Log in

I forgot my password

Latest topics
Just Ridin'...

Erica Shelley Yesterday at 8:46 pm

Hello... (wink-wink)

Dario Carter Tue May 07, 2024 9:58 pm

Just.... flush it ...

Rynal McKenzie Mon May 06, 2024 8:29 pm

Not a convenient circumstance

Dhywall Arryn Thu May 02, 2024 8:37 pm

Some beatiful News

Jykall Hamish Wed May 01, 2024 8:36 pm

Go Round

Cyrus Atticus Wed May 01, 2024 8:31 pm

Couch Potato

Dylan Leclaire Tue Apr 30, 2024 8:39 pm

Relation... SHIP

Nikolaj Hedwigson Mon Apr 29, 2024 8:35 pm

Big Change

Madison Romano Mon Apr 29, 2024 8:30 pm

But I can't help falling...

Hailey Reed Thu Apr 25, 2024 8:28 pm

Dobókocka

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 8:00 pm

New Home?

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 7:52 pm

Square no. 1

Zora Lavigne Sun Apr 21, 2024 10:05 pm

Bring back... HER

Dariel Deveroux Sun Apr 21, 2024 8:41 pm

Lucid Dreaming?

Dylan Leclaire Thu Apr 18, 2024 9:00 pm

Holding Space

Adrian Archard Wed Apr 17, 2024 8:48 pm

Not Again

Naarn Ronal Tue Apr 16, 2024 10:01 pm

(Not Under) The Bridge

Zora Lavigne Thu Apr 11, 2024 10:03 pm

Passing...

Regulus Zion Thu Apr 11, 2024 8:44 pm

The age of Aquarius

Sebastian Scorse Tue Apr 09, 2024 8:37 pm

Riding Off Into the Sunset

Kylie Youkou Sat Apr 06, 2024 10:00 pm

Feather Party

Shyrrak Dav Fri Apr 05, 2024 9:06 pm

Yes... or Yes?

Naarn Ronal Tue Apr 02, 2024 9:53 pm

Your time is up!

Kyran Shemar Tue Apr 02, 2024 7:53 pm

It's time

Zora Lavigne Tue Apr 02, 2024 7:52 pm

Just a perfect day

Enzo Conti Tue Apr 02, 2024 7:49 pm

Just a little... bump?

Rose Jackson Sun Mar 31, 2024 11:25 pm

Clouds and Smoke (and Mirror?)

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:56 pm

Pow(d)er and Girls

Linus Higgins Sun Mar 31, 2024 9:44 pm

Cats and Water? Not the best...

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:26 pm

Boots on the G...! Noooo... high heelsss!!!!

Lena Ylton Sat Mar 30, 2024 9:29 pm

Lesson (minus) One

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 10:27 pm

Nice Try

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 9:56 pm

Dreams Come True

Edmund Fahey Tue Mar 26, 2024 10:30 pm

Last Chance

Hailey Reed Tue Mar 26, 2024 7:54 pm

Arrivals

Rose Jackson Mon Mar 25, 2024 11:04 pm

Dress Coded

Rancar Colt Mon Mar 25, 2024 10:03 pm

Run Boy Run

Joaquin Pascal Sun Mar 24, 2024 10:48 pm

Meetings are not my favorite

Scott Lavigne Sun Mar 24, 2024 9:27 pm

Ace high

Gaspard Michoel Sat Mar 23, 2024 10:45 pm

Only one tiny thing is missing...

Chris Johanson Sat Mar 23, 2024 10:02 pm

The Plan

Trohan Colt Fri Mar 22, 2024 10:35 pm

One drop one Time

Erys Colt Tue Mar 19, 2024 8:14 pm

Nothing as it is

Hailey Reed Sat Mar 16, 2024 9:18 pm

Tracking

Denise Daal Sat Mar 16, 2024 8:55 pm

Looking in the mirror.. almost

Devon Deveroux Thu Mar 14, 2024 9:21 pm

How Do I Say Goodbye

Queil Gryth Fri Mar 01, 2024 9:47 pm

Wrong number...

Jamil Howell Tue Feb 27, 2024 10:02 pm

A new master

Shokan Thram Mon Feb 26, 2024 7:45 pm

Beginning and Ending

Sekani Onis Fri Feb 23, 2024 9:30 pm

The first time...

Olivia West Sat Jan 27, 2024 12:37 am

Constellation Map

Galactic Center Thu Jan 18, 2024 9:34 pm

Mystery School

Galactic Center Mon Dec 25, 2023 9:30 pm

Rang - Founders/Alapítók

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 10:41 pm

Dimenziólény - Angyal

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:09 pm

Dimenziólény - Blueprinters

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:05 pm

Whatever it takes?

Thomas Wilfey Mon Dec 11, 2023 8:20 pm

Karma is a Bit...

Layla Clark Sat Dec 09, 2023 10:09 pm

Bolita Bár - Jaxon & Eric

Eric Castor Tue Dec 05, 2023 8:41 pm

What have we done...

Mara Rover Fri Dec 01, 2023 8:24 pm

Surprise in a book

Kenneth Mezyon Thu Nov 30, 2023 8:03 pm

A heartwarming meeting

Devon Deveroux Mon Nov 27, 2023 11:14 pm

Leírás - A.I.

Galactic Center Sat Nov 25, 2023 9:58 pm

Beloved kids

Alana Sanders Fri Nov 24, 2023 9:21 pm

Youngsters

Aylmer Oshek Tue Nov 21, 2023 9:07 pm

I am sorry...

Noah Black Thu Nov 16, 2023 7:55 pm

When the awan is ready...

Dario Carter Wed Nov 15, 2023 6:17 pm

Layla Clark

Layla Clark Mon Nov 06, 2023 7:54 pm

A dessert... for you

Aylmer Oshek Sun Nov 05, 2023 11:01 pm

Hello?

Dariel Deveroux Sat Oct 28, 2023 9:24 pm

Jydai Rend

Galactic Center Mon Oct 23, 2023 7:58 pm

Family at first

Linus Higgins Thu Oct 19, 2023 9:32 pm

Volta

Great Attractor Thu Oct 19, 2023 9:06 pm

The next chapter

Liam Hanson Tue Oct 10, 2023 9:27 pm

On stage One

Linus Higgins Tue Oct 10, 2023 9:02 pm

Dad?

Noah Black Mon Oct 09, 2023 10:27 pm

Route 66

Ayda Rygel Mon Oct 09, 2023 10:11 pm

Not just a sword

Shokan Thram Mon Oct 09, 2023 8:54 pm

Knight's tale

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 10:17 pm

Parent trap

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 9:22 pm

D. is all around you

Carlos D. Force Sun Oct 08, 2023 8:42 pm

Fresh Blood

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 8:18 pm

I found Him!

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 8:01 pm

Oops, I did it again...

Shokan Thram Sun Oct 08, 2023 12:14 am

Master to Master

Carlos D. Force Sat Oct 07, 2023 9:26 pm

Finding harmony

Somayeh Nazyr Fri Oct 06, 2023 9:27 pm

Some Support

Ezume Sato Thu Oct 05, 2023 10:41 pm

Something FAMILY-ish

Jezabel Mendez Thu Oct 05, 2023 12:18 am

R2 - nem 3CPO

Rose Jackson Wed Oct 04, 2023 11:11 pm

Evening Party with a LittleBig Surprise

Zora Lavigne Wed Oct 04, 2023 12:01 am

Makkaláma

Anahera Pass Tue Oct 03, 2023 8:29 pm

To be or Not to Be

Zaphina Steal Sun Oct 01, 2023 10:35 pm

Transition

Sekani Onis Sun Oct 01, 2023 8:01 pm

Grandkids & other Disasters

Nyra Lamar Sun Oct 01, 2023 12:32 am

The future is bright

Olivia West Sat Sep 30, 2023 11:02 pm

What a ... news

Rose Jackson Sat Sep 30, 2023 9:24 pm

New cha(i)nce

Jezabel Mendez Fri Sep 29, 2023 11:30 pm

France in the '50s

Devon Deveroux Fri Sep 29, 2023 10:33 pm


France in the '50s

2 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

France in the '50s - Page 2 Empty Re: France in the '50s

Post  Hemyle Miope Wed Jan 18, 2023 11:14 pm

The whatever

Terra
Devon
1950's


KindaCrush... or Crash

Mosolyom szélesedik a válaszra.
- Ez esetben a válaszom: igen, köszönöm. - önkéntelen mozdulat, de picit meghajtom a fejem is.
- Azt nem tudom. Öntől és a járműtől függ, hogy egyedül is ki tud állni a járművel, vagy szükség van kábelre is, vagy esetleg álljak én ki vele? - tudom, hogy milyen a férfibecsület, de ha rosszul van, akkor ne üljön volán mögé, nehogy rosszabb legyen a vége. Vagyis igen, aggódom.
Á, hogy úgy érti!
- Amennyiben ragaszkodik hozzá, úgy fél frank lesz. - megsérteni és vitatkozni sem kívánok, hagyom, hogy ennyivel rendezze még, amit úgy érzi, rendeznie szükséges. A kalauzlány kinyomtatja a jegyet, s átnyújtja az ablakon keresztül, majd kiesik.
- Parancsoljon, uram, a jegye. - fülig érő mosoly, csillogó szemek.
Érzékelem a megakadást, s bíztatóan bólintok, s mosolygok rá. Elég nagy a csomagtér, s ha az a gond, hogy nem bírnám el, jóízűt mosolyognék rajta.
- Rendben! Segítek, ha szükséges! - s ha nem kér belőle, úgy a busszal foglalkozom, mert bár biztosan el tudok vele indulni, nem szeretném például a sárvédőt útközben elhagyni. A járműnek azonban nem igazán lett baja, egy kis pofozkodás, és minden új formájában lesz.
- Ez így van. - mosolyára önkéntelenül még jobban elmosolyodok. Akkor annyira nem, amikor meghallom a motor ellenkezését, de nem nézek oda, csak a visszapillantóból, hogy ne hozzam zavarba, hiszen a többiek biztosan nézik....
A napszemüveget bizony visszaveszem a vezetéshez, a terrai Nap kicsit csalókás, és egyáltalán nem terrai a szemüveg. csak látszatra olyan.
A cipellő egészen jól bírja, ebben az időben még kiváló cipőket készítettek, nem csúszik, s így idönként oda is tudok pillantani, nehogy rosszul legyen.
Végállomásra elég sokan maradnak, s a közben már beállt busz mögé állok, őt addig kivesszük az állományból, míg át nem nézik. A menetlevelet is magamhoz veszem a kistáskámmal együtt, s megvárom, hogy le tud-e szállni. Azzal sok mindent elárul arról, miként van, nem kívánom ... hopp, megtettem... és szerencsére nincs nagy baja.
- Hogyne. A diszpécser melletti irodában Suzanne biztosan megengedi, hogy használja. Addig én elintézem a papírokat. - Edith, a kalauzlány lebzselne még, de neki még munkaidő van, így egy bájos integetéssel útjára megy.
Hm. Egész furcsa így menni ebben a cipőben. Majd a kocsimnál átcserélem. Előbb a telefon!
Az irodában érezhetően kicsit megáll a levegő, ahogy belépünk.
- Suzanne, drága, megengednéd, hogy az úr telefonáljon egyet? - Suzanne előbb értem aggódott még, láttam, hogy ugrott, megkérdezzen, aztán úgy marad, s egy mhm még megy.
A háttérből hallom a nevem kiáltását.
- Mire végez, én is! - s egy mosoly kíséretében libbenek is, hogy elinduljak, a cipellő állapotában kicsit máshogy megy, így egy mozdulattal fogom, s lekapom a lábaimról.
Sokkal kényelmesebb!
Tudtam én, hogy a mosoly sokat tud segíteni! A buszon keletkezett kárt én állom, mert hivatalosan a busztársaságé, a busztársaság meg az enyém. A nemlétező ember apám nevén, természetesen. Aki szintén én vagyok, hiszen bármilyen emberi alakot fel tudok venni.
- Sikerült elintézni? Mire jutott? - mosolygok, ahogy megpillantom. Remélem, hazavihetem, s ha szükséges, akkor a szállítókat is ellenőrzöm, hogy a kocsival megfelelően bánjanak.
Emme

Hemyle Miope
Hemyle Miope

Age : 1847
Origin : Pleiades
Profession : bus driver/Tarot-reader
Play by : Audrey Hepburn

https://elementals.hungarianforum.com/t170-miope#739

Back to top Go down

France in the '50s - Page 2 Empty Re: France in the '50s

Post  Devon Deveroux Tue Jan 10, 2023 10:16 pm

Devon & Miope

   
- Természetesen. - bizonyos részleteket talán nem gondoltam át kellő gonddal, de másokat nagyon is. Illetve akkor is felajánlottam volna a vásárlás lehetőségét, ha nem róla lenne szó. Az viszont kétségtelen, hogy ha más lenne itt, nem érezném hevesebben dobbani a szívemet, amikor arra gondolok, még találkozni fogunk. Utólag megbántam, hogy abban a bálban már nem kértem fel újra, de társasága akadt közben. Nem akartam őt zavarni. Most viszont… Nem úgy tűnik, mintha ellenére lenne a társaságom.
- Ha úgy érzi szükséges, természetesen. - bármiben állok a rendelkezésére. Valójában, ha mások megsegítéséről van szó, engem mindig számításba lehet venni. Mindig is fontosnak tartottam, hogy mások igényeit és érdekeit is szolgáljam, de a Terrán eltöltött idő formált igazán olyanná, amilyen most vagyok. Rájöttem, hogy a legkisebb kedvesség is, valakinek a világot jelentheti. Eleinte ez a saját önbecsülésemet táplálta, de most már egyszerűen csak jól érzem magam, ha tehetek valami hasznosat. Vagy jelen esetben nem annyira hasznosat, de egy kérést teljesítve. Ezért, ha elindul, és mutatja az utat követem, de egyébként felteszek még egy kérdést. Meg is torpanok, amikor nem érkezik válasz, és mivel azt látom, nem értette meg a kérdésemet, óvatosan ismét felteszem.
- Úgy értem, hogy most a buszon fogok utazni. Szeretném téríteni a menetjegy árát. - ha úgy érzi nem szükséges, nem fogok erősködni, de fontosnak tartom megemlíteni az erre való hajlandóságom. Előbb viszont… az autómat kell megfelelő helyre vinni, mert az út közepén semmiképp sem maradhat. Jóval később ébredtem erre rá, mint illendő lett volna, de amikor ránézek… a gondolataim teljesen elkalandoznak.
- Ésszerűen hangzik. Nincs nagyobb poggyászom, csak néhány irat, amit… - nekem ma át kéne adnom… Nos. Azt hiszem nem fogom. Ha telefon közelébe kerülünk inkább holnapra időzítem a találkozót, mert nincs nálam olyan anyag, amit szükséges lenne a mai napon átadni. Szívesebben vele tartanék a végállomásra, utána pedig… ahova kívánja. Azonban mivel belekezdtem egy mondatba, találnom kell neki egy befejezést is.
- … a kezemben is tudok tartani. A későbbi utazásom pedig megfelelő, ahogy önnek kényelmesebb. - udvariatlanság lenne elvárni tőle, hogy személyesen fuvarozzon haza, főleg annak fényében, hogy én okoztam a balesetet. Ezért nem mondom ki, hogy ezt a lehetőséget szimpatikusabbnak találom. Ettől függetlenül, magamban határozottan így gondolom.
- Az sosem baj, ha készenlétben marad. - mosolygok rá önkéntelenül, mert ahogy érzem, segíteni szeretne nekem, melegséget érzek. Azonban nem vagyok annak a híve, hogy ‘áldozatot’ játsszak, így a vontató kötél nélkül is megoldom az autóm odébb mozgatását. A motor nem annyira hálás érte, mert még mindig nem koncentrálok eléggé a vezetésre, de sikerül kivitelezni az elképzelésemet. A mappát - amiben a legújabb tanulmányom vázlata van - magamhoz veszem, és valóban, minden ingóságom, ami az autóban volt, elfér a kezemben. Egyedül a napszemüvegről feledkeztem meg, de már nem szeretnék visszamenni érte. A buszra fellépve igazából teljesen ki is kerül a gondolataim köréből, hogy nekem az is van.
Ugyanis az utazás során csak minimális figyelmet fordítok a környezetre, vagy magamra. Egy-egy kanyarnál persze figyelek, hogy a város melyik pontja felé haladunk, de a pillantásom leginkább az ő alakja felé vetődik. Arra természetesen figyelek, hogy ne legyek udvariatlan, és a kelleténél hosszabban ne függjön rá a tekintetem. De a gyakoriság… már egy másik kérdés körbe tartozik. Időnként megzavar, hogy többen is szóba akarnak elegyedni velem, mert természetesen nem ignorálom az ilyesfajta megkereséseket. Készséggel válaszolok, avagy elegyedek könnyed csevejbe, de valódi társalgást senkivel sem tudok folytatni. A türelmetlenségem ugyanis felüti a fejét, hiszen várom, hogy megérkezzünk a végállomásra. A helyemről persze nem mozdulok el addig, amíg ő sem, de egyébként már készen állok rá, hogy az utunkat tovább folytassuk egy másik járműben. Egyedül abban nem vagyok biztos, hogyan hozzam fel azt, hogy a vásárlásra szívesen sort kerítenék, még ma… Az általa elmondott tervekben ez ugyanis nem szerepelt, és nem szeretném, ha megfeledkezne róla…
- A végállomáson van használható telefon? - kis híján megfeledkeztem róla. Pedig a találkozó lemondása szükséges, ha nem akarom más idejét is rabolni azzal, hogy vár rám, amikor én biztosan nem leszek ott.

   Water from the same source

   
Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

France in the '50s - Page 2 Empty Re: France in the '50s

Post  Hemyle Miope Tue Jan 10, 2023 9:15 pm

The whatever

Terra
Devon
1950's


KindaCrush... or Crash

- Remélem, jól átgondolta az ajánlatot. - noha mentesülök a "nők és a cipők" és egyéb címletektől, de mivel ez az ötvenes évek, ahhh, nem sietem el a dolgokat.
Beszippantom ajkaim, ahogy előkerül... a zsebkendő, s az tis, hogy miként oldja meg a helyzetet és csak mosolyogni tudok.
Aztán csak megkönnyebbülök, hogy így lerendeződik a helyzet. S mivel nekem menetrendem van, oké-oké, meg balesetem is volt, azért szeretnék mindenkit eljuttatni oda, ahová tart. Nem igazán holnap.
Az elbizonytalanodásra aggódni kezdek. Talán tényleg jobban beütötte a fejét, de ha most odateszem a kezem megint... uh, de meleg lett hirtelen!
Szóval nem jó ötlet. Deee, ha a kezéhez érek, az is jó!
Már a válasza alatt újra mosolygok, a végén már ugrálnék örömömben! Így csak gondolatban sóhajtok el egy köszönömöt.
- Rendben. Egyetértek. Segítene azért a kábelt kivenni? - ki tudom venni, de már izzítom az újabb gyógyító csomagot, amit, ha megérintem végre a kezét.....
Szóval akkor jobb lesz.
A kérdés annyira nem idevágó, hogy teljesen elvesztem a fonalat is, s elég jól kimutatom a nem értemet. Nagyjából három pislogással, és egy mosollyal.
- Rendben. Van benne holmija? Azt kivesszük, elfér a buszon, és a csomagtartóban is van hely. Kipakoljuk, amit kell, berakjuk a csomagtartóba, ami olyan, és akkor ki tudjuk venni a vontatókötelet is. És kérem, tartson velem a végállomásig, ott hívok Önnek egy taxit. Vagy hazavihetem a kocsimmal.  - rakom össze a sorrendet, hogy ne fárasszam le annyira.
- Á, ó, hogy nem kell vontatókötél. - hagyom, tegyen amit akar, addig nézegetem, ahogy a kocsiban ül, talán egy kicsit hosszabban is a kelleténél, a csikorgó hang sem jut el most a füleimhez, ellenben a szememhez egy egészen más látvány...
Khm.
Sietnem kell, hogy jó kezekben legyen.
A busz rendben van, észbe kapok, s gyorsan átnézem. Az utasok egy kicsit már fészkelődnek, hogy már nincsenek rendőrök, de hát amikor fellép Devon a lépcsőn, azért csend lesz, és óóó, nagyon is nem vészterhes.
Kuncogok magamban, majd az ajtózáróra teszem tenyeremet.
- Indulhatunk is!
A negyvenperces késésből sikerült lefaragni huszat, Még mindig ott a mosoly arcomon. Mert bizony kóstolgatták Devont az úton, és naaagyon jó értelemben, a visszapillantóba sem kellett időként néznem, hogy tudjam. Deee... azért többször odanézek, biztos, ami biztos.

Emme

Hemyle Miope
Hemyle Miope

Age : 1847
Origin : Pleiades
Profession : bus driver/Tarot-reader
Play by : Audrey Hepburn

https://elementals.hungarianforum.com/t170-miope#739

Back to top Go down

France in the '50s - Page 2 Empty Re: France in the '50s

Post  Devon Deveroux Fri Dec 30, 2022 10:08 pm

Mit sem veszített a bájából, és ezt nem tudom figyelmen kívül hagyni. Az ajánlatom emiatt csak kis részben gáláns, nagyobb részben önző gondolatból származik. Ha ennyi év után újra egy helyre sodródtunk, nem szeretném, ha a kár rendezés után véget érne történet. Már mint… legyen ez akármilyen történet is.
- Szívesen. - a mosolya még ragyogóbbá válik, és önkéntelenül viszonzom az enyémmel. Már a kezemet is felemelném, hogy egy kósza hajtincset a füle mögé terelhessek, de még időben észhez térek. Egyrészt a kalapja útban van másrészt… ilyet nem illendő tenni. Emiatt a kézfejeimet egy ideig egymás rabságában tartom. Egy alkalommal az izület is megroppan, olyan szorosan fogom a jobb kezemet a ballal.
- Így lesz. - füllentek végül szemrebbenés nélkül, mert az ő fogalmuk szerint vett orvos nem fogja látni a sérülésem. Az arcomat viszont megtapogatom, azon a ponton, ahova a rendőr is nyúlt a sajátján, és meglepve tapasztalom, nem tűnt el a vérzés minden nyoma. Már épp keresnék is valamit, hogy legalább a nagyját el tudjam tüntetni, de a rendőr további szavai és Miope közelsége… teljesen felborítja a nyugalmamat. Elővenném az irataimat, de a zsebkendőt sikerül. Hogy menteni tudjam a helyzetet, végül az arcomat törlöm meg vele, és csak utána nyúlok ismét a másik zsebemhez, ahol már meg vannak az iratok.
Bármit is jegyeznek végül le a rendőrök, mindenbe beleegyezek, illetve a gondolataimat legalább annyira rendezem, hogy a továbbiakban a kommunikáció sikeres legyen. Azonban mihelyst távoznak a rendőrök ismét tanácstalanná válok. Ha nem szólítana meg, könnyen lehet, hogy csak tovább álldogálnék a busz mellett,  akár bárgyúnak is nevezhető mosollyal az arcomon, őt figyelve.
- Ömm… - gyorsan próbálom mérlegelni a lehetőségeket, melyik lenne az, ami számomra is megfelelő. Egyértelműen az autóval való távozás, de mi lesz, ha nem találom meg többet? Hiába egyezett bele abba, hogy pótolom a sérült lábbelijét, mostanra talán már el is felejtette, hogy ezt felajánlottam. Emiatt valóban praktikus lenne busszal távozni, akár meg is sérülhettem komolyabban, csak nem is tudok róla. Így nem kéne vezetni… igaz?
- Véleményem szerint a kiállás, illetve félreállás nem fog gondot okozni. Azonban a potenciális fejsérülés miatt, ha van rá lehetőség, a busszal utaznék a továbbiakban. - még mosolygok is, teljes mértékben figyelmen kívül hagyva azt a tényt, hogy minden bizonnyal ő is tudja, ha van is fejsérülésem, nem olyan komoly, hogy az a vezetésben akadályozzon. Továbbá az sem jut eszembe, hogy miként fogok hazajutni, ha az autóm itt marad. Ez mind távoli, nem éri el a gondolataimat, mert abban csak egyetlen dolognak van hely… a mosolyának. 
- Mennyivel tartozom a fuvarért? - már venném is elő a pénztárcámat, de aztán eszembe jut, hogy van még egy dolog, amiről megfeledkeztem. Az autóm… így mielőtt egyenlíteni tudnám az általa említett összeget, zavarttá válik a tekintetem.
- Elnézést. Először az autóval állok félre inkább. - akár követ, akár nem, mindenképpen az autómhoz megyek. Annak ellenére, hogy hallhatóan jár a motor, ráindítok egyet, ezzel keserves ‘sikítást’ előidézve a motortérben. Szerencsére a jármű szinte új, így nem viseli meg még ez az egyértelműen zavarból következő cselekedet sem. Ezért a két fém felület éles hang kíséretében válik szét egymástól, ahogy hátrébb tolatok egy kicsit. A lámpák szilánkjai még a földön hevernek, és egyelőre ott is maradnak. Csak akkor megyek vissza a kezemmel összesöpörni, ha már az autómmal olyan helyre álltam, ahol nem akadályozza a forgalmat, illetve akkor, ha Miope nem zavar meg valamiként a folyamatban. Bárhogy is alakul, végül mindenképp visszatérek a buszhoz, és természetesen azzal sem foglalkozom a továbbiakban, hogy én valójában egy találkozóra indultam. Remélem a baleset megfelelő kifogás lesz, mert nem szándékozom most amiatt távozni.
Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

France in the '50s - Page 2 Empty Re: France in the '50s

Post  Hemyle Miope Fri Dec 30, 2022 9:06 pm

The whatever

Terra
Devon
1950's


KindaCrush... or Crash

Elégedetten tartom fel arcom két oldalánál az "új" cipellőt. Így kell két másodperc alatt új cipőt szerezni! Forgatom, majd felhúzom a lábamra. Annyira tartós így nem lesz, mert ezek igazi, régi cipellők, és ugyancsak sikerült lukat ütnöm a szegecselésnél.
Már majdnem adnám az ártatlant, hogy de hát van cipellőm, ám a folytatásra azt hiszem feleslegesen többet pislgok a kelleténél, s mintha jobban mosolyra terülne a szám.
- Elfogadva. - tartom fel kicsit fejem, majd megdöntöm magam enyhén. - Köszönöm. - ha egy úriember felajánl egy ilyen lehetőséget... általában visszautasítom, eddig egyvalakiét nem utasítottam vissza, de nem is fogadtam olyan örömmel, mint a mostan ajánlatot, a ragyogást le sem lehet rólam söpörni.
- Értem. - a rendőr bólint, s máris feljegyzi, a rendszámmal együtt.
A járműbe azért belesek, először azért, hogy a saját szememmel győződjek meg arról, hogy minden rendben van a kocsiban is, aztán a belső rész nyűgözött le, kis híján az ablaküvegre tapadnék, de meghallom, hogy a kedves egyenruhás bácsi már meg is találta és faggatja.
Felpillant a noteszből, az arcára tekint Devonnak, s a saját arcán is rámutat.
- Semmi? Rendben. - ezt is feljegyzi. - Azért majd nézesse magát uram, egy orvossal.
Ahhh, olyan jó mellette állni. De muszáj vagyok valamit tenni, de a rangidős rendőr csak rámpillant, és értem, mit akar ezzel jelezni. Egy lakattal mutatom, hogy hallgatok.
A szövetzsebkendőre tekintek, finom mosollyal. Igazi úriemberek hordanak ilyet, és már ahogy előveszi...
Alig hallom meg, hogy végül tőlem kérdez, azután, hogy a papírokról feljegyezte a szükséges adatokat, s elvégezte a szükséges teendőket. Addig én bizony a mellettem állóba burkolóztam bele képzeletben. Hamar lerendezem a biztos urakat, s távoznak is.
- Ki tud állni a kocsival? Van vontatókábelem, erős, seperc alatt kihúzzuk a járművet. Ahogy hallottam, működik. De biztos minden rendben van? - aggódva tekintek rá. - Van elég hely a buszon, a kocsiért pedig vissza tudunk jönni később is, innen nem viszik el. - mosolygok rá.

Emme

Hemyle Miope
Hemyle Miope

Age : 1847
Origin : Pleiades
Profession : bus driver/Tarot-reader
Play by : Audrey Hepburn

https://elementals.hungarianforum.com/t170-miope#739

Back to top Go down

France in the '50s - Page 2 Empty Re: France in the '50s

Post  Devon Deveroux Sun Dec 25, 2022 5:49 pm

Nem fejti ki bővebben, hogy mire gondolt, de annyira nem is bánom. Ugyanis nem biztos, hogy meghallanám a szavait. A mosolyán állapodik meg a tekintetem, majd finom arcvonásait figyeli, az illendőnél jóval hosszabb ideig. Ezért hirtelen kapom el a pillantásom, kiváló ürügyet találva abban, hogy zajt hallok a busz végéből. 
Adódik azonban más helyzet is, amiben a tekintetemet nem tudom, és nem is akarom másfelé fordítani. Aggódva tekintek rá, és nagyon  szerencsésnek érzem… magamat, amiért időben ott voltam. Ennek ellenére nem kívánom neki, hogy ismét problémája legyen az egyensúlyával.
- Ez igaz. - már éppen fel is ajánlanám, hogy természetesen én szeretném megoldani ezt a helyzetet, de mielőtt bármit is mondhatnék látom, hogy némi átalakítással ‘új’ pár cipőt varázsol magának. Nem pont erre gondoltam, de képtelen vagyok megállni, hogy egy mosollyal reagáljak az egyébként igencsak kreatív megoldásra.
- Ragaszkodom hozzá, hogy pótolhassam a sérült cipőit egy új párral. Amennyiben ideje engedi, hogy velem tartson kiválasztani azt. - ehhez természetesen már nem ragaszkodhatok, erről neki kell dönteni. Mindenesetre véleményem szerint így lenne a legmegfelelőbb neki… és nekem is. Talán elkönyvelhetem magamban ezt az ajánlatot úgy, hogy mindkettőnk számára így lenne praktikus… Előbb azonban a rend őreivel kell szót értenem, mert szerencsésen alakult ugyan a helyzet, de mégis csak balesetet okoztam.  
- Én vezettem a járművet. - ezt valóban nem mondtam, pedig kényes helyzetekben mindig megfelelően tudom kifejezni magam. Most úgy tűnik nem… Figyelmem folyton elkalandozik, még mindig inkább Miope állapotáért aggódom a sajátom helyett. Bár ahogy az autóhoz ment, nem úgy tűnik, mintha a továbbiakban támogatásra lenne szüksége, de sosem lehet tudni…
- Nincs sérülésem. Minden rendben. - talán még látszódik néhány vércsepp az arcomon elvégre tükör közelében még nem jártam, de eddig nem szólt senki, és nem is jelezte, hogy az állapotom aggodalomra adna okot. Az érintése óta elmúlt még a fájdalom is. 
- Értem. - együttműködöm természetesen, még akkor is, ha jelen helyzetben ezt a fajta hozzáállást már túlzásnak tartom. Véleményem szerint, ha a kárrendezésben nem akadnak vitás kérdések felesleges a rendőrséget is bevonni. A mentők fontosak, ha sérültek is vannak, de szerencsére erre most nincs szükség. Kizárólag anyagi kár keletkezett és… Azt nem tudom letagadni, hogy a fejemben erősen kavarognak a gondolatok és az érzések, de az ütközésnek, mint eseménynek ehhez nem igazán van köze. Inkább annak, hogy kinek a buszába hajtottam bele… Most is ahogy érzem többször is a közelemben van… Eszembe jut minden, amit akkor éreztem és gondoltam. Most pedig már biztos vagyok benne, hogy neki is minimum felsejlik az emlékeiben, miként találkoztunk először. 
- Azonnal. - már épp bontanám is ki a mellényem gombját, hogy elérjem a belső zsebet, amiben az iratok vannak, de érzem, hogy még közelebb jön hozzám, és mintha szólni is akarna. Tekintetem így végül ő vonzza, és az iratok… Azt hiszem végül ráfogtam, mert egész hosszan végig tapogattam a mellényem belsejét. Húzom ezért elő, még mindig ‘vakon’, de csak egy szövet zsebkendő kerül elő. Másik zseb…
Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

France in the '50s - Page 2 Empty Re: France in the '50s

Post  Hemyle Miope Sat Dec 24, 2022 11:22 pm

The whatever

Terra
Devon
1950's


KindaCrush... or Crash

Finoman megbiccentem fejem, előre, s tekintetét keresem. Néma gesztus, mely jelzi, a sajnálom elfogadva. Alapvetően sem kívánnám, hogy jobban rágja magát a szükségesnél. Koccanás, javítható, mindenki rendben van. Ő annyira nem, nagyjából semmilyen értelemben.
- Igen. - szélesen elmosolyodom, fogalmam sincs, miért. Devon már akkor is nagyon gáláns volt, talán kicsit jobban kellett volna akkor bátorítanom.
S lám, valóban így van, mert éppen ellentmond annak, amire az imént kértem. Finoman megingatom a fejem, hogy hajthatatlan. Az öszvért szándékosan nem mondom rá, mert az nem csak dupla sértés lenne felé. Khöm.
Ezer szerencse, hogy észbe kapok, nem vagyunk egyedül, mert arcomat önkéntelenül vállának simítottam volna, s onnan lestem volna fel rá.
Magamban ugyan kissé szomorú leszek, ahogy letesz, úgy lettem volna még a karjaiban. Olyan kényelmes...
De lehet, ő is sérült, amit nem látok, szóval nem szabad.
A kérdésre ártatlan aranyossággal pislogok egyet. Egy hölgytől ilyet kérdezni. Vagyis inkább tőlem, mert állítom, hogy a házam szinte teljesen tele van ebből a korból származó ruhával. Amihez cipellő is jár. A kiegészítésre szélesen elmosolyodom.
- Az nincs, de a helyzet orvosolható. Könnyedén. - vonom fel vállaimat, s máris átalakítom a cipőt. Mind a kettőt. Letépve a két sarkat.
- És ön is vezette a járművet, vagy valaki más? - neki is bemutatkoznak, mert ugye kötelező, nálam félig sikerült csak, ami máris sokat jelent.
S máris odalibegek a járműhöz, hogy bekukkantsak, de már ahogy megpillantom, egy teljes mámorban lévő "aaa" hagyta volna el az ajkaimat. Imádom ezt a kocsitípust! És nagyon Devonhoz illő.
- Kérem kisasszony, ne nyúljon a járműhöz! - mire hátralépek, feltartva a két kezemet, még integetek is velük, hogy én aztán nem!
- Van sérülése? Hívjunk mentőt? - a fiatalabbik már lép is oda hozzám, a járműhöz, míg a rangidős beszél Devonnal. Fejrázásomra először kételkedik, majd a buszhoz megy. Én meg a nyomába, beszéddel zavarom meg kicsit.
- A kollega feljegyzi a helyszínt és a sérüléseket, ön pedig válaszol a kérdéseimre, azután pedig a kisasszony. - kicsit érződik rajta a rosszallás, mikor én jövök szóba, örült volna, ha én is a kocsinál maradok.
Figyelem közben Devont, és érzem, valami annyira nem jó, így visszatipegek hozzájuk, s bár nagyon szeretnék újra elbotlani, tartok tőle, hogy a csendőr úr egészen másként értelmezné.
S biztatóan mosolygok Devonra, időnként úgy terelve a beszélgetést, hogy inkább én válaszoljak. Már csak a jobbra-balra forgás hiányzik a kelléktáramból, amit nem vetek be, az már feltűnő, s a rendőrök hamar abbahagyják a vizsgálatot.
- Nos, a megszokott menet ugyan nem egészen ez, de mivel nagyon készséges volt, uram, s elismerte vétségét... kérem a papírjait, a jogosítványt. - hát persze, úgy gondolták, hogy csak nő okozhat balesetet. Amint kiderül, hogy nem én voltam a ludas (pedig vannak tollaim is!), egyből megenyhülnek. Naggyon figyelmesen nézem az arcukat, ártatlan nézéssel. Azért a rúzs keresése is figyelmetlenség, s nyitom is a szám, hogy azért ellenkezzek, nem úgy van ám az! Nem engedem, hogy beírják neki a szabálysértést a jogosítványába!
És mert akkor közelebb mehetek hozzá, akkor beboríthat illata. Pedig még jobban szeretnék hozzábújni. Csak egy icipicikét....


Emme

Hemyle Miope
Hemyle Miope

Age : 1847
Origin : Pleiades
Profession : bus driver/Tarot-reader
Play by : Audrey Hepburn

https://elementals.hungarianforum.com/t170-miope#739

Back to top Go down

France in the '50s - Page 2 Empty Re: France in the '50s

Post  Devon Deveroux Wed Dec 14, 2022 12:38 am

Devon & Miope

   
Egyáltalán nem vagyok nyugodt, hiszen minden gondolatom tiltakozik az ellen, hogy ártatlanoknak sérülést okozzak. Most viszont talán ez megtörtént. Az én hibámból. Ezért sem foglalkozom azzal, hogy velem mi lesz, kizárólag az elszenvedett sérelmek enyhítése a célom. Viszont, ahogy az ajkait beharapja, de még így is mosolyog… Nem tudok az ápolónőre figyelni, hiszen valójában nem is akarok.
- Sajnálom. - egy valamit annyira nem… Nagyon váratlanul ért, de örülök neki, hogy láthatom. Mindig is bosszantott, hogy a Terraiak ‘történelme’ egészen más képet festett a találkozásunkról, de nem teljesen véletlen, hogy végül azokat a szavakat vetették papírra. Már akkor is gyönyörűnek láttam, de az élet úgy hozta, hogy nem találkoztunk többet. Egészen mostanáig…
- A valós felelősséget? - nem vagyok benne biztos, hogy ez mit is jelent. Egy valami viszont világos a számomra. Ő nem hibázott, és ha megtette volna, akkor is kötelességemnek érezném, hogy a károkat én enyhítsem.
- Önt nem terheli felelősség. Kizárólag engem. - határozott a hangom ugyan, de nem vagyok erőszakos. Szimplán így érzem helyesnek. Ha nem töltöttem volna életem nagy részét a Terrán valószínűleg akkor is így vélekednék.
- Ennek örülök. - egy mosoly is jelzi a szám sarkában, hogy ez valóban jó hír. Ennek ellenére nincs jó érzésem. Néhány pillanattal később ki is derül, hogy miért.
A szerencsének köszönhetően időben elkapom, és nem esik nehezemre megtartani őt. Valamiért pedig az a gondolat is befészkeli magát a fejembe, hogy nem is akarom elengedni… Hiszen először csak csukott szemmel keres kapaszkodót a karomban, utána viszont találkozik a pillantásunk. Nehezebben veszem a levegőt, és ehhez semmi köze nincs annak, hogy az izmok még mindig feszülnek a karomban. Inkább ahhoz, amit utána mond… Hatalmasat dobban a szívem a szavaira. Ugyanis merek arra gondolni, hogy emlékszik rám. Nem lehet véletlen, hogy éppen úgy mond köszönetet, ahogy akkor is…
- Szívesen. - azt hiszem még mindig nem engedtem el. Pedig ez lenne a kötelességem. Sem a hely, sem az idő nem alkalmas arra, hogy egy kedves gesztusnál ez többet jelentsen. Ezért végül a karjaimba veszem és egy üléshez viszem. A zavart viszont biztosan érezheti rajtam. Nehezen találok vissza a gondolataim fonalához, és ez abból is egyértelmű, hogy a szívem ritmusát érzem a mellkasomon. Szükségem van egy mély és megnyugtató belégzésre. Megtörténik.
- Igen. Van másik pár cipője? - valamit kihagytam. - Itt.. - megnyugodva szusszantok egyet, mert enélkül butaság lett volna a kérdésem. Biztosan várja számos pár cipő az otthonában, de én úgy értettem, hogy most le tudja-e cserélni. Bár, ha itt van talán nincs olyan messze az otthona sem…
- Csak óva… - ismét nem tudom befejezni a mondandómat, mert mielőtt figyelmeztetném, hogy a cipője nélkül inkább ne mászkáljon a tisztának semmiképp sem nevezhető utcaköveken, már el is tűnik. Néhány másodpercig csak döbbenten állok az ülés mellett, ahol helyet foglalt, de idővel követem én is. A kár. Majdnem megfeledkeztem róla. A beszélgetés fonalát már akkor veszem fel, amikor éppen azt közli a rendőrökkel, hogy valaki a segítségükre sietett. Újabb másodpercek telnek el, mire ráeszmélek, hogy rám gondolt.
- Az én tulajdonom az autó, ami a busznak ütközött. - mutatok a járművem felé, aminek még… Mindig megy a motorja? Erről is megfeledkeztem.
- Mi a teendőm ebben a helyzetben? - kárpótolni szeretnék mindenkit, akár történt személyi sérülés, akár nem. Őt sem fogom kihagyni, hiszen akár az ijedtség is az én szememben már kellemetlenségnek számít. Előbb viszont feltélezem, hogy a rendőrökkel kell szót értenem. Most nem örülök neki, hogy nincs sok tapasztalatom a rendvédelmi szervekkel.

   Water from the same source

   
Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

France in the '50s - Page 2 Empty Re: France in the '50s

Post  Hemyle Miope Tue Dec 13, 2022 11:17 pm

The whatever

Terra
Devon
1950's


KindaCrush... or Crash

Sokat jelentő nézéssel tekintek rá. Mert még így is elsőnek arra gondolt, hogy itt minden rendben legyen. Azt viszont nem szeretném, ha bevinnék a kórházba, mert jól tudjuk rejteni, kik vagyunk, de had ne kelljen már ezzel szórakozni. Így a tenyeremet simítom arcára, arra koncentrálva, hogy minél több energiát tudjak átadni neki, láthatatlanul, hogy gyógyuljon.
- Rendben. - akkor bizonyára ott lett volna, s ott segített volna inkább, ha helyzet van. Akkor pedig reppenek én, hogy segítsek.
Ajkamat beharapva fojtom vissza a mosolygást, kevés sikerrel, ahogy látom az önjelölt ápolónő csalódottságát. Igaz, azért én is megvizsgálnám a helyében. Alaposan. Különösen egyes helyeken. Erre újra beharapom a szám szélét.
- Csak figyelmetlen volt. Egy picikét. - jegyzem ártatlanul, a picikét a hüvelyk és mutatóujjam közötti kis réssel mutatom, arcomon ott a pajkosság. A tárgyak javíthatóak, emberéletek nem. Ugyanakkor érzem a busz panaszkodását, és távolból a kocsiét is. Hiába, a gépek valóban álmodnak, van saját tudatuk, hiszen mindennek van. Kérdés, hogy mennyire.
Egy "ó"-t formálok én is ajkaimmal, némát, majd csak mosolygok. Terrán egészen máshogy állnak a nőkhöz, otthon lubickolok abban, hogy úgy van előnyünkre a világ, hogy közben a férfiaké sem csorbul, az olyat szeretem. Itt meg szokatlan az olyan némber, mint én.
Kicsit morcosan húzom össze a szemöldököm. Szent tollakra, hát csak nem bír magával! Ám legyen, ne mondja rám senki, hogy nem próbáltam meggyőzni, hogy majd úgyis kiderül.
Aztán a ránc lekerül homlokomról, újra csak mosolygok.
- A valós felelősséget elfogadom. - bólintok. - És ez a részemről is így van.
Meghallom a rendőrkocsi hangját, s talán valahol mentő is jöhet. Szeretem az út mentén elhelyezett rendőrtelefonokat, valaki elszaladt oda. Áh, az emberekben mégis lehet még reménykedni. Remélem.
- Minden tökéletes! - már a lefelé vezető lépcső tetejéről mondom, hiszen a lábam talán inkább a cipő miatt szenved most ennyire, a topánkák nem a legegészségesebb cipellők.
Hogy mindig elfelejtem, a gondolatoknak hatalmuk van!
Mintha a cipellő nekem engedelmeskedne, úgy dönt, megadja magát, a lábammal együtt, ha nem akar törést, és dőlni kezdek, vagy csusszanni, vagy reppenni, már nem derül ki, mert a kapaszkodás sem jön össze, ugyanakkor érzem, hogy valaki elkap alulról, s felemel.
Behunyom a szemem a sikkantással egyidőben, s nagyon örülök, hogy mégis találtam kapaszkodót. Nem is akármilyet!
Az illat beborít, olyan mámorító, s magával ragadó, hogy menten valóban az egekben érzem magam, szárnyak nélkül, mikor a tenyerem érzékeli az izmok játékát. Ami nem az enyém. Tapogatni kezdem, oda meg vissza, majd kinyitom a szemem, s az irányba sandítok.
Ó, dehogy az ijedelem veszi el a szavamat! Azok a bicepszek! Az izmok! Az illata! Iiiiigazi Pegazus...
Hopp. Közönségünk van.
A réveteg mosoly cukivá varázsolódik, ahogy a tekintetét keresem.
- Maga egy hős, köszönöm. - kis híján husit mondok, de még javítok rajta, amint kijön az első hang a szóból.
Ha nem lenne közönségünk, simán kimondanám, hogy jó itt is, ahol most vagyok, hagyom, hogy csak ő lássa, a fejem a másik irányba van az utasoktól.
- A cipőm akart pihenni. - már annyira nem is jó, hogy nem a karjaiban vagyok, ott kényelmesebb. Megsimítom illedelmesen a ruhámat, majd lehajolok a jobb lábamhoz, s leveszem a cipőt. Megnyomorgatta az ujjaimat, érzem, a gond azonban egészen más.
- Látja? - emelem fel, nem foglalkozva azzal, hogy illetlen dolog cipőt levenni. Egyáltalán minek cipő? Egy mozdulattal letében a lifegő sarkat, s visszaveszem, ami annyira azért nem is olyan jó ötlet, majd a másikat is leveszem, s letöröm a sarkát. Ami ebben a korban művészet, hiszen még igazán jó és tartós cipőket készítenek.
- Majd én segítek, a rendőrség már meg is érkezett.
Felpattanok, s leszökkenek a buszról, éppen az egyenruhások elé, akik szintén szívdöglesztőek, de fel sem érnek azzal, akinek éppen a karjaiban voltam az imént.
Az üdvözlés után máris folytatom, s hogy a busz vezetője én vagyok.
- Két sérült van, az egyik a kocsit vezető személy, a másik meg a cipellőim. Egyik sem komoly, nincs szükség mentőre. Csak egy jó cipészre. - mosolygok kedvesen. Az mindig bejön.
Vagy nem. Nem igazán hatja meg őket a mosolyom, nem zavartat, akkor jön az őzikeszem.
- Az úriember? Volt olyan lovagias, és azonnal a segítségünkre sietett. - meg kéne bántódnom, hogy egyből férfit feltételeznek vezetőnek, de akkor meg nem tudom kimondani, hogy úriember és hogy lovagias? Naugye?
Emme

Hemyle Miope
Hemyle Miope

Age : 1847
Origin : Pleiades
Profession : bus driver/Tarot-reader
Play by : Audrey Hepburn

https://elementals.hungarianforum.com/t170-miope#739

Back to top Go down

France in the '50s - Page 2 Empty Re: France in the '50s

Post  Devon Deveroux Sun Dec 04, 2022 11:48 pm

Devon & Miope

   
Képtelenség. Annyi év után, éppen itt, és éppen így… Káprázatnak vélem, de… annak nagyon is valós.
- Valóban. - igyekszem amennyire lehet a zsebkendővel eltüntetni az ütközés nyomait, de ez természetesen csak a látványomat javítja. Nem mintha ebben a helyzetben az fontos lenne. De mégis… Miként közelebb lép hozzám, és az arcomra teszi a kezét a rövid időtartamú gesztus ellenére is érzem az energia áramlását. A fájdalom is enyhül, és minden tekintetben jobban érzem magam. Illetve más is nyilvánvalóvá válik. Ez tényleg ő. Az energiát már nem tudom én magam elképzelni. Még úgy sem, hogy nagyon is ismerős, még mindig. Emiatt sem tudok egy ideig megszólalni, és válasz nélkül hagytam a szavait. Pedig ez nem szokásom.
- Nem volt senki az autóban. Egyedül utaztam. - még szerencse. Bár Dörminek sem esett volna komolyabb bántódása, ha velem lett volna, de ettől függetlenül nem örülök neki, amikor ilyen helyzet áll elő. Az én esetemben persze ez semmiség. Ennél komolyabb sérülésekkel is megbírkóztam már, és még mindig ugyanazokat a szárnyakat viselem. És erre ő is emlékezhet… Bár már akkor sem mutattam, hogy valójában a vállam nem épp a legjobb formában volt. A kérdés persze az… ő vajon emlékszik rám? Biztosan nem…
- Nem szükséges. Jól vagyok köszönöm. - talán mégis van némi zavar a fejemben, mert nem emlékszem rá, hogy miként került egy idegen nő mellém. Nem rá figyeltem… Most viszont kénytelen vagyok, ugyanis szeretném ha tiszteletteljes elutasításnak venné a szavaimat. Egy finom mosoly emiatt jelenik meg az arcomon. Már túl vagyok a nehezén, így egy vizsgálat, csak olyan kérdésekhez vezetne, amire egyébként sem adhatok választ. Annak viszont engedek, hogy ő az egyik ülés felé terel. Ez valóban nem árthat, bár szükségét egyébként ennek sem érzem.
- Áh. Nos, semmilyen tehén nem volt érintett a jogosítványom megszerzésében, de kétségtelen, hogy hibáztam. - utólag bánom ezt? Ahogy bájosan utánozza is a tehén hangját, arra gondolnék, hogy nem. De egyébként határozottan kéne, mert kárt okoztam, jó esetben csak azt.
- Ó. - ő a sofőr? Ezen nem kéne meglepődnöm. Már akkor is kitűnt a tömegből, és most is pontosan ezt teszi. Ha nem látnám az utasok pillantását is, illetve nem válna így nyilvánvalóvá a készségessége, akkor meg is kérdőjelezném. Így viszont elfogadom, hogy vele kell rendeznem az esetet.
- Én jól … - nem tudom befejezni a mondandóm, így azt sem tudom megkérdezni, hogy ő megsérült-e. Elnémít, és nem csak az érintésével. Az ádámcsutkám jól láthatóan megmozdul, mikor nyelek egyet. Mikor lett ilyen meleg?
- Erre nincs szükség. Vállalom a felelősséget. - akkor is így tennék, ha nem az én hibám lett volna a baleset. Így viszont még inkább szükségét érzem, hogy enyhítsem valamiként a történtek súlyát. Anyagi és persze egyéb értelemben is.
- Ön is jól érzi magát? - most már meg tudom kérdezni, és természetesen a válaszára is figyelek. Az illem szabályait figyelembe véve óvatosan a pillantásom is végig siklik az alakján, hogy vizuálisan is megtudjak bizonyosodni van-e sérülése. Ez a folyamat azonban megszakad. Ahogy elindul, már látom, hogy a mozdulata nem fog semmi jóra vezetni. Ám az, hogy el is tudom kapni, mielőtt elesne, csak annak köszönhető, hogy rá figyeltem. Nem esik nehezemre megtartani őt, hiszen a súlya, mint egy tollpihe. Kiegyenesedni, és elengedi őt azonban… sokkal nezehebben megy. És a lélegzés is nehézkes, bár ennek az okát egyáltalán nem értem. Nem tudom, hogy mennyi ideig tartom így…
- Szerintem le kéne ülnie. - ha engedi nekem, finoman feljebb emelem, és a karjaimba fogom. Ha nem ütközök ellenállásba óvatosan afelé az ülés felé veszem az irányt, ahol én ültem korábban, és leteszem.
- Tudna segíteni valaki a kár felmérésében? - szívem szerint ragaszkodnék hozzá, hogy ő pihenjen egyelőre, én pedig nem szívesen hagynám most itt. Az aggodalom az arcomra is kiül, hiszen valami mégis történt, ha így elvesztette az egyensúlyát. Nagy szerencse, hogy épp ott álltam…

   Water from the same source

   
Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

France in the '50s - Page 2 Empty Re: France in the '50s

Post  Hemyle Miope Sun Dec 04, 2022 10:09 pm

The whatever

Terra
Devon
1950's


KindaCrush... or Crash

- Ó-ó. Nem csak rázza a fejét, de még az orra is vérzik. - a kuncogásom hamar aggódássá válik.
- Egészen biztosan nincs jól. - tenyerem az arcára simítom, s még nem látható energiaként, gyógyítani kezdem, amennyire tudom jelen helyzetben. Nem igazán lenne szerencsés kórházba vinni, még a végén kiderül, hogy Rózsika falvában igazat láttak az emberek. Másodpercnyi érintés, annyi elég, hogy kívül ne látványos, ellenben belül annál hatékonyabb erő jusson át hozzá.
- Maga aztán tényleg bevágta a fejét rendesen. Másvalaki is volt a kocsiban? Megnézné kérem, valaki a kocsit?  És az urat is? - nézek kedvesen az utasokra, mert erre még nem kaptam választ... tőle, márpedig fontos lenne, hogy ellássuk minél előbb, ha van sérült. Az egyik nő feláll, láthatóan teljesen lenyűgözte az előttem álló megjelenése, nem éppen a sérüése okán.
- Ápolónő vagyok a városi kórházban. Szívesen megvizsgálom. -átadom a helyem, hogy elférjenek, főleg, hogy az egyik ülés felszabadult a közelben, s oda leültetem Devont.
- Tudja. Tehén. Füvet eszik, csattogtatja a farkát és múúzik. - aztán kiadok egy tehénbőgés hangot, igyekezve nem annyira élethűen adni.
A kérdésre mindenki rám néz, én pedig bájosan felemelem kezem és az ujjaimmal jelezve, jelentkezem. Naigen, nem viselem az egyenruhát. Sikerült bájosan kimosolyognom a helyi busztársaságnál, mert ez példának okáért nem állami. Az se lenne rossz, de ez még jobb. Csudi járművek kerülnek a hátsónk alá!
- Csak akkor, ha valóban minden rendben van, az később is ráér.
Ám ahogy megszólal, a mutatóujjamat ajkaira helyezem, kecsesen, nem hagyva végigmondani a mondatot. Nem-nem, majd mindent szépen elintézünk! Kis bájos mosoly itt, mosoly ott, a pillarebegtetésről és őziketekintetet már belevettem a képzeletbeli listába.
- Sose mondjon elhamarkodott kijelentést. Majd a szakértők megállapítják, mi is történt valóban. - a busszal úgy álltam meg, hogy elfér a forgalom mellettünk. A menetidő meg kit érdekel.
Amikor kimondja a sérülést, érzem, hogy a lábujjaim annyira nem boldogak. De simán foghatom a cipellőcskékre. Nagyon is rajongok a korabeli cipellőkért. Az egyenruhákért, amit kéne viselnem sofőrként, ám inkább csak másokon szeretem látni. Például, aki éppen előttem áll... khm.. rajtaaaa, másfajta egyenruhát szeretnék stírölni...
- Kisebb horzsolások történtek, de senkinek sem lett nagyobb baja. - erre mindenki bólogat, kivéve azok, akik közben már leszálltak, hogy megnézzék a kocsit.
- Nézzünk körbe addig is.- megindulok, ám valóban jól éreztem, hogy a cipővel valami van, de mire megkapaszkodnék, már borulok is, sikkantással kísérve....

Emme

Hemyle Miope
Hemyle Miope

Age : 1847
Origin : Pleiades
Profession : bus driver/Tarot-reader
Play by : Audrey Hepburn

https://elementals.hungarianforum.com/t170-miope#739

Back to top Go down

France in the '50s - Page 2 Empty Re: France in the '50s

Post  Devon Deveroux Mon Nov 28, 2022 10:24 pm

Devon & Miope

   
Kifejezetten szégyellem a történteket, hiszen nem csak, hogy megvan a lehetősége annak, hogy megsérült valaki, de ráadásul az én figyelmetlenségem miatt. Ennyit természetesen egy találkozó sem ér meg, pontos érkezési idő ide vagy oda. Talán emiatt is igyekszem minél hamarabb eljutni a busz elejéhez, és a saját sérülésemmel sem foglalkozom egy kósza orr érintésnél bővebben. Belehalni semmiképp sem fogok az ütközésbe, innentől kezdve, pedig nem igazán foglalkoztat az, hogy velem mi lesz. Amikor viszont kinyílik a busz ajtaja… Biztossá válik, hogy nem csak az orrom, hanem a fejem is sérült, ugyanis olyasvalaki jelenik meg a szemeim előtt, aki biztosan nem lehetne itt. Meg is rázom a fejemet. Kétszer. És a biztonság kedvéért egy harmadik alkalommal is. De nem tűnik el. És még beszél is hozzám.
- Jól vagyok. - lehet, hogy kérdezett még valamit, de nem igazán a szavaira figyeltem… öhm… és még mindig nem tűnt el. Vagy nagyon bevertem a fejem, vagy… ez tényleg Ő lenne? Nem derül ki, mert érzem, hogy az arcomon folyni kezd valami. Az orromhoz nyúlok. Mégis vérzik. Remek időzítés… Előveszem a zsebkendőmet, és az orrom alá nyomom. Remélem idővel eláll a vérzés.
- Tehén? Mit ért tehén alatt? - talán nem ugyanaz a definiciónk arról a bizonyos kérődző állatról? Megérzésem szerint nem, mert én még nem találkoztam jogosítványt osztogató tejet adó állatokkal. Persze az is lehet, hogy ez is egy olyan szófordulat, amit nem szó szerint kell értelmezni. Azokkal időnként nehezen boldogulok. Igyekszem gyakorlatot szerezni azért ebben is, de amikor zavarban vagyok, gyakran elfelejtem, hogy mit is tanultam.
- A sofőrt merre találom? Egyeztetnünk kéne a káreseményt. - keresném a tekintetemmel a sofőrt, de csak néhány pillanatra tudom levenni róla a szemem. Mindig visszatérek. Ugyanis ha a képzeletem szüleménye is, azért igen kellemes látvány. Ugyanakkor viszont tisztában vagyok vele, hogy ez nem túl udvarias, így a pillantásomat mindenképp elvezetem… az utasokra például. Azért jöttem, hogy ellenőrizzem, megsérültek-e tehát ez abszolút helytálló viselkedés a részemről…
- Elnézésüket kérem. A figyelmetlenségem okán balesetet okoztam. Remélem nem szenvedett senki sem sérülést. - ahogy láttam ő sem. Alaposan meg kellett néznem, hiszen ő is megsérülhetett. Ha tényleg itt van…

   Water from the same source

   
Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

France in the '50s - Page 2 Empty Re: France in the '50s

Post  Hemyle Miope Mon Nov 28, 2022 8:51 pm

The whatever

Terra
Devon
1950's


KindaCrush... or crash

Hogy én mennyire imádom ezt a cuki tragacsot! Jó-jó vadiúj, s a fiúk a központban alig akarták a formás popóm alá adni a járgányt, mert hátugye... nőőőőő vagyok. Csakhogy eddig rendre legyőztem minden kanos hímpellért a hazai pályákon és a nem hazai pályákon rendezett versenyeken, s ugyancsak odavágtam az asztalra ezt a bizonyítékot. Egy fenét. Nagyon cukin mosolyogtam és pillákat rebegtetve szedtem elő az őziketekintetet.
A kuplungra csak legyintettem. Hogy gyenge női kacsóm majd nem fogja tudni a váltót kezelni. Kisanyám, a buszt elviszem fél lábon! Szó szerint. Csak hát ugye ők még nem tudnak a másik világról... jó, némelyikük már igen, és egyáltalán nem a rózsika jóságán múlott.
Ó, a rúzsom. Megint lenyaltam a számról... lásssukk, itt van a kistáskában, ha belenyúlok, akkor hozz... úteszenttehén!
A reflex gyorsabb, és az erős mancs is hozzájárul, emberkéz formájában, hogy nem csak forgatni megy a kormányt, de megtartani is megy a járgányt, az utasok viszont olyan édesen kanyarodnak előbb kicsit jobbra, aztán kicsit kisebben balra. Mondtam én, hogy be kéne vezetni a szlalomozva vezetést, énekelni is lehetne közben.
Fék megvan, szemüveg megvan, konty megvan. Tollas szárnyaimra, a kocsi! Képes Papírmasét csinálni bármelyik kocsiból ez a busz. A kocsi irányába fordítom gyorsan a fejem, hogy szemügyre vegyem, a kezem már az elakadásjelző gombot is megnyomta, a kéziféket azonnal behúzom, mert nem kéne még visszagurulva jó alaposan megbizonyosodni arról, hogy alapos munkát végzett magán a sofőr...
Kinyitom a busz ajtaját, előtte azért az utasoktól is gyorsan megkérdezem, hogy van-e sérült, s hogy egy orvosnak azért örülnék, ha lenne, és velem is jönne, ha itt nincs komoly sérült.
Fehér alapon fekete pettyes ruhában, és magassarkúban szökdécselve szaladnék a kocsi felé. A terraiak teste annyira bájosan törékeny, bár most a törékenyen van a hangsúly. Szárnyaimmal segítenék magamon, hogy ne bokáig süllyedjek sehová, ha úton kell lenni, de amúgy csak szaladok a topánkában.
De ez mind nem történik meg, addig még ugyan eljutok kérdésben, hogy van-e sérült, mert szinte már az ajtóban belegyalogolok...
Tekintetem férfi arcán, egy helyen megakad, ki akar szökkenni belőlem a röffenéses kuncogás, de eltakarom a számmal, el is fordítom egy pillantra a fejem, hogy visszanyerjem a normális ábrázatomat.
- Jól van, semmi baja? Volt magánál a kocsiban valaki? Orvos van az utasok között? - fordulok az utastér felé. Mert azért aggódom, na.
- Talán tehén adta magának a jogosítványt? - ha így akar felcsípni, azzal próbálkozhat!
Emme

Hemyle Miope
Hemyle Miope

Age : 1847
Origin : Pleiades
Profession : bus driver/Tarot-reader
Play by : Audrey Hepburn

https://elementals.hungarianforum.com/t170-miope#739

Back to top Go down

France in the '50s - Page 2 Empty France in the '50s

Post  Devon Deveroux Sun Nov 27, 2022 9:00 pm

Minden alkalommal összerezzenek, amikor olvasok és megcsörren a telefon. Az éles hang mindig kirángat abból a világból, amiben benne vagyok, és ez nem egy kellemes élmény. Főleg, amikor ilyen hirtelen történik. Ennek ellenére nem szeretem sokáig várakoztatni a hívó félt, ezért csak egy mély sóhaj jelzi az elégedetlenségemet miközben sétálok a telefon felé, más nem. A telefonkagylót is óvatosan emelem fel, hiszen már előfordult velem, hogy véletlen összeroppantottam a gyenge műanyag szerkezetet.
- Halló? Devon Deveroux beszél. - annak ellenére, hogy feltételezem a hívófél tisztában van azzal, hogy kit hívott, nem szeretem elhagyni az udvariassági formákat. Még akkor sem, amikor érzem, hogy a kollégám - aki felhívott - nem túl kedves módon veti a szememre, hogy valamit elfelejtettem.
- Ah. Sajnálom. Megfeledkeztem a találkozónkról. De még oda tudok érni. Délre. - nem néztem rá a faliórára, pedig lehet, hogy nem ártott volna. Most megteszem, és már látom is, hogy erősen túlbecsültem az utazási sebességemet a helyi idő vonatkozásában. Viszont nem fogom pontosítani az érkezési időt, mert az már késést jelent. Inkább megpróbálok a szokásosnál gyorsabban átjutni a városon
A kétüléses T-Birdön - amit az Államokból hoztak nekem - biztosan nem fog múlni. A sebessége ugyan nem közelíti meg azt, amire egy általálunk készített szárazföldi jármű képes, de a Terrai mércéhez képest kifejezetten fürge. És nem mellesleg, tökéletes a formatervezése. Ezen okoknál fogva a birtok és a városszéle közötti távolságot gyorsan átszelem, azonban ahogy a központi utcákat elérem, már nem sokra megyek a sebességgel. Menthetetlenül összetorlódtak előttem az autók, és normál esetbetben türelmesen megvárnám, hogy a sor szépen előre araszoljon. Ez azonban egy különleges helyzet. Megígértem a kollégámnak, hogy ott leszek délre, és miután ránézek a zsebórámra, és konstatálom, hogy a várakozás nekem már nem fér bele, útirányt módosítok. Sajnos túl hirtelen, és körültekintés nélkül teszem…
Érzékelem, hogy közeledik egy busz balról, de már csak akkor, amikor egy nagyobb gázadás után eltekertem a kormányt. Még tudok valamennyit korrigálni, de korántsem eleget ahhoz, hogy teljes mértékben el tudjam kerülni az ütközést. A busz hátsó része találkozik az első lökhárító bal oldalával, és az ütközés ereje a buszban ugyan nem látványos, de bennem fájdalmas nyomot hagy. Nem tudom, hogy az orrom csattant-e nagyobbat a kormányon, vagy a darabokra törő lámpa hangja élesebb. Szükségem van néhány másodpercre, hiszen a fejem tisztes ütést kapott, de amint érzem, hogy elég tiszta vagyok, már ki is szállok az autóból, hogy meg tudjak bizonyosodni róla, hogy a buszon nem sérült meg senki. Futással még nem merek próbálkozni, és az orromat is megtapogatom miközben az első ajtó felé közelítek, de végül megérkezem. Nagyjából épségben, mert szerencsére az orrom vére nem eredt el. Kopogok az ajtón, hogy a sofőrrel és az utasokkal is tudjak beszélni, azzal pedig egyáltalán nem foglalkozom, hogy az én autómnak még a motorja is jár. Remélhetőleg nem most fognak próbálkozni lopással…
Devon Deveroux
Devon Deveroux

Age : 2003
Origin : Pegasus
Skills : Empátia, telepátia, tér
Profession : Kultúrantropológus
Play by : Henry Cavill

https://elementals.hungarianforum.com/t172-devon-deveroux#1399

Back to top Go down

France in the '50s - Page 2 Empty Re: France in the '50s

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum