Log in

I forgot my password

Latest topics
Just Ridin'...

Ryder Reminghton Yesterday at 9:51 pm

Hello... (wink-wink)

Dario Carter Tue May 07, 2024 9:58 pm

Just.... flush it ...

Rynal McKenzie Mon May 06, 2024 8:29 pm

Not a convenient circumstance

Dhywall Arryn Thu May 02, 2024 8:37 pm

Some beatiful News

Jykall Hamish Wed May 01, 2024 8:36 pm

Go Round

Cyrus Atticus Wed May 01, 2024 8:31 pm

Couch Potato

Dylan Leclaire Tue Apr 30, 2024 8:39 pm

Relation... SHIP

Nikolaj Hedwigson Mon Apr 29, 2024 8:35 pm

Big Change

Madison Romano Mon Apr 29, 2024 8:30 pm

But I can't help falling...

Hailey Reed Thu Apr 25, 2024 8:28 pm

Dobókocka

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 8:00 pm

New Home?

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 7:52 pm

Square no. 1

Zora Lavigne Sun Apr 21, 2024 10:05 pm

Bring back... HER

Dariel Deveroux Sun Apr 21, 2024 8:41 pm

Lucid Dreaming?

Dylan Leclaire Thu Apr 18, 2024 9:00 pm

Holding Space

Adrian Archard Wed Apr 17, 2024 8:48 pm

Not Again

Naarn Ronal Tue Apr 16, 2024 10:01 pm

(Not Under) The Bridge

Zora Lavigne Thu Apr 11, 2024 10:03 pm

Passing...

Regulus Zion Thu Apr 11, 2024 8:44 pm

The age of Aquarius

Sebastian Scorse Tue Apr 09, 2024 8:37 pm

Riding Off Into the Sunset

Kylie Youkou Sat Apr 06, 2024 10:00 pm

Feather Party

Shyrrak Dav Fri Apr 05, 2024 9:06 pm

Yes... or Yes?

Naarn Ronal Tue Apr 02, 2024 9:53 pm

Your time is up!

Kyran Shemar Tue Apr 02, 2024 7:53 pm

It's time

Zora Lavigne Tue Apr 02, 2024 7:52 pm

Just a perfect day

Enzo Conti Tue Apr 02, 2024 7:49 pm

Just a little... bump?

Rose Jackson Sun Mar 31, 2024 11:25 pm

Clouds and Smoke (and Mirror?)

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:56 pm

Pow(d)er and Girls

Linus Higgins Sun Mar 31, 2024 9:44 pm

Cats and Water? Not the best...

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:26 pm

Boots on the G...! Noooo... high heelsss!!!!

Lena Ylton Sat Mar 30, 2024 9:29 pm

Lesson (minus) One

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 10:27 pm

Nice Try

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 9:56 pm

Dreams Come True

Edmund Fahey Tue Mar 26, 2024 10:30 pm

Last Chance

Hailey Reed Tue Mar 26, 2024 7:54 pm

Arrivals

Rose Jackson Mon Mar 25, 2024 11:04 pm

Dress Coded

Rancar Colt Mon Mar 25, 2024 10:03 pm

Run Boy Run

Joaquin Pascal Sun Mar 24, 2024 10:48 pm

Meetings are not my favorite

Scott Lavigne Sun Mar 24, 2024 9:27 pm

Ace high

Gaspard Michoel Sat Mar 23, 2024 10:45 pm

Only one tiny thing is missing...

Chris Johanson Sat Mar 23, 2024 10:02 pm

The Plan

Trohan Colt Fri Mar 22, 2024 10:35 pm

One drop one Time

Erys Colt Tue Mar 19, 2024 8:14 pm

Nothing as it is

Hailey Reed Sat Mar 16, 2024 9:18 pm

Tracking

Denise Daal Sat Mar 16, 2024 8:55 pm

Looking in the mirror.. almost

Devon Deveroux Thu Mar 14, 2024 9:21 pm

How Do I Say Goodbye

Queil Gryth Fri Mar 01, 2024 9:47 pm

Wrong number...

Jamil Howell Tue Feb 27, 2024 10:02 pm

A new master

Shokan Thram Mon Feb 26, 2024 7:45 pm

Beginning and Ending

Sekani Onis Fri Feb 23, 2024 9:30 pm

The first time...

Olivia West Sat Jan 27, 2024 12:37 am

Constellation Map

Galactic Center Thu Jan 18, 2024 9:34 pm

Mystery School

Galactic Center Mon Dec 25, 2023 9:30 pm

Rang - Founders/Alapítók

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 10:41 pm

Dimenziólény - Angyal

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:09 pm

Dimenziólény - Blueprinters

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:05 pm

Whatever it takes?

Thomas Wilfey Mon Dec 11, 2023 8:20 pm

Karma is a Bit...

Layla Clark Sat Dec 09, 2023 10:09 pm

Bolita Bár - Jaxon & Eric

Eric Castor Tue Dec 05, 2023 8:41 pm

What have we done...

Mara Rover Fri Dec 01, 2023 8:24 pm

Surprise in a book

Kenneth Mezyon Thu Nov 30, 2023 8:03 pm

A heartwarming meeting

Devon Deveroux Mon Nov 27, 2023 11:14 pm

Leírás - A.I.

Galactic Center Sat Nov 25, 2023 9:58 pm

Beloved kids

Alana Sanders Fri Nov 24, 2023 9:21 pm

Youngsters

Aylmer Oshek Tue Nov 21, 2023 9:07 pm

I am sorry...

Noah Black Thu Nov 16, 2023 7:55 pm

When the awan is ready...

Dario Carter Wed Nov 15, 2023 6:17 pm

Layla Clark

Layla Clark Mon Nov 06, 2023 7:54 pm

A dessert... for you

Aylmer Oshek Sun Nov 05, 2023 11:01 pm

Hello?

Dariel Deveroux Sat Oct 28, 2023 9:24 pm

Jydai Rend

Galactic Center Mon Oct 23, 2023 7:58 pm

Family at first

Linus Higgins Thu Oct 19, 2023 9:32 pm

Volta

Great Attractor Thu Oct 19, 2023 9:06 pm

The next chapter

Liam Hanson Tue Oct 10, 2023 9:27 pm

On stage One

Linus Higgins Tue Oct 10, 2023 9:02 pm

Dad?

Noah Black Mon Oct 09, 2023 10:27 pm

Route 66

Ayda Rygel Mon Oct 09, 2023 10:11 pm

Not just a sword

Shokan Thram Mon Oct 09, 2023 8:54 pm

Knight's tale

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 10:17 pm

Parent trap

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 9:22 pm

D. is all around you

Carlos D. Force Sun Oct 08, 2023 8:42 pm

Fresh Blood

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 8:18 pm

I found Him!

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 8:01 pm

Oops, I did it again...

Shokan Thram Sun Oct 08, 2023 12:14 am

Master to Master

Carlos D. Force Sat Oct 07, 2023 9:26 pm

Finding harmony

Somayeh Nazyr Fri Oct 06, 2023 9:27 pm

Some Support

Ezume Sato Thu Oct 05, 2023 10:41 pm

Something FAMILY-ish

Jezabel Mendez Thu Oct 05, 2023 12:18 am

R2 - nem 3CPO

Rose Jackson Wed Oct 04, 2023 11:11 pm

Evening Party with a LittleBig Surprise

Zora Lavigne Wed Oct 04, 2023 12:01 am

Makkaláma

Anahera Pass Tue Oct 03, 2023 8:29 pm

To be or Not to Be

Zaphina Steal Sun Oct 01, 2023 10:35 pm

Transition

Sekani Onis Sun Oct 01, 2023 8:01 pm

Grandkids & other Disasters

Nyra Lamar Sun Oct 01, 2023 12:32 am

The future is bright

Olivia West Sat Sep 30, 2023 11:02 pm

What a ... news

Rose Jackson Sat Sep 30, 2023 9:24 pm

New cha(i)nce

Jezabel Mendez Fri Sep 29, 2023 11:30 pm

France in the '50s

Devon Deveroux Fri Sep 29, 2023 10:33 pm


A new life - Andrew & Elia

2 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Thu Dec 22, 2022 12:24 am

A new life

Szavait követően ránézek, és egyelőre nem szólok. Nem vagyok biztos benne, hogy jól értettem-e így magamban elismétlem a szavait. “Itt vagyok én is”. Valóban itt van, és rá mindig is számíthattam. Ő az egyetlen, akiben megbízom. Talán ő is bennem, bár ezt nem tudhatom. Ahogy azt sem, hogy pontosan miként is gondolja azt, hogy “nem kell egyedül lennem”.  Biztos jelképesen érti, elvégre nem itt lakik, így mindenképp egyedül fog hagyni engem. Vagy nem ebben a vonatkozásban gondolja? Sosem gondoltam Andrewra… úgy… Igazából senkire sem. Volt odabent egy férfi, aki megcsókolt engem, de én nem éreztem közben semmit sem. Ezért is legyintettem, és leginkább figyelmen kívül hagytam azt, amikor kapcsolatokról beszéltünk a pszichiáterrel odabent. Engem ez úgysem érint. Vagy talán mégis?
- Köszönöm. - nem tudom, hogy mit mondhatnék még, hiszen csak abban vagyok biztos, hogy nagyon hálás vagyok neki ezért. Sokat jelent, és neki talán azt is el merem hinni, hogy fontos vagyok. Már csak azért is, mert más ennek még a közelében sem jár. A szociális munkásoknak, a pszichiátereknek, de még a többi páciensnek is, én csak egy voltam a sok közül.
- Igen. Azt hiszem. - nem merem biztosan állítani, mert van bennem más is. Amit hangosan eddig még nem mondtam ki. Most viszont…
- Honnan tudhatom azt, hogy nem fogok csalódni? Hogy vágyom valami után, esetleg meg is szerzem, de kiderül, hogy nem is ezt akartam valójában? Csak utólag fog kiderülni, amikor már késő lesz. - nem vagyok olyan idős, de tudom, hogy vannak, akik egy egész életet felhasználnak arra, hogy egzisztenciát, családot, barátokat szerezzenek maguknak. Én a nulláról indulok, ezért nem számolhatok azzal, hogy mindenem meg lesz, mire elérem az x-edik életévemet. Talán már idős leszek, és akkor fogok rájönni, hogy más életet szeretnék. Vagy még rosszabb… hogy más vagyok, mint amilyennek hiszem magam. Nagyon nehéz úgy megismerni magamat, hogy a múltamról nem tudok semmit.
- Rendben. - úgy tűnik ezt is szoknom kell. Olyan soknak tűnik hirtelen minden. Amikor odabent voltam, azt akartam, hogy végre én dönthessek, és ne szabályozzák minden lépésemet, vagy gondolatomat. De arra nem készültem fel, hogy idekint már nincs útmutatás, vagy tanács sem. Akár jó, akár rossz, minden felelősség az enyém, még akkor is, ha Andrew most itt van velem.
- Tényleg? - máskor is mondott már ilyet, de valahogy nem vettem annyira komolyan. Odabent nem igazán volt választási lehetőség, sokan a saját világukban éltek. Ehhez képest nekem legalább nem is volt. Itt kint viszont ennek más színezete van. Ugyanis Andrew dönthetett volna úgy is, hogy nem jön el. Az egész világ előtte van, azzal találkozik, akivel csak akar. De ő velem jól érzi magát… Nem tudom, hogy miért, de nagyon… tényleg nagyon sokat jelent…
- Mindig is bíztam benned. -az okát ugyan nem tudom, de nem is keresem. Valamiért már az első találkozásunk alkalmával éreztem, hogy ő más, mint a többiek. Én is más voltam. Nehezen találtam másokkal a közös hangot, bár eddig a pillanatig meg voltam győződve róla, hogy az amnéziám miatt. Most viszont úgy gondolom, talán más oka is van. Talán Andrewval, amennyire különbözőek vagyunk, annyira hasonlóak is. Az érintése is talán ezért esik ilyen jól… még sem tudok ezután a gondolat után menni, mert a kézfogás hamar megszűnik. Általam, de látom, hogy ő is elkapta a kezét. Ezek szerint tényleg nem volt helyes. Barátok nem tesznek ilyet. Akkor nekem azért esett jól, mert többként tekintek rá, mint barátra?
- Igen. - távolinak tűnik az ágy gondolata, ezért reflexből érkezik tőlem a válasz. Még máshol járok, odakint a kanapénál azt hiszem. Zavarossá válik hirtelen minden, hiszen a saját érzéseimet, gondolataimat sem értem. A félelem az egyértelmű volt, akkor tudtam, hogy segítségre van szükségem. De ez… minden, csak nem egyértelmű.
- Égetten is jöhet. - zavart még a mosolyom ugyan, de legalább megjelenik az arcomon. Kedves tőle, hogy ennyire figyel rám, és kedveskedni akar. Vagy legalábbis én úgy értékelem. Amiatt, hogy állítja, nem annyira ügyes, igazából még jobban…
- Köszönöm. - azt hiszem ezt kell mondani, bár nekem nem sok közöm van ahhoz, hogy ez milyen lakás. Ezt kaptam, és valójában még nem érzem azt, hogy bármihez közöm is lenne. A rend az mondjuk tetszik, azt szeretném a továbbiakban is megtartani.
- Mindegyik ötlet jól hangzik. Szóval válassz te. És ha a sütit vagy a levest választod, segítek, amennyire tudok. - nem feltétlenül vagyok éhes, bár biztos jól esne valami finomság. Ezért nem akarom elvetni ezt, főleg, mert még mindig nem értem, vagy érzem hogyan tekintsek Andrewra. Megint visszajutottam ide, bár a lakás egy időre elterelte a figyelmememet. A végére kell járnom azt hiszem, mert érteni akarom saját magamat. Főleg, ha ez Andrewra is hatással van.
Ezért oda megyek hozzá, bárhogy is dönt. Ha segítség kell a főzésben, azzal próbálkozom, ha az általa hozott finomságokat választja akkor csak tányérokat vagy tálakat keresek. Bárhogy is alakul, mindig a közelében vagyok, és figyelem. Egy alkalommal óvatosan a kezét is megérintem. Tudni akarom, hogy ez milyen hatással van rám, azon kívül, hogy… jól esik.

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Wed Dec 21, 2022 9:56 pm


Terra
Elia
Múlt


New lifeexisting

- Igen. Ismerkedés a világgal, önmagaddal. - bólintok. - És nem kell egyedül tenned. Itt vagyok én is.- bár mondhatnám, hogy vak vezet világtalant, de talán éppen azért tudnék többet segíteni, vagy jobban, hogy nagyon hasonló cipőben jártunk, még ha nem is ugyanabban.
- És ez mióta gond? Éppen ez benne az izgalmas!- nézek rá érdeklődéssel. - Első lépés után jön a többi és majd alakul. - rájöttem, hogy bár mindig terveztem, az mindig nagy kép volt, és valójában már akkor elengedtem mindent, ahogy megtettem az első lépést. Mert úgysem rajtam múlik a világ történése, és hogy arra menjek, amerre... hagynak. Más választásom úgysem volt, és eléggé fájdalmas volt ráébredni erre. Így csak léteztem. De mostanában érzem azt, hogy talán van más út is.
- Annyit iszol, amennyi jól esik, s  megfelelőnek gondolod. - bólintok. Ez is más lehet, hiszen bent mindent meg kell enni, amit elénk tesznek, gyógyszert be kell venni, ennyi meg ennyit kell inni. Nem szerettem, feszültséget okozott bennem, megfosztva éreztem magam a szabad döntéstől.
- És veled jó lenni. - mosolygok rá. Akkor is, ha ez is kimerít, mert ettől függetlenül nagyon szeretek vele lenni. Tudom, hogy én kezelek valamit rosszul, amin javíthatok.
Szélesebben elmosolyodom, lehajtom a fejem, majd úgy pillantok rá.
- Örülök, hogy segíthetek, s bizalmat szavazol nekem. - mert azt nem kaptam azoktól, akiktől elvileg kellett volna kapnom, s később is ezeket a megerősítéseket kaptam. És ez is változóban van. Talán nem is vagyok olyan értéktelen, mint aminek tart a családom.
Szélesebbre vált a mosolyom, ahogy megfogja a kezem, s finoman fonom magam felé, hogy fel tudjon állni. De ahogy el akarja engedni a kezem, rájövök, hogy talán nagyon is sok és sokk voltam érintésben, elkapom a kezem, egy bocsánatkérő, zavarban lévő arckifejezéssel, s inkább elindulok a folyosón.
- Ó. - lehet, mégis el kéne mennem az agyturkászkhoz, hogy hallucinálok? Nem igazán örülnék neki, hogy ez van, és az is kiderülne, hogy már jó ideje nem szedem a gyógyszereket, s ki sem váltottam őket.
Aztán mégis válaszol. Akkor mégis hallottam valamit?
- Ebben lehet is! - nézek az ágyra, szemöldökfelvonással. -Békén hagynak, s azt engedsz be, akit szeretnél.
- Hát, azt nem mondom, hogy nem szólal meg az esetek kilencvenöt százalékában a füstriasztó, és a sütő süti a sütit, én csak kikeverem és formába teszem. - sandítok rá, miután a mennyezetre függesztettem tekintetem, teljesen ártatlanul.
- Szuper lakás. - örülök, hogy itt van a lakása és hogy éppen akkora, ami nem is túl kicsi és nem is túl nagy.
- Szóval süthetünk sütit is, vagy meg is ehetjük, amit hoztam. - mutatok a táskámra. - De lehet, jobban esne Kathy anyu szuper húslevese. Igaz, ő sokkal jobban és finomabban készíti, mint én.

Emme

Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Sat Dec 10, 2022 11:01 pm

A new life

- Tapasztalás? - ezt nagyon sokszor hallottam. Tulajdonképpen odabent, mindig ezt mondták nekem. Hogy még meg kell tapasztalnom milyen is a valódi élet. Ezért nem akartak kiengedni. És valóban, szinte semmit sem tudok. Ami a normális embernek természetes, hogy munkája van, családja, párja… nekem ilyen sosem volt, és ez nagyon rossz érzéseket keltett bennem. Ezért én nem tudok erre úgy gondolni, mint egy pozitív dolog. Hiszen honnan tudhatnám, hogy mi hiányzik az életemből, ha azt sem tudom, hogy milyen lehetőségeim vannak?
- Az-az igazság Andrew, hogy nem tudom, mit kéne még megtapasztalnom, és mit nem. A minden az biztos nem fér bele egyetlen életbe. - vagyis tudnom kéne, hogy nekem mi a fontos. De ezt hogyan tudnám, ha még a körvonalak sincsenek meg a kép körül? Ez túl sok, hiszen még saját magamat sem találtam meg.
- Ízlik. Bár sokat nem merek inni. - egy pohárból viszont nem hiszem, hogy gond lehet. Bár, ha mindenképpen tapasztalnom kell, akkor azt is ki kéne deríteni, hogy bírom az alkoholt, és milyen hatása van rám, ha esetleg túlzásba viszem. Egyedül persze nem merném. Ha Andrew vigyáz rám, úgy talán. De ez már bőven túl menne azon a határon, amit kérhetek tőle. Nem akarom kihasználni a jóindulatát, és ez az alkalom semmiképpen sem lenne megfelelő.
- Értem. - nem teljesen, hiszen én még sosem voltam egyedül. És azt hiszem nem is vágyom rá. Viszont tudom, hogy milyen az, amikor olyanokkal vagyok körülvéve, akiknek nem vágyom a társaságára. Nem akarok egyedül lenni, de az nem mindegy, hogy ki van mellettem. Emiatt valahol értem, az ő nézőpontját. Illetve azon is elgondolkodom, az én társaságom nem sok-e most az ő számára. Kérdés, és leginkább figyelmeztetés nélkül gyalogoltam bele az estéjébe pedig lehet, hogy ez most egyáltalán nem esik neki jól. Csak abban tudok bízni, hogy ha így van, akkor viszont nem jött volna el ide.
- Valójában te vagy itt. És ezt köszönöm. Nem tudom, hogy nélküled mit csináltam volna. - Andrew mindig is fontos volt a számomra. Valójában az egyetlen, aki jelent is valamit. Ezért is hívtam végül őt. Egyedül benne bízom annyira, hogy rá tudok egy ilyet bízni. A kérdés az, hogy jogom van ehhez? Neki sem volt könnyű élete.
- Rendben. - egy halvány mosoly költözik az arcomra, ahogy lassan el merem hinni, hogy tényleg nem kényszerből van itt. És, ahogy a kezét nyújtja felém, hogy segítsen… Megfogom végül, és jól esik. Nem is akarom elengedni. De el kéne vagy nem? Ez azért szokatlan két barát között. Vagy nem? Fogalmam sincs. Ezért amikor felkeltem, végül elengedem a kezét. És csak a gondolat marad velem, hogy nekem azért jól esett volna még.
- Öhm… nem mondtam semmi. - vagy végül igen? Ki is mondtam? Akkor mégis be kéne fejeznem a gondolat menetet, ami bennem volt. De még mindig úgy gondolom, hogy ez nem helyes. Most nem. Így is sokat kértem Andrewtól.
- Én is éreztem hasonlót. Hogy nem kellek senkinek. Hogy senki számára nem vagyok fontos. - és még most is ezt érzem. De azt hiszem, illetve reménykedem benne, hogy ezzel már megbékéltem. És végülis nem kell, hogy ez mindig így maradjon. Elvileg pont azért engedtek ki, hogy éljem az életem, találkozzak másokkal. Legyek normális… Jelentsen ez akármit is.
- Igen. Jót tudtam aludni az ágyban. - a benti ágyakhoz képest ez egy lakosztály. Nem nagy, de egyedül lehetek benne, és ez már sokat számít. Értékelni ugyan ma pont nem tudtam ezt, de majd remélem, hogy fogom. Mert az éjszakai zajok odabent, mindig is kikészítettek.
- Tudsz sütit sütni? - a leves is jól hangzik, de az nem olyan bonyolult, mint a süti. Meglep, hogy Andrew ennyire készült, és hálás is vagyok neki ezért.
- Mehetünk a konyhába, ha szeretnéd. A lakásnak a végére is értünk. - nappali, konyha, fürdőszoba, és egy háló. Vagyis óriási! Elveszni ugyan nem fogok benne, de nem tudom miként lehetne egy ekkora helyet a saját holmijaimmal megtölteni.

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Sat Dec 10, 2022 7:56 pm


Terra
Elia
Múlt


New lifeexisting

- Itt a lehetőség a tapasztalásra. - mosolyodom el, széttárva a kezeim, ahogy felemelem magam elé.
Hümmentek először, hogy finomnak találja az italt.
- Ha mégsem ízlik, csak hagyd ott. - ez is teljesen más volt, mint bent. Ott más nem volt, és meg kellett enni, inni. Teljesen olyan érzésem volt, hogy sokkal jobban tönkretesz, hogy ott voltam bent, mintha kint csak hagynak békén. Teljesen eltűnt a szabad döntésem és az egyedül eltött idő, ami számomra nagyon fontos, hogy feltöltődjek.
- Nekem... szükségem van egyedüllétre. - simítom meg zavartan a combom. - Az emberek érzései és akarnokságai sokszor úgy beborítanak, vagy leszívnak... csak így tudok feltöltődni. - felelem zavartan.
Látom a mozdulatát, ahogy felém hajol, a karjait, s az érzést, ahogy átölel. Behunyom a szemeim, s viszontölelem. Elmosolyodom. Nekem kéne őt vigasztalnom, s lám!
- Köszönöm. Jól esik. Köszönöm, hogy itt vagy. - ők sosem voltak ott nekem. Ezért is látogattam meg Eliat, hogy érezze, van, akinek számít, és hogy ez valóban így van. A legrosszabb az volt, hogy nem igazán engedték ki, s én sem tudtam ebben  tenni semmit.
Kívánom neki, hogy maradhasson kint, hogy megtapasztalhassa az életet, s hogy vannak mellette, vele. Nem leszek tolakodó, haladok vele, ahogy neki kényelmes, és tudom, időnként jó a kereten kívül lenni, kicsit túllépni rajta, mert sokat tapasztalhatunk meg magunkból.
- Rendben. Hozom a mobilom. - állok fel, s mielőtt tovább mennék, felé fordulok, s felé nyújtom a kezem, tudom, hogy fel tud állni magától is, ám szeretem ezt a kedves gesztust.
De valami van benne, amit ki szeretne mondani, ám megakad valahol. A folyosón visszafordulok felé, még mindig fogom a kezét. Vagy talán ki is mondta, de nem hallottam rendesen?
- Nem hallottam, mit akartál mondani? - kérdezem lágy hangon. S tudom, van, akit ezzel ki tudok akasztani, pedig sosem szándékos. Most talán egy kicsit mégis, ám mégis önkéntelen.
- Csodás a hálószobád, kényelmes. - sokkal szebb, mint az enyém, és meg is érdemli Elia, hogy ilyen helyen legyen, hogy kényelmes legyen számára.
- Arra gondoltam, levest készíthetnénk, meg hoztam pár dolgot. Sütit, azt hiszem. - időnként szétszórt vagyok, elfeledek dolgokat.
Az illat jót tenne, azt hiszem, nem a menzai konyha ilatt, hanem igazi leves, igazi süti illat. A menza illatot nem szerettem bent, és az ételt sem. Semmi energia nem volt bennük.

Emme

Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Fri Dec 02, 2022 12:10 am

A new life

- Huh. Akkor lehet, hogy ez mégsem olyan jó trükk. - vagy csak el kell fogadni, hogy nem sikerülhet minden, és akár még egy egyszerű dolgot is el lehet rontani. Azt hiszem képes is lennék így élni, de amikor az élet fontos részeiben is hibázom, már nem olyan egyszerű túllépni az ilyen semmiségeken sem. Mert így már nem csak egyszeri eset, hanem kudarcok sorozata, az élet pedig nem erről kéne szóljon.
- Finom. - azért csak óvatosan merek kortyolni, mert alkohol is van benne. Ha sima kóla lenne, már biztosan megittam volna az egész poharat, meg magának a boros kólának is elég jó az íze ahhoz, hogy oltsam vele a szomjam. De az alkohol már más eset. A koktélokkal is ezért kell vigyázni, ahogy tudom.
- Szívesen. - örülök neki, hogy ezt jól csináltam, illetve, hogy Andrewnak ezzel a kedvére tettem. Az arcomon is felvillan egy mosoly képe, de addigra eltűnik, mire arról kezdünk beszélni, hogy milyen is idekint. Még a poharamat is leteszem az asztalra.
- Akkor jó érzés volt egyedül? - a szavai erre utalnak, de nem vagyok benne biztos. Ezért inkább kérdezek. Nem szeretném félreérteni, amit Andrew mond. Ő volt az egyetlen támaszom, és remélem én is tudtam neki segíteni. Viszont ahogy folytatja ráébredek, hogy ha így is történt, ez még kevés volt a számára. Ezért önkéntelenül hajolok közelebb hozzá, nem foglalkozva azzal, ha esetleg kiborítom a popcornt. Meg akarom őt ölelni, és meg is teszem.
- Nekem nem vagy fölösleges. - nem tudok sokat a családjáról, csak annyit, amennyit elmondott nekem. Így nem hitegetném azzal, hogy talán nincs igaza. Az viszont igaz, hogy nekem fontos, és nem csak azért mert most itt van velem. Előtte is az volt. Ezért nem engedem el egy ideig, ha a számára is kényelmes így. Idővel viszont elengedem, és észreveszem, hogy valamennyire azért sikerült kiborítani a popcornt. De szerencsére csak néhány szemet, és az is még a kanapén van. Ezért a tálat kettőnk közé rakom, és a lehulott szemekért nyúlok, amikor kérdezi, hogy miként engedtek ki engem.
- Igen. Azt hiszem. - az életem még biztosan nem lesz teljes, hiszen még mindig nem emlékszem semmire az intézet előtti időkből. De legalább ez egy haladás. Csak nehéz ekként tekinteni rá, amikor egyelőre csak azt látom, hogy mi a rossz ebben a helyzetben.  Andrew szavait illetve érintését követően azonban érzem, hogy egy kicsit könnyebb. Hogy ott vannak a jó dolgok is, csak nem látom még őket. De talán fogom. Nagyon bízom ebben, illetve abban is, hogy legalább rosszabb már nem lehet.
- Igen. De vigyük a zenét is. - azt mondjuk nem tudom, hogy mit fognak szólni a szomszédok, ha bevisszük a hálószoba is a zenét. Mikor bementem oda, hallottam őket, vagyis vékonyak a falak. Az intézetben is ez volt a legnyomasztóbb. Mindent és mindenkit lehetett hallani, ez pedig különösen nehéz volt azoknak, akiknek a valóság érzékeléssel voltak gondjai. Mindenesetre egyelőre nem foglalkoztat, hogy mi lesz a szomszédokkal, mert Andrew a fontos. Nagyon súlyos dolgot mondott ki, és valahol át is tudom érezni, hogy ez mennyire nehéz lehetett neki. Engem ugyan nem dobott el senki, jobban mondva nem emlékszem és így nem is kötődöm senkihez, de a tény, hogy hozzám nem jártak látogatók - csak Andrew, miután kiengedték - sokszor tudatosította bennem, hogy én nem kellek senkinek. Hogy nem vagyok fontos senkinek. És ez nagyon rossz érzés volt különösen azután, hogy már nem is vártam senkit sem. Amikor bekerültem, még reménykedtem, és minden látogatóra azt hittem, hogy hozzám jött, hogy értem jött. De nem. Ezért beletörődtem. Én nem vagyok fontos senkinek, és ennek nyilván megvan az oka is.  Viszont nem áll szándékomban ezt most elmondani Andrewnak, mert akkor azt hihetné, hogy az ő élményei nem fontosak. Inkább haladjunk a lakásban, ahogy szeretné, vagy csináljunk bármit, amihez kedve van. Nekem már az is elég, hogy itt van, ennél jobban nem akarom kihasználni őt és a figyelmét.

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Thu Dec 01, 2022 11:21 pm


Terra
Elia
Múlt


New lifeexisting

Mosollyal nézek rá.
- A pattogásra hallgatást már nekem is mondták. Akkor égettem meg igazán én is. - de sosem tudom igazán eltalálni, ha ott vagyok mellette. S akkor sem, amikor időtartamot állítok be. Még ugyanazon csomag sem pattog ugyanúgy, ugyanolyan beállításnál, így már nem is próbálkozom, hogy tökéletes legyen. Ha még marad ki, akkor utólag újra pattogtatom.
- Rendben. Ez egy jó ötlet. - főleg, ha még nem is ivott boros kólát. Majd eldönti, hogyan lesz neki megfelelő. Nincs szándékom részegre leitatni, azt viszont magamon is tudom, hogy kisebb mennyiségű alkohol jobban segít lazítani, mint bármelyik fürdő, vagy séta. Néha erre van szükség.
- Milyen? - figyelem, s türelmesen megvárom, míg kóstolgatja. Ha nem ízlik neki, akkor jöhet a sima bor, vagy a sima kóla. Vagy amit szeretne. Mindenhogyan teljesen tökéletesen.
- Igen. - bólintok, s figyelem, ahogy tölt nekem. A buborék jól fog esni, a bor viszont altatni fog most, ha jól érzem, ezért sem kértem annyit.
- Köszönöm! - fogadom el a poharat, s fogom a kezembe, koccintásra emelve.
Türelmesen hajolok a mobilom fölé, hogy másik számot keressek, ha ez most nem igazán van kedvére. Olyat választunk, amit szeret. És ahogy szereti. Szeretném, ha mindazon érzet tovatűnne belőle, ami benne volt, mikor fogadott. Nem tudom, ilyen voltam-e én is, csak arra emlékszem, hogy minden csak folyt, csak lebegett, s képtelen voltam a kezembe fogni, csak egy idő után.
- Igen. - bólintok. - Nem kellett beszámolnom, szólnom, hogy most jobbra kanyarodok, nem kellett elmagyaráznom, miért. - félig elmosolyodok, hiszen bent mindenről be kellett számolni, legalábbis ők úgy hitték, hogy mindent elmondunk nekik. Nos, én biztosan nem, nem volt szükségem arra, hogy még őrültebbnek tartsanak. Akkor hussant volna el minden esélyem arra, hogy valaha kijussak, és felügyelet nélkül. Jó, némileg még most is van, de már egyre lazul mindez.
A kérdésre sokáig hallgatok. Látni rajtam, hogy az érzéseimet  nem csak előhívom, hanem igyekszem rendezni is.
- Hogy nélkülem valóban sokkal boldogabbak és teljesebbek. Hogy felesleges vagyok. - a szomorúság ugyan halványan még ott van  a hangomban, de mára már elfogadtam, hogy ez valóban így is van, s hogy soha többé ne keressem őket, hiszen igazából sosem voltam a család tagja. S hogy minek szaladjak olyan szekér után, ami úgysem vesz fel.
- Ezt hogy érted? - teszem le a poharat, hogy még jobban oda tudjak rá figyelni.
Elgondolkodom rajta, aztán csak felvonom egyik szemöldököm elgondolkodón.
- Végül is, az a fontos, és a lényeg, hogy kiengedtek. Minden más már nem számít. - talán magamnak akarom tagadni, hogy bennem volt, bármikor bekopogtathattak, vagy az ülés közben jelzi a doki, hogy akkor most ennyi volt, megyek vissza.
- És ez nagyon jó hííír, nagyon örülök! - nevetem el magam, s ha engedi, megsimítom kézfejét, de ha látom, nem vágyik most érintésre, akkor csak ülök tovább.
- Van kedved együtt felfedezni a lakásodat, velem? Vagy akár finom étel illatával körbelengetni? - hátha kicsit még jobban otthonossá teszi a számára, minden szempontból.


Emme

Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Tue Nov 22, 2022 10:06 pm

A new life

Figyelek Andrewra, és nem csak a szavaira, hanem arra is, amit csinál. Jól esik, mert így nem kell szembenéznem azzal, ami bennem kavarog.
- Ó. Rendben. - így sokkal egyszerűbb. Azzal sem lenne baj, ha méregetni kéne, de, ha csak szemmértékre megy, nem igazán lehet elrontani. Bár nekem talán még így is sikerülne…
- Nekem úgy sikerült megégetni, hogy a mikró mellett álltam. Csak vártam, hogy mikor nem hallom már a pattogást. És vártam, és vártam, mert még mindig hallottam egy-két szemet. Az illatból jöttem rá, hogy ennyire nem kellett volna, hogy türelmes legyek. - pedig még mondták is nekem. De én tiltakoztam, hogy jó lesz így. Nem lett. Azóta inkább elfogadok minden tanácsot, még akkor is, ha nem érzem úgy, hogy a számomra megfelelő lenne. Hiába ez csak egy apró dolog, ha ez sem megy, akkor a komolyabb dolgokhoz hozzá sem lehet állni egyedül.
- Igen. Megkóstolom így aztán majd meglátjuk. - ha leittam belőle, akkor még lehet önteni hozzá akármit. Akár kólát is, ha esetleg még ezt is erősnek érezném. De nem hiszem. Bár felhívták rá a figyelmemet, hogy az ital nem megoldás semmire, de ha jól esik, akkor azért lehet fogyasztani. És az első kortyok után rájövök, hogy ez finom is, nem csak a hatása miatt szeretném meginni. Ezért lassan ugyan, de folyamatosan kortyolgatok az italból. Csak akkor teszem le a poharat, amikor Andrewnak készítem el.
- Akkor most a kóla jön. - nem tudom, hogy miért mondtam ki hangosan, de talán azért, mert megerősítésre vártam. De akár megkapom, akár nem, végül teljesen elkészítem az italt és oda is adom Andrewnak a poharat. Amikor koccintásra emeli az italát csatlakozom a gesztushoz. Értékelem, hogy Andrew úgy kezel, mintha én is egy hétköznapi ember lennék, de sajnos nem vagyok az. És ezt érzem is, amikor arra koccintunk, hogy végre kijutottam. Hiába nagy ‘győzelem’ ez a számomra, még nem érzem a jelentőségét. Az viszont segít, hogy Andrew zenét rak be. Valamiért biztonságban érzem magam tőle, hiszen ez olyan dolog, amit már bent is megtapasztaltam, de idekint is van ‘helye’.
- Ez tökéletes. - emlékszem erre a számra, még együtt hallgattuk odabent. Már akkor is tetszett, és most is nagyon kellemesnek találom. Idővel viszont már nem figyelek annyira a zenére, hiszen szóba kerül valami más is. Valami, ami mindkettőnk számára fontos dolog, és azok akik nem jártak ilyen intézményben nem is érthetik, hogy mennyire.
- Egyedül? - neki talán ez nem szokatlan, de számomra nagyon félelmetesen hangzik. Már ebben  a lakásban is kellemetlen volt teljesen egyedül lenni, nem is bírtam sokáig. Annak ellenére sem, hogy a zár tökéletesen működik. Odakint viszont nincs semmi, ami megvédhetne. Ha ki akarnának rabolni, vagy csak szimplán bántani, nem tudnék ellene tenni semmit sem.
- És mit éreztél, amikor így láttad őket? - talán nem illene erről kérdeznem, hiszen feltételezem, hogy fájdalmas emlék a számára. De ha szóba hozta, talán azt is jelenti, hogy beszélni akar róla. Én pedig szívesen meghallgatnám, még annak ellenére is, hogy ebben nem hasonlítunk. Nekem sosem volt senkim, illetve nem tudok róla, hogy lett volna. Neki szerencsére megadatott egy új család, és nagyon örülök neki, hogy így alakult. Már akkor is kívántam, hogy legyenek az életében olyanok, akik szeretik, amikor odabent voltunk.
- Hirtelen történt. Vagyis még sem.  - veszek egy kicsit a popcornból és az italból is kortyolok. Csak azután tudom folytatni.
- Már többször is volt szó róla, hogy kiengednek, de végül mindig meghiúsult. Ezért amikor legutóbb megemlítették már csak legyintettem és nem foglalkoztam vele. Arra számítottam, hogy megint közbe jön valami. De máshogy alakult. Valóban kiengedtek, és így váratlanul ért, annak ellenére is, hogy mindig erre készültem. - sosem értettem, hogy végülis mi volt a szándékuk velem. Egyik pillanatban azt éreztem, minél gyorsabban ki akarnak rakni, a másikban meg azt, hogy sosem fognak, hiszen alkalmatlan vagyok az önálló életre. Ezért mindig be akartam bizonyítani, hogy tévednek, nekem igenis kint van a helyem. De talán tévedtem. Jelenleg nem érzem úgy, hogy jobb lenne itt. Egyedül Andrew társasága segít. Azt hiszem ő számomra az egyetlen biztos pont. De nem tudom, hogy ez helyénvaló-e… Nem tehetem őt felelőssé az én életem vonatkozásában.

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Tue Nov 22, 2022 8:27 pm


Terra
Elia
Múlt


New lifeexisting

Mosollyal válaszolok. Ha nem szól, az is teljesen rendben van, mindössze azt szerettem volna vele éreztetni, hogy szólhat. Magamból indultam ki, a családom lassanként mindent elvett tőlem, s ha nem szól más, hogy lehet, eszembe sem jutott volna, hogy nekem olyat is lehet.
- Nem tudom. Érzetre szoktam. Lötty, és kész. - pillantok Eliara.
- Ühüm. - bólogatok, s mivel látom, folytatni akarja, rá figyelek. Elnevetem magam.
-  Akkor nem én vagyok az egyetlen, aki megégeti. S úgy vagyok vele, hogy cseng, ha készen van, aztán belemerülök valami másba, és meg sem hallom a csengetést, és amikor be akarok tenni valamit, vagy eszembe jut, persze nem azonnal, hogy van ám egy zacsi a mikróban, akkor jön a felismerés, hogy elfeledkeztem róla. - mosolygok. Már nem korholom magam érte, jókat derülök rajta, mert továbbra sem megy megjegyezni ezt.
A pillanatnyi mosolyt megértem. Ha Oliviáék nincsenek, akkor nem igazán tudtam volna örülni bárminek is.
- Rendben. - ha nem akarná, akkor lesz úgy, ahogy ő szeretné, nekem mindenhogy jó. DE ilyenkor nem igazán tudtam döntéseket hozni, sodródtam az árral. Ha csípős levest kevertek volna össze uborkával és azt adják, akkor is megettem volna. Teljesen lebegtem, és nem jó értelemben. Úgy éreztem, egyáltalán nem irányítom az életem, s hatalmas súlyként nehezedett rám, én pedig kívűlről néztem mindazt, ami történik.
- Összesen negyedig? Rendben. - akkor olyan arányban készítem el neki a boros kólát.
Most ő készíti nekem a boros kólát, elé is tolok mindent, persze figyelve, mert még így is felborítom, ha úgy alakul.
- Ez így teljesen jó. - bólintok.
- Rendben. - akkor majd választunk ki zenét, amit szeretünk.
Koccintok vele, kortyolok én is, ám kíváncsi vagyok arra, neki miként ízlik a boros kóla. Ha nem ízlik neki, iszunk mást. Érzékeltem a botlást, s a felőle érkező bizonytalanságot, s majd elmondja, ha úgy érzi, el szeretné mondani.
- Máris. - a mobilom elővéve választok ki egy albumot, amit tudom, hogy szeret, ezekről sokat beszélgettünk, meg hallgattuk is, mikor bent voltunk.
- Ez jó, vagy tegyek be mást? - a dokkba helyeztem a mobilom, s rákapcsoltam a hangszórókra. Ha hangosnak találja, lejjebb veszem, ha mást szeretne hallgatni, akkor keresek mást.
Valahol számítottam erre a kérdésre, ám időre van  nekem is szükségem, így kibontom a popcornt, s beleszórva a tálba magunk mellé teszem, vegyen, amikor jól esik.
- Sétáltam egyet éjjel.  
Már nem vagyok szomorú az egész miatt. A családom nem fogadott, ezt elmondtam neki is, így akkor még nem tudtam, ki segített ahhoz, hogy kijussak.
- Elmentem a házunkhoz... - valahol mégis szomorúság érzete van bennem, de tudom, hogy ez már a múlt érezetéé.
- Éppen családi-baráti vacsora volt. Nagyon jól érezték magukat. - mindig is éreztem, hogy felesleges vagyok, s ezt éreztették is velem, noha sosem mondták ki.
- S mi történt, hogy ilyen gyorsan kijöhettél? Nagyon örülök, hogy végre kijöttél, eléd mentem volna. - fordulok felé, felhúzom a hozzá közelebb lévő lábam, s veszek pár darabot a popcornból.


Emme

Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Sat Nov 12, 2022 10:57 pm

A new life

- Rendben. Szólni fogok. - nem hiszem, hogy a megértéssel gondom lesz, elvégre láttam már, de az, hogy meg is jegyezzem már egy másik dolog. Ezért, ha valami zavaros lesz mindenképp jelezni fogom, elvégre inkább most mutassa meg egyszer akár lassan is, minthogy ezerszer fel kelljen tennem ugyanazt a kérdést.
- Ah. Akkor feles pohárral szokták mérni? - nem tudom, hogy van-e a konyhában, de felismerném. Alaposan végig mentünk az asztali etiketten is odabent, mondván, ha egyszer a királynő meglátogat, tudjam, hogy mit mivel kell enni. Szerintem villa, villa. Teljesen mindegy, hogy mekkora, de nyilván helyeslően bólogattam, mert tudtam, hogy ez jelenti a kifelé vezető utat.
- Nincs mit. - azt hiszem ez természetes is kéne legyen. Mármint az, hogy én hozok neki mindent, amire szüksége van. Mert a vendégem. Csak nagyon furcsa ekként gondolni Andrewra. A látogatóm volt már. De a vendégem sosem.
- Mindig? - halvány mosoly kúszik az arcomra, de pár másodperccel később el is tűnik. Még nem tudom magamon tartani, hiába próbálkozom. Az érzés, ami hatalmába kerített, ugyan már eltűnt, de az emléke még nagyon élénk. És mintha vissza akarna rántani, amikor el akarom végleg kergetni.
- Egyszer én is benne felejtettem. Nem volt túl jó égetten. - azért ettem belőle, mert ha már én rontottam el, nem akartam, hogy a kukában végezze, de nem bírtam el az egész tállal, mert tényleg pocsék volt az íze.
- Rendben. - hálás vagyok érte, hogy meghagyja nekem ezt a lehetőséget, mert így azt érzem, hogy legalább ez úgy működik, ahogy kéne. Nem mintha ragaszkodnék a ‘nagykönyvhöz’, de egyelőre én csak azt ‘olvastam’. Ezért biztonság érzettel tölt el, ha valamit felismerek a való életben, amiről már hallottam korábban.
- Jó lesz negyedig. Megnézem, hogy így milyen íze lesz. - nagyon szeretem a kólát, és igazából még nem találkoztam olyan sok alkalommal alkohollal sem. Ha nem lettem volna ‘különleges’ eset, talán nem is mutatták volna meg nekem, és engem is absztinenciára bíztattak volna, mint a többieket. De a szociális munkás fontosnak tartotta, hogy ‘megismerkedjek’ ezzel is, elvégre az alkoholfogyasztás mértékkel a normális élet része.
- Persze. - örülök, hogy ezt választotta, mert nem szeretném azzal tölteni az időt, hogy tálakat keresek, és azt nézegetem, hogy melyik lesz elég nagy, és melyik nem. Találtam egyet, abba pont belefér minden, én így megelégszem ezzel, ha Andrew is.
- Óh, igen, csinálom is. - figyeltem, ezért amint elérem a bort, töltök is belőle a pohárba. Először nagyjából negyedig.
- Meddig töltsem neked borral? - ő nem biztos, hogy csak a negyedéig szeretné, ezért megvárom, hogy mit felel, és aszerint töltök még bort, és kólát, avagy már csak kólát.
- Ha háttérzaj, akkor inkább zene legyen. A filmek elterelik a figyelmem. - tudnék kétfelé is figyelni, de nem igazán szeretnék. Ha filmet nézek, azt csendben teszem, Andrewval viszont szeretnék néhány… sok szót váltani. Viszont, ha ő mégis inkább egy filmre szavaz háttérzajként, ahhoz is alkalmazkodom. Neki sikerült elérnie, hogy kényelmesen érezzem magam, ezért szeretném, ha ő is komfortosan lenne itt.
- Igen. - látom, hogy koccintásra emeli a poharát, így én is azt teszem. Épp csak a tósztnál bizonytalanodom el.
- A haza… az érkezésre. - én inkább csak erre innék. Ez nem az otthonom. Talán egyszer az lesz, de most még semmiképpen sem az. Egyedül amiatt érzem már komfortosan magam, mert Andrew itt van. Nélküle… valószínűleg még mindig a hálószobában kuksolnék, teljesen beborítva a rossz érzésekkel.
- Válassz te. Ha esetleg nem tetszik, majd szólok. - akár filmet rakna be, akár zenét, kíváncsian várom, hogy mit választ. Sok minden tetszett azok közül, amit láttam és hallottam, és persze van, ami egyáltalán nem. Ha ilyen lesz, mindenképp szólni fogok viszont előtte kérdezni akarok tőle valami fontosat.
- Neked hogy telt az első estéd kint? - egyszer már beszéltünk róla, amikor meglátogatott, de most már jobban érteném azt, amit elmondana ezzel kapcsolatban. Illetve lehet, hogy van, amit még nem osztott meg velem, ezért figyelek minden szavára. A boros kólából ugyan kortyolok időnként, de a pillantásomat nem veszem le Andrewról.

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Sat Nov 12, 2022 9:21 pm


Terra
Elia
Múlt


New lifeexisting

- Szívesen. - mosolygok rá. Nagyon is emlékszem arra, milyen volt kijönni onnan, mennyire elveszettnek éreztem magam, a jövőt üresnek és egyáltalán nem láttam magam előtt.
Ha nem jegyzi meg, hogyan tudja majd kinyitni a dugós üvegeket, az sem baj. Nekem még a lakásajtó kinyitása is problémás volt, pedig előtte rendszeresen nyitottam és zártam kulccsal ajtót, hogy bekerültem, ám mintha azután éltem volna ködös valóságban igazán, amikor kiengedtek. A bizonytalanság, a rám szakadó valóság teljesen fejbe vágott, és az egyszerű dolgokra is képtelenség volt figyelnem.
Furcsa érzés, ahogy az érzelmei teljesen sajátomévá válnak. Mára már szét tudom őket választani a sajátométól, nagyjából, nem veszek el máséban, ám érezni az övét, fájdalmas.
- Rendben. S ha bárhol elakadnál követésben, vagy nem érted, kérlek, szólj. Visszaugrunk oda, ahol még megvolt a fonal vége. - nézek rá bíztatóan, s ha ezt holnapra vagy akár félóra múlva elfejti, az is rendben van.
- Ízléstől függő, ki, hogyan szereti, ahogy eddig a legtöbbeknek ízlett, az a másfél decihez fél decit öntés. - sosem mértem le és ki, mindent szemre teszek, mert akkor még a mérleget is összetörném, vagy a mérőeszközt. Negyedig a bor, aztán mehet bele a kóla.
- Köszönöm. - addig nem is töltök a borból, azt is megmutatom  neki.
A megjegyzésre rápillantok, majd a kezére.
- Rendben. Én mindig a mikróban felejtem. - mosolyodom el.
Lecsavarom a kóla kupakját is, hogy nem robbanjon szét a hab, amikor önteni kéne, s a boros üveget veszem a kezembe.
- Megmutatom a te poharaddal, és nekem te fogod majd elkészíteni. Ha így jó. - nézek rá, s elé húzom az egyik poharat. - Negyedéig megtöltöm a kólával, a boros poharakat általában eddig illik megtölteni. - mondjuk engem nem zavar, vizet is iszok belőle egyrészt, másrészt jóval több... bort szoktam beletölteni. - És lehet teljesen is teletölteni. Hogyan szeretnéd?  - dönteni utáltam a legjobban ilyenkor, fogalmam sem volt, mit akarok. Vállat vonva válaszolni meg nem az én formám.
- Ez esetben eddig töltöm borral. - válaszától függően töltöm meg borral a poharát. - És jön a kóla, azt meg már lehet szabadon tölteni.
Azért hősiesen fogom a nagy kólás palackot, ha a saját lábamban képes vagyok elhasalni, simán ráejtem a pohárra a kólás palackot is. Ismerem magam.
- Nekem megfelel, ha neked is megfelel. - bent mások voltak a szokások, és időre volt szükségem, hogy leszokjak róla. Borzalmasan kínos volt, ám nagyon belém égett.
- Elkészíted nekem is az italt? - még ülök a széken, ránézek.
Szinte várakoznom sem kell, hogy megérezzem, mit szeretne. Egyre jobban érzem mások érzéseit külön, így majdnem azonnal rávágásnak tűnik a válaszom.
- A beszélgetés mellett szavazok, ha az neked is jó. Nézhetünk közben filmet is, ha szeretnél háttérzajt. - engem minden zaj zavart, ezért is voltam sokat külön, de sokkal inkább mások érzelmei voltak azok, amelyek kiborítottak. Amik ott voltak az emberek fejében, azok....
Gondolatban fel is hajtom a pohár italt.
- Megkóstoljuk, mit kutyultunk? - mosolygok rá, s magam elé húzom azt, amit nekem készített s koccintsra emelem. - A hazaérkezésedre. - óvatosan koccintok vele, még a végén az ügyeleten tölthetjük az időt reggelig.
- Milyen filmet tegyünk be? Kinyitom a popcornt. - az én bőröm vastagabb és tudom, hogy a forró levegő rá fog menni, az ilyenekben mindig is béna voltam.

Emme

Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Thu Nov 03, 2022 11:24 pm

A new life

Igazából akkor is nagyon hálás lennék Andrewnak, ha csak itt lenne mellettem, és akár nem is szólna egy szót sem, csak nem hagyná, hogy egyedül maradjak. De ő ennél sokkal többet tesz értem, és nem is tudom, hogy mivel érdemeltem ki ezt a figyelmet.
- Köszönöm. - nem mintha sietnék, és emiatt szeretném, hogy ő is segítsen, de mégis fontosnak éreztem valamiképp tudatni vele, hogy még teljesen el vagyok veszve ebben a lakásban. És egyelőre azt sem tudom, hogy ez mikor fog megváltozni. Mert azzal tisztában vagyok, hogy előbb vagy utóbb illene az otthonomként tekinteni erre a helyre. Csak amikor nem tudom, hogy az pontosan mit is jelent, azt sem tudom, hogy mikor fogok ekként érezni.
- Remélem. - nem szeretném azzal tölteni az elkövetkezendő napjaimat, hogy megveszem azt, amire még szükség lenne. Már az is nagy lépés lesz a számomra, amikor először elmegyek élelmet vásárolni… Csináltunk az intézetben szituációs gyakorlatokat, és elméletben tudom, hogyan működik minden. Mégis… arra az ember forgatagra, ami a bevásárló helyeken fog fogadni, nem vagyok még felkészülve.
- Szuper. - még mindig nem adja vissza az arckifejezésem azt, hogy milyen vagyok, amikor nem nyomaszt semmi sem, de a szám széle határozottan felfelé görbül. Annyira, hogy a popcornnal a kezemben meg is állok, és egyelőre nem kezdek vele semmit sem.
- Igen. Figyelek. - még pislogni is elfelejtek egy ideig, annyira figyelem az üveget, amit a kezében tart, és azt, amit csinál. Viszont eszembe jut, hogy ez talán csak nekem érdekes, a számára nem igazán, így elmondom neki, hogy az is fontos nekem, hogy ő mit szeretne. A válaszát viszont nem követik azonnal az én szavaim, mert ismét átölel, és a megnyugtató érzésben jóval hosszabban elmerülök annál, sem mint megérzéseim szerint ő szánta.
- Igen. - néhány pillanatig tényleg azt érzem, hogy minden rendben van. Ezért sem akarom őt elengedni. Önző módon azt hiszem itt állnék egész éjjel, nem foglalkozva azzal, hogy neki mi a jó. Idővel mégis megteszem, és elengedem, akkor is, ha nem szívesen tettem ezt.
- Oké. Csak kérlek lassan mindent. - nem tűnt annyira bonyolultnak, amikor korábban láttam, de szeretnék minden mozdulatot megjegyezni, hogy a későbbiekben már menjen egyedül is, és legalább ehhez ne kelljen segítséget kérni. Ezért figyelek mindenre, és csak néha téved a szemem Andrewra, miközben magyaráz nekem. Aztán rögtön vissza vezetem a szemem az üvegre.
- Van helyes arány a boros kólára? - elképedek néhány pillanatra aztán kapcsolok, hogy ehhez a bemutatóhoz kóla is kell.
- Igen, persze. - határozottan el is indulok a hűtő felé, mert annak a helye már teljesen tiszta, és ahogy nyitnám az ajtót, akkor veszem észre, hogy a popcorn, még mindig a kezemben van, és nem csináltam vele semmit sem.
- Öhm… és a popcornt is berakom a mikróba. - az is megvan, és pont ugyanolyan mikró van, mint az intézetben, így azzal boldogulok. Be is teszem, mert kell neki néhány perc, ezért vissza sétálok Andrewhoz a kólával. Hallani fogjuk, amikor elkészül a popcorn.
- Szóval mi az arány? - nem tudom, hogy kell-e neki speciális mérő, de ha igen, azt is megkeresem. Egyébként szemre is azért be lehet lőni, mert pont egyenes a pohár, tisztán látszik a mennyiség. Ha megmutatja, akkor figyelem hogyan is csinálja, ha viszont még vár, akkor egy idő után a popcornért megyek, mert az is elkészült. Leállítom a mikrót, és aztán keresek egy tálat.
- Elég lesz egy tál? - az intézetben előfordult, hogy mindenkinek volt saját tálja, de arra is volt példa, hogy szépen összegyűltünk páran egy kupacban. Nekem ezért bárhogy megfelel, bár az eszembe jut, hogy popcorn mellé filmet is néztünk mindig.
- Van kedved egy filmhez is vagy inkább csak beszélgessünk? - én inkább az utóbbira szavaznék, most nem igazán érdekel semmi sem. Andrew mondanivalója viszont igen, mert még nem tudok semmit sem arról, hogy mi van most vele. Pedig kíváncsi lennék. De, ha ő inkább egy filmet választ, természetesen arra is rábólintok.

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Thu Nov 03, 2022 9:31 pm

Soul-Brother

Terra
Elia
Múlt


New lifeexisting

- Igen, az. - mosolygok a telefonba, mert tudom, hogy ő is ilyen érzéssé fogja tenni, ha meg nem, akkor majd segítek neki. Már ha szeretné, természetesen. Szeretném, ha boldog lenne.
Érzékelem őt, ahogy ott áll, teljesen elveszve, s belül riadt. Így éreztem magam én is, mikor kijöttem. S nagyon hálás vagyok azért, hogy Olivia és a szülei újra felkaroltak, s találtam kapaszkodót személyükben, amivel megtehettem az első lépéseket egy olyan világban, amit sosem éreztem a sajátomnak, mert ki is rekesztett.
A mosolyra önkéntelenül visszamosolygok, még ha az övé halvány is, bizonytalan is. Mosoly.
- A popcornt? Persze. - bólintok is, s igyekszek úgy elindulni, hogy ne essek hasra a saját lábamban, szokásom.
- Azt is keresünk, biztosan van. - leteszem a hátizsákom, hogy ne boruljon fel, s elkezdek keresni a fiókokban. Alapdolgok vannak benne, s minő érdekesség, bornyitó az nincs. Ezért is jó, hogy nálam van az a mindenes bicskakészlet, amit Olivia apukája ajándékozott nekem, s mindenhová magammal viszem. Sokszor kisegített már, s nem ezért vagyok hálás neki. Hanem mert gondolt rám, s amikor adta, azt az érzést amit akkor éreztem, semmi sem képes felülírni.
Poharat azonban találok, kiteszem az asztalra. .
- Megmutatom. - mosolygok rá, s a hátizsákomból ki is veszem a mindenes bicskát, s kipattintom a dugóhúzót. Közben megtalálta a popcornt, s hagyom, találja fel magát, ha mégis kér segítséget, akkor azt is megoldjuk.
- Akkor boros kóla lesz. Készen állsz? Mutatom. - a dugóhúzót feltartom, majd leteszem, hogy a borospalack fedőcsomagolását levegyem a dugóról.
- Igen? - furcsa a hangja, azonnal abbahagyok mindent. Komolyan hallgatom. Talán más kinevetné, vagy legyintene rá. Mellé megyek, s szembe fordulok vele, a tekintetét keresve.
- Megértem, hogy aggódsz, Elia. Minden új, szokatlan. Az is fontos, hogy te mit szeretsz és hogyan szereted. S szólok, remélem, te is szólsz, ugyanígy. - s ismét átölelem, ha engedi.
- Minden rendben van, Elia. - Simitom meg a vállát, s addig maradunk így, ameddig szeretné.
Aztán visszatérek a boros palackhoz.
- Ezt előbb levesszük, aztán mutatom, hogy tudod beletenni a nyitót a dugóba. - az asztalra teszem a lejövő csomagolást, majd elé helyezem az üveget.
- Ezt a közepébe teszed, de csak a hegyét előbb. - kihagyom a pontosat. Tudom, milyen komplexummal jár, hogy "pontosan". - Megfogod fenn, s egy kicsit ide-oda forgatod, de még nem nyomod rá. Azután merőlegesen elkezded forgatni, órajárrással megegyőzen. - mutatom lassan, ahogy mondom.
- Aztán addig csavarod... na, eddig biztos nem.. - nézek le és nevetem el magam. Túlcsavartam. - Túlcsavartam. Ilyenkor vagy visszaforgatod, vagy ha tudod, kinyitod. Húzhatod simán, és ha nem enged, akkor nézd... - mutatom a villámszerű hajtókát. - Ezt pont rá dudod helyezni az üveg szájára, így. - sosem tudtam, hogy kell rátenni, ezt is Olivia apukája mutatta meg, s megértettem, mit rontottam el mindig rajta. - S elkeded a villa rész felé húzni. - mutatom azt is, s a dugó enged is, én meg imádkozom, hogy ne szakadjon szét a dugó, mert akkor beletolom, ismerem magam.
- És már csak kóla kell, s megmutatom, mennyit önts, miből. - elvileg a hűtőben kell lennie, s Eliara pillantok. - Lehet, van is a hűtőben, hozol egy palackkal, megkérhetlek? - ha csak maradna ott, ahol van, akkor kiveszem, mindent hagyok nála, ahogy szereti.

Emme

Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Thu Oct 27, 2022 12:36 am

A new life

Még mindig kavarognak bennem a sötét gondolatok, és egyelőre nem érzem azt, hogy majd enyhülni fog a szorítás a mellkasomban. De azért megpróbálok kitartani, és ebben egyértelműen Andrew hangja van a segítségemre. Mondhatna bármit, akkor is sokat jelentene, hogy egyáltalán figyel rám, és meghallgat.
- Jó érzés lehet. - nem csak az, hogy ezt egy szín teszi meg, hanem az, hogy az otthon melegét is érzi. Sokat hallottam róla, de megtapasztalni nem vol lehetőségem. Legalábbis nem emlékszem rá, hogy ez valaha is megtörtént volna. Viszont évekig bent voltam az intézetben, és soha nem keresett senki sem kívülről. Ezért valószínűnek tartom, hogy nekem sosem volt olyan otthonom, amit megosztottam volna valakivel. Talán jobb is így. Sokszor érzem azt, hogy csak a baj van velem, így nem is várom el senkitől, hogy foglalkozzon velem. Andrew viszont mégis megteszi... Ezt nem tudom neki elégséges módon megköszönni. Még mindig nem tudom teljesen elhinni, hogy a jelenléte ilyen szinten képes volt elűzni azon érzéseket, amik bennem voltak, de mégis megtörtént. Ezek után az lenne a minimum, hogy a hűtő és a szekrény teljes tartalmát Andrew rendelkezésére bocsátom.
- Szívesen. - valójában semmi sem az enyém. Vagyis… Én nem tekintek így rá. Nem én kerestem meg az árát, és azon kívül, hogy létezem, nem tettem hozzá semmit ahhoz, ami most körülvesz engem. Igazából még azt sem tudom, hogy mit akarok kezdeni az életemmel. Ezért is tartottak bent, olyan sokáig. Mostanra persze körvonalazódott, hogy munkát és persze pénzt kell keresnem, meg majd egyéb élettapasztalatokra is szert kéne tennem, de én csak egyetértően bólogattam, amikor azt mondták nekem, hogy ez a ‘feladatom’. Én nem érzem, hogy ez lenne az én utam. Viszont mivel nem tudom, hogy mi az, egyelőre követem. Csak jelenleg ez nagyon nehéznek tűnik. Hiszen nem bírtam ki egyetlen estét sem egyedül. Ezek után, nem tudom, hogy mire számíthatnék még.
- Igen. - most először érzem, hogy egy mosoly kezdeménye is az arcomra költözik. Andrew viszont nem láthatja ezt, mert még mindig nem engedtem el. És nem is akarom. Épp így jó, ahogy most vagyunk, és minden egyes eltelt másodperccel, amit a karjaiban töltök, érzem, hogy könnyebb leszek. A súly, amit mindig a mellkasomon cipelek, ami folyamatosan plántálja belém a kérdéseket, most feljebb száll. Még érzem a jelenlétét, mert ez nem olyasmi, amit el tudnék dobni magamtól, de akkor is csodálatos érzés. Ilyen közel még sosem kerültem ahhoz, hogy bizakodva tekintsek az útra, ami előttem áll. Ezért is merem idővel elengedni őt. Bár, ha tehettem volna, maradtam volna még…
- Rendben. Viszont segítesz megkeresni? - nem tudom, hogy mi hol van, egyedül a hálószoba falai ismerősek. Azokat volt alkalmam alaposabban szemügyre venni. Viszont most elkergetem ezt a gondolatot, mert Andrew még mindig itt van. Nem hagyott itt. Sőt. Még csak most érkezett meg igazán. Lassan talán én is megérkezem a jelenbe.
- Öhm… igen, a borhoz nyitó is kell. - ekkor jövök rá, hogy ugyan láttam már miként történik, és persze ittam is bort, de én magam még sosem nyitottam ki egy borosüveget. Viszont azt hiszem nem most kéne elkezdeni. Már mint a próbálkozást.
- Megmutatod, hogy kell kinyitni? - hiába láttam már, magyarázatot sosem kaptam. Így, ha még van Andrewnak türelme rá, örülnék neki, ha megmutatná. Viszont, ha most nincs kedve, az sem baj. Már annak is örülök, hogy itt van. A popcornt is főleg miatta keresem. Végül én találom meg, függetlenül attól, hogy segített-e vagy sem. Ugyanis egy kis táskában volt, amiről nem is tudtam, hogy a konyhában van. De így látva ismerős, ez volt a szociális munkás hátán, amikor ide kísért.
- A boros kóla jobban hangzik. Köszönöm. - a kólát szeretem. Meg a gyümölcs leveket is. Most viszont iszom egy pohár vizet is, mielőtt a boros kólára kerülne a sor. Jól esik a hideg, és mire megiszom a pohár tartalmát, tényleg úgy érzem, hogy eltűnt minden, ami zavart kelt bennem. Viszont még így is fura egy kicsit nekem a helyzet. Nem tudom, hogy mit kéne tennem. Leüljek a kanapéra, vagy csináljam meg a popcornt? Szívem szerint csak beszélgetnék Andrewval, mert olyan rég volt már alkalmunk önfeledten beszélni egyet. De a vendég fogadásnak vannak szabályai.
- Andrew? - először megvárom, hogy felém forduljon, és csak ezt követően folytatom. - Ha valamit nem csinálok jól kérlek csak szólj rám. Vagy, ha valamihez kedved van vagy éppen nincs, azt is említsd meg. - az intézetben könnyebb volt, hiszen ott nem volt annyi lehetőség, mint idekint. Itt elvileg szabadnak kéne érezni magamat. És valahol ez ott is van bennem. Csak egyelőre még nem tudom, hogy mit tudnék kezdeni vele. Ezért jól jön Andrew segítsége. Persze, ha hajlandó rá. Semmit sem szeretnék ráerőltetni. Az is elég, ha csak itt van. És néha megölel…

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Wed Oct 26, 2022 10:55 pm

Soul-Brother

Terra
Elia
Múlt


New lifeexisting

Becsukom számat, s megértő mosollyá alakul át a pillanatnyi tanácstalanság elkeseredett vonala. A humor nem jó most a számára, és nagyon átérzem. Voltak esetek, amikor nem tudtam egyszerűen felfogni a humort, és nem azért, mert ne szeretném. Akkor... nem ment.
- Rendben. - még gyengédebbé és törődőbbé válik hangom. Az aggodalmam nem engedem átszüremleni.
Hümmentek a kellemesre. Annyiban rossz érzés mindez, hogy akármennyire is azon vannak, hogy jó legyen (szeretnék, nagyon szeretnék hinni ebben), éppen azért, mert sosem élték át ezt, nem tudják, nem is sejtik, hogy éppen, hogy rosszabbá teszik ezzel a dolgokat. Egy egyszerű fényforrás is képes rengeteget rontani. Ezért is lett kandallóm, s ha lehet, gyertyával világítok. Kellemes érzet a tűz érzete, látványa.
- Igen. A vidámságot jutattja eszembe. És az otthon melegét. - amiben sosem volt részem gyerekként. Olivia szülei és Olivia adták meg számomra mindezt, s mikor bekerültem, úgy éreztem, azt is kitépték belőlem. Éppen ezért, azóta, hogy kihozott onnan Olivia apja... sosem lehetek neki elég hálás és nekik, hogy családot adtak számomra. Az odatartozás érzését.
- Ráérünk. - most már ráérünk. Nincs kötelező napirend, amit követni kell, mert különben akkor külön foglalkozás, és hirtelen minden a nyakadba szalad.
Figyelemem azonban nagyon erős aggódással kíséri végig az ajtóhoz érkezését, és már szinte remegek, hogy nyissa már ki. Mintha bármit is tehetnék, de érzem, hogy jót fogok tenni azzal, ha belépek, ha átkarolhatom. S meg is teszem, gyengéden, szeretettel teli, még azzal is, aki láthatatlanul tartózkodik ott. A harag csak haragot képes szülni. És senki sem véletlenül jutott oda, ahová. És a segítség mindig jókor jön. Hiszem.
S érzek valamit Elia felől. Érzem az energiát, a zavarodottságot, s hogy valamitől meg kíván szabadulni. Átveszem hát, s gondolatban felküldöm a Teremtőnek, a Fénybe, s helyébe szeretettel töltöm meg az érzetet.
Addig maradunk így, immár a bezáródó ajtó mögött, kettesben, ameddig szükséges a számára. Finoman simítom, lassan, s átkarolva tartom még mindig, hogy elbújhasson a világ elől.
- Mindig van mit. - felelem halkan. - Köszönöm, hogy megosztod velem. - érzékelem, ahogy nyugszik, energiáinak kavargása is csillapodik, ám továbbra sem engedem el. Nem rohanunk sehová. Ott vagyunk jól, ahol vagyunk.
- Ne sajnáld. Itt vagyunk most, s ez a lényeges. - simítom meg hátát, majd karolom át újra, finoman megszorítva, gyengéden.
Csak akkor engedem el, ha érzem, ki akar bontakozni az ölelésemből.
- Ahogy neked jó. És  a popcorn is jöhet. Meg a bor. És a kóla. - még nem rohanom le az energiáimmal, nyugodt, s gyengéd szeretettel veszem őt körbe, haladva az ő tempójával, s ahol érzem, már jól jön egy kis bátorítás, úgy élek is vele.
Megállok egy pillanatra a konyhában.
- Azt hiszem, van dugóhuzóm a készletben, ha nem találunk. - Olivia apja ajándéka egy bicskakészlet, amiben minden van, ami egy túrázáshoz, és túléléshez kell. És abban van egy dugóhúzó is. S megtanított arra, hogy azokkal bizony nem csak egy-egy dolgokat lehet tenni.
Míg a popcornt keresi, addig kibontom a bort, s ha találok kólát, azt is előveszem.
- Boros kóla, vagy sima bor? - a kólás lehetőséget nem ajánlom fel. Akkor sem, ha nem tudom, van-e benne még gyógyszer. Bennem már  nem volt, meg kellett várni, s úgy vizsgáltak meg újra. Kivéve a kötelezőket, amiket még mindig szednem kell. Azokra például nem ihatok alkoholt. Csakhogy egy ideje már nem is szedem be....
Még nem faggatom. Nekem  még egy egyszerű zuhany is maga volt a csoda, hogy egyedül tehettem, nyugodtan. Ki is fogyasztottam a tárolóból a meleg vizet, de az sem érdekelt, hogy a hideg víz csorog rám. MInden, másoknak megszokott dolog, ami előtte nekem is az volt, erősen felszabadító volt. S félelmetes.
Emme

Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Fri Oct 21, 2022 7:03 pm

A new life

Sajnos most nem tudom értékelni Andrew humorát, a hangját és a figyelmét viszont nagyon is. Ezért igyekszem neki válaszolni, amint tudok.
- Maradhat is. - mind a pattogatott kukorica, mint pedig… Andrew. Az éjszaka közepe van, és nem várhatom el tőle, hogy addig maradjon, amíg teljesen megnyugszom. De örülnék neki. Ha félre tudnám tenni azt, ami most bennem, van, akkor biztosan eszembe jutna, hogy már milyen régen beszéltünk, és azt hiszem soha nem volt alkalmunk rá, hogy hallgatózó fülek nélkül tegyük meg. Most meglenne a lehetőség, csak én vesztem el teljesen a valóság sodrásában.
- Kellemes. - sokkal jobb, mint a többi éles fény. Ezért amennyire engedi a szemem, arra fordítom a figyelmem. Csak néhány másodpercig segít, de már azt is értékelem. Ezt követően viszont megint elborítanak a rossz érzések, így nagyon nehezen tudom végül megtalálni a megoldást Andrew bejuttatására. Hosszú idő telt el, míg eszembe jutott, hogy üzenetet is küldhetek.
- Rendben. - érzem, hogy mennyire türelmes, és ez is a segítségemre van. De még mindig nem elég. Még mindig küzdenem kell mindegy egyes lépésért, minden egyes lélegzetvéletért. Hiszen olyan érzés, mintha a szívem valami sötét folyadékot pumpálna belém vér helyett. Kétségbeejtő érzés, hiszen ez bennem van. És így nem is tudom eltüntetni.
- Tényleg? - nem tudtam, hogy a piros a kedvenc színe. Nekem azt hiszem nincs is. Azt viszont tudom, hogy a fehéret egyáltalán nem szeretem.
- Jövök. Lassan. - ha tudnék, rohannék, de egyszerűen nem megy. Csak apró lépésenként. És az ajtó előtt is időznöm kell. Hiába tudom, hogy ő áll a másik oldalán, a nyitással is meggyűlik a bajom. De aztán sikerül. És végre meglátom őt.
- Andrew… - miként átölelem, önkéntelenül indul lefelé néhány könnycsepp az arcomon. A világmindenséget jelenti nekem, hogy most itt van. Ezért nem tudok azzal foglalkozni, hogy mit lehet és mit nem. Most próbálok minden rosszat eltüntetni magamból, lehetőleg úgy, hogy ne Andrewnak adjam át. Fogalmam sincs, hogy ez sikerül-e.
- Örülök. - a kijelentésem nem a bornak szól. A jelenlétének, az ölelésének, az érintésének a nyakamon. Szaggatva veszem a levegőt, ahogy próbálom visszanyelni a könnyeket, de érzem, hogy lassan csillapodik a légzésem, a szívem ritmusával egyetemben. Mintha eltűnt volna a félelem, ami megbénított.
- Nem tudom, hogy van-e. - és most még nem is akarom megnézni. Andrewt akarom magamhoz szorítani, hiszen nem hittem benne, de mégis megtörtént. A jelenléte, az ölelése eltüntette azt a fojtogató érzést, teljes mértékben. Már szinte a nyomát sem érzem. Ezért nem akarom még elengedni őt. Viszont az ajtóban sem állhatunk órákig. Azt hiszem. Ugyanis hiába érzem, hogy megkönnyebbültem, a tanult viselkedési paneleket még nem tudom előhívni. Főleg, mert egyébként is hiányosak.
- Sajnálom, hogy ilyen későn szóltam a buliról. - valójában azt sajnálom, hogy nem kerestem korábban, csak akkor, amikor bajba kerültem. És a kései óra sem ildomos, biztos nagyon fáradt. Viszont még mindig nem engedtem el őt, és csak a kijelentésem után hosszú másodpercekkel vagy akár percekkel teszem végül ezt meg.
- Leüljünk? Vagy keressem meg a popcornt? - még nem vagyok biztos benne, hogy menni fog, de ha kér, meg fogom próbálni. És remélem egyszer majd viszonozhatom, amit értem tett.

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Thu Oct 20, 2022 10:55 pm

Soul-Brother

Terra
Elia
Múlt


New lifeexisting

- Igen? - mellkasom összeszorul, a hangomon igyekszem nem kifejezni mindezt, inkább arra koncentrálok, hogy az érdeklődő hang érződjön át a másik oldalra.
Némán veszek mély levegőt, s lassan engedem ki, megkönnyebbülten. Nem baj van, hanem meghatódott. Köszönöm, Teremtőm!
- Szívesen. - mosoly van a hangomban, s a szívemben is. Az aggodalom mellett. Szeretnék mellette lenni, vele lenni.
- Aaaa, neee, el is indította a fantáziámat! Mindenhová pattogatott kukorica fog kerülni! Feltakarítom utána! - hiszen rendetlenséget nem szeretnék magam után hagyni, bár az intézet után éppen azt szerettem volna. Ott minden rendszerben és rendben volt, ugyanolyan napok, ugyanazok a ruhák, ugyanazok az ágyneműk, és ugyanaz a fal. Nap, mint nap. Egy kis pattogatott kukorica a kanapén a legtökéletesebb kompozíció. És tudom, hogy már mondtam, emlékszem.
- Azt szeretem... - a hangom egyszerre ábrándozó, ugyanakkor terelni is kívánom a figyelmét az érzéseiről, s inkább az érzetei felé, kifelé fordítom, nehogy elvesszen.
Furcsa zaj érkezik a mobilom felől, meghökkenek, ám ahogy rá figyelek, egy halk sercenés után a vonal immár ismét tökéletes. A számok... behunyom szemeimet és egy nagy levegőt veszek.
- Jó. - valahol hirtelen messze vagyok, s ahogy rezeg a mobilom, visszaesek a jelenbe, s megnézem a számot.
- Megkaptam. - talán hirtelen egy kicsit hangosabban mondom, visszaváltok halkra. - Máris beütöm. - szinte suttogom.
Ahogy állok az ajtó előtt, mobillal a kezemben várakozva, furcsa érzésem támad. Hideg. Nyúlós massza, megtelepszik a mellkasomon.
Valaki figyel....
Mondta a látó, vagy jós, nem tudom eldönteni, hogy akaratlanul is működöm, ezért nem tapadt soha rám semmilyen entitás, amin sokáig vigyorogtam, mikor mesélte, míg egyszer meg nem pillantottam, vagyis inkább éreztem valakinél egy furcsa valamit. Éppen vele voltam, és érzékelte, hogy mire figyelek. Akkor mondta, hogy erről beszél. Rajtam nincs, s nem is volt.
Itt azonban csak egy bentre fókuszáló figyelem van bennem, de független Elia-tól.
Vajon, ha most elriasztom az az izét, akkor azzal jót teszek? Vagy majd "elintézem"? Hiszen az a jós elmondta, hogy ezért is lesz sok ember dühös rám, mert csak erős fényben lesz mélyebb az árnyék. És bevallom, nem igazán értem még most sem, mit jelent. Csak azt tudom, hogy az emberek előszeretettel töltik ki rajtam a dühüket, ok nélkül. Ám az, hogy utána látom őket változni... az tetszik. És ha ez az ára, akkor üvöltözzenek velem. Jobb, mintha nem is léteznék a számukra....
Hallom a hangját, s csak hümmentek.
- Rendben. - a hangom mosolyog. Mindig ilyen voltam. Sosem adtam ki a bennem lévő feszültséget.
Az a valami vele mozog. Követi.
Óhh, nyisd ki, kérlek, minél előbb! Kérlek-kérlek!
A piros kanapéra elnevetem magam.
- Tudták, hogy jövök, s hogy a piros a kedvencem. - csak nem olyan régóta hirdetem, hogy a piros, az arany a kedvenc színem. Nem foglalkozom már azzal, hogy miként néznek rám erre. A piros mindent átölel bennem.
- Itt vagyok... - suttogom az ajtónak, a telefonba, az ő fülébe. Nem megyek innen, ám kérlek azért siess, mielőbb kinyitni az ajtót!
S ahogy tárul az ajtó, kezem ölelésre nyúlik. Sokkal inkább védeni akarom őt attól, ami bent van, s sarkammal megtartom az ajtót, nehogy becsukódjon.
- Már itt is vagyok. - átkarolom, mintha üdvözölném, s egy pillanatra éktelen dühöt érzékelek, s azt is, ahogy megint hatással vagyok az elektromosságra, ám nem bánom. Ó, nem, ő hat az elektromosságra. Dühös.
Sarkamat billentem, hogy az ajtó kitáruljon, s képzeletben még jobban körbeölelem Eliat.
Ám a dühösség és a takarodj helyett kinyúlik a képzeletbeli kezem az érzet felé, hogy megsimítsa, s rámutasson egy pontra önmagában.
- Bort is hoztam. Hogy legyen mire ünnepelni. - mosolygok a hajába, még mindig ölelve.
Kitartóan mutatok egy pontra benne, mire érzem, hogy ő másfelé mutat. Elia nyaka felé. Odasimítom tenyerem, s az érzet megszűnik, s vele együtt érzek egy megkönnyebbülést is. Az iszapos érzet hirtelen tűnik el, a hidegérzettel együtt.
Megkönnyebbülten sóhajtok.
- Ha van kólád, ihatunk boros kólát is. - elengedem az ajtót a sarkammal, a kéretlen vendég már távozott.





Emme

Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Fri Oct 14, 2022 10:32 pm

A new life

Szavait követően elhallgatok egy időre, de nem azért, mert elrepültek volna a gondolataim. Azok nagyon is erősen vannak bennem, és érzelmek is társulnak mellé.
- Andrew… - bár azt már megtanultam, hogy az ilyen kijelentések gyakran üresek, és nem áll mögöttük valódi szándék, de Andrewt ismerem annyira, hogy tudjam, komolyan gondolta, amit mondott. Ez pedig nagyon meghat. Éreztem, hogy ő az a fajta barát, akire támaszkodhatok, akinek fontos vagyok, de azt nem, hogy ennyire. Így csak néhány pillanattal később tudom kimondani azt, ami még bennem van.
- Köszönöm. - talán sokszor mondtam neki, már bent az intézetben is, de azt hiszem sosem gondoltam annyira komolyan, mint most. És most nagyon sajnálom, hogy én nem lehettem és talán nem is lehetek olyan jó barátja, mint ő nekem.
- Rendben. - egy kicsit megnyugszom attól, hogy a címet legalább jól küldtem el. Ezek a dolgok már nem okoznak nehézséget, de most merőben új helyzet áll fenn. Többször is előfordult már velem, hogy az álmaim kísértettek egy ideig, de ilyen sokáig, és ilyen intenzíven még nem éltem át a… terrort. Azt hiszem ez már az. Ezért nem is tudok mit kezdeni vele.
- Lehet, hogy van popcorn is. Kaptam ételt is. - legalábbis a szociális munkás azt mondta, hogy egy pár napig nem kell aggódnom a bevásárlás miatt, mert rakott ezt-azt a hűtőbe és a szekrényekbe. Nem néztem meg. Nem voltam éhes. Szimplán csak megnyugtatott a tudat, hogy lesz elég időm arra, hogy egy kicsit hozzászokjak az új helyzethez, mielőtt további tapasztalatokat kell megélnem. Viszont, ha ez ilyen nehezen megy, nem merem elképzelni, hogy mi lesz, amikor majd ki is kell mennem a lakásból…
- Meleg fehér. - megismétlem a szavait, fogalmam sincs, hogy miért. Egyáltalán nem érdekel a lámpa színe. De most mégis segít, hogy arra koncentrálok, és arra, hogy Andrew hamarosan megérkezik. Az időérzékemet elveszítettem, de valamiért érzem, hogy már nincs messze.
- Az nagyon jó. - érezheti is a megkönnyebbülést a hangomon. Most már tényleg mindjárt itt lesz. Már csak azt kéne kitalálnom, hogyan engedem majd be… Már a tömb ajtaját is nekem kéne kinyitnom. Vagyis ki kéne menjek a hálószobából. Még nem megy.
- Négy, huszonkettő, három… - ez nem a saját belépő kódom. Pedig azt szeretném megadni neki, hogy anélkül is bejöhessen az épületbe, hogy én beengedném. Viszont még nem emlékszem fejből a kódra. Egy másik számsor viszont nagyon is élénken van bennem. Viszont miként észrevettem, hogy annak kezdtem neki, abbahagytam. Inkább a telefonomat veszem elő, és egy üzenetben elküldöm Andrewnak azt a kódot, amivel kinyílik az ajtó.
- Elküldtem egy üzenetben, hogy mit kell beütnöd. - egy sóhaj hagyja el az ajkaimat, de ez már nem a megkönnyebbülésé. Ki kell mennem. Most már nincs mese. Csak akkor lesz jobb, ha kimegyek.
- Rendben. - bőven elég a kopogás is. Olyan csend van, hogy biztosan meghallanám. Ha kint lennék… Ezért fel is kelek az ágyból és elindulok. Még a hálószoba ajtaját is kinyitom. A nyíláson viszont nem merek átlépni. Az ajtófélfába kapaszkodom, hogy ne essek el, mert a szédülés is elfogott. A kopogást viszont így is hallom.
- Egy pillanat és megyek. Vagy kettő. - vagy nagyon sok. Még nem tudok elindulni. A telefont még mindig tartom, és Andrew így hallhatja, hogy nehezen veszek levegőt. Nem olyan, mint egy pánik rohamnál, de nem is egészséges. Pedig csak néhány lépésnyire van a bejárati ajtó.
- Andrew… A kanapé valójában piros. - most egyből feltűnt, hiszen az közelebb van, mint az ajtó. Épp félúton. Ezért először azt tűzöm ki magamnak célként. Fogalmam sincs, hogy mennyi idő telik el, de végül megmozdulnak a lábaim. És nem is esek el. Elérem a kanapét.
- Mindjárt meglesz az ajtó is. - a nehéz légzés még mindig megvan, de a hangomban akár már a remény szikrája is felfedezhető. Eljutottam idáig, és nem történt semmi rossz. Andrew pedig már kint vár. Rám vár. Az éjszaka közepén is átjött hozzám, hogy segíthessen nekem. Már csak miatta is muszáj lesz megtennem az utolsó néhány lépést. És végül megteszem. A bejárati ajtó melletti falnak támaszkodom, de kinyitom neki az ajtót…

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Fri Oct 14, 2022 9:26 pm

.

Terra
Elia
Múlt


New lifeexisting

Mélyet sóhajtanék a válaszra, ám visszatartom. A sóhaj az aggodalomé lett volna, s ismerem már Elia-t annyira, hogy tudjam, miként reagálna. S inkább szóval szeretném tartani.
- Igen. - még bólintok is hozzá, hiába tudom, hogy nem látja. Megszokás.
- Bármikor megtenném. - és bárhogyan. Próbáltam bent kapaszkodni a valóság minden szövedékébe, már az első napon kikészülve attól, hogy mi fog még rám várni. S akkor még nem tudtam, hogy ugyanúgy fogok érezni, mint Elia most.
S vártam azt is, hogy vagy felébredek az intézetben, mert az csak álom volt, hogy kiengedtek, vagy megjelennek, hogy újra bevigyenek. Eltartott egy ideig, mire megnyugodtam, hiába volt akkor már munkám, s voltam emberek között. Ezt az érzést, s azt is, hogy már kint vagyok, nehéz egyszerre felfogni és feldolgozni.
- Rendben. - az ujjaim már a billentyűzet felett vannak, s amint megvan a cím, máris küldöm a taxitársaságnak.
- Igen, meg is kaptam, köszönöm! - az üzeneteket szerencsére nem kell elmentenem, azokat még nem vesztettem el, ellenben csinálok egy képernyőfotót, hátha mégis véletlenül megnyomok valamit, s nem emlékeznék a címre. Így mindig kéznél lesz.
- Kérlek. - ha már csak azzal is tudok számára kapaszkodót adni, hogy hallja a hangom, míg odaérek hozzá... ne szakadj meg, vonal, hallod?
A sofőr nem foglalkozik azzal, hogy éppen mit csinálok, csak rámnéz a visszapillantóból, s ahogy meglátja, vonalban vagyok, újra az útra figyel, megértve, hogy ez most nem lesz beszélgetős út. S valahogy úgy látom, örül is neki. Pedig biztosan fáradt lehet, ilyenkor jól jön egy beszélgetés, ébren tartaná.
- Ühüm.- a hangom valóban érdeklődő, s tudom, ha odaérek hozzá, látni is fogom.
- Ó, kék! Szeretem a kéket. Nagyon szép lehet. Kár, hogy nem raktam be popcornt, fel is avathatnánk, ahogy teleszórjuk. - nevetem el halkan magam, noha a szemem sarka egyszerre szomorú, aggódó és együttérző. - Segítek kitakarítani és letakarítani utána. Esküszöm. Feltéve, ha nem rontom el a porszívót. - az elektromos kütyük nem a barátaim. A telefonok is csak ideig-óráig bírják nálam.
- Meleg fehér. - bent hideg fehér volt, bántóan éles és fényes, és bár ők nem látták, a mikropulzálásuk éppen nem segítette azokat, akik éppen gyógyulni vannak ott. Amikor kiengedtek, sokáig inkább csak gyertyát gyújtottam, míg meg nem találtam a megfelelő égőket, vagy a sötétben botorkáltam, amiben meglepően jól tudok látni.
- Mennyi ...? - kérdezném a sofőrtől, mennyi, míg odaérünk, de éppen a járdával párhuzamosan parkol le, kinézek az ablakon.
- Éppen most értem a tömb elé. - a tárcámat kiveszem, s borravalóval együtt és szavakkal is megköszönöm a sofőrnek az utat, biztonságos éjszakát kívánva, s az ajtó is halkan csukódik mögöttem.
- Itt vagyok a bejáratnál. Hanyadik gombot nyomjam meg? - amint mondja, beütöm a kódot, s remélem, van lift, ha nincs, akkor ugyan lassabban érek hozzá, de ...
- Nem is tudtam, hogy ilyen szépek belülről itt a tömbházak. Mindjárt az ajtód előtt vagyok. Nem nyomok csengőt, csak halkan kopogok, hogy ne ébresszek fel senkit. - a fény azonban zavaró, mégis szükségem van rá, idegen terep, és nem akarom magam összetörni, mielőtt még odaérnék hozzá.
- Itt vagyok az ajtód előtt. - halkabb a hangom. - Kopogok. - három, halk koppanás az ajtón, s várakozom. Várakozás közben kezeim már az ölelésére készülnek fel, annak ellenére, hogy még a törzsem mellett lógnak.
Emme

Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Thu Oct 06, 2022 11:09 pm

A new life

Nem tudom, hogy a hangom árulta-e el, vagy a saját tapasztalatai alapján beszél, de pontosan ráérzett arra, hogy mi van bennem jelenleg. Egy pár pillanatig nem is tudok megszólalni, mert ahogy magamban is kimondtam, rögtön beborított. De kinéztem a lepel alól, és felismertem még valamit.
- Igen. És félelmetes. - most már ki is mondom, hiszen ez a legerősebb érzés jelenleg bennem. Viszont az reményt ad, hogy már nem bénít le teljesen. Andrew hangját hallva, legalább képes vagyok beszélni, és azt hiszem már ez is eredmény. Csak ne remegne a kezem még mindig ennyire…
- Nagyon hálás lennék érte. - tudom, hogy az kéne mondanom, hogy már késő van, és nem muszáj, ha nincs kedve hozzá. De képtelen vagyok. Szükségem van rá, és inkább bocsánatot kérek majd tőle, mint hogy most el merjek szakadni tőle. Nagyon is érzem, hogy közel állok hozzá, hogy teljesen összeomoljak, és az nem történhet meg. Hiszen az intézetbe sem mehetek már vissza.
- Köszönöm. - még a kezem is megszorult a telefon körül, mikor ő is épp azt akarta mondani, hogy tartom-e. Semmi pénzért nem tenném le. Most ő tart egyben, így kapaszkodom bele, akár a telefonvonalon keresztül is. Azt mondjuk még nem tudom, hogyan fogok neki ajtót nyitni, amikor megérkezik, mert a szobából nem merek kimenni.
- Öhm… elküldöm. - kihangosítom a telefont, hogy tudjak neki válaszolni, ha esetleg mond valamit, de közben már az üzeneteimet nézem. A szociális gondozó leírta a címet. Kimásolom és elküldom Andrewnak egy üzenetben.
- Megkaptad? - nem tudom, hogy mennyi idő, így akár fel is tudom neki olvasni, ha úgy könnyebb. Hiszen nekem is csak az hozhat megnyugvást, ha átjön.  És átölel… Mindennél jobban szükségem van most egy ölelésre. Tőle. Mert egyébként egyáltalán nem kívánatos a számomra az ilyesféle interakció. Andrew viszont más. És a jelenlegi helyzet is olyan, amit még nem tapasztaltam meg. Már mint… nem emlékszem rá, hogy lett volna már ilyen.
- Köszönöm. - azt hiszem, most egy falat sem menne le a torkomon, de akkor is hálás vagyok neki. Érzem ugyanis, hogy segíteni akar nekem, akár néhány szelet süteménnyel is. Ezért mindenképp megkóstolom, ha azt érzem, hogy a gyomrom már nem akar belülről megfojtani.
- A lakás? - körbenéztem, amikor megérkeztem. Most még sem tudom felidézni a képet, ami a hálószobán kívül van. És hiába keresem az emléket az elmémben, csak sötétséget látok. Mintha köd lenne, és az a köd már nem csak a nappaliban van, hanem az ajtó alatt be akar kúszni ide is. Oda is kapom a tekintetem az ajtóhoz. Nem látok semmit. Az érzést még sem tudom elkergetni.
- Azt hiszem kék… - a kanapé. De csak tippelek. Még mindig nem tudom felidézni, hiába próbálkozom vele. A világom leszűkült a hálószobára, és Andrew hangja az egyetlen kapcsolódási pontom. Ezért hallgatok rá. Amikor a csillárról kérdez, már felemelem a fejem. Kicsit szédülni kezdek, de ahogy megszólalok, abba marad az érzés.
- Három égő van. Halványak. Az egyik mintha sárgás árnyalatú lenne. - legalábbis határozottan különbözik a többitől. Ott is tartom a szememet egy ideig. Nem tudom miért. A különálló égőt akarom nézni. De végül idővel elveszem a tekintetem, hiszen hiába halvány, azért elég fényes ahhoz, hogy a szemem megadja magát. A fényes foltok még akkor is a szemem előtt táncolnak, amikor már régen lehunytam a szemhéjamat.
- Mikor érsz ide? - nem akarom siettetni, de a félelem még mindig nagyon erős. És most már biztos, hogy csak akkor fog elmúlni, ha ideér. Legalábbis remélem, hogy akkor elmúlik.

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Thu Oct 06, 2022 9:40 pm

.

Terra
Elia
Múlt


New lifeexisting

Egyszerre válok boldoggá és megértővé, mikor elmondja, hogy kiengedték. Nagyon ki akartam onnan kerülni, minden áron, s ha nem kapok kintről segítséget, még most is bent lennék, hiszem. Ám amikor kikerültem, a valóság újra megint rám omlott, annak minden súlyával. Nem vágytam az emberek társaságára, ugyanakkor éreztem, hogy velük van dolgom. Sosem tartottam magam közéjük valónak, s nem azért, mert tőlük különbnek érezném magam. Másabbnak? Igen. És még most sem értem őket, s kezdem feladni, hogy meg is értsem.
- És nyomasztó is, annak ellenére, hogy felszabadító. - nézek magam elé, együttérezve vele.
Érzelmei nemcsak hangján keresztül érnek el, először csak finoman szorítják össze mellkasomat, aztán beljebb haladnak. Veszek egy mély levegőt, lassan, s kifújom.
- Tudtam. - nyújtom el a végét, mosollyal a hangomban. Szeretném, ha érezné, vele vagyok, s hogy megnyugodhat. A hangom ott van vele, s bár nem tudja, az érzeteim. S hamarosan én is, mert nem akarom ilyen állapotban magára hagyni.
- Még szép! Kellemetem is magam, ha szeretnéd, hogy áthívj! - de nem megy nevetni. A hangja.
- Tudod addig ta... - egyszerre mondtuk ki, el is nevetem magam. - Persze, hogy tartom! - átöltözni sem kell, viszont a fülembe dugva a vonalat, jobban fogom hallani. Előkotrom a mobilos fülhallgatót, s bedugom, a telefont lezárom, nehogy véletlenül letegyem a vonalat.
- Ha megmondod a címet, akkor megyek is. -ahogy mondja a címet, máris továbbítom a társaságnak, s vissza is jelzik, hogy két perc múlva a háztömb elé is fog gurulni egy taxi. Még visszaigazolom, hogy leszek, és kikapcsolva, le is csukom a gépet, hogy a másik kezemmel felkapjam a bukszámat.
- Van sütim is, viszek. Van barackos és pisztáciás. Vagyis barackos-pisztáciás. - korrigálom magam, de közben már teszek be egy palack bort, remélve, nem folyékony állapotban fogom vinni a hátizsákban, összetört üveggel, és van még egy nagy doboz bolognai is, amit a közeli étteremből hoztam el, de nem jutottam el addig, hogy egyek is belőle. Végül a süti, és már a lifthez sietek.
- Milyen az új lakásod? Milyen színek vannak benne? Ó, és a kanapé. A kanapédra különösen kíváncsi vagyok. - egyelőre terelek, majd ha ott leszek vele, akkor ... vagyis, bármit, amit mondani akar most, meg fogom hallagatni.
A taxi már vár, beülök hátulra, egy üdvözléssel és egy névvel, és már suhanunk is. Tömegközzel nem lenne ilyen gyors.
- A csillár. Milyen a csillár? - a világítást utáltam a legjobban bent. Égette a szemem, a hangjuk pedig teljesen kikészített. De hamar abbahagytam a panaszt rá, mert azonnal kaptam két konzultációval és pirulával többet. Abban segített, hogy már nem tudtam annyira reagálni a külvilágra, és ez volt a borzasztó is. Mert belül meg teljesen tudatában voltam mindennek.

Emme

Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Sat Oct 01, 2022 12:24 pm

A new life

Felkészültem rá, hogy lesznek nehézségeim. Az életbe való visszalépés azok számára is tartogat kihívásokat, akiket segítenek az emlékei, így tisztában voltam azzal, hogy nekem akár a leghétköznapibb dolgok is feszültséget fognak okozni kezdetben. Arra viszont nem számítottam, hogy épp a saját elmém fog tőrbe csalni. Az ismerős érzelmek ismeretlen erővel támadnak le, akkor amikor a legsebezhetőbb állapotban vagyok. Álmomban, amikor nem tudok ellenük még védekezni sem. A legrosszabb, viszont az, hogy ébredés után sem eresztenek. Beköltöznek a sejtjeimbe, és hiába akarom őket elűzni - hiszen nincsen helyük bennem - maradnak, és még mélyebbre költöznek. Ezt pedig már nem tudok kezelni. Érzem, hogy segítségre van szükségem, vagy elevenen fel fognak emészteni engem. Ezért félredobok mindent, amit az intézetben tanuitam. Az ösztöneimnek engedek, amik a telefonom felé nyúlnának. És amik végül egy barátot hívnak fel. Az egyetlen barátomat. Így igyekszem minél jobban összeszedni a szavaimat is. Egyelőre nem  igazán sikerül.
- Kiengedtek. Kaptam… egy lakást. - érzem, hogy már attól is könnyebb egy kicsit, hogy hallhatom a hangját. De a félelem, még nem tűnt el. Csak visszahúzódott egy kicsit, és tudom, hogy azonnal visszajön, ha leteszem a telefont. Ezért szorítani kezdem, az ujjaim egy idő után görcsbe is állnak, ahogy a készülék köré fonódnak. Mégsem ér el ez a fájdalom. Inkább kapaszkodom bele, és figyelek arra, amit Andrew mond. Mindjárt jobb lesz. Jobbnak kell lennie. Hiszen tényleg jó dolog, hogy kiengedtek. Csak most képtelen vagyok ezt érezni is.
- Nem. - már azokat az ünnepségeket sem szerettem, amiket akkor rendeztek bent, ha valakit kiengedtek. Örültem a sikerüknek, hogy képesek voltak kezelni a gondjaikat és így visszatérni a való világba, de nekem idegennek hatott, hogy ezt egy süteménnyel a kezemben kellett kimutatni. Így nem is vágytam semmi ilyesmire. Andrew jelenlétére viszont… nagyon is. Ha a hangja is segít, akkor a jelenléte talán gyógyír is lehet most a számomra. Mégis, azt tudom, hogy nem kérhetek ilyet tőle. Már az sem volt tisztességes a részemről, hogy ilyen kései órán felhívtam őt. Viszont mintha tudná, hogy éppen mi jár a fejemben, rákérdez, hogy átjöjjön-e vagy átmegyek-e hozzá én. Ha ő ajánlja fel, akkor már válaszolhatok igaz? Nem tudom, de nem is akarok ezen töprengeni. Segítségre van szükségem, és benne megbízom. Igent akarok mondani, még ha ezzel önzővé is válok.
- Át tudnál jönni? - már csak nyomokban érezhető a hangomon, hogy mennyire zaklatott vagyok, hiszen most már mást is érzek. Reményt. Jobb lesz. Biztosan. Csak idő kérdése. Viszont, hogy mennyié arról fogalmam sincsen. Ez egy nagy város. A várakozás idejére pedig nem akarok egyedül maradni. Akkor sem, ha fizikailag még mindig csak egy szál magamban kuporgok az ágyon.
- Tudnád tartani a telefont? - nem tudom, hogy ez mennyibe fog kerülni, hiszen a telefont is az intézet biztosította nekem. De én kezdeményeztem a hívást, így legalább Andrewt nem terhelem a költségeivel.

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Sat Oct 01, 2022 12:04 am

.

Terra
Elia
Múlt


New lifeexisting

Túlóra. S egyáltalán nem azért, mert szükséges lett volna. Ez a vezetőt rettenetesen sok trauma érte és képtelen azokon átlátni, visszanézni, s rendezni mindezeket. Mert nekem aztán olyan könnyű és mostanra aztán mindent sikerült felszámolni! Így megértéssel fordulok felé, amivel kiváltom a haragját. Tudhattam volna sóhajjal magamban, szó nélkül leteszem előtte a tollat, és betolom a billentyűzet tartóját, kikapcsolva a gépet. Mert ebbe a játszmába már nem szállok bele. Már jó ideje nem szállok bele játszmába, mégis, nem csak ő az, aki kóstolgat, és nagyon nehéz megállni, ne essek vissza a csapdába. Mert bizony, itt nem csak egyszer estem vissza, pedig nem is vagyok olyan régóta itt. Így ezt jelnek veszem. Nem azok közé tartozom, akiket létbizonytalansággal lehet fenyegetni. Az intézet falai és a kiszolgáltatottság sokkal erősebb mumusként hajol fölém.
S úgy is köszönök el mindenkitől, hogy tudják: én bizony holnap reggel nem fogom felvenni a munkát, ellenben érkezni fog egy felmondólevél. Vagyis: azt éppen most tettem a kezébe, szavak kíséretében. Ennyi volt. Sokkal nagyobb szörnyetegek vannak az életemben mint ő, hogy meghunyászkodjak előtte.
Ugyanígy tehettem volna a szállással is, amit nem fogadtam el, hogy kijöttem az intézetből. Volt egy kedves házaspár, akiknek a földjükön volt egy kiadó, fészerből átalakított, egyszobás hely, ahol tökéletesen elvoltam, és őket sem zavartam. Most azonban nagyon kimerülten csukom be magam mögött az ajtót, és egy hosszú zuhany után a chipsek felé nyúl a kezem. Egy ideje nem megy rendesen enni, és fogalmam sincs, mit tudnék tenni benne.
Magam elé bámulva falom fel a zacskó tartalmának a felét, nem rendelek, mert úgyis belealszok.
Ami meg is történik, a fotelben, csak a lábaimat húzom fel. Szeretem ezt a pózt, és a kis helyet, úgyis minduntalan mindennek nekimegyek, itt legalább érzem, hol kezdődik a fotel, és hol én.

Már megint nem csinálok semmit álmomban, és mégis csinálok. Fogalmam sincs, mi az, de egy halk érzet kúszik a tudatomba: vedd fel a telefont.
Még vissza is válaszolok, hogy de hát telepátia van,  nem? Aztán mégis kinyitom a szemem, sóhajjal, és az asztalon lévő mobilra nézek. Senki nem hív.
Már megint szórakozik velem a tudatom.
De ha már felébredtem, akkor akár az ágyamba is mehetnék aludni.
Ekkor villan fel a kijelző. Értetlenül meredek a telefonra, majd a kijelzett névre. Most valaki megint szórakozik?
Elia nevét olvasva azonban máris nyúl a kezem a készülék felé, s visszadőlök a fotelbe, szédülök.
- Szia! - akármennyire is fáradt voltam, vagy kimerült, mindig kedvesen fordultam mások felé, és bár elmondták nekem számtalanszor, hogy mindez a gyönyörű szép kondicionálás vagy mi okozza, a lelkem mélyén, tudom, hogy nem. Ez éppen olyan természetesen jön belőlem, mint az a szeretet, amit az emberek képtelen megérteni, és így elfogadni sem tudják. Talán, mert nem érzik rá magukat érdemesnek? Nem tudom.
- Hogy értve, hogy kint? - egyenesedek mégis ki, minden idegszálammal rá koncentrálva.
A hangja...
Magam elé meredek, s ahogy figyelem a hangját, a hátteret, megérzem az érzéseit. Vagy az enyémeket. Nem, ezek az övé.
Pillanatok alatt többféle megoldás villan végig bennem, miként válaszoljak. Ám azt kell kiválasztanom, ami számára a legmegfelelőbb. A megérzéseimre hagyatkozom.
- Ez nagyszerű! - széles mosoly valóban ott van az arcomon, mert végre, végre kiengedték! Soha többé nem akarok oda visszamenni. - Ám... te nem hiszem, hogy a házavató buli miatt hívtál. - az elcsukló hangja nem éppen erről árulkodott. - Ruccanjak át, vagy átugrasz inkább? - s mivel érzem, hogy nem akarja letenni, így nem hangosítom ki a mobilt, ellenben felnyitom a gépet, hogy taxit hívjak. Még kiderül majd, hogy hova érkezzen előbb a sofőr.


Emme

Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Mon Sep 26, 2022 9:57 pm

A new life

Kint vagyok. Amióta felébredtem az intézetben azóta vártam erre. Pedig azt sem tudtam, hogy mit jelent az, hogy “kint”. Nincsenek emlékeim róla, és még kósza érzések sem adtak nekem jeleket arról, hogy egész pontosan mi lehet az intézet falain kívül. Mégis, már a kezdetektől fogva ott volt bennem a késztetés, hogy innen szabadulni kell. Mert nem ide tartozom. Valahol máshol van a helyem, és ha kiengednek, akkor meg is fogom találni. Viszont ahogy teltek a hónapok, egyre kevésbé voltam biztos abban, hogy a szabadulás lesz a megoldás. Hiszen annyi különböző terápiás foglalkozáson, és egyéni tanácsadáson vettem részt, hogy számba sem tudnám venni mindegyiket. Haladást viszont még sem értünk el az emlékeim visszanyerése terén. Egyedül annyit tudtak tenni értem, hogy elláttak egy életvezetési eszköztárral. Aztán kiengedtek. Tulajdonképpen egyik napról a másikra, hiszen azt sosem mondták meg nekem, hogy mikor leszek elég felkészült ahhoz, hogy a továbbiakban önállóan boldoguljak. Ezért váratlanul ért. Hiába készültem erre az ébredésem óta, valójában nem tudtam, hogy pontosan mi után is vágyakozom.
Így már az is furcsa nekem,  hogy kinyitom a lakás ajtaját, amit az önkormányzat biztosított nekem. Aztán pedig bezárom magam után. Én dönthetem el, hogy mikor… Nem számít, hogy még a szociális munkás is itt áll mellettem. Megtehetem akár azt is, hogy nem engedem ki. Ez a gondolat pedig annyira a hatalmába kerít, hogy csak egy intéssel köszönök el tőle, mikor távozni szeretne. Természetesen kinyitom neki az ajtót, és be is zárom utána. De én a kulcsot nézem. Megbűvölve percekig, vagy talán órákig. Fogalmam sincs, hogy mikor fordítom a tekintetem végül a lakás többi részére. Röviden körbemegyek, hogy azért tudjam, hogy mi merre van, de egyébként a hálószoba felé veszem az irányt. Olyan nagy. És csak az enyém. Nincsenek szobatársak, akik étel morzsát és magazinokat hagynak az ágyamon. Érintetlen az ágynemű. Nem olyan sokáig azért…
Hátat fordítok az ágynak, és hanyatt beledőlök. Olyan puha, hogy érzem amiként visszapattanok. Ijesztően magasra. Mégis miként belesüppedek a matracba egy hatalmas sóhaj csúszik ki az ajkaim közül. Ez most az otthonom. Oldalra fordulok az ágyon és a szemeimet is becsukom. Nem tudom, hogy mennyi idő után nyom el az álom. Az órát nem néztem. Akkor sem, amikor végül felébredek.
Hiszen a nyugalomnak akkor már nyoma sincs. Álmodtam valamit, de nem tudnám felidézni, hogy mit. Csak érzem, hogy a szívem őrült tempóban ver, és leizzadtam, mintha kilométereket futottam volna. Mégsem ez a legrosszabb. Hanem, amit érzek. Talán üldözött valami, vagy olyat láttam, amit nem kellett volna, mert az otthon biztonsága helyett veszélyt érzek. Itt és most, a hálószobában. Ösztönösen ülök fel és húzom fel a lábaimat, átkarolom a térdeimet. Közben veszettül pörög körbe a fejem, hogy látok-e valamit. Egyedül vagyok. Nem fenyeget semmilyen veszély. A félelem mégsem múlik el. Az ott zakatol az ereimben, és ahelyett, hogy elmenne azzal fenyeget, hogy teljesen felemészt engem. Ezért a telefonomért nyúlok. Fel akarom hívni a szociális munkást. Nem érdekel, hogy hajnali kettőt mutat a kijelző. Képtelen vagyok itt maradni. Még sosem éreztem ilyen erős félelmet. Erre gyógyszereim sincsenek. Nincs túl sok név a telefon jegyzékben, így nem kell sokáig keresnem. Mégsem nyomok rá azonnal a hívásra. Ugyanis ott van mellette egy másik név is. Andrew. Már régen beszéltünk. És az éjszaka közepe van. Mégis az ő neve fölé csúszik az ujjam. Őt akarom felhívni. Tudom, hogy ő sokkal többet mondana annál, hogy “nyugodjak meg”. És nem is kísérne vissza azonnal az intézetbe azzal a jelszóval, hogy “ez még korai volt”. Nem erről van szó. Azt hiszem. Csak nem akarok egyedül lenni. Mert ennyi idő után, ez félelmetes. Az pedig haladás, hogy ezt felismertem. Ezért csak néhány másodpercig habozok még, utána tárcsázok. Biztos vagyok benne, hogy fel fogom ébreszteni. Nincs jogom ehhez. Mégis, csak ezt az ellenszert találom a torkomban gyülekező könnyek ellen. Ezért nem teszem le, akármennyi időbe is telik, mire felveszi. És ha beleszól, összeszedem magam annyira, hogy legalább képes legyek beszélni.
- Andrew? Itt… Elia… Kint vagyok... - most csak ennyit tudok mondani. Már ezalatt a néhány szó alatt is többször elcsuklott a hangom. Még mindig remegek. De a hangja segíteni fog. Tudom. Mindig segített.

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia - Page 2 Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum