Log in

I forgot my password

Latest topics
Just Ridin'...

Ryder Reminghton Yesterday at 9:51 pm

Hello... (wink-wink)

Dario Carter Tue May 07, 2024 9:58 pm

Just.... flush it ...

Rynal McKenzie Mon May 06, 2024 8:29 pm

Not a convenient circumstance

Dhywall Arryn Thu May 02, 2024 8:37 pm

Some beatiful News

Jykall Hamish Wed May 01, 2024 8:36 pm

Go Round

Cyrus Atticus Wed May 01, 2024 8:31 pm

Couch Potato

Dylan Leclaire Tue Apr 30, 2024 8:39 pm

Relation... SHIP

Nikolaj Hedwigson Mon Apr 29, 2024 8:35 pm

Big Change

Madison Romano Mon Apr 29, 2024 8:30 pm

But I can't help falling...

Hailey Reed Thu Apr 25, 2024 8:28 pm

Dobókocka

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 8:00 pm

New Home?

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 7:52 pm

Square no. 1

Zora Lavigne Sun Apr 21, 2024 10:05 pm

Bring back... HER

Dariel Deveroux Sun Apr 21, 2024 8:41 pm

Lucid Dreaming?

Dylan Leclaire Thu Apr 18, 2024 9:00 pm

Holding Space

Adrian Archard Wed Apr 17, 2024 8:48 pm

Not Again

Naarn Ronal Tue Apr 16, 2024 10:01 pm

(Not Under) The Bridge

Zora Lavigne Thu Apr 11, 2024 10:03 pm

Passing...

Regulus Zion Thu Apr 11, 2024 8:44 pm

The age of Aquarius

Sebastian Scorse Tue Apr 09, 2024 8:37 pm

Riding Off Into the Sunset

Kylie Youkou Sat Apr 06, 2024 10:00 pm

Feather Party

Shyrrak Dav Fri Apr 05, 2024 9:06 pm

Yes... or Yes?

Naarn Ronal Tue Apr 02, 2024 9:53 pm

Your time is up!

Kyran Shemar Tue Apr 02, 2024 7:53 pm

It's time

Zora Lavigne Tue Apr 02, 2024 7:52 pm

Just a perfect day

Enzo Conti Tue Apr 02, 2024 7:49 pm

Just a little... bump?

Rose Jackson Sun Mar 31, 2024 11:25 pm

Clouds and Smoke (and Mirror?)

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:56 pm

Pow(d)er and Girls

Linus Higgins Sun Mar 31, 2024 9:44 pm

Cats and Water? Not the best...

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:26 pm

Boots on the G...! Noooo... high heelsss!!!!

Lena Ylton Sat Mar 30, 2024 9:29 pm

Lesson (minus) One

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 10:27 pm

Nice Try

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 9:56 pm

Dreams Come True

Edmund Fahey Tue Mar 26, 2024 10:30 pm

Last Chance

Hailey Reed Tue Mar 26, 2024 7:54 pm

Arrivals

Rose Jackson Mon Mar 25, 2024 11:04 pm

Dress Coded

Rancar Colt Mon Mar 25, 2024 10:03 pm

Run Boy Run

Joaquin Pascal Sun Mar 24, 2024 10:48 pm

Meetings are not my favorite

Scott Lavigne Sun Mar 24, 2024 9:27 pm

Ace high

Gaspard Michoel Sat Mar 23, 2024 10:45 pm

Only one tiny thing is missing...

Chris Johanson Sat Mar 23, 2024 10:02 pm

The Plan

Trohan Colt Fri Mar 22, 2024 10:35 pm

One drop one Time

Erys Colt Tue Mar 19, 2024 8:14 pm

Nothing as it is

Hailey Reed Sat Mar 16, 2024 9:18 pm

Tracking

Denise Daal Sat Mar 16, 2024 8:55 pm

Looking in the mirror.. almost

Devon Deveroux Thu Mar 14, 2024 9:21 pm

How Do I Say Goodbye

Queil Gryth Fri Mar 01, 2024 9:47 pm

Wrong number...

Jamil Howell Tue Feb 27, 2024 10:02 pm

A new master

Shokan Thram Mon Feb 26, 2024 7:45 pm

Beginning and Ending

Sekani Onis Fri Feb 23, 2024 9:30 pm

The first time...

Olivia West Sat Jan 27, 2024 12:37 am

Constellation Map

Galactic Center Thu Jan 18, 2024 9:34 pm

Mystery School

Galactic Center Mon Dec 25, 2023 9:30 pm

Rang - Founders/Alapítók

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 10:41 pm

Dimenziólény - Angyal

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:09 pm

Dimenziólény - Blueprinters

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:05 pm

Whatever it takes?

Thomas Wilfey Mon Dec 11, 2023 8:20 pm

Karma is a Bit...

Layla Clark Sat Dec 09, 2023 10:09 pm

Bolita Bár - Jaxon & Eric

Eric Castor Tue Dec 05, 2023 8:41 pm

What have we done...

Mara Rover Fri Dec 01, 2023 8:24 pm

Surprise in a book

Kenneth Mezyon Thu Nov 30, 2023 8:03 pm

A heartwarming meeting

Devon Deveroux Mon Nov 27, 2023 11:14 pm

Leírás - A.I.

Galactic Center Sat Nov 25, 2023 9:58 pm

Beloved kids

Alana Sanders Fri Nov 24, 2023 9:21 pm

Youngsters

Aylmer Oshek Tue Nov 21, 2023 9:07 pm

I am sorry...

Noah Black Thu Nov 16, 2023 7:55 pm

When the awan is ready...

Dario Carter Wed Nov 15, 2023 6:17 pm

Layla Clark

Layla Clark Mon Nov 06, 2023 7:54 pm

A dessert... for you

Aylmer Oshek Sun Nov 05, 2023 11:01 pm

Hello?

Dariel Deveroux Sat Oct 28, 2023 9:24 pm

Jydai Rend

Galactic Center Mon Oct 23, 2023 7:58 pm

Family at first

Linus Higgins Thu Oct 19, 2023 9:32 pm

Volta

Great Attractor Thu Oct 19, 2023 9:06 pm

The next chapter

Liam Hanson Tue Oct 10, 2023 9:27 pm

On stage One

Linus Higgins Tue Oct 10, 2023 9:02 pm

Dad?

Noah Black Mon Oct 09, 2023 10:27 pm

Route 66

Ayda Rygel Mon Oct 09, 2023 10:11 pm

Not just a sword

Shokan Thram Mon Oct 09, 2023 8:54 pm

Knight's tale

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 10:17 pm

Parent trap

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 9:22 pm

D. is all around you

Carlos D. Force Sun Oct 08, 2023 8:42 pm

Fresh Blood

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 8:18 pm

I found Him!

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 8:01 pm

Oops, I did it again...

Shokan Thram Sun Oct 08, 2023 12:14 am

Master to Master

Carlos D. Force Sat Oct 07, 2023 9:26 pm

Finding harmony

Somayeh Nazyr Fri Oct 06, 2023 9:27 pm

Some Support

Ezume Sato Thu Oct 05, 2023 10:41 pm

Something FAMILY-ish

Jezabel Mendez Thu Oct 05, 2023 12:18 am

R2 - nem 3CPO

Rose Jackson Wed Oct 04, 2023 11:11 pm

Evening Party with a LittleBig Surprise

Zora Lavigne Wed Oct 04, 2023 12:01 am

Makkaláma

Anahera Pass Tue Oct 03, 2023 8:29 pm

To be or Not to Be

Zaphina Steal Sun Oct 01, 2023 10:35 pm

Transition

Sekani Onis Sun Oct 01, 2023 8:01 pm

Grandkids & other Disasters

Nyra Lamar Sun Oct 01, 2023 12:32 am

The future is bright

Olivia West Sat Sep 30, 2023 11:02 pm

What a ... news

Rose Jackson Sat Sep 30, 2023 9:24 pm

New cha(i)nce

Jezabel Mendez Fri Sep 29, 2023 11:30 pm

France in the '50s

Devon Deveroux Fri Sep 29, 2023 10:33 pm


A new life - Andrew & Elia

2 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Wed Jul 19, 2023 9:30 pm




Andrew
New Life Existing



Being honest with yourself
Only with that
you can develop.













Nevetésem mosollyá szelídül, hiszen nem kinevetni kívánom. Együttérzés van mosolyomban.
- Lehet. - mostanában kevés pihenéssel is teljesen friss vagyok, s időnként nehéz megkülönböztetni, mikor alszom, s vagyok ébren. Jó lenne, ha valaki értene az álmokhoz és álmodáshoz, noha gondot nem okoz.
- Köszönöm kedvessségedet. A kávézóban jár a dolgozónak.- nekem csak azért jó így, mert kevesebb esélyem van tönkretenni valamit a saját konyhámban.
- Nem tudom. Függ az időjárástól, az időponttól, vagy hogy milyen évszak van. Éjszaka azért ne menj ki oda. - hiába biztonságos, azért mégsem annyira, hogy éjjel lehessen ott sétálni.
- Rendben. - bólintok. - Ha gondolod, metrózhatunk együtt majd. Megmutatom, hogyan működik. - azt hiszem, ez a jó szó.
Odalépek hozzá, hogy átkaroljam, bátorításul.
- Bármikor. - kibontakozva öleléséből, felveszem a hátizsákom. - Köszönöm. Neked is legyen nyugodt és szép napod, Elia. - az ajtónál még egyszer átölelem, s mielőtt eltűnnék a lépcsőház fordulójában, rámosolygok.




 

Ciaran






Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Thu Jun 22, 2023 10:43 pm

A new life

- Tartok tőle, hogy igen hamar értesülni fogsz róla… - igyekszem a humoros végénél megfogni ezt a kérdést, de sajnos már most biztos vagyok benne, hogy ez nem az első alkalom volt, amikor segítséget kértem Andrewtól. És abban csak bízni tudok, hogy szólni fog, ha esetleg már a terhére vagyok. A legjobb az lenne, ha még előtte szólna…
- Oh… az nem túl sok pihenés… - remélem, legalább egy kicsit tudott aludni… Ha tudtam volna… Talán akkor is felhívtam volna. Abban az állapotban egyszerűen képtelen voltam a szoba falán kívül gondolkodni…
- Egy szendvicset csinálhatok majd neked? Reggelinek. Vagy tízórainak. - most ettünk, de a nap folyamán, még megéhezhet. Szeretném ha legalább ennyivel megköszönhetném neki, hogy eljött. Vagy bármilyen gesztussal…
- Áh. Sokan szoktak lenni az ilyen parkokban? - ha ennyi épület van… talán oda is sokan járnak. Ami egy részről jó dolog persze, de most még nem szívesen mennék nagyobb tömegbe. Meg úgy egyáltalán sehova sem…
- Igen, gyalog. Sokat sétáltam bent, de nem vagyok sportoló. - ez pedig azt jelenti, hogy nem tudom, hogy mikor fáradok ki. De ha menet közben is lehet találni metrót, az nagyon jó. Akkor nem kell aggódnom.
- Megnézem majd, hogy hol van a metró. Azt szeretném majd kipróbálni, mert izgalmas lehet vele utazni. - halványan elmosolyodom, mert egyelőre azért vonz, mert ismeretlen a számomra. Könnyen lehet, hogy végül majd nem fog tetszeni. De akkor majd remélhetőleg találok mást, ami majd igen. Akár a parkot is.
- Öhm… Rendben. - olyan gyorsan elrepült az idő, hogy nem is tudom pontosan, hogy mikor érkezett Andrew. De nagyon örülök neki, hogy itt volt, és annak is, hogy már sokkal nyugodtabban, és bizakodóbban tudok a nap elé nézni. Amit talán pont hogy besötétített ablakokkal fogok kezdeni, de akkor is. A barátomra számíthatok, bármi is lesz.
- Köszönöm, hogy eljöttél, és legyen szép napod. - mosolygok Andrewra, bíztatóan. Talán saját magamnak is szól ez a bátorítás, de azt hiszem az nem baj. A lényeg, hogy lássam a fényt az alagút végén.

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Wed Jun 21, 2023 11:05 pm




Andrew
New Life Existing



Being honest with yourself
Only with that
you can develop.













Bólintok. Igen, több helyen is van és többféleképpen lehet. Ahogy számára a megfelelő jelen pillanatban, azt választhatja.
- Rendben. - ahogy alakul, úgy alakul, s nem is most szükséges döntenie.
Ahogy vállamra hajtja fejét, én is felé döntöm sajátom, még a nem is ér hozzá teljesen, a hajam úgyis mindenhol megelőz. Nincs egyedül, s ha kér a társaságomból, meg is kapja.
- Mindenképpen számolj be róla! - nevetek vele. Megértem valahol nevetését. Akkor volt ilyen érzésem, amikor megértettem, tehetek bármit, a szüleimnek sosem leszek elég jó. Mert nem akarják. Meg engem sem. S így tehetek bármit, akár rosszat is, lehetek akár Nobel-díjas is, nem érdekli őket. És hirtelen nem tudtam mihez kezdeni az új érzéssel: senkinek sem kell megfelelnem.
Elmosolyodom. Elia nagyon figyelt rám mindig is.
- Félóra múlva már a munkahelyemen kell lennem, átvenni a kora reggeli szállítmányokat, hogy nekikezdhessünk napnak. - felelem csendesen.
- Sok épület van. Igen- sosem értettem, mi a jó abban, ha ennyien laknak egy helyen, kis területen. A lélek úgy tud élni, ha teret adunk neki, nem dobozokba zárva, összerakva más dobozokkal. Talán ezért is vágyom kertes házra, s szeretek Oliviáéknál lenni.
- Ha arra fordulsz. - mutatok ki a függöny mögül, a keleti irányba. - A sarkon túl egy parkhoz fogsz érni. Nem túl nagy, de annyinak éppen elég, hogy lehet élvezni a természet közelségét.
A kérdést nem igazán értem.
- Nem értem. Hova szeretnél elmenni? Vagy mire érted? - s ki is mondom kérdesemet. Majd megértem.
- Úgy érted, gyalog? Bárhová. Te döntöd el, mit szeretnél tenni. Húsz percet gyalogolsz, vagy kettőt, s utána felszállsz a metróra.
S lassan mennem kell. Elengedem a függönyt is.
- Indulok. Még beérek. - mosolygok Eliara. - Nyugodtan húzd el a sötétítőt teljesen, ha napfényben szeretnél pihenni. -a teljes sötétséget szeretem, csakhogy hiába vett körül az, valahogy mindig mintha fény jönne valahonnan...




 

Ciaran






Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Sun May 28, 2023 10:33 pm

A new life

Tudom, hogy nem gondolja komolyan, de természetesen én is viccnek szántam. Bár, ha tudnám, hogy ez segít… gond nélkül szóba állnék minden élő, és élettelen dologgal.
- Huuu… nem gondoltam volna, hogy több helyen is van, és… több módon. - ennek nagyon örülök, de… a sok lehetőség egy kicsit összezavar. Pedig tudom, hogy ez csak egy egyszerű döntés. De hirtelen nem áll össze a fejemben, hogy számomra melyik lenne a jó. Egyedül azt tudom, hogy nem szeretném, ha Andrew fáradna vele. Bár, ha elkísér… ugyanott ott vagyunk.
- Köszönöm. Átgondolom majd. Talán jobban pörög az agyam, ha éhes leszek. - önkéntelenül simítom ki a hajamat az arcomból, ahogy azért kissé feszengve próbálom egy másik napra hagyni azt, ami most nem megy. Nem szégyellem, csak… azért kellemetlen érzés. Hiszen fontos döntéseket is kell majd hoznom, és ha egy ilyen is nehezen megy… akkor talán nem a mai napba kéne mindent beleszuszakolni.
- Egyetértek. - jó mindenre felkészülni, de… szerintem azt nem lehet. Legalábbis én ezt elképzelhetetlennek tartom. De vannak alap dolgok, és remélem, hogy azokra már készen állok. Ezért is tartottak bent olyan sokáig… Úgy érezték, hogy már készen állok a nagyvilágra. Nagyon remélem, hogy igazuk van…
- Tényleg nem. - mosolyodom el végül, és a fejemet Andrew vállára hajtom, pont úgy mint régen tettem. Épp csak, hogy hozzáérek, de megnyugtat, annak ellenére is, hogy a jelenlétét enélkül is egyértelműen érzem.
- Hát… majd kiderül. Még sosem volt üres a hűtöm. Tekintve, hogy ez az első. - elnevetem magam, és… valahol ez tényleg mókás dolog. Sok mindent elveszítettem, de nyertem is valamit. Az első élményeket… Amikor először voltam kint a kertben, amikor először köszöntem valakinek… Ezek most tisztán megvannak, pedig másoknak már biztosan eltűntek ezek a képek. Én meg tudom őrizni azt, amit értékesnek találok. Többek között ezt a pillanatot is…
- Úgy lesz. - bólogatok is, és csak utána jövök rá, hogy ez talán csak egy szokásos szófordulat volt Andrew részéről. De nem hoz igazán zavarba, mert tudom, hogy az udvariassága mögött mindig őszinteség van. Ebben ő a példa számomra, mert… nem ismerek túl sok személyt, aki ugyanígy tenne…
- Igen. Ez egy biztonságos hely. - ismétlem először magamban, aztán hangosan is kimondom. De minden bizonnyal nem ezért hiszem el, hanem azért, mert Andrew már mellettem van. És így bátrabban merek felfedezni is, még ha csak az ablakból is teszem ezt.
- Oh… igaz. Már… - vajon Andrew aludt egyáltalán? Vagy lesz ideje pihenni? Gondoltam már erre, csak… aztán a saját pocsolyámmal voltam el foglalva. Pedig ez nem helyes. Hiába tudom, hogy szívesen segít, nem használhatom ki a jó indulatát.
- Szeretnél itt aludni? Vagy lesz időd otthon aludni egyet, mielőtt a dolgodra mennél? - nem tudom, hogy az munka-e vagy bármi egyéb, de szeretném hogy pihenjen. Ha kényelmesebb lenne a számára itt, boldogan átadom az ágyat. Én most egyébként sem érzem magam fáradtnak. És ahogy Andrew most vigyáz rám, én is őrizhetem az álmát, ha ezt szeretné.
-  Mennyi épület van itt. Alig van szabad terület. Vagyis akkor sok ember él itt igaz? - akinek nincs kertje. Pedig a természetben üldögélni egy padon, nagyon is kellemes.
- Van a közelben park? Gyalogos távolságra? - emlékszem, hogy eljöttünk egy mellett idefelé, de az messze van. Illetve rájövök, hogy jobban meg kéne ismernem a térképet.
- Azt honnan tudom, hogy… valahová gyalog érdemes-e menni, vagy inkább közlekedő tömeggel? Öhm… tömegközlekedéssel… - ezt mindig keverem, de most egész gyorsan megtaláltam a helyes szót. És ettől önkéntelenül elmosolyodom. Talán tényleg nem vagyok reménytelen eset…

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Sun May 28, 2023 9:18 pm




Andrew
New Life Existing



Being honest with yourself
Only with that
you can develop.












-  Egy próbát mindenképpen megér. - mosolyodom el. Azon meg már nem aggódom, hogy bolondnak néznének.
Gondolkodom, végül eszembe jut.
- Igen, megvan? Olyat szeretnél? - végigpörgetem magamban, hol láttam már hasonló ételt. - Van egy kifőzde itt a határban, meg van egy céges konyha, oda külsősök is bemehetnek. Akár mind a kettőbe is elnézhetünk, vagy rendelhetünk is onnan. Vagy hozok. - sorolom fel a lehetőségeket, melyiket szeretné jobban.
Mosollyal nézem, ahogy jóízűen fogyasztja az ételt. Valóban  ízlik neki.
- Ne is legyen rá szükség. Egyikre sem. - igaz,  nem én mondom meg, kinek mi történjen az életében. Mégis, azért jobban örülnék, ha Elianak nem kéne ilyenen átmennie.
- Köszönöm. - zavarba jövök, de legalább már nem hárítok, s nem kicsinyítem azt, amit régebben tettem.
- Nem vagy egyedül. - mosolygok rá. A döntéseket nem tudom meghozni helyette, ám itt még itt lehetek mellette. Olivia családja és Sekani nagyon sokat segítettek, még azzal, ha csak úgy mentem oda, hogy csak ki szeretném hangosan mondani, mindazt, ami bennem van, hogy összeálljon a kép bennem.
Elnevetem magam.
- Erősen motiváló tényező. - én inkább kint akartam lenni, hogy végre magamhoz térjek. Az emberek nem, az állatok és növények nagyon is sokat segítettek ebben. A közeli park kiváló alkalom volt.
- Örömmel. - szüksége van erre, s szeretném, ha biztonságban érezné magát, míg rá nem talál önmagára egy kicsit.
Érzem, ahogy talán a teli has is segít, talán az ölelésem is, feszültsége enged. Az nem viszi előre, ha sokáig támaszkodik valakire, valakikre, ám ahogy nekem hiányzott a saját szüleim támogatása, úgy szeretném azt megadni most a részére. Kellenek a segítő kezek a járáshoz, amiben magamnak kellett felnőnöm hozzá. Saját magamhoz. S hiszem, hogy Elia bátor, s fel fogja magát találni, s hogy sikerülni fog neki.
- Váljék egészségedre.
Érzékelem, hogy a sötétben hirtelen megszeppen, de már addigra ott vagyok mellette.
- Minden rendben van.
Csendben állok mellette, hagyom, fedezze fel így a külvilágot.
- Már a villany. - kuncogok. Lassan reggel lesz, s az emberek készülődnek a munkába, s ahol nincs redőny vagy sötétítő függöny, ott látni, hogy az emberek már valóban ezt teszik.
Jobban elhúzom a függönyt, hogy még alaposabban szétnézzen. A saját lakásomról az utcalámpát szerettem a legjobban mindig nézni. Figyelni, láthatatlanul az embereket, a fákat, a természetet. Van, hogy órákig így ültem mindig egy-egy újabb adag meleg tea vagy kávé mellett.





 

Ciaran






Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Mon May 08, 2023 11:47 pm

A new life

Sejtettem, hogy félreértettem valamit, ám azt nem gondoltam volna, hogy ennyire. Azonban úgy tűnik, hogy ettől inkább Andrew jön zavarba helyettem. Nekem csak egy halvány mosoly kúszik az arcomra.
- Akkor mégiscsak beszélned kéne velük, hátha segítenek. - ha egy köszönés az ajtónak megóvná attól, hogy megsérüljön… akkor érdemes lenne kipróbálni. Kár, hogy ez nem így működik. Odabent mindig megijedtem, ha történt vele valami, mert féltem tőle, hogy baja lesz… Megakadályozni azonban sosem tudtam az eséseket.
- Öhm… az a főzelék, amit bent kaptunk. Olyat. Az nagyon finom. - hogy az már spenótos étel-e vagy az külön spenót… nem tudom, de nem is fontos. Biztos emlékszik rá, csak legfeljebb neki ez nem egy kellemes élmény. Nekem az. A spenót és a rajz foglalkozások hiányozni fognak. De ha itt kint is lesz… akkor tényleg nincs ok arra, hogy visszavágyjak oda. Bár, ha az én döntésem lenne, valószínűleg nem most kéne meghozni…
- Rendben. - bólintok mosolyogva, mert a kedvessége jobb kedvre derít. Mindig is így volt, ám most tudom értékelni igazán. Amikor úgy érzem, hogy nagyon mélyen jártam… A sütemény felét pedig jóízűen el is fogyasztom. Van bennem némi rossz érzés, mert nem szeretném, ha ki kéne dobni, de ennyi esett jól. Így a megmaradt felét egy kicsit odébb is tolom az asztalon.
- Áh… Szerencsére még nem kellett tüzet oltanom. De azt tudom, hogy milyen telefonszámot kell hívni, ha baj van. - egy némileg büszke mosoly árnyéka húzódik az arcomra, mert ezt én tényleg megnyugtatónak érzem. Sokat segített a szerepjáték, és az magabiztosságot ad, hogy tudom,  mit kell mondani vészhelyzet esetén. És az sem zavar, hogy megérzésem szerint ezt már az egészen kicsi gyerekek is tudják…
- Legyenek is kedvesek. Ők a szerencsések, amiért náluk dolgozol. - nem csak udvariasságból mondom. Így gondolom, és ez a hangomon is érződik. Ugyanis Andrewnak már a jelenléte is sugárzó, és én imádok ebben a fényben fürödni. Épp csak azt vettem észre, hogy értékelni… már nem tudja mindenki.
- Remélem. Bár… amennyire vágytam erre, most annyira ijesztő. - hiszen mi lesz ha rosszul választok? Ha hozok egy döntést, ami nem csak az én, hanem mások életére is negatív hatással lesz? Nem okolhatok érte mást. A szabadsággal együtt jár a felelősség is. Arra pedig nem lehet felkészülni. Vagyis… nem tudom, hogy én már felkészültem-e rá…
- Igen. Vagy… amikor kiürül a hűtő. - zavartan felnevetek, mert ez… nem lenne túl jó. Tudom, hogy házhoz is lehet rendelni, de az meg sokba kerül… vagyis, az lenne az ideális, ha azért minél hamarabb megfelelőnek érezném a pillanatot a kilépésre… Az viszont mindenképp segít, hogy Andrew lakásának képében van egy hely odakint, ami csakis biztonságos lehet. Még látnom sem kell a helyet ahhoz, hogy ezt tudjam. Ha az Andrew otthona, akkor csakis jó hely lehet.
- Köszönöm. Az szuper lenne. - lelkesebbé válok, mert így nem tűnik olyan vészesnek. Ha történik valami, Andrew ott lesz. És abban is segíteni tud, hogy később már egyedül is menjen.
- Igen. Erre mindig emlékezni fogok. - vagyis… remélem, hogy most már nem fog eltűnni semmi sem. Ez a leves ugyanis nagyon finom, és az első, amit itt kint fogyasztok. Illetve érzem, hogy Andrew mindent beleadott, és ettől igazán különleges. Meg azért mert… nem tudom, hogy miért, de Andrew megölel engem. Jól esik, ezért nem is keresem az okát, csak átölelem én is, és mély levegőt veszek közben. Érzem, hogy a sóhajjal együtt a negatív gondolatok egy része is távozik.
- Én is köszönöm. Finom, és… nyugtató. - nem csak a leves. Ám ezt már nem mondom ki hangosan. Az talán többet mond, hogy a nyugalom mellett bátorságot is érzek, hogy megtegyek az újabb lépést a ‘normális’ élet felé.
- Oh. Ez jó ötlet. - ha bent ég a lámpa, tényleg nem fogom látni, hogy mi van kint. Ezért úgy  teszek, ahogy Andrew javasolta. Felkapcsolom a kislámpát az ablak mellett, és a szoba világítását kikapcsolom. A hirtelen sötétebbé váló belsőtér egy pillanatra kizökkent ugyan, de mikor Andrew is csatlakozik hozzám, eltűnik ez a zavar.
- Igen. - bólintok kissé félszegen, de mosolyogva, és figyelem, miként mozdítja el a függönyt.
Először az égboltra siklik a tekintetem. Alig látni,  mert egy nagy épület van az utca másik oldalán, de a sötétkék háttér, és a felfelé kúszó árnyalat tökéletesen kiemeli az építmény sziluettjét. Így a pillantásom lassan indul lejjebb, és a szomszéd oldalt is szemügyre veszem. Valami furcsát észre is veszek.
- Húúú… milyen sok helyen ég még a villany… - senki sem alszik éjszaka? Bár talán nem éppen azután kéne feltennem magamban ezt a kérdést, hogy az éjszaka közepén, fel, és áthívtam Andrewt…

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Mon May 08, 2023 10:13 pm




Andrew
New Life Existing



Being honest with yourself
Only with that
you can develop.











Visszamosolygok Eliara. Úgy kívántam akkor és most is, hogy legyen neki is szerető családja, még ha nem is emlékszik rájuk, s nem is találta meg eddig őket. Szeretnék hinni abban, hogy meg fogja találni őket, vagy őt a családja.
- Mámrint, nem szó szerint. -jövök zavarba, még a hajam is a fülem mögé simítom zavaromban, de inkább azért, ami utána jön. - Még mindig nem megy a térben közlekedés.. - estem bent is látványosan hasra, vagy mentem neki valaminek. Meg valakiknek is, egyáltalán nem szándékosan.
- Gesztenyés alkalom. - mosolyodom el szélesebben, ám ha nem kedveli a gesztenyét, nem fogom erőltetni a számára. Biztosan találunk olyat, amit nagyon szeret.
- Külön spenótot, vagy valamilyen spenótos ételt? - próbálom kideríteni, mit is szeretne jobban.
- Vagyis a felét szívesen megeszed, többet nem.- bólintok. - Akkor amit már nem szívesen eszel, csak hagyd ott. - mosolygok rá. Így ha csak egy falatot akar enni belőle még, hogy jobban érezze az ízét, de valójában nem kér belőle, akkor akár az egészet is otthagyhatja.
- Igen. Fel lehet használni, de idővel a hatékonysága csökken. - ablakot kitörni mondjuk így is lehet vele, ha úgy dobja az ember.
- Igen. Szerencsére akik itt munkákat ajánlanának, azoknak nincs ezzel gondjuk. A kávézóban nagyon rendesek velem. - még akkor is, ha időnként azért kapok olyan pillantásokat, amikor éppen elszólom magam, vagy balesetezek. De érzek mellette együttérzést is, ami jól esik.
- Mindig van választási lehetőségünk. - tény, hogy a intézetből kijönni... azt éppen pont nem mi döntöttük el.
- Amikor úgy érzed, hogy a legmegfelelőbb. - elképzelni sem tudom, milyen lehet most a számára mindez. Emlékek nélkül nincs mibe kapaszkodnia.
- Bármikor.- félig komolyan mondom, s mosollyal is egyben.
Szinte azonnal bólintok.
- Persze. Átjövök hozzád ide, s innen megyünk. Így látod is, merre kell menni.
És kikerülni olyan helyeket, ahol nem kéne úgy senkinek sem mászkálnia.
Az étel finom. Érzek benne valamit, ami nem fizikai, és ez még most is meglep. Talán ezért is szeretek csak bizonyos helyekre menni enni, mert ott érzem az energiát.
- Nagyon finom. Első leves, A plusz. - mosolygok rá. Mert valóban finom. És megvan, mit érzek. A könnyeit.Ezen elszomorodom magamban, de nem mondom ki. Szerettem volna lesimítani arcáról, s átölelni. Azt megtehetem most is. Át is ölelem.
- Köszönöm, nagyon finom volt.
A tányérokat a pultra teszem.
- Ha adhatok egy tippet, akkor csak a kislámpát kapcsold fel magad mellett, ha szertnél látni kintre.
Pakolnék tovább, a kérdésre azonban az evőeszközöket leteszem a pultra, s megtörlöm a kezem a konyharuhában.
- Persze. -  lépek hozzá, hogy akár az ablakhoz is együtt menjünk.
- Készen állsz? Elhúzom a függönyt, de így, nézd...
Azzal megfogom előtte az anyagot, s úgy vonom el, hogy V-alakban, horizontálisan, megjelenik a kinti világ.




 

Ciaran






Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Mon Apr 24, 2023 12:21 am

A new life

Örülök neki, hogy Andrewnak van egy szerető és támogató családja. Sosem irigykedtem emiatt. Ő olyan tiszta lélek, hogy igenis megérdemli, hogy szeressék és figyeljenek rá. Az pedig, hogy számomra ez nem adatott meg… talán megvan az oka.
- Azt észrevettem. - mosolygok Andrewra. Nem vagyok jó az érzelmek értelmezésében (ezt a mai majdnem csók is tökéletesen jelzi…), de ez egyértelmű volt a számomra. És nem csak a testvére esetében, hanem mindnekivel kapcsolatban, aki meglátogatta őt.
- Az ajtófélfa visszaköszön? - még az ajkaim is elkerekednek, annyira meglepődök. De Andrewnak elhiszem. Biztos, hogy nem hazudik, csak legfeljebb olyan értelemben érti, ami számomra nem egyértelmű. A meglepetés viszont régi jó barátom, mert számomra szinte minden az. Így nyitottan fogok állni az ajtók kérdéséhez is.
- Gesztenyés alkalom.  - mondhatnám akár azt is, hogy számomra ez inkább egy különleges helyzet, de valahol mindegyik az. Én nem mondhatom egyetlen napra sem azt, hogy ez olyan volt, mint az előző. Mindegyik tartogat valami újat. Van, hogy jó, van, hogy rossz értelemben. Vagy, mint a mai esetében elfér a kettő is egymás mellett.
- Rendben. Kíváncsi vagyok. Szeretem a sütiket. Meg… van olyan étterem, ahol lehet kapni spenótot? - kérdeztem a szociális munkástól is, de ő csak annyit mondott, hogy biztosan. Illetve keresésre bíztatott. Én viszont nem keresni szeretnék, hanem spenótot enni. Van egy csomó minden amire rá kell majd jönnöm, legalább ez ne legyen olyan.
- Ezt a szeletet szívesen megeszem. Viszont a másik felét nincs kedved megenni? Nem nyúltam hozzá. - többen is érzékenyek voltak erre, mondjuk nekem is furcsa volt, amikor egy számomra idegen elvett egy sültkrumplit a tányéromról. Andrew viszont nem az, így az esetében engem nem zavarna, ha megkóstolta volna a sütit. Azonban rajta áll, hogy megeszi-e a másikat. A magam szeletét én mindenképp megeszem, mert nem rossz, csak nem nyűgözött úgy le, mind mondjuk a brownie. Most már viszont tudom, hogy inkább azt kell választani, amiben biztos vagyok.
- Oh. Ennek is lejár a szavatossága? - egy újabb meglepetés, de ez kisebb, mint a gesztenye íze. Nem gondoltam volna, hogy csak egy ideig lehet használni a poroltókat. De akkor erre is fogok figyelni. Bár az biztos, hogy két évig nem maradhatok ebben a lakásban. Az intézet csak egy évig biztosítja nekem a szállást. Utána vagy a saját lábamra kell állnom vagy… nem akarok gondolni a másik lehetőségre.
- Vagyis nem akartak igazán meghallgatni, és a múltad alapján ítéltek meg nem az igazi értékeid miatt? - erről mondjuk hallottam. Csak nem az intézet vonatkozásában. A prioszosokat emlegették úgy, hogy nehezen találnak munkát. Ezen pedig azért csodálkoztam akkor, mert akkor még csak az autót ismertem, aminek Prius a márkája. Össze is voltam zavarodva, míg ki nem derült, hogy a börtönviseltekre gondoltak. De azért nem vennék Priust…
- Az ott dolgozók érdekelnek igazán. Ha kedvesek, akkor mindegy, hogy milyen a hely, mert a munka is jobb úgy. Viszont, ha elutasítóak… akkor még nem tudom, hogy mi lesz. - tanácstalanul szét is teszem a kezem. Azonban magam is meglepődöm azon, hogy emiatt még nem vagyok ideges. Elvégre ez az első estém idekint. Furcsa is lenne, ha már most a munkahely lenne a legnagyobb probléma… Vagy talán pont ez kéne, hogy foglalkoztasson? Ha így is van, én nem vagyok ilyen.
- Áh. Értem. Akkor majd körbenézek. Amint ki merem tenni a lábam a lakásból… - ha most kéne kimenni… biztosan nem menne. Talán holnap sem fog menni. De kétségtelen, hogy ha meg is akarok feledkezni róla, a külvilág azért ott van valahol. A kérdés, hogy tárt karokkal vár-e, vagy inkább majd arra fog bíztatni, hogy maradjak a ‘biztonságos’ helyeken. Ezt most még nem tudom. Most ugyanis csak Andrew társaságát érzem biztonságosnak. De ez nem maradhat mindig így.
- Oh… köszönöm… - láthatóan zavarba jövök ettől a kijelentéstől. Ilyesmit ugyanis még sosem mondtak nekem, és nem tudom miként kéne reagálni rá. Vagyis… akár félre is érthetném, ha nem derítettem volna ki korábban már valamit… Így viszont… csak hálás vagyok Andrewnak, még akkor is, ha csak udvariasságból mondja.
- Hát… lehet úgy, hogy együtt megyünk valamikor? Innen? - nem azért, mert eltévednék. Andrew biztosan útbaigazítana. De egyedül, odakint… ez most még akkor is ijesztő, ha Andrew lakása az úticél.
- Neked is jó étvágyat. - remélem, hogy nem rontottam el semmit a segédkezés közben, és tényleg finom lesz. Szerintem egyértelműen az, de azért miközben eszünk, Andrewra nézek, hogy neki is ízlik-e. Talán egy kicsit hosszabban, mint kéne, de szerintem már megszokta tőlem, hogy időnként bámészkodni szoktam. Az ablakon mondjuk még nem néztem ki.
- Köszönöm, most elég volt a leves. Később viszont szeretnék enni Browniet is. Most arra gondoltam… megpróbálok kinézni az ablakon. Még… nem tettem meg. - tudom, hogy ez furcsa lehet, de elsőnek elég volt a lakás. Az ébredés után pedig az volt a legkisebb gondom, hogy mi van odakint. Elég volt a bent lévő ‘démonokkal’ megküzdeni.
- Megnézed te is? - látom, hogy pakolni kezd, és talán az lenne a legjobb, ha segítenék neki, de most érzem magamban a bátorságot, ezért nem akarom tovább húzni az időt. Egyedül viszont… ha menne is, könnyebb lenne, ha Andrew is jönne. Ő lehet, hogy fel is ismeri a környező épületeket. Viszont, ha nem jön, akkor is elindulok az ablak felé. Épp csak ebben az esetben jó pár lépésnyiről nézem a szomszédságot, ami… valójában nagyon zsúfoltnak tűnik.

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Sun Apr 23, 2023 10:02 pm




Andrew
New Life Existing



Being honest with yourself
Only with that
you can develop.











Elnevetem magam halkan. Itt talán ugyanolyan vékonyak a falak, mint a lassan már nem az albérletemben.
- Igaz. - és az is, hogy annyira sosem voltam éhes. Ellenben ha hozott Kathy anyu valamit (mindig hozott), azt a szeretet, ami az ételből sugárzott, mert tudom, hogy azzal készítette, megosztottam Eliaval, és abból ettem is. Jóízűen.
- Persze. És igen, nagyon kedves. Szerető. Igazi testvér. - boldog vagyok, hogy elfogadtak, befogadtak. S csak még több szeretetet szeretnék nekik adni.
- Meg fogsz lepődni. Egy idő után visszaköszönnek. - mosolygok rá. A morózus szomszédnak már a kutyája is csak boldog farokcsóválással szaglássza meg a bokám, ha összefutunk, igaz, ő látott valamit bennem az elején, amitől tócsányira kerekedett a szeme, és fogalmam sincs, mi az. De azért már jön.
- Akkor most itt az alkalom. - bólintok. A gesztenyét  nagyon kedvelem, süteményben és magában is. Ezért ősszel nagyon szeretem a gesztenye-ünnepet, ki nem hagynám.
- Nem-nem. A tiéd. -  teszem elé a tányért. - Ha ízlik, mindet megeheted akkor. És majd hozok még. Vagy veszünk.  Megmutatom, honnan hoztam. - de csak ha ízlik neki. És csak ha van kedve velem kiruccanni.
Elkuncogom magam.
- Akkor hagyd ott, ha nem ízlik. Nem kell megenni. - már nem bent vagyunk, hogy kötelező legyen megenni. Bár volt, aki olyan hisztit levágott, hogy nem kér belőle, hogy én inkább megettem mindent. Amikor enni mentem egyáltalán.
Megvárom, hogy megtalálja, hogy kihozza, nem értem. S annyiból jó, hogy meg tudom nézni, meddig jó a porral oltó.
- Még két évig jó. A tulaj figyel erre, úgy tűnik. - csak tudja az albérlő használni. Suzanne számára nehéz, gyenge a keze, és így szegény mire beüzemelte, utána azért kellett orvosi ellátásban részesíteni.
- Igen. - mosolygok.
Mivel úgyis fog ezzel szembesülni, jobb ha felkészítem. Vagy nem kellett volna elmondanom?
- Amikor megtudták, hogy olyan intézetből jövök, hiába beszélték meg, érezhetően nem akartak velem foglalkozni. És volt, ahol nagyon rendesek voltak. - például ez a kávézó is, és már megkaptam, hogy nem is vagyok olyan, mint aki onnan jött.
- Akkor majd a listából kiválasztod, ami a legjobban megfelel szerinted, vagy megnézheted magad mindet, és utána döntöd el. - rajta áll.
- Rendben. - bólintok.
- Elmész egy ajándékboltba s veszel valami apróságot. - kézzel készítetett azoknak adok, akik fontosak nekem. Egy első ismerkedés  a szomszéddal egy gesztus csak.
- Igen? - meglepődök, majd elmosolyodom. - Nekem a társaságod az ajándék. A legjobb ajándék. - mosolygok rá.
- És gyere át bármikor, ha úgy gondolod, át szeretnél ruccanni. - teszem hozzá.
Meleg szívvel mosolygok rá.
- Bármikor. Jó étvágyat! - evés közben az evésre figyelek, megköszönve mindent, hogy az most az asztalra kerülhetett, elém. Figyelem, eszik-e, ízlik-e neki, remélve, hogy igen. S remélem azt is, hogy valóban megnyugodott. A tele pocak is tud ebben segíteni, nem csak egy beszélgetés.
- Egy kis brownie? Vagy tele vagy? Későbbre is tökéletes.  - majd veszek még, főleg gesztenyekockát.
Ha nem kér, úgy elkezdem leszedni az asztalt, pultot, hogy nekiálljak a mosogatásnak. A rumli nagyját én okoztam, hát eltakarítom.



 

Ciaran






Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Mon Apr 10, 2023 9:14 pm

A new life

Még mindig aggasztónak találom ezt a telefon dolgot, de annak örülök, hogy Andrew segíteni tudott. Ráadásul könnyedén. Amikor segítséget kérek valakitől, mindig tartok attól, hogy túlságosan is nagy szívességet kérek, de ez láthatóan semmiség volt Andrewnak. Így most nincs is bennem rossz érzés.
- Az nem lett volna túl jó. Még most is azt mondják a többiek, hogy pocsék a kaja odabent. - próbálok viccelni, és ezért egy mosolyt is adok a mondandóm mellé, de most már tudom pontosan, hogy miről is beszél Andrew. Annak viszont örülök, hogy a testvére, és annak családja mellette volt. Én akkoriban még nem is álmodhattam arról, hogy valaki másnak segítsek, és még most is távolinak érzem. Pedig örülnék neki, ha egyszer én is támogatni tudnék valakit. Akár egy ismeretlent is.
- Egyszer szívesen megismerném a testvéredet. Kedvesnek tűnt, amikor láttam. - nagyon régen volt, de élénken él bennem az-az emlék, hogy milyen összhang volt közöttük. Ebből pedig egyértelmű a számomra, hogy kedves nő lehet. A telefonhívás pedig egyértelműen megmutatta, hogy az ilyen embereket becsülni kell.
- Rendben. - nem bánom, hogy végül ő megy el a sütiért. Azzal viszont igyekszem hozzájárulni a sütizéshez, hogy előkészítem az evőeszközöket. Egyelőre a konyhapulton hagyom, mert nem tudom pontosan, hogy mire lesz szükség. Villa, vagy kanál… sosem tudom.
- Megértem. Hiába köszönsz rájuk, nem válaszolnak. Úgy meg barátkozni sem lehet. - furcsa élmény volt, amikor először láttam bezárt ajtót. A zár még most is furcsa, de az első ‘találkozás’, amikor kinyílt, és aztán bezárult… Mintha egy másik világ lett volna az ajtó mögött, és így a kinti ‘tapasztalatok’ fényében azt hiszem ez igaz is. Az intézet és a való világ, nem is különbözhetne jobban egymástól. A szabadság egyszerűen nincs meg odabent, és itt pedig… olyan mértékű, hogy az már ijesztő is a számomra.
- Óóóóó… gesztenye kockát még sosem ettem. Köszönöm. - ha nem mondja, hogy mi a neve, még csak megtippelni sem tudtam volna, hogy mi ez a világos barna valami. De gusztusosnak néz ki. Ezért előveszek egy kést, és félbe vágom. Mindkét részt tányérra rakom, és az egyiket Andrew elé tolom. Utána pedig magamhoz veszem a másikat, és megkóstolom. Kiskanállal, mert szerintem az lesz jó hozzá. Az íze viszont…
- Huhh. Ez furcsa. Nem rossz, csak… olyan… nyim-nyam… - az olyan ételekre mondtam ezt, amit meg lehet enni, de nem kérnék belőle repetát. Bár sokáig nem is mertem azt kérni bent. Viszont amikor megkóstoltam a spenótot… Egyszer még ruhát is cseréltem, hátha úgy nem ‘ismernek fel’, és így kaphatok egy harmadik adagot is. Viszont annyira tényleg nem rossz a gesztenye kocka sem, így mindenképp megeszem a szeletet, amit magamnak vágtam. Azt ugyanis nagyra értékelem, hogy Andrew gondolt rám.
- Tényleg? Akkor megnézem. - pont elfogyott a gesztenye kocka, ezért amikor Andrew kijelenti, hogy valószínűleg itt is kell legyen porral oltó, már keresni is kezdem. Nem túl nagy az átnézendő terület, így végül meg is találom. A fürdőszobában. Csak azért néztem be oda, mert a konyhában nem láttam, de még engem is meglepett, hogy végül ott találtam meg. Egy kicsit nehéz, de azért magamhoz veszem, és beviszem a konyhába. A szekrényben szerintem jobb helye lesz, de egyelőre még nem, rakom el.
- Meg is van. Most már bátran főzhetünk. - mosolyodom végül el, és az egyik ujjammal megkocogtatom a palackot. Óvatosan. A munka kérdése azonban ennyire nem vidám, mert félek tőle. Nem csak az idegen emberektől, hanem az egész szituációtól. Hiszen mostantól ezen fog múlni, hogy tudok-e ételt tenni a hűtőbe, vagy sem.
- Olyanok, mint mi? - a szemréseim összeszűkülnek egy kicsit a meglepetéstől. Nem tudom, hogy pontosan mire gondolhat. Talán arra, hogy nekem nincs iskolai végzettségem? Azt tudom, hogy így nehezebb lesz munkát találni, de azt mondták odabent, hogy annyira nem kell aggódnom emiatt.
- A virágokat szeretem. A bolt jól hangzik. - egy pillanatra el is képzeltem magam a virágok között. Az árusítást még egyelőre nem, de hátha az is menni fog. Ha Andrew azt mondja, hogy érdemes megpróbálni, mindenképp meg fogom.
- Az interneten keresek majd akkor virágboltokat. - szerencsére azt már tudom használni. Bár az első alkalommal ért meglepetés. Most viszont már tudom, hogy SOHA nem szabad rányomni a hirdetésekre. Szinte biztos, hogy nem oda vezet, ahova én gondolom…
- Ó. Remek. Szívesen ennék azt is. - majd később még szeretném megkóstolni a browniet is, de előbb levest ennék. Az éhséget azért az jobban csillapítja.
- Milyen ajándékot? Készítsek esetleg kézzel valamit? - abban mondjuk van rutinom. Kartonból, és textilből például tudnék csinálni egy szép dobozt, amiben minden félét lehet tartani. Lehet, hogy magamnak is csinálok majd. Meg a szomszédoknak. Ha lesz elég merszem felkeresni őket, és Andrew nem mond valami jobb ötletet.
- Köszönöm. Majd viszek neked is ajándékot, még ha nem is vagyunk szomszédok. - Andrewnak mondjuk valami különlegeset csinálnék. Talán egy festményt. Nem vagyok annyira ügyes, de én szerettem a rajzokat, amiket bent csináltam. Remélem neki is tetszene. Csak szereznem kell ecsetet, meg festékeket. De remélhetőleg nem olyan drága.
- Öhm… igen, köszönöm. - szedtem volna én magam is, de ha így felajánlja… udvariatlanság lenne visszautasítani. Vagy pont, hogy az lenne jobb, ha nem használom ki a segítőkészségét? Nem tudom eldönteni, ezért maradok annál, hogy elfogadom a segítséget, és persze bízom abban, hogy Andrew érti, és elfogadja, hogy ha valamit rosszul csinálok illem témakörben, az nem azért van, mert bántani akarom.
- Köszönöm a vacsorát Andrew. És… mindent… - ezt még el akartam mondani, mielőtt enni kezdünk. Akkor ugyanis nem tudunk annyira beszélgetni. Legalábbis nekem nehezen megy az evés, és a beszélgetés egyszerre…

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Mon Apr 10, 2023 8:11 pm




Andrew
New Life Existing



Being honest with yourself
Only with that
you can develop.











- Kérlek. Bármikor. - csak sejteni tudom, mennyire frusztráló lehet ez most a számára. S azt viszont tudom, hogy számomra sok minden akkor vált világossá, hogy például jogom van megtenni, kirakni az életemből dolgokat, lényeket, amikor másoktól láttam. Határozottan, gyorsan, és azután hátraarc. Tetszett, ám amikor eljött az idő számomra is, a szívem a torkomban dobogott, mert egyértelmáen éreztem, hogy szerintem bunkóság, amit teszek. Ám rájöttem, hogy ők éppen ezt használják ki, éppen, hogy bunkó módon. S emlékeztettem magam arra, hogy ha most kirakom az életemből, soha többé nem kell vele foglalkozonom.
- Hiszen nem becsülöd le azzal, hogy méltányolsz más segítséget is. És hasonlóképpen gondoltam én is, amikor az első napom volt kint. Ha nincs más segítségem, akkor már másnap bekopogtam volna hozzád, hogy visszajöttem. - és éppen ezért is jöttem át Eliához, amint hívott. S pont attól tartottam, hogy nem fogok tudni arról, hogy már kint van, s ezért nagyon megörültem a hívásának. Már csak azért is, mert kért segítséget.
- Hozom én . - szélesedik mosolyom, mert a sütemény finom, meg kell kóstolnia!
Zavartan elnevetem magam, kisimítva a hajam a homlokomból, a mozdulat maga nem ér semmit.
- Rutinosan is el lehet rontani valamit. Azért az ajtófélfák még mindig nem a barátaim. -
Inkább foglalkozom tovább az étellel, vagyis a sütivel, remélem, nem nyomtam össze. És nem! Még csak össze se törtem. Leteszem az asztalra, hogy tányért keressek.
- Két csoki brownie és egy gesztenye kocka.- van tányér, van villa is, Elia elé helyezem, hogy abból vegyen, kóstolja meg, amihez kedve van.
- Persze. Van porral oltó a konyhában, és a grill közelében is volt. -elgondolkodva nézek Eliára. Elvileg kell lennie, előírás, nekem is megmutatta a tulaj, hol van a készülék.
- Elvileg kell lennie itt is, kötelező tartozék. Kamrában, tárolóban, takarítószereknél...
A másik kérdés már nehezebb eset. Nem rám tekintve.
- Bár nem akartam emberek között lenni, éreztem, hogy kell. - még annyira nem értem, miért, hiszen minden alkalom leszív. - Amit jónak látsz. Kávézókba, hotelekbe, virágárusokhoz adtam be a kérvényeimet, akik befogadnak olyanokat, mint mi.. a listáról, amit kaptam a szociális munkástól. Tényleg... virágboltba mehetnél. - a növények sokat segíthetnek neki, de majd eldönti.
- Illik valami sütivel vagy étellel átkopogni, de mostanában sok az allergiás, így inkább valami ajándékfélét szoktam átvinni magammal. Kész a leves is. - a hús hamar megfő, a hab levétele után, főleg, ha olyan apró darabokra vágom, mint most.
Ó, ha tudná, hogy van egy sejtésem, hogy már a következő hónapban hajléktalan leszek! És munkanélküli. Megint. De addig is: vendégül láthatom ott, nem?
- Persze! Nagy örömmel látlak! - mosolygok rá szélesen, szívből jövő örömmel.
Majd kérek Kathy anyutól egy nagyon remek receptet, sütit meg hozok a kávézóból...
Az asztalra teszem a kész levest, alátétet keresek.
- Szedjek? - nem tudom, hogyan szereti, lehet, inkább szedne magának, megnézve, mit vesz ki.



 

Ciaran






Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Tue Mar 21, 2023 11:51 pm

A new life

Bólintok Andrew szavaira, és egy kicsit meg is nyugszom, mert ő már tudja a megoldást. Az egyelőre elég, és remélhetőleg majd én is megértem, hogy pontosan hogyan működik. Akkor viszont már összerezzenek, amikor megcsörren a telefonja. Mintha megéreztem volna, hogy ez a hívás valójában az én számomra érkezik, ezért még a gyomrom is görcsbe rándul. Andrew viszont felveszi a telefont, és ezzel sikerül egy kicsit lecsendesíteni a szívverésemet is. Intézkedik, és ezért nagyon hálás vagyok neki.
A hangokat meghallva viszont… megint hatalmába kerít az a zavarba ejtő érzés. Ezek a hívások nem szólhatnak nekem, az teljesen kizárt. Én nem ilyen vagyok, és nem is akarok ilyenné válni. Az ismeretlenek engem kerüljenek el messzire.
- Nagyon nem. - csóválom is a fejem, és természetesen csak suttogtam, hogy a hívó ne hallja az én hangomat, legfeljebb csak Andrew. Mert tényleg nem akarok ilyet. Nem szeretem az áldozat szerepébe helyezni magam, de van elég bajom enélkül is.
- Köszönöm. - mondom, miután bontotta is a hívást. Olyan rutinosan, és lazán csinálta... Nekem ez még elképzelhetetlen. De figyeltem Andrewra és… tanulok ebből. Hiszen az udvariasság fontos, de nem mindenki érdemli meg, hogy végig hallgassák. Kéretlen hívás esetében.
- Rendben. - talán nem csak nem tudja, de nem is kíván erről a témáról többet beszélni, ezért annyiban is hagyom. Eszembe sincs rossz érzéseket kellteni Andrewban, így ha rájövök, hogy számára kényelmetlen valami, mindenképp figyelni fogok rá. Vagy akár csak feltételezem, hogy vannak érzékenyebb témák is. Ahogy az én esetemben is. Bár most azt érzem, hogy én magam vagyok a túlérzékeny, és ha ezen nem változtatok, nem fogom kibírni itt kint. Arra viszont nem panaszkodhatok, hogy nem kapok segítséget, hiszen Andrew még mindig itt van, pedig majdnem sikerült rendesen elijeszteni, egy meggondolatlan próbálkozással… Illetve… minta éreznék rajta valami furcsát is, de nem teszem szóvá. Ha valami rossz, akkor nem akarom piszkálni, ha pedig jó, akkor az úgyis kiderül.
- Tudom, hogy nem szabadna lebecsülnöm a segítséget, amit bent kaptam, illetve azt sem, amit a szociális munkás elintézett, de ha te nem lennél… Azt hiszem már vissza is vittek volna. - vagy én kopognék az intézet ajtaján, hogy engegedjenek vissza. Igen, ez elég valószínű. Andrew jelenlétében viszont azt érzem, hogy most már csak jobb lehet. Hiszen a padló alját már megtaláltam akkor, amikor még egyedül voltam a hálószobában. A nevetése pedig még több erőt ad, és már én is meg tudok engedni magamnak egy halvány, de tartós mosolyt.
- Ó tényleg a süti. Ide hozzam a táskád? - szívesen érte megyek, arra viszont nem vállalkoznék, hogy majd én kiveszem belőle. Nem szívesen kutatok más táskájában, így azt a segítséget érzem megfelelőnek, ha idehozom neki, és majd ő kiveszi belőle. Vagyis, ha jelzi, hogy így jó lesz neki, már megyek is és hozom a táskát. Felemelem neki kényelmes magasságba, és tartom, amíg előkeresi a sütit. Aztán vissza rakom oda, ahol volt.
- Nekem egyáltalán nem tűnsz kétbalkezesnek. Inkább rutinosnak. - tudom, ez minden bizonnyal viszonyítás kérdése, de akkor is tartom az állításom. Az én szememben Andrew jól mozog a konyhában, ezért is igyekszem figyelni az apró trükkökre is. Illetve biztos vagyok benne, hogy ízletes lesz a leves. És nem is lesz csípős.
- Sikerült eloltani? Vagy ez hogy működik? Érdemes esetleg otthon is tartani poroltót? - az intézetben több is volt, és persze tűzriadó gyakorlás is. Volt azért káosz akkor rendesen. De én akkor nem éreztem úgy, hogy bármi baj is történhetne. Amikor viszont nyílt tüzet látok… az egy másik eset. Az félelmetes. Főleg, amikor a tűz ropog is. Nem tudtam még megszokni azt a hangot. Egyszerre ismeretlen, és nagyon is ismerős.
- Értem. És milyen állásokra jelentkeztél? Nekem a takarítást mondták, de… azt már bent sem igazán szerettem. Viszont, tudom, hogy nem igazán válogathatok, így ha van bármi ötleted, szívesen hallgatom. - ha a táskából előkerült a süti, akkor eddigre már kerestem egy tálat neki, és Andrew közelébe rakom. A leveshez pedig szintén készítek elő tányérokat, mert feltételezem, hogy lassan az is elkészül. Azonban egyelőre maradok Andrew mellett, és ha bármiben a segítségemet kéri, állok a rendelkezésére.
- Meg még azt szeretném kérdezni, hogy a szomszédoknak szokás bemutatkozni? Vagy csak köszönünk, ha látjuk egymást és ennyi? - vannak kérdéseim, amit nem mertem a szociális munkásnak feltenni, mert éreztem rajta, hogy véges az ideje, és csak annyit szánna rám, amennyi mindenképpen szükséges. Az ilyen apróságok pedig nem tartoznak a fontos kategóriába, de nekem segítene egy kicsit eligazodni. Az ugyanis most már biztos, hogy csak fokozatosan fogok megismerkedni a környezettel, és a lakás után az apartmanház a következő fokozat. De ha összefutok valakivel…
- Egyszer megmutatod majd a te lakásodat is? - határozottan nem most, és csakis, úgy hogy együtt megyünk. Ugyanis Andrew lakását tudom még elképzelni, mint biztonságos hely, így én arrafelé nyitnék majd. Főleg, hogy meghálálhassam majd neki egyszer azt, hogy most itt van.

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Tue Mar 21, 2023 10:42 pm




Andrew
New Life Existing



Being honest with yourself
Only with that
you can develop.











Megértően tekintek rá.
- Amit az előbb mutattam, mutatta azt, hogy nem fognak hívogatni. És nem kell kikpacsolnod a telefonodat. - s hogy ennek mintha foganatja is legyen, megcsörren az én mobilom. Ránézek a kijelzőre, mert a csörgés jelzi, hogy nincs a telefonkönyvben benne, s Elia felé tartom.
- Mindjárt látod is. Ez a szám nekem ismeretlen. A telefonomban a te chiped van, vagyis a te számodat hívják éppen. - felveszem, beleköszönök.
A szuszogó hangot hallva máris kihangosítom a készüléket, hogy Elia is hallja.
- Már nagyon ... - egyáltalán nem félreérthető hangokat ad ki. Erre felvonom a szemöldököm Elia felé, hogy “látod”? Vagyis hallod.
- Bocs, de rossz számot hívtál. - azzal kinyomom a hívást.
- Nem téged hívnak.
A kérdésre a gyámüggyel kapcsolatban nem tudok mit mondani, s ezt ki is mondom, hangosan is.
- Azt sem tudom. - amit nem tudok, azt meg nem tudom.
Úgy néz ki, megérti a telefonhívásos részt, így nagyon szélesen elmosolyodom.
- Nagyon szívesen. Örülök, hogy tudtam segíteni. - és hogy átjöttem. Elképzelésem sincs, hányszor hívhatták volna csak ezen az éjjelen. Azért  a szociális részleggel el fogok beszélgetni.
Figyelem közben azért, hogyan dolgozik, s én is teszem a saját dolgomat. S egy újabb zuhanás, ezúttal még jobban elkapom. Szó szerint. Szeretném, ha tudná, és érezné is, hogy itt vagyok neki.
Érzem, ahogy megnyugszik, s hogy nem vonja ki magát az ölelésemből, így addig tartom karjaimban, míg igényt tart rá. Tudom, hogy alapvetően is ezt tenném, ám hogy a saját szüleimtől...
Hirtelen termek gondolatban a múltban, s élem át sorra mindazokat a dolgokat, amiket hittem, már elfelejtettem. Nagyon vágytam az érintésre, ám nem tőlük. S mert valamiért úgy éreztem... törés? Bizalomvesztés? De mikor? Elszomorodok, ahogy rájövök. Még mindig nem tudom, akartak-e egyáltalán a szülleim. De annyit igen, hogy az az elmélet, mely szerint egy gyermeknek fontos a legelejétől a szülei közelsége, amit nem kaptam meg, saját hibájukon kívül, sok mindent megértetett a viszonyunkban most. Behunyom a szemem, s ahogy kiengedem a levegőt, a neheztelést is engedem.
A hagyma hatásos, sikerül neki is kiadni egy részét annak, amit érdemes kiadni.
Míg rendbeteszi magát, s elpakol, addigra már félig meg is pirulgat a hagyma, jöhetnek lassan a fűszerek is.
Elnevetem magam a sárkányra.
- Igenis, vettem az adást. -s ennek megfelelően, Eliara hangolódva választom ki a fűszereket, amiket találok. Mert azt nem hoztam. Csak sütit. Amiről... elfeledkeztem?
- Amm... a sütiről elfeledkeztem. A táskában van.
- Nem igazán. - jövök zavarba, el is mosolyodom. - Elég kétbalkezes vagyok, hogy ritkán főzzek, mert a végén a konyhát is felgyújtom. Vagyis gyulladt már meg konyha. Meg grill is....
Nem vagyok a szakácsok gyöngye.
Elgondolkodom a kérdésre. Kicsit más a helyzetünk, s máshogy is fogadtak be.
- Két hónap után találtam egyet, de ott csak egy napot dolgoztam. Utána a következőben csak pár órát. Az első, igazi, utána három hónappal jött össze. - lejjebb adtam, s alja munkából választottam, de kellett a pénz, fizetni az életet. Pedig az addigiak sem egy nagyra vágyó álmok voltak: mosogatófiúként azonban több tányért törtem össze, mint egyesek lakodalmakon... az előzőnél pedig kiderült, hogy honnan jöttem, és elfordultak tőlem.




 

Ciaran






Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Mon Feb 27, 2023 1:29 am

A new life

Minden zavaros, és kezdem érezni, hogy ez már nagyon sok egy estére, de egyelőre kitartok. Andrew jelenléte ugyanis nagyon sokat segít, és ha nem ilyen mélyről indultam volna talán jól is érezném magam. Hiszen odabent nagyon szerettem a társaságában lenni, és ő most is pontosan ugyanolyan. Csak bennem változott azt hiszem meg valami. Ami elméletben pozitív, hiszen okkal voltam odabent, és azt az állapotot nem szeretném visszakapni. De mégsem érzem magam kellemesen a bőrömben.
- Ó. Akkor azt hiszem nem értem. - zavarba jövök, mert úgy érzem, hogy legalább ezt tudnom kéne, hiszen kaptam magyarázatot a telefonokról. De most egyszerűen nem megy, és még az emlékeimet sem tudom előhívni. Ezért nagy lendülettel engedem ki a levegőt a tüdőmből, és azt, hogy csalódtam magamban.
- Hmm… Sok ilyen hely van? - azt sem értem, hogy miért épp Andrewt keresik a  gyámügyesek, de erre nem kérdezek rá. Nem szeretnék olyan témát érinteni, ami kellemetlen a számára. Így inkább csak az egész rendszer működését akarom megérteni, függetlenül attól, hogy Andrewt érinti-e vagy sem. Az is lehet, hogy engem is azért hagytak magamra, mert eleve nem voltak szüleim. Nem tudom, hogy mi a jobb, az, ha nincs senkim, vagy az, hogy van, és visszavár, de nem talál… Egyik sem lehet túl jó senkinek sem.
Ezt a gondolatot viszont elkergetem, amikor Andrew az átirányítást kezdi magyarázni nekem. Figyelek mindenre, amit mond, és amit csinál, ezért végig csendben maradok. Amikor viszont a magyarázat végére ér, elmosolyodom. Végre megértem ugyanis.
- Á. Ez nagyszerű. Köszönöm. - már mozdulnék is, hogy megöleljem, annyira megörülök annak, hogy nem fognak többször zaklatni, aztán a mozdulat inkább félbemarad mert… Most nem biztos, hogy örülne neki Andrew. Zavarba viszont nem jövök, csak elfogadom, hogy ennek most nem biztos, hogy itt van az ideje. Majd remélhetőleg később újra lesz. Egyelőre hagyom, hogy az ilyet Andrew kezdeményezze.
- Rendben. - úgy teszek, ahogy kérte, vagyis kockákra és karikákra aprítom a zöldséget, és igyekszem nem összekeverni a kettőt. Egy vágás pedig úgy tűnik, hogy elég volt, mert a késsel már jól boldogulok. Szakácsnak azért nem mennék el.
Andrewt viszont úgy tűnik ez egyáltalán nem foglalkoztatja, és ő még mindig azon van, hogy támogasson engem. Az ölelése ezért nagyon jól esik, és meg is nyugszom tőle, hiszen ez azt jelenti, hogy nem rontottam el mindent. Még mindig zavarba ejtő belegondolni, hogy mit csináltam majdnem, de azt hiszem tényleg túl lendültünk ezen, mintha meg sem történt volna.
- Akkor jó. - azt hiszem sokáig maradok az ölelésében, de mivel nem engedett el, úgy ítélem meg, hogy ő sem bánja. Idővel viszont vissza kell térni a főzéshez, és én sem fejeztem be még mindent. Hátra van még a hagyma, ami valóban könnyeket csal a szemembe. De nem foghatom rá az összeset a hagymára, és ezzel tisztában vagyok. Idővel viszont könnyebb lesz, ahogy kiengedek mindent, és egyébként sem szégyellem az ilyesmit Andrew előtt. Látott már sokkal rosszabb állapotban is, és akkor sem fordult el tőlem. Rá tényleg számíthatok.
- Öhm… itt is van. - adom a keze ügyébe a felaprított hagymát, illetve a fokhagymát. Amint ez megvan, megmosom a kezeimet, és az arcomra is locsolok egy kis vizet. Azzal pedig egyáltalán nem foglalkozom, hogy a szemeim még mindig vörösek lehetnek. Csak elfogadom, hogy nagyobb részben ennek már a hagyma az oka.
- A nagyon csípőset  nem szeretem. Sárkánynak érzem magam tőle. - megrázom a fejemet is, és ezzel is jelzem, hogy chilit például biztos nem szeretnék nagy mennyiségben a levesben látni. Ezen kívül viszont nyitott vagyok mindenre, főleg mert kíváncsi vagyok rá, hogy milyen levest készít Andrew.
- Mindig magadra főzöl? - kérdezem érdeklődve, és egyelőre nehéz elképzelni, hogy ez nekem is menni fog. Kaptam recepteket, és még a bevásárló lista összeállításában is segítettek az első hetekre, de elég ijesztő belegondolni abba, hogy ha én nem csinálok ételt, akkor leginkább éhen maradok. Az étterem persze megoldás, ha nagy baj van, de állandó jelleggel azt nem tudnám finanszírozni a költőpénzből, amit kapok. Erre majd akkor lesz lehetőségem, ha munkát találok.
- Neked mennyi időbe telt munkát találni miután kiengedtek? - nem akarom összehasonlítani a helyzetünket, hiszen nekem gyakorlatom sincsen, de legalább egy körülbelüli időtartam jól jönne, hogy valamennyire legyen rálátásom erre is. Előbb vagy utóbb ugyanis ezzel is kell foglalkoznom…

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Sun Feb 26, 2023 10:41 pm




Andrew
New Life Existing



Being honest with yourself
Only with that
you can develop.











- Nagyon szívesen. - bíztatóan mosolygok rá. A kezdetek lehet, nehezek lesznek, ezért jó, ha van velünk valaki. Nekem Olivia, családja, és Sekani nagyon sok támogatást adtak, legtöbbször az is elég volt, hogy ott voltak velem. Megnyugtató érzés volt, hogy nem vagyok magamra hagyva. Persze, ők is élték az életüket, s ez is segített ebben.
- Nem arra kértelek, hogy kapcsold ki. - pillantok rá, s várom, hogy a nekiinduló hangyamenet eljusson odáig, hogy megértse, rendben van már most minden. Nem lesz. Van. Én kikapcsoltam, kerestek is, rendőr kopogtatott be az ajtómon a szociális munkással együtt, és utána sem voltam hajlandó akkor bekapcsolni, amikor egyedül akartam maradni. Sokat kockáztattam ezzel, mire felfogták, nem balhéból vagy ellenkezésből teszem. Én akartam uralni az iidőmet, meghúzni a határokat, hogy ki és mikor léphet be. Jó érzés volt.
- Vannak olyan intézmények, amelyek az örökbefogadott gyerekekkel és azok hogylétével foglalkoznak, és olyan esetekben, ahol szükséges a gyerekeknek segíteni. A többi részét én sem tudom. - nem értem a működésüket, csak kerestek.
Követem a kérdését, s így egymás mellé teszem a telefonunkat.
- Tegyük fel azt, hogy hívni akarlak. Felhívlak. -felnyitom a mobilom, s ott van a neve alatt az a telefonszám, amit ismer. Megnyomom a hívás gombot, s kihangosítom, s látni, ahogy a második csörgés után a telefonomon megjelenik egy hívásátírányítás... Elia telefonjára. Ki is csörög a telefonja, jelezve, hogy én keresem.
- Van itt vonalas telefonod is. - még régi ház, így azt is benne hagyták, internethez is jók már. Felhívom onnan a számát. Az én telefonom kezd el csörögni, majd a harmadik hívás után kiírja, hogy a hívás blokkolva, s a hívás megszakad.
- Csak azokat a számokat engedi tovább a tiédre, amik be vannak jelölve, hogy mehetnek hozzád, így a szociális munkásé is. A többi hívást bontja.
Remélem, így érthetőbb, mintha szavakkal elmondtam volna.
- A krumplik meg ezek. - teszem külön a karalábét, a póréhagymát. -Kockákra, vagy kis darabokra vágva, a többi mehet karikában. - azzal is gazdagodik a leves.
- Igen, annak számít. - ölelem továbbra is, de érezni, ahogy kuncogok közben, s mosolygok. A legelső lépések előtt a legbátortalanabb az ember. Érzem, hogy szüksége van az ölelésre, így csakis akkor bontakozok ki, ha úgy érzem, ennyi elég volt a számára.
A hagymának nekiáll, s inkább hagyom, adja ki magából, amit ki kell adnia, igaz, így visszakerül az étellel belé, hiszen sírt felette. Volt valami régen hallott mondat, hátha segít.
A húst közben felkockáztam, így kevés zsiradékkal együtt a lábasba teszem, ezt előtte meg akarom pirítani, hogy a hagymának s fokhagymának is legyen más zamata is. A fűszerek még várhatnak.
Megvan a mondat. Míg a tűzhely előtt próbálom nem felgyújtani az egész konyhát, mantrázni kezdem a mondatot, s nagyon furcsa, de tényleg érzem, hogy pár perc múlva mintha nem csak a már közben sülő hús illata lengi be a lakást. Valami könnyebbedett, kívülre került.
- És jöhet a hagyma meg a fokhagyma. - kivettem a húst, s egy kevés zsiradékot teszek még rá, hogy felázzon kicsit, ami a húsról lejött, s ha beletette Elia a hagymát és fokhagymát, feljebb kapcsolom a tüzet.
- Van fűszer, amit nem kérsz bele? - láttam itt párat.



 

Ciaran






Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Fri Feb 10, 2023 10:19 pm

A new life

Tanácstalanná válok, immáron már a sokadik alkalommal, pedig még nem telt el egy nap sem azóta, hogy kiengedtek. Csak egy egyszerű telefonhívás egy ismeretlentől, vagyis valójában semmi olyan, amivel ne bírnék egyedül. A megtanult panelek mégsem jönnek elő, hiszen bármennyire is próbáltak felkészíteni minden lehetséges történésre, ez képtelenség. Illetve az is megtörténhet, hogy erről pont volt szó, de egyszerűen nem emlékszem. A kiskönyvemet, amibe leírtam a legfontosabb tudnivalókat pedig mégsem vehetem elő minden pillanatban. Ugyanis azt akarom, hogy Andrew majd egyszer büszke legyen rám, amiért képes vagyok a nehéz helyzetekkel is megbirkózni. Csak eljön valaha az a nap?
- Én köszönöm. - most is ő segít nekem, és tudom, hogy ez nem mehet így a végtelenségig. Még akkor sem, ha azt érzem Andrewn, hogy szívesen teszi ezt. De hiába próbálok legalább magamban előállni egy ötlettel, egyedül, egyszerűen nem megy. Már ahhoz is erőfeszítés kell, hogy ne törjenek elő a könnyeim. Az összeomlást már végképp nem engedhetem meg magamnak, hiszen akkor biztosan vissza fognak vinni…
- Ó. Rendben. - még mindig nem értem, hogyan működik ez az átirányítás, de a lényeg azt hiszem az, hogy a szociális munkás el fog érni. Más úgy sem hív, és csak az ő hívása olyan, amit fel KELL venni. Andrew megtalál máshogy is, mert egy pár napig biztos nem fogok kimozdulni a lakásból…
- Az jó lenne. Nem akarom, hogy ilyen alakok hívogassanak. De a telefont nem kapcsolhatom még ki. - erre külön felhívták a figyelmemet. Ellenőriznem kell a töltöttséget, és tulajdonképpen minden pillanatban elérhető kell legyek. Még éjszaka is. Ugyan nem valószínű, hogy éppen éjjel hívnának, mert velem ellentétben a szociális munkásnak van élete, de azért nekem mindig bekapcsolva kell tartanom a telefont. Nem érzem túl fairnek, de nem igazán tudtam vitába szállni ebben a kérdésben. És másban sem, asszertív kommunikációs tréning ide vagy oda.
- Gyermekvédelmis ügyben? Az mit jelent pontosan? - érezhetően lassan tudom csak feldolgozni az információkat, mert azt hiszem még mindig le vagyok döbbenve. Az ilyen pikáns dolgok… Teljesen ismeretlenek. Vagyis… Igazából nem tudhatom. Az sem kizárt, hogy a balesetem előtt örömlány voltam, és valójában nagyon is van tapasztalatom az ilyesmiben. Csak ez jelenleg annál is ijesztőbb gondolat, mint hogy éjszaka idegenek hívnak fel. Mert amikor már szó volt arról, hogy kiengednek, azt hittem, hogy megbékéltem azzal, hogy akár rossz ember is lehettem korábban. De úgy tűnik, hogy még sem tudnék mindent elfogadni a múltammal kapcsolatban. Ennek okán, pedig talán nem is baj, hogy minden a homályban marad. Ha aljas voltam, akkor arról inkább nem akarok tudni.
- Igen. - oda adok Andrewnak mindent, amire szüksége van, és csak enyhén lebillenő ajkakkal figyelem, hogy pontosan mit is csinál. A kártyák cseréje azt hiszem nekem is ment volna, de hogy a telefonkönyvvel mit csinál az rejtély a számomra. Még szerencse, hogy az én telefonomban csak kettő szám van. A szociális munkásé, és Andrew-é…
- Akkor, ha most téged akarlak hívni, akkor a saját számomat kell tárcsázni? Vagy azt is átirányítja? - ez a része még mindig nem tiszta, és mivel ez fontos, rá is kérdezek. Nem fogom éjjel-nappal zaklatni… nappal zaklatni, de azért szeretném, ha kéznél lenne a telefonszáma.
- Ó. Igen. A leves. - teljesen megfeledkeztem róla. De mivel úgy tűnik, hogy Andrew már intézi is, amit kell visszasétálok a konyhába és ismét hámozni kezdem a zöldségeket. Nem tudom már, hogy pontosan mit csináltam, de amit látok magam előtt, azt pucolni, aztán meg darabolni kezdem.
- Remélem. - azért megfordult a fejemben, hogy mégis engem keresett… de az már túlságosan is nagy véletlen lenne. Elvégre ez egy teljesen új telefonszám. Még ha ilyen alakokkal is beszéltem korábban, most akkor sem kéne engem megtalálniuk. A nevemet is az intézetben adták, hiszen én arra sem emlékszem. A kórházban pedig sokáig Jane Doe néven könyveltek el. Könnyű összezavarodni.
- Rendben. Ezzel boldogulok. Van valami, ami egészben kell, vagy vághatok mindent apróra? - szerencsére még csak a pucolássnak a végén járok, és még pont azelőtt eszembe jutott ez a kérdés, mielőtt neki vágtam volna az aprításnak. Azt ugyanis nem tudom, hogy pontosan milyen levest fog készíteni Andrew. De amiben hús van, az rossz szerintem nem lehet. És a zöldségeket is szeretem. Kivéve a kelbimbót. Annak nagyon rossz a szaga és az íze is…
- A hálószobától a konyháig már lépésnek számít? - egy mosoly ugyan az arcomra költözik, ahogy átölel, de ez nem a vidámság gesztusa. Inkább a fájdalomé, amit azért érzek, mert jelenleg nem látom azt, hogy valaha jobb lesz. Az ölelés viszont nagyon jól esik. Biztos pontnak érzem, és ezekre az apró kapaszkodókra, most nagy szükségem van. Idővel viszont ellépek, mert ha így maradunk, leves még sokáig nem lesz.
- Megcsinálom én. Nem zavarnak a könnyek. - ezek a fajták nem, és Andrew előtt nem félek sírni sem. Csak attól félek, hogy teljesen összeomlok, és már ő sem fog elbírni velem. Akkor fel kell hívnia az intézetet, és nem akarom, hogy olyan helyzet adódjon, amikor erre kényszerül. Nem haragudnék rá. Inkább attól félek, hogy neki nehéz lenne.
A hagymának pedig ‘lelkesen’ állok neki, és a könnyen nagyon hamar megérkeznek, nem feltétlenül a hagyma miatt. Ezért egy ideig nem is szólalok meg, csak ha Andrew kérdez valamit. Egyébként mint egy gép, csak végzem a ‘dolgomat’.

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Fri Feb 10, 2023 8:50 pm

New Life Existing

EliaTerraJelen

- Rendben. - nem tudhatom, Elia kikkel alakított ki barátságot úgy, hogy telefonszámot cseréljenek. Az életet élni kell, emlékek nélkül is tovább lépni, még ha ez nehéz is. S csak örülök annak, ha azt látom, barátok neveivel gyarapodik a telefonjában a névsor. Most azonban valahol nagyon örülök, hogy ez a hívó nem tartozik a barátok névsorába, amint meghallom a "jellegzetes hangot".
- Köszönöm. - a tudakozó természetesen az elején nem "barátságos", hiszen ilyet nem adhat ki, csak hivatalos úton.
- Ezért lesz átiránytva, a telefonodban most lévö szám az én számomra, és fordítva. Így ha valaki téged hívna azon a számon, aki fel van jegyezve a mobilodban, azt átirányítja hozzád. A szociális munkás szám a gyorshívóban is benne van, azt is felteszem neked. -  sejtem, hogy ha volt is ilyen helyzetben, nem emlékszik. A szociális munkás száma, aki engem kísért az elején, és igazából még kéne, de nem látom értelmét, még mindig megvan.
- A kapott telefonszámokat általában már használta valaki más korábban. Engem mindig gyerekvédelmis ügyben kerestek vagy egy hónapig, mire új számot vettem. Ha gondolod, holnap bemehetünk a szolgáltatóhoz, és kérhetünk neked másik számot. A szociális intézmény meg addig lerendezi ezt az részét. - mutatok a telefonjára.
- Szabad? - ha megengedi, akkor egy gemkapocs segítségével meg is nyitom a telefonját, miután kikapcsoltuk mind a kettöt, s kicserélem a chipeket, s legelsönek az ö telefonkönyvét rendezem le, a többit blokkolom.
- Addig készíthetjük tovább a levest. - nézek rá, s mielött a konyhába fordulunk vissza, ránézek.
- Nem téged keresett, aki hívott, akit keresett, azzal volt dolga. - mosolygok rá, s ha követ, akkor visszatérünk a konyhába.
- A zöldségeket rád bízom, a husiból már csak egy kevés van. A másik részét még gyorsan megcsinálom a telefonnak. - mutatok az övére, s ott beállítom, hogy a telefonnaplóba írt neveket küldje át nekem, a többit blokkolja. Átmeneti megoldásnak megfelel.
Leteszem a telefont a szavaira, s úgy figyelek rá, majd odamegyek hozzá, s átölelem.
- Apró lépésekkel Eli. - idézek az egyik kedvenc filmemböl.
Átérzem mindazt, amit átélhet, még akkor is, ha tudom, hogy nem olyan, mintha én élném át. Ettöl függetlenül még együttérezhetek vele.
- A hagymát készítsem el én, meg a fokhagymát? - a húshoz lépek vissza, hogy elkészítsem, a hagyma utána már gyerekjáték lesz. Még könnyezéssel együtt is.
emme
Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Sun Jan 29, 2023 12:13 am

A new life

Valahol megnyugtató, hogy a bennem kavargó örvény, már a tetteimre is hatással van. Fáj, ami történt, jobban mondva, ami nem történt, és véletlenül ugyan, de fizikailag is megérzem egy ujj vágás formájában. Nem súlyos, de nem is kellemes, arra viszont mindenképp jó, hogy egy kicsit összeszedjem magam. Furcsa ugyanis, hogy itt van Andrew, mert nagyon nehezen találok vissza ahhoz a valakihez, aki néhány perccel ezelőtt voltam. Már eleve azt sem tudom, hogy miért gondoltam azt, hogy talán többet akar, vagy azt, hogy én szeretnék, valami mást… A sok elvárás, a rengeteg információ, a ‘készlet’, amit az élethez kaptam teljesen összezavart, és csak az maradt meg bennem, hogy “mit kéne tenni”, és nem az, hogy én mit szeretnék. De a tanácsok nélkül teljesen egyedül vagyok, és ez nem sokban különbözik attól az érzéstől, amit akkor éreztem, amikor még a hálószobában voltam, a saját árnyékomtól is megrettenve. Ezen pedig nem segít az sem, hogy megcsörren a telefonom az éjszaka közepén, és egy ismeretlen számot látok a kijelzőn.
- Rendben. - az ételről meg is feledkeztem, abban a pillanatban, hogy felvettem a telefont. Az, hogy zavarba ejtő a hívás, nem elég pontos kifejezés. Teljesen értelmezhetetlen a számomra, főleg, hogy miután bontottam a hívást, ismét csörög, ugyanaz a szám. Ezért megint Andrewtól kell segítséget kérnem, amit ezen a ponton már konkrétan pofátlanságnak érzek. De nem igazán van más választásom.
- Nem. - megrázom a fejemet is, további nyomatékot adva a szavaimnak. Aztán már majdnem mondanám Andrewnak, hogy dobja ki a telefont az ablakon, de mielőtt megtehetném fogadja a hívást. Érzem, hogy felgyorsul a szívverésem, mert még csak elképzelni sem tudom, hogy mit lehet tenni egy ilyen helyzetben. Andrew viszont olyan könnyedséggel kezeli, mintha ez mindennapos lenne a számára.
- Persze. - nem tudom, hogy miért akar ismét hívást kezdeményezni, de bízom benne. Újra az a fajta bizonyosság van bennem Andrewval kapcsolatban, ami korábban is megvolt: ő segíteni akar nekem. És most már értem, hogy nem azért, mert kapcsolatot akarna, vagy lenne valami mögöttes szándéka. Ő egyszerűen ilyen, és valószínűleg bárki másért is megtenné ugyanezt.
- Benne, de hogy fog akkor elérni engem a szociális munkás? Ő ezt a számod tudja. - mutatok a készülékemre egy pillanat erejéig, de ennél komolyabban nem tiltakozom. Feltételezem, hogy ő tud valami megoldást arra, hogy fogadni tudjam a szükséges hívásokat, csak nekem nincs erre vonatkozó ötletem, mert a telefon, mint olyan is új nekem.
- Nem értem ezt. Valaki másnak a telefonszámát kaptam? Vagy miért hívott Ambernek és mondott… illetlen dolgokat. - eszemben sincs megismételni, és ahogy eszembe jut, önkéntelenül túrok bele a hajamba zavaromban. Nem is feltétlen az elhangzott szavak voltak a zavaróak, hanem az egész hívásnak az… atmoszférája. Nekem ez nagyon ismeretlen, még akkor is, ha azt megértettem, hogy szexuális felhangja volt a hívásnak.
- Ez normális dolog? Úgy értem, hogy beszéltünk bent arról, hogy vannak furcsa alakok, de ezek olyan gyakoriak, hogy az első szabad napomon már meg is találnak? - fel sem fogom a szavaimat, és ennek örülök, mert ha megtenném, komolyan megrettennék. Pedig hamarosan el fog jönni az idő, amikor Andrew hazamegy, és azon kívül, hogy magamra zárom az ajtót, meg telefont cserélünk, nem igazán tudok védekezni. Főleg, hogy előbb vagy utóbb ki kell majd mennem.
- Tényleg nem tudom, hogy mit fogok csinálni, ha elmész. - ezzel nem arra utalok, hogy maradjon, mert az sem megoldás. Talán az lenne egyedül optimális, ha visszamennék az intézetbe… Kezdem azt érezni, hogy mégis korai volt az, hogy kiengedtek…

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Sat Jan 28, 2023 11:07 pm

New Life

existing

Terra - Elia - Now

Bíztatóan tekintek rá, mosollyal. Még minden bizonytalan, tág, elképzelhetetlen. Nekem inkább azért, mert tudtam, hogy a családomhoz már nem mehetek vissza többé, ugyanakkor Oliviára és szüleire sem mertem rátelepedni, megvan a maguk élete. És... azért szégyelltem magam, hogy ennyire nem tudom kontroll alatt tartani, a nem is tudom mit.
Érzem a visszakozását, és nem ő tehet róla. Érzem, hogy én döntöttem így, a nagy szerelem ugyan elért, ha az volt, ám sosem kívántam ennél többet. És Eliat nagyon szeretem, mostanra azonban már sejtem, miért alakult így az életem és én magam. Még csak sejtem. Nagyon együttérzek vele, máshogy kaptam visszautasítást, így csak elképzelni sem tudom, milyen lehet ez most a számára.
Ha most kidob, azt is elfogadom.
S talán nem éppen a legjobb most így ételt készíteni, képtelenség lehet ilyenkor odafigyelni, s meg is történik a bal - eset.
Nyugodtan, kapkodás nélkül megyek a kötszerért. Nem nagy vágás, s minden rendben lesz.
- Szívesen.
Válaszából kezdem sejteni, hogy nem biztos, az ujjvágásra szóltak az előbbi szavak. Belegondolva a válaszomra, talán túl durva volt a persze. Meg talán a hamar elmúlik is.
Hagyom megmosni a kezét, annyira nem szükséges, ám ha neki ez most jól esik, akkor hagyom.
Ahogy megvan a kötés, s felkerült rá a védő is, mosollyal nézek rá.
- Meg is van. Szívesen. - mosolygok rá.
Megmosom a kezem, hallom, ahogy csörög a mobilja, így maradok a konyhában.
- Semmig gond. Addig elkészítem a husit. - készülök neki az adagnak.
Amber? Milyen Amber? Még hozzá sem érek a késhez, figyelek. Látom a zavarát, s hogy köszönés nélkül leteszi.
Ránézek a számra.
- Ismerős ez a szám? - tartom felé a mobilját, s ha nemet mond, úgy felveszem.
- Halló, jó estét kívánok. - wow. - Rossz számot hívott, Andrew Holloway telefonját csörgette meg. Ebben nem tudok segíteni. A szám téves. - leteszem, majd  ránézek Eliara.
- Megengedsz rajta egy hívást? - s ha engedi, akkor a neten megkeresem a számot, s hívom a központot.
- Halló. Andrew vagyok, és meg szeretném kérdezni, hogy ez a szám azelőtt kihez tartozott? Nem, nem az enyém, de eléggé zaklatott lett a hívásoktól. Nem, nem telefonos zaklatás. Megnézné, kérem? Nem, nem kívánunk feljelentést tenni, a számot nézze meg kérem, hogy ki volt azelőtt. Értem. Köszönöm. -amint leteszem, újra csörög, kinyomom a hívást.
- Cseréljünk most számot. Benne vagy? Kiveszem a chipet, s belerakom az enyémet, s felteszem a számokat, amik a tiédben vannak. Azokat meg átirányítom hozzám, akik a telefonkönyvben vannak.


Emme

Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Mon Jan 16, 2023 9:54 pm

A new life

- Remélem. - egyáltalán nem hangzik magabiztosan a hangom, de nagyon szeretnék hinni Andrewnak. Néhány pillanat erejéig sikerül is. De tudom, hogy amint elmegy el fog tűnni ez a kellemes érzés. Egyedül fogok maradni az összes kétségemmel, a félelmeimmel és a… igazából mindennel. Andrewn kívül nincs senkim, és ez idekint különösen fájó. Nem tudtam, hogy milyen az igazi magány, hiszen bent azt sosem éreztem. Idekint elég volt hozzá néhány óra, hogy átjárjon, és rögtön félelemmel töltsön el. Persze felhívhatom Andrewt, a szociális munkást, vagy akár valamelyik szomszédhoz is bekopoghatok. De végső soron egyedül vagyok, és nem várhatom el senkitől, hogy megoldja a problémáimat. Főleg, amíg nem is tudom, hogy mik azok.
Ezért is visszakozom, amikor a közeledésem felé viszonzatlan marad. Hiba volt, ezt igazából már előtte is tudtam, de nem tudtam, vagy nem akartam parancsolni magamnak. Hiányt érzek, azt, hogy valami talán bennem sincs meg, aminek ott kéne lennie valahol, elbújva a személyiségem rejtekében. De nekem szerintem az sincs. Egy üres lapnak érzem magam, amire bárki firkálhat bármit. Még csak tiltakozni sem fogok. Pedig kéne, mert ez az enyém, csak nekem lenne jogom hozzá, hogy formáljam. Egyedül viszont nem megy, mert azt sem tudom, hogy milyen motívumok közül választhatok.
Andrew viszont nem fog ebbe beleszólni, legalábbis nem úgy, ahogy én gondoltam. Talán nem is baj. Most legalább tudom, hogyan viszonyuljak hozzá. Hogy ezzel elégedett vagyok-e vagy sem, nem tudom, és igazából már nem is számít. Tiszteletben tartom, hogy ő itt húzta meg a határt kettőnk között.
- Rendben. - el is mélyednék a zöldségpucolásban, de természetesen ez sem sikerül. Ha nem lennék ennyire zavarban, talán már a torkomat is fojtogatná a sírás, de így csak a kezemre tudok meredni, kifejezéstelen arccal.
- Köszönöm. - még mindig csak állok tétován, amennyire lehet, gondolatok nélkül. Inkább ne legyen semmi bennem, mint hogy visszatérjen a félelem. Ezért igyekszem csak azt tudatosítani magamban, hogy ez tényleg csak egy apró sérülés. És ha nem szeretnék éppen zöldséget pucolni, nem is lenne jelentősége.
- Értem. - szerintem félreértett, de nem teszem szóvá. Tényleg nem tudom, hogy mit mondhatnék. Szeretném onnan folytatni, ahol abbahagytuk, de még nem megy. Inkább a mozdulataimra figyelek Andrew helyett.
- Én is. - én is megmosom a kezem, ha csak nem szakít félbe és fújja előbb a fertőtlenítőt. Tényleg csíp, ezért fel is szisszenek de az ujjamat pontosan úgy tartom, ahogy mutatta.
- Oké. - nem tudom, hogy pontosan mire gondol, de végül megértem. Egyébként is hagyom, hogy segítsen, csak a pillantását kerülöm még mindig. Idővel viszont rá kell néznem, mert még én is érzem, hogy ez kezd egyre kínosabb lenni. A barátok nem állnak kukán a konyha közepén, sérülés ide vagy oda.
- Köszönöm. - mondom amikor már további hámozásra is alkalmas a kezem. Egy ideig azért nézegetem, meg ismerkedem az érzéssel, de vissza fordulok a zöldségek felé. Aztán már fordulnék Andrew felé egy nem annyira őszinte mosollyal, de… hirtelen rezzenek össze, amikor hallom csörögni a telefonomat.
- Egy pillanat. - nem tudom, hogy ki hívhat ilyen későn, Andrew is csak most találkozott először a telefonszámommal. Csak a szociális munkás tudja. Ezért kissé félve megyek a készülék felé, mert ha ő hív, akkor nagy baj van… De nem az ő számát látom a kijelzőn, hanem egy ismeretlen számot.
- Halló? - veszem fel óvatosan a telefont, de a hívó fél azt hiszem minden csak nem finomkodó. Valami Ambert emleget aztán hallom, hogy egy hatalmasat sóhajt. Vagy… Öhm…
- Nem Amber vagyok. - egyre biztosabb, hogy ez nem sóhaj, inkább nyögés, és elég sok illetlen szót mond. Érzem, hogy az arcom pirulni kezd, és inkább megszakítom a hívást. Aztán Andrew felé fordulok.
- Biztos, hogy nem engem keresett. Most mit csináljak? - újra csöng a telefon, de nem akarom felvenni. Nem tetszett az, amit hallottam. A szobatársam adott ki ilyen hangot, amikor… Nem akarom felvenni a telefont…

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Mon Jan 16, 2023 7:53 pm

New Life

existing

Terra - @Elia Sosemond - Now

Ránézek, majd megrázom a fejem, s pakolom tovább a holmikat.
- Nem hiszem. Minden menni fog, és minden rendben lesz. - nem éreztem magam sosem tökéletesnek, és a vansapka-nincssapka okán megtanultam, hogy bármit teszek, akkor sem jó. Így megtanultam úgy végezni a dolgokat, és az életemet végül, ahogy nekem jó. Úgysem fog nekik tetszeni, akkor legalább nekem igen.
S megértem, mit szeretne, s azt is vélem, nem igazán kapcsolódik hozzá érzés. Márpedig ha a legelső, akkor annak úgy kell lennie, hogy érezzünk is igazán szerelmet a másik iránt.
Nem vágytam testi érintésre ilyen értelemben. Úgy érzem, sosem. Másféle értelemben nagyon is. Szeretek megérinteni dolgokat, érzékelni, ám más értelemben nem. Voltam már szerelmes, fülig, megtapasztaltam azt is, ám azzal más is jár, és azt sosem kívántam, így csak távolról éltem át mindezt, a szerelem érzése megvolt, ami csodálatos, de mégsem éreztem teljesnek. S nem a testi részének hiánya okán.
S látom a zavart is rajta utána, ám máshogy is tudok mellette lenni, s bátorítani. Ha mégsem kívánja, úgy legfeljebb elküld. Meg fogom érteni.
- A zöldség elég lesz bőven. Addig megleszek a husival. - találok egy húsvágó bárdot, az tökéletes. Nem vagyok egy nagyon jó benne, de ennek most megfelel. Kathy néni befogott időnként, én meg lelkesen főzicskéztem vele, bepótolva azt a boldog emléket, hogy anyámmal vagy nagyanyámmal szorgoskodok a konyhában. Még akkor is, ha az nem fiús. Nem érdekelt.
- Ezért ne kérj bocsánatot. - még nem nyúltam a húshoz, az elsősegély-csomag a fürdőszobákban szokott lenni.
- Mindjárt hozok kötszert.
Amíg a kezét mossa, addig én is megmosom, igaz, majd meg kell még egyszer, mert megfogtam a dobozt.
A tiszta pultrészre teszem az egyik égő közelébe a dobozt.
- Persze. Hamar elmúlik. - felnyitom a dobozt, de ahogy mutatja az ujját, erre egy tapasz is elég lesz.
- Megmosom a kezem. - a csap alatt alaposan megmosom a kezem, s kiveszek egy tapaszt, amin elegendő kötszer van, előtte kiveszek egy sprayt.
- Fertőtlenítő, és hámosít is. Picit csípni fog. - s ráfújok ott, ahol megvágta. - Az ujjadat tartsd fel, így. - mutatom neki, hogy a vérzés se induljon neki, és a spray is hasson.
- Mindjárt teszünk rá majd még egy vízvédő bucit, és akkor hámozhatsz tovább, megmutatok egy másik módit. - de az is lehet, hogy egyedül akar mégis maradni, megadom neki a lehetőséget és megértem majd.
Ráteszem a tapaszt az ujjára, majd kiveszek egy ujjvédő gumit, ami megvédi attól, elég alaposan, hogy vizes legyen.
- Ezt majd utána levesszük, hogy érje levegő a tapaszt is. Gyorsabban gyógyul. - ha valaki tudja, hogyan lássa el magát rendesen kisebb sérülésekkel, az én vagyok.

Emme

Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Sat Jan 07, 2023 8:07 pm

A new life

Már a jelenléte is megnyugtató hatással volt rám, de a szavai sokat segítenek. Ahogy ki mondja, hogy igen, meg lehet oldalni a gondokat, néhány pillanat erejéig el is hiszem. A kétség csak azért kúszik vissza, mert én még azt sem tudom pontosan, hogy mi a gond. Csak azt érzem, hogy nem tartozom ebbe a világba, és hogy ez nem amiatt van, mert nem emlékszem a múltamra. Valami más, amit nem tudok megmagyarázni, de még csak tetten érni a lelkemben sem. Csak van és… remélem, hogy egyszer már nem fogom ezt érezni.
Andrew pedig biztosan segíteni fog, csak azt nem tudom, hogy miként, illetve, hogy ez helyes-e. Nem várhatom el tőle, hogy a kezébe vegye az életem, még akkor sem, ha a segítsége nélkül esetleg nem boldogulnék. Nem az ő felelőssége, és nem akarom, hogy azt érezze tartozik nekem, amiért én is próbáltam segíteni neki, amikor bent volt. Nem tartozik nekem semmivel. Azért tettem, amit tettem, mert nekem is jól esik a társaságában lenni. Viszont ahogy ezt kimondom, mintha… meglepődne rajta? Azt hiszem… bár nem vagyok biztos benne, mert számomra ez természetes, és azt hittem a számára is egyértelmű. Nagyon megválogattam már bent is, hogy kivel tartottam fenn kapcsolatot, itt kint pedig… még inkább meg fogom. De Andrew köztük lesz, ebben biztos vagyok.
- Azért csak óvatosan számolj rám segítség ügyben, mert lehet, hogy többet fogok ártani, mint használok. - csak a főzésre mondom, de néhány pillanattal később, azért gondolkozni kezdek. Biztos, hogy csak arra mondom? Valójában nem, hiszen jelenleg semmi sem biztos az életemben. Még az érzéseim sem, hiszen nem értem őket. Andrew fontos nekem ez kétségtelen, de számomra az ilyen annyira ismeretlen, hogy nem tudom mit kéne kezdeni vele. A fejemben visszhangzik, hogy kellenek a szociális kapcsolatok, a barátságok, a szerelmek… de aki soha nem érzett semmi ilyet, az honnan tudhatná, hogy ez az? Nem tudom, de érteni akarom. Még akkor is, ha ezzel mindent elronthatok.
Ezért közeledem Andrewhoz, még akkor is, amikor látom, hogy ez furcsa a számára, és egyáltalán nem viszonozza a gesztust. Önző vagyok, tudom, de ezt akkor is meg akarom tapasztalni. Viszont ahelyett, hogy végül megtudnám csókolni, egy puszit kapok az ajkaimra. Először nagyon meglepődöm, hiszen ez majdnem az volt, és akkor érezni is kéne valamit. De nem érzek. Egyedül zavart, még annak ellenére is, hogy Andrew bíztatni próbál. Csak nem arra, amire én számítottam. Emiatt csak zavartan lépek hátra egy lépésnyit, és még a tekintetemet is lesütöm.
- Igen. Az. - tudom, hogy nagyon nem kéne, most azt mutatni, hogy most még jobban összezavart, de sajnos nem tudok ellene tenni. Képtelen vagyok mosolyogni, vagy egy ideig, akár ránézni is. Egy valami ugyanis biztossá vált. Ha én érzek is Andrew iránt többet a baráti szeretetnél, ő biztosan nem. Innentől kezdve pedig nem is érdemes azt a választ keresnem, hogy bennem mi van. Talán semmi. Vagy, ha nem, akkor azzá kell tenni. Elrakni szépen valahova és lapozni. Folytatni onnan, ahol abbahagytuk. Csak ez nem fog menni nekem egyik pillanatról a másikra.
- Kell még valami a zöldségeken kívül? - oh… valójában még mindig csak forgatom a zöldséget a kezeimben, és nem is kezdtem el hámozni… De majd most. Serényen nekiállok, és észre sem veszem, hogy csak kicsit ugyan, de az egyik ujjamon végig húztam a hámozót. Semmi vészes, még a vér sem serken ki igazán, de ez így akkor sem jó. Ezért leteszem, ami a kezemben van, és a mosogatóhoz megyek, hogy leöblítsem az ujjam.
- Bocsánat. Van nálad esetleg ragtapasz? - tényleg nincs baj, de ha segíteni akarok, akkor azért le kéne ragasztani ezt a ‘horzsolást’. Persze lehet, hogy nekem is van. Így ha azt válaszolja, hogy nincs mindenképp keresni kezdek én is a konyhaszekrényben. Vagy nem tudom hol, mert ötletem sincs rá, hogy hol szokták tartani az ilyesmit. Illetve most először azóta, hogy megpróbáltam megcsókolni, de ő kitért, Andrewra nézek. Kimondom azt, ami a legerősebben kavarog bennem.
- Jobb lesz majd egyszer? - nem mondom, hogy mi hiszen tulajdonképpen mindenre értem. Az érzésekre, a történésekre, az egész életemre. Ami nem tudom, hogy hova tart éppen.

Andrew & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Fri Jan 06, 2023 9:27 pm

New Life

existing

Terra - Elia - Now

Szélesen elmosolyodok.
- Igen.
A terraiak elkezdték ugyan felismerni, miként lehetne segíteni magukon, azonban elfelejtik, hogy valóban annyira bezárkóznak lélekben, hogy mondani kell, ki kell mondani, mi van bent, hogy mások is láthassák. Saját magamon tapasztaltam ezt meg, és úgy is, hogy sokszor és rengetegen mondták ezeket nekem, mégsem hittem el egyhamar. Ezzel megtapasztaltam azt, miért is olyan nehéz kitörni ebből. A szabad akarat csodálatos dolog. De ha hozzá más is társul, akkor éppen hogy a mélybe taszít. S ez is tapasztalás, számomra nagyon érdekes volt megélni mindezt. És nagyon fájdalmas is. Éppen ezért szeretnék itt lenni, Elia mellett, hogy neki legyen kapaszkodó.
Nem reagál szavaimra, ám nem bánkódom. Tisztában vagyok azzal, hogy ezt sokáig szükséges emészteni, és akkor még ott van a megtapasztalása is. Mert valóban meglépni nehéz. Így voltam azzal is, amikor meghoztam a döntést, hogy kilépek a családom életéből, hiszen sosem tartottak odavalónak. S az is nehéz volt, amikor először rúgtak ki, hiszen bennem volt a félelem, hogy miből élek meg? És eljutottam odáig, hogy már nem bánom, így történt. Akkor nem az lennék most, aki (oké, azért az Urieles részt most veszi be a gyomrom).
- Szívesen. - átérzem, mennyire nehéz tud lenni. S ezt mindenki maga dönti el.
Figyelem a mozdulatot, s sejtem, mi lehet benne. Mintha magamat látnám, már csak a gondolataim hiányoznak belőle. Mellőle.
- Ennek örülök! - felvidult mosollyal tekintek rá, s hamar megilletődéssé alakul. Azt hiszem, tényleg elég sokáig voltam másként magam felől, ugyanakkor mindent kincsként kezelek, ami pozitív. Visszamosolygok rá.
Érzem, ahogy kicsit enged, s tudom, nem könnyű. Hullámvasút az egész, hamar vissza lehet omlani a mélybe. Igazából én a semmibe, csak lebegtem, a világ meg csak létezett körülöttem, fogalmam sem volt igazán róla.
- Szuper! - keresek hámozót.
Ammm, nem igazán erre gondoltam, ám hagyom, hogy a saját tempójában szedje össze magát. Akkor most még a hámozó. Át is nyújtom neki, s figyelem, miként kezd neki.
Aztán megáll, mielőtt még nekikezdene. Érzek benne valami változást, így csak csendben figyelem, mit csinál, de még mindig nem szólalok meg. Látom, ahogy közelebb lép, s érdeklődéssel tekintek rá még mindig. Amikor már hajol, akkor rájövök, hogy mire készül, s másodpercek alatt cikáznak át lehetőségek a fejemben, aztán csak az ösztöneimre hagyatkozom. Kap egy cuppanós puszit ajkaira, csücsörítéssel.
- Bátorításnak. A hámozó jó barát. - ha most nem szakad rám az ég, akkor sosem.

Emme

Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Elia Sosemond Wed Dec 28, 2022 11:08 pm

Sokáig hallgattam. Talán Andrew ezt vehette észre, és ezért magyarázta el, hogyan értette. Megkönnyebbülök, mert így nem nekem kell tovább keresni a választ. Nagyon elkalandoztam már így is…
- Igazad van. Most is megoldottuk. - jelen helyzetben ez azt jelentette, hogy át kellett jönnie hozzám, hogy megnyugodjak. Illetve így tényleg értem. Ha baj lesz számíthatok rá. És ő is rám, ez egészen biztos.
További szavai viszont ismét elgondolkodtatnak. Pont azt fogom bánni, amit nem tettem meg? Talán igaza van. Persze most még nem tudom, hogy mit akarok, de lehet, hogy csak akkor leszek ezzel tisztában, ha próbálkozom. Ha nem mérlegelem minden egyes döntésemet művi gonddal, csak lépek egyet. Aztán vagy elesek, vagy nem. Igazából ez egyszerűnek tűnik, de félelmetes is. Mi van, ha tényleg elesem? Azért az fájni fog és nem tudom, hogy lesz-e más, ami majd kárpótol érte.
Gondolataimnak viszont nem tudok gesztust, és hangot adni. Ismét hallgatásba burkolózom, és Andrewnak csak egy valamit mondok.
- Köszönöm. Gondolkodni fogok ezen. Amint rájövök,hogy milyen lépést akarok megtenni. - biztos vagyok benne, hogy ezzel már nekem egyedül kell boldogulnom. Vagy mégsem? Talán ez is egy olyan probléma, amit akár együtt is megoldhatunk? Aaaa… érzem, hogy ez most így sok lesz. Az egyik kezemet a homlokomhoz is emelem, és megdörzsölöm, mintha fájna, és ez a mozdulat bármit is segíthetne. Ugyanis még csak most engedtek ki, és nem várhatom el magamtól, hogy minden kérdésemre most azonnal választ találjak. Azt pedig pláne nem, hogy feltegyem azokat a kérdéseket, amik még nem is léteznek.
- Veled is jó lenni. - ebben legalább biztos vagyok, és egy félénk mosoly is jelzi, hogy komolyan gondolom a szavaim. És mondok még valamit, ami a számomra egyértelmű, de ahogy elnézem Andrewt, neki talán nem? Az a halk “köszönöm” nagyon őszintének tűnik, és egy kicsit meg is illetődöm, ahogy kimondja.
-  Szívesen. - ezúttal megpróbálok biztatóan rámosolyogni, de nem vagyok benne biztos, hogy sikerül. Nagyon rossz vagyok az ilyesmiben, mert már megszoktam, hogy mindig én vagyok az, akire oda kell figyelni, és akit támogatni kell. Nem akarom, hogy ez mindig így maradjon. Segíteni szeretnék majd másokon, ráadásul Andrew fontos is nekem. Most értettem meg igazán, hogy mennyire…
- Szerintem biztos van. - az én hangulatom is könnyedebbé válik, ahogy megpróbálja oldani a helyzetet. Nagyon értékelem, hogy ezt teszi. Még mindig túl sok minden kavarog a fejemben, pedig szeretném legalább egy részét elengedni. Annyival egyszerűbb lenne…
- Szívesen segítek. - bár talán csak hátráltatni fogom, de megpróbálom. Például amikor látom, hogy milyen zöldségekre lesz szükség, már neki is állok kést keresni. Hogy aztán egy ideig álldogálva magamban észrevegyem, hogy van külön hámozó is. Azzal biztos egyszerűbb. Bár ilyet, ha jól emlékszem én még nem használtam, csak láttam. Azért a kés is egy olyan dolog volt, amit ki kellett ‘érdemelni’. Valahol nem bánom, mert az első alkalommal kis híján levágtam az ujjamat.
Most viszont még nem ez foglalkoztat, hanem valami más. Egy érzés, egy tapasztalat, amit még nem tudtam hová tenni magamban. És talán most nem is foglalkoznék vele, ha nem mondja azt, hogy azt fogom megbánni, amit nem tettem meg. Emiatt ezen kérdéskör foglalkoztat, de közben figyelek arra is amit magyaráz. Az arcomon pedig szinte biztos azt látja, hogy veszettül pörögnek a fogaskerekek a fejemben. Végül idővel ugyan, de megérintem a kezét, mert tudni akarom, hogy mit érzek közben. Még mindig csak azt, hogy jó. Nagyon jó…
- Persze. - veszem el végül a kezemet az övéről, és nyúlok a hámozóért. Mert biztosan arra mondta, hogy próbáljam ki, és nem a kezére… Ugyanakkor viszont nem is tért ki az érintésem elől, így mielőtt pucolni kezdeném a zöldséget a hámozóval, megállok egy pillanatra. Vagy kettőre. Igazából nem számolom. Csak Andrewt figyelem, és azt, ami bennem kavarog. Nem értem… Még mindig nem értem, pedig ezt nagyon akarom. Ez alapjaiban határozza meg a viszonyomat Andrewval, illetve azt, hogy mit gondolok róla. Azt hittem, ha megérintem, választ kapok, de sajnos nem. Valami több kell. Egy határozottabb lépés, még akkor is, ha el fogok esni. Mert nem tudom, hogy mit akarok. De soha nem is fogom megtudni, ha még meg sem próbálom. 
Ezért leteszem végül a hámozót a pultra, és közelebb lépek Andrewhoz. Még néhány pillanatig csak nézem, de aztán minden nemű észszerűségre sarkalló gondolatot kikapcsolok és… megcsókolom. Ha eltol magától, akkor azonnal visszakozom, de ha nem… Fogalmam sincs, hogy mi van akkor.
Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Andrew West Wed Dec 28, 2022 9:13 pm

New Life

existing

Terra - Elia - Now

Érzem, hogy megakad, bíztatóan mosolygok rá.
- Valóban nem kell egyedül tenned. Ha gond van, megoldhatjuk ketten is. - a legnagyobb fájdalmam egy ideig talán éppen ez volt. Olyan dolgokban kellett gyerekként döntést hoznom, ami egyértelműen a szülők feladata. Csak ha nekik nem létezem, akkor a gondjaim sem...
Talán éppen ezért örülök mindig, ha valaki megosztja velem a gondjait, mert ha nem is tudom megoldani, éreztetni azt tudom, hogy ott vagyok neki, meghallgatom. S általában a megoldás is megérkezik.
- Bármikor. - bólintok.
Elgondolkodom a kérdésén. Sok mindenkivel beszélgetek mostanában, idősekkel is, akik már sokat láttak az életből.
- Beszélgettem jó pár időssel. És amit megbántak, az sokszor az volt, hogy nem tettek meg valamit. Hogy tipródtak rajta, hogy mi lesz ha nem sikerül? Vagy, hogy úgysem sikerül. És tudod mit mondtak? - nézek rá. - Rájöttek, hogy nem az számít, sikerül-e. Hanem az, hogy meglépi. Hogy megteszi. Ha nem jön össze, akkor nem jön össze. De ha ki sem próbálja, akkor elesik a lehetőségtől, hogy tudja, képes-e rá.
Figyelem. Ő nem ugyanazt az üres szabadságot kapta vissza, amiben én éltem azelőtt, hogy bekerültem. Vagyis üres nagyon nem volt, mert Olivia és családja, Anubis, ha ők nincsenek, meg sem érem azt, hogy bevigyenek, s azt, hogy utána ez a tudat tartson eszemnél, hogy  nem mehet el. Hogy ők várnak rám. S aztán az, hogy Elia kijuthasson onnan. Elia viszont nem tudja milyen volt előtte, fogalma sincs igazán, mi lehet itt kint, hiába készítették fel rá.
- Tényleg. - bólintok. S nem mondok ennél többet, mert ebben benne van minden érzésem. Hogy kerestem bent a társaságát, s akárhányszor az volt, kikerülhet, amikor már kint voltam, tervezgettem, miket tudnék neki megmutatni, segíteni.
- Köszönöm. - nagyon is jól esnek a szavai, a hangom halk és meghatódott egyben. Kevesen bíznak bennem, így ezt nagy kincsként vettem most át.
Mosollyal nézek rá. Nem szerettem bent lenni, nem volt igazán privát terem, s nem szerettem, hogy míg ők akkor jöttek be hozzám, amikor akartak, ez fordítva nem igazán volt érvényes, és a kiszolgáltatottság érzése, hogy nem rendelkezhetem saját magam felett, elvette a maradék önbizalmamat, s magamba vetett hitemet.
- Rendben. Majd ugrálok a füstjelző előtt, ha van tálca. - hogy meg ne szólaljon éjnek idején. S látni, hogy ezzel viccelődöm, a mosoly ott van a szám szélén.
Sok minden végigfut bennem válaszára. Még nem tud dönteni, s hárítja is másra, jelen esetben rám. Ugyanakkor én is ilyen voltam, amikor kikerültem. Ha akkor megkérdezték volna ugyanezt, a bamba nézésnél több nem ment volna. Kathy anyu levese. Abban szív és az otthon melege benne van, egy leves mindig mindent jobbá tesz. Igaz, én nem Kathy anyu vagyok, így ezzel azért lesznek gondok. De talán kevesebb, mint egy odakozmált sütivel.
- Leves. Azt nem tudom odaégetni. - mosolygok rá. - Ha segítesz pucolni zöldséget és kavargatni, az tökéletes. - a kés ugyan nem az én kezembe való, de arra is van megoldás, biztosan.
Kiveszem a hűtőből, ami kell, és a kamrarészből, s megmutatom, hogyan tud a szuper hámozókkal hámozni, ujjvágás nélkül. S tudom, érzem, ahogy energiát adok át neki, úgyhogy majd lemondom a holnapi munkanapot. Erre nagyon szüksége van most Elianak. Éppen magyarázás közben érint meg, ránézek, felé nyújtva a hámozót, ám a kezemet, amit megérintett, ott hagyom, hogy ha szeretné, akkor belekapszkodhasson.
- Kipróbálod? Érdekes érzés.

Emme

Andrew West
Andrew West

Origin : Mennyek
Skills : Csodatétel, Elemek
Profession : Leader of Seraphims
Play by : Diego Boneta

https://elementals.hungarianforum.com/t18-andrew-west#28

Back to top Go down

A new life - Andrew & Elia Empty Re: A new life - Andrew & Elia

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum