Log in

I forgot my password

Latest topics
Just Ridin'...

Ryder Reminghton Yesterday at 9:51 pm

Hello... (wink-wink)

Dario Carter Tue May 07, 2024 9:58 pm

Just.... flush it ...

Rynal McKenzie Mon May 06, 2024 8:29 pm

Not a convenient circumstance

Dhywall Arryn Thu May 02, 2024 8:37 pm

Some beatiful News

Jykall Hamish Wed May 01, 2024 8:36 pm

Go Round

Cyrus Atticus Wed May 01, 2024 8:31 pm

Couch Potato

Dylan Leclaire Tue Apr 30, 2024 8:39 pm

Relation... SHIP

Nikolaj Hedwigson Mon Apr 29, 2024 8:35 pm

Big Change

Madison Romano Mon Apr 29, 2024 8:30 pm

But I can't help falling...

Hailey Reed Thu Apr 25, 2024 8:28 pm

Dobókocka

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 8:00 pm

New Home?

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 7:52 pm

Square no. 1

Zora Lavigne Sun Apr 21, 2024 10:05 pm

Bring back... HER

Dariel Deveroux Sun Apr 21, 2024 8:41 pm

Lucid Dreaming?

Dylan Leclaire Thu Apr 18, 2024 9:00 pm

Holding Space

Adrian Archard Wed Apr 17, 2024 8:48 pm

Not Again

Naarn Ronal Tue Apr 16, 2024 10:01 pm

(Not Under) The Bridge

Zora Lavigne Thu Apr 11, 2024 10:03 pm

Passing...

Regulus Zion Thu Apr 11, 2024 8:44 pm

The age of Aquarius

Sebastian Scorse Tue Apr 09, 2024 8:37 pm

Riding Off Into the Sunset

Kylie Youkou Sat Apr 06, 2024 10:00 pm

Feather Party

Shyrrak Dav Fri Apr 05, 2024 9:06 pm

Yes... or Yes?

Naarn Ronal Tue Apr 02, 2024 9:53 pm

Your time is up!

Kyran Shemar Tue Apr 02, 2024 7:53 pm

It's time

Zora Lavigne Tue Apr 02, 2024 7:52 pm

Just a perfect day

Enzo Conti Tue Apr 02, 2024 7:49 pm

Just a little... bump?

Rose Jackson Sun Mar 31, 2024 11:25 pm

Clouds and Smoke (and Mirror?)

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:56 pm

Pow(d)er and Girls

Linus Higgins Sun Mar 31, 2024 9:44 pm

Cats and Water? Not the best...

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:26 pm

Boots on the G...! Noooo... high heelsss!!!!

Lena Ylton Sat Mar 30, 2024 9:29 pm

Lesson (minus) One

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 10:27 pm

Nice Try

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 9:56 pm

Dreams Come True

Edmund Fahey Tue Mar 26, 2024 10:30 pm

Last Chance

Hailey Reed Tue Mar 26, 2024 7:54 pm

Arrivals

Rose Jackson Mon Mar 25, 2024 11:04 pm

Dress Coded

Rancar Colt Mon Mar 25, 2024 10:03 pm

Run Boy Run

Joaquin Pascal Sun Mar 24, 2024 10:48 pm

Meetings are not my favorite

Scott Lavigne Sun Mar 24, 2024 9:27 pm

Ace high

Gaspard Michoel Sat Mar 23, 2024 10:45 pm

Only one tiny thing is missing...

Chris Johanson Sat Mar 23, 2024 10:02 pm

The Plan

Trohan Colt Fri Mar 22, 2024 10:35 pm

One drop one Time

Erys Colt Tue Mar 19, 2024 8:14 pm

Nothing as it is

Hailey Reed Sat Mar 16, 2024 9:18 pm

Tracking

Denise Daal Sat Mar 16, 2024 8:55 pm

Looking in the mirror.. almost

Devon Deveroux Thu Mar 14, 2024 9:21 pm

How Do I Say Goodbye

Queil Gryth Fri Mar 01, 2024 9:47 pm

Wrong number...

Jamil Howell Tue Feb 27, 2024 10:02 pm

A new master

Shokan Thram Mon Feb 26, 2024 7:45 pm

Beginning and Ending

Sekani Onis Fri Feb 23, 2024 9:30 pm

The first time...

Olivia West Sat Jan 27, 2024 12:37 am

Constellation Map

Galactic Center Thu Jan 18, 2024 9:34 pm

Mystery School

Galactic Center Mon Dec 25, 2023 9:30 pm

Rang - Founders/Alapítók

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 10:41 pm

Dimenziólény - Angyal

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:09 pm

Dimenziólény - Blueprinters

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:05 pm

Whatever it takes?

Thomas Wilfey Mon Dec 11, 2023 8:20 pm

Karma is a Bit...

Layla Clark Sat Dec 09, 2023 10:09 pm

Bolita Bár - Jaxon & Eric

Eric Castor Tue Dec 05, 2023 8:41 pm

What have we done...

Mara Rover Fri Dec 01, 2023 8:24 pm

Surprise in a book

Kenneth Mezyon Thu Nov 30, 2023 8:03 pm

A heartwarming meeting

Devon Deveroux Mon Nov 27, 2023 11:14 pm

Leírás - A.I.

Galactic Center Sat Nov 25, 2023 9:58 pm

Beloved kids

Alana Sanders Fri Nov 24, 2023 9:21 pm

Youngsters

Aylmer Oshek Tue Nov 21, 2023 9:07 pm

I am sorry...

Noah Black Thu Nov 16, 2023 7:55 pm

When the awan is ready...

Dario Carter Wed Nov 15, 2023 6:17 pm

Layla Clark

Layla Clark Mon Nov 06, 2023 7:54 pm

A dessert... for you

Aylmer Oshek Sun Nov 05, 2023 11:01 pm

Hello?

Dariel Deveroux Sat Oct 28, 2023 9:24 pm

Jydai Rend

Galactic Center Mon Oct 23, 2023 7:58 pm

Family at first

Linus Higgins Thu Oct 19, 2023 9:32 pm

Volta

Great Attractor Thu Oct 19, 2023 9:06 pm

The next chapter

Liam Hanson Tue Oct 10, 2023 9:27 pm

On stage One

Linus Higgins Tue Oct 10, 2023 9:02 pm

Dad?

Noah Black Mon Oct 09, 2023 10:27 pm

Route 66

Ayda Rygel Mon Oct 09, 2023 10:11 pm

Not just a sword

Shokan Thram Mon Oct 09, 2023 8:54 pm

Knight's tale

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 10:17 pm

Parent trap

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 9:22 pm

D. is all around you

Carlos D. Force Sun Oct 08, 2023 8:42 pm

Fresh Blood

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 8:18 pm

I found Him!

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 8:01 pm

Oops, I did it again...

Shokan Thram Sun Oct 08, 2023 12:14 am

Master to Master

Carlos D. Force Sat Oct 07, 2023 9:26 pm

Finding harmony

Somayeh Nazyr Fri Oct 06, 2023 9:27 pm

Some Support

Ezume Sato Thu Oct 05, 2023 10:41 pm

Something FAMILY-ish

Jezabel Mendez Thu Oct 05, 2023 12:18 am

R2 - nem 3CPO

Rose Jackson Wed Oct 04, 2023 11:11 pm

Evening Party with a LittleBig Surprise

Zora Lavigne Wed Oct 04, 2023 12:01 am

Makkaláma

Anahera Pass Tue Oct 03, 2023 8:29 pm

To be or Not to Be

Zaphina Steal Sun Oct 01, 2023 10:35 pm

Transition

Sekani Onis Sun Oct 01, 2023 8:01 pm

Grandkids & other Disasters

Nyra Lamar Sun Oct 01, 2023 12:32 am

The future is bright

Olivia West Sat Sep 30, 2023 11:02 pm

What a ... news

Rose Jackson Sat Sep 30, 2023 9:24 pm

New cha(i)nce

Jezabel Mendez Fri Sep 29, 2023 11:30 pm

France in the '50s

Devon Deveroux Fri Sep 29, 2023 10:33 pm


The last and the first day

2 posters

Go down

The last and the first day Empty Re: The last and the first day

Post  Elia Sosemond Wed Sep 27, 2023 10:15 pm

The last and the first day

Először nem értem, hogy miért nevet, és meg is ijedek, hogy valami rosszat mondtam. Aztán rájövök. Csak a feszültségemet akarja enyhíteni. Ezért végül el is mosolyodom.
- Tényleg nem volt ráírva a nevem. - a kezét látván nem tudom megállni, kuncogni kezdek. Jól esik, még akkor is, ha a rekeszizmom nem feltétlenül örül neki. Én igen, és annak is, hogy már nem vagyok ott azon a szörnyű helyen. Itt sokkal jobb…
- Oh… értem. - önkéntelenül szélesedik a mosolyom és… azt hiszem el is pirulok kicsit. Legalábbis az arcom forróbb lesz. Annak pedig nagyon örülök, hogy nem értette félre, amit mondtam. Már tapasztaltam néhány alkalommal, hogy a férfiak… igen gyakran az ösztöneik által vezéreltek, és nem törődnek a másikkal. Ő igen… figyelmes, és mintha tudná, hogy mit kell hallanom ahhoz, hogy megnyugodjak. Vagyis, ha rossz szándéka van, akkor… nem, az teljesen kizárt…
- Szerintem nem fogsz csalódni. - ha érdeklik a szép fák és növények, akkor tetszeni fog neki a park. Jártam már egy másikban is, de az nem annyira… otthonos, mint az, ami a lakásom közelében van. Ha biztonságosabb lenne a környék, szívesen kimennék éjszaka is oda. Onnan látni a csillagokat…
- Áh. Akkor kerted is van? - kérdezem meg végül ezt, mert ahogy érzem, nem szeretné elmondani, hogy hol lakik. Elfogadom. Én is azért javasoltam inkább a parkot, mert nem biztonságos megadni egy idegennek a címünket. Legalábbis először ezért javasoltam… Most már… csak szívesen beszélgetnék még vele egy kicsit. Sokkal jobb kedvem van azóta, mióta találkoztunk, pedig… mélyről indultam.
- Hmm… nem baj ha megpróbálom én is még egyszer? - figyeltem, hogy miként kötötte be a biztonsági övemet, és remélem így már nekem is menni fog. De ahogy próbálom kioldani, megint elakadok. Pedig a gombot nyomom.
- Ahh… mindegy. Majd legközelebb. Azért köszönöm. - végül beülök rendesen, és nem foglalkozom azzal, hogy nem sikerült még a kikötés sem. Remélhetőleg majd segít, ha odaérünk a parkba. Ellenkező esetben… az autója tartozéka maradok egy ideig. Annak meg gondolom azért nem örülne.
- Nem. Még sosem hagytam el Los Angelest. Vagyis… nem tudok róla, hogy elhagytam volna… - nem tudom melyik hangzik furábban. Az, hogy még sosem voltam a városon kívül, (pedig nem vagyok már gyerek…), vagy az, hogy azt sem tudom merre jártam. Úgy vélem az utóbbi, így inkább megmagyarázom. Mert bármennyire is szégyellem, hogy nem emlékszem semmire a baleset előttről, szeretek nyílt lenni. És ha emiatt inkább lemondja a park látogatást, az jobb, ha most derül ki.
- Volt egy balesetem. Túléltem egy robbanást. De nem emlékszem semmire, ami azelőtt történt. - a sérüléseimet tekintve az is csoda, hogy még élek. Így az a legkevesebb, hogy nem emlékszem rá, hogy ki tanította meg nekem az ábc-t. Legalább emlékszem rá. A készségeimet szerencsére nem veszítettem el… teljesen. Az viszont bánt, hogy nem tudok róla, volt-e családom, vagy,  hogy keresnek-e egyáltalán. Az pedig még jobban, hogy nagyon úgy tűnik, a múltamból senkinek sem vagyok elég fontos ahhoz, hogy megkeressen…
- Én már megkóstoltam. És szerintem nagyon finom. - széles mosoly terül szét az arcomon, mert örülök neki, hogy van kedve hozzá. Az viszont összezavar egy kicsit, hogy megkérdezi van-e hozzá valami.
- Öhm… nem tudom mire gondolsz. Én vattacukrot szoktam még venni a perec mellé, de csak ritkán van kint az árus bácsi. Már idős, és a fia csak ritkán segít neki. - amikor még nem volt munkám sokat voltam a parkban, és találkoztam vele, illetve velük. Nagyon kedves, igazi úriember, és jól elbeszélgettünk, amikor ott voltam. De egy ideje már nem láttam. Remélem nem történt vele semmi baj…
- Megnézhetjük, hogy most itt van-e. Talán a délelőtt miatt szerencsések leszünk. - ha más nem, legalább ezért jó, hogy nem várták meg a műszakom végét a kirúgással. És persze azért, mert akkor nem találkoztam volna Eliellel…
Ha megállunk, újra megpróbálom kikötni a biztonsági övet. Most elsőre sikerül. Meg is jelenik egy széles mosoly az arcomon, mert így már… készen állok a sétára, és a perecezésre (és nem a perecelésre…).

Gabriel & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

The last and the first day Empty Re: The last and the first day

Post  Gabriel Feyd Wed Sep 27, 2023 9:08 pm

The last and the first day
Elia - Terra - Jelen

Elnevetem magam.
- Mint ahogy a megfelelő cipő? - bárki megfordíthatja azt a lapot. - Rá volt írva a neved, hogy csakis te fordíthatod meg? Senki más? Mert ha megteszi, akkor ráááánk szakad az ééééggg... - még az ujjaimat is szétnyitom, s félkörben emelem fel magam elé.
Magam is megnyugszom, ahogy megnyugszik, mosolyom halvánnyabbal szélesebbre vált.
Tekintetem ragyogni kezd, ahogy megszólal. A villámcsapás után még ezt is kapom.
- Csak azét tükrözöm vissza, aki éppen rám tekint. - mindig is az voltam. Visszatükröztük egymást, így voltunk egyek, sok más mellett is.
Mintha a gondolataimban olvasna, kimondja, menjünk máshová, s kedvem újra még jobb lesz. Már akkor jobb lett, hogy megláttam, még akkor is, ha olyannak látom, mint ami és aki. Nem avatkozhatok bele, nem forgathatom fel az életét csak úgy. Lassanként haladva, ezt súgja a szívem. S türelmetlen reménnyel várom, mikor tudatosan felismer, s emlékszik.
- Igen? Kíváncsi vagyok rá. - tehát van ott pár dryad is.
Már kis híján ott van a nyelvemen a bolygónk neve, mire ráébredek, hogy nem kéne kimondanom.
- Egy takaros házikóban. - valóban az, terrai szemmel kevéssel is beérem, nekem tökéletesen megfelel.
- Máris. - nagyon szeretnék hozzáérni, de figyelek erre, hogy ne.
- Nem utazol sokat? - még akkor is meglep, noha nem mutatom ki, hogy mintha valóban nem emlékezne sok dologra, vagyis biztosan nem.
Kirakom azt a sárga villogót, amerre kanyarodni akarok, nagyon szórakoztató, a bingelő hang is hozzá, legszívesebben ide-oda raknám, hogy halljam, de tudom, hogy nem igazán jó ötlet.
Besorolok a kocsik közé, a park irányába.
- Még nem ettem, nem tudom. Kóstoljuk meg! - szerettem nézni, ahogy eszik, a mosolya hozzá.
Meg van ... - hát hogy hívják már, pedig ott voltunk... a, akkor nem. Gyorsan változtatok. - hozzá valami?
Meg eszembe jut még valami, deee nem. Nem a közelben akarok leparkolni. Még egy séta oda meg vissza is lesz így....
Gondolatban megkérdezem, merre is van a sajtárus, s a dryadok jelzik, merre is haladjak, s bár elsőnek nem értik, miért haladok el mellette, végül a derűt érzem bennük, ahogy rájönnek...


Emme

Gabriel Feyd
Gabriel Feyd

Play by : Gabriel Macht

https://elementals.hungarianforum.com/t182-gabriel

Back to top Go down

The last and the first day Empty Re: The last and the first day

Post  Elia Sosemond Wed Sep 06, 2023 10:15 pm

The last and the first day

Nahát. Ő is furcsa. Amennyire tudom, mások nem szokták megfigyelni a cipőket. Ő viszont igen. Ez némiképp magyarázatot adhat arra, hogy miért nem érzem azt, hogy menekülni kéne. Ő is más egy kicsit, pont mint én.
- Oh. Lehet, hogy az az én feladatom lett volna. - először megpróbálok visszagondolni az első interjúra, amikor elmondták, hogy mik lesznek a feladataim. Nem rémlik, hogy mondták volna a naptárat, az viszont igen, hogy biztattak az önálló munkavégzésre. Abba talán ez is beletartozott volna. Így egy pillanatra el is önt a szégyen, de aztán el is tűnik. Ugyanis most már nem dolgozom ott, és nem is szerettem igazán azon a helyen lenni. Nem voltak túl kedvesek az ottaniak, főleg ehhez a férfihez képest voltak nagyon gorombák velem. És minden munkanap után olyan fáradt voltam, hogy egyszerűen csak bedőltem az ágyba, amikor hazaérkeztem. Most viszont nem érzek fáradtságot, csak egy kis félelmet, amikor az az autó nagyon hangosan közlekedett. De amikor Eliel azt mondja, hogy elment, bólintok, és pár másodperccel később teljesen meg is nyugszom. Hogy aztán valami egész más miatt kergüljön meg a szívverésem…
Miután megfogtam a kezét a pillantásunk is találkozik. Olyan átható a tekintete… És a mosolya… Még sosem láttam ilyen szépet. Őszinte és élettel teli. Ilyen lehet a boldogság? Akármi is, gyönyörű.
- Milyen élő a mosolya… - mondom ki önténtelenül, és szélesen mosolyogva, aztán rájövök, hogy ezt nem kellett volna. Akkor már inkább azt kellett volna mondani, hogy szép. Vagy csak nem mondani semmit, és beülni az autóba, elvégre arra vár…  Egy kicsit zavarba is jövök, de nem annyira, mint amennyire más esetben tenném. Elég egy pillantás rá, és nyugodtabb leszek…
- Igen. Szerintem is. Ott vannak a legszebb fák, és a fű is olyan, mintha élne. - mondom ki lelkesen, aztán megint beugrik, hogy néhány percen belül már megint az életről beszélek. Arról, amire vágyom, csak mivel nem tudom, hogy pontosan milyen kéne legyen, azzal sem lennék tisztában, ha épp azt élném. Ezt a problémát viszont egyelőre félreteszem, mert kitisztítani akarom a gondolataimat, és nem tovább bonyolítani.
- Áh. És hol laksz, amikor nem átutazol? - azt hiszem nem illik ilyet kérdezni rögtön azután, hogy megismertünk valakit, de mivel ő is látni fogja a környéket, ahol élek nem szégyellem a kérdésemet. Meg talán egyébként sem tenném. A tekintete… Még egy kicsit melegem is lesz, főleg az arcomnál. Így még nehezebb becsatolni az övet, hiszen ebben sincs tapasztalatom.
- Igen. Köszönöm. Még nem sok biztonsági övvel találkoztam. - lesütöm a tekintetem, mert a számára ez biztos furcsa. De hiába volt rengeteg foglalkozás az intézetben, és tanítottak meg sok mindenre, képtelenség lett volna minden apróságra kitérni. Így a biztonsági öv pont kimaradt.
- A parkban lehet kapni sajtos perecet is. Szereted? - kérdezem tőle, ha már elindultunk. Ugyanis az jutott eszembe, hogy ha szereti, meghívnám egy perecre a fuvarért cserébe. Valamiként viszonozni szeretném a kedvedsségét, és… akkor még beszélhetnénk is kicsit.

Gabriel & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

The last and the first day Empty Re: The last and the first day

Post  Gabriel Feyd Wed Sep 06, 2023 8:59 pm

The last and the first day
Elia - Terra - Jelen

- Igen. - bólintok.
Kíváncsi érdeklődéssel nézek rá, nem tudom hirtelen hova tenni a másik kérdését.
- Amm... - mit vettem észre. - A naptáron nem hajtottak. A múlt heti dátumok vannak rajta. - nagyon nagyon követnem kell az itteni dátumot és észben tartani, mert itt van idő, nálunk nem igazán, és még ez is külön izgalmasnak hangzik, nekem nem igazán jön be.
Tartásom marad ugyanolyan, mint a dudaszó előtt, egyedül mosolyom az, ami még jobban ráragyog, hogy megnyugtassam. És mert a mosolya....
Mint ahogy energiával is átölelem, óvatosan, finoman, alig érve hozzá. Azért látni, hogy nem Terra az ő világa. Itt zaj van, kosz, szmog.
- Már elment. Nincs itt. - vagyis nem fog még egyszer dudálni.
Tanulmányoztam ugyan az itteni szokásokat és nagyon szeretem a figyelmességet. Kár, hogy ezt nem mindig teszik meg, holott szerintem csodás szokásaik vannak ilyen téren, ami a figyelmességről árulkodik.
Mosolyom ott marad, s még jobban ragyog, a tekintetemmel együtt, amint megérinti a kezemet. Villámcsapás megvan. Újra.
S ahogy tekintetét keresem, megtalálom íriszeiben ugyanazt az érzést, ami bennem van. Bennakad egy pillanatra a levegő, hogy aztán mosolyom még jobban szabadjára engedjem, ezúttal a tekintetemben.
Leveszem a kezem az indítókulcsról, ölemben pihentetem, ahogy látom, keres valamit. Biztos a címet. Legalább azt látnám, hol lakik most. De akkor az azt is jelentené, hogy nagyon hamar véget érne ez a találkozó és azt nem akarom.
Így ahogy a parkot mutatja, megdobban a szívem a reménytől: még lehetek vele!
- Ó, park! Nagyon gyönyörűek! - a fák miatt, nem az emberek miatt. Bölcsen figyelik a terraiakat, sugdosnak a fülükbe dolgokat, és van, ahol dryadok is vannak, sőt, csoportosan is!
- Majd mindjárt megismerem. - mosolygok. - Csak átutazok a környéken, ha éppen nem ugrok be valahova. - ami valójában igaz, csak mondjuk a terrai naprendszerre értem, nem a kávézóra. Pillantásom az elakadásra vetül.
- Segítsek? - s már fordulok is felé, hogy becsatoljam neki. A szívem azért a torkomban dobog, hiszen itt van mellettem...




Emme

Gabriel Feyd
Gabriel Feyd

Play by : Gabriel Macht

https://elementals.hungarianforum.com/t182-gabriel

Back to top Go down

The last and the first day Empty Re: The last and the first day

Post  Elia Sosemond Sat Jul 15, 2023 1:54 am

The last and the first day

Szélesebbé válik a mosolyom. Ez a férfi ugyanis határozottan más, mint azok, akikkel eddig találkoztam. Azt is mondhatnám, hogy furcsa. Nem úgy, mint én. Inkább… kellemesen.
- Megfigyelted a cipőket is? - bukik ki belőlem önkéntelenül a kérdés, aztán rájövök, hogy valószínűleg igen, és azért mondta. Most viszont ahelyett, hogy zavarba jönnék a buta kérdésemtől, inkább a kíváncsiságtól vezérelve még valamit kérdezek.
- Észrevettél még valami mást is a kávézóban? - talán olyat, amit én nem vettem észre, és… épp az vezetett ahhoz, hogy végül nem találtak alkalmasnak a munkára? Tisztában vagyok vele, hogy még mindig nagyon keveset tudok a világ működéséről, és akár egy idegennek is lehetnek olyan ismeretei, amilyenek nekem nincsenek. Vagyis mindenképp bölcs, ha meghallgatok másokat.
Ez a férfi pedig… nem tudom miért, de egyszerűen képtelen vagyok a veszélyt látni benne. Olyan kedves, és… figyelmes is. Ez nem lehet színjáték. Úgy tűnik, hogy csak segíteni akar, pedig idegen vagyok a számára. Még akkor is, ha a nevünk nagyon hasonló, és… megfordul a fejemben, hogy már találkoztunk valamikor. Ezt persze gyorsan el is vetem, mert képtelenség…
- Örülök a találkozásnak. - a mosolyom őszintén ragyog fel, de a kezemet már nem tudom nyújtani a bemutatkozás jegyében. A másik autó nem csak kizökkent, hanem néhány pillanatra teljesen felborítja a nyugalmat, amit azóta próbálok felépíteni, amióta Philip kiadta az utamat…
- Igen. És ez közel volt… - próbálok egyenletesen lélegezni, aztán valamilyen megérzéstől vezérelve Elielre nézek. A mosolyával találkozom először, és… nem csak a neve szép… Talán egy kicsivel hosszabban is időzik a tekintetem a görbülő ajkakon, mint kéne, de… végeredményben azt veszem észre, hogy csendesedni kezd a légzésem. Amikor kiszáll az autóból, és elindul felém, már az ajtót is el merem engedni, és felé fordulok.
- Köszönöm. - hátrébb lépek egy lépéssel, mert látom, hogy ki akarja nyitni az ajtót. És a kezét is tartja. Egy pillanatig habozok ugyan, de végül rájövök, hogy ez már végképp nem lehet az ártó szándék gesztusa, kizárólag a figyelmességé. El is mosolyodom, mert még sosem nyitották ki így nekem egy autó ajtaját, és a keze felé is bizalommal nyúlok.
Ahogy viszont megérintem, furcsa érzés cikázik végig rajtam. Bizserget, mintha áramba nyúltam volna, ám… ez mégis nagyon kellemes. Meg is állok egy pillanatra a mozdulatban, amivel beülnék, és önkéntelenül keresem a tekintetét. Vajon ő is érezte? Egyáltalán mi volt ez? Nem voltam olyan sokat a napon, hogy ez a napszúrás tünete legyen…
- Öhm… - szedem össze a gondolataimat, amikor már az autóban ülök, és ő is készen áll az indulásra. Már adnám is meg a címemet, de aztán rájövök, hogy még nem akarok haza menni. Sokkal jobban esne egy séta a közeli parkban. Ott ki tudnám szellőztetni a fejemet, és onnan már könnyedén haza tudok menni gyalog. Igen. Az jó lesz…
- Ide szeretnék menni. - mutatom Elielnek a telefonom kijelzőjén a térképet. Az ujjammal koppintok is egyet, hogy láthassa, a parkra gondolok. Erre persze eltűnik, így újra vissza kell hoznom a képet. Még mindig nehezen boldogulok a technológiai dolgokkal. Biztos emiatt a hiányosság miatt ver annyira hevesen a szívem is…
- Ismered a környéket? - kérdezem tőle, miután már biztosan látta, hogy hová megyünk. Az övet pedig magam elé húzom, és már csatolnám is, csak nem nagyon akar beakadni a helyére.

Gabriel & Elia

Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

The last and the first day Empty Re: The last and the first day

Post  Gabriel Feyd Sat Jul 15, 2023 12:24 am

The last and the first day
Elia - Terra - Jelen

Még mindig nehéz érzelmileg helyretennem magamban azt, hogy nem ismert fel. Felkészítettek rá, és mégis sokként ért.
Fejét oldalra billenti, s hirtelen van előttem ezen mozdulata. Még mindig hatással van rám...
- Ahogy láttam másokon is, valóban nem. - ugye, ezt vehetem nyitásnak? Vagy legalábbis valami jelnek, ami mentén tovább mehetek? Hallgatok a megérzéseimre, s maradok. Talán nem is a megérzésem az.
S ahogy kimondom a nevemet, minden fontossabbá válik benne: ahogy néz rám, a tartása, az energiája. Vajh ismerős a nevem?
Furcsa zavart érzek, s valahol talán egy csengettyűt is, ám sokkal inkább rá figyelek. Nem ismert fel...
Mégis, mosolyog, s ettől szám sarka is jobban megindul mosolyban, tekintetemmel együtt.
Ez a varázs azonban tovaszáll a dudával. Talán részéről, én azonban azonnal letompítom a hangot.
- Minden rendben van. A kocsik dudái időnként hangosak szoktak lenni. - mosolygok rá. Fogalmam sincs, valóban hangosak-e. Talán volt valami erről a gyorstalpalóban, nem foglalkoztat.
S összefacsarodik szívem, ahogy látom kapaszkodni az autóban, de nem nézem meredten, a szemem sarkából kapom el. Min mehetett át, hogy egy sima éles hang ilyenre készteti? Aggódni kezdek érte, ám nem mutatom ki. Helyette a nyugalmam adom át számára.
- Akkor máris, egy pillanat. - kipattanni nem merek a kocsiból, de kiszállok, hogy kinyissam számára az ajtót. Láttam ám ezt, és nagyon tetszik! Ki akarom próbálni, s csakis vele!
- Parancsoljon hölgyem! - nyitom ki az ajtót, s kezem tartom számára, hogy be tudjon ülni. Amint megvan, halkan, ámde biztonságosan csuko be az ajtót, s hátulról megkerülve a kocsit, a volán mögé ülök ismét.
- Öveket kérem becsatolni. Hová vihetem a kisasszonyt? - mosolygok rá, s várom, hogy valami nagyon messzi helyet diktáljon be. Amit majd meg fogok keresni a terrai masinával. Vaagy, csak egyszerűen ráhangolódok a címre, s meg is találom.


Emme

Gabriel Feyd
Gabriel Feyd

Play by : Gabriel Macht

https://elementals.hungarianforum.com/t182-gabriel

Back to top Go down

The last and the first day Empty Re: The last and the first day

Post  Elia Sosemond Fri Jun 16, 2023 9:30 pm

Jól tettem? Finoman oldalra fordítom a fejem. Nem ilyen válaszra számítottam. Andrewtól igen, de valakitől, aki nem is ismer… Meglep, de kellemesen. Ezért halvány mosoly szökik az arcomra.
- Az előírt cipők tényleg nem kényelmesek. - ha azt nézzük, hogy milyen az áru minősége… akkor nem tudom, hogy akadnak-e ennél jobb helyek, mert szerintem minden finom, amit kínálnak. De az igaz, hogy… a társaság nem olyan befogadó, mint amilyennek először gondoltam. Ha nem teljesít valaki… akkor azonnal a középpontba kerül, és nem a kellemes módon. Nem mintha az bárhogy is lehet kényelmes…
Ő viszont… azt érzem, hogy ismeretlenül is vigasztalni akar. Ez pedig nagyon jól esik. Ezért is kelti fel a kíváncsiságom, hogy ki lehet. A forgalom viszont sűrűsödik, mert hiába van több sáv is, azért elég szépen megállt a buszmegállónál. Alig hallom őt, így ülőhelyemben is előre dőlök, hogy értsem, amit mond. Hiába csak egy név, kíváncsi vagyok. Főleg mert… furcsán ismerősen cseng… biztos azért, mert hasonlít az enyémhez…
- Eliel. - ismétlem meg mosolyogva a nevet, amit hallottam, és amit gyönyörűnek találok. Illetve felállok, hogy közelebb sétálhassak, és kezet is tudjunk fogni. De mielőtt ezt megtehetném…
Összerezzenek a hangos, és éles dudaszóra. Egy türelmetlen autós, az egyszerű kikerülés helyett inkább a ‘hangját’ használja, és ez ijesztő a számomra. Számomra ez mindig az agressziót jelenti. Amit nem kezelek jól…
- Bocsánat. Ez hangos volt. - a hangom jóval halkabb, ahogy lélegezni próbálok, és az autó ajtajában kapaszkodom meg, hogy biztosan megtartsam az egyensúlyom. Még inkább, hogy ne szaladjak el, ahogy az ösztönöm diktálná…
- Azt hiszem tényleg rám férne egy fuvar… - elmosolyodom, de csak félénken. Ugyanis még mindig nem vagyok biztos benne, hogy ez egy jó ötlet. De itt sem akarok maradni, mert az autós néhány másodpercnyi dudálás után mégis az előzés és persze a mutogatás, és ordítás mellett döntött. Nem akarok itt maradni, egyedül…
Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

The last and the first day Empty Re: The last and the first day

Post  Gabriel Feyd Thu Jun 15, 2023 10:50 pm

The last and the first day
Elia - Terra - Jelen

Már-már majdnem bólintva mosolyognék, mikor felfogom, folytatni fogja, így megállok még a mozdulat elindítása előtt, s megvárom, hogy befejezze.
- Jól is tetted, hogy nem  vagy már ott. Vannak ezerszer jobb helyek, mint ez. - biccentek a kávézó felé. Fogalmam sincs, hogy itt Terrán van-e. Egyet tudok, vagy kettőt. Thomast például. És a szívem szakad meg az  érzésein, ami körbefonja. Ha nem ő lenne, akkor is. Értem én, hogy tök jól megismerjük így magunkat, hogy valóban mire vagyunk képesek, meg izgalmas mindezt megtapasztalni. De amit látok, az az, hogy itt már sokkal inkább a hibák felé csúszott el az egész bolygó, ami kihat az egész univerzumra, és nekünk kell beugrani, hogy helyretoljuk? Nem hibáztatom Terrát és a terraiakat. Nekem az elvekkel vannak kérdőjeleim, de pont nincs jogom rá, meg úgy senkinek sem.
Eliah. Elia? Ez most vicc? Ahhh.
S most megteszem, hogy elakadásjelzőt nyomok a kocsin, el is kezdenek kikerülni, közben a lámpát hagytam zöldre váltani. Mert amire most nagyon kíváncsi vagyok, az nem más, mint az Ő reakciója. A nevemre.
- Gabriel. - úgy ejtem ki, hogy bele lehessen hallani az Eliel nevet, ami a valódi nevem. S nagy szerencse, hogy a terrai alakom illúzió, mert a belső reszketésem arra, miként is reagál, s hogy ismerjen fel, a valódi alakomon eléggé láthatóan remegésben mutatkozik meg, a feszültségtől.

Emme

Gabriel Feyd
Gabriel Feyd

Play by : Gabriel Macht

https://elementals.hungarianforum.com/t182-gabriel

Back to top Go down

The last and the first day Empty Re: The last and the first day

Post  Elia Sosemond Thu May 25, 2023 10:34 pm

Van előnye annak, hogy egyedül élek. Nem kell szégyelnem a könnyeimet, hiszen senki sem láthatja meg őket. Akár jogosak, akár nem, szabadon gördülhetnek végig az arcomon, és megtisztíthatják a lelkemet. Már amennyire ez lehetséges… Még sosem hoztak valódi megkönnyebbülést, legfeljebb ideigleneset. És egyébként sincs hatalmam felette.
Így most is megindulnak az apró cseppek, annak ellenére is, hogy nem vagyok egyedül. Hiába nem figyel senki sem, az utca embere héjaként csap le azokra, akiken egy kicsi izgalmat, vagy botrányt észlel. Nem foglalkoznak azzal, hogy az a bizonyos ‘megbámulás’ még nagyobb nyomást, és feszültséget helyez az adott illetőre. Az arc takarása pedig ahelyett, hogy elrejtene a kíváncsi szemek elől, csak felkérés keringőre.
Ezért nem is próbálkozom az elrejtőzéssel, csak a cipőimet nézem úgy, mintha az életem múlna azon, hogy ne vegyem le a szemem róla. Egyszerű sportcipő, amire mindig meg kaptam, hogy nem elég elegáns, de nekem csak ebben volt kényelmes járkálni. Így vettem egy szép, gyöngyház fényű cipő fűzöt, hogy elegánsabbá tegyem. Két napi fizetésem ment rá… és már nem lesz rá szükségem…
Aztán hallok egy hangot. Nem ismerős, de ösztönösen odafordulok. Egy férfi áll a megálló mellett, az autón nincs tető, ezért tisztán látom az arc vonásait. És azt is, hogy ő nem Philip, vagy bárki más, akit névről ismernék. Ennek ellenére nem először találkozunk. Vajon elég közel van ahhoz, hogy lássa a könnyeket az arcomon? Ha letörlöm őket, azt biztos észreveszi… Ezért egyelőre csak a hangomat próbálom… megtalálni.
- Szia. Igen a kávézóban dolgozom. Vagyis… - nehéz kimondani. Pedig felkészítettek rá, hogy ez megtörténhet. Andrew is mondta, hogy a hozzánk hasonlóknak… nincs könnyű dolga. Személyesen megtapasztalni viszont egész más. Ráadásul ez már nem is az első alkalom… Ezért mély levegőt veszek pontosan úgy, ahogy a legutóbbi alkalommal számoltam be a kudarcról a szociális munkásnak.
- … már nem dolgozom ott. - a szám keserű mosolyra húzódik, és azzal egyelőre nem tudok foglalkozni, hogy felajánlott egy fuvart. Egyértelműen jól jönne, hiszen nem ismerem a délelőtti menetrendet, és nincs annyi pénz nálam, hogy beleférjen egy kerülő út. Még a fizetésemmel együtt sem… De tudom, hogy idegenek kocsijába nem ajánlatos beszállni, és őt nem ismerem. Illetve… valamennyire mégis, mert láttam már a kávézóban. Többször is. És mindig azt éreztem, hogy… szomorú. Aki fájdalommal küzd az nem akar másokat bántani ugye? Vagy pont, hogy az akar ártani?
- Eliának hívnak. - választom egyelőre azt a megoldást, hogy nem utasítom el, de nem is fogadom el az ajánlatot. Ha megismerném egy kicsit, akkor már nem lenne idegen a számomra. És talán az is kiderülne, hogy ártó- vagy segítő szándékkal szólított-e meg.
- Téged hogy hívnak? - engem nem zavar, hogy az autójában ül, és bármelyik pillanatban zöld jelzést kaphat. Ha csak egy üres gesztus volt az ajánlat, akkor úgyis tovább áll, ha meg nem… akkor biztos talál parkolóhelyet a közelben. Én egyelőre nem mozdulok, mert nem tudom, hogy mi lenne most a helyes. Andrewt pedig nem zaklathatom minden egyes alkalommal, amikor dilemma előtt állok…
Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

The last and the first day Empty Re: The last and the first day

Post  Gabriel Feyd Thu May 25, 2023 9:52 pm

The last and the first day
Elia - Terra - Jelen

Sokáig csak meredek Ericre. Olyan hosszú ideje kutatok utána, hogy lassanként a reményt kezdem elveszteni, hogy megtalálom. Nem tudom, mi lenne a jobb. Ha lezárnám az egészet, hiszen hosszú idő telt el, vagy folytassam? De képtelen voltam és vagyok azt mondani, hogy kész, ennyi volt, fejezzük be a keresést. Mert a hiába vagyok inkább az ész létezője, a szívem érzi, és kéri is, ne adjam fel, folytassam. Ám mégis, sokáig tart, mire a szavak elérnek hozzám úgy, hogy nem csak megértem, de fel is fogom.
Eric rábukkant. Nem biztos, hogy ő, de hogy nagyon ő lehet az. Merjek reménykedni? S az első gondolatom, hogy ha megvan, akkor miért nem keresett meg ő engem, akkor hult hamvába azonnal, mikor megtudtam, mi is történt.
Ahogy sejtettem. Nagyon szuperül rángatják a zsinórokat.
Még akkor csendesek a gondolataim, mikor Eric már jó ideje nincs is itt. A gépezet lassan indult be, a fejemben, hogy azután azonnal kiderítessem élete legapróbb dolgait. S szakértőt kértem meg, segítsen abban, hogy ha valóban ő, s valóban nem emlékszik, nem állíthatok hozzá oda csak úgy, hogy hellószia, én vagyok....
Nem lehet.
Így azt ötöltem ki, hogy először ismeretlenül találkozom vele. Véletlen összefutás. Terra viszont annyira nem az otthonom, így abból is végeztem egy gyorstalpalót a Misztériumok Iskolájában, hogy milyen is ott lenni. Az imprintek uták vágtam csak bele a tervembe.
Az első döbbenet a szmog és a bűz volt. Aztán a zaj. Végül pár másodperc múlva már egyik sem, ahogy inkább feljebb tornáztam magam tudatban, s máris elviselhetőbb volt a város.
A kocsit már korábban kipróbáltam, nagyon érdekes járműnek tűnnek, ki akartam próbálni. Thomashoz is be kéne ugranom, vele álmában találkozom, hogy végre legyen szíves már felnyitni a szemét, de ilyen öszvér egoval már ritkán találkoztam. Sikeresen felépített egy masszív egot, ide kevés lesz a kalapács.
Abba a kávézóba ültem be, ahol ő volt, s ahogy megláttam, azt sem tudtam, merre nézzek hirtelen. A mosolya, a tekintete...
És kettéváltam. Szívem igent, elmém nemet mondott, óvatosságra intve, hiszen olyan régóta már, hogy keresem, és ne dőljek be az első eredménynek. Valójában nem az első eredmény. Számtalanszor ültem már magamra roskadva, hogy ő nem az, akit keresek. Ám most... mintha valahogy más lenne.
Ám hosszabb időre eltűnt, így úgy vettem, talán eszik vagy vége a műszakjának. Így a kocsiba ülve várakoztam, hogy megjelenjen. Telefonálást imitálva.
S meg is látom. Most valahogy nem olyan boldog, mint bent volt. Sőt. Ahogy figyelem, ahova leült, a könnyei is nekieredtek. Akár ő az, akár nem, nem igazán jó érzés látni másokat összeomlani. Elindítom a kocsit, s mivel egészen véletletlenül (idézőjelben), akkor lett piros, amikor a megállóval kerültem párhuzamba, úgy teszek, mint aki most veszi észre, ki is van a megállóban.
- Helló. Te vagy a kávézóból, ugye? Ahogy látom, egy fuvar rád férne. - ennyit az imprintről, mert ez valahogy kimaradt, mit is jelenthet valójában....
Emme

Gabriel Feyd
Gabriel Feyd

Play by : Gabriel Macht

https://elementals.hungarianforum.com/t182-gabriel

Back to top Go down

The last and the first day Empty The last and the first day

Post  Elia Sosemond Mon May 22, 2023 7:45 pm

- Sajnálom Elia. Még sokat kellene tanulnod ehhez a munkához, és nekünk nem éri meg ennyi időt, és energiát invesztálni a képzésedbe, főleg annak fényében, hogy vannak nálad alkalmasabb jelentkezők is. Ezért nem tudunk alkalmazni téged a továbbiakban. - hiába kezdte úgy Philip, hogy sajnálja, nem érzek rajta igazi szomorúságot. Csak nyersen, és egyértelműen kijelentette, hogy nem éri meg velem foglalkozni. Nem vagyok jó üzlet… Ennek fényében pedig nagyon nehéz uralni az arcvonásaimat. De akkor is megpróbálkozom vele.
- A mai az utolsó napod. Természetesen a fizetéseted megkapod. - a szükséges magyarázatot megkaptam, így Philip feláll, és dolga végeztével már az iroda ajtóhoz sétál. Legalább egy fél perc telik el, mire megértem, hogy a távozásomra vár, illetve leginkább arra, hogy bezárhassa mögöttem az ajtót. Úgy vélem ez annak a pillanata, hogy felálljak, és elköszönjek.
- Kö… - önkéntelenül nyelek egy hatalmasat, miként próbálom visszafogni az érzelmeimet. Nem fogom kimutatni. Ez volt az első instrukció, amit kaptam. “A boltban nincs hiszti”. Már akkor tudnom kellett volna, hogy ez a hely nem nekem való… Változtatni azonban már nem tudok, csak méltósággal viselni azt, hogy itt sem maradhatok. Veszek egy hatalmas lélegzetet és…
- Köszönöm a lehetőséget. - érzem, hogy a torkomat szorongatja a sírás, ezért odasétálok Philiphez, és sután nyújtom a kezemet neki. Ő nem túl barátságos tekintettel megrázza, majd előveszi a pénztárcáját. Hatalmas tenyerében szinte eltűnik a pénzköteg, amit elővesz, és átnyújt nekem. Óvatos mozdulattal elveszem, de közben őt figyelem, hogy megbizonyosodjak róla, hogy ezt szabad-e. Végül elengedi a bankókat, mégha érzem is rajta, hogy nem szívesen teszi ezt.
Nos… ennyi volt. Itt már nincs helyem, így csak a kabátomat kell felvennem, és… távozhatok is. Már be sem kellett mennem az öltözőbe, mert valaki kihozta onnan a kabátomat és a pultra tette. Azonban nem látok senki mást, akitől elköszönhetnék…
Ezért miután felvettem a kabátom, és ezzel tulajdonképpen magamhoz vettem minden vagyonomat, elindultam a buszmegálló felé. Az tudom, hogy mikor megy a busz a nap végén, de így a közepén… Nem ismerem annyira a menetrendet. Így csak leültem a buszmegállóban és várni kezdem. Valamikor csak jönni fog a busz, ami hazavisz. Illetve mivel egyedül vagyok itt, az sem baj, ha most már elengedem a könnyeimet...
Elia Sosemond
Elia Sosemond

Play by : Shannyn Sossamon

Back to top Go down

The last and the first day Empty Re: The last and the first day

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum