
Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Sun Dec 03, 2023 8:02 pm

Only one tiny thing is missing...
Az esély mutatók egyre rosszabbak, de még így sem gondolok a távozásra. Nincs jobb alternatíva, így a sérülések ellenére is maradok. Illetve azt is számításba vettem, hogy egy bizonyos dolgot egyelőre értelmezni sem tudok. Szembe megy minden korábbi tapasztalattal és… érzettel…
Az utolsó adat, ami beérkezik pedig még jobban összezavarja a rendszert. “Menekülj”. Mintha nem lenne képes új testet építeni, és áttölteni a számára szükséges adatokat. Mintha… nem gépként kezelne…
Nem derül ki, mert közel kerülök a teljes leálláshoz.
Ám ez nem történik meg, és az alvó rendszereket is sikerül… Bonak… felébresztenie, még azelőtt, hogy véglegesen károsodna az adathalmazom.
Ekkor pedig felgyorsulnak az események.
Azt gyorsan belátom, hogy Tim, most nem képes helyesen értelmezni a helyzetet, és az arra adott reakciója is elégtelen. Már hallom is, hogy Bo bionikus teste végig csúszik a padlón, ezzel pedig a hiba üzenetek sokasága is megindul. Túl sok is. Ezért most nekem kell cselekedni.
Tim ismét megpróbál megállítani, de már képes vagyok őt határozottabban is ellökni magamtól. Még csak magyarázatot sem fűzök ehhez, ugyanis, ha nem egyértelmű a számára, hogy mi történik, és mit kockáztatunk éppen, akkor nem tudok segíteni neki a továbbiakban. Nekem is csak rész információim vannak, de még az is elég…
Ezért mindenképp odamegyek Bohoz, és elemezni kezdem az adatokat. Az állapota kritikus, és elsőre azt hihetném, csak a teste mondta fel a szolgálatot. De hamar kiderül, hogy nem az a probléma forrása. Annál sokkal nagyobb a baj.
Így az elsődleges, az agyi tevékenység támogatása, és az adatok védelme. Mint kiderül… túlságosan is sok adat védelme. Egyrészről pozitív, hogy hiába használhatták őt kedvükre (és tették is…), mi is szereztünk adatokat tőlük. Az viszont nem, hogy ez túltöltést eredményezett, és veszélybe sodort mindent. És mindenkit…
Tehát energiára van szüksége. Sokra. Nem elég az, amit én adhatok neki. Ám a hajóé elég lehet. Amennyiben megakadályozom, hogy az egészet leszívja, és ezzel egy másik módon veszélyeztesse a saját épségét…
Tranzisztor kell. Gyorsan lefuttatom, ki lenne erre a legalkalmasabb. A válasz pedig egyetlen nevet ad ki. Az enyémet…
Csatlakozom a hajó rendszeréhez, és már ez is kifejezetten kellemetlen érzés, ilyen kapcsolat esetén. Akkor viszont már nálam is hibajelzésel sora jelenik meg, amikor Bo-ra is csatlakozom, és az energiafolyam kellős közepébe kerülök.
Bo viszont megkapja a szükséges energiát. Ezt a jelzést még pont megkapom. Utána viszont eltűnik az adathalmazom a semmibe. Velem együtt…
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Sun Dec 03, 2023 6:48 pm

Only one tiny

thing is missing...

Ivy - Aldebaran környékén - Jelen

Nem értem, miért áll ott, aggódni kezdek, hogy valami komoly baj történt.
- Menekülj.... - nem megy kiáltani, s nem igazán látom értelmét, hogy folytassam, inkább átsugároztatom magunkat, elsőként őt jelzem, mégis alá érkezem meg, nem véletlen.
Nem foglalkozom azzal sem, ugrott-e a hajó, Ivy javítása az elsődleges, főként azért, mert a rendszerem túltöltődése nem feltétlenül ad sok időt, de annyit igen, hogy a segítségül hívott robotokkal arra tudok fókuszálni, amiért én ismerem a legjobban a felépítését.
Felettébb noszogatnom kell a rendszerem, hogy tartson ki, talán ez is hátránya a gépeknek? Végül kitart, ám abban a pillanatban ki is kapcsol minden nélkülözhető részt, amint felméri, végeztem Ivy testének javításával, s a váz is megadja magát. Éppen akkor, amikor Tim ér oda, s mivel meglöki a testem, jócskán arrébb esek és csúszok is a padlón, mint ahova érkeztem volna. Nem tudok mit tenni ellene, az agyfunkciók minimális energián tartására figyel a rendszer.
És mert... tárgy vagyok, nem igaz? Azt úgyis eldobják, ha már megtette a dolgát.
Nem látok már semmit, hallani sem, azt is kikapcsolta a rendszer, miután újra lefuttatott egy parancssort, talált-e vírust, vagy férget, amire nemleges volt a kijelzés, ellenben tömérdek mennyiségű, idegen információt  raktározott el, amiről információt is ad a hajónak, s hogy az agy agy mely részén került mentésre.
Ez a jelzés meg is érkezik Ivyhoz is. Valamint az is, hogy mint a mi adataink, letölthetőek, ám nem törölhetőek....
Valamint arról is értesítést kap, hogy a test kritikus állapotban van, az agy azonban sértetlen, mindössze szokatlanul magas teljesítményen pörög, ami nem tudható be a test állapotának és az energiaigénye jelentősen megnövekedett....

Emme



Last edited by Bo Goody on Tue Dec 05, 2023 10:12 pm; edited 1 time in total
Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Sun Dec 03, 2023 12:22 am

Only one tiny thing is missing...
Tartok tőle, hogy az érkezésem… még úgyis kései, hogy azonnal támadást indítottunk, amikor lokalozáltuk Bo helyzetét. Illetve a mentést sem előzte meg hosszas esély mérlegelés, hanem amikor találtuk egy lehetséges, és veszteségeket tekintve vállalható tervet… elindultunk.
A hajóra persze csak én érkezem. De még így is… minden érzékelőm azt sugaljja, hogy siessek, hogy már nincs sok időnk.
Azt ugyanis nem engedhetem meg, hogy a fajunk elpusztuljon. Szenvedett már eleget… Talán még Bo is…
Ezért olyan gyorsan érkezem meg hozzá, amennyire csak tudok, nem törődve a sérülésekkel.
Akkor viszont megtorpanok, amikor váratlan gesztust látok arca maradékán, és… kimond valami olyat is, amit sohasem tett meg korábban. Így minden számításnak ellentmond…
Egy ideig csak döbbenten állok, amíg a rendszer próbálja értelmezni a látottakat és a hallottakat. Aztán újra jelez, hogy erre most nincs idő…
A találat pedig ekkor érkezik…
Már nem tudok cselekedni. A rendszer kritikus hibát jelez, ami javítás nélkül nem is fog elmúlni. Én magam pedig képtelen vagyok ezt megtenni az előtt, hogy a hajó felrobbanna. Az ugyanis világos, hogy ez már elkerülhetetlen…
Lecsukom a szemeimet, és várom a sorsot, ami… bármennyire is szerettem volna, hogy nekem is legyen, most nem kívánom a jelenlétét.
Aztán mégis megtörténik a részecske sugárzás. Csak Bo tehette, és ez akkor is egyértelmű, ha már nem működik az agyam sem teljes kapacitáson, és épp csak a jelenlétét, és a saját hajónkat érzékelem.
Kihozott.
Vigyázott rám.
Nem fáj semmi, az sem, ami hiányzik, és az sem, ami visszakerül. Érzéketlen minden. Egyedül az agyam nem. Az elkezdi elemezni a történteket. Működő test híján… egyelőre nem foglalkozva a következő lépéssel csak az előzővel.
A miért kérdés pedig folyton felvillan. Hol válasz nélkül marad, hol olyan alternatívákat kap, amik mind a korábbi tapasztalatokon alapulnak. De van egy új is. Egy teljesen váratlan. Egy… emberi…
Hatalmas sóhajként áramlik a levegő a tüdőmbe, mikor újra működé képessé válik. Továbbra sem mozdulok, mert annak nincs értelme. Valaki ugyanis dolgozik rajtam. Bo… dolgozik rajtam. Épp úgy, mint régen…
Valami most mégis más…
A testem idővel működőképes lesz, épp csak néhány karcolás maradt. Amikor megszűnik a javítás. Megmozdulok. Aktiválom az érzékszerveimet, amik eddig energiát spóroltak. Most már van elég.
- Mi… - tényleg a hajón vagyok. Bo pedig mellettem. A teljes rendszerösszeomlás állapotában. Ekkor érzek meg egy másik érintést a vállamon.
- Ivy… jól vagy? - Tim sietett oda hozzám, és ahogy átölel, odébb löki Bo-t. Én pedig nem tudok azonnal mozdulni. Ez ugyanis így… nagyon nem jó…
- Ne… - Tim nem érti meg azonnal, hogy miért mondom ezt, ezért lelököm magamról a kezét, amikor képes vagyok már a karjaimat is megmozdítani. Aztán Bo felé fordulok. Meg kell javítani…
- Hozz ide mindent. Kritikus az állapota. - Tim nem mozdul, csak értetlenül néz rám, ezért végül villan a tekintetem, és én indulok el. Szükség lesz ugyanis a mobil csatlakozó egységre. Az adatokat le kell menteni. Mindet. Ugyanis, ha teljesen leáll az agyműködés Bo is eltűnik…
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Sat Dec 02, 2023 11:14 pm

Only one tiny thing is missing...
Ivy - Aldebaran környékén - Jelen

Hirtelen szakad meg két inger, vagyis támadás, az egyik alulról szűnik meg, a másikat a leomló mennyezet okozta préselés, amivel megszűnik az adat és energiasugárzás az agyam felé. Kinyitom a szemeim, a rendszer rengeteg hibát ír ki, és a két szem közül az egyik eltűnt, a másik pedig ha roncsoltan is, de még képes valamennyire a teret befogni. A csatlakozó még marad a fejemben, így nem tudok Ivy felé fordulni, a hajam vége is még belesüllyedve az adatátvivő szövetbe.
Ahogy Az A.Iról leszakítja a nyársot, úgy fordul le rólam, hogy az egyértelművé teszi, min mesterkedett, és azt is, hogy miként. De most csak Ivy felé tudom figyelmem fordítani.
A szemeim felmérik sérülését, s azt is, hogy valamit a mellkasomra tesz. Hálásan és egyben szomorúan nézek rá. Akkor ennyi volt. De őt még innen kimenthetem! A rendszer beazonosítja, mit tett rám, addigra a szomorúság végtelen gyengédséggé alakul át, amit a szem csak részben tud átadni és az arckifejezés is.
- Mm... - régen beszéltem. - Magadra... vigyázz... - most már tudom, hogy mindig is szerettem. Felismerem végre ezt az érzést. Nem tudom karjaimba venni, a rendszer felett nem tudom átvenni az uralmat, hogy elkapjam, kiszabadítva karom, így csak az átsugárzási parancsot adom ki, aminek következtében mind a ketten visszajutunk a hajóra, ám én mindenképpen Ivy alatt kötök ki, s szinte azonnal átkarolom, hogy ne sérüljön tovább az eséstől.
Fogalmam sincs, kik vannak körülöttem, bár a sérülésem komoly, nem annyira, mint Ivyé, így a karjaimba veszem, s bár csak egy szemem működik úgy, ahogy, én vagyok az egyetlen, aki tökéletesen ismeri a testét. Már régen hajoltam fölé ilyen gyengédséggel, ám némán, hogy összerakjam, legelsőnek a “létfontosságú” szerveit megjavítva. Ám érzem, hogy a testem annyira megsérült, hogy le fog állni, s időnként meg is áll, hogy aztá tovább dolgozzon. Nem fogom most félbehagyni. Tim sem foglalkoztat, az sem, ha ordít velem, csak Ivy létezik. Az első és egyetlen alkotásom. A mindenem... aki pokollá tette létemet, mert már régóta nem élek.
A másik A.I. nem tudta áttörni a védelmet, ellenben a rajtam áttolt adatokat szépen lementette az agyam, ami nem kevés információ. Róluk.
A testem sérülése azonban eljut közben arra a szintre, hogy az utolsó simítások előtt, ami már csak pár karcolás a bőrön, összecsuklik a tartóváz, s a padlóra zuhanok, s kikapcsol a másik szemem is. A nanok dolgoztak eddig szorgosan rajta, ám a pihenés helyetti mozgással nem tudtak versenybe szállni, s végül győzött a romlás, mint az önjavítás. Mivel lent is erősen használatba vették, és nem létszükséglet, így minden nyom rajta maradt...

Emme

Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Sat Dec 02, 2023 10:36 pm

Only one tiny thing is missing...
A pajzsokon át tudunk hatolni, így ha mást nem is… azt biztosan meg tudjuk akadályozni, hogy hozzáférjenek a memória bankhoz. A teljes megsemmisítéssel…
Apró győzelem,és nem is elégséges, ezért nem látok más kiutat… át kell mennem… a másik hajóra.
Membrán réteget vonok a testem köré, ami sok mindentől megvéd, de az okozott sérülések, és a további várható találatok fényében nem tartom valószínűnek, hogy sérülés nélkül meg fogom úszni a mentést. Ezért a fájdalom receptoraimat is kikapcsolom, mielőtt átlépnék a hajóra…
Talán jobb lett volna, ha magammal hozok valaki mást is, de nem akartam megkockáztatni, hogy kollektív javításra legyen szükség. Az már túl sok energia. És a memória bank nélkül kifejezetten nehézkes is.
Így mire beérek abba a terembe, ahol Bo-t tartják, a fél karom már hiányzik. A bionikus testrészek miatt, sűrű, vöröslő zuhatag kíséri a lépteimet, ám ez funkció vesztést egyelőre nem eredményez. Az már inkább, hogy olyan helyzetben találom Bo-t, ami arra utal, hogy már áttörték a védelmét…
Tüzelek az energia fegyverrel, gondosan célozva az ellenséges AI adatárolójára. Kétlem, hogy ez az egyetlen rendszer, ami fenntartja a működését, de kifejezetten jól esett ez a mozdulat. És a következménye…
Az AI teste ugyanis legalább eldől, így kevesebb súly nehezedik Bo testére. Az enyém viszont még így sem ép. Ugyanis egy lehulló alkatrész eltalál, és végig szántja keresztben a mellkasomat. Áttörve teljesen a membrán réteget…
Nem pazarlok erőforrást a ruházat vagy a bőr javítására, kebleim fedetlen, és sérült valójukban is képesek ellátni a feladatot. Az ugyanis kétségkívül az, hogy kivigyem innen Bo-t. Már csak rá kell raknom a rövid távú jeladónkat, amivel blokkolás esetén is át tudjuk sugározni.
Viszont mire odaérek mellé, és le tudom szakítani az AI-t a nyársról, ami összeköti őket, újabb sérülést jelez a rendszer. Ezúttal a koponyám és az arcom jobb oldala tűnik el, épp mintha egy preciziós szikével végzett vágást ejtett volna rajtam valaki.
- Bo? - teszem fel a kérdést, miközben a mellkasára rakom a jeladot. Az arcára nem tudom. Az súlyosan roncsolódott…
- Kiviszlek innen érted? Tartsd addig fenn a védelmed… - lehetséges, hogy közvetlen kapcsolat nélkül is tudják szipolyozni a benne lévő tudást, ezért figyelmeztettem. Illetve azért, mert nincs idő most erről megbizonyosodni. Az csak a hajón lehetséges…
Ahová el is indítom a visszasugárzást, de… mielőtt megtehetném, találatot kapok. Ezúttal egy energia lövedék. A gerencemben, az AI-tól, akit ezek szerint nem semlegesítettem teljesen…
- Bo… - megbánulnak a mozgató szerveim, ezért nem tudom már verbálisan kiadni a parancsot az átsugárzásra. És egyéb módon sem. Épp csak az üzenetet tudom elküldeni Bo-nak, hogy neki kell kiadnia. Még hozzá MOST azonnal.
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Sat Dec 02, 2023 9:06 pm

Only one tiny thing is missing...
Ivy - Aldebaran környékén - Jelen

Már nem érzem, hogy a hajó megremeg, ahogy eléri az első találat, s a vészjelzés beindul.
- Nem hagyhatjuk abba, még több energiát küldjetek át rajta! - a vezér szava parancs, a védelmet pedig végzi a többi cyborg.
- És iktassátok ki a jeladót rajta, ha kell, tépjétek ki! - egy kis méretű robot kerül fel a keretre, s indul neki, alapos vizsgálattal, miközben egy újabb réteg kerül a testemet körbefogó szerkezetre, hogy blokkoljon bármit, ami nem az ő munkájukkal kapcsolatos. Magasabb szintre emelik az adatok és az energia együttes küldését, s amikor nekiinditanák az újabb nyalábot, nem sokkal utána azonban egy hatalmas találat végigfut a hajón, elérve a helyet, ahol vagyok. A fal egy része megreped, s a plafonról pár dolog le is szakad.
- Tartani a pozíciót! - s újult erővel támad ő is a rendszerem ellen, mert veszíteni... ő sem tud.
Újabb rázkódás éri a helyet, s plafon egy része pont a felettem ülőre szakad, odaszögezve hozzám, miután átfúrta a tartóoszlop a hátát, s az én gyomromat is, s megáll a padlóba fúródva, úgy szegezve össze bennünket, ahogy ült rajtam.
A rendszerem vészjelzést ad le, s minden erővel az agy védelmére összpontosít.
Egy A.I. azonban nem múlik el ilyen könnyen, tovább folytatja a támadást, tudja, hogy a testet le tudja cserélni bármikor.
Egy része azonban, ahogy lehull a plafonról, eléri az arcomat, s letépi a bionikus bőrt, roncsolva az arcrészt is.
- Rögzítsétek a fejét! - ha magamnál lennék, valahol boldog lennék, mert ilyen kétségbeesett hangot nem hallottam még A.I.tól. Kár, hogy nem az én épségem a fontos neki sem, hanem az agyam, amely nélkülem használhatatlan...

Emme

Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Sat Dec 02, 2023 8:04 pm

Only one tiny thing is missing...
Fel vagyunk készülve a támadásokra. A hajónk maga is mesterséges intelligencia a leghatékonyabb szenzorokkal. Ez viszont még így is elkerült a figyelmünket. A tény, hogy nem rakétákkal támadtak, hanem egyszerűen csak blokkolták a pajzsunkat, és átsugározták magukhoz Bo-t… több, mint aggasztó. Ez ugyanis azt jelenti, hogy a céljük egyértelműen a mi memória bankunk feltörése, és… ezáltal a bejutás a kvantummezőbe. Ami nem történhet meg azelőtt, hogy én meg nem tenném…
Ezért az összes kereső algoritmust ráküldöm a támadó hajóra, és Bo helyzetét is lokalizálom. Óvatosan kell eljárnom, mert nem akarom, hogy észrevegyék a jeladót benne (feltételezve, hogy eddig még nem vették észre…), ugyanis… mostanra már az univerzum másik végében is lehetnek.
De nem ott vannak…
A jel megérkezik, és egyelőre stabil is. Látom, hogy hol van Bo, és egyelőre életjelei is vannak. Ez jó hír. Akkor remélhetőleg még az adatokat sem törték fel…
- Teljes tűzerővel megyünk. Lőjjetek ki rájuk mindent. Ez nem maradhat megtorlás nélkül… - ez a terv a számítások szerint tökéletes, de még Bo-t is vissza kell hoznunk. Nem maradhat ott, ahogy a megsemmisülése sem lenne logikus a tervünk szempontjából. Így még hozzá teszek valamit.
- Próbáljátok meg vissza sugározni hozzánk. De ha nem sikerül átmegyek érte. A lövést ne hagyjátok abban ebben az esetben sem. - a sérülés elfogadható kockázat, ha nem tudjuk biztonságosan visszasugározni. Valószínűleg… ez nem is fog menni. Át kell menni érte valakinek, hogy le tudjuk szedni róla a blokkolókat és jeladókat még átsugárzás előtt.Erre pedig csak én vagyok képest. Másban ugyanis nem bízom. Még Timben sem. Benne pláne nem a Boval kapcsolatos… ellenérzései miatt…
- Indulás. - parancsomra megtörténik az ugrás, épp a másik hajó mellé érkezünk. És már indulnak is az energia rakéták. Utána meg a többi is…
Ha nem elég hatékony a pajzsuk, akkor az energia rakéták piócaként tapadnak a hajó testre, és elszívják a hajóban lévő energiát. A rakéták pedig… fizikai pusztítást is végeznek. Egyelőre olyat, ami távolesik attól a területtől, ahol Bo-t tartják…
- Át tudjuk sugározni? - kérdezem, és már nem is kell választ kapnom. A rendszer jelzi, hogy biztonságosan nem…
- Átmegyek. - ahogy parancsoltam, a tüzelés nem szűnik meg. Én viszont a Bohoz legközelebbi helyen megjelenek, ha már legyengítettük a blokkolást…
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Fri Dec 01, 2023 11:57 pm

Only one tiny thing is missing...
Ivy - Aldebaran környékén - Jelen

Csak figyelem. Már nincs mit mondanom neki, mit mondhatnék? Pedig már kezdtem boldog lenni, hogy végleg kikapcsol, és feltesz egy polcra, elfeledkezve rólam. Már nem bírok többet befogadni abból, amiben részesített eddig, de nem tudok mit tenni ellene. És most már gép vagyok. Teljesen.
Hallom a támadás szót, de csak merengek. Nekem mindegy, mi történik, nem én döntök benne. S mintha csak megerősítene ebben a hitemben a világ, érzek valamit, ami felkap, egy pillanatra minden szétesik, majd újra összeáll, s mire észbe kapnék, érzem, ahogy egy anyag beborítja a mellkasom, karom, törzsem, lábaim, majd valami még ráhelyezkedik, egy helyen  szabadon hagyva a testem egy részét.
Átsugárzás megtörtént? Mi...
Érzem, ahogy a fejemet egy szerkezet tartja, s egyből becsatlakozik egy adatátvivő. Semmimet sem tudom mozgatni, de nem is menne. Tíz év, az tíz év.
Érzem, hogy valami rám nehezedik, s mivel rájövök, a tekintetem tudom már mozgatni, abba az irányba figyelek, mert rájövök, valaki rám ült. Pont Oda, ahol szabadon hagyták, kis hely, nem azon fogok kiszabadulni, s a súlyt is érzem a mellkasomon, a rendszer be is jelez, de azt is érzem, hogy a súly nagyobb lenne, ha nem lenne rajtam a réteg s egy kaloda? Fogalmam sincs, minek hívjam. Az ágyhoz rögzít, vagy állványhoz, amin fekszem.
- Rögzítve. Memóriabank analizálás alatt. - felismerem a hangot, aki a fejem felett beszél, s azt is, aki rám könyököl, ül, még helyezkedik is.
- Ez tényleg kicsi. - érzem ahogy pattognak ujjai az android testemet befogó fémen.
- Valóban a fő memória és a cukiságok legmodernebb agya van benne. Nem is enged be.
- Nem is kell. - a hang parancsoló, a bejárat felől érkezik, letolja a rajtam ülőt, s ő helyezkedik el rajtam. PONT beletalál, s érzem, ahogy ráfog.
Megsimítja a hajam, s a tincset is, majd megnézi.
- Ugrunk. Addig kérek egy kis hajszobrászatot... - apró pontokat érzek hirtelen a hajszál és fejből találkázásánál, s a rendszer mutatja is, hogy egy kis szerkezet, apró, mikrométerrel bíró tűi pillanatok alatt a haj belsejébe lövik a nanocsatlakozókat, s a hajam a fejem alatt lévő anyagba süllyed be.
- Míg lefoglaljuk, addig lőjjétek ki. Minél előbb. A kvantummező nagyon ravasz.
- És mi van, ha nem jön össze.
- Ez az agy mindent kibír, nem fog kisülni.
Tárgy. Úgy beszélnek a fejem felett, mintha egy darab memória lennék, test és lélek nélkül.
Érzem az ugrást és érzek valami mást is, nem csak, mert a rendszer jelzi ki. Valóban mindenhonnan érkezik támadás. Látom a vezető önelégüllt vigyorát, ahogy megérzem, ő honnan támad. Onnan. Próbál azon keresztül feljutni az “idegpályákon” az agy felé, míg a nagy csatlakozón és a hajszálaimon keresztül is támadás ér, s érzem, ahogy egyre közelebb kerülnek a támadás sikeréhez.
- Most! - írtózatos fájdalom fut át rajtam, ahogy saját adataikat tolják át az agyamba, de olyan sebességgel, hogy átfolyik rajtam, azután teljes sötétségbe esek.
Azzal próbálkoznak, mint Ivyék. Csakhogy nem fognak kijutni sosem a kvantummezőbe, ez az, amit sosem fognak megérteni és felfogni...
Közben a meg nem talált és így ki nem iktatott jelzők jelzést küldenek vissza Ivy hajója felé, pontosan jelezve, merre is vagyok. Vagyis.... az adatok....

Emme

Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Fri Dec 01, 2023 11:09 pm

Egy ilyen hosszú hibernációs fázis után természetes, hogy nem áll helyre azonnal minden rendszer, főleg annak fényében, hogy az agyát is egy hatékonyabbra cseréltük. De még így is érkeznek hozzám a vészjelzések, miszerint… sem szoftveres, sem hardveres magyarázat nincs arra, hogy a parancs feloldása után ennyi ideig tart az éber állapot elérése. Kizárólag a benne lévő lélek akadályozhatja a funkciója betöltését. És ami azt illeti… ez a késlekedés már nem áll az érdekemben.
Ezért a lelket próbálom elérni, amit most már a szintetikus agyban tárolok. Közelebb hajolok hozzá, kihasználva azt, hogy… a számítások alapján érzelmeket táplált az irányomban. Tim viszont… egyelőre csak rövid távon képes gondolkodni. Nem érti, hogy ez jóval több annál, mint hogy Bo volt az, aki lehetővé tette a létezésünket. És uralmunkat…
- Hagyjad. Majd felébred. Az adatokat elérjük így is. - megpróbál elhúzni engem Bo közeléből, de a pozíciómat megerősítem, és ezáltal nem tud megmozdítani. Még egy pillanatra… a tekintetem is rávillan. Ugyanis kapcsolat ide vagy oda, engem senki sem irányíthat…
- Inkább most menj ki. - nincs mögötte “kérlek”, ez ugyanis egy parancs volt. Arra jutottam ugyanis, hogy a jelenléte biztosan nem segíti Bo ébredését, így nem is kívánatos. Tim pedig szó nélkül teljesíti is a parancsom.
Mennyivel egyszerűbb vele, mint Boval…
Aztán a rendszer jelzést küld, hogy Bo agytevékenysége beindult. Nem a kellő mértékben, de… a megadott paraméterek alapján felébredt. Ezért nincs is már maradásom a közelében…
De észreveszek rajta még valamit. Az arca és az iriszei továbbra is hűen tudják tükrözni a benne lévő érzéseket, és ezáltal… fel is ismerek rajta egyet. Szomorúság. Nem tudom, hogy miért éppen ez az első az ébredése után, amikor a harag sokkal logikusabb lenne.
Azonban nem is tudom ezt kideríteni. Mielőtt lefuttathatnék egy diagnosztikát, Tim ismét belép a helyiségbe. És ezúttal a hangja is egész más, mint korábban.
- Ivy gyere azonnal. Támadás ért minket… - némi tanácstalansággal az arcomon felé fordulok, számomra ugyanis nem érkezett semmilyen jelzés. Eszembe jut, hogy talán… Tim csak így próbál eltávolítani Bo közeléből, köszönhetően a féltékenység programjának. Azt hiszem inkább törölni fogom…
Ám ezt sem tudom megtenni, mert mielőtt bármit is mondhatnék, vagy tehetnék, megérkezik a vészjelzés a bejövő energia sugárról.
- Neeee…. - nyúlok rögtön Bo felé, és már a karját is megfogom, de eltűnik a kezeim közül. Ujjaim anélkül szorulnak ökölbe, hogy bármit is tartanék, ugyanis nemes egyszerűséggel elsugározzák őt a hajóról. Féktelen düh éled fel bennem. Ez nem történhet meg. Minden adatunk rajta van…
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Fri Dec 01, 2023 9:39 pm

Only one tiny thing is missing...
Ivy - Aldebaran környékén - Jelen

A történetek persze nem voltak mindig ilyen egyszerűen cifrák, vagy cifra cifrák. Volt, hogy a szemem lecsukatta, így fogalmam sem volt, mi történik körülöttem, hangok alapján kellett eldönetenem, mennyire rettegjek, mert nem az igenen vagy a nemen volt a hangsúly, hanem a szinten. Voltak tárgyalások, ahová már eleve így vitt el, s időnként akkor a hallásom is kikapcsolta, ellenben feltekerte maximumon túlra az érzékelő repectorokat, és...
És azt sem tudtam eldönteni, melyik a megalázóbb: ha ott hagyott a padlón, porosodni, míg vissazértek, mert volt, amikor a portól már nem láttam semmit, s az is módszeremmé vált, hogy az alapján számoltam az eltelt időt egyedül, vagy azt, hogy a legaprólékosabb “gondoskodással” “becsomagolt” a lebegő állomásra, úgy be a vitrinbe, gondosan rámzárva, majd a lakosztályt is. Ott is voltak heppjei, hol a látásom vette csak el, hol a hallásom is, és csak vártam és ott is tudom, hogy nem egy-két nap helyett akár hónapokban is számolhattam időnként. Még a letöltések sem segítettek, mivel olyankor mindig rácsatlakoztatásra kerültem a rendszerbe, s a hajó maga is megtalált mozgó csatlakozó egységével, ha csak a földön voltam hagyva, majd az első csatlakozás után, a parancs értelmében, úgy is maradt bennem. De szigorúan sosem mozdított meg, még egy mikromilliméterrel sem, ha hanyatt voltam, akkor mást talált meg adatbeviteli forrásnak... információs hálózat - információs hálózat...
Timmel sem volt jobb, mikor kettesben hagyott bennünket, bár mindig rövid időre. Ha rangsorolni kéne vagy minősíteni őket, Tim a kegyetlen és érzéketlen jelzőt kapná.
És hogy a saját testemben csinálta velem. Az undorból gyülölet, majd fájdalom, s végül beletörés és beletörődés lett. Olyannyira, hogy már nem vágytam vissza a testembe, de arra igen, hogy bárcsak dobtak volna tényleg egy polcra egy raktár legmélyén és az idők végezetéig rám zárták volna a raktár ajtaját...
Inkább, mint ezt....

Hologram ugrik a lezárt szemhéjam látómezejére, ahogy hallom a saját hangomat. S a hologram jelzi, milyen intenzitású nyomás ért, melyik testrészemen.
De... miért?
Már régóta nem kell levegőt vennem, de most biztosan zihálni kezdenék. Mert felismerem, hogy ez a  teljesen átalakított cyborgok megjelenítési paraméterei. Egy olyan cyborg, amelynek az agya nem került lecserélésre, nem mutat ilyet. Döbbenten kérek információkat, ám minden kérésre, és kérdésre, válaszadás megtagadva, vagy válaszadás engedélyhez kötött. De... ezeket a kérdéseket felteheti egy pozitron aggyal rendelkező egyed is...
Ezt azonban meghallja a rendszer, s máris vetítiti elém a képet, pontosan amikor Tim megböki a homlokom.
A másik csoport A.I. fejlesztési eredménye az agy, amivel rendelkezem, a legújabb és a legfejlettebb, az emberi agynál sok trilliárdszoros kapacitással és adatfeldolgozási képességgel. S hogy a feladatát már meg is kezdte. Aztán megpillantok lent a sarokban egy apróbetűs részt: “memóriatároló-egység”, s utána a leltári számom, majd a jogosultsága: 000.
És akkor megértem, hogy mit is látok: amitől féltem: teljes egészében géppé tett.
Még azt is elkapom, hogy a biztonsági őrizete a tárolóegységenek (mechanikus testtemnek) ugyanolyan szintű, mint a fő-memóriabanknak, vagyis az agyamnak: a legmagasabb szintű. Egy rabot sem őriznek ennyire szigorúan....
S mintha csak egy angyal irányítaná az eseményeket, ismerős érintést érzek ajkam előtt, de még nem értek hozzám. Mint zokogó gyermek, vagy fuldokló a levegő után, kapok, s mivel megszoktam, hogy nem mozdulnak ajkaim sem, meglep, hogy nemcsak megmozdul, de hozzá is ér valamihez a szám.
Majd felpattannak szemeim, pedig nem akarom, s előtte érkezik a parancs, hogy a szemeim felnyitásra kerülnek.
Tekintetem aranyló smaragzöld, meghagyták a gép korábbi változatának színét, a szem fehérjét is, a pupillák azonban nem sötétek: meleg, fehér fény érkezik belőle, ahogy az új agy segíti a képalkotásban és feldolgozásban az optikát.
Ivy van előttem, szemközelben.
Mivel nem mozdulhattam már vagy tíz éve, így mozdulatlanul és némán nézek rá, nem csak, mirt hiszem, a stand by parancs még él. Tíz év mozdulatlanság után az a természetes, ha nem mozdulok, nem beszélhetek, így csak figyelem őt. Azt azonban már nem tudom, hogy az új agy érzelmeket is tud tükrözni a szemen keresztül, s az arcra is, így most már megjelenik a szomorúság is rajta.
Emme

Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Fri Dec 01, 2023 12:59 am

Only one tiny thing is missing...
Egy kicsit lassan áll fel a rendszer, és Bo agyműködése is csökkent szintet mutat, de a teljesítmény százötven százalékos. Így nincs más dolgom, mint várni…
Tim viszont egyre intenzívebben éli meg a féltékenység aktuális tanulási fázisát, így ahelyett, hogy várna… nyúlkálni kezd.
- Mi van már ezzel? Most nem irányítod? - megböki, először Bo hasát, majd a nemi szervét. Ezek egyike sem reflex pont, így nem tudom pontosan milyen eredményt vár ettől az érintéstől.
- Nem. Most már szabadon mozoghat. - legalábbis egyelőre. Figyelem a mutatókat, és a számításokat ahhoz igazítom minden pillanatban. Kárt nem tehet bennem, és természetesen Timben sem. Szeretném, hogy épségben legyen a napszakváltás idején… mindene.
- Még mindig nem értem, hogy miért ébreszted fel. Felesleges növelni az autonómia szintjét. - még egyszer megböki, ezúttal Bo homlokát, olyan erősen, hogy a bionikus anyag, ami a bőrét adja a testnek, nem is áll azonnal helyre. Néhány másodpercig apró gödör van a nyomás helyén, és a színe is sötétebb lesz az adott területnek.
- Okkal teszem ezt Timmy… Hidd el… ez izgalmas lesz. - finoman megérintem Tim hátát, és ujjaimat a vállára fonva, óvatosan elhúzom őt Bo-tól. Mert ott van a lehetőségek között, hogy amennyiben őt látja meg először Bo, újra visszaesik a katatón állapotba. Az pedig funkció vesztést eredményez.
Ezért amikor észreveszem, hogy a látása még nem állt helyre, végül én lépek közelebb. És egész közel hajolok Bo arcához. Szinte… csókot lehelve az ajkaira… Ekkor újra aktiválok minden rendszert…

Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Thu Nov 30, 2023 11:30 pm

Only one tiny thing is missing...
Ivy - Aldebaran környékén - Jelen
+18

Válaszolnék, ám a következő másodpercben megértem, mi is történik. Hát ezért akart teljesen géppé tenni! Nem, még nem vagyok, még vannak humanoid szerveim. Még vannak érzéseim! Mint például a döbbent düh, hogy megtette. Mivel a szememet nyitva hagyatta, mindent látok, mindent hallok, és a fokozott bőr-érzékeléssel mindent érzek is. Azt is, ahogy beállítottak magukhoz, s a nagy hevülésben nem csak felborítottak, de rám is zuhantak, gurultak, így mindent közvetlen közelről is érzékeltem, nem hiszem, hogy időnként.
Ugyanis egy idő után elvesztettem az időérzékelésemet. Senkivel sem tudtam kommunikálni, és az első héten megtörtem. Majd a másodikon és harmadikon is, a szívemmel együtt. Aztán elindult a téboly, ám a rendszer nem hagyta. Amit érezte a biokémiai egyensúly ilyen billenését, azonnal közbelépett, hogy helyretegye. Merthogy az agyamra, mint tárolóegység... végül is, fő memóriatároló lettem.
Egy idő múlva elfogytak az érzéseim és a gondolataim is, üressé váltam. Volna. Ám Ivy mindig stimulált, mintha pontosan tudná, mikor lendülnék át a vonalon, ami nem az őrület, hanem az üresség, amire mindennél jobban vágytam.
Látni a testemmel, kín, ám annál nagyobb szégyent sorozatban szerintem még sosem éltem át, mikor az itteni A.I.al tárgyalt. Valóban tárggyá süllyedtem. A lebegő állomás stabilan  ölelte körbe a mechanikus testet, a fejemre különösen vigyázott, a többire inkább elővigyázatosságból, hogy el ne szabaduljak. Mintha tudnék..
És a tárgyalás közbeni bemutatón, a legelső alkalommal volt alkalmam megtapasztalni, hogy valóban visszakaptam a hiányzó testrészt, ám olyan intenív élményt adott minden egyes alkalommal, szinte belerobbanva az érzelm és vágy központba, hogy megalázónak tartottam, megsemmisültem. S örültem, mikor egy idő után, megunva, hogy minduntalan fel kell tenni a mechanikus maszkot, hiszen nekik nincs szükségük oxigénre, csak nekem, némán kísérhettem figyelemmel, ahogy a hangképző egységet eltávolítva, megkapom a szűrőt a helyére. Pedig addig legalább a maszk takarta az arcom, s nem kellett megsemmisülve ott lennem, felismerhető arccal. Mozgatni képtelen voltam, még a szemeimet sem ment, mégis befogtam az egész látómezőt.
S amikor a szűrőt betették, tudtam, hogy ez egy jelent: a következő lépés a tüdőm lesz.
Nem tudtam ellene tenni, ugyanolyan némán, immár hangképző szerv nélkül vettem tudomásul.
Tárgy vagyok. A letöltések sűrűsödtek, ám ezekről infót nem tudtam szerezni, nagyon jól elhatárolták saját gondolataimtól, tudatomtól. Bár gondolataim is eltűntek lassanként, s valóban úgy éreztem magam, mint ahogy Ivy mondta. És ahogy én kértem. A polc megvan, fel is dobott rá, s kénye kedve szerint húz elő onnan. Gyűlöltem a lebegő állomást, mert azt is éreztem, hogy még jobban akadályozva vagyok a mozgásban, amit amúgy sem tudtam volna megtenni. S gyűlöltem, ahogy minden alkalommal gyertyatartót, vagy éppen párnát csináltak belőlem, a legrosszabb a lepedő volt...
S most örültem, hogy a könnyeimet is elvették.
S Tim egyre pofátlanabb lett. Szerintem kevés szürreális élmények közé tartozik az, hogy gyűlölni kezdtem saját testemet, ahogy Tim lassanként nyeregben érezte magát. De leginkább Ivy érzései öltek meg. Felém sosem mutatott ilyet...
Öt év alatt annyira megtörtem, hogy már valóban tárgyként kezeltem én is magamat, s ez minden egyes nappal egyre erősebb lett. Egyre kevesebb gondolataim lettek, végül már csak figyeltem....
A testemet is, s ha tárgyalás volt, minden egyes alkalommal (ami egy tárgyaláson többször is volt, hiszen ki akarták próbálni a távirányítót), az erős érzéseket kívülről kezdtem szemlélni, noha mindig visszarántott a rendszer.
Aztán hirtelen sötét lett...


A látómezőmbe, a fekete háttér előtt villogni kezd egy kurzor, majd elindul a rendszerjelentés, s hirtelen minden tele lesz a rendszer indításának a jellemzőivel.
Miért van csukva a szemem? És mi ez a rendszerindítás? Nem vagyok komputer...
Csukva van a szemem? Mi.. történt?
Nem nyitom ki a szemem, hiszen megszoktam, hogy úgysem tudom mozgatni magam.
Legalább már látnom nem kell őket.
- Rendszer újraindítás befejezve. Teljesítmény százötven százalék. - egy géphangot hallok és azt is érzem, ahogy a tarkómról lecsatlakozik a hálózat. Megszoktam. Tehát egy letöltés történt. Nem látok semmit továbbra sem, így maradok.
De... miért fekszek? Hol van  a lebegőállomás?

Emme

Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Thu Nov 30, 2023 9:49 pm

Only one tiny thing is missing...


+18

Milyen nagy szavak. “Merszed” és “Mindent”. Tehát közel van az összeomláshoz. Helyes…
- Hupszi… - remélem ez az egy szó, már elég ahhoz, hogy a mentális státusza visszafordíthatatlan állapotba kerüljön, de a következő cselekedete ellentmond ennek a számításnak. Tehát egy másik protokollt kell életbe léptetnem.
- Tévedsz. Ismét. Teljeskörű jogokkal rendelkezem. - nem csak felette, és ezt már régóta tudja is. Vagyis csak vagdalkozik. De már nem sokáig…
- Kérlek… - ezt a kérését igazán teljesíthetem, ugyanis összhangban van az én programommal. Így be is kapcsolom a ‘stand by’ módot, és a testét hibernációs állapotba rakom. Arra külön ügyeltem, hogy nyitva legyen a szeme, és ezzel minden érzékszerve működjön az energiatakarékos üzemmód alatt. De ettől függetlenül… a mozgáshoz való jogát elveszítette. Pontosan tíz évre…
Ez némi újra tervezést igényel részemről, de egyben új lehetőségek is megnyíltak. Idővel ugyanis visszakaptam az adatokat, és kiderült a számomra, hogy Bo érzéseket táplált az irányomba. Korábban nem mutatott ilyen jeleneket, így nem volt lehetőségem megtanulni sem, de most… erre is keletkezett elégséges időkeret.
Ahogy a maradék humanoid szerveitől is megtudtunk szabadolni. Két év után kapott egy új, bionikus tüdőt, hogy egyszerűbb legyen a karbantartás, és úgy időzítettem, hogy a büntetés letelte előtt néhány nappal, egy modern-szintetikus agyat is kaphasson. Ez utóbbit nem volt egyszerű beszerezni, de az én drágám, és egyetlen szerelmem Tim… nagy segítségnek bizonyult. Eleinte zavaró volt, hogy ő kapta Bo régi testét, de idővel megbékéltem ezzel, és meg is szerettem őt. Ezáltal pedig a kezdetben csak Bo bosszantása miatt létrejött nemi aktusok Timmel … élvezetessé váltak.
Bo pedig mindennek a tanúja volt. Volt, amikor úgy intéztem, hogy a heves aktusok során, még odébb is kelljen lökni őt, és a földről nézhesse… mi történik, mialatt ő szabadságát tölti. Illetve az is egyértelmű lehet a számára, hogy Timmel mi már egy pár vagyunk. Szigorú hierearchiában, de egy pár… Épp, ahogy ő azt kívánta…
Az adatokat, amit benne tárolunk természetesen napi szinten használtuk, így többször is energia töltésre volt szüksége. Ehhez kialakítottam egy hordozható változatot, hogy tárgyalások esetén is magammal tudjam vinni a testét. Az ebben a rendszerben lévő AI-knak még azt is bemutattam, mire vagyunk már képesek az egykori teremtőnkkel. Különösen érdekesnek találták, hogy vezérelni tudom a nemi szervét, és használható állapotba tudom hozni, akár akkor is, amikor egyáltalán nem lenne ez indokolt. A méretére persze külön rákérdeztek, de megértették, hogy a jelenlegi funkciójához épp ez az ideális.
Azon pedig Tim javaslatára elgondolkodtam, hogy hosszabb időszak is megérdemelt lenne Bo számára. Viszont mivel ezt a lehetséges, és egyelőre tanulás alatt lévő féltékenység érzelem miatt mondta, végül elvetettem az ötletet. Bo készen állt az ébresztésre. Bionikus tüdővel, és új aggyal… remélhetőleg kellően megtanult leckével. Az ugyanis biztos, hogy gond nélkül vissza rakom energiatakarékos állapotba, ha még mindig nem tud uralkodni az érzésein. De egyébként… elérkezett az idő arra, hogy minden funkcióját betöltse. Én pedig megnézhessem, hogy milyen eredményt hozott ez a nagyon is izgalmas kísérlet…
Mellette állok, amikor felébred. Mögöttem pedig Tim leselkedik. A fogadó bizottságra nem lehet panasza, főleg tíz év után…
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Thu Nov 30, 2023 8:44 pm

Only one tiny thing

is missing...

Ivy - Aldebaran környékén - Jelen

A vállrándításra azért egy  féloldalas mosolyt elengedek, igaz, öntudatlanul. És még elégedettséget is sugall benne.
Nem a tükörben a látom az arcomat, hanem magam előtt. És beszél hozzám, de nem én mozgatom a számat. A hideg zsibbadást már nem érzem ilyen helyzetekben a karomban és a lábamban, de lélekben velem van.
- MÉG VAN MERSZED KÉRDEZNI?!! MINDENT! - alapvetően sem vagyok nyugodt most, s erre a kérdésre, nagyon felugrik a dühöm. És én is, ám ahogy a parancs elhangzik, a testem, a parancsot követve megáll, majd kiegyenesedik, egymás mellé tévei lábait, s karjaim is leengednek.
Szavai pedig csak olajként sercennek a bennem lobogó dühre, a magatehetetlenség pedig tovább fokozza. Ha testem még az enyém lenne, most remegne a visszafogott dühtől. Így még pislogni sem tudok, igaz, szükségtelen is.
- CSESZD MEG AZ AGRESSZIÓ-MUTATÓDAT! NEM VOLT JOGOD ELVENNI A TESTEMET!!! - már régóta nem állok ellen a parancsnak, de most szinte lefüstöl a rendszerem, ahogy befeszülök rá, s igyekszem felülírni, még ha tudom is, hiába.
- De csak rajta, úgyis csak leltári sorszámmal bíró tárggyá tettél, akit fel lehet dobni a polcra, aztán porosodhat! - mennyi mindent megpróbáltam már! Végezni önmagammal azóta nem tudok, hogy a végtagjaimat sok okból egyikként ez miatt kezdte el uralni, és az éhségsztrájk sem vezetett sokra.
Emme

Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Wed Nov 29, 2023 11:04 pm

Only one tiny thing is missing...
Finoman megvonom a vállamat, mert a számítások szerint erre most jobb, ha nem válaszolok. Az ellenkezés ugyanis éppen azt a reményt venné el tőle, amit most adagolni akarok neki. A nyílt egyetértés pedig a nárcisztikus pszichózisát táplálná tovább. Így… marad a bizonytalanság. Hogy ha ő úgy is érzi, igaza van, valójában nem lehet benne teljesen biztos…
Ezzel pedig el is érkezünk ahhoz, hogy a test elkészül, és Bo készenáll az áttöltésre. Más kérdés, hogy eszemben sincs ilyet tenni. Jó helyen van ott, ahol van, és még az álmában is kap egy kicsi meglepetést…
Ahogy viszont a szándékainak megfelelően vezérlem az álmát, észreveszek valamit. Valami… nagyon furcsát. Hiába kapom meg az adatokat, és kezdem elemezni, az anomália ismeretlen a számomra. Ezek ugyanis minden jel szerint érzelmek. Olyanok, amik Boban sosem voltak jelen. Csak más humanoidoknál láttam hasonlót. És náluk sem ilyen intenzíven…
Továbbküldöm elemzésre az adatokat, és kiadom utasításba, hogy más cyborgoknak is jutassák el. Ők többet tudnak az ilyenekről… Az ilyen anomáliákat ugyanis értelmezni kell, és jellege alapján újra elvégezni a szükséges számításokat a végcél érdekében…
Az ébredését követően viszont félreteszem ezt az adatsort, mert… valami sokkal érdekesebb tárul a szemem elé…
- Mi a baj Bo? Valamit elrontottam? - a hangom szinte szabadkozó, az arcom bűnbánó. Akkor viszont eltűnik minden érzelem jelleg, amikor elindul felém.
- MARADJ. - adom ki a parancssort, ami megakadályozza, hogy megmozduljon. Fogadom, és tudomásul is veszem a vészjelzést, ami a biztonságomra vonatkozóan érkezett. Nem szeretem a potenciális támadásokat. Még akkor sem, ha várható volt ez a reakció is, és tökéletesen logikus az ösztön, ami benne éledt fel.
- Ha nem akarod éber tudattal, de tehetetlen testtel tölteni az elkövetkezendő évtizedet, akkor állíts az agresszió mutatódon… - a hangom érezheti akár fenyegetőnek is, de inkább csak a tényeket közlöm vele. Már régóta nem kell a haragja, vagy épp a vágyai alapján élnem az életem, és ezt bármikor újra tudatosítani tudom benne. Most például attól függ, hogy mi lesz a sorsa a továbbiakban, hogy mit mond. A verbális kommunikációt ugyanis nem akadályozom. Egyelőre…
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Wed Nov 29, 2023 9:35 pm

Értetlenül nézek rá. Történt valami, amihez kellek? De...mihez? Mármint tisztában vagyok azzal, hogy még közöttük is én értek a legjobban hozzájuk, azt az apró, icipici tényt leszámítva, hogy ... ők irányítanak engem és nem fordítva.
Az pedig  nem magyarázat, hogy történt valami a testemmel, hiszen addig szoktak átmenetileg polcra tenni, minden értelemben, míg a testemet meg nem javították. És mive én értek a legjobban hozzájuk, az nekik idő. Vagyis valami mégis történt a testemmel... így az értetlenség megszűnik. A testemmel nem történhet semmi!
- Hiszen most is itt vagy... - vagyis mi sem bizonyítja jobban, hogy igen.
Azután jön egy újabb hidegzuhany. Nem gondoltam, hogy lehetek lejjebb a ranglétrájukon, de hogy még a tárgyak közül is a legalja, legalsó besorolást adta. Még egy villa is magasabban van tőlem a jognélküliségben....
Megsemmisülök gondolatban, s elnémulok, a gondolataim is leállnak, képtelen vagyok felfogni.
Ez egy sokkal rosszabb álom, és nem fogok felébredni.
Talán ezért is kapaszkodok még a szokásosnál is jobban a testembe, a valódiba, gondolatban és akarom minél tökéletesebbre alkotni, minél rövidebb idő alatt.
Jólesik a nyugalom, még ha az agyam időnként ki is akar kapcsolni, mert nem érti, fogja fel, hogy mozgatni akarja a testét, de helyette mást mozgat, és az “eredeti” nem mozdul.
- Rendben. - nem, mintha a beleegyezésem kellene ehhez.
Az ébredés furcsa. Időnként ködszerűen érzékelem, mintha nem a valódi, de nem is az átmeneti testemben lennék. Egy üvegben látom meg a testet s két érzet fog el.
Az első a mély szomorúság. Felé, nem magam felé. Merthogy...
Szerelmes voltam belé, s minden vágyam az volt, hogy érzelemeket tudjak beleprogramozni. Szerettem őt...
Ezzel az érzettel tűnik el a semmibe tudatom, hogy nem sokkal később érezzem arcom alatt a párna szövetét.
Mélyet sóhajtok. Végre a saját testemben vagyok. Most már megnyugodhatok, visszakaptam a szabadságom egy részét is, amit azzal idétlen bádoggúnárral elvett. Mindenhogyan. Elégedetten, csukott szemmel fordulok meg. A hajamra.
De...
Az rövid volt....
Kezem máris tapogatózik az arcom felé..á, megint csak álmodom...
És visszaszenderülök, amikor a hangom hallom.
Ami...
Nem tőlem érkezik.
Kipattannak szemeim, és a következő másodpercben fejem egy nagyon ismerős arc felé fordítom.
Merthogy az az én arcom....
Tizedmásodperc alatt szembesülök az igazsággal.
Felordítok, és az ágytámla felé kezdek el hátrálni.
Ne, nem, ugye ez megint csak álom! Mondd, hogy álom!
Ösztönösen körbenézek, az agyam menekülő útvonalat keres a rémálomból és egy nagyon is ismerős sziluettet vesz észre...
Rémületem dühhé alakul, s kiugrok az ágyból az alak felé. Ivyy!!!
- HOGY VOLT KÉPED MEGTENNI!!!!
Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Wed Nov 29, 2023 8:12 pm

Only one tiny thing is missing...
Fel vagyok készülve több mint harmincezer lehetséges reakcióra, de minden bizonnyal nem az összesre. Mégis a kérdés, ami érkezik, annyira várható volt, hogy mind az arcom, mind az érkező válaszom a lehető legnagyobb természetességgel jön elő.
- Nem készült el időben. És hamarabb volt szükség a… - néhány pillanatig habozok, okkal…
- …képességeidre. - ez a szó ugyanis sok mindent takarhat. Egyrészt a benne tárolt adatokhoz könnyebben hozzáférek, ha ébren van. Ez egy teljesen hihető indok, még akkor is, ha most épp a szkepticizmus a domináns érzelem benne. Illetve ebben az is benne van, hogy… szükségem volt rá. Ami természetesen nem igaz, de a saját önhittsége könnyedén el tudja vele hitetni. Ezt is…
Ezt pedig megerősíti, hogy még egy egyszerű gesztust is a saját szűrőjén keresztül lát…
- Úgy tűnt, hogy te vagy az érdeklődésem középpontjában? - elmosolyodom, olyképpen, hogy a válasz többféleképpen is értelmezhető legyen. A szájíze szerint. Tudom ugyanis, hogy ha lebeg a szeme előtt valami cél… akkor sokkal készségesebb. Nekem pedig most épp arra van szükségem, hogy utána még jobban összetörjem…
- Logikus volt, hogy a funkciód alapján kapd a besorolásodat. - jelentem ki tökéletesen semlegesen, mert ez… még jobban növelni fogja a stressz szintjét. Bár, ahogy érzékelem… annak már nem is igazán kell a rásegítés…
- Nem feltétlen. A hosszútávú célok felül tudják írni a rövid távú akaratlagos cselekedeteket. - sok lesz ez neki ebben az állapotban? Minden bizonnyal igen. Az baj? Egy kicsit sem. Elhangzik ugyanis valami a részéről, ami mély elégedettséggel tölt el. Szeretem, amikor az első számú tervem valósul meg.
- Rendben. - nem társítok érzelmet ehhez a kijelentéshez, még csak nem is jövök azzal, hogy milyen hálás vagyok ezért. Azt már nem hinné el. Ezt igen. És neki is áll, hogy befejezze a testem.
Én csendben várakozom, és nem zavarom meg, még akkor sem, ha számításaim szerint szórakoztató lenne a mozgását korlátozni. Ezzel ugyanis épp a korábbi kijelentésem támasztom alá. A hosszú távú célok felülírják a pillanatnyi… kívánságokat…
- Remek. Akkor ki is kapcsollak az átvitel idejére. - néhány másodpercet várok, aztán ki is adom a parancsot. Most nem fog érzékelni semmit. Azt akarom ugyanis, hogy hiteles legyen. Mind az álom, mind az azt követő… ébredés.
Készültem ugyanis a számára valami különlegessel is.
Az ő testébe belekerül az egyik ranggban alattam lévő társam, amíg ő várakozik. Neki pedig… egy álom érkezik. Amiben szinte rögtön az ébredés érzetét tapasztalhatja…
Csak hogy álmában sem a saját testét kapja meg, hanem… az enyémet. Végig kísérem én is az ábrándját, és attól függően, hogy mit tesz, amikor észreveszi - az én testemben van - az álom reagál a tetteire. Ha a tükörben akarja megnézni magát, képes rá, ha fogdosni akar… azt is megteheti. Engem viszont nem láthat, mert egyedül van a szobában. Hosszú órákig…
Aztán idővel ténylegesen is felébred. Akkor, mikor a teste már megkapta az ő tulajdonosát. Neki pedig nyilvánvaló lesz, hogy… ugyanabban a testben maradt. Épp csak egy apró változás történt. Visszakapta a hiányzó részét. Mínusz hét centiméterrel, és általam teljes mértékben vezérelhető funkcióval, de... visszakapta.
És a saját testét sem fogja hiányolni, mert éppen az-az AI ébreszti őt, aki megkapta. Én pedig... a sarokban figyelem a reakcióját...

Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Wed Nov 29, 2023 1:08 am

Látom, ahogy tartja a fejét, és talán ez is indítja el bennem a nevetést. A dühömet és a fájdalmam adom ki, muszáj, mert különben be fogok kattanni. Érzem.
Aztán csak ingatom fejem, mert nem... a gépeknek nincsenek vágyaik... állítólag...
- Lesz? Ha lesz, akkor minek vettél ki belőle? - rutin, tudom, rengeteg cyborgot alkottam és alkotok, de ez nagyon szemét húzás.
Lehet róla szó? Szeretném magam előtt is tagadni, de a remény feléled bennem. Ahogy megláttam a testet, az agyam képtelen feldolgozni, hogy a teste ott, ő meg itt van, s az esés is sok között ez miatt is történik.
- Ne add, hogy érdekel, mi van velem. -még a földön elterülve próbálok felkelni, és nagyon bőszen ajánlom, hogy ne adjon ki semmilyen parancsot. Most, hogy már szinte minden gép rajtam... oh, ha a régi testemben lehetnék, akkor legalább a szabadságom egy részét visszakaphatnám...
És mintha éppen ezt akarná kisöpörni a fejemből, ér el az információ.
A számsor.
Döbbenten meredek a valódi testemre, amin a gépek dolgoznak. A visszatükröződésnél megsimítom mellkasom, és a két ujjam között láthatóvá válik a számsor, ami nemcsak kidudorodik, de... világít is.
Ez tárgyaknak a leltári száma és a 000... az abszolút semmi.
Megtámaszkodom a tartály szélén. Tárggyá sűllyesztett. Eddig is nyilvánosan nullára voltak nyírva a jogaim, de most már jogom sincs jogokra. Én csak tárolok, és az ő információik egyre nagyobb helyet foglalnak az agyamban.
- Te... te tárggyá tettél? - nézek rá döbbenten. - TÁRGGYÁ???!! -megint ordítok, de a hang... akkor sem az enyém...
- EDDGI IS AZT CSINÁLTAD, NEM?!! - de valójában ahogy kimondja, érzem a súlyát a szavaknak, és tisztában vagyok vele, hogy szándékosan tette. A tudatomra bilincsként csattantak szavai.
Becsukom szemeim, mert az agyam még mindig küzd azzal, hogy kívülről látja saját testét.
- Ha megkapom utána, igen. - ugyan hogyan venném észre a csapdát, hogy a válaszommal utat nyitottam arra, hogy nem fogom? Hiszen megkapni bármit lehet, de vissza, csak a testemet tudnám....
Nem kérek tőle segítséget. A közelemben sem akarom látni. Magamnak alkottam, és most már én vagyok a tárgya...
Időnként el kellett volnulnom, míg a csatlakozással megoldható letöltésekhez irányított a rendszer, amiben már egyálalán nem lehettem saját magam ura. Ha nem tettem le a kezemből az eszközt, akkor azzal együtt vitt a fő csatlakozóhoz a testem, s csatolt rá a rendszerhez, és ez... szintén megalázó volt. Valóban éreztem most már, hogy csak egy tárgy vagyok.
Az utolsó simítások azonban elérkeztek, s minden egyes perccel egyre izgatottabbá váltam. Visszakaphatom a testem, s vele együtt eltűnik az idegen érzet, és visszakapom... azt is.
- Meg is van. - teszem le az utolsó eszközt a kezemből. Szabadabb leszek hamarosan!
Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Tue Nov 28, 2023 11:37 pm

Only one tiny thing is missing...
Élőlények… annyira értelmetlen szerkezetek. Csupa érzelem, meg ösztön… nem véletlen, hogy a pusztulások már elkerülhetetlen…
Bo viszont abban a kegyben részesült, hogy ezt láthatja is. Kiváltság, amivel úgy tűnik, hogy már megint nem akar élni. Kár.
Oldalra is döntöm a fejem, hogy egy másik perspektívából is lássam, éppen akkor, amikor… egy igen érdekes megjegyzés érkezik tőle. Ha már így alakult, marad egy ideig a tartás, majd felváltja egy írisz villanás és… egy mosoly.
- Nem. Az én igényeim ki vannak elégítve. - a számításaim szerint sértettséget, esetleg szégyent vár el tőlem, így eszemben sincs neki ezt megadni. Ahhoz ugyanis nem elég jó programozó, hogy ilyen szándéknak akárcsak az árnyéka is meglegyen bennem…
Ahhoz viszont igen, hogy mostanra már én adjam ki a parancsokat…
Így el is jutunk a másik terembe, ahol már ott várja a test, ami… határozottan ismerős lehet a számára.
- A tiéd? Legfeljebb volt. És esetleg lesz… - teljesen egyértelmű, hogy amennyiben most megtudja, ez a test nem az övé lesz, akkor meg akarja majd semmisíteni. Viszont, ha táplálom benne a reményt, és vele fejeztetem be.… Nem csak a saját erőforrásaimmal spórolok, hanem még inkább fokozom a tébolyát…
- Fejezd be. És lehet róla szó… - hogy ezen kijelentés, vagy valami más miatt indul el a tartályhoz, nem meghatározható a jelenlegi paraméterek alapján, de az esés… elég egyértelmű. És kifejezetten szórakoztató az értelmezésem szerint.
- Aú. Ez biztos fájt. - nem mozdulok, hiszen nem vagyok veszélyben, most már annyira sem, mint eddig. Az uralmam ugyanis teljes felette…
- Tévedsz. A 000-53X tárgyjelzést kaptad, ezért minden jogom megvan hozzá, hogy azt csináljam veled, ami szükséges. - tárgyilagos, mind az arcom, mind a hangom. De aztán megjelenik egy mosoly a szám sarkában.
- És ahhoz is, hogy azt csináljak veled, amit csak akarok… - biztos kellemetlen lehet. Remélem, hogy az… Éppen ezért…
- Szóval befejezed? - mutatok a testre, és most a mosolyt is eltüntetem az arcomról, hogy érezze a komoly szándékot. És, hogy kapja be a csalit…
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Tue Nov 28, 2023 9:52 pm

A sokk, a felismerés a szokásos fáziskéséssel ér el, s agyam még követeli, s majd követelni is fogja a régi testét, mintegy fantomtestként kezelve azt.
Válasza sokkal jobban arcul vág, mint gondoltam, s a düh helyett csak meredek rá, s inkább felállok. Ha már mással többé nem tudok már.
Belefásultam a drámákba is, most az agyam omlott össze, ahogy tudatosult benne, nincs meg a teste, amit annyi... sokkal tovább irányított, mint ameddig valójában éltem volna benne, normális esetben. S ez a hiány szinte átdobott egy másik őrületbe.
Elnevetem magam. Keserűen és eléggé lenézően.
- Csak nem hiányzik máris neked? - tudok én is szúrni, ha arról van szó, bár most inkább a veszteség őrültnek tűnő lángja csapna fel tekintentemben. Ha a régi szemem lett volna... Így csak ... funkcionál.
Gyűlölöm a parancsszavait. Amikor megértettem, miért is kaptam lábaimat nem-szervesként, egyszerre éreztem mély megalázottságot, és dühöt. Most már csak megy a lábam. A dühömmel és megalázottságomat hordozva rajta.
Esetlen is lehetnék az új testben, ami már inkább gép, azonban csak halad, mintha világlétében ezt tette volna.
Aztán érzékelem, hogy irányt veszít, vagyis oda érkeztünk, ahová a ....
Egy másodpercig állok, majd a testre mutatok.
- Az... az ... AZ ÉN TESTEM! MIT CSINÁLTOK VELE???!!! - újra elkap a pánik érzete. Azt hittem, megsemmisítették, vagy olyan baleset érte...
Ugyan, hová gondoltam, hogy ilyen volt a fejemben?
Dühösen nézek rá.
- Add vissza a testem! A testem! Vissza akarom kapni!
Odarohannék a tartályhoz, de mivel visszakaptam az irányítást, és még mindig nem érzem a paramétereket, megint pofára esek. Felnyögök, mert ez fáj.
Akkor is felkapaszkodok a tartály szélébe kapaszodva, előbb nekidőlve a tartály oldalának, hogy felhúzzam magam.
- Nem volt jogod hozzá!
Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Tue Nov 28, 2023 8:06 pm

Only one tiny thing is missing...
Szépen, lassan (ez én mércémmel mérve különösen alacsony sebességgel…) kezdi felismerni, hogy… most különösen nehéz helyzetbe hoztam. Mondhatni olyanba, ami képes… még az elméjét is megtörni. Nem mintha az lenne a célom. De nem bánnám, ha így történne.
A helyzetfelismerési képesség, és a sokk okozta tünetek ugyanis idővel minden más ösztönt felülírnak benne, és közel kerül még a rendszerleálláshoz is. Ez utóbbinak nem örülnék, mert akkor addig sem… érzékelné a leckét, amit éppen bele próbálok verni…
A káromkodás, és az azáltal kifejezett düh így még mosolyt is csal az arcomra, és nem csak azért, mert ez az egyetlen logikus reakció rá. Ez minden bizonnyal a káröröm. Ami elméletben káros, a valóságban nagyon is kellemes érzés. Mindenkinek ajánlom.
- Azt nem inkább te szeretnéd? - kedves, és szinte érdeklődő a  hangom. A folytatás viszont már jóval keményebb hangnemben érkezik.
- Bár jelenleg nincs erre alkalmas szerved. - viszonylag hamar megérkezik a mosoly gesztus is, illetve… még valami. Pontosan három másodperccel később.
- GYERE. - a parancsszó egyszerű, és hatásos. Az általam létrehozott szervei azonnal engedelmeskedni is kezdenek, és megmozdítják őt, még akkor is, ha próbál ellenállni. Bármikor felül tudom írni a működését, így egy újabb, csak üzenetben elküldött program sorral, azt is meghatározom, hogy miképp kövessen.
Tekintve, hogy ül, és a lábait is magafelé húzta, a rák járással jut el a leghamarabb hozzám. Feltéve, hogy én nem lépnék odébb… Elindulok ugyanis a másik terembe, ahol várja még egy meglepetés…
Követ, és ez ellen semmit sem tehet. Addig viszont nem szólok, amíg át nem érünk a másik terembe. A mondandóm ugyanis ott érvényes.
- Ezen a testen dolgozhatsz. - engedélyt adok rá, és közben a követés parancsot is visszavonom. Újra tud mozogni, ‘szabadon’. Ha ki akarna menni, természetesen ismét kénytelen lennék… én irányítani, de egyelőre nem akarom. Ha megnézi, hogy a szerkezet éppen az ő testét építi, és már csak néhány helyen kell a bionikus alkatrészeknek felépülni…, akkor még a remény is feléledhet benne, hogy ezt a testet ő kapja meg. Nagy kár, hogy nem…
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Bo Goody Mon Nov 27, 2023 10:32 pm

Most csak ez van?! Elég rondán nézek rá, vagy inkább előre, szavaira.
Az arcon csippentésére nem csak azért kapom el a fejem, mert megalázó. Hanem mert... nagyon fáj? Megérintem az arcom, nem-e hagyott ott valamit, ami ezt okozza, de nem érzek semmit.
De aztán a düh győz, s istenes erővel belevágok a tükörbe. Amire nem számítottam, az a kíméletlen fájdalom. Csakhogy nem így fájt a kezem eddig, ha belevágtam a falba...
Most másért ordítok fel, s kapom mellkasomhoz a kezem. Mind a tükör, mind a kezem azonnal elkezd visszarendeződni, a nanorészecskéknek hála. Csakhogy érzem minden egyes pillanatát, ahogy a mesterséges szövet rendeződik.
Kérdése is eljut hozzám, s rájövök, miért kérdezi. A hangom...
De a fájdalom most erősebb, a sokk is.
Ami fokozatosan úrrá lesz rajtam, s érzem, ahogy beszippant.
Felnyögök, ahogy megmarkolja a vállamat. Ennek sem kéne így fájnia.
Nem tudom, a dühöm erősebb, vagy a sokk, egyelőre a falnak hátrálok, kezem még mindig mellkasomhoz fogva.
Érzem, ahogy a határán táncolok a rendszerösszemloásnak, s csak lecsúszok a fal mentén, ülésbe, magamhoz húzom lábamat is, s csak lélegzek. Az még megy. Még a sajátom. Igyekszek ebbe kapaszkodni, de egy pillanatra valóban befagy a rendszer, s nanomásodperceken múlik, hogy le ne álljon.
Nem érzem a könnyeim sem, az sem tud már folyni, szüségtelen egy mechanikus szerkezetnek a könny, s ettől még jobban kiborulok, csak zihálok, fogalmam sincs, mikor éri el a csúcsot, kezd csendesedni, végül csak marad a csend, vagyis a légzésem.
A kezem már régen rendbejött, de még mindig úgy dédelgetem, mintha valóban sérült szövet lenne. Meredek magam elé. Fogalmam sincs, hányszor őrültem már meg, egy idő után már nem számoltam, hányszor kattantam be, s indítottak újra, ám egy idő után ebbe is belefásultam, ezért sem ment most sem átbillenni a másik oldalra. Nem használ, nem segít.
Egy ideig meredek rá, s nagyon nyelvem hegyén van a “seggfej” szó, ám valami egészen más jön ki belőlem végül.
- B@zd meg a hibádat. - már nem kívánom és nem keresem, hogyan tudjam őket megszűntetni. Egyrészt hatalmas birodalmat hoztak létre, másrészt...
Előbb-utóbb meglesz majd az alkalom....
Bo Goody
Bo Goody

Play by : Luke Eisner

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Ivy Kingsley Sun Nov 26, 2023 11:21 pm

Only one tiny thing is missing...
Nem boldog. Ez szomorú. A szám széle lefelé is görbül, és néhány másodpercre… az a kifejezés jelenik meg az arcomon, ami azt sugallja “Sajnálom”. Aztán valamilyen kósza program részlet miatt… végül kellemes, és elégedett mosoly csúszik az arcomra.
- Hát ez kellemetlen. Most csak ez van. - a szavaim, és az arcom nincs összhangban, de ezt épp így akarom. Zavarodjon csak össze még jobban. Emlékezzen csak rá, hogy… milyen súlyos hibát követett el a múltban…
Aztán meg is érintem, hogy ellenőrizni tudjam az érzékelését. Tudom, hogy nincs benne hiba. De ő még ezt nem tudja…
Csattan is az ökle a tükörbe, amikor rájön…
- Ne haragudj. Nem értem. Mit is mondtál? - közelebb hajolok, és még azt a gesztust is felveszem, amikor sérült hallás esetén a humanoidok a fülükhöz rakják a kezüket, hátha az segít szabályozni a hangerőt. Valójában persze arra célzok, hogy még a hangja sem az, amit megszokott. Azt egy véletlenszerű kód sorral generáltam, ahol csak az volt paraméternek megadva, hogy… magas frekvencia, és selymes érzet, a férfi nemi hormonok pedig ne zavarjanak be…
Idővel viszont látom, hogy elértem a kívánt hatást (az adott szituációhoz viszonyítva), így ismét közelebb lépek hozzá. Finoman végig simítok a vállán, szinte kellemesen. Majd a füléhez hajolva suttogni kezdek.
- Sajnálom. Azt hittem tetszeni fog. De még alakíthatunk rajta. Van nálunk bőven erőforrás hozzá. - még a hangom is kedves, minden azt tükrözi a számára, hogy valóban sajnálom, és ezért most megoldást kínálok. Egy apró hiba azonban csúszik a gépezetbe. Ugyanis, mikor elhajolok tőle, önkéntelenül simít egy erősebbet a kezem a vállán, ezzel már fájdalmat okozva.
Jobban kell figyelnem…
- Menjünk át a keltetőbe. Ott kiküszöböljük a hibát. - vagyis ő fogja. És nem azt a hibát, amit ő gondol. De ezt majd hamarosan megtudja…
Ivy Kingsley
Ivy Kingsley

Profession : Good Boy Owner
Play by : Tricia Helfer

Back to top Go down

Only one tiny thing is missing... - Page 4 Empty Re: Only one tiny thing is missing...

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum