Log in

I forgot my password

Latest topics
But I can't help falling...

Hailey Reed Thu Apr 25, 2024 8:28 pm

Big Change

Queil Gryth Wed Apr 24, 2024 8:00 pm

Go Round

Lyndar Onis Tue Apr 23, 2024 9:02 pm

Dobókocka

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 8:00 pm

New Home?

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 7:52 pm

Square no. 1

Zora Lavigne Sun Apr 21, 2024 10:05 pm

Bring back... HER

Dariel Deveroux Sun Apr 21, 2024 8:41 pm

Just.... flush it ...

Rynal McKenzie Sat Apr 20, 2024 9:59 pm

Lucid Dreaming?

Dylan Leclaire Thu Apr 18, 2024 9:00 pm

Holding Space

Adrian Archard Wed Apr 17, 2024 8:48 pm

Not Again

Naarn Ronal Tue Apr 16, 2024 10:01 pm

(Not Under) The Bridge

Zora Lavigne Thu Apr 11, 2024 10:03 pm

Passing...

Regulus Zion Thu Apr 11, 2024 8:44 pm

The age of Aquarius

Sebastian Scorse Tue Apr 09, 2024 8:37 pm

Riding Off Into the Sunset

Kylie Youkou Sat Apr 06, 2024 10:00 pm

Feather Party

Shyrrak Dav Fri Apr 05, 2024 9:06 pm

Yes... or Yes?

Naarn Ronal Tue Apr 02, 2024 9:53 pm

Your time is up!

Kyran Shemar Tue Apr 02, 2024 7:53 pm

It's time

Zora Lavigne Tue Apr 02, 2024 7:52 pm

Just a perfect day

Enzo Conti Tue Apr 02, 2024 7:49 pm

Just a little... bump?

Rose Jackson Sun Mar 31, 2024 11:25 pm

Clouds and Smoke (and Mirror?)

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:56 pm

Pow(d)er and Girls

Linus Higgins Sun Mar 31, 2024 9:44 pm

Cats and Water? Not the best...

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:26 pm

Boots on the G...! Noooo... high heelsss!!!!

Lena Ylton Sat Mar 30, 2024 9:29 pm

Lesson (minus) One

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 10:27 pm

Nice Try

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 9:56 pm

Dreams Come True

Edmund Fahey Tue Mar 26, 2024 10:30 pm

Last Chance

Hailey Reed Tue Mar 26, 2024 7:54 pm

Arrivals

Rose Jackson Mon Mar 25, 2024 11:04 pm

Dress Coded

Rancar Colt Mon Mar 25, 2024 10:03 pm

Run Boy Run

Joaquin Pascal Sun Mar 24, 2024 10:48 pm

Meetings are not my favorite

Scott Lavigne Sun Mar 24, 2024 9:27 pm

Ace high

Gaspard Michoel Sat Mar 23, 2024 10:45 pm

Only one tiny thing is missing...

Chris Johanson Sat Mar 23, 2024 10:02 pm

The Plan

Trohan Colt Fri Mar 22, 2024 10:35 pm

Some beatiful News

Mia Hamish Fri Mar 22, 2024 7:34 pm

Couch Potato

Grant Leclaire Wed Mar 20, 2024 9:14 pm

One drop one Time

Erys Colt Tue Mar 19, 2024 8:14 pm

Nothing as it is

Hailey Reed Sat Mar 16, 2024 9:18 pm

Tracking

Denise Daal Sat Mar 16, 2024 8:55 pm

Looking in the mirror.. almost

Devon Deveroux Thu Mar 14, 2024 9:21 pm

Relation... SHIP

Frederik Spade Mon Mar 11, 2024 8:26 pm

How Do I Say Goodbye

Queil Gryth Fri Mar 01, 2024 9:47 pm

Wrong number...

Jamil Howell Tue Feb 27, 2024 10:02 pm

A new master

Shokan Thram Mon Feb 26, 2024 7:45 pm

Beginning and Ending

Sekani Onis Fri Feb 23, 2024 9:30 pm

The first time...

Olivia West Sat Jan 27, 2024 12:37 am

Constellation Map

Galactic Center Thu Jan 18, 2024 9:34 pm

Mystery School

Galactic Center Mon Dec 25, 2023 9:30 pm

Rang - Founders/Alapítók

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 10:41 pm

Dimenziólény - Angyal

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:09 pm

Dimenziólény - Blueprinters

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:05 pm

Whatever it takes?

Thomas Wilfey Mon Dec 11, 2023 8:20 pm

Karma is a Bit...

Layla Clark Sat Dec 09, 2023 10:09 pm

Bolita Bár - Jaxon & Eric

Eric Castor Tue Dec 05, 2023 8:41 pm

What have we done...

Mara Rover Fri Dec 01, 2023 8:24 pm

Surprise in a book

Kenneth Mezyon Thu Nov 30, 2023 8:03 pm

A heartwarming meeting

Devon Deveroux Mon Nov 27, 2023 11:14 pm

Leírás - A.I.

Galactic Center Sat Nov 25, 2023 9:58 pm

Beloved kids

Alana Sanders Fri Nov 24, 2023 9:21 pm

Youngsters

Aylmer Oshek Tue Nov 21, 2023 9:07 pm

I am sorry...

Noah Black Thu Nov 16, 2023 7:55 pm

When the awan is ready...

Dario Carter Wed Nov 15, 2023 6:17 pm

Layla Clark

Layla Clark Mon Nov 06, 2023 7:54 pm

A dessert... for you

Aylmer Oshek Sun Nov 05, 2023 11:01 pm

Hello?

Dariel Deveroux Sat Oct 28, 2023 9:24 pm

Jydai Rend

Galactic Center Mon Oct 23, 2023 7:58 pm

Family at first

Linus Higgins Thu Oct 19, 2023 9:32 pm

Volta

Great Attractor Thu Oct 19, 2023 9:06 pm

The next chapter

Liam Hanson Tue Oct 10, 2023 9:27 pm

On stage One

Linus Higgins Tue Oct 10, 2023 9:02 pm

Dad?

Noah Black Mon Oct 09, 2023 10:27 pm

Route 66

Ayda Rygel Mon Oct 09, 2023 10:11 pm

Not just a sword

Shokan Thram Mon Oct 09, 2023 8:54 pm

Knight's tale

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 10:17 pm

Parent trap

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 9:22 pm

D. is all around you

Carlos D. Force Sun Oct 08, 2023 8:42 pm

Fresh Blood

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 8:18 pm

I found Him!

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 8:01 pm

Oops, I did it again...

Shokan Thram Sun Oct 08, 2023 12:14 am

Master to Master

Carlos D. Force Sat Oct 07, 2023 9:26 pm

Finding harmony

Somayeh Nazyr Fri Oct 06, 2023 9:27 pm

Some Support

Ezume Sato Thu Oct 05, 2023 10:41 pm

Something FAMILY-ish

Jezabel Mendez Thu Oct 05, 2023 12:18 am

R2 - nem 3CPO

Rose Jackson Wed Oct 04, 2023 11:11 pm

Evening Party with a LittleBig Surprise

Zora Lavigne Wed Oct 04, 2023 12:01 am

Makkaláma

Anahera Pass Tue Oct 03, 2023 8:29 pm

To be or Not to Be

Zaphina Steal Sun Oct 01, 2023 10:35 pm

Transition

Sekani Onis Sun Oct 01, 2023 8:01 pm

Grandkids & other Disasters

Nyra Lamar Sun Oct 01, 2023 12:32 am

The future is bright

Olivia West Sat Sep 30, 2023 11:02 pm

What a ... news

Rose Jackson Sat Sep 30, 2023 9:24 pm

New cha(i)nce

Jezabel Mendez Fri Sep 29, 2023 11:30 pm

France in the '50s

Devon Deveroux Fri Sep 29, 2023 10:33 pm

Eye on the target

Eric Castor Fri Sep 29, 2023 8:29 pm

Letting go of the Past

Sekani Onis Thu Sep 28, 2023 11:36 pm

At Home

Olivia West Thu Sep 28, 2023 8:57 pm


Relation... SHIP

2 posters

Go down

Relation... SHIP Empty Re: Relation... SHIP

Post  Frederik Spade Mon Mar 11, 2024 8:26 pm

Érzem a derűjét, és valamennyire hatással is van rám. Megnyugtat. Nem akarom ugyanis, hogy bárkire is hatással legyen, ami bennem kavarog. Még akkor sem, ha terapeutaként, feltételezhetően meg tud birkózni szinte mindennel, ami és aki elékerül…
- Biztosan. - figyelni fogok rá legközelebb, ha másra nem is. Leanderek. Azokat pont ismerem.
Akkor viszont elbizonytalanodom, amikor meglátom a mappát a kezében. Tudom, hogy mennyi minden van benne, sokaknak egy élet is kevés, hogy annyi traumát összegyűjtsenek, mint én. Éppen ezért is hagytam ott a sereget. És mindent, amit az jelentett nekem.
De a nemrég történtek bebizonyították, hogy még mindig a rossz döntések bűvkörében szenvedek. Hogy továbbra sem tudok, vagy még rosszabb esetben akarok, elszakadni a negatív érzésektől. Pedig tudatosan… másra sem vágyom, mint hogy békében, és nyugalomban élhessem az életem.
- Azt hiszem igen. Legalábbis sosem akartam, hogy gondjaim legyenek az életben. Mégis… tartok tőle, hogy épp a saját döntéseim akadályoztak benne. Hogy végül mindig rosszul választok, legyen az iskola, karrier, vagy… valami egyéb faktor. - a kapcsolatokban sem volt szerencsém, bár ennél legalább bízhatok abban, hogy két emberen múlott a dolog. Nem akarom mindenáron nyakamba venni a világ összes terhét, mégis… valahogy mégis sikerül. Akik fontosak a számomra, azokért tűzbe mennék. És mentem is már korábban…
- A kiküldetések… kétségkívül nyomot hagytak bennem. Amikor visszatértem, volt néhány beszélgetésem egy terapeutával, de amikor kiléptem a seregből, a lehetőség elúszott. Nem akartam csak azért maradni, hogy valaki fizesse a kezeléseket. - inkább én fizettem, amíg tudtam, majd, amikor nehezebb lett anyagilag… bíztam abban, hogy az új karrier majd erőt ad. Így is lett. Egészen a balesetig…
Frederik Spade
Frederik Spade

Play by : Mihail Varshavski

Back to top Go down

Relation... SHIP Empty Re: Relation... SHIP

Post  Nikolaj Hedwigson Thu Mar 07, 2024 9:46 pm

Relationships
Frederik - Terra - Jelen

- Nagyszerű! - akkor kávé jön nekem, igaz, most egy koffeinmenteset készítek, mert a sima még a normális testemet is megkergeti.
Még szép, hogy látom, ahogy a vízért nyúl, s magához veszi.
És azt is, ahogy ül....
- Majd legközelebb talán láthatóbb lesz. - mosolygok továbbra is. Ha volt katonaként ezt nem veszi észre, akkor még mindig nem tud kilátni önmagából. Ezért is szoktam erre rákérdezni.
Nem kérdésként tettem fel, hogy az ő mappája-e. Az övé, a katonaságtól is megkaptam az anyagát és a munkahelyétől is. Ám nem javítom ki, hanem csak elegánsan bedobom az egészet a fiókba, és jól be is csukom.
Mert erre van szükségük. Úgy jönni hozzám, hogy tiszta lap a részemről, s úgy rá fog találni a kivezető útra.
S megvárom a kérdésemre a válaszát. Látom, hogy össze akarja szedni magát, s azt is, hogy válaszolni fog. A kávé pedig hamar fogy, mert expresso kávét kedvelem, a lötyi részét meghagyom a nagy küblis rajongóknak.
- Ez egy nagyon jó kezdet. - teszem le a csészét. - És próbáltad már ezt elérni? Mit érzel, mi akadályozott benne? - a szívem facsarodik. Mert egy részét tudom, s az sosem lesz a mappákban.

Emme

Nikolaj Hedwigson
Nikolaj Hedwigson


Back to top Go down

Relation... SHIP Empty Re: Relation... SHIP

Post  Frederik Spade Tue Mar 05, 2024 9:22 pm

A teraputa kifejezetten jókedvűnek tűnik. Ez persze némiképp össze is zavar, mert… igazából azt vártam, hogy ő is számon fog kérni engem a történtekért. Tud mindent, sőt az aktámat is elküldtem neki, így… nem értem miért örül nekem ennyire.
De határozottan jól esik, és kisebb lesz a torkomban lévő gombóc…
- Köszönöm. Nincs bajom a kávé illatával. - igazából nem szeretem túlzottan, de a kávé nem egyszer mentette meg az életemet. Szó szerint… Egy kicsit sem vicces őrségben elaludni, és koffein nélkül bizony komoly bajban lettünk volna. A tablettát ugyanis nagyon nem szeretem.
Egy ideig hezitálok ugyanaz ülőhely fölött, valamiért azt érzem, hogy jobb lenne állni, de mire Nikolaj visszajön, már helyet foglaltam. Még én is érzem, hogy egy apró gombócban, ezért igyekszem, legalább kihúzni magam.
Nem töltök azonnal az italból, de a palackot ösztönösen közelebb húzom magamhoz. Megszokás…
- Igen. Bár… a leandereket én nem is láttam. - biztosan ott van, ahol mondja, csak nem igazán tudtam koncentrálni az utazásra. Örültem neki, hogy egyáltalán megérkeztem. Azt ugyanis nem tudnám pontosan felidézni, hogy milyen úton jöttem.
Ez… pedig nyilván nem egy jó jel. Ahogy az sem, hogy úgy fogja a kezében a mappámat, mintha legyezésre lenne alkalmas meleg időben…
- Igen. - bólintok, bár ez csak egy feltételezés. Nem látok rá a névre a mappán, csak sejtem, hogy nem valaki más irataival kérkedik előttem. Annak nem lenne semmi értelme.
Ahogy minden bizonnyal annak sem, hogy csak ülök teljesen némán, még a számat is eltátva, amikor közli, hogy nem érdekli az akta. Lefagyok, érezhetően és láthatóan…
Nem tudom, hogy hány másodperccel (vagy perccel…) később fogom fel a szavait, a kérdést, és persze a válaszomat. Talán nyertem némi időt azzal, hogy a kezembe vettem a palackot, és piszkálni kezdtem a cimkét, de tényleg nem azért vagyok itt, hogy csak üldögéljek.
Ezért összeszedem magam.
- Szeretnék visszatalálni saját magamhoz. Enyhíteni akarom a nyomást, amit érzek. Meg akarom találni a békét, és a harmóniát az életemben. - igazából nem, teljesen arra válaszoltam, amit kérdezett. Elvárások ugyanis nincsenek bennem. Ez inkább… az, amit szeretnék elérni az életemben. Ha ugyanis ez nem sikerül…
Akkor nem sok értelme van már a létezésemnek…
Frederik Spade
Frederik Spade

Play by : Mihail Varshavski

Back to top Go down

Relation... SHIP Empty Re: Relation... SHIP

Post  Nikolaj Hedwigson Sat Mar 02, 2024 11:08 pm

Relationships
Frederik - Terra - Jelen

Muszáj vagyok rejteni mind széles mosolyom, mert örülök, hogy látom, mind pedig aggodalmam. Akikkel eddig időnként dolgoztam, mert ezzel segítettem ébredésüket, egyik sem mezőn szekkenős, gyerekálmokról beszéltek. Terra brutálisan kemény. Nem véletlen, hogy az ide érkező önkéntesek kapják a legkeményebb kiképzést, s erősen megválogatják, kik engednek leszületni. De még így is van, aki nem bírja, s inkább visszatér. Megértem őket, komolyan megértem. Éppen ezért a büszkeséget is takarnom kell tekintetemből. Pedig mélyen meghajolok előtte gondolatban.
- Reméltem is!
Bólintok, hogy vizet kér, s máris beljebb haladunk, a fogadótérből több ajtó nyílik, az egyikbe nyitok be, ami egy kellemes méretű, ízlésesen berendezett iroda. Kanapéval! Mert az szükséges. Egy lakberendezőt kértem meg, mert mire én kitalálom, melyik évben milyen berendezés volt, sokáig keresgélnék.
- Foglalj helyet! - mutatok a kanapé felé, ahol fotelek is vannak. - Mindjárt hozom a vizet. Magamnak kávét hozok, de ha az illatát nem kedvelek, szólj nyugodtan. - csak válasza után fordulok ki a fogadótérbe, át a konyhába, Ahol a palackozott vizet kapom ki a hűtőből, míg a kávékapszula kiengedi jellegzetes illatát a készülő nedűnek. Nagyon szeretem ezt az italt, számomra igazi egzotikum.
A kis csészével, egy pohár és palackkal a kezemben lépek vissza. A kávét az íróasztalra teszem, s a poharat leteszem elé, a palackozott víznek pedig kicsavarom a kupakját, de nem töltök. De ezzel jelzem, hogy nyugodtan igyon, ha jól esik neki.
- Könnyű volt idetalálni? Azt hiszem, a leanderek miatt el sem lehet téveszteni. - mosolygok rá egy pillanatra. Nem a szokásos terapeuta vagyok, tudom. A lapocska mégis ott díszeleg (mondhatjuk, hogy illegális? Végül is nem, mert még azt is sikerült beletenni, hogy hivatalosan is az vagyok), hogy ezzel foglalkozom.
- Ez itt, a te mappád. - emelem fel a vaskos anyagot, hiszen nem csak ez a munkahelyi anyag van benne. Nehéz szívvel is olvastam végig, többször megálltam benne, hogy gondolatban átöleljem őt, körbevéve szeretetemmel.
- Csakhogy engem nem ez érdekel. - dobom be a fiókba, s térddel be is csukom, majd a fotelba ülök, már kezemben a kávéval.
- Az már viszont sokkal inkább, hogy te mit akarsz. - ránézek. - Mit szeretnél elérni a terápia befejeztével, Frederik?- hoppá. Majdnem a rendes nevén szólítottam. Figyelmeztetem magam, hogy hol is vagyunk, s a szavaira figyelek.

Emme

Nikolaj Hedwigson
Nikolaj Hedwigson


Back to top Go down

Relation... SHIP Empty Re: Relation... SHIP

Post  Frederik Spade Fri Mar 01, 2024 9:08 pm

Szó nélkül elfogadtam a terápiára tett javaslatot. Persze a javaslatnál jóval erősebb volt a ‘nyomás’, de ha nem így lett volna, akkor sem tiltakoztam volna. Elveszítettem az egyensúlyt, és senkinek sem jó, ha így maradok…
A rémálmok ugyanis visszatértek. Megváltoztak ugyan, de az intenzitásuk ugyanaz, és az alvás ezáltal komoly kihívássá vált.
A munka miatt viszont legalább nem kell ‘aggódnom’. Csak a gyerekek hiányoznak. Nagyon…
Majdnem négy órát tudtam aludni az éjszaka, ezért a szemem alatt tanyát vert karikák egy árnyalattal halványabbak, amikor megérkezek a terapeutához. A nevén kívül nem tudok semmit, de talán ez nem is baj. Szeretnék őszintén bízni abban, hogy segíteni fog, és nem veszi félvállról a munkáját, mint néhány kirendelt pszichológus a seregnél…
És akkor még szerencsések azok a veteránok, akik egyáltalán kaphatnak segítséget…
Mélyet sóhajtok, mielőtt bekopogok, és… várok. Hallom odabent a mozgást, és… egy enyhe puffanást is. Épp csak egy kicsit rezzenek össze, ezért mire ajtót nyitnak a számomra, már teljesen ‘rendezett’ vagyok.
- Üdv. Én Frederik vagyok. - meglep, hogy tegez, és hirtelen nem tudom, hogy nekem is viszonozni kéne, avagy sem. Ezért egyelőre semleges választ adok, és természetesen beljebb lépek a helyiségbe. A furcsa érzetet, ami elkapott, pedig egyelőre elengedem.
Csak az nagyon makacsul visszaakar térni, amikor ismét a férfi felé fordulok az “egy pillanat” kijelentést követően… Hiszen… mintha ismerős lenne a számomra. Nem a kinézete miatt…
Alig észrevehetően megrázom a fejem, és elkezdek ülőhelyet keresni magamnak. Arra pedig rájövök, hogy azzal még nem kínált, így egyelőre csak állok a szoba egyik sarkában.
- Egy kis víz jól esne, köszönöm. - pillanatnyi, megkönnyebült mosoly szökik az arcomra, hogy aztán úgy tűnjön el, mintha nem is létezett volna. A furcsa ismerősség érzését ugyanis felváltja az… idegesség. Tartok tőle, hogy valami nagyon félre fog itt menni…
A csevegés pedig éppen ezért, egyelőre nem megy. Csak állok, egész addig míg helyet nem kapok.
Frederik Spade
Frederik Spade

Play by : Mihail Varshavski

Back to top Go down

Relation... SHIP Empty Relation... SHIP

Post  Nikolaj Hedwigson Thu Feb 29, 2024 11:06 pm

Relationships
Frederik - Terra - Jelen

Csendesen figyeltem egy ideig a képet az adatoknál. Tudom ki ő, pedig még sosem “találkoztam” vele. Tudtuk, hogy el fog jönni az életében egy pillanat, amikor elkezd emlékezni. És hogy az nem feltétlenül lesz kellemes. Nos, ez a mérföldkő elérkezett, s ideje színre lépnem. Neki fogalma sincs, ki vagyok. Persze, pszichoterapeuta, ennyi bizonyos, a kapott cédula a falon ezt minősíti. Azonban mi egészen máshonnan ismerjük egymást...
Nincs asszisztensem, se titkárom. Így könnyebb az álca, noha bevonhattam volna valakit, aki segített volna nekem. Lendal időnként beugrik hozzám, ha olyan eset van, nagyszerűen töröl emlékeket, de sosem teszi örömmel. De oka van a felejtésnek, mint ahogy a terraiak egoja, vagy felsőbb haverja dönthet úgy, hogy jó, akkor most megnyomjuk a delete gombot.
Én nyitok ajtót az érkezőnek. Mindig nekimegyek az ajtónak, mert elfeledkezem arról, Terrán vagyok, ahol minden sokkal... mechanikusabb.
- Üdv, Nikolaj vagyok. Gyere csak beljebb. - a küszöb alatt olyan rajzolatokat rejtettem el, amely kirakja a szűrét a nemkívánatos kísérőknek és elemeknek. Ez időnként nem a legjobb dolog, de valóban csak az illetővel, segítőivel akarok lenni, mert valójában sosem a pácienshez beszélek. Időnként azonban előfordul az, ami most történik: ahogy becsukom az ajtót, s már a kávét kérdezném, amikor a csengő újra megszólal.
- Egy pillanat. - tartom fel a kezem, majd kinyitom az ajtót, mint aki körbenéz, ám úgy állok meg, hogy rálépek a jelre, így a kintrekedt utolsó segítő is be tud slisszanni.
- Bocsiiii... - azzal be is csukom az ajtót.
S az öcsém áll előttem. Úgy megölelném bátorságááért.
- Kávét? Teát, esetleg inkább vizet?




Emme

Nikolaj Hedwigson
Nikolaj Hedwigson


Back to top Go down

Relation... SHIP Empty Re: Relation... SHIP

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum