Log in

I forgot my password

Latest topics
Egy toll, két Toll... hánytól?

Fabrizio Reminghton Today at 8:31 pm

Big Change

Queil Gryth Wed May 15, 2024 8:41 pm

Dobókocka

Lyndar Onis Tue May 14, 2024 9:20 pm

Go Round

Lyndar Onis Tue May 14, 2024 9:16 pm

But I can't help falling...

Hailey Reed Mon May 13, 2024 9:57 pm

Just Ridin'...

Erica Shelley Mon May 13, 2024 8:59 pm

Hello... (wink-wink)

Dario Carter Tue May 07, 2024 9:58 pm

Just.... flush it ...

Rynal McKenzie Mon May 06, 2024 8:29 pm

Not a convenient circumstance

Dhywall Arryn Thu May 02, 2024 8:37 pm

Some beatiful News

Jykall Hamish Wed May 01, 2024 8:36 pm

Couch Potato

Dylan Leclaire Tue Apr 30, 2024 8:39 pm

Relation... SHIP

Nikolaj Hedwigson Mon Apr 29, 2024 8:35 pm

New Home?

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 7:52 pm

Square no. 1

Zora Lavigne Sun Apr 21, 2024 10:05 pm

Bring back... HER

Dariel Deveroux Sun Apr 21, 2024 8:41 pm

Lucid Dreaming?

Dylan Leclaire Thu Apr 18, 2024 9:00 pm

Holding Space

Adrian Archard Wed Apr 17, 2024 8:48 pm

Not Again

Naarn Ronal Tue Apr 16, 2024 10:01 pm

(Not Under) The Bridge

Zora Lavigne Thu Apr 11, 2024 10:03 pm

Passing...

Regulus Zion Thu Apr 11, 2024 8:44 pm

The age of Aquarius

Sebastian Scorse Tue Apr 09, 2024 8:37 pm

Riding Off Into the Sunset

Kylie Youkou Sat Apr 06, 2024 10:00 pm

Feather Party

Shyrrak Dav Fri Apr 05, 2024 9:06 pm

Yes... or Yes?

Naarn Ronal Tue Apr 02, 2024 9:53 pm

Your time is up!

Kyran Shemar Tue Apr 02, 2024 7:53 pm

It's time

Zora Lavigne Tue Apr 02, 2024 7:52 pm

Just a perfect day

Enzo Conti Tue Apr 02, 2024 7:49 pm

Just a little... bump?

Rose Jackson Sun Mar 31, 2024 11:25 pm

Clouds and Smoke (and Mirror?)

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:56 pm

Pow(d)er and Girls

Linus Higgins Sun Mar 31, 2024 9:44 pm

Cats and Water? Not the best...

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:26 pm

Boots on the G...! Noooo... high heelsss!!!!

Lena Ylton Sat Mar 30, 2024 9:29 pm

Lesson (minus) One

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 10:27 pm

Nice Try

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 9:56 pm

Dreams Come True

Edmund Fahey Tue Mar 26, 2024 10:30 pm

Last Chance

Hailey Reed Tue Mar 26, 2024 7:54 pm

Arrivals

Rose Jackson Mon Mar 25, 2024 11:04 pm

Dress Coded

Rancar Colt Mon Mar 25, 2024 10:03 pm

Run Boy Run

Joaquin Pascal Sun Mar 24, 2024 10:48 pm

Meetings are not my favorite

Scott Lavigne Sun Mar 24, 2024 9:27 pm

Ace high

Gaspard Michoel Sat Mar 23, 2024 10:45 pm

Only one tiny thing is missing...

Chris Johanson Sat Mar 23, 2024 10:02 pm

The Plan

Trohan Colt Fri Mar 22, 2024 10:35 pm

One drop one Time

Erys Colt Tue Mar 19, 2024 8:14 pm

Nothing as it is

Hailey Reed Sat Mar 16, 2024 9:18 pm

Tracking

Denise Daal Sat Mar 16, 2024 8:55 pm

Looking in the mirror.. almost

Devon Deveroux Thu Mar 14, 2024 9:21 pm

How Do I Say Goodbye

Queil Gryth Fri Mar 01, 2024 9:47 pm

Wrong number...

Jamil Howell Tue Feb 27, 2024 10:02 pm

A new master

Shokan Thram Mon Feb 26, 2024 7:45 pm

Beginning and Ending

Sekani Onis Fri Feb 23, 2024 9:30 pm

The first time...

Olivia West Sat Jan 27, 2024 12:37 am

Constellation Map

Galactic Center Thu Jan 18, 2024 9:34 pm

Mystery School

Galactic Center Mon Dec 25, 2023 9:30 pm

Rang - Founders/Alapítók

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 10:41 pm

Dimenziólény - Angyal

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:09 pm

Dimenziólény - Blueprinters

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:05 pm

Whatever it takes?

Thomas Wilfey Mon Dec 11, 2023 8:20 pm

Karma is a Bit...

Layla Clark Sat Dec 09, 2023 10:09 pm

Bolita Bár - Jaxon & Eric

Eric Castor Tue Dec 05, 2023 8:41 pm

What have we done...

Mara Rover Fri Dec 01, 2023 8:24 pm

Surprise in a book

Kenneth Mezyon Thu Nov 30, 2023 8:03 pm

A heartwarming meeting

Devon Deveroux Mon Nov 27, 2023 11:14 pm

Leírás - A.I.

Galactic Center Sat Nov 25, 2023 9:58 pm

Beloved kids

Alana Sanders Fri Nov 24, 2023 9:21 pm

Youngsters

Aylmer Oshek Tue Nov 21, 2023 9:07 pm

I am sorry...

Noah Black Thu Nov 16, 2023 7:55 pm

When the awan is ready...

Dario Carter Wed Nov 15, 2023 6:17 pm

Layla Clark

Layla Clark Mon Nov 06, 2023 7:54 pm

A dessert... for you

Aylmer Oshek Sun Nov 05, 2023 11:01 pm

Hello?

Dariel Deveroux Sat Oct 28, 2023 9:24 pm

Jydai Rend

Galactic Center Mon Oct 23, 2023 7:58 pm

Family at first

Linus Higgins Thu Oct 19, 2023 9:32 pm

Volta

Great Attractor Thu Oct 19, 2023 9:06 pm

The next chapter

Liam Hanson Tue Oct 10, 2023 9:27 pm

On stage One

Linus Higgins Tue Oct 10, 2023 9:02 pm

Dad?

Noah Black Mon Oct 09, 2023 10:27 pm

Route 66

Ayda Rygel Mon Oct 09, 2023 10:11 pm

Not just a sword

Shokan Thram Mon Oct 09, 2023 8:54 pm

Knight's tale

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 10:17 pm

Parent trap

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 9:22 pm

D. is all around you

Carlos D. Force Sun Oct 08, 2023 8:42 pm

Fresh Blood

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 8:18 pm

I found Him!

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 8:01 pm

Oops, I did it again...

Shokan Thram Sun Oct 08, 2023 12:14 am

Master to Master

Carlos D. Force Sat Oct 07, 2023 9:26 pm

Finding harmony

Somayeh Nazyr Fri Oct 06, 2023 9:27 pm

Some Support

Ezume Sato Thu Oct 05, 2023 10:41 pm

Something FAMILY-ish

Jezabel Mendez Thu Oct 05, 2023 12:18 am

R2 - nem 3CPO

Rose Jackson Wed Oct 04, 2023 11:11 pm

Evening Party with a LittleBig Surprise

Zora Lavigne Wed Oct 04, 2023 12:01 am

Makkaláma

Anahera Pass Tue Oct 03, 2023 8:29 pm

To be or Not to Be

Zaphina Steal Sun Oct 01, 2023 10:35 pm

Transition

Sekani Onis Sun Oct 01, 2023 8:01 pm

Grandkids & other Disasters

Nyra Lamar Sun Oct 01, 2023 12:32 am

The future is bright

Olivia West Sat Sep 30, 2023 11:02 pm

What a ... news

Rose Jackson Sat Sep 30, 2023 9:24 pm

New cha(i)nce

Jezabel Mendez Fri Sep 29, 2023 11:30 pm


The captain says...

2 posters

Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Devon Deveroux Tue Sep 26, 2023 8:06 pm

The captain says...
Terra
Jelen
Miope
A mosolya kárpótol azért, ami félbe lett szakítva, a szavai pedig megnyugtatnak. Tényleg rendben lesz minden. Mert most már mindkettőnk számára világos, hogy mit érez a másik, és a teret is megadtuk annak, hogy kibontakozhasson valami. Valami csodálatos…
- Ne is. - szélesedik vigyorrá a mosoly. Mert ha már eddig nem siettünk… nem most szeretném elkezdeni. Mindent a maga idejében, a saját tempónkban. A családunktól függetlenül… Többet ugyanis nem fogom engedni, hogy Anya beleszóljon a kapcsolatomba Miopéval. Majd, ha olyan információval szolgálhatok neki, amit ő is szívesen hallana… tájékoztatom. Addig biztosan nem, mert az csak elrontaná azt, ami épp csak alakul.
A családom képe azonban rögtön eltűnik a fejemből, amikor nevetése betölti a teret, és a karjaiban hoz vissza a hajóra. Nevetni kezdek, olyan erősen, hogy a rekeszizmomra kell tennem a tenyerem, amikor már újra a fedélzeten vagyunk. Még egy kicsit maszírozom is, mert fájni kezdett. Nagyon jólesően.
- Köszönöm …a … fuvart. - alig bírom kipréselni ezeket a szavakat, mert még mindig ráz a nevetés, de a pillantását megkeresem, még így is. Az pedig egy kicsit sem zavar, hogy az elvárások szerint nekem kellett volna őt a karjaimban tartani. Majd biztos lesz még arra is alkalom… Előbb viszont.
- Rendben. - bólintok, és nem kezdek magyarázkodásba arról, hogy hol vannak a törölközők. Keresni fogja, tehát meg is fogja találni. Addig pedig beszélek Brigiddel.
Arra viszont még a rémálmaimban sem gondoltam volna, amit Brigid végül feltár nekem. Szinte kedélyesen indult, de aztán kimondott két szót. “Baleset érte”. Érzem, hogy elnehezedik a mellkasom, és szédülni kezdek. Nekidőlök a korlátnak.
- Egy… egy pillanat Brigid… - üzenem vissza, mert feltett egy konkrét kérdést is, amire nem tudok azonnal válaszolni. Az pedig csak most jut eszembe, hogy még köszönni is elfelejtettem. Pedig ez nem jellemző rám…
Miopéra nézek, aki közben megérkezett, és látom, hogy a kezét nyújtja felém. Nem gondolkodom, csak megfogom, finoman szorítva kézfejét. Aztán néhány gondolatmorzsát összeszedve válaszolok ismét Brigidnek.
- Azt mondd meg kérlek, hogy milyen baleset. Hogy van? Megsérült? Oda megyek, amilyen hamar csak tudok. - a torkomat szorongatja egy megérzés. Hogy súlyosan megsérült. Ezért sem tudok konkrétan erre rákérdezni. Mint ahogy az érkezésem pontos idejét sem tudom megmondani még. Előbb Miopéval kell beszélnem. Felé fordulok.
- Dör… Damient baleset érte. A Mintakán. Oda kell mennem… - bízom benne, hogy Miope megérti, most nem maradhatok itt. Viszont nem szívesen hagynám itt egyedül a tenger közepén. Két megoldás van, az egyik, hogy egyszerűen hazamegy. A másik… remélem azt fogja választani.
- Van kedved velem jönni? Nem tudom pontosan mi lesz ott, de látnom kell Damient. És beszélnem kell Brigiddel személyesen. A hajó itt maradhat. Lehorgonyzom. - ha Miope válaszol, és nem azt, hogy mégis inkább egyedül szeretne itt maradni, akkor már el is indulok a horgonyhoz. Ha nem lesz nagy vihar, a hajó itt meg fog várni minket. Ha viszont mégsem lesz kegyes az időjárás… Egy kicsit sem érdekel, részemről akár el is süllyedhet a hajó. Mert minél előbb ott akarok lenni Dörminél…

Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Hemyle Miope Mon Sep 25, 2023 11:17 pm

As the Captain says
As the Captain says
Rámosolygok.
- Minden rendben. - hiszen most már van időnk, melyben mind a ketten ott leszünk. Hogy felkér táncra. S nem csak arra...
Éppen ezért harapom be alsó ajkam, ahogy elindul a hajó felé.
A csapat, mely felénk tartott volna, mintha megérezték volna, kettesben találtuk hirtelen magunkat, egy halraj után vetették magukat, a mintakaiakkal együtt, lelkesedésük azonban nekünk is szól. Így gondolatban visszaintek nekik, s hagyom őket élni életüket.
- Nem sietünk sehová. - mosolygok, azután érzékelek mást is. Brigid keres, s csak egy szót üzen: támasz.
Addigra már nevetve robbanok ki a vízből, újra széttárva szárnyaim, s ha nem figyel, akkor felkapom őt is, hogy a hajó fedélzetére landoljon karjaimban óvatosan, majd eltűntetem szárnyaim.
A szó megmarad, a rejtőzés azonban lassanként szertefoszlik, hiszen már terrai formámban vagyok újfent.
- Keresek, te csak beszélj, ki keresett téged. - vajh a támasz mire vonatkozott?
S Brigid máris küldi az üzenetet számomra, s már tudom, Devon vele fog beszélni.
Mozdulataim lelassulnak, ahogy a törülközőket a kezembe veszem, s kissé bizonytalanul állok, előbb meglesve, Devon kívánja-e, hogy ott legyek mellette. Egy pillanatra azért megkapaszkodok jobban a korlátban, ahogy Brigid elmondja, Devon öccséről van szó...
- Sezrvusz Devon. Sajnálom, hogy megzavartalak a kellemes időtöltésben. Az öcsédről van szó. Mintakára ment, engedély nélkül, és baleset érte. - kisebb csend után Brigid folytatja.
- Jobban jönne ki a dolog, ha inkább te jönnél, Diane helyett, őt is értesítettem már. Mikorra érsz ide, hogy a többit megbeszéljük?
Ha látom Devonon, hogy odamehetek, akkor nem feltétlenül a törülköző az, amit átnyújtok neki, hanem a kezem.




Hemyle Miope
Hemyle Miope

Age : 1847
Origin : Pleiades
Profession : bus driver/Tarot-reader
Play by : Audrey Hepburn

https://elementals.hungarianforum.com/t170-miope#739

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Devon Deveroux Fri Sep 01, 2023 11:09 pm

The captain says...
Terra
Jelen
Miope
Sokszor elképzeltem ezt a pillanatot, és regényeket írtam arról, hogy a főhős végre a karjaiban tarthatja a szeretett nőt, ám a képzelet világa meg sem közelíti a valóságot. Nem csak a szavaim, hanem a gondolataim is elapadnak, mikor összeforrnak az ajkaink, és olyan érzések kezdenek cikázni bennem, amiknek a létezéséről sem tudtam. Olyan sokáig vártam erre, hogy azt hittem már sosem fog megtörténni. De ez is bizonyítja, hogy az élet sokkal jobb regényeket ír, mint bárki más…
Ezért sem akarok elmozdulni, vagy bárhová elmenni. Miope ízét akarom, érinteni bőrét, és elmerülni energiája örvényében. Nem válok mohóvá, és azt sem engedem, hogy a vágyaim teljesen magukkal ragadjanak, de érezheti minden mozdulatomban, hogy régóta dédelgetett álmok váltak most valóra. És ahogy nevetni kezd, engem is magával ragad. Még a kezeim is megremegnek - amik a gerince mentén vándorolnak - annyira elkap a jókedv. De tudom, hogy ez csak azért történhet meg, mert ez volt az első csókunk, de már tudom, hogy nem az utolsó…
Így csak a karjaim fonódnak köré, és engedem, hogy visszatérjünk a vízre. Meglehetős biztonságban érzem magam, ahogy tart minket, és nem érzem szükségét, hogy átvegyem tőle ezt a szerepet. Inkább még egy csókot kérek, és ennél még többet is. Őt magát szívét és lelkét egyaránt. Kezeim pedig a derekára csúsznak le, hogy még közelebb vonhassam őt magamhoz, és még inkább elmerülhessek a csókjában.
Ám mintha a sors mindenáron nekem tartogatná a középső ujját, furcsa érzet kúszik be a bőröm alá. Hosszú pillanatokba tellik, hogy felismerjem, a kettőnkén kívül más energiák is jelen vannak. Nem akarok vele foglalkozni, és Miope ajkaitól sem távolodom el, még hosszú másodpercekig. A hátán is felkúszik az egyik tenyerem, néhány pillanatig elidőzve a fürdőruha felsőjének csomója környékén… De aztán mégis tarkón ver a józan ész, az energiaáramlásban ugyanis felismerem Brigid hívó szavát.
Mélyet sóhajtok, amikor eltávolodom Miope ajkaitól, és az egyik kezem is az arcához emelkedik, hogy végig simíthassak finom vonásain. Az viszont már biztos, hogy nem folytathatjuk ott, ahol szeretném. Brigid ugyanis nem szokott ok nélkül keresni. Főleg nem így…
- Sajnálom… - simítok végig még egyszer nyaka ívén, de aztán a kezem is lehanyatlik, hogy vissza tudjak úszni a hajóhoz. Természetesen Miope nélkül nem megyek, és megvárom, hogy ő is észrevegye, már nem annyira háborítatlan a tenger sem. Remélem, hogy nagyon fontos ügyben keres Brigid…
- Gyorsan beszélek vele aztán… - igazából nem, tudom, hogy mi lesz aztán. Amilyen erővel vonzott magához Miope, és az, hogy végre úgy tarthattam őt a karjaimban, ahogy mindig is szerettem volna, olyan erővel szívott vissza a valóság is, amiben nekem elvárásoknak kell megfelelni. Brigid ugyan nem közvetlen családtag, de fontos a számomra, és a barátság sokat jelent nekem. Arról nem is beszélve, hogy valamikor szorosabb kötelék is összekötött minket.
- Hozok neked egy törülközőt. - mondom lágy hangon, még mindig fülig érő mosollyal, miután már a hajó létra közelében vagyunk. Előre engedem Miopét, hacsak másként nem szeretné. Ugyanis bármennyire is sietős Brigidnek, néhány percet várnia kell. Illetve, ha csak rajtam múlna, többet is…

Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Hemyle Miope Fri Sep 01, 2023 10:07 pm

As the Captain says
As the Captain says

- Igen. - bólintok, de még csak felpillantani megy, szerintem ott van még a pillantásomban valami, ami... szerintem biztosan ott van.
A somolygásán megakad tekintetem, s nevetve bólintok. Mosolyoghatna még többet. Mindig olyan komoly!
Ahogy megtartom, álcát vonok magunk köré, kíváncsi tekintetek már itt is képesek kiszúrni bennünket, s az, hogy egy embernek szárnya van, még mindig a képtelenség határát súrolja. S mivel még nem fedtük fel magunkat, így álca alá vonom magunkat.
S értésére adom, lehet, aki akar lenni, az a másik része... dobja csak el, hiszen az miatt senyved évszázadok óta. S vele én is...
Finoman megremegek, ahogy megérzem, kívánja, s hogy még többet kíván. Végre. Lehullt mindaz, aminek ott sem kéne lennie, s boldogan karolom át, megtartva magunkat.
Rámosolygok, ahogy levegőt kérünk magunknak, s érintésébe belesimítom arcom, ám tekintetünket összekapcsolva tartom, mint ahogy ölelésem is éppúgy tartja, mint eddig.
Fejem mégis kicsit hátrahajlik, ahogy megérzem ajkait nyakamon, s ahogy halad felfelé.
S mintha villám cikázna rajtam keresztül, ahogy megérzem útját gerincemen, egy pillanatra ugyan ütemet váltanak szárnyaim suhogása, de tartjuk magunkat. Halk nevetés hagyja el torkomat, mosolygok, s tenyerem felfelé simít hátán, hogy újra csókolhassam.
Mert legszívesebben örökké ezt tenném...
Körénk fonom szárnyaim, s lábammal taposva a vizet, visszaereszkedünk. Tartom, s nem vágyom arra, elfogyjon a levegőnk, azonban érzékelem valaki másnak is az energiáját, csak nem engem keres, márpedig rajtam kívül csak Devon van itt...



Hemyle Miope
Hemyle Miope

Age : 1847
Origin : Pleiades
Profession : bus driver/Tarot-reader
Play by : Audrey Hepburn

https://elementals.hungarianforum.com/t170-miope#739

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Devon Deveroux Wed Jul 12, 2023 9:20 pm

The captain says...
Terra
Jelen
Miope
Az isteni sütemény, szinte teljesen elvonja a figyelmemet, de… azért időről időre Miopéra siklik a pillantásom. Így épp észreveszem, ahogy finoman beharapja az ajkát, majd lesüti a pillantását. Egy pillanatra nekem is megáll a falat a számban, és a gondolataim is kihagynak egy ütemet…
- Hmm… erre még sosem gondoltam így. De igazad lehet. Itt úgy kell elfogadni, és megélni önmagunkat, hogy ezt valójában nem tehetjük meg teljes mértékben. - ez pedig… tényleg nem olyan egyszerű. Ellentmondásokat szülhet, és tévedéseket az önismeret útján. Ha pedig nincs mellettünk senki, aki erre felhívhatná a figyelmünket…
- Most viszont levehetjük a kabátot. Is… - kissé hamiskásan mosolyodom el, hiszen a fürdőzéshez tényleg meg kellett szabadulnunk a ruháink egy részétől. Azt pedig egyelőre még én magam sem döntöttem el, hogy kizárólag így értettem-e. Minden bizonnyal nem…
Ám ezzel csak akkor szembesülök, amikor már mindketten a vízben vagyunk. Egymásra figyelünk, és úgy érzem, hogy ha lassan is, de sikerül félretennem azt, ami olyan sokáig béklyót kötött a szívemre, és engedte, hogy kizárólag az eszemmel… hozzam meg a döntéseket. Most jövök rá, elmerülve Miope pillantásában, és érintve arcát, hogy ezzel nem csak saját magamat tagadtam meg, hanem konkrétan butaságot követtem el. Hiszen a logika sem kikezdhetetlen, az is csak egy nézőpont, cseppnyi víz a tengerben. Nem ad semmit, ami örömet okoz, nem tesz boldoggá, sőt még elégedetté sem. A szívem viszont igen, ha hallgatok rá. Miope boldoggá tesz, azóta, hogy először megláttam a zsúfolt bálteremben. Ezért már nem akarok engedeni semmilyen késztetésnek, ami elsodor mellőle.
A sodrás viszont… a vízben szó szerint értendő. Balga módon engedek is neki, még mindig dobogó szívvel, elakadt lélegzettel, de hagyom, hogy elhúzzon mellőle. Ám ekkor… érzem, hogy a derekamra siklik a keze, és a pillantása rabul ejt. A tekintetében égő tüzet felismerem, hiszen ugyanazt látnám a saját tükörképemen is, de szükségem van néhány másodpercre, hogy el is higgyem. Mert ő nem várja el tőlem, hogy megvédjem, sem azt, hogy mindenért vállaljam a felelősséget. Ő… önmagában is olyan erős, amilyen én sosem leszek. Én pedig mindig is csodáltam ezért, csak nem mertem hinni benne.
Most azonban megmutatja nekem az érintésén és a pilllantásán keresztül, hogy képes vagyok rá. Hallgathatok a szívemre a saját döntésem okán. Látom és már érzem is, és csak azért nem mozdulok hamarabb, mert elvarázsol az, hogy ő közeledik felém. Ahogy körénk vonja szárnyait, és ő tart meg engem, elveszek a pillanatban, és csak az arcomon feléledő boldog mosoly, és a tűz a szememben mutatja, hogy még jelen vagyok. Sosem éltem át hasonlót, és örömmel fürdözöm meg az érzésben. Nincsenek elvárások, sem külső hatások. Csak érzelmek két lélek között…
Egyszerre mozdulunk meg, és ahogy ajka az enyémhez ér, érzem, hogy valami végleg eltűnik. Gyengéden fonom derekára a kezemet, engedve, hogy teljesen ő tartson minket, ám a csókban még többet kérek, finoman, de érezhető szenvedéllyel. Annyira új, és mégis annyira ismerős az íze, hogy felborít bennem mindent, majd gondosan a helyére tesz. Oda ahová mindig is tartozott, megadva a végszót, és a tökéletes befejezést a történetnek, mely eddig félkészen árválkodott a megsárgult papír lapokon. És elindítja az új fejezetet is, egy könyvben, aminek a szereplői talán ugyanazok, de már beértek, és elérték az utat, amin haladni szeretnének…
Épp csak egy pillanatra húzódom el tőle, mosolyogva tanulok újra lélegezni, csukott szemmel, az arcát finoman érintve. Már képtelen vagyok követni a ritmust, de nem is akarom, csak egyetlen dolgot. Egy újabb csókot… Talán még mindig ő tart minket, ám ez kicsit sem foglalkoztat, amikor szorosabban vonom őt magamhoz. Gyengéd, de határozott csókot ejtek nyakszirtjére, majd lassan haladok felfelé ajkai ívéhez. Épp csak néhány pillanat, amíg újra megízlelem, ha engedi nekem, és ezúttal minden vágyam, minden kimondatlan kérésem, és megbánt tettem ott van a csókban. Kezem a gerincén simít végig, ismerkedve a forrósággal, amit magamban is érzek, és amit benne érzek. Nem akarom elengedni őt. Soha többet…

Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Hemyle Miope Tue Jul 11, 2023 11:48 pm

As the Captain says
As the Captain says

Mosollyal biccentem egy pillanatra oldalabbra a fejem, s húzom ki magam. Ízlik neki a süteményem! Bár az, ahogy fogyasztja, sokkal árulkodóbb... be is harapom egy pillantra szám sarkát, s lesütöm szemeim. Ejj, Miope, mióta vagy te ilyen!
Bizony, jól megy, még kacsintok is most hozzá! Időbe került számomra is, mire megértettem, mások, kívülről sokkal másabbnak látnak, mint amilyennek én gondolom magamat. S ez nagyon érdekes volt nekem akkor is, s most is. S amikor a közösségi tudat okán megszűnt ez a határ, sokkal komfortosabbnak éreztem magamat.
- Egészen máshonnan érkeztünk, s ez a hely számunkra olyan, mintha méretekkel kisebb kabátot kellene hordani állandóan. - sokáig megvolt bennem ez az érzés, mire sikerült lazítanom mindezen.
Nagyon odafigyelve ugrok azért, nem a fejére akarok esni. A karjaiba annál inkább...
Istenem, nagyon nem kellett volna ez a játék. Bennreked levegőm, őrá hangolódok, s figyelem.
Megérinti arcomat, mérhetetlenül jól esik, forróság cikkan végig rajtam, s ha hidegnek is érezném a vizet, mostanra már nem lenne ezzel gondom.
Érzékelem benne a vihart, ám bennem ez már nincs meg. Akkor sem volt meg. S tudok várni. Egészen idáig. Figyelem, ahogy becsukja szemeit, s igyekszik a megszokott része visszarántani oda, ahová sosem kellett volna mennie.
S enged a zavarásnak. Én maradok, mert már döntöttem. Ahogy elenged, másik kezemmel őt fogom meg, derekánál, s a tekintetét nem engedem, melyben ugyanaz a tűz lobog, mint a zavarás előtt.
Széttárom szárnyaim, lassan, finoman kavarják körülöttünk a levegőt, a víz fodros cseppeit, hogy a felszín felett maradjunk.
Mosolygok, s bólintva nézek fel rá, még mindig tartom őt, s most már nem foglalkoztat semmi más...
Magamhoz vonom, s ha engedi, az a korábbi kis távolság is megszűnik, ajkaink között is, ahogy egyik tenyerem hátára simul.





Hemyle Miope
Hemyle Miope

Age : 1847
Origin : Pleiades
Profession : bus driver/Tarot-reader
Play by : Audrey Hepburn

https://elementals.hungarianforum.com/t170-miope#739

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Devon Deveroux Sat Jun 10, 2023 10:53 pm

The captain says...
Terra
Jelen
Miope
Mosolyogva bólintok. Bár magamnak be kell vallanom, hogy nem feltétlen a hajóhoz illő néven gondolkodtam… Inkább egy emlékeztetőt szeretnék, amiről mindig az ő tekintete jut eszembe… Ám ez igen nagy butaság annak fényében, hogy most itt van.
- De. A valódi indok az íz. - ha azt mondtam volna, hogy “finom”, csak egy egyszerű szóvá vált volna. Az ugyanis többet mond, hogy lelkesen fogyasztom a süteményt. Annak ellenére is, hogy nem vagyok kifejezetten éhes…
- Inkább csak szeretnék, de ha szerinted jól megy… - akkor… Nos nem tudom pontosan, hogy mi van akkor. Ugyanis vannak dolgok, amiket nem szeretnék előle titkolni… Ám, ha minden gondolatomat látná, minden bizonnyal úszva menne vissza a partig. Hiába lenne gyorsabb a teleportáció… Most viszont elengedem ezt az aggodalmat, és inkább a mosolyából nyerek erőt. A titokzatos nézésével együtt ugyanis… a hűvös szél miatt sem kell már aggódnom.
- Milyen értelemben dolgoztam meg érte? - nem hiszem, hogy arra gondol, én férfinak születtem, így inkább megkérdezem, mi jutott eszébe, mielőtt félreértenék valamit.  Ez ugyanis pont egy olyan lecke, amit ideje lenne már megtanulni… Nem feltételezni előre semmit, főleg akkor nem, ha fájdalmat okoz a következtetés…
Azonban mire a vízbe ugrok, már nincsenek bennem sem a múltra, sem a jövőre vonatkozó gondolatok. Csak a jelen van, és ahogy a víz lágyan ringat. Remélem, hogy Miopénak is olyan jól fog esni, mint nekem…
- Figyelek. - mondom mosolyogva, és valóban figyelem minden mozdulatát. Részben az óvatosság, részben pedig… khm… valami egész más miatt. A csobbanást pedig magamban tíz ponttal, hangosan egy kacagással értékelem.  Örülök, hogy ilyen jó kedve van. Mintha kapnék egy édes cseppet a boldogságból… A meglepetés ugyanis…
Míg először félek, hogy valami baja történt és hagyom, hogy a védelmező ösztön felülkerekedjen rajtam… úgy mikor felbukkan, és megérinti az arcomat… más jellegű érzések ébrednek fel… Önkéntelenül tartom vissza a lélegzetem, és a szívem menthetetlenül zakatolni kezd, ahogy a következő mozdulatomat készítené elő. Tudom, hogy nem kéne ezt tennem, hiszen ez nem helyes, de… nem húzódik el. Annak ellenére, hogy a kezem már az arcát érinti, és a tekintetem kérlelhetetlenül cikázik a pillantása és az ajka között… Nem mozdul. Még a kezét is a derekamra teszi… és mintha közelebb is lenne már hozzám…
Ez azt jelenti, hogy ő is arra vágyik, amire én? Hogy a barátságunk neki is többet jelent? Nem a családunk miatt, hanem… az elvárások ellenére? Bárcsak tudnék most olvasni a gondolatai között…
Ám mivel erre nem vagyok képes, egy pillanatra becsukom a szemem, és… mikor kinyitom már szilárd bennem az elhatározás. Talán hibát készülök elkövetni, de… nem következtethetek elhamarkodottan. Inkább kérdeznem kell. Épp csak ez alkalommal nem szavakkal…
Ezért az egyik kezem a derekára csúszik, és ahelyett, hogy közelebb húznám magamhoz, egy finom mozdulattal, én csalom le a köztünk lévő távolságot. Még van annyi hely köztünk, hogy tudjunk a vizen tempózni, ám az ajkaink közötti teret… centiről centire kezdem elcsalni. Azzal pedig már nem foglalkozom, hogy nem emlékszem rá, mikor vettem utoljára levegőt. Csak meg akarom őt csókolni. Olyan régóta szeretném…
Azonban mielőtt megtehetném, hideget érzek a lábamnál. Ez épp csak egy pillanatra zökkentene ki, ha nem érkezne vele együtt egy enyhe sodrás is. Ösztönösen veszem el az egyik kezem róla, hogy tempózni tudjak vele, és tartani tudjam magunkat, amíg… visszatérek ahhoz, amibe belekezdtem. Ám az utolsó pillanatba, amikor már szédítően közel vagyok hozzá… a sodrás erősödni kezd. Határozottan…
Így végül elengedem, mert így nem biztonságos. Szükségünk van a kezünkre. Az energiámmal pedig már körbe is fonom magunkat, és leginkább vizsgálom, hogy mi változott. Nem a delfinek, és nem is valami ragadozó… Sokkal kisebb, és nagyobb is egyben… Halak… Egy halraj…
- Megérkezett a delfinek ebédje… - mosolyogva mondom, de… van benne némi keserűség is. Ugyanis átkozom magam, amiért hagytam, hogy eltereljék a figyelmem. Talán soha többé nem adódik ilyen alkalom. Vagy ami még rosszabb, talán ez egy jel volt…

Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Hemyle Miope Sat Jun 10, 2023 9:25 pm

As the Captain says
As the Captain says

A visszafojtott nevetés-kuncogása mosolygödröket csal arcomra. Olyan jó így látni őt! Felhőtlenül boldognak, amit megérdemelne már nagyon rég!
- Bármilyen ötlet is, biztosan tökéletes lesz a hajónak. - mosolygok. Azért ne Miope legyen... teszem össze magamban két kezem a Teremtő felé.
- Nem azért, mert finom? - mosolygok rá, finom hunyorítással. Élvezze az ízeket, döntse el magam, mit kíván fogyasztani, ne a családja okán vegyen. Ám olyan jóízűen eszi, hogy legszívesebben megnézném, ahogy megeszi az egészet.
- Ó, tehát szeretsz titokzatos lenni? - lejjebb húzom a sapkám ellenzőjét, s titokzatosan nézek rá. - Nagyon jól megy ám. - mert valóban az. Mindig okoz kellemes meglepetést, s azt, hogy ... erős. De azért néha támaszkodhatna másokra is... például rám....
- Tévedés. Megdolgoztál érte. - ez a dimenzió nagyon kemény és szívós, mindenkinek.
S éppen ezért kacagok, jóízűen, ahogy elstartol, s minden gondolkodás nélkül átugrik a korláton, bele a vízbe. Mert nagyon jó így látni... ammm... úgy is értve.... meg mintha kicsit jobban ott maradt volna a tekintetem. Nem is  hallom hirtelen a választ, így csak belsőleg megkérdezem, hogy a mitis? Mire a snorkel jön válasznak magamtól. Vaaalaki figyel, ha már én nem.
- Á, ugyan, megy nekünk víz alatt lélegezni. - legyintek. - Egy ideig biztosan. De most, most én jövök! - azzal a vigyázat után máris lépek a korlátra, s úgy ugrok bele a vízbe.
Vigyorogva, s nagyon drukkolva keringek körülötte, s közben visszajelzek a delfineknek, hogy nem semmi baj nem történt, csak tréfálkozom társammal, kivel érkeztem, mire lelkes csattogás érkezik tőlük. Szeretik a játékokat.
Végül csak felbukkanok a víz felszínén, nevetve, mosolyogva, de már érzem is derekamon tenyerét, s tekintetében az aggodalmat. Hirtelen nem is tűnik annyira jónak az ötlet. Annyi aggodalom van benne...
Le akarom azt simítan arcáról, így tekintetét, s arcát figyelve, tenyerem arcára helyezem, finoman megsimítva vizes bőrét.
Érzem kezét, ahogy felsiklik rajtam, s ellál lélegzetem, a taposásban is ritmust hagyok ki, s most én vagyok az, ki derekára csúsztatja kezét. Még mindig csendben vagyok, s nem érzem hidegnek a vizet, éppen ellenkezőleg. Nagyon is kellemesen meleg, s bizserget....
És vonzanak ajkai is, talán egy hajszálnyival húzódom közelebb hozzá. Csak icipicivel...



Hemyle Miope
Hemyle Miope

Age : 1847
Origin : Pleiades
Profession : bus driver/Tarot-reader
Play by : Audrey Hepburn

https://elementals.hungarianforum.com/t170-miope#739

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Devon Deveroux Mon May 22, 2023 10:59 pm

The captain says...
Terra
Jelen
Miope
A nevetésért máris megérte kimozdulni a komfortzónámból, és az ő hangja önkéntelenül csalja elő az enyémet is. Egy másik érzéssel egyetemben…
- Ááá… ez lett volna a harmadik tippem. - egy ideig még képes vagyok tartani a komoly hangszínt, de aztán a visszatartott nevetés miatt kuncogásként tör ki belőlem a jókedv. Ez pedig erősen meglep, mert sosem szoktam kuncogni. Úgy tűnik Miopénak több képessége van, mint hittem… Ez a felhőtlen hangulat viszont eltűnik egy pillanatra, amikor… megbántottam? Vagy zavarba hoztam? Nem tudom eldönteni, és kissé be is feszülök, mert… egyik sem állt szándékomban.
- Persze, ez csak egy ötlet… - hirtelen viszketni kezd a nyakam, és forróságot érzek az arcomon. Így inkább megköszörülöm a torkomat és… rendezem a gondolataimat. Ha pedig kiderül, hogy valami rosszat mondtam, elnézést fogok kérni tőle. Egyelőre csak reménykedni tudok abban, hogy nem értett félre. Bár a pír az arcán… Már nem tudom hova tenni. A szél azért csalóka tud lenni.
- Dörmi nevében is nekem kell fogyasztani. A családunk neve forog kockán… - próbálok visszatérni az oldott hangulatomhoz, de… egyelőre ennyire sikerült. Egy mosoly, ami kíséri azt, hogy nem a sütievés fog nevet adni a családunknak. Bár… ha ez így működne az élen járnék, amennyiben Miope sütijéről van szó.
- Tagadnom kell, akár így van, akár nem. Még a végén elmúlik a titokzatosság varázsa. - sokan értékelik, és van benne valami pezsdítő, hogy a másik személy mindig meg tud téged lepni. De én inkább a nyílt és őszinte kommunikáció híve vagyok, kivéve… néhány esetet. Például az olyan bonyolult kapcsolatokat tekintve, mint amilyen az enyém Miopéval… határozottan magamban kell zárnom néhány érzést. Ennek pedig nem örülök ugyan, de egyelőre szükségét érzem. Épp csak egyre nehezebb, amikor mosolyogni, vagy épp nevetni látom…
- Könnyebb dolgom volt.  - nem irigylem a nőket. A Terra annyi elvárást támaszt velük szemben, hogy szinte képtelenség megőrizni a saját énjüket. Ezért én mindig becsülöm azokat, akik szembe menve a követelményekkel a saját útjukat akarják járni. Miope is éppen ezt teszi, csak feltételezésem szerint neki más nehézségekkel kell megküzdenie. Nem tudom pontosan, hiszen olyan könnyedén képes, saját magát adni mindenkinek, hogy… akár azt is hihetném, hogy ez a természetes. De tudom, hogy nem, és valójában erős jellemre van szükség, hogy erre valaki képes legyen. A tiszteletemet ezzel vívta ki, a hódolatomat pedig azzal, hogy a személyiségével már az első találkozásunk alkalmával elbűvölt…
Ez az érzés pedig nem múlt el, és a társaságában egyre több teret merek neki engedni. Vele merek játékos lenni, néha akár kicsit pimasz is, kizárólag a jó hangulat jegyében. Így nevetve szaladok el a víz irányába, és csak halványan hallom, hogy még mondani szeretett volna valamit. Ezért mikor már tetőtől talpig vizes vagyok, és újra a vízfelszínre jövök, felé fordulok, és figyelek rá, hogy meg tudjam hallgatni a mondandóját.
- A sznorkel. De nekem azt hiszem már nem aktuális. - igazából szemüveg nélkül is látok a víz alatt, és a lélegzetemet is tovább vissza tudom tartani, mint egy Terrai. Meg… egyre kevésbé akarok a delfinekre figyelni. Ahogy felkapaszkodik a korlátra azért eláll a lélegzetem, és egy ideig csak bámulok, mint egy újszülött kiscsikó a füves rétre. Aztán egy pillanatra azért érzem, hogy megfeszülnek az izmaim, mert féltem, hogy nehogy leessen, és megsérüljön. Az egyensúly érzéke viszont tökéletes, így már látom is, hogy ugrani, majd landolni készül. Hangosan nevetni kezdek, és nem zavar, hogy egy nagyobb korty vizet is nyelek így.
- Hibátlan ug… - még azelőtt beszélni kezdtem, hogy felbukkant volna, reménykedve abban, hogy az ugrás szóra fog megérkezni. De még nem jött fel a víz felszínére… Így néhány másodperc után keresni kezdem. Talán túl hideg a víz, és az izmai nem engedelmeskednek? Azt sose bocsátanám meg magamnak, ha valami baja esne…
Így ismét megfeszülök testben, és lélekben egyaránt,  ahogy egy karcsapással megfordulok, majd lebukok a víz alá is, őt keresve. Nem lelem, így visszajövök a felszínre, újra fordulok, és… érintést érzek. Nem tudom, hogy az lepett-e meg jobban, vagy maga a “Meglepi” szó, mikor végül meglátom, de ösztönösen nyúlok a víz alatt a dereka felé mindkét kezemmel, és kapaszkodom meg finoman benne a két oldalán. Talán a meglepetés helyett pontosabb lenne az, hogy azért megijedtem…
- Meglepi… - a hangom szinte elhal a szélben, és kortyolok egy nagyot a levegőből, mert rájövök, hogy legalább egy fél perce nem gondoskodtam az oxigén pótlásról… A kezemet pedig még mindig nem vettem le a derekáról. De legalább már nem kapaszkodom. Egészen biztos, hogy nem kéne így maradnom… A kezemet viszont egyelőre képtelen vagyok mozdítani, mert leginkább nem is akarom. Inkább feljebb vezetem az egyik kezemet az oldala mentén, és a karját átugorva, a tenyerem az álla alá helyezem a nyakán. A tekintetem pedig az övét keresi, és egy pillanatra az ajkára is letéved. A fejemben pedig cikázni kezd egy mondat: “Devon.. ez még mindig nem az úriemberhez illő érintés… ”

Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Hemyle Miope Mon May 22, 2023 9:57 pm

As the Captain says
As the Captain says
Nagyot nevetek. Ahogy  mosollyal előadja a két említett cselekvést, képtelen vagyok ellenállni.... a nevetésnek, szigorúan a nevetésnek!
- Előbb jött az üzemzavar nézés. - adom elő egy pillanatra a teljesen “ostoba vagyok, s leállt az agyműködésem” arckifejezést.
Úszunk! Szeretek úszni, azt úgyis csak humanoid formában tudom igazán, és bár nem olyan tiszta Terra vize, mint korábban, azért még vannak gyönyörűszép helyek.
- Ó.... ó. - értem meg először, azután esik le. Annyira nem örülök, hogy tárgyként van kezelve a nevem, hiszen az én vagyok, nem tárgy. Ám szerintem itt más lehet a háttérben, és némileg pír is jelzi a megértést. Haaaaa, jól értettem. Na, az volt a második ó.
Ilyen zavarban már régen voltam, hogy bakizzak, ez a píren is látszik. Aztán meg teliszájjal beszélek. Magamban hangosan felkacagok, mert ilyet már régen nem csináltam. Nem a kacagásra értettem. Így most a dobozokat sem kapom a kezembe, még a végén leejteném zavaromban.
Széles és boldog mosollyal nézem, ahogy a második szeletet is elveszi. Akkor mégiscsak értem a terrai sütik titkát!
- Fogyjon is. Ennek örülök. - ha nem fog, akkor sem esek kétségbe.
- Ne is tagadd, beleláttál a fejembe, milyen sütiket fogok hozni. - kuncogm el magamat.
“Mi is összeillünk. Mint a bor és a süti...”
-Mint ahogy te is. - a mosolyt most külön fel sem szükséges vennie arcomnak, az képtelen abbahagyni a műveletet.
- Igen, és h... - elnevetem magam, ahogy neki is indul, s gyorsan a korláthoz szaladok, hogy lássam, amint a vízbe veti magát. A veszély már elmúlt, eltűnt az árnyék, s a mintakaiak tovább űzték, azután fordulnak vissza felénk.
- Milyen felszerelés? - egy pillanatot sem veszegetek a látványból, ahogy úszik a vízben. Sokkal látványosabb, mintha a vízből nézném....
Aztán csak felugrok a korlátra, pehelysúlyom alatt meg sem mozdul a korlát.
- Vigyázaaaattt! - azzal elrugaszkodom, s ívben ugrok, hogy átsuhanjak bőséggal Devon feje felett, s jó mélyre csapódjak be, szeretek úgy megfordulni a vízben. Amiben ki is nyitom a szemeim, s arra fordulok, amerre Devont érzem. S bizony... fel nem jövök a víz színére. Bőven vissza tudom tartani a lélegzetemet. Igaz, a látványától is, ahogy a vízben van....
S ahogy keresni kezd, lejjebb húzódom, s amásik irányból közelítek felé, s játékosan  megsimítom... awww Miope ez nagyon elhamarkodott gondolat volt... s felbukkanok nevetve a víz felszínére.
- Meglepiiiii! - a vízben még nem hallani, hogy közelednek barátaink.




Hemyle Miope
Hemyle Miope

Age : 1847
Origin : Pleiades
Profession : bus driver/Tarot-reader
Play by : Audrey Hepburn

https://elementals.hungarianforum.com/t170-miope#739

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Devon Deveroux Sun May 07, 2023 9:29 pm

The captain says...
Terra
Jelen
Miope
Elmosolyodom, miként elmeséli, hogy mi történt, bár elég biztos vagyok benne, hogy ez nem a szavai miatt történt. Inkább a mosolya vonzza az enyémet is…
- Hmmm… és melyik reakció érkezett előbb? A csodálkozó szájtátás, vagy az “ő őrült” fejbiccentés? - megpróbálom mindkettőt egyben elmutogatni, de nehéz, úgy “ó” betűt formázni a számmal, hogy közben továbbra is mosolygok. A fejemet viszont sikerült oldalra biccenteni. Pont úgy, nézhetek így ki, mint Apa kiskutyái, amikor először hallanak hajtóművet beindulni, és nem tudják elhelyezni a gondolataikban ezt a hangot.
- Remek. - érezhetően lelkesebbé válik a mosolyom, mert szeretek úszni. A legjobban lóként, de humanoid alakban sem rossz. Illetve… most társaságom is akad ebben a tevékenységben… Ez pedig határozottan felfelé görbíti az ajkaimat.
- Nem az a fontos, hogy nekem mi tetszik, hanem, hogy mi illik hozzá. - jelentem ki csendesen. Azt ugyanis nem lenne ildomos kimondani, hogy tetszik, de a Miope név jobban… Van viszont egy megoldás.
- Lehet akár Carpe Diem Miope is. - nem úgy ismertem meg, mint valaki, aki ne tudná megragadni a pillanat szépségét, és az élet magját, de lehetséges, hogy bizonyos dolgokban neki is követnie kéne a megérzéseit. Nekem viszont bizonyosan… Így, ha lesz még egy hajóm, az Carpe Diem Devon lesz…
- Rendben. - bólintok még mindig mosolyogva, és elindulok az italokért. Választék van bőven, mert nagyobb társaságra készültem… Most viszont már nem bánom, hogy így alakult. Ugyanis van egy olyan érzésem, hogy Miope is jól érzi magát a társaságomban. Ennek pedig szívből örülök… Illetve, ahogy mondta megérkezett a nassolni való is, így közelebb hajolok a finomságokhoz, és az illatával ismerkedem. A sütiével. Is…
- Isteni az illata. - szívem szerint már ki is vennék egy szeletet, de megvárom, hogy előbb Miope falatozzon. Ez meg is történik, épp csak… mintha látnék rajta valami mást is. Bárcsak be tudnám azonosítani…
- Igen. Köszönöm. - csak másodpercekkel később nyúlok ténylegesen a sütiért, mert észreveszem a pírt az arcán, és az is elbűvölt, hogy a lelkesedés következtében még a rágásról is megfeledkezett néhány pillanatra. Ez már egyértelműsíti, hogy tökéletes süteményről van szó, és nagyot is harapok belőle, mikor én is elveszek egyet. Még hümmögni is kezdek a falattal a számban, ugyanis nem tévedtem, az íze isteni.
- Ez egész biztosan el fog fogyni az utazás végére… - ha illetlen is, kénytelen vagyok egy második szeletért nyúlni. Túlságosan is finom… és ha nem érkeztek volna meg a delfinek, talán a harmadik süti is lecsúszna. Mindenek előtt viszont koccintani szeretnék Miopéval.
- Egészség. - kis híján azt mondtam, hogy a barátainkra, de még mielőtt kimondtam volna, inkább egy másik tósztot választottam a koccintáshoz. A kapcsolatom Miopéval ugyanis jóval bonyolultabb annál, hogy barátságnak lehessen nevezni. Vonz, minden értelemben, és több érzést kelt bennem annál, ami beleférne a barátság határaiba. Így inkább fel sem hozom ezt a szót…
- Összeillenek… - határozottan hozzá kéne tennem, hogy a sütemény és a bor… De… nem fogom. Ugyanis hiába kaptam már jeleket arra vonatkozóan, hogy nekünk nem lehet közös jövőnk, én még hiszek benne. Épp csak nem szeretném, ha ez kényszer lenne bárki számára is. Már pedig… a családom azért nem könnyíti meg a helyzetemet az elvárásokkal, amit irányomba támasztanak…
- Rendben. Ráérünk. - nem siettetem, elvégre addig maradunk, ameddig csak akarunk. Nekem nincs sürgős munkám, és egyébként is, akár itt is tudnék dolgozni. Vagy csak olvasni, ahogy a tenger elringatja a hajót…
- Oh. Készültél. - jegyzem meg mosolyogva, ugyanis én is ezt tettem. Tény, hogy nekem egyszerűbb dolgom van, mert csak a pólómat kell levennem. Neki viszont… Egy pillanatra rásiklik a pillantásom, viszont mikor épp megjegyezhetném magamban, hogy a fürdőruhája kiemeli a bőre bársonyosságát… Inkább erősen a delfinek irányába fordulok, mert nem szép dolog bámészkodni… Illetve lélegezni is újra tanulok, mert önkéntelenül bent tartottam a lélegzetem, mikor öltözni kezdett…
- Rendben. De vigyázz, mert csalni fogok… - hogy ez pontosan mit is jelent, az azonnal kiderül. Ugyanis amint befejeztem a mondandóm, már szaladni is kezdtem, hogy én ugorhassak elsőként a vízbe. Nem a versenyszellem hajtott, szimplán, csak már a vízben akarok lenni, mikor ő is csobban, hogyha történik valami, rögtön segíteni tudjak. És nem mellesleg, nem lenne szerencsés, ha figyelmetlenség okán, véletlenül ráugranék…
- Oh… a felszerelésről megfeledkeztem… - nevetni kezdek, mikor már a víz felszínén tempózom, ugyanis olyan lelkesen ugrottam, illetve ugrottunk a vízbe, hogy tényleg nem gondoltam a sznorkel felszerelésre. Ám még vissza is mehetünk érte, vagy úszhatunk anélkül is. Miopén múlik, ugyanis őt figyelem végig. Látni akarom, hogy mit reagál arra, hogy a delfin csoport határozottan felé tart. Vagy… lehet, hogy felénk. Ugyanis közel maradok hozzá, és előfordulhat, hogy tempózás közben véletlen hozzáérek…

Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Hemyle Miope Sun May 07, 2023 8:23 pm

As the Captain says
As the Captain says
Felpillantok vissza rá, s a mosoly visszaköltözik az arcomra.
- Csak kijelentettem, milyen jót repültem.... - a bibi csak ott volt a helyzetben, hogy akkoriban a repülés igazán luxus volt, már ha azzal a vasgéppel tették, csakhogy én akkor tértem vissza a mezőkről, még pár virágot össze is szedtem a tollamba, akarom mondani a hajamba, ahogy közel siklottam el felettük...
A felett viszont nem, hogy közelebb lép hozzám, s hogy ez mennyire jól esik.
- Benne vagyok! - szélesedik a mosolyom, mert az úszást szeretem, igaz, csak ilyen humanoid formában, mert sokkal jobban érzem a vizet így magam körül.
Ah, Miope, minek tanultad meg olyan gyosan a hajókázást! Igazán állhatna Devon még mögöttem. Csak egy kicsit... vagy kicsivel...
Meglepetten pillantok rá.
- Nem tetszik a hajó mostani neve? - azért az a pír nem a szél miatt kerül fel az arcomra. Meg úgy melegebb is lett hirtelen. Megint.
Már majdnem kis híján azt mondom, az ital is jó, ám a sütik!
- Elég lesz az ital is, ez esetben, ám a nassolásról én gondoskodom. - mosollyal lépek a sport táskámhoz, abban van ugyan más dolog is, a benne lévő táskában, ám van benne pár doboz is, amiben finomságok lapulnak.
Kinyitom, s az asztalra teszem, a tetjét a doboz alá helyezem.
A mutatott irányba nézek, s felismerem az összetéveszthetetlen mozgolódást.
- Ugyan. - elpirulok, most aztán tényleg, ám az izgatottságom erősebb, s önkéntelenül kiveszek egy sütit a dobozból,s a felét be is harapom, mire észbe kapok.
- Füdi. - am, oké, ilyet nem csináltam már régen. Most is piros lesz az arcom, ujjamat a szám elé teszem, s gyorsan lenyelem a falatot.
- Sütit? Én készítettem. Mondtam, hogy a nassolnivalóról én gondokodom.... - mosolygok rá, s a másik felét a sütinek gyorsan bekapom, hogy zavarom leplezzem.
Elveszem a poharat, s koccintásra emelem.
- Mintakai barátainkra. - tudom-tudom, élnek máshol is, de  nekem fajnak mintakaiak lesznek...koccintok vele, s előbb beleszagolok a borba, aminek finoman már éreztem az illatát.
- Mmm, ez mennyei, nagyon megy hozzá a süti. - belekortyolok, bólintok. - Igen, így van.
- Várhatjuk vendégeinket a vízben, előtte várj egy keveset.
Behunyom szemeim, s keresek a vízben olyat, akinek nem kéne itt lennie, ha itt van, jobb, ha elmegy.
- Most már majd ugorhatunk. Csak előbb ... - mivel a fürdőruhát már felvettem, így csak.. - Gyorsan leveszem a ruhám, ha már a fürdőruha rajtam van. - mosolygok rá, de a lábam ott marad még a helyén, mert ő aztán nem vacakol.
Uh...
Miope! Mozdulj! A szemed is, le róla! Hallóóóó......
Elmosolyodok végre, s kezem a ruhám felé nyúl, s hamar én is a fürdőruhámban állok, mely hófehér, s csak annyit takar, amennyi szükséges. Mi nem vagyunk olyan prűdek, mint a terraiak.
- Futásból ugrás? - mosolygok rá.





Hemyle Miope
Hemyle Miope

Age : 1847
Origin : Pleiades
Profession : bus driver/Tarot-reader
Play by : Audrey Hepburn

https://elementals.hungarianforum.com/t170-miope#739

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Devon Deveroux Sat Apr 22, 2023 9:25 pm

The captain says...
Terra
Jelen
Miope
Félmosoly húzódik az arcomra, de a mögötte lévő érzelem pont olyan, mint egy teljes-é.
- Valóban? Mi történt? - önkéntelenül lépek egy lépéssel közelebb hozzá, és hallgatom a történetet, ha elmeséli nekem. Biztos vagyok benne, hogy remekül fogok szórakozni, bármilyen történetet is oszt meg velem. Ugyanis már a mosolyában is teljesen el tudok merülni…
- Az-az ismerkedés lehet akár úszós is. Van a hajón snorkel felszerelés is. - amikor egyedül jöttem vízre, gyakran úsztam egyet, és alkalmanként csatlakoztak a delfinek is. Szívesen megmutatnám ezt a csodát Miopének is. Még akkor is, ha esetleg már volt hasonló tapasztalata. Az ugyanis nem úgy történt, hogy együtt voltunk.
- Ó. Ez remek hír. - nem tudom miért lesz pont attól fülig érő a mosolyom, hogy a grillezett lazac a kedvence. Talán azért, mert titkon szeretném meglepni őt, és kellemessé tenni számára ezt az utat, ha már Dörmi nem tudott eljönni. Bár… egyre ritkábban jut eszembe az öcskös, és azt is el kell ismernem, hogy egyre kevésbé bánom azt, hogy csak ketten vagyunk…
Főleg, amikor a hajó vezetérése ‘tanítgatom’. Nem szívesen mozdulok el mellőle, de rá kell jönnöm, hogy nincs szüksége a segítségemre. Remekül boldogul, és mikor érzem, hogy a hullámokkal is barátságot köt, már teljes mértékben át merném adni neki az irányítást. Ezért meg is teszem. Az alkalmat pedig arra használom, hogy őt figyelhessem. Egészen megváltozik az arckifejezése, és olyasmit látok rajta, amit még sohasem. Nem tudom, hogy mi az pontosan, de elbűvöl vele…
- Mintha mindig is ezt csináltad volna. Akár Miopénak is hívhatnák a hajót. - jegyzem meg miközben egy szelíd mosoly is az arcomon van. A pillantásomat pedig csak akkor veszem le róla, ha épp rám figyel. Ugyanis nem akarok tolakodó lenni, így mielőtt találkozhatna a pillantásunk, inkább a horizontot kémlelem. Viszonylag gyors mozdulatot követően… Jobb, ha inkább hozok magunknak ételt és italt.
- Én még nem vagyok éhes, de egy kis nassolásra bármikor kapható vagyok. Az italokat hozom, és bármit, amit te szeretnél. - vagyis valóban elindulok, és vagy csak az italokkal, vagy az általa kért étellel is térek vissza. Nekem most elég az ital is, de ha valami finomság fog előkerülni, esélyesen megkóstolom. Főleg, ha ő készítette. A kezem pedig tele is van mikor visszaérek, de az időzítés remek. Megérkezett a várt társaság.
- Arrafelé. - bökök a fejemmel a furcsa hullámzás felé, ami nagyobb élőlényekre utal. Ezt követően viszont a másik irányba fordulok, mert Miope jelzi, hogy ő is látott valamit. Most már biztos, hogy onnan is jönnek.
- Nahát… ilyen sokan még sosem voltak. Vonzod őket. - a négy lábúakra (különösen egy bizonyos példányra…) gyakorolt hatását már tapasztaltam, de ez egy másik szint. Bárhogyan is hívta őket a hajóhoz, sikerült egy népes delfin családot megszólítania. Én pedig egyre jobban szeretném őket közelebbről is látni. Előbb viszont odaadom neki az italt, és ha kért, akkor az ételt is úgy pakolom, hogy kéznél legyen.
- És a delfinekre is. - ahogy emeli a poharát én is azt teszem, és koccintok vele. Azt pedig már meg is bántam, hogy a delfineket tettem hozzá a köszöntőhöz. Valójában azt akartam, hogy igyunk a kellemes társaságra is… ám ehhez nem volt merszem.
- Van kedved úszni egyet? - a motort itt már nyugodtan leállíthatjuk, és a sodrás sem akkora, hogy nélkülünk hajózzon tovább a Carpe Diem. De Miopén múlik, hogy mit szeretne. Én mindenképp úszok egyet, ezért le is veszem a felsőmet, és készülök a merülésre…

Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Hemyle Miope Sat Apr 22, 2023 8:20 pm

As the Captain says
As the Captain says

Látványos cinkossággal legyintek.
- Inkább úgy veszik, félrehallották, és valójában legeltetés volt a szó. - majd ártatlanul huncutsággal nézek rá, beherapva a végén a szám szélét. - Volt tesztelve....
Tényleg félrehallanak. Mert fel sem akarják fogni, hogy valaki ... repül...
- Ő is legyenek megkínálva. Lehetne egy kellemes beszélgetős ismerkedés... - bár legszívesebben kettesben lennék vele, ha már így alakult. És aminek nagyon örülök....
- Kedvencem! - bármi, ami ízletes és finom, jöhet! A lazac pedig a madár-én-részemnek nagy kedvenc.
Tisztelgek a megnevezésre, “komolyan” veszem a címet.
- Igenis, kapitány! - mosolygok utána.
Egy pillanatra kellemes átcikázik rajtam valami kellemes elektromosság, ahogy hozzám ér, és szerintem itt mindenhogy meleg lenne. És nagyon kellemes így. Biztonságos, nyugodt. És Devon.
Most így hirtelenjében nagyon nehéz eldöntenem, hogy melyik szerepben tetszik jobban: ha az asztal mögött van, és komoly kutató, vagy ha éppen autókázunk, vagy most, amikor “kapitány”. Mindegyikben ő, és jöhetne egyben is...
Széééél....
Szeretem a szelet, hiszen azt ismerem. Érzem. Akkor a víz is olyan sodrásban, mint a szél...
- Hohó, nem is kell kétszer mondani...
Erre figyelek, s a hullámzás egyre kisebb, ahogy átveszem az apró rezgéseket a kormánnyal, s nem ellen viszem, hanem felhasználom a sodrást. Teljesen átlényegül az arcom, el is csendesedek.
- Ez nagyon jó. - mosolygok utána szélesen, mert nem feltétlenül csendben akarok maradni, míg itt vagyunk.
- Zenének itt van a hullámzás és a szél. Egy ital? Ehetünk is. - főleg, ha éhes. Hoztam süteményt, igaz, négy főre számoltam, így ha egész végig azon élnénk, akkor is maradna. De nem azért,  mert csipegetek, mint egy madár...
Közben pedig megkeresem a leendő társaságot, meginvitálom őket, mármint arra, hogy hahóóóó, itt vagyunk! De valójában nem is kell jelezni, mert a hírünk már elért, hogy hajó van a víz felszínén. S vannak kíváncsiak. Aminek viszont megörültek, nagyon, az az, hogy ebből rájöttek, nem terraiak vannak rajta. Benne.
- Merre? - nézek éppen a másik irányba, mert onnan is érzékelem, hogy jönnek. Zavart értetlenséggel fordulok mégis a másik irányba.
- Ó. Onnan is? A másik irányból is látni valamit. - vagy pont nem, lehet, hogy messze vannak még, nem követtem őket.
- Ó, köszönöm. - az italt átveszem, ám közben  a horizontot kémlelem, előtt pedig fixre és autopilótára állítottam a hajót. Legalábbis úgy vélem.
- A kellemes hajókázásra, és a vizi kalandra! - emelem fel a poharam, széles mosollyal.






Hemyle Miope
Hemyle Miope

Age : 1847
Origin : Pleiades
Profession : bus driver/Tarot-reader
Play by : Audrey Hepburn

https://elementals.hungarianforum.com/t170-miope#739

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Devon Deveroux Sun Apr 09, 2023 9:12 pm

The captain says...
Terra
Jelen
Miope
Kuncogni kezdek. Igazából nem tudom, hogy pontosan miért, mert nem tartom valószínűnek, hogy Miope viccet mondott, de a hangulatom elég jó ahhoz, hogy minden apróság fokozza a hangulatomat. Akár az is, hogy elképzelem, a Terraiak mit gondolnának a mi dolgainkról.
- Jogos meglátás. Azt hiszem már azzal is meg tudnám lepni őket, ha elárulnám, hogy a legelés az egyik hobbim. - a másik pedig az írás… amiről még senkinek sem beszéltem. Továbbra is álnéven adom ki a regényeket, és eszemben sincs felhívni rá az ismerőseim figyelmét. Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy a Terrán hosszabb időt eltöltők (mint például Miope…) megtalálta-e a könyvesboltok polcán, és ha igen, vajon sejti-e, hogy a legutóbbi könyvem, tulajdonképpen róla szól…
- Akkor rád bízok mindent. A halat pedig, amit nekik hoztam, majd megsüthetjük vacsorára. - nem vagyok egy jó horgász, így arra még csak véletlenül sem gondoltam, hogy majd kifogjuk a vacsorát. Inkább hoztam halat, elsősorban a delfineknek. De nekünk is jut, feltéve, hogy Miope szívesen fogyaszt ilyesmit.
- Szereted a grillezett lazacot? - van lazac, és persze egy kisebb grillező is, így ez a legkézenfekvőbb. De a vacsora olyan távol van még, hogy ennél komolyabban még nem tervezném meg a jellegét. Legfeljebb azt, hogy izgalmas lenne már a nyílt vízen megtenni, egy pohár bor társaságában…
- A társ kapitánynak is. - mutatok az ő sapjákájára, és egy széles mosoly is az arcomra költözik. Néhány másodperc múlva azonban ráeszmélek, hogy pontosan mit is mondtam, és egy kicsit zavarba jövök. Még szerencse, hogy a háta mögé kerülök, és így nem láthatja a minden bizonnyal vörös árnyalatban tetszelgő arcomat. Ezen az állapoton pedig egy cseppet sem segít, amikor véletlen hozzáérek a karjához. A jóleső melegség az érintése nyomán azonban rögtön eltünteti a szél csípős, hideg érzését. Egyáltalán nem fázom.
- Öhm… igen… dobálni is szoktak. - egy pillanatig nem tudom felidézni, hogy minek a vonatkozásában került szóba a dobálás, valami ugyanis feltűnik. A hangja… mintha más lenne, és az energiája is egészen… simul az enyémhez? Meglehet, hogy a közelségem, ugyanolyan hatással van rá, mint az övé rám? Néhány alkalommal már gyanítottam ezt, de valami mindig történt, ami felülírta bennem ezt az érzést. Most viszont nincs semmi, csak egy nagybetűs TALÁN, amiből nem szeretnék már engedni, és azt sem akarom, hogy “biztos nem”-mé változzon. Annak ellenére sem, hogy végül eszembe jut, a hullámokról volt szó…
- Hajrá. - támogatom végül szavakkal is, és viszonzom egy mosollyal a tisztelgést. Remélhetőleg már nem annyira vörös az arcom, bár, ha szóba kerül, szemrebbenés nélkül a szélre fogom. Annak pedig eljött az ideje, hogy hátráljak. Épp csak a pillantásom marad hosszabban rajta, ahogy kormányozni kezd.
- Igen. És ahogy fordulsz, a szél is vagy a barátod lesz, vagy az ellenfeled. - egészen más a hajó testen keresztül érezni a légáramlást. Az első alkalommal le is nyűgözött. Most már csak elmerülök benne, ahogy abban is, hogy nekem… igazából most semmi dolgom nincsen. Ez pedig azt is magával hozza, hogy nem aggódom semmin. Már azon sem, hogy Dörmi végül nem jött el. Ennek azt hiszem így kellett lennie.
- Nyugodtan menj, amerre jól esik. Távolodjunk a parttól, de nem kell sietve. - részemről kacsázhat is, a hajó biztosan nem fog felborulni. Ha viszontagságos lenne az időjárás, akkor a biztonság kedvéért inkább átvenném a kormányt, de erről szerencsére szó sincs. Szabadon azt tehet, amit akar. A hajóval. Is…
- Hozzak neked valami italt? Ételt? Esetleg berakjak valami zenét? - eddig bírtam a semmittevést. Bár, ha őszinte vagyok magammal, akkor beismerem, hogy nem, a tettrekészség vezet, egyszerűen csak élvezni akarom Miope társaságát. Azt pedig nehéz, ha szótlan maradok. De ez számomra nehéz, így az ital, és az étel felajánlása, pont kapóra jön.
- Nézd csak… ott van egy kis mozgás. - jelentem ki kicsit később, akár itallal felszerelkezve, ha kért valamit. Pont jókor néztem oldalra, ugyanis ha az ösztöneim nem csalnak, nagyobb élőlények mozgását láttam. Akár delfinek is lehetnek, ezért érdemes közelebb menni.

Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Hemyle Miope Sun Apr 09, 2023 8:13 pm

As the Captain says
As the Captain says

-Nekik meg a mi dolgaink furcsák. - s nem csak kinézetre, és a negatív dolgokat ma  félre akarom seperni. Talán pont azért, mert hamarosan jön egy nagyon nem jó? Találn. Most élvezni akarom a pillanatot, és azt, hogy Devon nagyon jól hallgatott a megérzéseire a hajóval kapcsolatban.
- Még szép, hogy van. - húzom ki magam, s azért büszke-ártatlansággal vegyesen, majd megkocogtatom a halántékom. Ezerszer jobb radarjuk van, mint a legfejlettebb terrai műszernek, s minket talán úgy is érzékelni fognak, hogy nem megszokott terraiak vagyunk, és még csak nem is leszületettek.
Határozottan bólintok. Minden bizonnyal. S látom Devonon, hogy nagyon törődik öccsével. S hiszem, ez sem véletlen.
Sokat mondóan pillantok vissza Devonra. Bizony ám! Sapka nélkül nem lehet ám csak úgy hajókázni!
S ahogy lehajol, hogy feltegyem a fejére a sapkát, önkéntelenül beharapom az ajkamat, s talán kicsit egy tizedmásodpercnél tovább időznek ujjaim az igazítással. Nem bánom.
- A hajó kapitányának dukál! - biccentek határozottan, s nemlétező bajszomat is megpödröm.
Óhhh... o-o-o. Lehet, nem volt éppen bölcs elgondolás, megkérni, hogy mutassa meg, hogyan kell vezetni. A lélegzetem is visszafojtom, ahogy mögém áll, hát még amikor előrnyúl, s kicsit rám is hajol. Hát menten kihulik a lábam alólam! Csak nyugiban kislány, most hajókáz... az illata...
Önkéntelenül mélyet lélegzek.
Ó, kész. Végem. Voltaképpen átkarolt. Úh, Miope , lábakat kicövekelni, s áll...ni.
Ahogy véletlenül hozzám ér, mintha szikrák pattannának az érintés helyén.
- Különben megdobo...dobnak? - hoppácska, elszóltam magam.
Huh, meg lehet kapaszkodni végre a kormányba. Már nagyon azon voltam, hogy a kezeibe, sőt, a karjaiba fogok, mert a lábaim menten elhagynak.
- Igenis, kapitány! - még a terrai  tisztelgést is megadom, játszi műkomolysággal, ami jól jön, különben kisegér vékonyka lenne a hangom.
Azért csínján a kormánnyal is. Nem terrai kislány vagyok, aki teljes testbedobással tudna csak kormányozni. Fél kezemmel össze tudnám törni a kormányt, szóval amint érzem, hogy úgy szalad a kormány, mint meleg kés a vajban, csak az érzésekre... khm... hagyatkozom.
- Ó. Lehet érezni a sodrást is. - hohóó, ez nagyon tetszik!
- Ömm.. van valami irány, ahová szeretnél menni, vagy ahogy esik úgy zuttyan? - neeem, dehogy tekintek rá, még a végén meglátja a csillagocskákat a szemeimben...



Hemyle Miope
Hemyle Miope

Age : 1847
Origin : Pleiades
Profession : bus driver/Tarot-reader
Play by : Audrey Hepburn

https://elementals.hungarianforum.com/t170-miope#739

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Devon Deveroux Mon Mar 20, 2023 9:41 pm

The captain says...
Terra
Jelen
Miope
A mosolya most is magával ragad, pedig az évek során megpróbáltam pajzsot építeni ‘ellene’. Azonban, amikor azt hittem, hogy ezen törekvésem sikeres lett, megjelent és… kezdhettem mindent elölről. Nem bánom egyáltalán hiszen így legalább láthatom őt, de azért már belefáradtam ebbe a folyamatba. Sokkal kellemesebb lenne csak engedni, hogy megtörténjen az, aminek meg kell történnie. Avagy pont, hogy ne történjen meg, ha az van megírva… nekünk. Hiszen könnyen lehet, hogy csak álmokból építettem várat, ahhoz pedig már koros vagyok.
- Igen. - önkéntelenül töltöm meg a tüdőm friss levegővel. Már itt is egészen más, és ezt jól esik egy nagy sóhajjal magamba szívni. De igaza van Miopénak, majd kint lesz az igazi. És most már tényleg nem sok minden van hátra az induláson kívül.
- Valóban. De azért el tudom képzelni, hogy a Tuna Colada rekeszeiben miket hagyhattak a tulajdonosai. - nem volt szimpatikus a tulajdonosa. Azt éreztem rajta, hogy a vagyonszerzésen kívül más nem igazán érdekli. Míg a Carpe Diem előző tulajdonosa láthatóan szerette a hajóját, és csak azért vált meg tőle, mert anyagi gondjai támadtak. Ezért sem jutott eszembe alkudni az árból, inkább kifizettem a maximális árat, és még a régi kis csónakomat is felajánlottam csere alapként, hogy azért megmaradjon legalább a kapcsolata a tengerrel.
- Szívesen. - nem azért tettem bármit is, mert köszönetet várnék érte cserébe, de jól esik, ha nem támasztanak elvárásokat velem szemben. Miopén még sosem éreztem azt, hogy ezt tenné, de találkoztam már olyanokkal az életem során, akik pontosan ilyen kihívások elé állítottak, ezért már óvatos vagyok. Arra viszont vágyom, hogy elhagyhassam ezt, mert nekem sem kellemes, hogy a legapróbb gesztusok mögött is a magyarázatot keresem. Jobb lenne csak egyszerűen megélni a pillanatokat, de ebben Dörmi sokkal jobb nálam. Hiába ő a fiatalabb és bizonyos értelemben még gyerek, valójában sokat tanulhatnék tőle.
- Megpróbálhatjuk. Én már próbálkoztam azzal, hogy halat szórtam ki nekik, az volt, hogy meghozta a kedvüket a hajó vizsgálathoz. De ha van más módszered, kipróbálhatjuk. - én valószínűleg csak figyelni fogom. A delfineket is. Nem tagadom, hogy mivel így alakult, és csak kettesben vagyunk, a táj kevesebb figyelmet fog kapni tőlem az előzetes terveimhez képest. De talán éppen ez volt Dörmi célja. Azért elbeszélgetek majd vele a későbbiekben.
- Minden bizonnyal. - ha megbecsüli Dörmit, részemről az lehet Rose, aki csak lenni akar, és a kapcsolatuk minősége is teljesen lényegtelen. De tény, hogy jól kijöttek, és az ilyen barátságok fontosak az életben. Én is megbecsülöm a barátaimat, illetve azokat is, akiket… igazából nem is tudom, hogy hova kéne sorolni. Miope az örök rejtély az életemben, hiszen akár a barátomnak is nevezhetném, de… nem csak a szüleim, hanem én is más jellegű kapcsolatot képzelnék el vele. Csak amikor lépnék is, valami mindig történik, és ezt már nem lehet a véletlen számlájára írni. Ezért egyelőre türelmes vagyok, és hagyom, hogy az idő eldöntse, hogy mi lesz. Épp csak gyakran nézek az ‘órámra’.
- Sapkát? - egy kicsit tanácstalanul nézek körbe, mert nekem ilyen nincsen. Néhány másodperccel később, viszont Miope intézkedik, és látom, hogy a bőröndből előkerül kettő sapka is. Mikor az egyiket felém nyújtja, önkéntelenül fogom vissza még a levegő vételt is, és kicsit lehajolok, hogy kényelmesen rám tudja rakni. Viszont, amikor meglátom, hogy a saját fejére is tesz egyet, szélesen elmosolyodom, és a pillantásom hosszan rajta marad. Nem tudom, hogy azzal bűvölt-e el jobban, hogy a fejére került a sapka, vagy azzal, hogy rám is gondolt, és én is kaptam egyet, de talán mindegy is. Ugyanis a kedvessége mélységesen meghat, és ez hatással van rám még akkor is, amikor már a hajó vezetése kerül a központba.
- Köszönöm.  - láthatja is rajtam, hogy mennyire jól esett ez  az ajándék, még akkor is, ha ideiglenes. És mintha a sapkával némi magabiztosságot is kaptam volna, mosolyogva vezetem Miopét a kormány felé. Illetve más dologban is érzem, hogy bátrabbá válok.
- Persze, természetesen. - helyet adok Miopénak, és mutatom is neki, hogy hol van az ideális pozíció. Aztán később esik le, hogy így nehezebben tudom megmutatni mivel indítsa be a motort, deeee… végül is nem megoldhatatlan. Mögé állok, arra azért figyelve, hogy ne lökjem meg, aztán a jobb kezemmel elnyúlok mellette a sebesség karig.
- Ezzel szabályozod a sebességet. Érdemes fokozatosan növelni a tempót, akkor a hullámok is szelídek lesznek. - ha megmozdult meglehet, hogy hozzáértem a karjához, de szánt szándékkal természetesen nem törekedtem ilyesmire. Véletlenek azonban lehetnek főleg, amikor a másik kezemmel is elé nyúlok, és szinte átölelem hátulról. Azt pedig teljes mértékben figyelmen kívül hagyom, hogy érzem felforrósodni az arcomat, és a levegőnek is híján vagyok.
- A kormány pedig az irány, és szerintem próbáld ki, hogy érezd miként mozdul. Csalóka egy kicsit. - néhány pillanatig még tartom a kormányt, utána viszont elengedem, és hátra is lépek egy lépésnyit. Az irányítás innentől kezdve teljesen Miope kezében van. Nem csak a hajóé. Én pedig veszek egy nagy levegőt, mert jó pár légzés kimaradt, amíg a szívverésemet próbáltam egyensúlyba hozni…

Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Hemyle Miope Mon Mar 20, 2023 8:05 pm

As the Captain says
As the Captain says

Egy pillanatig ránézek szemüvegen keresztül. Értem aggodalmát, s időnként előfordul, hogy más úgy dönt, hogy az befolyással van az életemre. Mondtam már, hogy limonádépáti vagyok? Így inkább győzkődés helyett, hogy jó lesz így, majd a tettek fognak szólni helyette. Mert hát valójában kettesben sokkal jobb szelni a habokat....
Muszáj vagyok megfogni a szemüveg keretét, az ujjaim annyira bizseregnek az érintése után. S csak azért nem köszörülöm meg a torkom, mert az ugyancsak sokat elmondana. Szerintem meg az ajkam szögletében játszadozó mosoly sokkal többet elmond, mindennél.
Elnevetem magam a válaszra. Mondtam már azt is, hogy rajongok Devon humoráért?
- Ó, igen. - behunyom egy pillanatra szemeim, s elképzelem. Terra csodás hely, és nagyon sokan vannak, zajosak. Tény, hogy most más miatt is sokan vannak, ám ettől még zajos és koszos minden. - És a levegő is tisztább. - a levegőt nagyon szeretem, ezért is költöztem ki a városból egy idő után végleg vidékre, noha a lakást egy sokkal levegőtisztább helyre cseréltem le Párizsban. Is.
Mosollyal viszonzom, hogy bármit meg tudunk oldani, ha gond lesz. Mind a ketten tudunk repülni és a terraiak előtt láthatatlanok lenni, ha szükséges. A többi nem fontos.
A kanapén rugózva, mert azt csakis így lehet kipróbálni, nézem, ahova áll, s megállok a rugózásban.
- Tényleg. Nagyon ötletes! - és felettébb praktikus!
Naaaaagyon bennem van, hogy a kezem az ajtózár felé nyúljon, s bekukkantsak. Devon mindig nagyon titokzatos, s nagyon szeretem a titkokat! Megtartani. Így nem teszem meg, tiszteletben tartom, hogy majd ha akarja, megmutatja.
- Köszönöm. - mosolygok rá.
Szélesen elmosolyodom, s leengedem a kezem is. Szeretem a játékosságot, a terraiak annyira nagyon komolyan veszik az életet, hogy elfelejtettek játszani, ami szerintem nagyon fontos.
- Kérlek. - igaz, hogy több személyre készültem ebben, de majd csak elcsipegetjük. Finom borral, vagy röviddel.
Ó, igen, vannak! Ha nem is bálnák, de delfinek! Nagyon szeretem a mintakaiakat, olyan titokzatosak ezzel a külsővel s képességgel. Tudom-tuom, itt nem mindenki mintakai.
- Ú, hívhatjuk is őket? - ők megérzik, hogy nem terraiak vagyunk, nem? Mi biztosan nem fogjuk bántani őket.
- Akkor nagyon jó barátok. - bólintok, széles mosollyal. Barát, barátnő, mindegy, ha jól érzik magukat egymás társaságában.
- Csak ha kapok kapitány sapkát! - húzom ki magam játékosan, s ki is nyitom a bőröndöt. Kiveszek egyet, nagyobb méretű, s ha engedi a fejére teszem. S kiveszek egy rám valót, s a fejemre teszem.
- Most már a vezetés is menni fog! - teszem csípőre a kezeim, s kihúzom magam újra, büszkén. - Persze.... - húzom ki magam még jobban. - Ha előtte elmondod, hogyan kell vezetni. - rövid csend után nevetem el magam.




Hemyle Miope
Hemyle Miope

Age : 1847
Origin : Pleiades
Profession : bus driver/Tarot-reader
Play by : Audrey Hepburn

https://elementals.hungarianforum.com/t170-miope#739

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Devon Deveroux Sat Feb 25, 2023 10:42 pm

The captain says...
Terra
Jelen
Miope
Már a kuncogására is szélesebb lesz a mosolyom, de a nevetése magával is ragad. Legalább egy percbe telik, mire újra meg tudok szólalni.
- Egyetértek. - még mindig bújkál bennem a jókedv, de már képes vagyok a továbbiakban kommunikálni is. Illetve elvégzek minden tevékenységet, ami ahhoz szükséges, hogy el tudjunk indulni. Például Miope és a csomagjainak az elhelyezése a hajón, és az utaslista kérdésének a tisztázása… Ez utóbbi engem erősen feszélyez, de amennyire tudom inkább elrejtem a zavarom. Kár, hogy nem végzek tökéletes munkát…
- Remélem. - tiszteletben tartom Dörmi magánéletét, és ha most nem érinte engem is, szóba sem hoznám. A jelen helyzetet tekintve azonban annak örülnék, ha legalább Miope elégséges információt kapna arra vonatkozóan, hogy miért is alakult így. Hiszen nekem nem állt szándékomban így szervezni a hajókázást, még akkor sem, ha a végeredménnyel teljes mértékben elégedett vagyok…
Főleg, amikor nem csak szavakkal, hanem az érintésével is maradásra bír. Hirtelen nem is tudok megszólalni, csak bólintok, és persze maradok mellette. Annak pedig kifejezetten örülök, hogy inkább az üzenetet nézi, mert érzem, hogy az arcom forróbbá válik, és az érintése helyén az alkarom is.
- A-a. Azt inkább a vámpírokra hagyom. Én szeretem a fokhagymát. - igyekszem egy mosollyal is leplezni, hogy ismét zavarban vagyok. Illetve a csomagok és a szobák kérdését is rendezni akarom, így a hajó belseje felé indulok. Miopéval az oldalamon… Egy nagyobb adag levegőt is a tüdőmbe juttatok.
- Remélhetőleg igen. Illetve a csend, ami ott kint van… Semmihez sem fogható. - csak a hullámzó tenger, és az érintetlen természet hangja. Egyre kisebb a Terrán az a terület, ahol lehetőség van ennek a megtapasztalására, így én mindenképp útra kerekedtem volna, akkor is, ha egyedül utaztam volna. Így viszont határozottan kellemesebb lesz…
- Én is így vélem. Kettőnk tudását összerakva nem akadhat megoldhatatlan feladvány még odakint sem. - egy Terrainak ebben a formában persze nem javasolnám az utazást. Ugyanis hiába az időjárás előrejelzés, a vihar és a hajók viszonya az évszázadok alatt sem rendeződött megnyugtatóan. Nekünk azonban nem kell emiatt aggódnunk.
- Ennek örülök. Vannak rejtett tárolók is a padló alatt, illetve a szekrények is mélyebbek annál, mint kinéznek. A mentő felszerelés például itt… - odébb lépek két lépésnyit, és dobbantok egyet azon a részen, ahol a padló alatti tároló van. A lépésem nyomán láthatóvá is válik, hogy a padló azon a részen kiemelkedik egy kicsit.
- … található. - most már minden lényeges információt elmondtam, így tényleg csak a szoba, illetve az indulás van hátra.
- Köszönöm. Igazából az összes szoba szabad most. Ez pedig az én kabinom. - bökök a fejemmel a saját szobám ajtaja felé, pedig… ez nem biztos, hogy létszükségletű információ volt. Valamiért én mégis szeretném, ha tudná hol talál, ha… bármi történik.
- Rendben. - kérésének megfelelően lerakom a csomagjait a földre, és a továbbiakban az indulásra koncentrálok. Egy mosollyal nyugtázom, hogy ő is velem tart, és bármilyen kellemes is, így mindenképp lassabban haladok. Hiszen főleg rá figyelek.
- Igenis Kapitány. - nevetem el magam, miközben valóban felhúzom a horgonyt és bevonom a hajókötelet. Majd beindítom a motort is és távolodni kezdünk a stégtől.
- Ó. Ez nagyon figyelmes. Köszönöm. - jelenleg nem vagyok éhes, de kíváncsi vagyok rá, hogy mivel készült. Ezért biztosan kóstolgatni fogok.
- Igen. Nagyobb esélyünk van látni őket, ha már leállítottuk a motort a nyílt vízen. De érdemes azért már előtte is nézelődni. - van, amikor egészen látványosan úsznak a hajó mellett, és személy szerint én azt mindig ámulattal szoktam nézni. Ugyanakkor arra is van esély, hogy egy időre elbújnak, így egyelőre én maradok a kormány közelében. Ha pedig már kellő távolságra vagyunk a kikötőtől, Miope felé fordulok. Azonban mielőtt fel is tehetném neki a kérdést, ami a fejemben van, ő tesz fel egyet. El is gondolkozom azon, hogy milyen választ kéne adnom.
- Ez egy nehéz kérdés. Nekem még sosem számolt be róla, hogy romantikus értelemben érdeklődne valaki iránt. Illetve azzal a lánnyal pontosan úgy viselkedett, mint mindenki mással. Ez persze még nem zár ki semmit, de… Az én megérzésem az, hogy csak barátok. - külön hangsúlyozom, hogy ez csak az én véleményem, elvégre arról szabadon beszélhetek is, anélkül, hogy megsérteném Dörmi magánéletét.
- Van kedved vezetni egy kicsit a hajót? - állok odébb egy lépésnyit a kormánytól, hogy ha van kedve ide tudjon jönni, és átvehesse az irányítást. De természetesen nem erőltetem. Ha inkább csak nézelődni van kedve, vezetek én.

Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Hemyle Miope Sat Feb 25, 2023 9:24 pm

As the Captain says
As the Captain says
Ááá, jóól van, kezd engedni a feszültsége. Komolysága. Nem, mintha ne nézegetném úgy is. Mindenhogyan nézegetném.
Ahogy közelebb hajol, még jobban úgy fordítom a karórámat, hogy lássa, még rá is nézek, hogy "látod? Csak két perc".
S figyelem, mennyire is önmaga, mikor segít. Értékelem a gesztusokat, s bár nem esik nehezemre egy ekkora bőrönd, elbírnék a kocsival is, nagyon jól esik ez a figyelmesség, s közben persze figyelhetem őt is.
Fojtottam felkuncogok, majd kitör belőlem a nevetés.
- Tuna Colada. - felé fordulok, majd féldolas fejjel a hajó irányába, vissza. - A Carpe Diem határozottan jobb döntés. Igaz, Carpe Diem? - simítom meg a fellépő legelső korlátját.
Carpe Diem határozottan lenyűgöző méretekkel bír, s bőven elfértünk volna benne négyen is.
Rápillantok, hogy valóban vissza is térjek, s kedvem szerint egy puszit adnék az arcára, ahogy zavarba jön. Annyira kedves, mindig is az volt, és csak örülök, hogy ártó szándékúak nem használták ki.
- Majd ha akarja, elmondja. - Damien nagy már, egy nagyra nőtt gyereklelkű, akinek a világ zordsága úgy teljességében még nem esett a fejére. Még. Azok a lapok...
Látom szemüvegen keresztül is, hogy el akar menni, finoman megérintem az alkarját.
- Maradj nyugodtan. - mosolygok rá, s már fókuszálok is az üzenetre. Széles mosollyal, s egyben kicsit szomorúan. Van valami Damienben, ami hamisan csillogó, hogy elrejtsen... fájdalmat? Sebet?
- Szerintem még a nyakát is odartartaná. Nagyon szeret téged. - ezt már megfigyeltem. Nagyon csüng szavain, s nagyon érzékeny arra, hogy Devon éppen milyen hangulatban van, s igyekszik mindig jókedvre deríteni.
- Akkor induljunk. - azért nagyon örülök, hogy kettesben hajókázhatunk, majd Damien kap érte egy, nem is egy puszit.
A megállásra megtorpanok én is, és ránézek, várakozva, mit is tervez mondani.
- Juj, végre látni fogjuk rendesen a csillagokat! - drukkoló mozdulatot teszek. - A legjobb ötlet! - csillognak szemeim. - Ha meg valami történik, meg tudjuk oldani. - amit nagyon nagyon méltányolok még, hogy olyan helyzet még nem állt elő, mikor vele voltam, amit ne tudott volna megoldani. Ha lassan, apró lépésekkel, türelemmel, akkor is. Jómagam ettől hamaribb vagyok, legfeljebb ha nem jön össze, akkor ejtem a dolgot, s majd ha nagyon kell, úgyis felbukkan megint.
A belső térre lépve elnyílik a tekintetem és a szám is.
- Hűha, ez nagyon kényelmes és otthonos! - a kanapét egyből ki is próbálom, mert azt ki kell!
- Igen! - pattanok is fel, s azt is kíváncsian várom. Amit eddig láttam, a hajó többi része is gyönyörű lehet.
- Hűha, ez is nagyon szépséges! - ámulok itt is el. Szeretem a kényelmet, nem tagadom, s hiába takarékos a hely, valójában akár napokig is teljes nyugalommal el lehetne lenni.
- Tedd csak le nyugodtan a földre. - pillantok a kezében lévő csomagokra. Nem szokásom kipakolni, a bőröndjeim és táskáim trükkösek, s sokkal nagyobb biztonságban vannak gyűrődés ellen, mint ha kiraknám őket.
- Rendben. - vele tartok a kormányhoz, s mielőtt még megtenni, színpadiasan feltartom a kezem.
- Hajókötelet bevonni, horgonyt felhúzniii!  - még a hangom is mélyítem, ha éppen férfi alakba bújok, jól jön. Azért utána megköszörülöm a torkom, s visszaváltok a saját hangomra.
- Hoztam ám az útra valami nagyon finomat... - de még egyelőre lelkesen várom, hogy a kikötőből kijusson a hajó, s figyelem a kikötőt is.
- Itt szoktak lenni delfinek? Vagy bálnák?- sokat vagyok Terrán, de vannak dolgok, amikről még most is keveset tudok. Meg még valamiről.
- Damien és akivel jött volna... együtt vannak? - érdeklődöm, s mindezt úgy, hogy érezni szavaimból, hangomból, ha nem akar erről beszélni, akkor terelem a témát.



Hemyle Miope
Hemyle Miope

Age : 1847
Origin : Pleiades
Profession : bus driver/Tarot-reader
Play by : Audrey Hepburn

https://elementals.hungarianforum.com/t170-miope#739

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Devon Deveroux Wed Feb 08, 2023 10:08 pm

The captain says...
Terra
Jelen
Miope
A  társaságában igen hamar el szoktam felejteni azt, hogy komolyan kéne viselkednem. Elég egyetlen mosolya, és máris… láthatóan jobb kedvem lesz. Továbbá miután megmutatja, hogy tényleg elkésett, még a nevetés is bújkálni kezd bennem, de egyelőre nem engedem, hogy előtörjön. Épp csak a mellkasom rándul meg néhány alkalommal, és a mosolyom nagyon szélessé válik.
- Nos ezzel nem tudok vitába szállni. Ahogy látom… - közelebb hajolok, hogy meg tudjam nézni, bár innen is látom. - kettő percet. Áthidalható ez a hiba, azzal, hogy két perccel tovább maradsz majd. - egyébként nekem nem számít, főleg két perc nem. De ha ennyire ragaszkodik ahhoz, hogy késett, ‘büntetésként’ igazán maradhatna tovább majd… Feltéve, hogy végül elindulunk-e, mert a legfontosabb változást, még nem említettem neki. Inkább kihasználom, hogy segíthetek neki a csomagokkal, mert így kapok néhány pillanatot a gondolkodásra is.
- Szívesen. - szeretek másoknak segíteni, még akkor is, ha egyébként egyedül is meg tudnák oldani az adott szituációt. Miope is elbírná a csomagot könnyedén, de így lehetőséget kapok rá, hogy megmutassam, figyelmes vagyok az irányába. Nekem ez fontos, és nem csak az ő esetében. Ezért követem az autójához, és amikor kinyitja a csomagtartót, felveszem a csomagokat. És már el is indulok, remélhetőleg vele együtt a hajóra. Csak még mindig nem szóltam Dörmiről…
- Igen. Két azonos típusú hajó közül tudtam választani, de a név döntött. A másik hajó neve Tuna Colada volt. - értékelem a humort, de nem éreztem úgy, hogy az a hajó lenne a nekem való. Ez viszont megtetszett a nevével együtt. És az, hogy az ő kedvére is való, most még mosolyt is csal az arcomra. Ugyanis szeretném, ha jól érezné magát, főleg annak fényében, hogy Dörmi társaságára már nem számíthat. Ezt pedig meg is mondom, először játszi könnyedséggel. Ahogy viszont láthatóan érez némi mögöttes szándékot Dörmi távolléte mögött, nagyon zavarba jövök.
- Nem tudom, hogy pontosan mi történt… - még mindig fogom a csomagokat, így a viszkető tarkómat nem tudom megvakarni. Ahogy azzal sem tudok mit kezdeni, hogy az arcom forróbb lesz. Jobban mondva egy dolgot tudok. Nem nézek rá, és inkább Dörmire terelem a témát.
- Áh. Remek. - kifújom a levegőt, amiről eddig nem is tudtam, hogy bent tartottam. Dörmi üzent… Így kevésbé kínos a szituáció. Azt viszont nem tudom, hogy pontosan mit mondott Miopénak, hiszen, amikor megnézte az üzenetet félre vonultam egy kicsit, hogy ne zavarjam. Csak akkor fordulok vissza Miope felé, amikor már megnézte Dörmi monológját.
- Csak nehogy egyszer megegyem… véletlenül… - akár keménynek is tűnhetnének a szavaim, de mosolyogva csóválom meg a fejem. Tényleg ennivaló, és ezért sem tudok haragudni rá. Mondjuk most igazán itt lehetne, mert én még mindig nem tudom, hogy mit kéne kezdeni ezzel a helyzettel. Túlságosan is bonyolult, és én az egyszerűséget szeretem.
- Öhm… igazából semmire. - Miope láthatóan pontosan tudja, hogy mit tegyünk most: induljunk. Ettől pedig nagyon megkönnyebbülök. Ahogy fellép a hajó fedélzetére, én is utána megyek, épp csak a csomagjaival először az egyik hálószoba felé indulok meg. A kérdése azonban megakaszt, így megállok, mielőtt lemennnék a hajó lakrészébe.
- Többfelé is mehetünk. Első napra azt gondoltam, hogy kihajóznánk olyan messzire, hogy a part már ne látszódjon, és ott lehorgonyoznánk. Ha minden igaz az időjárás marad ilyen jó, ezért nem kell aggódnunk a nyílt vízen töltött este miatt. - szerintem a hajók akkor izgalmasak, ha a vizen vannak, és bár érdemes majd végig hajózni a part mentén is, legelőször a nyílt vízre szeretnék kimenni. Ha bármi baj történne, csak egyszerűen máshova teleportálunk, így a hajón kívül másban nem keletkezhet kár. Azért pedig nem ejtenék könnyeket, annak ellenére sem, hogy szeretem ezt a ‘vén ladikot’.
- Rendben. - mosolygok a lelkesedése miatt, és arról jó pár pillanatig megfeledkeztem, hogy én még mindig állok a csomagokkal a kezemben. Aztán azért eszembe jut, és az is, hogy meg kéne mutatnom a szobáját.
- Gyere kérlek, megmutatom a szobádat. - ha követ, akkor a lépcsőn, óvatosan le tudunk menni, és a nappali konyha helyiségbe érkezünk. Meglepően tágas, még ahhoz képest is, hogy nagy méretű a hajó. Még egy hatalmas L alakú kanapé is van, ami természetesen le van rögzítve a padlóra. És látható innen egy kis folyosó, ahonnan nyílik az öt szoba és a két fürdőszoba. Láthatóan nem egyedülálló férfiakra tervezték ezt a hajót, még a hatalmas italos szekrény ellenére sem.
- Ez lesz az. - mutatok arra a szobára, ami az enyémmel szemben van. Kinyitom az ajtaját, és egyelőre az ágyra rakom a csomagot. Aztán kilépek, és hagyom, hogy berendezkezjen, ha szeretne. Én pedig vissza megyek a fedélzetre, mert érdemes lenne indulni lassan.
- Beindítom a motort. - akár velem tart, akár nem, én mindenképp a kormányhoz megyek. És nem csak a motort indítom be, de a horgonyt, és a hajó kötelet is kiengedem.

Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Hemyle Miope Wed Feb 08, 2023 9:03 pm

As the Captain says
As the Captain says

Értetlenül pislogok rá.
- Igazán? - tanácstalanul nézek magam elé. Egészen véletlenül pont valahol az ajkai, és mellkasa között... aztán ránézek az órámra. - Tessék, késtem. - tartom az orra elé a karórám, amely kemény két perces késést mutat, közben pedig mosolygok. Azért tudom ám a terrai időt is! Kivéve, amikor nem.
Hallom az öhm hangocskát, és gyorsan adok még neki időt a magyarázkodásra. Talán vissza akarja mondani a hajókázást? Kár, a rövidnadrágomat éppen a hatvanas évekből mentettem át (szó szerint), és nagyon jó hajókázásra. De kit érdekel! Sajnálnám, ha Devon visszamondaná. De azért időt adok neki, hogy összeszedje magát.
Megfordulok az ajánlkozásra, s rámosolygok, féloldalasan.
- Köszönöm! - másoknak nem engedném, talán az öccsének, ő mindent szeret megtenni, ami terrai, érdekesnek találja őket. De Devon olyan gentleman, hogy szeretem látni, ahogy ebben kibontakozik.
Felnyitom a csomagtartót, s egy kis bőröndben vannak a holmik. Mivel lenvászon mind, vagy kevert pamut, így nem fog gyűrődni. Arrébb állok, hogy ki tudja venni, én meg csak kapaszkodok abba a tetőbe..
Inkább a hajót figyelem.
- Carpe Diem? - megnézem megint a hajót, s kezdem érezni, rátapintani a jellemére. Illik Devonhoz. Elégedetten és izgatottan mosolygok.
- A neve is, a hajó is. -te is.
Egy sokat sejtető képet vágok.
- Aham. - hát peeerszeeee! tudtam én, hogy kerítőt játszik, csak kicsit ... aanyira aranyosan csinálja, hogy... egy kép villan be, egy jelenet, elfordítom inkább a hajó irányába a tekintetem. Nem véletlen rejtőzködöm időnként. Az idő és tér összes fonalát egyszerre látom, ami másokat leterhel. Nekem csak így maradt ez a huzal, mert ezt akartam ide lehozni, a terraiaknak. Nekik is, és másoknak is. De kép... Damien? A kártyák ugranak elém, főként az ördög. Neeem, vele kapcsolatban a Bolond volt az azonos. Tele arannyal és fénnyel.
- Hogy? - az egyetlen nagy hátulütője, hogy éppen onnan tűnök el fejben, ahol éppen vagyok. - Ó. - erről elfeledkeztem. - Nem néztem. - kapok a derekamhoz, majd végigtapogatom a zsebeket, s jól beléjük is nyúlok. Egy kör alakú fémet veszek ki, simán elemnek nézik a terraiak. Ha tudnák...
Belehelyezem a karórámba, majd a napszemüvegem a szemem elé teszem.
- Ó tényleg, hang- és képüzenetet küldött. - nevetem el magam, majd feltolom megint a napszemüvegemet a fejemre.
- Ennivaló egy öcséd van. - szeretem őt, nagyon ártatlan léleknek tűnik, de érzem benne a fájdalmat. Tökéletesen egyek a bátyjával.
- Akkor mire várunk? - s meg is indulok a hajó felé, s fel is szökkenek rá.
- Sziaaaa, Carpe Diem! - a korlátot simítom meg.
- És van valami úticél is - fordulok meg Devon felé. - Vagy csak elfelejtettem?  - nem szokásom elfelejteni dolgokat (a késésben vagyokon kívül), de velem is megtörténhet.
- Ússzunk. Mindenképpen ússzunk! - nem vagyok ugyan mintakai , de naagyon szeretem a vizet. A levegő után.




Hemyle Miope
Hemyle Miope

Age : 1847
Origin : Pleiades
Profession : bus driver/Tarot-reader
Play by : Audrey Hepburn

https://elementals.hungarianforum.com/t170-miope#739

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Devon Deveroux Fri Jan 27, 2023 9:25 pm

The captain says...
Terra
Jelen
Miope
Többször is előfordult már, hogy Dörmi kellemetlen helyzetbe hozott, de sosem kerítettem ennek túl nagy jelentőséget, haragot pedig pláne nem tápláltam emiatt az irányába. Megesik az ilyesmi, néha még velem is, és a helyzetet mindig meg lehet menteni. Csak vannak alkalmak, amikor komplett stratégia szükséges ehhez…
Ez a szituáció is ilyen, ebben már most is biztos vagyok. A nagy mentő ötlet viszont nem igazán akar megérkezni, hiába töröm a fejem. Nem tudom, hogy mit fogok mondani Miopénak, ha megérkezik, azt pedig még kevésbé tudom, hogy így érdemes-e egyáltalán elindulni. Személy szerint én nem teljesen bánnám, ha útrakelnénk a kurta létszám ellenére is, de nem én döntök ebben a kérdésben. Ő fog. Mert, amint megérzem a jelenlétét, a maradék stratégiai érzékem is eltűnik… Önkéntelenül kúszik egy mosoly az arcomra, ahogy meg is látom, az integetést pedig viszonzom a szokásosnál jóval szélesebb mozdulatokkal. Magamban pedig megjegyzem, hogy Dörmi jön nekem ezért egy csomag csokoládéval…
- Szia. Semmi baj. Időben jöttél, és egyébként sem sietünk. - meg nem is várunk már senki mást… Erre viszont még mindig nem állt rá a szám. Még mindig azt próbálom kitalálni, hogy miként is prezentáljam a létszám változást, de nem igazán jut eszembe elfogadható magyarázat. A nyilvánvalóan igazságon kívül, amit viszont teljes joggal értene félre.
- Öhm… - eddig nem mondtam semmi rosszat, de a zavart már erősen érzem. A folytatás ezért nagyon lassan jönne, de mielőtt bele is kezdenék, Miope rájön, hogy a táskáját elfelejtette.
- Ó. Segítek. - követem az autójához, és ha meglátom a táskáját, én magam veszem kézbe, ha engedi. Kiváló alkalom volt ez arra, hogy néhány pillanatig elmélkedhessek, de még mindig nem jutottam komolyabb eredményre. Így kezdeném a nyers tényekkel, és már veszek is egy nagy levegőt, hogy egyben kimondhassam. De aztán Miope figyelmét a hajó kelti fel.
- Igen. Carpe Diem a neve. Tetszik? - nem tudom, hogy miért érzem fontosnak ezt a kérdést, de valamiért feltettem. Minden bizonnyal az időt akartam húzni. De ezzel tovább rontanám a helyzetet, így végül belekezdek a monológba.
- Dörmi küldött nekem egy üzenetet, hogy még sem tartanak velünk. Akadt valami, egyéb elfoglaltságuk. - már éppen elégedetten kihúznám magam, hiszen ez nem is volt olyan vészes, amikor azért észreveszem, hogy úgy fogalmaztam meg a kijelentésemet, hogy az fel sem merül benne, hogy így nem indulunk el… Pedig fel kéne ajánlani ezt a lehetőséget a számára. Leginkább az előtt, hogy a csomagját - amennyiben engedte, hogy én hozzam - le tenném a hajó fedélzetén. Vagy legalább nem kéne fellépni a Carpe Diemre. Késő…
“Természetesen, ha Dörmi kedvéért jöttél, megérteném, ha így már nem lenne kedved az utazáshoz” Ezt kellene mondanom, hangosan, de az-az igazság, hogy nem igazán szeretném… Pedig ez a szituáció nekem is kellemetlen, de így, hogy már megérkezett… Helyette valami mást mondok inkább.
- Üzent neked is? - ez pont jó lesz. Talán értesítette őt is, csak nem vette még észre. Ha így lenne, elengedem Dörmi csokoládé tartozását. De ha nem…

Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Hemyle Miope Fri Jan 27, 2023 8:15 pm

As the Captain says
As the Captain says

Elgondolkodva ütögetem a tarot-kártya sarkával az asztalt, finoman, a másik kezem az állam támasztja. Nézegetem az előttem lévő lapokat, amiket a sejtéseim igazolására húztam ki, hogy erősítsenek meg, vagy cáfoljanak meg. Kard nyolcas, remete, és az Ördög. Újabb megőrsítésként a Bolondot húztam ki, amire némileg megkönnyebbültem. A másik újabb megerőstítés az Akasztott Ember. Mivel egyik sem igazán az utazásra utalt, jó, az utolsó némileg igen, Devon jelent meg előttem minduntalan. Újrakeverem a kártyát. Kard hármas, kard kilences, auch... nem szokásom lécizni, hogy jó lapot adjon a csomag. Az igazságot akarom. Érme Király... ohhhhóóó. Na még egyet. Kard Királynő... hm... valami nem okés, mi az, ami... áh, Kard Apródja. Oké, szuper, azt hiszem ez az ő dolguk, majd... áh, húzok még egyet. Óóóó igen, érme tízes és az Ítélet. Oké, akkor helyükre kerülnek a dolgok... uh.
Ó, te jó ééééé, elkésteeeemmm!
Viharos gyorsasággal kapom fel a sporttáskámat, miután két órán keresztül válogattam, melyik sortot vegyem fel, és ahhoz melyik napszemüveg illik.
Devon öccse aranyos, s elég sután, de annál bájosabban tudja adni a kerítőt. Igaza van, csak ugye a szülők már gondolatban a nyolcadik onokát akarnák ringatni. Hát, úgy vagyok vele, azt majd eldöntöm én magam.
És jelenleg Terrance miatt is fáj a fejem, képletesen, mert minduntalan olyan képek tolulnak elé, amelyek egyáltalán nem jóval kecsegetetnek. Fel fogom keresni, nem nyugszom, míg nem látom.
Jaj, ez egy piros volt! Sebaj, a rendőrök úgysem látnak, szóval menjük csak, menjünk!
Nem is nézek a kijelzőre, lássam, mennyivel megyek (140-el), a képességemnek hála azért ezt most tényleg előre látnám, ha a következő sarkon esetleg egy elefánt akarna elém kanyarodni.
A fékezés elég kemény, de már messziről integetek a nyitott tetejű kocsiban, teli mosollyal, ahogy megpillantom Devont.
Alig áll le a motor, már szökkenek is ki belőle, és aaaa... úúú... most ne essek el a saját lábamban, ahogy megpillantom így... úúúú.
- Már itt is vagyok, tudom, hogy elkéstem, ne haragudj. - még két másodpercet sem késtem, de az időt nagyon is jól tudom kezelni. Ha arról van szó, megmondjam, éppen hol, mennyi az idő.
- A többiek? - azért az feltűnik, hogy ketten vagyunk. - Hoppá, a táskám. - már majdnem közel értem hozzá, de annyira jó, hogy eszembe jutott a táska, különben teljesen nekinyomom magam, ahogy ... a táska.
- Óóóó, ő a szépséges kisasszony? - pillantom meg a hajót, a számat is eltátom. Nem a hajó miatt. Teljességgel örülök, hogy a pillanatnyinak nem mondható aléltságomat másra fogva tudjam kifejezni.




Hemyle Miope
Hemyle Miope

Age : 1847
Origin : Pleiades
Profession : bus driver/Tarot-reader
Play by : Audrey Hepburn

https://elementals.hungarianforum.com/t170-miope#739

Back to top Go down

The captain says... Empty The captain says...

Post  Devon Deveroux Wed Jan 25, 2023 9:30 pm

Miope & Devon

   
El kell ismernem, hogy Dörmi nagyon jól ért a programok szervezéséhez. Én egyszerűen csak hajókázni akartam egyet, de végül komplett kis csapatot szervezett ehhez a kiruccanáshoz. Először tiltakozni akartam, de olyan lelkes volt, amikor említette, hogy kiket hívott meg, hogy… végül csak bólintottam, és azt az érzést félreraktam magamban, hogy nem tudom hányadán is állunk Miopéval.
Még mindig vonzódom hozzá, de annyi minden történt azóta mióta újra találkoztunk, hogy nem tudok már csak az érzéseimre hagyatkozni. A szüleim, vagyis elsősorban az anyám nagyon ragaszkodik hozzá, hogy komoly kapcsolat legyen közöttünk, de ezzel csak azt érte el nálam, hogy kényszernek érezzem azt, ami a saját döntésem kéne, hogy legyen. Arról nem is beszélve, hogy továbbra sem tudom pontosan, hogy Miope mit szeretne. Innentől kezdve pedig eléggé meg van nehezítve a helyzet. Ha el is jutok oda, hogy megtegyek egy lépést, kénytelen vagyok hátrálni, mert vagy hiányzik a visszajelzés Miope részéről, vagy az anyám közli velem, hogy léphettem volna kettőt is… Nem tudom kétségbe vonni a tapasztalatát, hiszen hosszú ideje élnek együtt Apával, de a parancsba adott kapcsolatok… Még akkor sem szimpatikusak nekem, ha történetesen az, akivel össze akarnak boronálni közel áll a szívemhez…
Ezen oknál fogva tartottam tőle, hogy mi fog történni a hajókázás során. Ha Dörmi és a barátja Rose nem csatlakozna, akkor nem is mentem volna bele. Így viszont nagyjából lelkesen, de inkább izgulva vártam, hogy megérkezzen mindenki a helyszínre. Jó magam egy nappal korábban jöttem, hogy fel tudjam készíteni a hajót az utazásra, és ne kelljen semmiben sem hiányt szenvednünk. Étel és ital tekintetében bőven túl terveztem az adagokat, mert a pizza rendelés a nyílt vízen nem igazán opció. A teleportálás képességét pedig a Terrán mindig csak szükség esetén használom.
Biztonsági felszerelést is biztosítottam mindenkinek. Valójában tíz fő számára vannak mentő mellények, és persze a mentőcsónakba is elférünk annyira. Dörmi esetében mindig számolok meglepetésekre, így készültem arra is, ha Miopén és Roseon kívül esetleg bejelentés nélkül hozza egy másik barátját is. Nem lenne egy rossz szavam se, de több, mint tíz fő esetén inkább átadnám a helyem valaki másnak. A hajó nagyméretű ugyan, de könnyen tudja szinte bárki vezetni, egy nagyjából félórás instrukció után, amit természetesen megadnék, szükség esetén. De reménykedem, hogy erre nem kerül sor, mert elsősorban én szerettem volna a vízen kiüríteni egy kicsit a gondolataimat.
Az elmélkedés csak akkor vált nehézkessé, amikor elérkezett a találkozó ideje. Nem várom el senkitől, hogy pontos legyen, de azért az időponthoz közelítve többször is ellenőriztem, hogy kaptam-e valakitől üzenetet. Az egyik ilyen alkalommal villogott is egy jelzés a karórámon…
Már felkészültem lelkiekben, hogy Miope mondta le az alkalmat valamilyen elfoglaltság miatt, de Dörmitől kaptam üzenetet. Elolvastam, és a szemöldököm rögtön az égbe emelkedett. Aztán elolvastam másodjára is, és akkor már egy gondterhelt sóhaj is kiszökött az ajkaim közül. A szóhasználata, jobban mondva egy bizonyos szó, ugyanis különösen érzékenyen érintett. Továbbá eszembe jutott, hogy így kifejezetten kényessé válik a szituáció, mert nem tudok majd elfogadható magyarázattal szolgálni Dörmi távolmaradására. Megérteném, ha Miope arra gondolna, hogy én teremtettem meg a körülményeket, és ha esetleg megmutatnám neki Dörmi üzenetét, akkor csak rontanék a helyzeten. Emiatt különösen idegesen vártam az érkezését az egyetlen utasomnak…

   Run Boy Run

   
Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

The captain says... Empty Re: The captain says...

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum