Log in

I forgot my password

Latest topics
Just Ridin'...

Erica Shelley Today at 8:46 pm

Hello... (wink-wink)

Dario Carter Tue May 07, 2024 9:58 pm

Just.... flush it ...

Rynal McKenzie Mon May 06, 2024 8:29 pm

Not a convenient circumstance

Dhywall Arryn Thu May 02, 2024 8:37 pm

Some beatiful News

Jykall Hamish Wed May 01, 2024 8:36 pm

Go Round

Cyrus Atticus Wed May 01, 2024 8:31 pm

Couch Potato

Dylan Leclaire Tue Apr 30, 2024 8:39 pm

Relation... SHIP

Nikolaj Hedwigson Mon Apr 29, 2024 8:35 pm

Big Change

Madison Romano Mon Apr 29, 2024 8:30 pm

But I can't help falling...

Hailey Reed Thu Apr 25, 2024 8:28 pm

Dobókocka

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 8:00 pm

New Home?

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 7:52 pm

Square no. 1

Zora Lavigne Sun Apr 21, 2024 10:05 pm

Bring back... HER

Dariel Deveroux Sun Apr 21, 2024 8:41 pm

Lucid Dreaming?

Dylan Leclaire Thu Apr 18, 2024 9:00 pm

Holding Space

Adrian Archard Wed Apr 17, 2024 8:48 pm

Not Again

Naarn Ronal Tue Apr 16, 2024 10:01 pm

(Not Under) The Bridge

Zora Lavigne Thu Apr 11, 2024 10:03 pm

Passing...

Regulus Zion Thu Apr 11, 2024 8:44 pm

The age of Aquarius

Sebastian Scorse Tue Apr 09, 2024 8:37 pm

Riding Off Into the Sunset

Kylie Youkou Sat Apr 06, 2024 10:00 pm

Feather Party

Shyrrak Dav Fri Apr 05, 2024 9:06 pm

Yes... or Yes?

Naarn Ronal Tue Apr 02, 2024 9:53 pm

Your time is up!

Kyran Shemar Tue Apr 02, 2024 7:53 pm

It's time

Zora Lavigne Tue Apr 02, 2024 7:52 pm

Just a perfect day

Enzo Conti Tue Apr 02, 2024 7:49 pm

Just a little... bump?

Rose Jackson Sun Mar 31, 2024 11:25 pm

Clouds and Smoke (and Mirror?)

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:56 pm

Pow(d)er and Girls

Linus Higgins Sun Mar 31, 2024 9:44 pm

Cats and Water? Not the best...

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:26 pm

Boots on the G...! Noooo... high heelsss!!!!

Lena Ylton Sat Mar 30, 2024 9:29 pm

Lesson (minus) One

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 10:27 pm

Nice Try

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 9:56 pm

Dreams Come True

Edmund Fahey Tue Mar 26, 2024 10:30 pm

Last Chance

Hailey Reed Tue Mar 26, 2024 7:54 pm

Arrivals

Rose Jackson Mon Mar 25, 2024 11:04 pm

Dress Coded

Rancar Colt Mon Mar 25, 2024 10:03 pm

Run Boy Run

Joaquin Pascal Sun Mar 24, 2024 10:48 pm

Meetings are not my favorite

Scott Lavigne Sun Mar 24, 2024 9:27 pm

Ace high

Gaspard Michoel Sat Mar 23, 2024 10:45 pm

Only one tiny thing is missing...

Chris Johanson Sat Mar 23, 2024 10:02 pm

The Plan

Trohan Colt Fri Mar 22, 2024 10:35 pm

One drop one Time

Erys Colt Tue Mar 19, 2024 8:14 pm

Nothing as it is

Hailey Reed Sat Mar 16, 2024 9:18 pm

Tracking

Denise Daal Sat Mar 16, 2024 8:55 pm

Looking in the mirror.. almost

Devon Deveroux Thu Mar 14, 2024 9:21 pm

How Do I Say Goodbye

Queil Gryth Fri Mar 01, 2024 9:47 pm

Wrong number...

Jamil Howell Tue Feb 27, 2024 10:02 pm

A new master

Shokan Thram Mon Feb 26, 2024 7:45 pm

Beginning and Ending

Sekani Onis Fri Feb 23, 2024 9:30 pm

The first time...

Olivia West Sat Jan 27, 2024 12:37 am

Constellation Map

Galactic Center Thu Jan 18, 2024 9:34 pm

Mystery School

Galactic Center Mon Dec 25, 2023 9:30 pm

Rang - Founders/Alapítók

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 10:41 pm

Dimenziólény - Angyal

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:09 pm

Dimenziólény - Blueprinters

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:05 pm

Whatever it takes?

Thomas Wilfey Mon Dec 11, 2023 8:20 pm

Karma is a Bit...

Layla Clark Sat Dec 09, 2023 10:09 pm

Bolita Bár - Jaxon & Eric

Eric Castor Tue Dec 05, 2023 8:41 pm

What have we done...

Mara Rover Fri Dec 01, 2023 8:24 pm

Surprise in a book

Kenneth Mezyon Thu Nov 30, 2023 8:03 pm

A heartwarming meeting

Devon Deveroux Mon Nov 27, 2023 11:14 pm

Leírás - A.I.

Galactic Center Sat Nov 25, 2023 9:58 pm

Beloved kids

Alana Sanders Fri Nov 24, 2023 9:21 pm

Youngsters

Aylmer Oshek Tue Nov 21, 2023 9:07 pm

I am sorry...

Noah Black Thu Nov 16, 2023 7:55 pm

When the awan is ready...

Dario Carter Wed Nov 15, 2023 6:17 pm

Layla Clark

Layla Clark Mon Nov 06, 2023 7:54 pm

A dessert... for you

Aylmer Oshek Sun Nov 05, 2023 11:01 pm

Hello?

Dariel Deveroux Sat Oct 28, 2023 9:24 pm

Jydai Rend

Galactic Center Mon Oct 23, 2023 7:58 pm

Family at first

Linus Higgins Thu Oct 19, 2023 9:32 pm

Volta

Great Attractor Thu Oct 19, 2023 9:06 pm

The next chapter

Liam Hanson Tue Oct 10, 2023 9:27 pm

On stage One

Linus Higgins Tue Oct 10, 2023 9:02 pm

Dad?

Noah Black Mon Oct 09, 2023 10:27 pm

Route 66

Ayda Rygel Mon Oct 09, 2023 10:11 pm

Not just a sword

Shokan Thram Mon Oct 09, 2023 8:54 pm

Knight's tale

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 10:17 pm

Parent trap

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 9:22 pm

D. is all around you

Carlos D. Force Sun Oct 08, 2023 8:42 pm

Fresh Blood

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 8:18 pm

I found Him!

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 8:01 pm

Oops, I did it again...

Shokan Thram Sun Oct 08, 2023 12:14 am

Master to Master

Carlos D. Force Sat Oct 07, 2023 9:26 pm

Finding harmony

Somayeh Nazyr Fri Oct 06, 2023 9:27 pm

Some Support

Ezume Sato Thu Oct 05, 2023 10:41 pm

Something FAMILY-ish

Jezabel Mendez Thu Oct 05, 2023 12:18 am

R2 - nem 3CPO

Rose Jackson Wed Oct 04, 2023 11:11 pm

Evening Party with a LittleBig Surprise

Zora Lavigne Wed Oct 04, 2023 12:01 am

Makkaláma

Anahera Pass Tue Oct 03, 2023 8:29 pm

To be or Not to Be

Zaphina Steal Sun Oct 01, 2023 10:35 pm

Transition

Sekani Onis Sun Oct 01, 2023 8:01 pm

Grandkids & other Disasters

Nyra Lamar Sun Oct 01, 2023 12:32 am

The future is bright

Olivia West Sat Sep 30, 2023 11:02 pm

What a ... news

Rose Jackson Sat Sep 30, 2023 9:24 pm

New cha(i)nce

Jezabel Mendez Fri Sep 29, 2023 11:30 pm

France in the '50s

Devon Deveroux Fri Sep 29, 2023 10:33 pm


Just.... flush it ...

5 posters

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Rynal McKenzie Tue Jan 17, 2023 10:00 pm

Just

Flush it

Mintaka - Dario  - Jelen

A csendes sötétségbe egy másik tudat kúszik bele lassanként, s mielőtt még a frász kitörne, meg is tudom, ki az. Az információk csak úgy bombáznak, én meg csak fogadom be. Az jó, ha a testemet helyre tudták hozni, szerintem sem volt a sérülés akkora, bár nem tudom eldönteni, hogy a tüdőm, vagy a csípőm fájt jobban.
Ami utána jön, csak akkor válik izgalmassá, amikor kiderül, kivel is leszek. Darioooo! A tudat eltűnik, ám nem belesüllyedek a sötétségbe vissza, hanem kezdem érezni, ahogy a valóság egyre inkább közeledik.
Tüsszentéssel nyitok, aztán a szemem is. És akit meglátok, mosolyra késztet. Nyúlok is felé, s el is veszem, közben felülök, s minden szó nélkül fel is hajtom. Már hiányzik a vízben való lubickolás, majd ha végeztünk, egészen biztosan egy hetet is ott fogok tölteni.
- Életmentő volt, köszönöm Dario! - csillogó szemekkel  nézek rá, s rájövök, hogy még a takaró rajtam van. Az alatt meg csak én. Ömmm....
Azonban jobban megfigyelem, és ...
- Örülök, hogy jól vagy. - kevés kell, hogy a nyakába ugorjak örömömben, hogy épen és élve látom. Ahogy kinézett, mielőtt elájultam, Kismacsek felé is ő volt az első kérdésem, de megeskettem, hogy el ne árulja neki.
- Felveszem a ruhám, és mehetünk is. - a kezem az odakészített ruhához nyúl, s elég szakértően felöldözök a takaróval együtt, s akkor kerül le rólam, amikor elbénázom a felsőt, mert az agyam még úgy emlékszik, hogy eltörtem a könyököm.
- Szerinted van szigonyuk? - a tőröket a helyükre teszem, majd Dario felé fordulok. - Nagyon vigyázz magadra. - komolyan tekintek rá, s már át is lépem a falat, hogy a hangárba menjünk, jelentkezni Rahumnál.
A zsivaly nagy, mire odaérünk, egy adag vizet még veszek magamhoz, muszáj vagyok feltölteni magam. Szigony is akad, a legjobbat, s egyben a legkisebb alapméretűt választom, s elrejtem oda, ahol senki sem gondolná, hogy egy olyan nyikhaj, mint én, fegyvert tud tenni. Ennyit a virágszirom hintésről.
- Tehát maguk lesznek beosztva hozzám. - Rahum magasabb, mint én, bár szerintem mindenki az. S mivel nem vagyok katona, csak egy civil, így biccentek.
- Rynal. Navigátor. - éltem a bolygón, sokat, sokáig, s minket akkor ért a vereség híre, amikor távol voltunk Mintakától, az egyik harcban, ám megadás helyett tettünk egy szívességet, és megritkítottuk a károkozók számát. Azért nem éreztem jól magam utána. A mostani navigátorok mind olyan mintakaiakból kerülnek ki, akik éltek a bolygón a megszállás előtt.
Mintha láttam volna valamit villani a szemében?
- Nagyszerű. Rahum vagyok. Maga pedig... - Dario felé fordul, én mintha picit ezredrangúvá váltam volna a szemében. Még hogy jó színész...
- Menjünk. A mi csapatunknak két egység múlva a helyszínen kell lennie.
Amiről nem tudunk, mert ezt nem mondták. Nem nézek Dariora, csak amikor Rahum hátat fordít nekünk, jelentőségteljesen ránézek, mielőtt a hajóba lépnénk.



Emme

Rynal McKenzie
Rynal McKenzie

Origin : Sirius
Profession : Mentor (Próféta)
Play by : Jared Leto

https://elementals.hungarianforum.com/t199-rynal-mckenzie#944

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Dario Carter Sun Jan 08, 2023 8:16 pm

Kismacsek & Dario

Bár megerősíti a szavaim, ha nem tenné meg, akkor is tudnám, hogy ebben nekem van igazam. Nem vagyok egy ‘jótündér’, ezért nem is szoktak ehhez a foglalkozás körhöz kapcsolódó feladatokkal megbízni. Ha hezitálás, és érzelmek nélkül kell cselekedni, akkor én tökéletes vagyok. Minden másra pedig hívják azt, aki arra szakosodott. Nekem ez megy. A részleteket persze ki kell dolgozni, ezért is kérdezek. Ismernem kell a küldetés paramétereit, mettől, és meddig lehet elmenni. Magamtól ugyanis ez nem feltétlenül egyértelmű. Bár nekem is van taktikai érzékem, az általában leszűkül egy adott szituációra. Itt pedig, ha valóban arról van szó, amitől Kismacsek tart, akkor egy komplex és mindenre kiterjedő történetről van szó. A teljes képet én nem látom át, csak ha megmutatják nekem legalább néhány részletét.
- Csókot is kap tőlem a homlokára, hogy még csak véletlen se érje bántódás. - képletesen értem, de gondolom ezt nem kell mondanom. Vagy mégis? Sokszor félre szoktak érteni engem.
- Képletesen. - gyíkokat biztos nem csókolgatok még hobbiból sem. Az egyetlen kivétel Peter, de azért, mert ő nem olyan, mint a csúnyák és gonoszak. Illetve, ha Regulus is szépen pislog rám, lehet róla szó. Valamiért az a kölyök is a szívemhez nőtt, feltéve, hogy nekem egyáltalán van olyan.
- Értem. - egyelőre nem kérdezek rá, hogy mi számít döntési helyzetnek, mert az ilyen azért egyértelmű szokott lenni. Egyébként is, ha szükséges a kommunikáció, én inkább gyakrabban szoktam bejelentkezni, mint hogy az utasítások ellenében cselekedjek. Ha valami nem egyértelmű, mindig üzenek, akár a legélesebb helyzetben is. Bár az egy kicsit aggodalomra ad okot, hogy a birkózás közepette ez eszembe sem jutott. Pedig tudtam róla, hogy Kismacsek is valahol a bolygón van. Akkor csak az lebegett a szemem előtt, hogy Rynalról lerángassam azt a két fenevadat, és végül is sikerült. A sérülésének nem örülök, de még él, és nagyjából csak ez számít.
- Mindenképp veled megyek. - Rynallal ismét egy csapat leszünk, ezáltal figyelemmel kell követnem az állapotát. Illetve érdekel is, hogy mi van pontosan vele. Emiatt követem Kismacsekot, és persze hagyom, hogy tegye, amit kell. Nem szólok közbe, és még kommentár sem érkezik tőlem. Csak állok, falnak döntött háttal, figyelve az eseményeket.
- Csak nyugodtan. - láthatja rajtam Kismacsek, hogy én aztán nem sietek. Bár már a gondolataim a bolygón és ezen a Rahumon járnak, azért még itt vagyok a jelenben. A felkészüléshez pedig ez is hozzátartozik.
- Rendben. És köszönöm. - hogy a küldetést, vagy a szerencsét, nem részletezem. Valójában mind a kettőt. Végre hasznosnak érzem magam, igazán hasznosnak. A növényes mellett csak egy izmos, és alkalmanként csíkos dísz voltam. Azt annyira nem szeretem, és alkalomadtán majd el is mondom. Illetve többet nem vállalok ilyen testőri feladat azt hiszem. Védendő test híján legalábbis.
- Te is vigyázz magadra. - mondom még Kismacseknak, mielőtt távozva. Aztán Rynal közelébe megyek. Magamhoz veszem a pohár vizet, de nem azért, hogy melengessem. Megállok felette, és ha felébred azonnal átnyújtom neki. Víz kell neki, tehát kapni fog, és nem a nyakába. Ha kell meg is itatom, de addig innen biztos nem indulunk el, míg az utolsó kortyig el nem fogyasztja.

Zene

Dario Carter
Dario Carter

Play by : Wes Chatham

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Emyr Algan Sun Jan 08, 2023 7:05 pm

How to

survive

Mintaka - Dario - Now

- Ez igaz. - értek egyet vele, bár a gond szóval, mint kifejezéssel, igazából sosem. Számomra az azt jelenti, hogy nem lehet megoldani, és akkor azt úgy is hagyom, hiszen mit tudnék vele kezdeni, ha nem lehet megoldani? Ám nem mindenki gondolja így, így hagyom is.
- Igen. - nem kezdek bele magyarázkodásba, valahogy sejtem, hogy nem kíváncsi rá. Ha mégis, akkor majd rákérdez.
- Aaaa, okééé. - sandítok rá, csak sejtve, mire  gondol. Az életet élvezem én is, igaz, egészen más fókuszponttal. Annyira nem egészen mással. Máshogy? Nem tudom.
A szabadidőre már nyitnám a szám, hogy neeeem egészen erre gondoltam, de úgy döntök, ráhagyom. Ha így gondolja. Számomra az a felismerés, hogy azért számít mások véleménye rólam. Igaz, nem úgy, ahogy egyes terrai elméletek mostanában terjesztik. Az orioni és az andromedai nagyon hatásos.
Megérti, kire gondolok, mint társ. Ha tudnak együtt működni, akkor minek szedném őket szét, akkor azzal csak időt vesztünk és nagyon fontos, hogy minden menjen, ahogy szükséges.
- Vagyis egyben, ha a teste sérült, az nem gond, megjavítható, a fejét ne érje behatás, legalábbis fizikai. - vissza akarom szolgáltatni majd a rajának, hogy mindenki tudja, mi is a valóság. Persze, előtte kivesszük azokat az információkat, amikkel őket segítené.
- Nekem, csakis, és csak akkor, ha olyan döntési helyzetben vagytok. Máskülönben szabad kéz. - kontrolmániás sosem voltam, bízok abban, hogy aki megkapja a feladatot, ért hozzá, én meg végezhetem a magamét.
- Rendben. - a regeneráló helyiség előtt megállok. - Ha akarsz, tarts velem. - azzal belépek a falon, ami közben már áttetszővé vált, hogy megadja a lehetőséget a pihenésre. Egy gyógyító van Rynal mellett, ám ő is távozik, egy meghajlás kíséretében.
Figyelem a fekvő alakot, félrebiccentem a fejem.
- Egy pilanat. - a mellkasa felé emelem a tenyerem. S ahogy veszem ki a levegő miazmájából származó sötét energiát, ami elterjedne a testében, ha nem vesszük ki, az információt is átadom neki.
- Most már mindent tud. Pár perc és magához tér. A pohár vizet fogyassza el. - nem csak, mert mintakai. - A csoport a négyes hangárban gyülekezik, titeket Rahumhoz osztottunk be. Csak ti lesztek hárman. Sok sikert. - döntöm meg én is magam, s átlépek a falon, van még tennivalóm, mielőtt a saját kabinomba tudok menni, hogy figyeljek rájuk.

Emme

Emyr Algan
Emyr Algan
Alapító

Age : 172
Origin : Orion
Profession : genetikus
Play by : Keon Alexander

https://elementals.hungarianforum.com/t50-emyr-algan

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Dario Carter Wed Dec 28, 2022 9:28 pm

- Ha én kapok egy feladatot, az azt jelenti, hogy gond van. - nem szoktak például virágcsokor kötésre felkérni. Engem mindig akkor hívnak, ha helyzet van, és Kismacsekról sem gondolnám, hogy csak a két szép szemem miatt akar nekem feladatot adni. Aztán kitudja. Végülis szépek a szemeim.
- Igen? - azért furcsállom, hogy akár a legjámborabbakból is képesek ilyet kihozni. Illetve elgondolkodom. Én vajon voltam valaha is jámbor? Nem igazán emlékszem, a kölyök éveimre, érzéseim pedig egyáltalán nincsenek vele kapcsolatban. Túl vagyok rajta, így már nem is igazán akarok foglalkozni vele.
- Ha a forma stimmel lehet kettő az egyben is. - én aztán biztos nem fogok ellenkezni. Az életet valahogy élvezni is kéne. Egyes aspektusait legalább tudom is. De mindig kiderül, hogy az legfeljebb hobbi lehet, mert az ok és az okozat összefüggéseit nem tudom elkerülni. Ha tökéletesen alkalmas vagyok katonának, akkor nem igazán mondhatom azt, hogy a jövőben inkább nyulakat fogok tenyészteni. Szerintem nem is aranyosak, bármit is mondott Rose.
- Akkor nagyon sok szabadidőd lehet, ha azzal is tudsz foglalkozni, hogy mit gondolnak rólad. - szerintem időpocsékolás. De ha neki fontos, elfogadom. Nem igazán szeretek beleszólni mások életébe, mert annak sem örülök, ha az enyémmel megteszik. Persze a parancsokat is lehetne úgy értelmezni, mint beleszólás, de arról én döntöttem úgy, hogy elfogadom.
- A kezeid közé? - ez nem masszázsnak hangzik. Aztán amikor kifelé mutat megértem, hogy… valójában mégis. Illetve örülök ennek a fejleménynek, mert ha Rynal fog velem tartani, az azt jelenti, hogy tényleg minden rendben van vele.
- Értem. - a feje legyen nagyjából sértetlen. Megoldható. Igazából nem ragaszkodom az erőszakhoz semmilyen formában, de tudom, hogy van, amikor az-az egyetlen megoldás. Az életben maradását viszont garantálni tudom, mert pontos ismereteim vannak arról, hogy meddig lehet elmenni.
- Van. A kommunikáció. Jelentést tegyünk neked, vagy ránk bízod az ügyet? - természetesen meg lehet oldani, hogy az üzenetet csak ő kapja meg, de ha nincs konkrét terv, csak annyi, amennyit elmondott, akkor szerintem felesleges a szövegelés küldetés közben. Rajta kell kapni valami huncutságon, utána pedig élve le kell szállítani ezt a Rahum klónt. Ehhez nem igazán kell kommentár. De ha Kismacsek igényli, akkor a lélegzetvételeket is kommunikálni tudom. Azért, mert én értelmetlennek tartom, még megcsinálom, ha kéri.
- Egyelőre nincs több kérdésem. Részemről indulhatunk. - biztos vagyok benne, hogy Rynalnak is lesz, így abból is ki fog derülni, ha valamit nem tudok. Illetve részemről most tiszta minden. Annyira, hogy a fegyveremnek még a közelébe sem fogok nyúlni. Passzívan követem egyelőre az eseményeket, akár a folyosón, akár már Rynalnál. Amennyiben majd Rahum klónja is csatlakozik pedig már csak figyelni fogok. Minden apró mozdulatra.
Dario Carter
Dario Carter

Play by : Wes Chatham

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Emyr Algan Wed Dec 28, 2022 7:11 pm

How to

survive

Mintaka - Dario - Now

Nem kétlem, hogy mindig készen áll, így ráhagyom, azért egy pillantást vetek az orrára. Nekem épen és egyben kell most mindenki, de valószínű sok minden más mondatja ezt velem, így ezt meg magamra hagyom.
Nekem most éppen rá, és a mentalitására van szükségem, mert bár csúfosan megbukott Orion az elme mindenekelőtt elméletével, azért nagyszerűen fel lehet használni a gyíkocskák ellen.
- Egy szóval sem mondtam, hogy gond van. - biccentem oldalra értetlenül a fejem. Nem lékszem rá. - Feladat annál inkább. - azt meg lehet oldani. De örülök, hogy készen áll lélekben is, talán éppen az elmúlt percek hatása alatt van, éppen ezért rángatom ki minden értelemben ebből, hogy ezt is lássam.
- Így van. - nincs annál kellemetlenebb, mint erre nem felkészülni, és tuti bekövetkezik.
Elmosolyodok a köszönömre. Dario egy olyan jellem, amit nehéz leutánozni csak úgy. Lehetnek felőlem nagyszerű utánzók a gyíkok, a szívet tudják a legnehezebben visszaadni, mert az nekik nincs. Ha itt tartunk, az nekem is szublimált...
- Köszönöm, azon leszünk. - nem egyedül dolgozom, a csapatmunkát jobban szeretem, így csak arra kell koncentrálnom, ami valóban a feladatom. - Ezt teszik a gyíkok a legjámborabbakkal is. - és ezt értem magamra is, igaz, szerintem nem jámbor voltam, mielőtt idejöttem, csak a munkámba nagyon belemetkező. Vagy mielőtt ők jöttek ide.
- Nagyszerű. - mert amit mondani akarok, az nem éppen mások éteri füleinek való, az meg eléggé feltűnő, hogy ha látványosan felhúzok mindenki előtt egy láthatatlan falat, s jön egy visszajátszás, míg mi beszélünk.
- Kettő az egybeeennn? - ha már nagyon szétválasztaná, lehet egybe is pakolni a két jelzőt, i ide vagy oda.
A kérdése teljesen pofon vág, elgondolkodtató értelemben, el is csendesedek.
- Igen. - mert van, hogy nem látjuk saját magunkat, csak másokon keresztül. Kérdés, ki az a valaki...
És egy levegővétellel eltolom, másfelé kezd animálódni mind a mozdulatom, mind a gondolatom is. Más feladatunk van most, nem a nyomorom taglalása.
- Tudni fog róla, amint a kezeim közé kerül. - mutatok ki, jelezve, kire is gondolok. Nem véletlenül ő a választásom, egyrészt Dario jelenléte nyom a latba, másrészt a mintakai előtörténete
- Élve. Kell nekünk mindaz, ami a fejében van. Tervek, információk, gondolatok. - nem szeretek sérülést okozni, csak a ha szükséges, és most tudom, hogy nem fogja magát könnyen adni, aki Rahumnak adja ki magát.
- Mivel nem tudjuk, ki is játsza Rahumot, így jobb elővigyázatosnak lenni. Te és a mintakai nagyon jól kiegészítitek képességben egymást, sakkban tudjátok majd tartani. Van még kérdésed, vagy mehetünk Rynalhez? - ha nincs, úgy a falat lebontom, Dario már teljesen rendben van, de a mintakait is meg akarom vizsgálni, mert át akarom neki is adni az információt, s tudom, hogy néma szavakból is érteni fog.


Emme

Emyr Algan
Emyr Algan
Alapító

Age : 172
Origin : Orion
Profession : genetikus
Play by : Keon Alexander

https://elementals.hungarianforum.com/t50-emyr-algan

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Dario Carter Wed Dec 21, 2022 9:43 pm

Kismacsek & Dario

Bár határozott szándékkal indultam el, ahogy Kismacsek a kezemre teszi a kezét megállok.
- Én mindig formában vagyok. - ennek ellenére elteszem a fegyveremet a helyére. Mert én úgy gondolom, amíg azt tudom tartani, formában vagyok, ellenben ha még nem most kell rendet tenni, kivárom a sorom. Egyébként sem vagyok híve a feltétlen öldöklésnek, de én meg tudom húzni a ravaszt anélkül, hogy álmatlan éjszakáim legyenek. Ezért kaptam általában én az ilyesfajta feladatokat.
- Rendben. - bármiben a rendelkezésére állok, és nem csak az ismeretségünk miatt. Egyedül erre vagyok alkalmas, és engem ez nem is zavar különösképpen. Ha jobban értenék a kommunikációhoz, akkor sem akarnám sohasem egy tanácsteremben vakarni a kevésbé képes felemet. Még akkor sem, ha egyébként tisztelem azokat, akik ezt teszik, tompor formától függetlenül.
- Ha gond van, hidd el, meg lehet azt is oldani. - ennek ellenére nem ellenkezek komolyabban, mert így feltételezhető, hogy nincs akkora baj, amiben erre lenne szükség. Ez pedig mindig jó hír. Bár személy szerint nem szeretek tétlenkedni, én örülnék neki a legjobban, ha már csak a rendet kéne fenntartani, és valódi harcokra már nem lenne szükség.
- Értem. Jobb a legrosszabbra készülni. - abból még gond sosem adódott. Ellenben a felkészületlenségből nem egy, és nem is kettő haláleset származott már. Így mindenképp osztom Kismacsek azon véleményét, hogy ebben a dologban akár benne is lehetett a gyíkok… nem a kezük…
- Ó. Köszönöm. - nem tudom, hogy pontosan miért mondja ezt, de jól esik. Sosem akartam kitűnni a tömegből, de ezek szerint valamiként sikerült. Amíg ez pozitív értelemben történik meg, nem is fogok tiltakozni ellene. Negatívból ugyanis kaptam már eleget.
- Hát… akkor sok sikert. Most sok minden elmondható róluk, de a jámbor semmiképp sem. - talán a területükre tévedtünk, vagy valamivel kivívtuk az ellenszenvüket, de az általuk mutatott viselkedés egyáltalán nem volt békés. Ehhez mérten pedig cselekednünk kellett, mert szép dolog a segítség, de ha az életünk, jobban mondva Rynal életét is veszélyezteti valami, akkor én egy pillanatig nem fogok habozni az ellenállás kérdésében.
- De. Jó lesz. - tényleg nem fogom megúszni a vizsgálatot, és mivel türelemre intett már nem is tiltakozom annyira ez ellen. Épp csak egy apró megjegyzést teszek, amit szerencsére humorként értékel.
- Isten vagy isteni? Nem mindegy. - az utóbbi akár egy Terraival is megvalósítható, és nem mellesleg nekem az bőven elegendő is. A gyakoriság már egy más kérdés, de nekem még nem sok nő okozott csalódást.
- És az baj? Számít mások véleménye? - én nem igazán szoktam vele foglalkozni. Ha nem kedvelnek, úgy sem tudok ellene tenni, ha meg igen… remélhetőleg egy ideig megmaradnak ebben az állapotban, és csak később jönnek rá, hogy annyira mégsem vagyok jófej. Egyedül Kismacsek van régóta velem, így feltételezem nála a pozitív dolgok hosszú távon is felém billentették a  mérlegét. Talán még bízik is bennem és nem csak katonai értelemben. Emiatt én is bízok benne. Csak egyszerűen bólintok arra, hogy még nem érkeztünk meg, és ennél fogva azt sem forszírozom tovább, hogy milyen teendőink lennének.
- Figyelek. - végül el is hangzik, éppen az, amire nem rég gondoltam. Ennyire biztos nem lát a fejembe, bár az a szint, amit ő képvisel a gyógyítás terén, számomra ismeretlen. Könnyebb sérülésekkel elboldogulok, de a gyógyítók, akik segítik a ligát, sokkal képzettebbek ebben. Illetve érezhetően Kismacsek is.
Egyelőre viszont nem ez kerül szóba. Csendben hallgatom a szavait, és egyetlen porcikám sem rezzen meg. Minden információt befogadok, mielőtt bármi jelét is adnám annak, hogy kérdéseim is vannak. Némelyiket végül meg is válaszolja, de maradnak még homályos pontok.
- Ki tud még róla? Az a mintakai, akit velem küldenél tudni fog róla? - talán ugyanarról a személyről van szó, de egyelőre nem tudhatom biztosan. És van még más is, amit tisztázni kell.
- Élve és sértetlenül? Vagy csak élve? - az előbbi kifejezetten megnehezítené a dolgomat. Kizárólag fizikailag tudok hatást gyakorolni másokra, így tisztán kell látnom a küldetés paramétereit. Mert ez bizony így már az. Még ha nem is annyira nyilvános…

Zene

Dario Carter
Dario Carter

Play by : Wes Chatham

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Emyr Algan Tue Dec 20, 2022 10:35 pm

How to survive
Mintaka / Dario & Rynal  / Now

Ahogy készül a fegyverrel, alkarjára helyezem tenyerem, finoman.
- Várjunk még. És neked előbb formába szükséges kerülnöd. - nézek rá, nagyon jelentőségteljesen. Azt látni rajtam, hogy a veszély és vészhelyzetekben vagyok igazán talpon, s ennek megfelelően cselekedni. Pedig egy nagyon nyugodt világból érkeztem, igaz, ott is számos káoszon keresztül vezetett az út a nyugalomhoz.
- A scanner még vizsgálja a hajót, és a rajtuk tartózkodókat. És a te segítségedre is szükségem lesz. Miután összeraktalak. - kedvemre van, hogy azonnal cselekedne, s nagyon az eszembe vésem, hogy mennyire jól tudja kontrollálni az érzéseit.
- Amennyiben újra űrruhát kell felvenned, úgy már nem. - az ilyen katonásosdit sosem értettem, nem is ment sokáig abban a kötelékben léteznem, hamar visszapártoltam a genetikához. Az vagyok én igazán.
- Nagyon benne van a lehetőségekben, ezért is hívtunk egyelőre mindenkit vissza. Túl hirtelen jelent meg, túl nagy erőt generált, és a kémeink sem adtak erről jelentést. - nem szeretek kémkedni, de mindig is utópia, mint disztópia párti voltam és vagyok. Pedig az utóbbihoz nagyban tettem le én is az asztalra, s nincs a világon az a cselekedetmennyiség és minőség, amivel jóvátehetem.
Elnevetem magam.
- Ezzel csak egyetérteni tudok. - Rynalben mindaz megvan, ami bennük sosem lesz. És ami Darioban van. - És ha már itt tartunk, téged is nehezen tudnának utánozni. - bökök felé.
Elkomolyodva hallgatok el, arcom kocogtatva egy ujjal.
- Mintaka aranyidején thyrrei-nek nevezték őket, növényevő, kistermetű, jámbor állatok voltak. Ám a dracok ügyködése során teljesen átalakultak. Sokat szenvedtek, mert belül tudják, ők nem ilyenek. Remélem, meg tudjuk adni nekik a kellő esélyt, hogy visszanyerjék régi, jogos formájukat. - és mivel ez többségében olyanokon múlik, mint én, ez meg is fog történni, még ha nem is csettintésre. Sok munka azt a traumamennyiséget feldolgozni a toxikus dolgok mellett.
- Vizsgáljalak meg a laborszobában, vagy itt, a folyosón? Nem kényelmesebb egy lakószobában? - csóválom a fejem, mosolyogva.
"Szex az istenekkel? Arról lekéstél..."
Magam felé van gúny bennem. Egy lecsúszott koldus, utcalakóvá váltam, és csakis magamnak köszönhetem, aki tudja, azt a hajót már lekéste, ami az "üdvözüléshez" vezet.
"Rendben"
Figyelem azt is, került-e a szervezetére, vagy a szervezetébe az állatokról, s más lenyomatokat is, hogy ha szükséges, megszabadítsam. Ezek abban a formában, amiben most vagyok, sokkal könnyebben megy.
Végül újra visszaöltöm azt a formát, amiben terrai alakként tartanak számon. Aztán inkább maradok a Feline formában, ebben a hajóban ezt is lehet, nem véletlenül választottam ezt járműnek.
- Ó, ez meglep. Inkább mások szokták az enyémet túlbecsülni. - magamban azonban igazat adok. Van, amit sosem fogok tudni megoldani, visszacsinálni, pedig már előtte is bántam, és mégis igent mondtam. Csakis magamat okolhatom mindezért. Senki mást.
- Hamarosan.
Azonban tettem valami mást is, mielőtt visszaváltoztam volna. Ha valaki figyel a szobára, akárhogyan is, ott maradt le mindenről, hogy gyógyítani kezdtem Dariot. Merthogy valamit tudnia kell.
- Előtte azonban van egy mondani, vagyis kérnivalóm. Benned megbízom, ezért is hozom elő. - egy mentális képet küldök felé.
- Akit látsz, az Rahum, a küldetés vezetője. Akit most ebben a formában látnál és beszélnél vele, az viszont a klónja. Rahum valódi jeleit már egy ideje nem fogom, ő pedig egy nagyon tapasztalt draco. - azonban ráfázott arra, hogy abba a csoportba kerültem bele, ami a vezetése alatt van. Kellett pár másodperc, hogy rájöjjek, nem Rahummal beszélek.
- Erről eddig te, én, és mégvalaki tud, Rahumon kívül, természetesen. Nyíltan azonban nem mondhatjuk a szemébe, bizonyítékokra van szükségünk. A vihar pedig kiváló lehetőséget ad. Valamiért nagyon ki akar menni a viharba, s ha a sejtéseim helyesek, akkor azért, mert a vihar mindössze egy álca annak, hogy valamit a földbe tudjon juttatni, s ezáltal felrobbantani, ha már nem lehet az övéké. A valós hír szerint nincs draco a hajón, és a kémeink sem jelentettek semmi gyanúsat. A még valódibb szerint azonban az van, amit az imént elmondtam a számodra. Egy mintakait tudok neked társul adni, s kijelölni Rahum mellé, mint kísérőt. Ha valaki, te egészen biztosan észreveszed, hogy valamire készül, és képes kivárni a megfelelő alkalmat. Egy valami azonban van. Rahum élve kell a tanácsnak, hogy kiszedjék belőle az információkat. - és megállok, ránézve, hogy tudott-e követni.

Emme

Emyr Algan
Emyr Algan
Alapító

Age : 172
Origin : Orion
Profession : genetikus
Play by : Keon Alexander

https://elementals.hungarianforum.com/t50-emyr-algan

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Dario Carter Sat Dec 10, 2022 12:44 am

Kismacsek & Dario

Bólintok, és miután meggyógyítja a fülemet, meg is könnyebbülök. Így sokkal könnyebb beszélgetni.
- Vagyis? - mit kéne őrizni? Nem teljesen értem. Végül választ ad.
- Értem. - már elő is veszem a fegyveremet. Célra természetesen még nem tartom, de ha kapok egyet…
- Hol van a gyík? Vannak? - csak erre az információra van szükségem. A többit már elintézem. Mert közvetlen parancsot ugyan nem kaptam még, de teljesen egyértelmű, hogy ha ellenség van a közelben, azzal nekem végeznem kell. Ezért követem Kismacsekot bárhova is megy.
- Karcolás. - tudok harcolni? Igen. Vagyis karcolás. Ez ilyen egyszerű. Jelenleg pedig az nem fontos, hogy rajtam kívül vannak-e még kiképzett katonák. Minél többen vagyunk, annál jobb, így mindenképp csatlakoznék a csapathoz, ha van. Vagy megoldom egyedül, ha nincs.
- Ó. Az is a gyíkok műve? - ennyire nem szokta elkerülni a figyelmemet a tevékenységük. Ezek szerint most a ‘nyaralással’ az ösztöneim is lepihentek… Nem örülök ennek a helyzetnek.
- Valljuk be, Rynalt azért elég nehezen tudnák utánozni, még ők is. - nem ismerem annyira, de ez egyértelmű a számomra. Nem olyan, mint az átlag, ezáltal a gyíkok nem tudnák ‘lemásolni’ őt egyszerűen. Ettől függetlenül teljesen nem nyugszom meg és szívesen rá is néznék, hogyan érzi magát. De amíg van rá esély, hogy ellenség van a közelben, nekem azt kell tennem, amire rendeltettem.
- Három, talán ragadozó állat támadt ránk. Más élőlénnyel nem találkoztunk. - az érzékelők sem, tehát a közelünkben nem voltak. De ez is elég volt. Utólag kifejezetten bosszant, hogy így kifogtak rajtam. Sokkal jobban kellett volna figyelnem, elvégre Rynal élete is az én kezemben volt. Ehhez képest, könnyen meglehet, hogy végül ő mentett meg engem. Strigulázni ugyan nem fogom, de meg fogom neki köszönni, és azt is el fogom ismerni, hogy rá lehet számítani, ha gond van.
- Lakószoba? Minek? - nekem gyíkot adjon, ne szobát… Azt hittem azért indultunk el. De végül is mindegy. Az igaz, hogy minél jobb állapotban vagyok, annál könnyebb lesz helytállnom. Vagyis végül engedelmeskedem, és helyet foglalok. Az éteri alakjára, pedig csak leheletnyit szökik fel a szemöldököm.
- Ez nekem nem gyógyításnak hangzik, de csináld csak. - egészen más tevékenység közben szoktam érezni forróságot, és bizsergést… Még a csiklandósság is benne van… De természetesen most nem erről van szó, így tűrök (várok…)  mindent. Azonban nem olyan érzés volt, mint amilyennek leírta. Bizonyos részeken inkább viszketett, és önuralomra volt szükségem ahhoz, hogy ne nyúljak oda. És hidegről sem volt szó.
- Túlbecsülted a képességeidet barátom. Még mindig inkább a formásabbik nemre szavazok. - ennyi vicc azt hiszem belefért. Több ugyanis egyelőre nem lesz. Dolgom van, még csak az nem biztos, hogy mivel is kezdjek. Hogy Rose-t idézzem, “pihikézni” biztos nem fogok. Ugyanis sokkal jobban érzem magam.
- Elértük már a vihart? - eddig nem éreztem semmi kellemetlen dolgot (kivéve a viszketést…), ezért felteszem ezt a kérdést. Illetve szeretném egyértelműsíteni Kismacsekban, hogyha üldögélő tigrist szeretne a hajóján látni, akkor rossz macskára tette le a voksát.

Zene

Dario Carter
Dario Carter

Play by : Wes Chatham

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Emyr Algan Fri Dec 09, 2022 11:07 pm

How to survive
Mintaka / Dario & Rynal  / Now

Most már muszáj vagyok elkuncogni magam, még egy kicsit előre is dőlök. Muszáj vagyok nevetni, akármennyire is komoly a helyzet.
- Akkor csináljuk is.
A figyelmeztető riasztás útjára kél, a scanner is, s most már hangosan nevetek, ahogy hangosan kérdez Dario.
- Igen. - bólintok, s nem kerüli el figyelmet a látható sérülése, s érzékelek még máshol is, de előbb meg akarom vizsgálni.
- Miután leszálltunk a hajóval és a csapat kirajzott, kaptuk a hírt, hogy vannak még itt meglapuló volt lakók, akik menekülni akarnak a következmények elől. Amikor Rynal üzenetét megkaptam, azt hittük először, hogy megtámadtak titeket, még  ha nem is megy ilyenkor annyira a módszerükhöz. Viszont nagyszerűen be tudnak olvadni a környezetbe, s még kitűnőbben tudják más formáját átvenni. Te te vagy, közben átvilágítottalak, amikor gyógyítottam a füledet. Rynal esetében pedig hamarosan megbizonyosodhatunk. - közben elindulok kifelé vele, hiszen már jobban van, s az egyik lakószoba felé vezetem.
- Azt látom. - mutatok az orrára, s kilépünk a folyosóra, miközben hallgatom a beszámolóját.
- Az a vihar nem természetes... - komorodok el. - Ezért is hívtunk be mindenkit, de az üzenetünk titeket már nem ért el. Ezért is örültem, hogy bejelentkeztetek.
Egy pillanatra behunyom a szemeim a kérdésre, s rálesek Rynalre.
- Megmarad. A tüdeje és a kopoltyúja megroncsolódott a mérgező levegőtől, s jócskán még tovább törte magát a mozgással, de megmarad. Jó kezekben van. És jó hír, Rynal a te Rynaled. Vagyis... senkié, de Rynal az Rynal. - javítom ki azonnal magam, gyűlölve mindent, ami birtokjogot ad egy másik élőlény felett.
Feltartom a tenyerem, ahogy átjön hozzám a koordináta, s azonnal át is küldöm a kereső csapatnak az üzenettel.
- Utánanézünk, muszáj leszünk berepülni a viharba. Előre szólok, nem feltétlenül lesz kellemes. És nem azért, mert rázna a hajó. Találkoztatok még más élőlényekkel? - az egyik lakószoba elé lépek, s kinyílik az ajtó.
- Addig ez lesz a lakószobád, s megvizsgállak. Foglalj helyet.
Nem tudom, és nem is akarom tagadni, hogy nem csak a genetikai fejlesztéseket és munkákat szeretek, de gyógyítani is. Átváltok abba a formába, amiben eredetileg érkeztem, éteri alakban.
- Fogsz érezni forróságot, bizsergést, s csiklandósságot is. A gyógyítás mellékhatása. - szükségtelen a kezem felé emelni, tudatommal járom körbe. Törés helyén először jéghideget, aztán forróságot érez, majd visszahűlés, más helyeken inkább viszketést és bizsergést.

Emme

Emyr Algan
Emyr Algan
Alapító

Age : 172
Origin : Orion
Profession : genetikus
Play by : Keon Alexander

https://elementals.hungarianforum.com/t50-emyr-algan

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Dario Carter Thu Dec 01, 2022 11:11 pm

Kismacsek & Dario

Egyébként is szoktam örülni Kismacseknak, amikor meglátom, de most különösen jól jön a jelenléte. Talán meg tudtuk volna oldani nélküle is a helyzetet, de ostobaság lett volna kockáztatni. Ha van egyszerűbb, biztonságosabb megoldás, akkor mindig azt kell választani. Mert magamat ugyan nem féltem különösebben, de Rynal életével nem hazárdíroznék. Vagyis hálás vagyok Macseknak amiért kihozott minket onnan. Ezért is lapogatom meg a hátát az elismerésemként.
- MÉG MINDIG NEM HALLAK. - miért beszél még mindig hozzám? Úgysem fogom hallani. Előbb ezt kéne megoldani, minden más csak utána jöhet. És a mozdulatait követve rájövök, hogy éppen arra készül, hogy meggyógyítsa a fülemet. Felemelem az egyik öklömet hüvelyujjal felfelé, jelezve, hogy ez egy kiváló ötlet. Illetve nem is akadályozom a továbbiakban Kismacsekot, hagyom, hogy csinálja, amit kell. Mikor végzett megkönnyebbülten nyúlok a fülem felé, és annak is nagyon örülök, hogy végre hallom Kismacsek hangját.
- ŐRZÉST? - meg a sajátomat is. Ennyire hangos voltam? Most már nincs erre szükség azt hiszem. Normál hangerőn válaszolok.
- Mi történt? - milyen másik, és miért kell őrzés? Lemaradtam valamiről? Az eszméletemet nem veszítettem el, de az események fonala még sincs meg. Remélem Kismacsek felvilágosít.
- Csak nyugodtan. De nagy bajom nincs. - egy törött orr maradt még, azzal meg elvagyok egy darabig. Bár a hangszínemen érzem, hogy nem az igazi valami, de ez a gyakorlatban nem jelent semmit. Harcolni ugyanis még tudok.
- Nem vadásztunk. Megszakadt a kommunikáció azzal a személlyel, akinek a védelmét kéne biztosítanom. És egy vihar tartott felé, ezért elindultunk, hogy megkeressük. - természetesen én még nem felejtettem el, hogy ez volt az elsődleges célunk. Viszont Rynal sérülése illetve a kialakult helyzet felülírta a fontossági sorrendet. Mert a növényes fazon lehet, hogy jól van, ellenben mi viszont biztosan nem a legjobb formánkban vagyunk.
- Rynal hogy van? Csúnyán rámentek. - ha ő biztonságban van, akkor jöhet a következő pont a növényes csóka megtalálása.
- Rá tudnátok nézni az érzékelőkkel, hogy mi a helyzet azon a területen? Valószínűleg még mindig kint van. - a karórám segítségével átküldöm az utolsó ismert koordinátáját a növényesnek. A vihar egyelőre nem érdekel. Az életjelek ugyanis még mindig stimmelnek. Ettől függetlenül viszont fel kéne őt is szedni, mert egyelőre nem lenne okos ötlet gyalog útnak indulni.

Zene

Dario Carter
Dario Carter

Play by : Wes Chatham

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Emyr Algan Thu Dec 01, 2022 10:15 pm

How to survive
Mintaka / Dario & Rynal  / Now

Akik várják már őket, az egyik csapat felemeli a kezüket, jelezve, hogy nem akarják bántani.
- A másik hajón van, felsugároztuk Önöket.
A másik csapat a kockában van, széttárt kezekkel, elégedetlenül.
- Ki volt az a bénakezű, aki nem ide sugározta Cartert? Looohaaan, csuklottál? - de most már hagyják zajlani, a dolgokat, nem sürgetnek senkit.
Megpillantom őket, ahogy átlépem a falat, s lejjebb lépem azt a pár lépcsőfokot, széles mosoly terül el a képemet. Dariooo, igazi túlélő vagy!
- Dario! Szuper látni téged is!
Ahogy elkezd hangosan beszélni, nagyon is hangosan, mindenki felé kapja a fejét, s a mosolyom egy másodpercre befagy.
Odalépek hozzá, míg beszél hozzám, s lehet, félreérti a mozdulataim, ahogy a fülére akarom tenni a tenyereim, hogy meggyógyítsam, mert átkarol, s a pillanatnyi megrökönyödés után nevetve karolom át, megpaskolva előbb a hátát, majd megamhoz szorítva egy pillanatra, óvatosan.
- Nem esett bajod, nagyon is, ahogy látom! - pillanatra behunyom szemeim. Nem szeretném, ha eltűnne az életemből. Kibontakozom az ölelésből, majd utána örvendezünk, előbb a hallása legyen rendben.
Rámutatok a fülére, majd magamra, majd újra a füleire, s közben artikuláltabban is beszélek.
- Meggógyítom a füledet. - két kezem tenyerét a füle elé helyezem, s behunyom szemeimet, hogy előcsalogassam a fényt, amivel sokkal gyorsabban gyógyítok, mintha csak a gondolatomat adnám tovább a füleinek, hogy újra működjenek. "Látom", hogy mi okozta, s meg is értem, ha a másik valóban az, akinek ezek alapján gondolom. De miért támadta meg Dariot.
- Most már jó lesz. Őrzést kérek a másiknak. - nem védelmet. S így máris tudják, mi a teendő, többen lépnek be, s páran abba a kockába indulnak, ahol Rynalt gyógyítják éppen.
Rynalt éreztem, de bárki lehet még...
- És scannert. Az egész hajóra. - ha csak egy gyík is feljutott, én fogom személyesen  elrendezni, hogy olyan helyre kerüljön, amit megérdemel. Nem jó értelemben.
A riasztás megszólal.
- Én vizsgállak meg, ha nem gond. - mosolygok rá. - Csak nem vadászni támadt kedvetek?

Emme

Emyr Algan
Emyr Algan
Alapító

Age : 172
Origin : Orion
Profession : genetikus
Play by : Keon Alexander

https://elementals.hungarianforum.com/t50-emyr-algan

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Dario Carter Mon Nov 21, 2022 11:50 pm

Kismacsek & Dario

Hiába szól az életem arról, hogy egyik veszélyes szituációból ‘átutazok’ egy másikba, van, amit még mindig nem tudtam teljesen megszokni. Az idő múlását. Egyszerre gyorsul, és lassul minden történés, egyszerűen képtelenség megragadni az idő fonalát. Csak a testem és az elmém jelzései léteznek. A mozdulatok, a fájdalom, a helyzet felmérése, és a következő lépés megtalálása. Egymást kísérik, néha egymástól eltávolodva, de van, hogy nem egyforma intenzisással.
A fájdalom például nagyon sokáig nem ér el. Mikor Rynalt keresem a tekintetemmel, egyáltalán nem tűnik fel, hogy az orrom még mindig katasztrófa sújtotta területnek minősül. Mint ahogy az sem kelt bennem gyanút, hogy nem hallok semmilyen zajt. Még a szívemet sem érzem lüktetni a dobhártyámon. Csak azzal foglalkozom, hogy minél előbb odaérjek Rynalhoz, mert feltételezem, hogy segítségre van szüksége. Megsérülhetett. Két bestia is ült rajta, és egynek is bőven elég lett volna a súlya. Ezért amint fel tudok kelni, el is indulok felé, de  már nem érem el. Az első lépés megtétele előtt sugároznak el valahova, és mikor megérkezem Rynalt már nem látom. Egy ismeretlen helyiségben vagyok, teljesen ismeretlen alakokkal. Hiába sokkal jobb ez annál, mint ahol voltam, azért elsőre nem tetszik a dolog. Amikor közeledni próbálnak hozzám, hátrálni kezdek, és a fegyveremért nyúlok. Nem szegezem rájuk, de a kezemet jelentőségteljesen rajta tartom, és még morgok is. Bár az utóbbit nem hallom, csak érzem a hangszálaimon. Talán a sisak miatt… Le is veszem, így a kép sokat tisztul. Morgást ezért nem hallatok újra, de nem szeretném, hogy közelebb jöjjenek, amíg nem tudom, hogy hol vagyok, és kik ezek. Emiatt tartom a távolságot, és a testtartásom is végig feszes marad, egészen addig míg meg nem látom Kismacsekot. Na így már minden tiszta. El is mosolyodom, de nem hiszem, hogy túl bizalomgerjesztőre sikerül, mert a vér ízét a nyelvemen is érzem. Valószínűleg az egész fejem katasztrófa sújtotta terület.
- MI VAN? - látom, hogy mozog a szája, és valamit azt hiszem hallok is, de egyáltalán nem tudom beazonosítani. És ez megerősíti az eddig csak gyanúmat, hogy a fülemmel is van valami gond.
- NEM HALLOK SEMMIT. CSINÁLJ VALAMIT A FÜLEMMEL… - érdekelne az is, hogy mi van Rynallal, de ha csak nem írja le valahogy, egyszerűbb, ha a fülemmel kezdünk. Meg még valamivel. Odalépek Kismacsekhoz és kezet nyújtok neki. Hogy aztán a karját közelebb húzva magamhoz a hátát is megtudjam lapogatni. A legjobbkor érkezett ugyanis.

Zene

Dario Carter
Dario Carter

Play by : Wes Chatham

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Emyr Algan Mon Nov 21, 2022 10:05 pm

How to survive
Mintaka / Dario & Rynal  / Now

Jó ideig eltart, mire úgy tudom körbejárni a környéket, hogy megvan a lenyomata mindannak, ami jelenleg van a bolygón. Most már csak azzal kell majd összevetnem, hogy milyen volt, mielőtt a nemkedves barátaink ide tették a karmaikat.
A kiválasztott kristályra helyezem a kezem, hogy a megszerzett tudást át tudjam adni, mások által is feldolgozható formában. Nagyon jó a telepatikus összeköttetés, és szeretek úgy is ötletelgetni, de ha egy alap megvan, jó, ha máshogy is megvan.
- Rynal visszaért már? Láttam, hogy szárazvihar közeledik. - hiába vagyok kutatási vezető, vezető-vezető akárki, máshogy is szükséges a tudásom, az pedig sokkal prózaibb és gyakorlatiasabb. Az univerzum formálójaként jóval több információ van bennem erről, minthogy egy asztal mellett üldögéljek és nassoljak egész nap. És nem is olyan a természetem. Szeretek alkotni, teremteni és felvirágoztatni.
Naus válaszára, miszerint nem, és hogy a palack tartalma már régen elfogyhatott, keresni kezdem a tudatommal, ezért is vágódik be szinte ordítva a bejelentkezése, el is fintorodik az arcom. Igazán le..
A belső monológ helyett azonban szinte egyszerre mozdulunk Nausszal és Sonarral, a megadott helyszín felé.
- Sugározd fel őket. A három állatot is. - az üvegkockák segítenek másban is, és nem üvegből vannak. Nem szeretem őket, nagyon emlékeztetnek egy dologra, de most szükséges.
Mindenki külön kockába kerül, Dariohoz, Ryanlhez is érkeznek segítők, a két állathoz is, én viszont a halott állathoz sugároztatom magam, lévén a kockáknak nincs ajtajuk, nem véletlenül.
Nem is változom vissza szilárdabbnak mondható alak formában, felveszem azt az éteri formát, amiben ideérkeztünk az Univerzumba. Így könnyebb megtennem azt, amivel visszahozhatom őt az életbe, még egy szekundumnyi szikra van benne. Az pont elég. Úgy állok, sokkal inkább lebegek, mintha megállt volna az idő, hajam is égnek állóan lebeg a levegő "vizében", áttetsző alakban, míg megvizsgálom a testet, s bár tudom, hogy fájdalom lesz benne, enyhíteni fogom, de csak így tudom megmenteni.
Ám mielőtt bármibe kezdenék, a lelkét keresem. Csakis a beleegyezésével hozhatom vissza az életbe, ha úgy dönt, folytatni kívánja ezt a létformát. Segíteni akar, nem érti, mi történhetett.
Vagyis a válasza: igen.
Szikra cikázik át a testén, miután kezem fölé tartom, s mintha összeolvadnánk. Nem csak a genetikai lenyomatát olvasom ki, hanem egyelőre abba az ép formába rendezem vissza, amiben most van, azután jöhet minden más is. Szívének is adok egy löketet, s érzem, ahogy lassan újra dobban a szíve, s teste is működésbe lép. Sokkal egyszerűbb, mint egy darab testbe életet pattintani, hiszen akkor a sejtek szintjén, és annál kisebb szinten kell dolgoznom.
Az állat szusszant egyet, felmorran, s kimerülve kezd lélegezni, én pedig kilépek a kockából, mintha csak egy vízfelszínen léptem volna át.
- Hogy vannak? - sérülésük nem volt halálos, de attól még nagyon is aggódom értük. Főleg, hogy az egyikükért, aki mostanra elveszítette az eszméletét is, az én felelősségem. Dariohoz sietek.
- Kérdezzem meg, melyikőtök volt Artemis és ki volt Orion? - a két nagy vadász, akiket kedvelek. Mosolyogva állok mellette, míg a többiek gyógyítják.  

Emme

Emyr Algan
Emyr Algan
Alapító

Age : 172
Origin : Orion
Profession : genetikus
Play by : Keon Alexander

https://elementals.hungarianforum.com/t50-emyr-algan

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Dario Carter Fri Nov 18, 2022 8:08 pm

Rynal & Dario

Ahogy látom, nem fogja leszúrni saját magát a tőrjeivel. Ez mindenképpen bíztató.
- Az is hasznos tud lenni időnként. - annál mindenképp jobb, mintha valaki neki áll hősködni, pedig valójában nincsen semmilyen harci tapasztalata. Akkor már inkább fusson. Így legalább a harctéren maradóknak nem kell az ő életéért is küzdenie. Egy valaki már biztonságban van, ez pedig mindenkinek jó. A cél ugyanis ez lenne minden esetben. Épségben és biztonságban haza juttatni a csapat minden tagját. Még azokat is, akik nem túl megfontoltak, és egyedül vágtak neki a rengetegnek…
- Az olyan helyzeteket pont arról lehet felismerni, hogy a kidumálás ott már nem működik. - amikor igen, akkor az még nem veszélyhelyzet. Tehát ez a taktika csak arra jó, hogy elkerüljük a bajt. Ha viszont már megtörtént… Ott vagy harcolni kell, vagy menekülni. Én az előbbit jobban szeretem, de van, amikor az utóbbit kell választani. Például most… Viszont már késő. Legalábbis nekem. Rynalnak, még lehet esélye, és bízom is benne, hogy aszerint cselekedett, ahogy mondtam neki. Már, ha hallotta… úgy tűnik nem, mert látom, hogy mikor a bestia épp képen akar törölni az egyik mancsával, beleáll egy tőr. Rynal tőre. Őszintén értékelem, hogy próbálkozik, de majd később fogok ennek hangot adni. Ugyanis, ha már adódott egy ilyen alkalom lökök egyet a lényen, hogy legalább a karomról kerüljön le. Sikerül is. Rádől a másik karomra. Arra amelyikben a fegyver van. Ezért a szabad kezemmel próbálom először tovább lökni, majd inkább húzni, mert az első próbálkozás nem igazán sikerült. Már majdnem célt érek, legalábbis abból gondolom így, hogy a mellkasomra ismét súly nehezedik. Alig látok ugyanis a vértől, ami belülről került fel a sisakomra. Ennek ellenére még képes vagyok az érzéseimre hagyatkozni, és idővel talán lőni is. De mikor célt érnék iszonyatos, majdnem sikításszerű hangot hallok. Esélyem sincs befogni a fülem, így csak ordítok, hogy megpróbáljam a saját hangommal elnyomni ezt a fülsértő zajt. Nem igazán működik ez a módszer ugyanis még így is olyan szinten sérti a fülemet a hang, hogy nem tudok mozdulni, csak vergődöm és mindent megpróbálok, hogy a kezeimet ki tudjam szabadítani a lény alól és végre befoghassam a fülem. Aztán egyszer csak sikerül. Érzem, hogy a súly eltűnik a mellkasomról. Végre be tudom fogni a fülem. Kár, hogy szart sem ér…
Idővel viszont megszűnik a zaj. Síri csend lesz, és hiába kéne, hogy ez jót jelentsen, egyáltalán nem nyugszom meg. Felülök, de még mindig nem látok semmit. El kéne takarítani a vért. Nagy levegőt veszek, hogy kitudjam nyitni a sisakot, és meg tudjam legalább nagyjából tisztítani. Gyorsan dolgozom, és ellenállok annak a kísértésnek, hogy körbenézzek. Levegő nélkül úgysem tudnék harcolni. Ezért amint a szemrésznél van már egy kis rés, vissza is teszem a sisakom, és akkor nézek körbe. A lényeket, amik megtámadtak minket már nem látom. Rynalt viszont igen. Mozog. Ez nagyon jó hír. És látok még valami mást is. De felfogni egyelőre még nem tudom.

Zene

Dario Carter
Dario Carter

Play by : Wes Chatham

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Rynal McKenzie Thu Nov 17, 2022 11:16 pm


...

Sirius
Dario
Jelen



JustFlush it

Hogy nem éhes, de tudna enni, először kinyitom a szám, aztán értetlenül becsukom. Végül is, elég nagy már, hogy eldöntse, mit akar.
Válaszént csak előveszem a két tőrt, és megforgatom a markolat és a penge közötti találkozásnál, sokatmondó pillantásokkal és arckifejezéssel kísérve.
- Köddé válok... - rántom meg a vállam, lesütve a tekintetem a padlóra, mert azért valahol szégyellem is, hogy gyáva vagyok, vagy nem vagyok. Nem tudom. - Nem tudom. Még nem voltam ilyen helyzetben... inkább kidumálom magam a helyzetből, ha lehet.- adom meg végre a teljes választ. Valójában tényleg nem tudom, mit tennék, ha valóban veszélyhelyzet lenne.
A súly hirtelen kerül le rólam, úgy, hogy előtte nem moccantak egy ideig. A zúgó fülem, amit a zakatoló szívem okoz, Nem hallom a lövéseket, és hangját sem nagyon.
- ... szi. - hallom, ahogy későn kattan a szerkezet, így megismétlem. - Kösz... Dario! - szerintem megint sikítok, legalábbis úgy mondom ki a nevét, ahogy látom, mintha valami mozdulna a szemem sarkából, de nem tudom odafordítani a fejem, a sikítás azért még megy.
Mozdulnék, hogy elkapjam, de hiába fordultam meg felé, nehezen, nem sikerül elkapnom. Nem fog menni, és nem is kellett volna megfordulnom, így nem tudok fegyverhez nyúlni, csak, ha felállok, az meg nem fog menni, törött vállal és könyökkel, nem tudom megtámasztani magam egyik oldalon sem. Nem érdekel. Dario élete múlik rajta!
Kirántom a tőrt a helyéről, ahogy tudom, s rövid célzás után az állat irányába dobom, ha már sikításom nem ijesztette őt el, csak a másik kettőt.
Mancs, megvan a mancsa, azzal már nem fog tudni támadni! Pont akkor találta el, amikor nem olyan helyen volt, ahol eltalálta volna Dariot. Kár, mert az állat nyakára céloztam, fogalmam sincs, hol lehet a szíve, a nyak mindig gyenge pont. Igaz, a mancs is.
De észreveszek valami mást is, az pedig a sérült sisak Darion. Vajon tényleg sérült?
Nem fogom tudni a hajóra vinni!
Koncentrálok pár másodperc erejéig, és a valódi sofőrömnek küldök üzenetet, érzem, ahogy átmegy, s remélem, azt is érezte, hol vagyunk.
És nem marad más hátra, meg kell tennem. A hang terjed, és a sikolyom sisak nélkül sokkal rémisztőbb.
Veszek egy nagy levegőt, felülök, és ahogy felülök, a sisak arcvédője felnyílik, én pedig a lehető legmagasabb frekvencián, ami már roncsolhat is, kiadom a Hangot.
De vajon vissza tudom húzni az arcvédőt?
A távolról mintha hallanék egy surrogást, rotorhang, a köhögésnek nem beillő légszomjba behallani, de csak ennyi megy, azután az égő fájdalommal a külvilág is elmúlik.

Emme

Rynal McKenzie
Rynal McKenzie

Origin : Sirius
Profession : Mentor (Próféta)
Play by : Jared Leto

https://elementals.hungarianforum.com/t199-rynal-mckenzie#944

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Dario Carter Wed Nov 09, 2022 7:57 pm

Rynal & Dario

Az arcom sem rezzen, miután kijelenti, hogy nem kér enni.
- Rendben. - nekem mindegy, hogy eszik-e vagy sem. El tudja dönteni, hogy mit akar. Ahogy én is.
- Nem vagyok éhes, de tudnék enni. - ennek ellenére nem fogok. Most van társaságom is, így az étkezést majd arra az időre hagyom, amikor egyedül kell elütni az időt. Ugyanis előbb vagy utóbb erre is sor fog kerülni. Csak nem most… Amitől tartottam végül bekövetkezett, ugyanis potenciális veszélybe került az, akit nekem meg kellene védenem. Távolról, pedig igen nehéz. Nem is leszek rest a szemére olvasni, hogy mekkorát tévedett, amikor engem a hajón marasztalt. Persze, ha túléli addig, míg odaérek. Ha nem, akkor eltekintek a kioktatástól.
- És miként reagáltál erre? - már mint arra, hogy az anyja nem értett vele egyet. Nekem nem igazán adatott meg a szülőkkel való ‘békés harc’, így nem is tudom elképzelni, hogy az milyen. Engem… teljesen más módon  ‘neveltek’.
- Például? - fontosnak tartom, hogy beszámoljon róla, milyen harci technikákkal számolhatok az esetében. Alapértelmezetten nem feltételezek semmit, de ha lenne valami, annak azért örülnék. Reményeim szerint egyedül is meg tudok oldani mindent, de az sosem baj, ha a stratégia egy kicsit túl van tervezve. Abból ugyanis még senkinek sem származott sérülése, hogy túl óvatos volt. Főleg, hogy a szituációnk végül nem várt meglepetéssel nehezedik. Talán okos ötlet lett volna indulás előtt a hajó érzékelőit használva megbizonyosodni arról, hogy milyen életformák vannak ezen a bolygón, de utólag már kár ezen keseregni. Ha előttem van valami, ami meg akar ölni, vagy azt, aki velem van, akkor cselekedni kell. Az viszont nem mindegy, hogy hogyan. Használhatom a kedvenc fegyverem, vagy akár a képességeimet is, ha a böszme jószág, ami rám támadt nem igazán reagál rá… Azt hiszem csak a szerencsének köszönhetem, hogy végül mégis sikerült legalább egy időre elűzni azt a bestiát, ami rajtam akart fészket csinálni. Így Rynalhoz is oda tudtam menni, aki rögtön kettővel birkózott. Ha túléli, majd meg fogom dicsérni a harci szellemét, de először megmenteném az életét, ha van rá lehetőség. Ezért neki is iramodok a két állatnak, ami rajta van, és simán eltalálom őket, mert teljesen megdermedve terpeszkedtek Rynalon. Mindkettőt lelököm róla, és már nyúlnék a fegyveremért is, hogy bebiztosítsam a további biztonságunkat, viszont mielőtt tüzelni tudnék, feltápászkodnak és futásnak erednek.
- Háhh… - azért utánuk lövök, biztos, ami biztos, és épp ez lesz a vesztem. Érzem, hogy hátulról leterít valami, és arccal előre a földre esem. Így az orrom is lendületből csapódik a sisakom belsejéhez, a reccsenést még hallom is. Ezért kell néhány másodperc, amíg észhez térek, és rájövök, hogy valószínűleg az én ‘barátom’ tért vissza, hogy ezúttal a hátamon verjen tanyát.
- Rynal MENEKÜLJ. - próbálom kinyomni magam, vagy legalább átfordulni a lény alatt, de nem igazán megy, ezért határozottan parancsoltam Rynalnak, hogy menjen el innen. Ha visszatérnek az ő támadói is, egyelőre nem fogom tudni megvédeni. A gond viszont az, hogy a ruha hangszórója ugye még mindig ki van kapcsolva. Így fogalmam sincs, hogy végül megkapta-e az üzenetet vagy sem. Üzenhetnék neki telepatikusan is, de annyira elöntött a harci készültség, hogy ez pont nem jutott eszembe. Ugyanis én ‘birkózom’ a lénnyel, függetlenül attól, hogy Rynal végül mit tesz. Már alig látok a vértől, ami belülről kenődött a sisakomra, de még küzdök. Annyira, hogy végül meg tudok fordulni. És már csak egy mozgástér kéne ahhoz, hogy lőni is tudjak…

Zene

Dario Carter
Dario Carter

Play by : Wes Chatham

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Rynal McKenzie Wed Nov 09, 2022 12:08 am


...

Sirius
Dario
Jelen



JustFlush it

- Szerintem is. - vigyorgok. Múlt, elmúlt, de míg elmúlt azért nagyon megszenvedtem érte.
Kicsit biccentem csak félre a fejem, értetlenül.
- Most nem kérek, köszönöm.  - nem fogom más utazókészletét megdézsmálni, bár ha a lenne egy medencéje, és felajánlaná, akkor egészen biztosan csobbannék benne. - Éhes vagy? - ugrik be egy mentőkötél, nem felém, mert lehet, éhes?
- Szerintem sem. - mosolyodom el. - Anyám mégsem értett velem egyet. - így maradt ez a páros tőr, és a szigony. És mindig elfelejtem, hogy van nálam.
- Á, veszélyes helyzetben mást használok. - például köddé válok. Az nagyon megy. Vagy végignézem a műsort.
Egy pillanatra nem értem, mit gondol a vettem alatt, aztán leesik. Nem vagyok se pilóta, se katona, így elsőre nem esik le.
- Oké. - ilyenkor annyira jó, hogy a fülig vörösödés nem jön át a hangon. Ha mégis, akkor torzít a hangszóró. Egészen biztos vagyok benne.
- Oké. - gyorsan felelek, kezdek tartani attól, hogy a rövidebbi végét húztam dolgoknak, s a számolás után már engedem is a hangot, imádkozva közben hogy valóban jól számoljam ki a magasságot és az erejét, mert különben akkor abból tíz másodperc sem lesz, noha tudom, ezek az űrruhák többet is kibírnak.
Érzem, ahogy megrándulnak felettem, s próbálnak menekülni a hang elől, de csak próbálják a mancsaikkal takarni a fülüket. Vesztemre rájönnek, hogy a hang tőlem jön, ám addigra már érkezik Dario is, és mozdulnék, de nem csak a bestiák miatt nem megy.
Egy pillanatra behunyom szemeim, hogy aztán kinyissam.
- Dario? Dario?! - nem látok semmit, ahogy fekszek, és nem tudok megfordulni sem.
Aztán rájövök, hogy a másik irányba menni fog, mert csak a bal oldalm iktatódott ki, kezem azonnal keresi a tőrt is, hogy ha kell, tudja használni. Dehogy leszek halkonzerv!



Emme

Rynal McKenzie
Rynal McKenzie

Origin : Sirius
Profession : Mentor (Próféta)
Play by : Jared Leto

https://elementals.hungarianforum.com/t199-rynal-mckenzie#944

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Dario Carter Tue Nov 01, 2022 10:06 pm

Rynal & Dario

Egyre jobban örülök neki, hogy Rynal a hajóra tévedt, bár azt be kell vallanom, hogy ő lett volna a legutolsó, akire ezen a helyen számítottam volna. De ez a szép az ilyen eseményekben. Általában azok a legjobbak, amire nem számítunk.
- Ez jó hír. - tényleg így gondolom, hiszen nem attól lesz valaki bátor, hogy nem fél semmitől, hanem attól, hogy szembe mer nézni a félelmeivel. Én ezért sem tartom tökös srácnak magam, viszont Rynal ezek szerint az. Meg remélem, hogy a játék is izgalmas lesz vele, mert nagyon várok már valami történésre.
- Király. - lehetett volna akár úgy is, ahogy ő gondolta elvégre ketten fogunk játszani, de örülök neki, hogy belement az ötletembe. Hiszen parancsot nem kapott tőlem, így ő döntött úgy, hogy inkább a kedvemben jár ezúttal. Értékelem.
- Értem. Hát sajnos az nincs a hajón. De szárított hús szelet akad egy pár. - nekem mondjuk az a kedvencem. Hoztam is magammal, mert nem bíztam a növényes élelem készletében. Aztán persze kiderült, hogy neki is van. Ettől függetlenül előbb a saját csomagomat bontottam fel, mert jó lesz még később is az, amit ő halmozott fel.
- Szerintem nem szégyen, ha valaki nem ért semmilyen fegyverhez. De tény, hogy hasznos, ha olyan helyeken jár, ahol akár veszélyes szituáció is előfordulhat. - vagyis tulajdonképpen mindenhol. De tudom, hogy mások nem ennyire pesszimisták, így ezen véleményemet megtartom magamnak. Jelenleg más feladatunk van.
- Vettem. - már a hajón is arra az információra hagyatkozom csak, ami szükséges, és a hangnemem is sokkal határozottabb annál, mint ami korábban volt. Nem ismerem Rynalt annyira, hogy tudjam miként reagál egy éles helyzetben, és ő sem engem. Ezért jobb, ha már most megszokja, hogy ha veszélyről van szó, nem szoktam viccelni. Illetve időt húzni sem. Úgy ítélem meg, hogy a parancsok helyett hasznosabbak jelenleg a tettek, így nemes egyszerűséggel irányba fordítom Rynalt, amikor mozgást érzékelünk.
- Számításba vettem. - ha lenne katonai múltja, akkor is azzal számolnék, hogy kettőnk közül én vagyok az erősebb. Nem személyes, szimplán óvatosság. Csak azokra bírom rá teljesen az életem, akik bizonyították már, hogy érdemben is képesek megvédeni azt. Vagyis voltunk már együtt rázós szituációban. Így egyértelmű, hogy Rynalt is egyelőre úgy kezelem, mint akit nekem kell megvédenem. Viszont a szándék gyorsan elillan, amikor egy aprónak semmiképp sem nevezhető bestia úgy dönt, hogy szeretné megízlelni a tigris húst, annak ellenére is, hogy a jellegzetes csíkos, illetve vonzó bunda most pont nincs rajtam.
- Áááá... - mélyen, de élesen kiáltok fel, egyelőre nem a fájdalom, hanem a düh miatt. Ugyanis hallom, hogy Rynal sikít? Igen ez az volt, és ez biztosan azt jelenti, hogy őt is megtalálta valami. Innentől kezdve pedig nincs már arra idő, hogy próbálgassam, ki tudom-e fekve nyomni a jószág súlyát. Komolyabb és gyorsabb cselekedetekre van szükség. Ezért az erőmet használva megpróbálom nemes egyszerűséggel odébb lökni a bestiát, mert nem tudok segíteni Rynalnak, amíg a mellkasomon és a karomon tanyázik. Viszont kellemetlen meglepetésként ér, hogy vagy a jószág súlya, vagy a koncentráció hiánya miatt nem tudom elreptetni kellő távolságra, éppen csak eldönteni sikerül. Ez legalább elég ahhoz, hogy a fegyvert fogó kezem kiszabaduljon, így a bőrére is tolom  pisztoly csövét, hogy lőhessek. Épp ekkor hallom meg Rynal hangját a sisakon keresztül, és annyira kizökkent, hogy le is csúszik a fegyverem a bestia oldaláról. Mert azért még serényen mozog.
- Jó, de gyorsan számolj. - nem tudom mit akar pontosan, de jelenleg nem is számít, mert biztosan okkal kérte azt, amit. Így én is csak addig tudom folytatni, amit elterveztem, míg el nem kezd számolni. Addig viszont eljutottam, hogy ismét célra tartottam a fegyvert, és meg is húztam több alkalommal a ravaszt. Halálos sérülést nem  tud okozni, de a jószágnak el kéne kábulnia. Vagy legalább lassulnia…Ezért tüzelek több alkalommal is, éppen csak annyit várva, hogyha Rynal számolni kezd meghalljam két lövés közt. Annyiban előrébb is jutok ezzel a taktikával, hogy a bestia teljesen le száll rólam, és megáll tőlem pár méternyire, talán várva az újabb ugrásra? Nem derül ki, mert meghallom hogy három, és gyorsan ki is kapcsolom a hangszórót, ahogy kérte. Addigra teljesen eltűnik a vad, bár szinte biztos vagyok benne, hogy nem ment messzire, így a pillantásommal még mindig keresem. Rynal viszont a földön van, két másik alatt, így mielőtt kiderülne, hogy miért is kérte a némítást, erőből nekifutok a lényeknek, hogy ledöntsem őket a lábukról, pontosabban Rynalról. Tüzelni egyelőre nem lehet, hiszen a súlyuk alatt akár össze is roppanhat egy idő után az űrruha. Legalábbis én ezzel is számolok.

Zene

Dario Carter
Dario Carter

Play by : Wes Chatham

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Rynal McKenzie Mon Oct 31, 2022 9:22 pm


...

Sirius
Dario
Jelen



JustFlush it

Érdeklődéssel biccentem oldalra a fejemet. Végül is, tényleg hülyeség. Ha már más elkövette a hibát, simán lehet belőle tanulni is.
Hümmentek egyet. Bizony, hogy jó. A víz illatánál nincs jobb!
- Megdumálva! - tartom fel a kezem. Nem vagyok egy cipekedős típus, már a nagyobb méretű oxigénes palack miatt is képes vagyok inkább nem kimozdulni. Ide is csak azért jöttem el, mert újra élni akarok ezen a bolygón. Úgy, ahogy régen, vagy még jobban. Legyen még jobb. Mintaka is megérdemli.
- Kérlek. - pillantok rá. Darioban azt kedvelem, a sok minden mellett, hogy egyrészt nem cifrázik, azt teszem én helyette, és sokkal jobban ismeri az illemet, még nálam is.
Pár pillanatig némán nézek rá. Őszintének látom szavait.
- Kedves tőled. - nézek inkább fel, a nagyobb kijelzőre. - Mint látod, már nem félek. - somolygok. Hiszen akkor most nem lennénk itt, s beszélgetnénk.
- Oooké, akkor ügyességi. - rácsatlakozik a kristály a rendszerre, s elkezdem keresni a lehetségeseket. Találok is párat, s mielőtt tovább keresnék, szűkíteni sem árt. Kedvelem a holofedélzeteket, de ez most annyira nem egy parti hangultatot idéző összeröffenés.
- Ott is tudnak jelezni. - nézek át a hologramon, de bólintok. - Rendben, keresek olyat.
Még a kezem is elveszem a hologramokról, kiegyenesedek az előre dőlésből.
- Mmmiért kéne? Kéne? - értetlenül nézek rá. - Én is szeretem. Az egyik legnagyobb kedvencem a garnélák után. - de ha valaki azt hiszi, hogy majd delfintapsira rávehet azzal, hogy halat ad, na, azt kólintom a vízbe az uszonyommal.
Sóhajtanék egyet, ha most éppen tényleg játszani lenne kedvem, de nincs. Igaz, verekedni sincs kedvem.
- Igen? - meglepetten nézek rá, majd megértem. - Anyám erőszakolta rám, mondván, hogy legyen valami a kezemben, meg micsoda szégyen, hogy egy Rhona nem ért a család fő mesterségéhez. - a fegyverforgatáshoz. A szigony a másik, de nem azt annyira nem szeretem. Pechemre, mégis abban vagyok jobb. Annak is kis markolata van, amiből egy oltári nagy szigonyt lehet varázsolni, de nem vagyok egy nagyzolós.
Á, a francba, hogy tök visszaver mindent az öltözőszekrények ajtaja...aanyira nem baj, mert megtalálom... a kesztyűt! Igen a kesztyűt. Csak nagyon le kell hajolnom.
- Rendben, hozom a mobil egységet.- ami annyira nem is sok, de figyelnem kell arra, hogy van  nálam még egy palack is, és az így már méretben is kicsit nagyobb, mint a szokásos egy palackos felszerelésem.
- Oké. - azért mögötte menni sok szempontból jó dolog. Meg gyáva is.
Csak mormogok, hogy megkapta, mert még bennem van, hogy azért a majdnem nekikoccanást nem érezte meg. Aztán kilép. Értem én, hogy sietünk, de az életben nem voltam katona, hogy menjen nekem az a szexi egyenfutás. Izé, egyenfutás.
Beszéd nélkül, legalábbis a szokásos mennysiéget mellőzve, azért sikerül mögötte haladnom.
- Mi? - még a kijelzőt nézem, és nem értem, hogy mit kéne látnunk minden irányt. Felemelem a kezem, mutatva, hogy de hát látunk mindent a műszerekkel, amikor határozottan megfordít. Nem tudok mit tenni ellene, de a felénél rájövök,  mit akar.
- Á, oké. Csak jelzem, hogy én egészen tuti nagyobb biztonságban vagyok hátsó terén, mint te... aaakarom mondani védettebb. Mindegy. -á, basszus, inkább befogom.
Lőfegyver nincs nálam, csak a két fegyvert veszem elő, de nem jutok el odáig, hogy használjam is, mert csak annyit érzek, hogy valamik irgalmatlan keményen odavágnak az amúgy puhának mondható, sziklás talajnak. Érkezés előtt azért adok ki magamból egy éteri sikítást, ami amúgy dobhártyaszaggató tud lenni élőben.
Aztán hallok mást is a sikításomon kívül, az pedig csontok reccsenése. Az enyémek. Ahogy a földre sajtol a két benga, újabb reccsenéseket hallok, de még nem fáj, úgyhogy lendületből próbálnék támadni, ám nem igazán akarnak mozdulni a kezeim. Hogy mi a mázli? A rendkívül szuper űrruha, ami ezek szerint nem csak egyéb fegyvereket, apró törmelékdarabkák becsapódását, de marcangoló tépéseket is kibír.
- Dario! - hol van, nem látom! Őt tuti nem tudják leteríteni. De hogy nem megy mozdítani a karomat, cseppet sem könnyű. És az sem, hogy voltaképpen semmilyen támadási módszerem nincs. Halálra meg ugye kicsit nehéz most szeretgetni őket.
A Hang meg....
- Kapcsold ki az összes hangszórót, tíz másodpercre, háromra! - engem ugyan utána nem fog hallani, mert ki fog akadni a hangszóróm, de legalább nem lesz süket Dario.
Csak egyre kell figyelnem, ne úgy sűrítsem be a levegőt, hogy kilukasztja a sisakom. Inkább csak megrezegtetem, bár azzal is tudok simán törni.
Fogalmam sincs, be van-e kapcsolva a hangszórója, de az életünk múlik rajta. Ők élnek, vagyis van valami levegő.
Elszámolok háromig, úgysem tudok mit tenni, ha marcangolni akarnak, az űrruha kitart, és kiadom a levegőt, magas oktávon rezegtetve. Pontosan tíz másodpercig.


Emme

Rynal McKenzie
Rynal McKenzie

Origin : Sirius
Profession : Mentor (Próféta)
Play by : Jared Leto

https://elementals.hungarianforum.com/t199-rynal-mckenzie#944

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Dario Carter Tue Oct 25, 2022 12:46 am

Rynal & Dario

- Meg hülyeség is. - már mint a tanulópénz. Ha ingyen is meg lehet valamit tanulni, miért kéne fizetni érte? Értelmetlen. Pedig nem szeretek ezzel a szóval dobálózni, mert egy csomó mindent én személy szerint nem értek. De igyekszem tanulni, és lehetőleg nem a hibák sorozatából. Mert az-az életembe is kerülhet.
- Akkor jó. - ha ez neki kellemes, akkor szagolgasson csak nyugodtan. A finom ételekbe én is beletolom időnként az arcom. Az ő esetében ezt annyira nem ajánlgatom, de ez még mindig jobb, mintha azt jelezné, hogy kellemetlen szagot árasztok.
- Arra itt vagyok én. - végülis belegondolva, ketten egész jó csapatot tudnánk alkotni Rynallal. Ő végezné a megfigyelést, én pedig az aktív részt intézném. De azért jó lenne, ha nem kéne kipróbálni, hogy miként menne az együtt működés.
- Értem. Köszönöm. - a paraméterek hasznosak, ha esetleg bajba kerül. Ami nem történhet meg, hiszen azt mondta, hogy nem lesz gond. Na és ezért volt hülyeség egyedül kimennie, amikor itt vagyok én is. Erőforrás pazarlás. Szó szerint.
- Sajnálom. - rossz lehet, ha megbénít valakit a félelem. Bennem már nincs ilyesmi. Kölyök koromban még volt, de rájöttem, hogy nem veszem hasznát. A helyzet attól nem lesz jobb, hogy remeg mindenem. Ezért kiöltem magamból minden ilyesmit, és ma már nem félek semmitől. Óvatos vagyok, de az, hogy ne tudjak cselekedni, többet nem történhet meg.
- Inkább. - ha stratégiához van kedve, abban is benne vagyok, de az ügyességi játékok jobban szórakoztatnak. Gyorsabban telik az idő is. Mert hiába nincs teendőm, azért nem cselekedhetek teljesen szabadon.
- Inkább maradjunk itt. A műszerek közelében. - lassan én is kezdem elhinni, hogy nem fog jelezni semmit, és a növényes majd vissza fog térni, de inkább a fél szemem az életjelein tartanám. Gondolom a hangjelzést akkor is megkapnám, ha máshol lennénk, de az már régen késő lenne. Így figyelek a paraméterekre is, amit Rynal mutatott.
- Megsértődsz, ha azt mondom, hogy a mirelit hal finom? - őt nem rágcsálnám el, de általánosságban nagyon is jó a hal. Még akkor is, ha nem frissen fogott. Bár tény, az a legjobb, amit saját manccsal kapok el. Mennyei az íze. Azonban nem tudok sokáig ezen gondolat körül keringeni, mert amitől tartottam végül bekövetkezett. A növényes bajba került, és kommunikáció híján még értesíteni sem tudom erről. Nem is kérdés, hogy nekem itt kell hagynom a hajót, és meg kell keresnem.
- Megleptél Rynal. - határozottan. Így már egyáltalán nem tűnik olyan védtelennek. Valószínűleg el tudnám szedni tőle, de én kaptam erre speciális kiképzést. Egyébként sokakkal el tudna így bánni. Így mindjárt jobbak az esélyeink, ha kint, valamilyen komolyabb szituáció van. Talán csak egy egyszerű vihar, és talált menedéket is, de nem várhatunk sokáig. Ezért sem húzom sokáig az időt az öltözéssel. Örülök, hogy Rynal sem tétlenkedik.
- Rendben. - nem szaporítom tovább a szót, elvégre dolgunk van. Hiába vártam, hogy tehessek valamit, ezt azért nem kívántam. Bár, ha történik valami, az mindenképp lecke lesz a növényesnek, de nem ilyen módon szerettem volna megértetni vele, hogy mindig óvatosnak kell lenni. Sokkal egyszerűbb lett volna, ha szimplán hallgat rám. Ha kinyitom a számat, az okkal történik.
- Ha elbírod, akkor egy elsősegély készletet is hozhatnál. Nálam is lesz egy, de sosem baj, ha több minden van nálunk. - sokáig nem értettem egyet ezzel, de egy bevetés megmutatta, hogy a kötszer és a gyógyszer mindig jól jön. És ha egy egész szakaszt találnak meg a gyíkok akkor egy csomag nem is elég…
- Igen. - mögöttem. Az ő fegyvere csak közelharcban hasznos. Vagy kis távolságban, ha el tudja dobni őket. Az én övemre csatolt apróságok viszont távolabbról is hatástalanítani tudják az ellenfelet. Így egyértelmű, hogy én megyek elől.
- Megkaptam. - jelezni akarom Rynalnak, hogy megérkeztek az adatok, de a lépteimet nem fogom vissza. Az irányon változtatni kell egy kicsit a hajóban látott pozícióhoz képest, de még nem vészes. Ha nem jön közbe semmi, egész hamar oda tudunk érni. Talán majd a futást is megkockáztathatjuk, de egyelőre jó így. Rynal is bírja a tempót és így tényleg van esélyünk, hogy időben odaérjünk.
- Akkor minden bizonnyal ez zavarja a kommunikációt. - legalábbis, amíg az életjelek stimmelnek, ez a leglogikusabb indok a számomra. Annyira ugyanis nem lehet ostoba a pasi, hogy nem válaszol a hívásra. Óvatlan volt, de nem hülye. Én viszont hamarosan felsülök, minden elővigyázatosság ellenére is…
- Minden irányt látnunk kell. - nem tudom, hogy Rynal ismeri-e a parancsokat, így nemes egyszerűséggel felé fordulok, és 180 fokban elforgatom őt, hogy a hátunkat figyelje. Én pedig a hátának vetem az enyémet. Viszont mire ezt kivitelezzük az árnyak nem csak megközelítenek, de az egyik el is ér. Csak annyi időm van, hogy elővegyem a fegyverem, tüzelésre nem marad idő. Túl gyors… Oldalról érkezett és le is dönt a lábamról. A fegyver nem esik ki ugyan a kezemből, de nem tudom ráfogni a lényre, mert teljes testsúlyval a fegyvert tartó kezemre nehezedik. A másikkal próbálom letolni magamról, de böszme nagy jószág. És a méretes tépő fogai is egyre közelebb kerülnek hozzám…

Zene

Dario Carter
Dario Carter

Play by : Wes Chatham

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Rynal McKenzie Mon Oct 24, 2022 11:03 pm


...

Sirius
Dario
Jelen



JustFlush it

Ránézek, hosszasan. Ha most lenne kártyapakli a kezemben, még a számat is mögé rejteném.
- A legjobban mindenki a saját kárán tud tanulni. Még ha az a tanulópénz kicsit sok is. - szeretnék mindenkit megmenteni, ám megtanultam, ez a dolog nem így működik.
- Víz... illatod.  És nagyon kellemes. - egy víz akkor szagos, ha már állott, és abba nem hogy nem mászok bele, de még a kisujjamat sem vagyok hajlandó beletenni, még el is megyek onnan. De Darionak kellemes víz illata van, és nem is terrai medencének tűnik, abba bele nem megyek!
- Én ha értem is, megmenteni azért nem menne hamar. - ott kezdődne, hogy fel nem tudnám nyalábolni, hát még elcipelni magammal. Teleport az sajnos nem jutott a csomagba.
- Oké. - irányítom a kijelzőt magamhoz, majd kivetítem három dimenzióban. - Ezek adják a paramétereit. - végigvonom az ujjaim három helyen. A bolygót adja, majd a helyszínhez közelít, a koordináták számai is sebesen pörögnek, majd megáll.
- Az életjeleit megtaláltad, a kommunikációs csatornát szerintem már használtad, így minden megvan, ami most kell neked azzal kapcsolatban, amit kértél. - tárom szét kezeimet, s visszadobom a panel felé a kijelzőt, ami eltűnik. Lusta vagyok felállni.
- Féltem felmenni. - az már nincs bennem és velem, így csak egy vállrántással válaszolok. Nem volt kellemes időszak, főleg, hogy sokat kellett volna utaznom, így a teleport mellett döntöttem, amit annyira azért nem viselek jól, utána mindig pihennem kellett vagy fél napot.
- Azzal, ami rajta van. - csillognak a szemeim, s máris belehelyezem a megfelelő helyre.
- Ügyességi? - a labdák nekem az ügyességi, amikért fel kell ugrani és arrébb kell pöccinteni a levegőben. Akármennyire utáltam azt a zárt helyet, a labdákat szerettem, és az a rajongás meg is maradt, meg a karikákon átugrálás. Az uszonyon való tánc az nagyon nem.
Elkezdem görgetni a játékokat.
- Van olyan is, ahol bemehetünk a holoszobába. Vagy inkább legyen ide kivetítve? - nézek körbe a helyiségen a szememmel, jelezve, mi is az ide most nálam.
- Nos, nekem ilyen előnyöm.... egyértelműen nincs.- még a szemeimet is kidüllesztem. Mert valóban nincs. Ha valaki megütne, szépen repülnék, pedig még madár sem vagyok.
Elnevetem magam a bolygóra.
- Akkor már mirelit hal lennék, ha a bolygó nem stimmelne. - bár, kinézem magamból.
Csak rámutatok, mennyire egyetértek azzal, hogy fegyver nem mindenkinek való. Nem is szeretem. Szerintem azzal se sokat segítettem volna magamon, ha akkor lett volna nálam. Sőt.
Rásandítok a kérdésre. A fegyvereket nem szeretem, de a családomban van egy fegyver, amit megtanultam kezelni. Páros fegyver, és amilyen kicsi, annyira hatékony. A derekamnál lévő tartóba nyúlok, s kiveszem mind a kettőt, ami jelen pillanatban csak két, kis méretű rúd, ám amikor megérintem a kezemmel, teljesen átfogva, speciális tőrré alakulnak át, amivel szúrni és vágni is lehet. Rendkívül gyorsan.
- Ez megfelel? De nem nagyon szeretném használni. - akkor ez nem volt nálam, így a családnál maradt, így újra visszakerült hozzám.
- Szuper. Köszönöm. Kikeresem a ruhához valót. - aztán végignézek rajta, neki is át kell öltöznie. A sisakom a kezembe fogom.
- Oké. - engedem el a belső hangot, s adom ki magamból. Hát akkor oké, addig is keresek még egy palackot. Magamnak is, meg a másiknak is. Kikeresem, melyik páncélt vette fel, s ahhoz fogok keresni. Vagyis, ahh, itt hajónként egyenpalackok vannak. Vagy van valami univerzális? Mindig elfelejtem. Mindegy. Meglesz az, meglesz. És nagyon szorgalmasan csak a palackokat keresem majd, míg Dario ve... öltözik.
- Mi az, amit én hozzak? A palackot viszem, magamhoz tudom csatolni a pót-pót palackot. - keresem a plusz hevedert, amire tudok csatolni holmikat.
- Mögötted? - önkéntelenül lejjebb pillantok, majd inkább a palackot csatolom be. - Rendben. - sosem voltam parancskövető. Dario nekem mindig is egy masszív személyiség volt, s hiába adom én itt a lazát, azért ha ő mond valamit, arra nagyon odafigyelek.
Rendben.... - azért ennek már annyira nem örülök, de akkor legyen, csak a lényegesre fogok szorítkozni. Azért sóhajtok egyet, megadóan, mielőtt a sisakot a fejemre teszem, s bekapcsolom a palackban lévő oxigént.
- Az utolsó adat róla... - átküldöm neki, a kijelzőjére, hogy megnézhesse. Nekem a sisakon belül van, zavar is rendesen, mindig ki akarom söpörni a látóteremből, amikor aktivizálódik. Másik sisakot fogok kérni, így mindig csak seprem a kezemmel a sisakot.
- Még igen. - a kérdésre majdnem nekimegyek, mert elvétem a lépést, annyira megijedek a hangjától a fülemben. Gyorsan lábujjhegy-félére próbálok állni, nem, mintha elsodornám, de azért nem akarok rákenődni.
- Komoly elektromágneses akármi izék vannak harminc kilométerre innen. És a kisbarátunk eltűnt az életjeleivel. - kiszélesítem a figyelő sávot, s mivel a sisakra figyelek, megállok. Ez így nem lesz jó... kirakom inkább a karomon lévő kijelzőre.
- Harminc fokra tőlünk három árny mozog. Cikk-cakkban. Nagy árnyak. - ezek akkor is ott voltak, amikor én kint voltam? Mik lehetnek azok?


Emme

Rynal McKenzie
Rynal McKenzie

Origin : Sirius
Profession : Mentor (Próféta)
Play by : Jared Leto

https://elementals.hungarianforum.com/t199-rynal-mckenzie#944

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Dario Carter Wed Oct 19, 2022 12:25 am

Rynal & Dario

Egy pár pillanatig gondolkodom, mert nem teljesen egyértelmű a válaszom. Aztán rájövök, hogy valójában nagyon is az.
- Nekem nem. De ha bajba kerül, csak késve fog segítséget kapni. - ami nem kéne az én gondom legyen, mivel épp ő utasította el a javaslatomat. Viszont foglalkoztat, mert nem tudom egyedül visszavinni ezt a hajót a társaihoz. Rose meg mire ideérne…
- Úgy érted, hogy víz szagom van? - nem kételkedem a szavaiban, de azért furcsa. Akár Mintaka, akár nem. Ugyanis nem most volt, és azért egyszer kétszer zuhanyoztam is. De nem gondolnám, hogy csak tipp lenne, mert annak nagyon erős.
- Nem értek mindent, de ha nem lennék itt, az sem derülne ki, hogy jelez valamit. - illetve, amit értek, az fontos. Például az életjelei. Ha kisimul az ekg-ja akkor több, mint baj van. Azonban nem csak ez történhet, így mikor Rynal felajánlást tesz, felé fordulok.
- Persze. A biztonsága szempontjából releváns jelzések érdekelnek. - a hold állása az például nem. Legfeljebb akkor, ha pályát változtat és a bolygó felé tart. Bár ebben az esetben én már pont nem tudnék tenni semmit. Maximum inni még egy utolsót.
- Úgy érted, valami nem fizikai dolog akadályozott benne? - azért kérdezem meg, mert én elsőre arra gondolnék, hogy megsérült, és ezért nem tudott felszállni a hajóra. De akkor nem az Andromédaiaktól kért volna segítséget, így indokolt egy kérdés a részemről. Később viszont játszani támad kedve, és igazából nekem is. Viszont mielőtt kiderülne, hogy mi is a játék lényege, feltűnik a holografikus képen néhány fénykép, ami újabb kérdést fogalmaz meg bennem.
- Ezzel fogunk játszani? - nem mutatok rá, csak finoman bökök a fejemmel, mert viszonylag gyorsan el is tűnik a szemem elől. Mindenesetre azért megjegyeztem magamnak, csak hogy tudjam, mi merre hány méter.
- Inkább legyen ügyességi. A stratégia annyira nem az erősségem. - ez nem teljesen igaz, de a játékokban nem szoktam annyira jeleskedni. Talán azért, mert nem is igazán akarok. A szórakozás a lényeg. A versenyszellem csak akkor van meg bennem, ha az életem a tét. Akkor viszont nagyon.
- Nem azért van. Hanem, hogy legyen némi előnyöm, ha rosszra fordulnak a dolgok. - és előbb vagy utóbb mindig rosszra fordulnak. Egyszerű küldetésem még sosem volt. Már csak azért sem, mert ha nem történik semmi, azt én nem feladatnak hívom, hanem kellemes sétának. Vagyis jobb, ha készen állok, amikor valódi vészhelyzet adódik.
- A bolygó azért felteszem stimmel. - gondolom van közös kommunikációs csatornájuk így biztos eléri majd. Ha nem, akkor meg üzenek neki én, a mi csatornánkon. Egyébként is rég beszéltünk már a fejünkben.
- Valóban nem érdemes hordani, ha nem tudod használni. - nincs a hangomban szemrehányás, hiszen nem kell mindenkinek fegyverrel járkálnia. Sőt. Ne is járkáljon. Tartok tőle, hogy a Dracok nélkül is elintéznénk magunkat, ha mindenki egy fegyverrel akarna kompenzálni valamit. Most viszont ez a legkisebb probléma. Útra kell kelnünk, és az ilyennek vannak szabályai. Legalábbis, ha nekem kell itt hagynom a játékot, és űrruhába kell szuszakolni magam.
- Van kardod? - ösztönösen nézek rajta végig, de vagy nagyon kicsivel jár, vagy csak képletesen értette. Így inkább sóhajtok egyet. Azt hiszem én értettem félre valamit.
- Számos oxigénpalack található a hajón. Itt találod. - a panelről előhozom a hajó alaprajzát, és megmutatom, hogy melyik helyiségben találja. Két szobával arrébb van. De úgyis vele megyek én is, mert nekem sem árt, ha magamhoz veszek párat. Ki tudja mi van odakint.
- Nem szükséges. Gyors vagyok. - vetkőzni ugyan rutinosabban tudok, de az öltözésben is viszonylagos tapasztalattal rendelkezem. Nem minden esetben van segítség, így inkább egyedül szoktam megoldani az ilyesmit.
- Ha elbírod akkor hozhatsz egyet. De, ha akadályoz a gyors mozgásban, inkább hozom én. Fegyver nem szükséges. - én felpakolok mindent a hátamra, ami jól jön, és amit el is bírok. Én sem viszem túlzásba. Az akadálytalan mozgás mindenképp szükséges, a többi holmi csak opcionális.
- Maradj végig mögöttem. - erre elsősorban azért van szükség, mert neki nem lesz fegyvere. Figyelni viszont ő is tud, így mindenképp indokolt a jelenléte. Ezt viszont csak akkor hozom fel, amikor már én is felöltöztem, és minden szükséges felszerelés a helyén van.
- A kommunikációt minimálisra csökkentjük, viszont, ha észlelsz bármit is, rögtön jelezd. - mire ezt kimondom, én már készen állok az indulásra, csak a sisakomat kell a helyére csatolni. Ezt meg is teszem, amin odaérünk a zsiliphez. Ha Rynal is készen áll, kinyitom, és elindulunk Norbert koordinátái felé. Ha nem lesz előttünk akadály, akkor a legrövidebb úton mennék, egyébként, majd kiderül, hogy min tudunk átkelni, és mit kell kikerülni. Egyelőre csak sétálok, azt viszont tempósan.
- Tudod tartani ezt a tempót? - ha nem azzal még nincsen baj. Bár minél előbb oda kell érnünk, az is fontos, hogy ne használjuk el minden erőnket az odaútra. Így alkalmazkodom Rynalhoz, és ha lassítani szeretne, megtesszük.

Zene

Dario Carter
Dario Carter

Play by : Wes Chatham

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Rynal McKenzie Tue Oct 18, 2022 10:43 pm


...

Sirius
Dario
Jelen



JustFlush it

- Lehet. - nem tudom, ki fontos, és ki nem, nekem mindenki fontos, kivéve azok, akik azt hiszik... á, nem, ők is. Élnek valami buborékban, attól még ugyanolyan lelkek, mint bárki más, majd egyszer ki fog pukkanni az a lufi.
- Meglehet. - biccentek. Nekem más volt a feladatom, de azt máshogy is át tudom adni, és még csak nagy táska sem kell hozzá. Készítettem pár felmérést, rengeteg vizuális jelentést, amit majd csatolok a beszámolóhoz. És nagyon remélem, nem fognak beválasztani vezetőnek. Sokkal jobban szeretek uszonyt forgatni, minthogy dirigáljak.
Ugyanazt a nézést adom vissza, amit ő.
- És az rossz? - nem mondom, hogy volt már abból bajom, hogy egyedül voltam, de a legnagyobb baj amúgy is akkor történt, amikor az egész csapat fogságba került. Néha a dracok is lehetnek túlerőben...
- Á, akkor ezt érzem. - értem meg. A víz illatát bárhol és bárkin, és pláne bármikor, kiszúrom, szagolom. A víz nagyobb lételemem, mint a levegő, és már nagyon vágyok rá. Az itteni környezet még az emberi formám bőrét is kiszárítja. Űrruha ide meg oda.
Nagyszerű! Lesz mivel lefoglalni magunkat.
- És tudod, mit jeleznek. Vagy... nem? - időnként nem értem, mit mond, olyankor inkább visszakérdezek.
- Mutassam meg őket? - utána meg elfoglaljuk magunkat mással.
Mély sóhajt adok ki magamból, hátravetem a fejem.
- Igen. Muszáj volt. A végén már hajóra sem tudtam felszállni. - a sekély lagúnákról nem is beszélve, ahol pedig nagyon szeretünk együtt eltölteni időt, legyenek barátok, vagy családok. Inkább csak süttettem a pikkelyeimet a vizen keresztül, de lejjebb sosem merültem, s eléggé depressziós is lettem, a rémálmokról nem is beszélve.
A kérdésre a kristályt behelyezem az egyik tartóba, s a holografikus kivetítőn meg is jelenik a rengeteg menü. Khm. Vannak benne egészen... priváááát dolgok is, a képeket elnézve, de már mindegy. Rámutatok a játékokra, s az kiterül előttünk.
- Csinálhatunk mini holografikus teret, s úgy játszhatunk, vagy játszhatunk valami társast, ahol inkább a fejünket kell használni, vagyis a stratégiánkat, vagy... nem tudom, sok van, nem próbáltam még ki mindet. Milyen legyen? Ügyességi vagy inkább stratégiai?
- Szerintem is. Neked meg nagyon jól áll. - mutatok rá, majd a bicepszeire. Szerintem eléggé közelíti átmérőben a derekam méretét, már csak ezért sem kekeckednék vele mások helyében. Amilyen nyugodt, egészen biztos annál nagyobbat tud ütni, ha elege lesz.
- Akkor felvéslek. Rendben. Ő? - nos, ha itt nincs, akkor. - Nem tudom, hol van, mert az ő hajóján kéne lennem, de valamit nagyon benéztem, és nálad kötöttem ki.
- Az jó. Nekem nincs. Még a végén magamat lőném meg vele, véletlenül. - teszem hozzá a végét, nehogy félreértse. Olyan mélyen még sosem voltam, vagyis... ja, voltam, csak máshogy akartam megtenni, de szerencsére volt eszem, és kértem segítséget.
- Nem? - nézek rá meglepetten. Dario olyan parancskövető, hogy... jaaaa, így? Így rendben.
- És engem kihagysz a buliból? - nézek rá méltatlankodva.
- Ha van pót-pót oxigénpalack, akkor veled megyek. Hogy? Parancs...aidat? - uh, ez betalált.
- Parancsolj bármit, kapitányom, kardom s életem kezedben. - valami egészen mást akartam mondani, közben le nem venném a tekintetem aaaa.. aaa bicepszeiről, szigorúan onnan! S már pattanok is, felkapva a műszerfal mellől egy egységet, s beillesztem a bal karomnál lévő egységbe. Összeköttetés a hajóval, a műszerekhez is.
- Segítsek felöltözni? - mást akarnék, de inkább a palackok felé fordulok, amennyiben nem a válasz. - Szerinted vigyek tartalék palackot, ha ... Norbert... - ez szép név, nekem kéne hordanom. készlete esetleg kifogyott volna? És ugye nem kell fegyvert viselnem? - akkor lenne mindenki  nagy bajban, s nem azért, mert halálosan pontosan lövök. Éppen ellenkezőleg!

Emme

Rynal McKenzie
Rynal McKenzie

Origin : Sirius
Profession : Mentor (Próféta)
Play by : Jared Leto

https://elementals.hungarianforum.com/t199-rynal-mckenzie#944

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Dario Carter Wed Oct 12, 2022 11:57 pm

Rynal & Dario

- Nem tudom, hogy csinálja. De feltételezem, hogy fontos valaki lehet, máskülönben nem kért volna védelmet. - a másik lehetőség az lenne, hogy nem túl bátor, és ezért kért fel engem, de tekintve, hogy végül én nem mehettem vele, nem hiszem, hogy ez a helyzet.
- Akkor lehet, hogy azokat a talajmintákat viszi. - nem tudom, hogy mit tesznek pontosan ezzel a bolygóval, azon kívül, hogy lakhatóvá akarják tenni. A módszereket nem ismerem. Én úgymond az ilyen folyamatok elejében szoktam részt venni. Leradírozom azokat az ‘életformákat’ a bolygóról, akik csak pusztulást hoznának. Ilyen értelemben én is növényes fazon vagyok.
- Ő is ezt mondta. - és rá is olyan hitetlenül néztem, mint most Rynalra. Senki sem olyan kemény, hogy egyedül elmászkálhasson. Még én sem. Nem véletlenül járőrözünk mindig párban. Bármikor történhet valami olyan, amikor szükség van egy segítőtársra. Főleg ezen a környéken.
-  Egy medencés buliban voltam. De már napokkal ezelőtt. - vagy lehet, hogy hetekkel? Néhány nap azért összefolyt. Nincsenek teljesen fekete foltjaim (azt hiszem…), de a dátumot nem tudnám pontosan megadni minden eseményhez, ami ott történt velem. Elengedtem magam rendesen…
- Hallgatlak. - bármilyen ötlettel is áll elő, mindenképpen szórakoztatóbb lesz, mint ülni, és nem csinálni semmit. Egy ideig el lehet játszani a villogó fényekkel, meg a gombokkal a műszerfalon, de azon az időn már bőven túl vagyok.
- A műszerek csak akkor hasznosak, ha van valaki, aki érti is, hogy mit jeleznek. - a növényes fazon még ezt sem mutatta meg nekem. Magamtól kellett rájönnöm, hogy hol találom meg az életjeleit, és miként tudom megnézni a bolygó felszínén lévő történéseket. Valószínűleg nem is találtam meg mindent, de ez van, ha valaki óvatlanul belerohan a… leginkább semmibe.
- Te is kértél már segítséget tőlük? - nekem is mondták már, hogy nem ártana felkeresnem őket, de én csak legyintettem. Nem zárkózom el tőle, csak úgy gondolom, vannak fontosabb dolgok is. A gyíkok nem fognak maguktól hazamenni. ‘Noszogatni’ kell őket, és úgy alakult, hogy elég jó vagyok benne. Így erre koncentrálok. Koncentráltam… Most csak egy apró kristály darabra tudok figyelni, amit Rynal tart a kezében.
- Rendben. És hogy kell vele játszani? - nyitott vagyok bármire, még annak ellenére is, hogy jelenleg nem tudom elképzelni miként lehet játszani egy kristállyal. Ezért figyelek bármit is mond, vagy mutat. Viszont később szóba kerül más is, és miként Rynal vigyorogni kezd, nekem is az arcomra szökik egy mosoly.
- Nem. Így vagy jó, ahogy vagy. -  nekem aztán nem kell megfelelnie. Meg senkinek. Én sem azért edzek, mert jobban akarok kinézni. Erős akarok lenni, hogy bírjam a gyűrődést, ami odakint vár. Ennyi az egész.
- Jól hangzik. Írj fel. Meg beszélek majd Kismacsekkal is. Apropó. Ő merre van? - nem felejtettem el, hogy őt kereste. Szívesen beszélnék vele, függetlenül a küldetéstől. Ő is jó forma. Időnként merev, de ha legurít néhány italt, azért tud laza lenni. Arról nem is beszélve, hogy volt már részünk együtt néhány kalandban. Viszont ahelyett, hogy akár most meg is ejteném a beszélgetést vele, mégis akad egy kis feladatom. Bólintok miként Rynal is megpróbál segíteni a frekvencia beállítással, és mikor megkérdezi, hogy van-e fegyverem, nagyon komolyan nézek rá, egy darab felszökött szemöldökkel.
- Akad. - nem fejtem, ki, hogy reggel, amikor felébredek előbb nyúlok a fegyveremért és csak utána a boxerért. Fontossági sorrend. Nem az alsónemű véd meg, ha harci szituáció áll elő. Egyelőre nem tudom, hogy jelenleg abban van-e a növényes, de az, hogy nem válaszol a hívásra, arra enged következtetni, hogy valami mégis csak történt.
- Rendben. Nem érdekel mit mondott, új helyzet áll elő. Kimegyünk. Vagyis én kimegyek és megkeresem. - nem kötelezem Rynalt, hogy tartson velem. Fogalmam sincs, hogy mit fogunk odakint találni. És a vihar nekünk sem fog jót tenni. Így rábízom a döntést. Jó magam el is indulok a páncélomért és az oxigénért.
- Ha jönni akarsz, követned kell a parancsaimat. - ha nincs vészhelyzet, ettől majd később eltekinthetünk, de amíg fennáll a lehetősége, nem fogadok el ellenkezést. Tanácsokat igen, de biztonsági kérdésekben én fogok döntést hozni.

Zene

Dario Carter
Dario Carter

Play by : Wes Chatham

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Rynal McKenzie Wed Oct 12, 2022 9:56 pm


...

Sirius
Dario
Jelen



JustFlush it


Rámeresztem a szemeim.
- Nem beszédes? Akkor hogy beszélget a növényeivel. - hátradobom egyik oldalt a hajam, kényelmesebb. - Jobb, ha másikat kérünk a szárazföldi szakértésre, mielőtt megtörténik a harmadik nagy kihalás, azelőtt, hogy egyáltalán megindulna. Aaaa, vagy telepatikusan dumál velük, ééértem! - úgy már rendben. De majd leellenőrzöm, ki jött Darioval, mert az úgy a helyes.
- Vitt? - nézek rá érdeklődéssel, majd oldalra pillantva, elgondolkodom. - Végül is, kértek talajmintákat is. Akkor ő nem a földekkel suttogó. - kár, pedig olyanokkal nagyon szívesen elbeszélgetnék.
- Neked a hajóra kell vigyáznod. Nem rá. Elég nagyfiú, hogy vigyázzon magára. Fegyver nélkül is. - na és persze, gondolom, épségben hazavinni, legalábbis a hajót.
Beleszimatolok a levegőbe.
- Vízillatod van. Csak nem víz mellett voltál? - az ilyet egyből kiszúrja, vagyis szagolja a mintakai orrom. - Mmm... nem természetes élőhelyű víz. - más illatot érzek rajta.
- Bármivel. - nézek rá félig komolyan, le is szegem a fejem. - Van pár ötletem, mit csinálhatnánk. - többek között mégis kimehetnénk, kilógnánk, és kicsit körbenéznénk. Vele sokkal jobban szeretek körbenézni, szerintem tök jó rálátásai vannak a dolgokra.
- A figyelést majd megejtik a műszerek. - legyintek, de azért nézegetek ám körbe. Rossz megszokás, vagy jó, nem zavartatom magam.


- Nem tudom. Az andromedaiak nagyon jók ebben. Tapasztalatból beszélek. - különben ebbe a konzervdobozba sem ültem volna be, meg abba sem, amiben jöttem. Szükséges volt egy kis idő, az átmeneti állapot, míg kijöttem belőle, rosszabb volt, mint előtte, de hát magamnak nehezítettem meg a dolgomat, szóval meg is érdemlem.
- Bármikor. - tárom szét kezeimet. Ő egy olyan külön műfaj, akinek a társaságában szívesen időzöm.
- Aham. Ez egy egészen új játék. Ügyességi. - turkálok a táskámban, ami olyan pici, hogy egy hajszál sem férne el benne. Vagy pikkely. - Meg is van. - tartom fel a kristályt, ami amilyen pici és hosszú, annyira masszív. Szerintem simán le is döfhetnék vele valakit, ott maradna. De hát akkor lőttek (nem) a benne lévő információnak.
- Ugye nem baj, hogy nem gyúrok rá, hogy nekem is nagyobb legyen?- vigyorgok. Láttam pár terrait, érdekes lények, de a férfiak, akik kigyúrják egymást... nagyobb a lökhárítójuk, mint a nőneműeké.
- Tényleg? - nézek rá érdeklődéssel. - Mert lesz ám egy küldetés. Ha gondolod, akkor felírlak a listára. Vagy beszélsz Kismacsekkel. - várok egy kicsit. - Terrán nem sokáig bírják a fajtársaim, legfeljebb két évük van. Máshová meg nem akarnak menni, ahol már vagyunk, mert úgy felélik a készleteket. Így egy bolygót keresünk nekik. Ahol még nincsenek, vagy befogadják őket, míg Mintaka helyre nem jön. - nagyon megcsappant a létszámuk Terrán, a hely szennyezettsége miatt, ám vannak annyian, hogy a határt túllépjék.
Nagyon örülnék, ha lenne kedve hozzá.
- Csak tessék. - hagyom, hogy a protokoll szerint járjon el, én meg nézem addig a kijelzőt, és prognosztizálást kérek.
A névre ránézek, s fojtottan felröhögök. Mert ez nem nevetés.
A kijelzőre meredek.
- Ammm.... ráküldök egy másik frekvenciát. - az kiszűri a vihart, s meglátjuk, mi is történik éppen.
- Van fegyvered? - nekem sincs, még véletlenül lábon lőném magam, amit csak eljátszok, mert például a köpésemmel, ha vízzel teszem, simán kiütök másokat. De nekem egészen más fegyverem van az ellen, ha valaki meg akar támadni. Inkább ne tegye.
- Nem látom, hogy adott volna le segélyjelzést. Márpedig vannak páran ott, s lehet, nem éppen baráti hátbaveregetést kapott...
Emme

Rynal McKenzie
Rynal McKenzie

Origin : Sirius
Profession : Mentor (Próféta)
Play by : Jared Leto

https://elementals.hungarianforum.com/t199-rynal-mckenzie#944

Back to top Go down

Just.... flush it ... - Page 3 Empty Re: Just.... flush it ...

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum