Log in

I forgot my password

Latest topics
But I can't help falling...

Hailey Reed Thu Apr 25, 2024 8:28 pm

Big Change

Queil Gryth Wed Apr 24, 2024 8:00 pm

Go Round

Lyndar Onis Tue Apr 23, 2024 9:02 pm

Dobókocka

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 8:00 pm

New Home?

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 7:52 pm

Square no. 1

Zora Lavigne Sun Apr 21, 2024 10:05 pm

Bring back... HER

Dariel Deveroux Sun Apr 21, 2024 8:41 pm

Just.... flush it ...

Rynal McKenzie Sat Apr 20, 2024 9:59 pm

Lucid Dreaming?

Dylan Leclaire Thu Apr 18, 2024 9:00 pm

Holding Space

Adrian Archard Wed Apr 17, 2024 8:48 pm

Not Again

Naarn Ronal Tue Apr 16, 2024 10:01 pm

(Not Under) The Bridge

Zora Lavigne Thu Apr 11, 2024 10:03 pm

Passing...

Regulus Zion Thu Apr 11, 2024 8:44 pm

The age of Aquarius

Sebastian Scorse Tue Apr 09, 2024 8:37 pm

Riding Off Into the Sunset

Kylie Youkou Sat Apr 06, 2024 10:00 pm

Feather Party

Shyrrak Dav Fri Apr 05, 2024 9:06 pm

Yes... or Yes?

Naarn Ronal Tue Apr 02, 2024 9:53 pm

Your time is up!

Kyran Shemar Tue Apr 02, 2024 7:53 pm

It's time

Zora Lavigne Tue Apr 02, 2024 7:52 pm

Just a perfect day

Enzo Conti Tue Apr 02, 2024 7:49 pm

Just a little... bump?

Rose Jackson Sun Mar 31, 2024 11:25 pm

Clouds and Smoke (and Mirror?)

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:56 pm

Pow(d)er and Girls

Linus Higgins Sun Mar 31, 2024 9:44 pm

Cats and Water? Not the best...

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:26 pm

Boots on the G...! Noooo... high heelsss!!!!

Lena Ylton Sat Mar 30, 2024 9:29 pm

Lesson (minus) One

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 10:27 pm

Nice Try

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 9:56 pm

Dreams Come True

Edmund Fahey Tue Mar 26, 2024 10:30 pm

Last Chance

Hailey Reed Tue Mar 26, 2024 7:54 pm

Arrivals

Rose Jackson Mon Mar 25, 2024 11:04 pm

Dress Coded

Rancar Colt Mon Mar 25, 2024 10:03 pm

Run Boy Run

Joaquin Pascal Sun Mar 24, 2024 10:48 pm

Meetings are not my favorite

Scott Lavigne Sun Mar 24, 2024 9:27 pm

Ace high

Gaspard Michoel Sat Mar 23, 2024 10:45 pm

Only one tiny thing is missing...

Chris Johanson Sat Mar 23, 2024 10:02 pm

The Plan

Trohan Colt Fri Mar 22, 2024 10:35 pm

Some beatiful News

Mia Hamish Fri Mar 22, 2024 7:34 pm

Couch Potato

Grant Leclaire Wed Mar 20, 2024 9:14 pm

One drop one Time

Erys Colt Tue Mar 19, 2024 8:14 pm

Nothing as it is

Hailey Reed Sat Mar 16, 2024 9:18 pm

Tracking

Denise Daal Sat Mar 16, 2024 8:55 pm

Looking in the mirror.. almost

Devon Deveroux Thu Mar 14, 2024 9:21 pm

Relation... SHIP

Frederik Spade Mon Mar 11, 2024 8:26 pm

How Do I Say Goodbye

Queil Gryth Fri Mar 01, 2024 9:47 pm

Wrong number...

Jamil Howell Tue Feb 27, 2024 10:02 pm

A new master

Shokan Thram Mon Feb 26, 2024 7:45 pm

Beginning and Ending

Sekani Onis Fri Feb 23, 2024 9:30 pm

The first time...

Olivia West Sat Jan 27, 2024 12:37 am

Constellation Map

Galactic Center Thu Jan 18, 2024 9:34 pm

Mystery School

Galactic Center Mon Dec 25, 2023 9:30 pm

Rang - Founders/Alapítók

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 10:41 pm

Dimenziólény - Angyal

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:09 pm

Dimenziólény - Blueprinters

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:05 pm

Whatever it takes?

Thomas Wilfey Mon Dec 11, 2023 8:20 pm

Karma is a Bit...

Layla Clark Sat Dec 09, 2023 10:09 pm

Bolita Bár - Jaxon & Eric

Eric Castor Tue Dec 05, 2023 8:41 pm

What have we done...

Mara Rover Fri Dec 01, 2023 8:24 pm

Surprise in a book

Kenneth Mezyon Thu Nov 30, 2023 8:03 pm

A heartwarming meeting

Devon Deveroux Mon Nov 27, 2023 11:14 pm

Leírás - A.I.

Galactic Center Sat Nov 25, 2023 9:58 pm

Beloved kids

Alana Sanders Fri Nov 24, 2023 9:21 pm

Youngsters

Aylmer Oshek Tue Nov 21, 2023 9:07 pm

I am sorry...

Noah Black Thu Nov 16, 2023 7:55 pm

When the awan is ready...

Dario Carter Wed Nov 15, 2023 6:17 pm

Layla Clark

Layla Clark Mon Nov 06, 2023 7:54 pm

A dessert... for you

Aylmer Oshek Sun Nov 05, 2023 11:01 pm

Hello?

Dariel Deveroux Sat Oct 28, 2023 9:24 pm

Jydai Rend

Galactic Center Mon Oct 23, 2023 7:58 pm

Family at first

Linus Higgins Thu Oct 19, 2023 9:32 pm

Volta

Great Attractor Thu Oct 19, 2023 9:06 pm

The next chapter

Liam Hanson Tue Oct 10, 2023 9:27 pm

On stage One

Linus Higgins Tue Oct 10, 2023 9:02 pm

Dad?

Noah Black Mon Oct 09, 2023 10:27 pm

Route 66

Ayda Rygel Mon Oct 09, 2023 10:11 pm

Not just a sword

Shokan Thram Mon Oct 09, 2023 8:54 pm

Knight's tale

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 10:17 pm

Parent trap

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 9:22 pm

D. is all around you

Carlos D. Force Sun Oct 08, 2023 8:42 pm

Fresh Blood

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 8:18 pm

I found Him!

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 8:01 pm

Oops, I did it again...

Shokan Thram Sun Oct 08, 2023 12:14 am

Master to Master

Carlos D. Force Sat Oct 07, 2023 9:26 pm

Finding harmony

Somayeh Nazyr Fri Oct 06, 2023 9:27 pm

Some Support

Ezume Sato Thu Oct 05, 2023 10:41 pm

Something FAMILY-ish

Jezabel Mendez Thu Oct 05, 2023 12:18 am

R2 - nem 3CPO

Rose Jackson Wed Oct 04, 2023 11:11 pm

Evening Party with a LittleBig Surprise

Zora Lavigne Wed Oct 04, 2023 12:01 am

Makkaláma

Anahera Pass Tue Oct 03, 2023 8:29 pm

To be or Not to Be

Zaphina Steal Sun Oct 01, 2023 10:35 pm

Transition

Sekani Onis Sun Oct 01, 2023 8:01 pm

Grandkids & other Disasters

Nyra Lamar Sun Oct 01, 2023 12:32 am

The future is bright

Olivia West Sat Sep 30, 2023 11:02 pm

What a ... news

Rose Jackson Sat Sep 30, 2023 9:24 pm

New cha(i)nce

Jezabel Mendez Fri Sep 29, 2023 11:30 pm

France in the '50s

Devon Deveroux Fri Sep 29, 2023 10:33 pm

Eye on the target

Eric Castor Fri Sep 29, 2023 8:29 pm

Letting go of the Past

Sekani Onis Thu Sep 28, 2023 11:36 pm

At Home

Olivia West Thu Sep 28, 2023 8:57 pm


On stage One

2 posters

Go down

On stage One Empty Re: On stage One

Post  Linus Higgins Tue Oct 10, 2023 9:02 pm

Sajnos csalódást kell okoznom neki. De van egy olyan érzésem, hogy annyira mégsem bánja ezt… Ezért csak sokat sejtetően mosolygok, és kortyolok egyet az italomból. Meg aztán még egyet…
- Óóó… ez esetben kíváncsi vagyok, hogy milyen teendőim vannak. Jöhet sorban, ne kímélj. - színpadiasan szétteszem a kezeimet, és még a szememet is becsukom, ahogy kidüllesztem, egy kicsit a mellkasom. Ebben a pozícióban persze igen védtelen vagyok, de ez nem zavar. Szerintem nem bántana. Inkább remélem…
- Hát… még sajnos senki… - pedig én már nagyon várom az érkezésüket. Teljesen fel vagyok rá készülve, hogy elkényeztetem, és elrontom őket. A szüleik engedélyével persze. Azért a nehezét meghagyom nekik, én meg töltődöm az örömből.
- Nem-nem, az már túl sok matek. Én a genetika híve vagyok. - hát mivel rám kacsintott, egész nyugodtan én is viszonozhatom ezt a gesztust. Azzal pedig nem foglalkozom, hogy a genetika említésének fényében, ez hogyan jön ki. Remélem huncutul…
- Miért? Úgy gondolod, hogy te eléggé ismersz? - elmosolyodom, de… ott van azért az arcomon, hogy én erősen kétlem. Mert nem ismer. Úúúúúúgy nem ismer. Pedig én arra is nyitott vagyok…
- Rendben. Részemről úgy is vehetjük, hogy most ismerkedünk csak meg. - egy pillanatra becsukom a szemem, és megrázom magamat. Mintha visszateleportáltam volna a múltba. Ám ez természetesen csak játék.
- Szia. Linus vagyok. És elállítok dolgokat. Támadásokat, lélegzetet… - megpróbálom a hódító arcomat is mellékelni ezen mondathoz, de néhány másodperc múlva kitör belőlem a nevetés. Eddig sikerült elhitetni magammal. Viccnek ugyanis ez sokkal jobb, mint komoly kijelentésnek.
- Szerintem nem bukok rá, de tesztelni kéne , hogy biztos legyen. Szóval kérem azt a piros masnit. - a kezemet nem nyújtom előre, mert a pohár még nálam van, és inkább innék még. Nem érzem az erejét. Szóval ha épp nincs Dylmairnál az üveg, töltök magamnak. És persze neki is. Legyen csak tele a pohara. Ha már ő hozta az italt…
- Csak nyugodtan. Nyitott könyv vagyok. Többnyire. - tényleg nem vagyok egy titkolózó típus. Fölösleges. Az Alapító családom egyébként is tud mindent. Akkor miért kéne éppen másokkal szemben szemérmesnek lennem? Aki akar, az így is úgyis utánam tud jönni. Más kérdés, hogy én ezt várom is…
De a gyerekeimet megvédem minden esetben, ezért igen morcos tudok lenni attól, ha rájuk mennek a Dracok. Most főleg Naarnt féltem. Ő most épp… elég sebezhető…
- Én is ezt hittem. De úgy tűnik elvesztettem a bizalmát. - ezt pedig nem foghatom egy az egyben a Dracokra. Én is hibás vagyok benne. Vagy nem? Áhh… inkább megvizsgálom a saját felelősségem is, mint hogy mindent rá kenjek a pikkelyesekre. Van már így is elég a rovásukon nálam…
- Hiszek neked. - jelentem ki, mosoly nélkül, és szigorúbb hangon. Ha ugyanis csak rajtam múlna, épp most mennék oda a kórházba, és szüntetném meg a fenyegetést… De ezt nem tehetem. Így csak hálás lehetek Dylmairnak, hogy megosztja velem ezt az információt. Az pedig tényleg nem fontos, hogy honnan tudja. Bízom benne.
- Na szép…. Főzés előtt főzzek… - nem, olyat nem tudok. De ételt tudok teremteni, egy kis technikai segítséggel. Így amikor oda megyek a ‘konyhához’, közben szólok a segítőmnek, hogy hozzon valami finom ételt, és hagyja az ajtó előtt. Aztán meg gyorsan menjen máshova…
- Az ajtó előtt megtalálod. - elmosolyodom, mert így teljesítettem a kritériumot, amit adott. Épp csak a piros masnit felejtettem el. Hamarabb is eszembe juthatott volna… A kötényt pedig felveszem, mert a Terrai műsorban is volt a szakácson.
- Az ízesítés szerintem mindneképp jót fog tenni neki. - a mosolyom elárulja, hogy nem az ételnek, és… én megint rosszra gondolok. Bár az egyáltalán nem rossz, sőt… De ideje alkotni is valamit, hogy tényleg legyen fűszerezés…
- Először is… igyunk egy pohár finom bort. Bemelegíti az ízlelést. És szép piros pozsgás lesz tőle az arc. - előveszek egy üveg port, és két poharat. Töltök mindkettőbe, majd az egyik pohár elindul a levegőben Dylmair felé. Aztán meg csalok egy kicsit. A sütőt ugyanis nem tudom elindítani, és a tervekkel ellentétben, végül valami nyers étel fog készülni.
- A helyedben én most nagyon figyelnék. Terrai hagymát fogok most aprítani, és attól mindig megindulnak a könnyeim. - még senki sem látott sírni. Jobban mondva… csak egy valaki. Akkor tehetetlen voltam. És nagyon félek tőle, hogy most Naarn esetében is az vagyok…
A hagymát elkezdem pucolni.
Linus Higgins
Linus Higgins
Alapító

Play by : Liam Neeson

Back to top Go down

On stage One Empty Re: On stage One

Post  Dylmair Rygel Mon Oct 09, 2023 9:51 pm

On Stage One
Linus - Lyra - Jelen

Kicsit felvonom a szemöldököm, tekintetemben ott van a játékosság.
- Tehát megfosztasz a kellemes fázistól? Naszép... - akkor elveszem, nekem úgy is tökéletes!
- Ha arra célzol, hogy mi a tennivalód a  neved alatt... - karba fonom a kezem, s biccentek. - Igen.
Összeszűkítem szemeim, értetlent adva.
- Ki beszélt itt unokákról... - a feladatairól beszéltünk, és ha gyerekkérdés nála feladat, ott .. naaa, akkor lapozzunk....
Félrebiccentem a fejem.
- Hogyne lehetne. Csak előbb tegyél az utolsó szám elé tükröt és olvasd el visszafelé... - kacsintok rá.
Adom a gondolkodót, majd rámutatok.
- Magad nevében beszéltél, értem én... - és tény, nem ismerem úgy, amennyire szeretném. Alapító, tele melóval, na, ezért sem kérdezem a melóiról.
- Tegyük lényegtelenné... - mert ennyi idő után valóban lényegtelenné válik az, mikor is találkoztunk először. Vagy futottunk egymásba... vagy ....
Rámutatok, végre, megértette, meg is hajolok, mint egy színész, előadás után.
Még hunyorgok az italtól, ez ismétlést kíván.
- Hát. Ha a piros masnikra buksz, azt is megkaphatod. - majd szerzek neki nyulat, s megkapja, masnival együtt...
Elégedetten hümmentek a tudtamra, s poharam máris csusszan, utántöltést kíván. Rá is dőlök a pultra, könyökölve, hogy elérje a poharam.
- Szavadon foglak. - mutatok rá. Ha bármiről lehet vele beszélgetni, én vissza nem tartom magam. Ha nem lehetne, mondjuk... akkor sem...
- Nem? - na, ezen meglepődök. - Pedig, ha valakire támaszkodhat és támaszkodni tud, az te vagy. - megkocogtatom körmömmel a poharat, ha elfelejtett volna tölteni, de inkább csak kinyúlik a kezem az üveg felé, s töltök. Előbb neki, ha ivott, azután magamnak.
- Több sárkányka is megjelent az életében, az egyikről tudsz. - ha nem tud róla, akkor majd most igen. - Ebből egy a kórháznak nevezett intézményben dolgozik, ahol a fiad is. Kicsit se triggereli a képességét, ami ez Erőt jelenti most. A gond az, hogy nem a jó irányba. Hogy honnan tudom? - inkább iszok, fel is hajtom az italt, és uhhbbrrr még mindig mar, ez jó...
De ennyi ital után enni is kéne, mert hamar berobbanok a padlópor gyűlésbe, ha így folytatom...
- Most akarok enni, főzés nélkül. De evés közben szívesen elnézegetem, ahogy kevergetsz... köténykében... - hú, hát ha én megvárom, míg elkészül a kaja, annyit piálok, hogy az al dente tuti meglesz. Talán... lehet előtte bukok a pultra...
- Aztán, ha ettem is, meglátom, milyen finomat készítesz, hogy becsatlakozzak ízesíteni... - tényleg tölteni kell még egyet, bár főzéshez bor dukál. Vörös, nehéz, fűszeres...


Emme

Dylmair Rygel
Dylmair Rygel

Origin : sirius
Play by : Cate Blanchett

Back to top Go down

On stage One Empty Re: On stage One

Post  Linus Higgins Wed Sep 20, 2023 12:55 am

Elmosolyodom, szerintem elég huncut módon. Nem akarom mondani, hogy ez nálam a kelletés. Főleg azért nem mert… hát tényleg férfi vagyok. Ergo a nők a gyengéim, főleg, ha ő az a bizonyos nő…
- Abból én már kinőttem. Ha valakinek tetszik az áru, miért vonjam meg tőle? - pont úgy beszélek, mintha valami kegy lennék, de ez természetesen nem így van. Sajnos többen is be tudnak számolni róla, hogy nem vagyok egy főnyeremény. De csak a hosszú kapcsolatokat illetően. Ha az örömökről és mókáról van szó… az egész más kérdés. Ezért vállalom bármikor. Csak pislogni kell.
- Igen? Pontosan hogyan? Van egy listád a tetején Linus felirat? - nézek rá mosolyogva, még egy kicsit felé is dőlök. Nem hiszem, hogy olyasmit kérne, amit ne tudnék teljesíteni. Az univerzum megtisztása persze kivétel. Az még csapatban is csak ímmel-ámmal sikerült, és most nem is áll mindenki készen. Azért remélem idővel mindenki visszatér, mert támogatom a szabadságokat, csak nem az évmilliókig tartókat…
- Pff… én és a nevelés… azt már feladtam. Unokákat még vállalok, mást már nem. - tudom, hogy ő nem a gyerekeimre gondol, de nekem rögtön az jutott eszembe. És ha az apai kudarcról van szó akkor Naarn. Vele szemben elrontottam valamit, mert a legfontosabbat veszítettem el. A bizalmát… Tartok tőle, hogy nem lesz olyan egyszerű visszaszerezni, feltéve hogy ez egyáltalán lehetséges…
- Mögé? Elé nem lehet? - kérdezem vigyorogva, de aztán megcsóválom a fejem, és egyszerűen hármat mutatok. Mutató, középső, és gyűrűs ujjal. Nem ám hüvelykkel, azt mindenki tudja.
- Persze ha ilyen régóta ismerjük egymást, akkor nem ismerjük eléggé egymást. - egy újabb huncut mosoly, szerintem már lassan egyszerűbb lenne, ha mindig a képemen maradna. De épp ezt a fajta társalgást élvezem Dylmairral. Néha még azt is elhiszem, hogy… ebből még lesz több is. Aztán persze koppanok, de mindig jó értelemben.
- A belépődre határozottan emlékszem. De hogy az mikor volt… - szét teszem a kezem, mert az idő tényleg összefolyik néha. Ironikus, de ez van. Már nem izgatom miatta magam. Meg úgy általában… semmi miatt. Csak a gyerekeim tudnak kibillenteni az egyensúlyból, és az, ha ők veszélyben vannak. Akkor nincs kec-meg meg Linus virág… cselekvés van. Dylmair minden bizonnyal ismeri már azt az oldalamat is. De azt én sem kedvelem, mert sokkal jobb a szeretet hullámain lovagolni. Meg ki ne szeretné az ajándékokat?
- Ááááá… - felé emelem a poharam, jelezve tiszteletem, aztán megiszom a maradékot.
- Ez esetben elismerésem. - meglepett ismét. És még italt is hozott. Ez élből kettő pont, és még hol az este vége. Vagy épp reggel van? Ki tudja, és azt is érdekli…
- Jujj… köszönöm. A piros masnit azért hiányolom. - ha már ő a meglepetés… De gyorsan elhessegetem azt a képet, ami megjelent a szemem előtt. Jól megnéztem, de aztán tényleg elűztem… Ő viszont… szerintem nem kergette el. Helyes…
- Tudtam. - mosolygok bele a poharamba, de aztán ismét felé fordulok. Érdekel, hogy mi van vele, őszintén. A vibrálása mindig is lenyűgözött, és persze az ereje is. A Spicán a tökéletes boldogságra szavaztak, de ő azért kiveszi a részét a nem annyira buli részekből is. Ezt pedig tisztelem.
- Bármiről szívesen beszélgetek veled. - még közelebb hajolok, és fejemet a kezemmel támasztom meg, úgy figyelek rá. Tényleg meghallgatom, bármiről is akar mesélni. De ha a Terráról pont nem, tiszteletben tartom. Megérzésem szerint más kalandban is volt része, csak nem feltétlen publikusban… Viszont mielőtt újra megjelenhetne előttem az a bizonyos kép, most ő fújja el. Naarn emlegetésével…
- Ő nem mond nekem semmit… - elkomorodik a tekintetem, mert ez nem esik valami jól. Jobban mondva bosszant, mert így nem is tudok érte tenni semmit. Az más kérdés, hogy nem biztos, hogy értékelné, de az kevésbé aggaszt. Legyen ép és egészséges, legfőképp boldog, a többi nem fontos. Ezért sem akarom egyelőre kirángatni az “Apa egy pöcs” korszakból. Utáljon csak, ha ettől jobban érzi magát.
Az viszont nem tetszik, hogy a pikkelyesek megint beleütik a fogukat a családi ügyekbe. Utána fogok nézni, hogy milyen mérgezett nyilakról van szó, akár tetszik Naarnnak, akár nem. Aztán majd ő eldönti, hogy mit kezd vele, de legalább készenlétben akarok állni, ha történik valami. Legutóbb is még csúnyább vége lett volna a történetnek, ha nem figyelek oda eléggé a családomra… Aminek szeretném hinni, hogy előbb vagy utóbb Dylmair is a része lesz…
- Ha van bővebb információd, kérlek ne tartsd magadban. - ennél jobban nem fogom kérni, hogy számoljon be a történtekről. Rábízom, hogy mit árul el ő maga, a többit majd kiderítem én magam. Hiszen erről szól a szabad akarat nem igaz? Hát nem, de ez van, ha pont olyannal baszakodnak, aki vissza is tud karmolni…
- Jajj… pardon. Lesz az is. Hamarosan. - csettintek, és a színpadon megjelenik egy komplett konyha. Még kötények is vannak, illetve minden felszerelés, ami a Terrai ételkészítéshez kell. Tudok róla, hogy időnként ellátogat a Terrára, és arra gondoltam, hogy az ottani módi szerint fogok neki főzni. BIzony én magam. Hát nem aranyos vagyok? El is indulok a színpad felé, és felveszem az egyik kötényt. Majd a másikat felemelem és felé nyújtom.
- Néző leszel vagy részt veszel a műsorban? - nem elszólás, tényleg készültem egy kis bemutatóval. Szerencsére úgy is működik, ha csak nézi, meg akkor is, ha segít. Épp ezért remélem, hogy végül segíteni fog. Akkor a közelemben lesz… Így barátságos (és még mindig huncut…) mosolyt is küldök felé, míg eldönti, hogy mit szeretne.
Linus Higgins
Linus Higgins
Alapító

Play by : Liam Neeson

Back to top Go down

On stage One Empty Re: On stage One

Post  Dylmair Rygel Tue Sep 19, 2023 10:33 pm

On Stage One
Linus - Lyra - Jelen

- Mindig? Hát hol marad a kelletés kellemes fázisa? - hát mire tanítottam? Ejj-ejj...
Művésziesen sóhajtok egyet, de látni rajtam, hogy mindez csak játék. Valójában nagyon is jó vagyok, ahol vagyok.
- Most már mindegy. Majd legközelebb busásan bepótolod.... - rámutatok, hangom határozottabbá válik a folytatásnál. - Számon kérem. - és látni, hogy ez is a játék része.
- Nem óvodások, hogy babusgatni kelljen őket. Neveld őket érettekké, s akkor tudják, mit kell tenni, és máris nem jönnek kérdésekkel. - tessék, megoldottam neki a nagy problematikáját. Vagy ha más nem, akkor jön a fej falba verése, mert máshogy nem tanulja meg az illető. Az én bajom? Neeem. Aki beverte? Naná!
Míg tölt, széttárt karokkal várom, hogy elém jusson a pohár.
- Mennyit szeretnél, hány nullát faragjunk mögé? - emelem fel a poharam, amit elém tol végül, majd a másik kezemmel előbb mutatom az első három számot, és utána annyit nullát gondol, amennnyi jólesik.
- És mi az, hogy nem emlékszel rá? Hát mentem csalódott leszek, hogy a belépőmre nem emlékszel... - nem éppen a feminin oldalam lágy vonásait juttattam akkor érvényre, az biztos.
Koccintunk, s fel is hajtom a tartalmát. Úhhbbrrr.. ez több, mint negyven fokos, áááh, ez kellett már!
Elégedetten sóhajtok.
- A meglepetés, hogy nem számítok rá. És arra nem számítottál, hogy előre bejelentkezem. - széttárom a karom, az egyikben a poharam van, a másikban a kicst nagyobb poharam, amiből töltök magamnak, aztán meg Linusnak is. Ajánlom neki, hogy a közben már megürültbe.
- Meglepetéééésss! - vagyis az is meglepi, ha előre bejelentekezem. Deee, azért az a májamnak jólesik (az alkohol nem, tudom. Nem pedig nem tudom), hogy szereti, ha meglepem.... a kis manipulatív szívét egyem....
Látványosan végigvonultatom szemem rajta, majd a tekintetén állapodik sajátom, s felhajtom az italt. Hogy mit is akartam ezzel jelezni? Hát nem egyértelmű, édesem?
- Ahh.. - inkább töltsön még. - Mióta kidobutk a pikkelyeseket Terráról és a környékéről, azóta... sokkal mozgalmasabb. Szép kakit hagytak maguk után. De tényleg errő akarsz dumálni? - csúsztatom a pultra a poharat, hogy töltsön még.
- A fiad többet tudna mondani. Csak úgy záporoznak rá a mérgezett nyilak, az meg észre se veszi... - nem az apjára ütött, az hétszentség... deh, nem az én dolgom.
- Csak itatsz? És az étel hol marad? - támaszkodom meg egyik kezemmel a pulton, s így a vállam felvonódik, ahogy a súlyom feltolja. Vagy le. Mindegy.



Emme

Dylmair Rygel
Dylmair Rygel

Origin : sirius
Play by : Cate Blanchett

Back to top Go down

On stage One Empty Re: On stage One

Post  Linus Higgins Fri Aug 04, 2023 3:42 pm

Elégedett, féloldalas mosoly kúszik fel az arcomra. Szeretem ezt a fajta adok-kapok beszélgetést. ‘Tét’ nélkül is élvezetes, de ha van némi esély is…  mindig kellemes függetlenül attól, hogy pontosan miben is lehet reménykedni.
- Meggyőzhető… talán. Megkapható… mindig. - nevetem el magam, nem túl harsányan. Szavaim ugyanis igazak. Még ennyi évvel a hátam mögött sem tanultam meg nemet mondani a szebbik nemnek. Nem mintha próbálkoztam volna vele…
- Nem tetszik? Mehetünk máshová is. Akárhová… - lenne egy-két ötletem… Például egy Linus virág mező. Az illat ott olyan intenzív, hogy elég néhány percet eltölteni ott a jó hangulathoz. Kanapé avagy viszont csak akkor van ott, ha viszek magammal. Ahhoz meg már… lusta vagyok. A kedvéért persze megoldanám ezt is. Vagy mást is…
- A hírek… most nem akarom percenként kapni őket. Azt meg pláne nem, hogy jöjjenek a kérdések is. Inkább igyunk, és együnk annyit, hogy már válaszolni se tudjak rá. - meg úgy általában, most csak az ő társaságára vágyom. Ezt viszont egyelőre nem fogom kimondani. Még a végén túlságosan is elbízza magát, és rájön, hogy gond nélkül az ujja köré tud csavarni. Persze megérzésem szerint ezt már sejti azért… De egyelőre még nem adnék minden ütő kártyát a kezébe. Túl jól ismer, és használni is tudja őket.
- Ezt nem vitatom. - mosolyodom el, most már szélesen, és amikor felém pöccinti az üveget, töltök mindkettőnknek. Ezt már kézzel teszem, és a poharat is ‘normálisan’ nyújtom át. Ha nem nyúl érte, akkor csak elé tolom.
- Határozottan. Viszont, hogy mióta… hmm… mióta is ismerjük egymást? - nem csak mímelem a a tanakodást. Hirtelen nem ugrik be. Ahogy az sem, hogy mi történt az első találkozásunk alkalmával. Még fontosabb kérdés lehetne, hogy vajon akkor volt rajtam tisztességes ruha? Lehet, hogy nem ártana a találkozónk végére válaszokat találni ezekre a kérdésekre.
- Nem, ahhoz sosem kell, hogy eljössz. Arra vagyok kíváncsi, hogy most miért szóltál előre. Máskor hozod magaddal a meglepetés erejét is. - nem mintha bánnám bármelyik módot is. A meglepetéseket is szeretem, meg azt is, ha tisztességesen fel tudok készülni. Most egy kicsit ugyan mellé lőttem a helyszínnel, de még lehet rajta változtatni. Akár utazással, akár egy kis átalakítással.
- Hát… előfordulnak ilyen esetek. És persze nyugodtan bevallhatod, hogy tetszett a… köntösöm. - nem a köntösömre gondolok, és ezt egy kacsintással is egyértelműsítem. A huncut mosolyom viszont többet mond, és az-az arcomon is marad, amikor koccintásra emelem a poharam.
- Merre jártál? Volt részed valami izgalmas kalandban, amióta nem találkoztunk? - ráemelem a tekintetem, hosszan, és áthatóan. Sok mindent láttam már, így az izgalmas kategóriába már igen kevés dolgot sorolok, ám ha ő is érintett, akkor egész más a helyzet. Titkon (vagy nem annyira titkon…) pedig arra is kíváncsi vagyok, hogy van-e valaki az életében. Nem mintha…
De mintha…
Linus Higgins
Linus Higgins
Alapító

Play by : Liam Neeson

Back to top Go down

On stage One Empty Re: On stage One

Post  Dylmair Rygel Thu Aug 03, 2023 8:36 pm

On Stage One
Linus - Lyra - Jelen

- Ah, túl könnyen meggyőzhető vagy... - sóhajtok gondolatban, művésziesen. Vagy színpadiasan.
Félmosollyal tekintek rá, ahogy megpillantom. Régi jó barát, ha lazulni akarok, úgy igazán, akkor őt keresem fel. Körbenézek, ahogy körbemutat. A mosolyom művészien tűnik el.
- Csak ennyire voltál képes? Hát mindjárt elsírom magam. - még a vállaim is leengedem, s az üvegeket tartó kezem is lejjebb esik így.
- Milyen zavaró körülmények? - nézek rá. - Kit érdekelnek a zavaró körülmények? És téged mióta? - beljebb lépek, s határozott léptekkel a pulthoz megyek, s leteszem a két üveget.
- Helyes. - a jég felesleges, vízzel felengedni egy tömény italt, kész borzalom.
- Hnnem, nem hoztam. Én is elég vagyok a kellemes szórakozáshoz. - nyúlok a palackért, hogy lecsavarjam a tetejét, ám ahogy látom, töltene, inkább felé pöccintem.
- Ó, tehát én meg tudlak lepni? - még a fejem is félrefordítom nem annyira valós meglepettségemben. - Mióta tettem ilyen szuperképességre?
Megfogom a közelebb lévő poharat. A hozzávaló, terrai ízesítőket sem szeretem.
- Kell oka legyen, hogy eljövök hozzád? Szeretnéd, hogy adjak indokot? - a koccintást viszont szeretem. Még akkor is, ha simán összetöröm a poharat.
- Hoho. - horkantok fel. - Még ha csak köntösben fogadtál volna... - kezem nem fogom szám elé tenni, nem terrai álszerény vagyok, éppen ellenkezőleg! A horkantás után hangosan kacagok fel.



Emme

Dylmair Rygel
Dylmair Rygel

Origin : sirius
Play by : Cate Blanchett

Back to top Go down

On stage One Empty Re: On stage One

Post  Linus Higgins Sun Jul 02, 2023 10:04 pm

Ahogy megérzem a jelenlétét… próbálhatnám visszatartani a mosolyom, de minek? Neki mindig örülök. És most nagy eséllyel nem is zavar meg senki. Újra…
- Rendben. Csak azt fogom tapogatni. - szeretem a kihívásokat, még akkor is, ha egyszerűek, és épp én magamnak adok egyet. Ő ugyanis minden bizonnyal nem erre gondolt. Remélem, hogy nem erre gondolt… én viszont tartani fogom magam hozzá. Egy darabig biztosan.
Ezért mosolyogva várom az ajtóban, de eszemben sincs hozzá érni a nyitó gombhoz. Telekinézissel nyitom, és amikor beér akkor sem a kezeimet használom ahhoz, hogy körbe mutassam a helyiséget. A fények kapcsolódnak fel, megfelelő időben, és sorrendben. Majd egy kellemes, a napfényre egy kicsit sem emlékeztető erővel állapodik meg a bárpultnál és az egyik széknél. Kicsit felé is csúszik az egyik szék, de természetesen oda ül, ahová akar. Az udvariasság akkor is számít, ha nekem legfeljebb a szám a széle mozgott.
- A tökéletes szórakozó hellyel. Van itt zene, fények, színpad, kellemes társaság… - nem túl szerénytelenül magamra mutatok, de azért a féloldalra csúszó mosolyból láthatja, hogy nem beszélek komolyan, és már fogyasztottam ezt-azt.
- Minusz a zavaró körülmények… - tehát nincs még a közelben sem senki. Ez azért változhat bármelyik pillanatban, de nagyon ajánlom mindenkinek, hogy ne így legyen… A mai nap folyamán nem szeretnék senkivel sem ‘komolyan’ elbeszélgetni… Még akkor sem, ha az rendkívül vicces…
- Igen, pohárral, és… akkor nem lesz jég. -  még mindig csak a gondolataimmal mozgatom a tárgyakat, így a pult alól úgy kerülnek a poharak elénk, hogy én közben… hát egyelőre még csak mosolygok, és helyet foglalok az egyik széken.
- És te hoztál nekem valamit? - nézek az üvegekre egy pár pillanatig, utána… inkább az ő tekintetét keresem, és huncutabbá válik a mosolyom. Az üvegeket pedig megfogom, és töltök, először neki, utána magamnak.
- Meglepett, hogy ‘bejelentkeztél’. Van ennek valami oka, vagy… csak meguntad, hogy mindig köntösben fogadlak? - azért nem mindig. Jelent már meg akkor is, mikor még az sem volt rajtam… Akkor mondjuk tekertem egy kicsit az idő kerekén, és magamra vettem a köntöst mielőtt találkoztunk. Nem mintha engem zavarna a nudizmus… De a szép ruhák tetszenek, és akkor már inkább abban legyek. A köntös is az, ha kellőképpen bolyhos és puha. Vagy az már inkább kényelem? Mindegy…
Linus Higgins
Linus Higgins
Alapító

Play by : Liam Neeson

Back to top Go down

On stage One Empty Re: On stage One

Post  Dylmair Rygel Sat Jul 01, 2023 9:05 pm

On Stage One
Linus - Lyra - Jelen

Most hajókázni volt kedvem, portálon keresztü is jöhettem volna, de kedvem volt nézni egy kicsit a világűrt.Ráadásként kicsit be is hűlt a tequila (tequilák!), amit pisimelegen nem a legjobb inni. Van só, citrom is, bár baromságnak tartom. Töményen, jég nélkül, húzóra. Aaaaz, az igazi. Linus nélkül mondjuk nem. Sam is nagyszerű társaság, de a koktéljaival kikészít. Mindenhogy. Linusszal meg lehet töményet inni. Töményen.
Kedvem lett volna csak úgy beállítani, szokásomhoz híven, most viszont felettébb izgatott, vajh mivel is készülne, ha előre bejelenteném, jövök.
Így teljes lazulással kilépve a hajóból, tartok az otthona felé, élvezve az itteni nap furcsa fényét, amit megszoktam és meg is szerettem. Igazi alapító kuckó bolygó, élvezem.
- Az üveget tapogasd, amiket a kezeimben tartogatok. - van több is, majd ideteleportáljuk, ráadásul egy kezembe fogom a két üveget, a nyakánál, úgy menőbb és lazább. A búgó hangjánál már csak egy igazi tequila, amire vágyom, az meg éppen az üvegben van.
Az ajtó remélem, gyorsan nyílik, mert én ugyan meg nem állok, legfeljebb viszem magammal. Arcomon már ott a derű, a megszokott félmosollyal.
- És mivel vártál? - még nem nézek körbe, hagyom, lepjen meg. Határozottan a pulthoz lépek, amire emlékszem, nem igazán volt itt, amikor utoljára voltam itt, nem zavartatom magam. Le is ülök az előtte lévő bárszékre, s felteszem tenyerem a térdemre, úgy nézek rá.
- Remélem pohárral és nem jéggel.

Emme

Dylmair Rygel
Dylmair Rygel

Origin : sirius
Play by : Cate Blanchett

Back to top Go down

On stage One Empty On stage One

Post  Linus Higgins Fri Jun 30, 2023 11:33 pm

Vegyem fel a szép ingemet? Vagy az otthonos környezet miatt, inkább anélkül legyek? Heeejjj, ez nehéz kérdés. Lám, még egy Alapító sem tudja mindenre a választ…
Az viszont biztos, hogy… étel kell. Lyrai finomságok, ha már kedves vendég érkezik hozzám. Bár a kedvest, mindig idézőjelbe teszem, ha róla beszélek. Legalábbis pont annyira, amennyire a saját esetemben is teszem.
Dylmair ugyanis még mindig egy rejtély számomra. Amikor elkapnám a fülét, vagy még inkább ő az enyémet… Valami mindig történik. Bármilyen ruhát is választok… Ebből pedig az következik, hogy felkéne adni, és szigorúan barátivá kéne minősíteni a kapcsolatunkat. Nagy kár, hogy meglett korom ellenére sem szoktam semmit sem feladni…
Természetesen ing lesz, csak nem a nagyon szép. Inkább valami egyszerűt veszek fel, mert ezt a találkozót sem tervezem józanul abszolválni. Viszonylagos nyugalom van az univerzumban, és ha történik is valami… legfeljebb kicsit visszacsorgok időben. Vagy szólok valakinek, hogy menjen helyettem…
- Gyere csak. Már vártalak. - igazából utolsó pillanatban értesültem arról, hogy látogatni készül, de ez nem feltétlenül akadály. Ahogy a tér sem. Gond nélkül alakítottam át a lakosztályomat méretes szórakozó hellyé, és még egy színpadot is berakattam az egyik sarokba. Nem mintha lenne itt bárki is, mert rrrragaszkodtam hozzá, hogy hagyjon mindenki kettesben minket (amennyire ez lehetséges…), de látni fogja, hogy készültem. Hawaii mintás inggel, ha már ő is a Terrán járt…
Ezért is csalódás, hogy nem ő lép be az ajtón…
- Jajj ne már… Én itt hódítanék, és szarakodsz a papírokkal… Most hagyjál. Fontos találkozóm lesz. - kinek mi a fontos. Neki nem számít, de látta az arcom, és gyorsan elszelelt. Még mindig vicces ráhozni a frászt a segítőkre…
- Gyere csak. Már vártalak… - eggyel búgobb a hangom, (és már egy kacajt is dédelgetek a torkomban), mert ezúttal nem bíztam a véletlenre, az energiámmal tapogattam le a közeledőt, és telepatikusan előre üzenten. Ez már tényleg ő az. És azt hiszem nem papírokat hoz…
Linus Higgins
Linus Higgins
Alapító

Play by : Liam Neeson

Back to top Go down

On stage One Empty Re: On stage One

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum