Log in

I forgot my password

Latest topics
Just Ridin'...

Erica Shelley Yesterday at 8:46 pm

Hello... (wink-wink)

Dario Carter Tue May 07, 2024 9:58 pm

Just.... flush it ...

Rynal McKenzie Mon May 06, 2024 8:29 pm

Not a convenient circumstance

Dhywall Arryn Thu May 02, 2024 8:37 pm

Some beatiful News

Jykall Hamish Wed May 01, 2024 8:36 pm

Go Round

Cyrus Atticus Wed May 01, 2024 8:31 pm

Couch Potato

Dylan Leclaire Tue Apr 30, 2024 8:39 pm

Relation... SHIP

Nikolaj Hedwigson Mon Apr 29, 2024 8:35 pm

Big Change

Madison Romano Mon Apr 29, 2024 8:30 pm

But I can't help falling...

Hailey Reed Thu Apr 25, 2024 8:28 pm

Dobókocka

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 8:00 pm

New Home?

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 7:52 pm

Square no. 1

Zora Lavigne Sun Apr 21, 2024 10:05 pm

Bring back... HER

Dariel Deveroux Sun Apr 21, 2024 8:41 pm

Lucid Dreaming?

Dylan Leclaire Thu Apr 18, 2024 9:00 pm

Holding Space

Adrian Archard Wed Apr 17, 2024 8:48 pm

Not Again

Naarn Ronal Tue Apr 16, 2024 10:01 pm

(Not Under) The Bridge

Zora Lavigne Thu Apr 11, 2024 10:03 pm

Passing...

Regulus Zion Thu Apr 11, 2024 8:44 pm

The age of Aquarius

Sebastian Scorse Tue Apr 09, 2024 8:37 pm

Riding Off Into the Sunset

Kylie Youkou Sat Apr 06, 2024 10:00 pm

Feather Party

Shyrrak Dav Fri Apr 05, 2024 9:06 pm

Yes... or Yes?

Naarn Ronal Tue Apr 02, 2024 9:53 pm

Your time is up!

Kyran Shemar Tue Apr 02, 2024 7:53 pm

It's time

Zora Lavigne Tue Apr 02, 2024 7:52 pm

Just a perfect day

Enzo Conti Tue Apr 02, 2024 7:49 pm

Just a little... bump?

Rose Jackson Sun Mar 31, 2024 11:25 pm

Clouds and Smoke (and Mirror?)

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:56 pm

Pow(d)er and Girls

Linus Higgins Sun Mar 31, 2024 9:44 pm

Cats and Water? Not the best...

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:26 pm

Boots on the G...! Noooo... high heelsss!!!!

Lena Ylton Sat Mar 30, 2024 9:29 pm

Lesson (minus) One

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 10:27 pm

Nice Try

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 9:56 pm

Dreams Come True

Edmund Fahey Tue Mar 26, 2024 10:30 pm

Last Chance

Hailey Reed Tue Mar 26, 2024 7:54 pm

Arrivals

Rose Jackson Mon Mar 25, 2024 11:04 pm

Dress Coded

Rancar Colt Mon Mar 25, 2024 10:03 pm

Run Boy Run

Joaquin Pascal Sun Mar 24, 2024 10:48 pm

Meetings are not my favorite

Scott Lavigne Sun Mar 24, 2024 9:27 pm

Ace high

Gaspard Michoel Sat Mar 23, 2024 10:45 pm

Only one tiny thing is missing...

Chris Johanson Sat Mar 23, 2024 10:02 pm

The Plan

Trohan Colt Fri Mar 22, 2024 10:35 pm

One drop one Time

Erys Colt Tue Mar 19, 2024 8:14 pm

Nothing as it is

Hailey Reed Sat Mar 16, 2024 9:18 pm

Tracking

Denise Daal Sat Mar 16, 2024 8:55 pm

Looking in the mirror.. almost

Devon Deveroux Thu Mar 14, 2024 9:21 pm

How Do I Say Goodbye

Queil Gryth Fri Mar 01, 2024 9:47 pm

Wrong number...

Jamil Howell Tue Feb 27, 2024 10:02 pm

A new master

Shokan Thram Mon Feb 26, 2024 7:45 pm

Beginning and Ending

Sekani Onis Fri Feb 23, 2024 9:30 pm

The first time...

Olivia West Sat Jan 27, 2024 12:37 am

Constellation Map

Galactic Center Thu Jan 18, 2024 9:34 pm

Mystery School

Galactic Center Mon Dec 25, 2023 9:30 pm

Rang - Founders/Alapítók

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 10:41 pm

Dimenziólény - Angyal

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:09 pm

Dimenziólény - Blueprinters

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:05 pm

Whatever it takes?

Thomas Wilfey Mon Dec 11, 2023 8:20 pm

Karma is a Bit...

Layla Clark Sat Dec 09, 2023 10:09 pm

Bolita Bár - Jaxon & Eric

Eric Castor Tue Dec 05, 2023 8:41 pm

What have we done...

Mara Rover Fri Dec 01, 2023 8:24 pm

Surprise in a book

Kenneth Mezyon Thu Nov 30, 2023 8:03 pm

A heartwarming meeting

Devon Deveroux Mon Nov 27, 2023 11:14 pm

Leírás - A.I.

Galactic Center Sat Nov 25, 2023 9:58 pm

Beloved kids

Alana Sanders Fri Nov 24, 2023 9:21 pm

Youngsters

Aylmer Oshek Tue Nov 21, 2023 9:07 pm

I am sorry...

Noah Black Thu Nov 16, 2023 7:55 pm

When the awan is ready...

Dario Carter Wed Nov 15, 2023 6:17 pm

Layla Clark

Layla Clark Mon Nov 06, 2023 7:54 pm

A dessert... for you

Aylmer Oshek Sun Nov 05, 2023 11:01 pm

Hello?

Dariel Deveroux Sat Oct 28, 2023 9:24 pm

Jydai Rend

Galactic Center Mon Oct 23, 2023 7:58 pm

Family at first

Linus Higgins Thu Oct 19, 2023 9:32 pm

Volta

Great Attractor Thu Oct 19, 2023 9:06 pm

The next chapter

Liam Hanson Tue Oct 10, 2023 9:27 pm

On stage One

Linus Higgins Tue Oct 10, 2023 9:02 pm

Dad?

Noah Black Mon Oct 09, 2023 10:27 pm

Route 66

Ayda Rygel Mon Oct 09, 2023 10:11 pm

Not just a sword

Shokan Thram Mon Oct 09, 2023 8:54 pm

Knight's tale

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 10:17 pm

Parent trap

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 9:22 pm

D. is all around you

Carlos D. Force Sun Oct 08, 2023 8:42 pm

Fresh Blood

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 8:18 pm

I found Him!

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 8:01 pm

Oops, I did it again...

Shokan Thram Sun Oct 08, 2023 12:14 am

Master to Master

Carlos D. Force Sat Oct 07, 2023 9:26 pm

Finding harmony

Somayeh Nazyr Fri Oct 06, 2023 9:27 pm

Some Support

Ezume Sato Thu Oct 05, 2023 10:41 pm

Something FAMILY-ish

Jezabel Mendez Thu Oct 05, 2023 12:18 am

R2 - nem 3CPO

Rose Jackson Wed Oct 04, 2023 11:11 pm

Evening Party with a LittleBig Surprise

Zora Lavigne Wed Oct 04, 2023 12:01 am

Makkaláma

Anahera Pass Tue Oct 03, 2023 8:29 pm

To be or Not to Be

Zaphina Steal Sun Oct 01, 2023 10:35 pm

Transition

Sekani Onis Sun Oct 01, 2023 8:01 pm

Grandkids & other Disasters

Nyra Lamar Sun Oct 01, 2023 12:32 am

The future is bright

Olivia West Sat Sep 30, 2023 11:02 pm

What a ... news

Rose Jackson Sat Sep 30, 2023 9:24 pm

New cha(i)nce

Jezabel Mendez Fri Sep 29, 2023 11:30 pm

France in the '50s

Devon Deveroux Fri Sep 29, 2023 10:33 pm


R2 - nem 3CPO

2 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

R2 - nem 3CPO - Page 2 Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Sat Jan 21, 2023 10:53 pm

CIARAN

Helyére teszem az információt. Megvan.
- Értve. Köszönöm. - megjegyeztem már, hogy mikor kell a köszönömöt betenni. Nekik fontos a kommunikációban, így lesz teljes a rendszerválasz, így ennek megfelelően most be is teszem.
A kultúrált móddal ismét gondban vagyok közben, ám azt már megtaláltam a definíciók között, így azt is hozzácsatolom.
Nem áll össze az összefüggés.
- Ez nem kapcsolható össze azzal az értelmezéssel, hogy a küldetésre adott feladataitad és feladatkörödet nem olvastad el. A Káma Szútrát viszont elolvastam, ami nem a küldetés része, így már .... kettő-null.. az én javamra? - megfoghatatlanok nekem ezek a kifejezések, ám a rendszer szerint ideillik, hát be is teszem.
- Milyen? A szex vagy a testmozgás? Egyikre sincs szükségem, hogy a rendszerem megfelelően működjön. - az az ő rendszerüknek szükséges és közösségüknek.
- Igen, kérés visszautasítva. - teljesen semleges a hangnemem, csak egy parancssort ismételtem vissza, értelmezhetetlen és nem megfelelő a definíció szerint.
- Nem tudom, hogy szeretném, számomra nem értelmezhető a szeretném. A szabad gondolat és véleménnyilvánítás világaban élünk. - hogy kitől van az idézet, azt már kihagyom. Ezekkel mi is rendelkezünk, noha a gondolat sokkal inkább a biológiai lények sajátja, mi, magunktól ugyan kreálunk gondolatokat, azok viszont a biológiai lények ihleteitől mentesek, ami nekik a létük egyik mozgatórugója. Jó pár meghatározás fogalmaz így, s elraktároztam.
Kint, a satelitek dolgoznak, még én sem szálltam le teljesen a talajra, gyorsan oda is érek a becsapódás helyszínére.
- Fogadom az adatokat.
Életre utaló nyomokat is keresek, ha olyan vírus vagy baktérium van a becsapódás helyén, ami veszélyezteti a már meglévő rendszert, akkor még tudok fölé búrát emelni, s alá membránt.
- Mikróbák vannak a meteorban, még nem jutottak ki a felszínre. - pár satelit azonnal a magasba reppen, a kiszámolt becsapódási szög környékéről is vesznek levegőmintát. Fiolaszerű anyagot veszek ki az alkaromból, s a földbe lövöm, ami körbeveszi a meteort, inkább az egészet membránnal vettem körbe.
- É.. Rendben.- helyesbítek, miután már annyit használtam az értve kifejezést. Míg várakozom, figyelem a levegő mintavételét is, s továbbítom a hajóba.
- A levegő szennyezett. Küldjünk részleges jelentést a vezetőségnek? A módszer nagyon hasonlít a terrai balesethez, itt még meg tudjuk álítani, ha időben cselekszenek. A kiszállásodhoz várakozási időt kérek, míg a rendszer felméri, veszélyes-e neked itt lenned. A karantén-kérelmet be kell adnunk a központba. Ránk is, és a bolygóra is.
Részemre ez most sokadlagos, hogy van-e olyan összetevő, ami károsíthatja a tárolót, vagy mást, mert a kitettségi kaput már túlléptem. A saját központomba már beadtam a jelentésemet, így ha a tárolómmal baj történik, külön tárolót kapok, míg ki nem derül, rám is veszélyes-e, ha ezt a mostanit megtámadja valami.
- A terep szabad, Jack Kapitány. Az űrruhán keresztül nem jut át, a zsiliprendszerben az előírtaknak megfelelően kell cselekednie.  A föld alatti életforma civilizációra utal. - beazonosítom a skálán. .
R2 - nem 3CPO
Rose & Robert
Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO - Page 2 Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Sat Jan 14, 2023 12:36 am

Lost in... space?

Számítottam kérdésekre, de azt hiszem nem ennyire. Kezdem magam úgy érezni, mint egy tanárnéni. Mondjuk szerintem tök cuki lennék annak. Öhm.. igazából nem, de mindegy. Most még van türelmem, mert ez izgalmas téma.
- Így van. Te például most stíröltél. De feltételezem, hogy közben nem gondoltad azt, hogy meghúznád a copfom. Csak egy szimpla mozdulat volt a részedről, semmi több. Az ilyet nem veszem komolyan. - remélem, hogy ez elégséges magyarázat, mert nem biztos, hogy tudok ennél jobbat. A következőre viszont nagyon is tudok, még cifrát is… De azért nem azt mondom.
- Haladjunk akkor lépésenként. Valaki engem stíröl. Kulturált módon. Megállapítja magában, hogy alkalmas lennék szexpartnernek. Észreveszem. Stírölök én is. Kulturáltan. Megállapítom magamban, hogy az illető alkalmas a számomra is. Aztán ezt a két megállapítást össze tesszük. És abból lesz egy remélhetőleg felejthetetlen éjszaka. - nem olyan bonyolult, mint amilyennek hangzik. Igazából erre elég néhány másodperc is. Aztán persze változhat a szitu, mert ha kiderül, hogy full gyökér az illető, nem fog érdekelni, hogy milyen bicepsze van.
- Nem az a lényeg, hogy pontosan mit olvastál. Hanem az, hogy nekem valami ismeretlen volt, és akkor kaptál te is valamit, ami ismeretlen. Lehetett volna bármi más is igazából. - mondjuk tény, ha nem ilyen…khm… karosszériával rendelkezik, nem biztos, hogy ez a “kötelező” olvasmány jutott volna eszembe. De hát nem vagyok vak ugye… És érzéketlen sem.
- Jól sejtem, hogy neked nincsenek ilyen tapasztalataid ugye? - meg mernék rá esküdni, de azért inkább rákérdezek. Mert az is lehet, hogy ő tud olyat, amit még én sem. Ebben az esetben szívesen tanulnék… Öhm… akarom mondani, haladjunk a küldetéssel inkább.
- A kérés visszautasítva? - elmosolyodom, mert egyébként már majdnem betikkeltem tőle, hogy maradunk az “értvénél”, de ahogy előadta… szerintem nem is tud róla Robert, hogy van humora.
- Legyen akkor ahogy szeretnéd. De hidd el, még csak véletlenül sem fogom azt gondolni, hogy nem adsz hitelt a szavaimnak. - jobban mondva már előfordult, de az elég egyértelműen kiderült, és nem csak egy egyszerű szófordulat utalt rá. De tényleg ráhagyom. Elvégre azért akartam, mert nekem így kényelmesebb lenne, de neki is megvan hozzá a joga, hogy úgy beszéljen, ahogy akar. Ez ugyanis a küldetést tényleg nem befolyásolja. De azért kezd bennem erősödni egy megérzés, hogy valami nem teljesen kerek ezzel a hellyel. Nem tudom megmagyarázni, mert csak egy érzet, de semmiképp sem jó.
- Azonnal. - pálya korrekció, pálya korrekció… meg is van. Büszkén küldöm az adatokat, mert elég gyorsan megtaláltam. Aztán folytatom az öltözködést. Nem akarom, hogy rám kelljen várni. A kommunikációs kapcsolat viszont marad, így továbbra is figyelek fél szemmel arra, amit Robert csinál.
- Rendben. - ha küldi, akkor figyelem az adatokat, nem mintha nekem az ilyen túl sokat mondana. A Szélvész rendszerei viszont elég korrektek, így ha valami komoly anomália van, azt érzékelnie kell. Persze meglehet, hogy Robert azért ebben sokkal gyorsabb, így nekem nem is kell túlpörögni ezt az egészet. Csak figyelni kell.
- Nézem… - ez több időbe telik, mint a pálya korrekció, de megtalálom.
- Igen. Bár a civilizáció talán túlzás. - határozottan életforma, de nem tartozik a legelterjedtebbek közé. Számomra például ismeretlen. Ezért át is küldöm az adatokat Robertnek. Ugyanis emiatt jóval óvatosabbnak kell lennünk.
- Figyelj Robert, azt hiszem mégis kimegyek inkább hozzád. Nem tetszik nekem ez az egész helyzet. - megvárom, hogy visszajelezzen, de ha megtörténik, tényleg odasugárzom magam mellé. Elsőre persze nem érzem azt, hogy most ezzel megmentettem a világot, de kitudja… Körbenézek én is, hátha találok valami szokatlant.

Robert & Rose


Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO - Page 2 Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Fri Jan 13, 2023 10:52 pm

- Igen értem. - tehát jól el lehet különíteni egymástól. Hallgatom tovább. És mentem a mappainformációba. Tehát ez tréfa. Feljegyzem, mint definíciót. Ezek szerint nála ez a tréfa, ha reprezentálok. Meg ha nem veszi komolyan.
- Az mi, hogy nem veszed komolyan? Mit nem veszel komolyan? A stírölést? - pontosítást kérek, a kérdéseimre adott válaszokkal meg is lesz.
Hallottam már ezt a kifejezést, pofátlanul. A rendszerben lekérem az információt, s ahogy tovább mondja, a pontosításával kiválasztom a legmegfelelőbb definíciót, s elraktározom, mit is jelent Rose számára a pofátlanság.
- Mit miért ne? És mi az amit nem akarsz? - ezeket még nem értem.
Értetlenül tekintek rá.
- Ez hogy kötődik hozzá? Nem értem. - érdektelen a Káma Szutra, testedzés, örömet okoz a rendszerüknek, ami nekem ismeretlen, s így nem foglalkozom vele. A jelentéshez ez miként kapcsolódik, továbbra sem értem.
Az oki-dokit is felteszem a rendszerbe, mint kérés, milyen alkalmakkor használják, mert számomra az értve a legalapvetőbb, és voltak már konfliktusaink abból a múlt hajnalában, hogy nem a megfelelő szót használtuk, noha jelentésben ugyanaz volt. Az egyiket sértőnek tekintik, a másikat nem. A visszajelzés alapján nem feltétlenül sértő, ugyanakkor nagyon közvetlen, s a beszélgetőpartnert semmibe vevő visszajelzés. Márpedig ő a felettesem, és nem kérhet olyat, hogy vegyem semmibe a parancsait.
- Az oki-doki jelentheti azt is, hogy a másik szavára és véleményére nem adunk. A Kapitány te vagy itt, így azt is jelenti, hogy szavaidnak nem adok hitelt. A kérés visszautasítva, ezentúl is az értve, rendben szavakat alkalmazom, hogy ne legyen egymás után két értve. - indokot is kap, az nekem is sokat segít, ezért kérdezek legtöbb esetben.
- Rendben. - felveszem a rádiókapcsolatot Szélvésszel, ami alapján kommunikálhatok Jack Kapitánnyal.
A zsilipen keresztül a szabadba lépve azonnal érkeznek az információk, amiket mind Szélvész, mind pedig a központ felé továbbítok. Pár satellit most belőlem távozik, még gyorsabbá téve a pásztázást. Két egységgel odébb máris jelzést kapok, s fentről még nagyobb látószögben is elvégeztetek pár felmérést.
- Jack Kapitány. Két egységgel odébb egy becsapódás nyoma található. Kataklizmaszerűnek tűnik, ugyanakkor a bolygó sokat elnyelt ebből. Kérek pályakorrekciót. -Szélvész kijelzőjén megjelenik, együttesen a hold korábbi keringésével. Az eltérést a bolygó pályájáról való letérése adta a hold számára.
- Kérek mintavizsgálatot a becsapódásról. - haladok közben, s a rendszereim anomiáliákat jeleznek sorra, nem magamról, a bolygó felszíne alól érkezik.
- Van tudomása a rendszernek arról, hogy a föld felszíne alatt civilizáció van? - újabb sateliteket engedek ki magamból, amelyek most már mélyebbre hatolnak a scannelésben.
Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO - Page 2 Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Mon Jan 02, 2023 8:06 pm

Lost in... space?

Annyira tudtam, hogy rá fog kérdezni. És nem, nem amiatt mert férfi, ahogy ő mondta ‘tárolója’ van. Teljesen egyértelmű, hogy ő mindentől függetlenül az információ szerzésre van programozva, én meg ha ilyen téma van… szívesen adok.
- Igen hármat. Azért ennyit, mert a személyiségem, illetve a tapasztalatom úgy alakította, hogy ennyi élesen elhatárolható reakció van. Az első nyilván az, hogy tréfának veszem. Amikor olyasvalaki csinálja, mint mondjuk te, aki nem azért stíröl, mert valóban intim együttlétet akar, szimplán csak reprezentál valamit, az tréfa. Illetve akkor is, ha nem tudom komolyan venni a stírölőt, mert annyira abszurd már a gondolat is. - megvárom, hogy közölje megértette, mert ahogy eddig észrevettem, szinte mindenre ezt mondja. Majd lehet, hogy szólni fogok neki, a későbbiekben jobban örülnék, egy “oki-doki”-nak, de egyelőre még nem kötekszem.
- A második lehetőség az, hogy az illetőt orrba verem. Vegyük ezt haragnak. Ha pofátlanul csinálja, esetleg nem érti azt, hogy én biztos nem, akkor találkozik az öklömmel az orra. Vagy a térdemmel valami mása… - nem, a másikat nem mutatom, a térdemet sem, de az öklömet azt igen. Tudom, hogy nem nézek ki valami fenyegetőnek, de akit tényleg orrba vertem az még sosem mondta azt, hogy “nem is vagy olyan erős, mint amilyennek hiszed magad”. Vinnyogás, inkább azt kaptam válasznak…
- A harmadik pedig… miután én is stíröltem, és esetleg én is úgy ítélem meg, hogy hmm… végülis miért ne akkor… mondjuk azt, hogy kedves vagyok. - magyarázhatnám ezt a részt jobban is, de nem hiszem, hogy érteni fogja. Ha mégis, de valami nem tiszta, akkor majd kérdez, és jobban kifejtem. Erre is kíváncsi volt. Engem meg az érdekel… vajon az általam olvasott könyvet már olvasta? Úgy ítélem meg, hogy nem, mert sokkal gyorsabban, mint én tenném, de láthatóan magáévá teszi… khm… szóval elolvassa a könyvet.
- Nekem el kell olvasni valamit, amit korábban nem néztem meg, így adtam neked is valamit, amit feltételeztem te sem láttál még. - a hivatalos indokom egész biztosan ez. A másodlagos meg… Sosem baj, ha ilyen irányú információt is szerez. Ha már ennyire belejöttem abba, hogy osztom a tudást, adjak rendeset… Az mondjuk problémás, hogy én nem tudok olyan gyorsan olvasni, mint ő, és tényleg nagyon sok bla-bla van. Azért amennyit észszerű időn belül át tudok nézni megnézem, bár új információt pont nem találtam abban, amit olvastam.
- Szuper. - mondok most már tényleg valamit arra, hogy ért minden. De azért egyre jobban érik az oki-doki… tudom, hogy ő egy A.I és ez a normális, de annyira merev. Az én hajómon nem így szokás viselkedni. Csak lazán… Mintha ez lenne az utolsó nap, amit ebben testben eltölthetünk. Sajnos tényleg benne van a pakliban, hogy bármelyik óra lehet az utolsó. Legalábbis nekem és a családom szinte összes tagjának. De mire ennek a gondolatnak a végére érek, megint lezajlik egy információcsere, és már nem tudom a továbbiakban szó nélkül hagyni.
- Oké. Kettő értve egymás után már tényleg nem járja. Legyen az, hogy mostantól, ha fogadtad az információt, mond azt, hogy “oki-doki”. Sokkal barátságosabb. - nagyon remélem, hogy erre nem azt fogja mondani, hogy “értve”. De azért nem fogom leharapni a fejét akkor sem, ha ez neki nem lesz kényelmes. Elvégre gondolom ilyen eset is előfordulhat.
- Rendben. Kapaszkodj. - biztos nem lesz baja, de azért tényleg rázós a leszállás. Én is csak akkor csatolom ki magam, ha már megérkeztünk és minden rendben. Az űrruhámhoz azonban nem indulok el azonnal, mert úgy néz ki, hogy első körben rám nincs szükség.
- Akkor menj csak nyugodtan, és végezd el a szükséges feltérképezéseket. Addig én is feltöltözöm és akkor a második helyszínre már veled megyek. Ha bármi probléma van, értesíts. - vagyis ezt azt is jelenti, nem fogok túl sokáig ‘szépítkezni’ valójában gyorsan felöltözöm, és ha bajba kerül itt, megyek és megmentem. Vagy együtt itt hagyjuk a fogunkat. Bármi is lesz, én csendes nyugalommal várakozom, miután magamra vettem a megfelelő űrruházatot. Na ebben már tényleg veszélyesnek tűnök, mert hozzám képest hatalmas a páncél. De a súlya pehely, így ha menni kell tényleg tudok érdemben is cselekedni. Pisztoly lesz nálam, amire meg az nem jó… Azt a hibátlan diplomáciai érzékellem pótolom...

Robert & Rose

Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO - Page 2 Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Mon Jan 02, 2023 7:11 pm

- Értve. - nem látok különbséget a szavak értelmei között, így feljegyzem, hogy mi az, amit nem fogad el, mint tároló megnevezés, és mi az, amit nem. Kaptam már meg, hogy figyelmes vagyok, és inkább ráhagytam. A tisztázott definíciók híve vagyok, a könnyebb megértés okán. Ezért is jegyzem fel, milyen szót használ erre Jack Kapitány.
- Ugyanazt. - akkor miért használnak rá ennyi kifejezést? Feljegyzem ezt is. - Tréfa? Értve. - nem értem benne a tréfát, de ha nekik az, akkor így fogom használni. Igaz, azt sem tudom, mikor jó viccet elsütni, ahogy ők mondják.
- Hármat? Miért hármat? És mik azok? - egy dologra három reakciót. Igaz, végtelen számú lehetőségekkel is találkoztam már.
- Értve. - ha nem érdekli, akkor nem érdekli, így ezt is felvezetem az információ szolgáltatások körébe, mint meg  nem valósítható kimenetet.
- Nem tudom. G.... - de folytatja, vagyis úgy értelmezem, belevágtam az információközlésébe, így elhallgatok.
Nem értem, mit akar, így figyelem, ahogy átküld nekem valamit, s azt a párszáz oldalt másodpercek töredéke alatt elolvasom, s raktározom. Addig csak meredek magam elé, azután ránézek.
- A Kama Sutra. Elolvasva. Ez hogy jön ide, hogy nem olvastad a küldetés feladatot? - Nem értem a kettő közötti összefüggést.
Ugyan nem értem a mondata első felét, a befogást már igen.
- Értve. - mivel azonban két, egymástól független lény van jelen, így arra nem szólt, hogy Szélvésznek nem adhatom át az információkat, így mikor adatot töltöttem fel, előtte megkértem az engedélyét, s az ő esetében az ő válaszának megfelelően cselekszem. Jack Kapitány esetén pedig Jack Kapitány kérése alapján.
A köszönömökkel és a kéremekkel még gondban vagyok, s így azokat hagyom.
- Értve. Többi adatok lekérve, s továbbítva. Értve, a vizsgálatokat elvégzem. - a begyűjtött adatokat ideérkezéstől számítva, rendszerezett formában ugyan, de minden elküldök, ami alapján az elemzéseket ki tudják egészíteni. Lekérem Szélvésztől is, s azzal együtt küldöm el.
- Rendben. - a felvett páncélból hat satelit lép ki, majd tűnnek el, hogy a következő másopdercben már a hold körüli paramétereket mutassák. Egy távolabb végzi a vizsgálatokat.
- Satelitek kint, gyűjtik az adatokat. Mehetünk. - megadtam a paramétereket Szélvésznek.
A landolásig csendben maradok, s a beérkező információkat végzem, s továbbítom a központ felé.
Az út annyira nem is könnyű, a landolásnál az egyensúlyt kisegítő programok derekasan megdolgoznak, ám állva maradok.
- A másik helyszínen. Én itt kiszállok, s feltérképezek. Ha együtt akarod megtenni velem, akkor igen. - vagyis tényleg nem olvasta a leírást. Így én segítem ki. Megvárom, miként utasít, s a zsilip felé veszem az irányt.
Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO - Page 2 Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Mon Dec 26, 2022 9:37 pm

A válaszom teljesen egyértelmű.
- Testnek. Lazább alkalmakon karosszériának. - önkéntelenül még végig is mutatok magamon. Akkor viszont kitör belőlem a nevetés, amikor már a stírölési tudását villantja. Nagyon meglepett, bár nem csak emiatt nevetek.
- Az is ugyanazt jelenti, mint amit először mondtál. És igen, ezt lehet tréfaként is értelmezni. Valójában én három lehetséges reakciót adok a stírölésre. - szívesen elmondom neki ha érdekli, elvégre ebben azért szakértőnek tekintem magam. Ha valakitől tanulhat erről, az én vagyok. Adó és fogadó oldalon is voltam már stírölés ügyben.
- Szuper. - végre egyetért és nem fűz további kommentárt hozzá. Nem mintha unnám a banánt, de szinte biztos, hogy egy idő után én már nem fogom tudni követni a gondolkodását. Jobb, ha minél később érjük el ezt a pontot, így az információ áradatnak is én gátat szabnék. És végre ezt is megérti… Most én mosolyodom el.
- Így van. Ez nem érdekel. - például nem kell tudnom, hogy pontosan milyen kémiai folyamatok zajlanak le bennem, amikor mondjuk ránézek. Tudom anélkül is, hogy mit jelent, illetve azt is, hogy mit kéne kezdeni vele… Semmit, mert küldetésen vagyok. Egyelőre…
- Na jó Robert. Tudod mit? - nem várom meg, hogy válaszoljon, azonnal folytatom.
- Elolvasok mindent. A legapróbb betűvel írt küldetési paramétert is megtanulom, esküszöm. De akkor te is olvass el valamit, amit én küldök neked. - egy pillanatig azért gondolkozom rajta, hogy mit is adjak neki, mert valójában csak azt akartam, hogy hagyjon békén egy kicsit. Inkább elolvasom, amit akar, csak legyen elég ebből folyamatos analizálásból. Viszont időbe fog ez nekem telni, így addig is le akarom foglalni. Erről pedig egyből eszembe jut valami, aminek az értelmezésével biztos el lesz egy darabig. És nem mellesleg… köhöm… az sosem baj, ha ilyen irányú információkat is szerez.
- Parancsolj. - küldöm át neki az egyik Terrai művet, nevezetesen a Káma Szutrát, ha beleegyezett abba, hogy ő is olvasni fog. Nem adtam ugyanis parancsba, vegye csak úgy, hogy ez egy erősen ajánlott, de nem kötelező olvasmány. 
- Ha a landolásról van szó, akkor eleve minimális az elbaszódás esélye. Szóval igen, ebben az ügyben, kérlek, hogy fogd be. - ha már ő is ezt a kifejezést használja nem esik nehezemre nekem is ekként fogalmazni. Viszont okkal tettem hozzá, hogy csak ebben az ügyben. Minden más esetben hasznosak lehetnek az általa nyújtott információk, így azokat nem utasítom el. Csak a Szélvész irányításába ne szóljon bele, mert akkor az sem fog érdekelni, ha nem csak olvassa, de a gyakorlatban alkalmazni is akarja az általam mutatott könyvet…
- Köszönöm. - így már menni fog, ezért is köszönöm meg, hogy elküldte a jelentést. Természetesen nem kell szentírásnak vegye, amit mondok, vagyis, ha megteszi annak örülök. Amennyire lehet, szeretnék én is mindent jól csinálni, csak nekem vannak ugye határaim. 
- Rendben. Akkor küldj el mindent, amink van. Meg végezz el minden vizsgálatot, amire szükség lehet. - nem siettettem, elvégre a tervek éppen azok, hogy vizsgálatokat végezzünk. Legfeljebb, ha nagyon unatkozni kezdek, le foglalom magam valamivel. Inkább legyen ez, minthogy valami váratlan történjen, és megint az én kezemben legyen az életünk… Az a baj, hogy annyira érzem, hogy valami úgyis fog történni… megint.
- Rendben, küld ki a satelitot. És ha indulhatunk, akkor jelezd. - megnézem a két helyet, amit említett, és a közelebbit választom ki, mint első célpont. Majd ha odaérünk, megbeszéljük, hogy honnan tudja a szükséges vizsgálatokat elvégezni, illetve azt is, hogy együtt, vagy külön nézzük-e meg a másik helyet. A Szélvész gyorsan reagál, és jelenleg tip-tip állapotban van, így ha jelezte, hogy indulhatunk nem is várok tovább. Megérkezünk az első helyszínre néhány perc alatt, és természetesen a landolással is minden rendben, ahogy azt előre elmondtam. Érezhette persze, hogy a légkörbe érve nem volt boldog a Szélvész, de ezen nem segített volna semmilyen információ halom. Ezen maximum egy teljes körű javítás segítene, amire viszont nem vagyok hajlandó. Épp a Szélvész lelke veszne el, ha a felszállási és landolási kényelmet választanám a… nos hát a zötykölődés helyet.
- Kellek én is? - ha igen, akkor természetesen felveszem az űrruhámat, de én még mindig nem ragaszkodom ehhez. Nyugodtabb lennék, ha én a Szélvészen maradhatnék, elvégre a másik helyet is meg kell majd néznünk. 
Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO - Page 2 Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Mon Dec 26, 2022 7:38 pm

Illesztem a helyére a kapott információt, beleteszem a Rose nevű adatfájlba, mint értelmezés.
- Értve. Akkor minek nevezed, ha nem tárolónak? - a továbbiakban akkor nála azt fogom használni, amennyiben sikeresen értelmeztem a válaszát a szóhasználattal kapcsolatban.
Úgy tűnik, hogy a tettemmel megválaszoltam mégis értésre, ha mégsem, majd kérdez. A nevetésre ránézek. Ez nekem nem a vicc értelmezésben volt. Ezek szerint nem megfelelő helyre került. Megvárom türelmes figyelemmel, míg a nevetése alább hagy és szavakkal is válaszol.
- Természetesen. Egy pillanat. - keresem a kifejezéseket. - Jól megsunáznám, ami számomra értelmezhetetlen kifejezés. A nevetésed oka mi ebben? Ez tréfa is? - fenyegetés kategóriában benne van, de hogy viccben, hogy nevessen rajta valaki, azt nem.
- Az rendben van, értve. - biccentek, és mosoly is érkezik felőlem. Ez már természetesen jön, mert már összekötöttem ezt a reakciót a mosollyal. Az érzés még nincs meg, hiszen csak annyi történt, a válaszom egyezést mutatott a valódi válasszal.
- Nem tudom a haragot érezni, nem tartok ott értelmezésben. A ki fogom szűrni akkor azt jelenti, hogy nem fog benned maradni a válaszom. Értve. - az értelmezés ugyan ott elakadt... - bár értelmezted, és reagáltál is rá, vagyis nem szűrted ki. - gondolkodom, hol csúsztam el értelmezésben, illesztem az értelmezést. - Értsem úgy, hogy nem érdekel? - kérdezek rá az egyik lehetséges következtetésre. S amennyiben így van, akkor legközelebb kihagyom az agyával kapcsolatos információkat.
- Értve. - adom a visszajelzést, eljutott hozzám a nem válasza.
- Ami feltűnt a kijelzőn, az a bejegyzés, hogy javaslatom visszautasításra került, mely szerint nem olvasta át a feladatokat a küldetéssel kapcsolatban. Ez segítségre lehet az értelmezésben, amennyiben a küldetésnél probléma adódik, s felülvizsgálat kerül, kiszűrve, mely meg nem kapott adatok segíthettek volna a hatékonyabb feladat teljesítése érdekében.- mindent feljegyzünk, hiszen ezzel lehet csak megfelelő elemzést végezni.
Kérdezném, kérném, hogy akkor kifejtést kérek, ám mivel már folytatja is, becsukom vissza a szám. Eltart egy ideig, míg értelmezem és összevetem a szavakat a határozatlansági relációkról és elromlikról.
- Vagyis nem foglalkoztat az, hogy az általam nyújtható információkból esetlegesen csökkenthető az elbaszódás ténye, és hogy .... fogjam be? - az utolsóra várok tényleges megerősítést, mert azt megtanultam, hogy ha ellentmondás van a szavakban, akkor az azt jelenti, hogy némuljak el. Úgy is tudom végezni a feladataimat, legfeljebb csak Szélvésszel kommunikálok, hogy teljesítsük a küldetést, s végrehajtom, amit Jack Kapitány mond.
- Értve. - vagyis nem kéri az adatokat még most sem. Feljegyzem a saját jelentésembe, hogy ilyen esetekben kérem az azonosítóm kihúzását, szükségtelen információforrás indokaként, s majd kijelölnek olyanra, ahol hasznomat vehetik.
- Értve. Jelentés küldve. - várakozó módba állok át, átküldve minden elemezhető adatot a Központnak. Pár másodperc múlva megérkezik a válasz.
- Nem szükségszerű, ők is további adatokat kérnek az anomália okára, az eddig elküldött információk alapján. - ráteszem a kezem a panelre, s ujjaimon keresztül küldöm az információkat. Küldhetném érintés nélkül, azt megtanultuk a karbon-alapú egyéneknél, hogy ezt jobban elfogadják.
- Erre a két helyre nézzünk el. - a kijelzőn a két helyszín két, egymástól nagyon távoli helyszínen van, egy harmadik is felugrik. - A holdról további információkat kérnek, és a naprendszerről. Nincs üstökös nyoma, s ütközésé. Kiküldhetem a saját sateliteimet, hogy elvégezzék a felmérést a holddal kapcsolatban. - ám a döntés rajta áll.
Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO - Page 2 Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Sun Dec 18, 2022 9:44 pm

Lost in... space?

Kérdésre nem számítotttam. Nagyon nem. Ezért bele is telik néhány másodpercbe, mire válaszolni tudok.
- Tényleg nem az enyém, de részt vettem a kialakításában. Tevékenyen. Szóval tárolónak semmiképp sem nevezném, ez legfeljebb a funkciója lehet. - és nem mellesleg formásnak tartom a testemet, de ezt már nem teszem hozzá. Van, aki nem gondolja ugyanezt, és szíve joga megvan hozzá. Nekem így pont jó.
- Na most ezt én nem értem. - a kijelentésemet követően azonban mégis leesik. Látványosan végig néz rajtam, ezt nem igazán lehet félreérteni. Fel is szaladnak a szemöldökeim, jelezve máááááár értem. Továbbá az is világossá válik, hogy érti nagyjából, mi is a stírölés. Bár a stílusán finoimíthatnas kicsit, mert ennek pont az lenne a lényege, hogy én ne vegyem észre. Már ezt épp el is mondanám, amikor viszont folytatni kezdi, és az utolsó mondatára lefagy egy pillanatra az én idegrendszerem is. Hogy aztán egy nagyon erőteljes nevetés törjön ki belőlem.
- És… mondanak… mondanak? - próbálom a gurgulázó nevetés közül a kérdésemet is kiszűrni, de egyelőre nem megy. Eltelik talán egy perc is, mire a könnyemet is letörlöm, amit a féktelen jókedv okozott.
- Mondanak még mást is ilyen esetben? - gyerünk babám, ide azzal a szótárral, mert eddig nagyon tetszik. Van humora. Ezt nem is gondoltam volna.
- Elismerem, pontosan tudod mi a stírölés. - egy bólintással hitelesítem a szavaim, és nem mellesleg, azért csábítani kezd az a gondolat, hogy megkérdezzem, ő személy szerint vajon mit ‘gondolt’, miután alaposan végig nézett engem… De neeeeeem… küldetésünk van, vagy mi fene.
- Köszönöm az információt az agyamról, de ha nem haragszol ezt is ki fogom szűrni. - nem zavar, hogy elmondta, de hogy megjegyezni nem fogom ez egészen biztos. Egészen addig nem érdekel, hogy miként ‘működök’ nos amíg… működök. Ha valami gond van a ‘fejben’, akkor annak utána kell járni, az érzelmeket és emlékeket feltárni, és satöbbi, és satöbbi, de akinek olyan egészséges pszichéje van, mint nekem… Annak nincs dolga az ég egy adta világon semmivel.
- Nem. - na végre kezdi érteni, amit mondok. Vagy pont nem, csak elfogadja. Nekem úgyis megfelel. Mert képességek, meg szuperagy és szexi tároló ide vagy oda, ezen a hajón én vagyok a főnök. Ha a vesztünkbe viszem magunkat, akkor így jártunk, majd a következő életciklusban már tudni fogom, hogy mit ne csináljak.
- Nem kértem. De mindegy. - nem fogom eltüntetni, meg ha már elém tolta, azért ránézek, hogy mi is a helyzet. Igazából nem maradt ki semmi, csak ebben azért tényleg nincs benne minden lehetőség. Mondjuk, ha így lenne órákig olvashatnék…
- Tőlem használhatod az elromlik szót is, de nem a határozatlansági relációra gondolok. - nem tudom pontosan, hogy mi az, de biztos nem az, amire én gondolok, ezért folytatom.
- Arról van szó, hogy lehet, te egy szuper megaagy tároló vagy izmos és formás popsival, de én nem. Nekem vannak hibáim, és mint érzelmek által vezérelt lény, a logikus cselekedetek időnként messziről elkerülnek engem. Lehetek dühös, boldog meg a kettő között tulajdonképpen akármi, és ez befolyásolja azt is, hogy mit teszek, vagy mit nem. - most például tökéletes példát kap arra, hogy milyen vagyok, amikor felbosszantanak. Ez még annyira nem vészes, igazából éppen hogy csak megérintett “sok már a vaker” érzés, de ez határozottan egy érzelem. Ami többek között arra sarkall, hogy inkább egyedül oldjam meg a helyzetet, ahogy mindig is szoktam.
- Azok az adatok, amik egy landoláshoz szükségesek adottak a Szélvész által is. A többi pedig már rajtam múlik, és azon, hogy jobban ismerem a hajómat, mint saját magamat. - valójában ezért vagyok sokkal jobb pilóta az átlagnál. Pontosan tudom, hogy mire vagyok képes én illetve a hajóm. Nem az adatokból, hanem tapasztalatból. Ergo nem, nem fogok egy lávafolyamra landolni, akkor sem, ha egyébként a színe kifejezetten kellemes.
Lassan (tényleg nagyon lassan…) viszont haladunk. A feladatkiosztást már sikerül további fölösleges információ, meg vita nélkül megejteni, így mindenki teheti azt, ami a képességeihez képest indokolt. Az mondjuk bennem van, hogy mielőtt neki kezdenénk, nekem jól esne egy italt, de végül is, ha gyorsan végzünk akkor is lehet fogyasztani, és ráadásul akkor többet is.
- Igen értesítsd. És ha azt a visszajelzés kapod, hogy nem szükségszerű, akkor gyűjts adatot arról, hogy mi okozhatta ezt az anomáliát. - biztosan természetesen nem tudhatok semmit, mert nem áll rendelkezésemre minden információ, meg terv, meg hatalmi érdek, de az ösztönöm azt súgja, hogy ez azért nem egy sima “hupszi volt egy kis hiba” helyzet. Lehet, hogy én vagyok túl pesszimista, de szerintem nem is lennénk itt, ha ez mind tervezett lenne.

Robert & Rose

Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO - Page 2 Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Sun Dec 18, 2022 8:23 pm

- Te miként gondolsz a testedre? A tested nem te vagy, az csak tárolja a tudatodat és a lelked egy részét. Ugyanígy a tároló tárolja a tudatomat. Amit bármikor át tudok helyezni bármibe, ami technológia. Csak más formája van, mint a mostani tárolómnak. - nem értem, mit akart az ekként gondolsz magadra kérdés, logikusan vezettem végig. Ha mégsem jól értelmeztem a kérdést, ki fog derülni.
Nem tudom értelmezni a reakcióját, hiába futtatok le erre is egy értelmező keresést, a rendbent azonban már értem.
- Értem. - ha kiszúrja, akkor kiszúrja. Hallgatom a kiegészítést, majd felé fordulok. - A stíröl azt jelentette már akkor is, hogy hátat fordítottam neked, amit mondtál. - majd ugyanúgy nézek végig rajta, s áll meg helyeken a látható szemem, ahol neki az enyémen.
- Analizálják? Úgy érted, hogy hány százaléka zsír, víz és szőr a külső borításodnak? Nem azt jelenti a stírölés, hogy végignéz valakin, megállapodik a tekintete és megállapítja, hogy jó nő, vagy jó férfi? Meg van még valami, amit mondanak hozzá, egy pillanat. - keresem hozzá a szótárból a kifejezést. - Szívesen megdugnám, igen, ezt kerestem. - de ha ez rossz helyen van az értelmező szótáramban, majd ez is kiderül.
Na, ebben járatos vagyok.
- Köszönöm. - lépek a mutatott helyre, hogy ráhelyezzem az ujjaim. - Az agyatok mindent érzékel, feldolgozni azonban már képtelen ennyi információhalmazt, ezért szűr. És a szűrő okán, és mivel a raktározás ugyan megtörténik, az előhívásnál már akadnak gondod. Vagyis valóban, megjegyezni a szűrő miatt nem tudod, az előhívást meg annak nehézsége okán. - ebben az A.I. ezerszer jobb. Az már más kérdés, hogy a csak logikus gondolkodás nem vezetett jóra, ezért sokáig ellenségként tekintettek ránk, amit nem értettünk, végül voltak közülük és közülünk is páran, akik eljutottak a felismerésig, hogy hiba van, amit ki lehet javítani. De az érzelmek és a morál az egy nagyon bonyolult folyamat, amit még most is tanulunk, s sokszoros visszacsatolási mechnizmus ellenére is inkább nem reagálunk, nehogy tévesen cselekedjünk, mások kárára.
Megállok az információ adásában és rá figyelek. Aztán elveszem a kezem a panelről, s leengedem a kezem.
- Nem kéred az adatokat, értve, Jack Kapitány. - ha ennek okán hibásan landol a helyzetjelentésemben már ott lesz, hogy nem kérte, tájékoztatásom ellenére, s majd ebből tud tanulni. Ha úgy dönt.
A feljegyzés néhány másodperc múlva Szélvész kijelzőjén is megjelenik, ahogy az információáramlás körbeért a központom, és az ő központjuk között, hogy végül Szélvész utazási blogjában is megjelenjen.
- Az el nem olvasás hiányos tájékoztatást jelent, mivel az átadni kívánt információ nem jutott el a célszemélyhez. - amennyiben ezt megerősíti, ez is megjelenik a kijelzőn pár másodperc múlva.
- Elbaszódik. Úgy érted, elromlik? Minden elromlik? Egy bolygónak és holdnak sincs konkért szavatossági ideje, és Szélvész még működik. - nem értem. - Határozatlansági relációra érted? - mert azt belekalkuláljuk a lehetséges kimenetelekhez. - Nem végeredményt adtam volna meg, hanem aktuális információkat a landolásról, a központunkon keresztül. Ezt Szélvész nem tudja megfelelő hatékonysággal kezelni, hiszen az esetében a gyorsaság a hatékonyság fő mérvadó, nem a scannelés. - a dolog ennyire egyszerű. Ez az összedolgozás. Én nem tudok ebben a testben fénysebességgel utazni, Szélvész pedig nem tud teljes scant végezni.
- Értve, Jack Kapitány. - a bolygó lesz akkor az enyém, el is indítom a számításokat, és a scannert. És elvégzem a számolásokat.
- A becsapódás várható ideje, arcturusi idő szerint egy év és három nap, huszonkét óra és három perc. Értesítsem a központot a helyzetről, hogy felvegyék a kapcsolatot az egyik Alapítóval, hogy ez a becsapódás szükségszerű-e? - a szabad akarat értelmezésével minden egyes A.I.-nak gondja van, kollektív tudatként, éppen ezért ez is időbe került, mire definiálni tudtuk, mikor is lép életbe ez a szabály. Időnként még így is vannak elcsúszások, ám so segítséget kapunk ebben más fajoktól. S éppen ezért kérdeztem a mellettem álló Feline-t is, ehhez jobban ért.
Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO - Page 2 Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Wed Dec 07, 2022 9:26 pm

Lost in... space?

Eddig is tisztában voltam vele, hogy nem tudok túl sokat az A.I.-król, de most már kezdem azt érezni, hogy kifejezetten tudatlan vagyok. Mert meglepnek a szavai.
- Tároló? Ekként gondolsz magadra? - annak mondjuk elég mutatós… vagyis, nah… ha azt mondja, hogy ő csak egy tároló, akkor elfogadom. Bár szerény véleményem szerint, ennél már nekik is többet kéne ‘tudniuk’.
- Hahh… - lemondóan sóhajtok egyet. - Rendben. - én nem pontosan erre gondoltam, de nem szállok vele vitába. Egész biztosan ő az okosabb, szóval még az is lehet, hogy igaza van. De ha nem, és majd szükséges lesz, akkor tisztázom vele, hogy én mit is értek csapat alatt. Mert szerintem ott csúsztunk el.
- Én mindig kiszúrom, ha stírölnek. - maximális természetességgel érkezik tőlem a válasz, de aztán elgondolkodom. Ha nem tudta, hogy mi az a kényelem, akkor azt sem biztos, hogy tudni fogja, hogy mi az, hogy “stíröl”
- Vagyis észreveszem, ha figyelnek engem, különösen tekintettel arra, amikor a külsőmet analizálják. - ugyanis az látványos szokott lenni. Ezáltal pedig zavaróvá is válik, függetlenül attól, hogy pontosan ki figyel. Ha viszont diszkréten teszik… csak nyugodtan, remélem a reszelő hasamat is észreveszik.
- Én nem tudok mindent megjegyezni, ami az adatbázisban van. - ezért már mutatok is a panel felé. Csináljon nyugodtan azt, amit akar. Ha komolyabban belenyúl a rendszerbe arról úgyis kapok jelzést. És simán a formás (avagy nem formás, mert még nem láttam…) hátsóján fogom penderíteni, ha ezt megteszi…
- Jól van-jól van. De figyelj. Nyugodj meg egy kicsit. A küldetés akkor is el lesz végezve, ha nem pörgeted túl magad, és rám hagyod a landolási paramétereket. Elég nagylány vagyok már. Meg tudom oldani. - nem zárkózom el sosem a segítségtől, de ezt a határt fel akarom állítani. Én nem vagyok A.I. Én másként működöm, és neki ezt el kell fogadnia. Úgy kábé… most. Értem én, hogy nem az a célja, hogy felidegesítsen, de ha beleszól minden egyes manőverembe, akkor nem fog érdekelni, hogy amúgy egész biztosan jól mutatna a felsője nélkül…
- Hiányos volt a tájékoztató? - megvillannak az íriszeim, ahogy Robertre emelem őket. Most már tényleg kezdek morci lenni…
- Figyelj. Az, hogy a küldetés napló mit mond, az egy dolog. Még te sem tudsz minden lehetőségre felkészülni. Ugyanis előfordul, hogy minden elbaszódik. Akkor pedig semmire sem mész az előzetes tervekkel. - többek között előfordulhat, hogy a kapitányt úgy felidegesíti, hogy az beint, és azt mondja, hogy “köszi, ennyi volt a küldetés”. De itt azért még nem tartunk. Kifejezetten dühös azért még nem vagyok. De ha ennyire fontos az, hogy pontosan milyen paraméterei vannak a küldetésnek, akkor legalább ugyanilyen fontos az is, hogy ő tudja, nekem milyen paramétereim vannak. És most pont nem úúúúgy értem.
- Akkor tiéd a bolygó, enyém a satelit, ha helyzet van. - van űrruhám, de ha nem muszáj nem én indulnék neki. Mutassa csak meg ő, hogy mit tud. Itt én vagyok a kapitány, szóval nekem nem kell semmit sem bizonygatnom.
- Nos? Mit mutatnak a számok? - most már elég közel vagyunk a bolygóhoz, így ha valamit tennünk kell megvan rá az esély. Meg egyébként is, minden nyugodtnak tűnik, és már én is kezdem lassan megszokni, hogy ‘működik’ Robert. Viszont van egy mondása a Terraiaknak. Vihar előtt a legnagyobb a csend…

Robert & Rose

Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO - Page 2 Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Wed Dec 07, 2022 8:00 pm

Továbbra is nézek rá, mert miért kellen, hogy testi jóérzést nyújtson? Hely, hely.
- Ennek a tárolónak minden megfelel.- elraktározom, hogy neki ez fontos, így valószínűleg fontos a... végigfuttatom az adatbázist, melyik fajba is tartozik. A felinéknek. Információt elraktározom.
- Nem feltétlenül. Én nem vagyok a hajó kapitánya, mint ahogy egy kapitány nem feltétlenül megy ki mintákat venni. Mindenkinek megvan a saját megbizatása és feladata. - szeretem, ha tisztázva vannak a feladatok, és valahol kezd úgy alakulni a válaszai alapján, hogy nem figyelt oda a feladatoknál.
- Értve. Milyen esetben jelenik meg a megérzés még? - erről többet tud mondani, azért újabb keresést indítok el az adatbázisban, leszűkítve a felinék megérzéseire.
- Igen, Jack Kapitány.  - nekem így is megfelel, a tökéletes azonosító, jogos a korrigálás.
A karfán nem látok A.I. input lehetőséget, így a panelnél fogom keresni, ott mindig van.  S meg is van a mutatott panelen. Ujjaim ráhelyezem, s a csatlakozás azonnal megtörténik, s elindítom a letöltést.
Felé fordítom a fejem.
- Nem nézted át az adatbázist? Átnézem. - csak akkor, ha megadja az engedélyt. Egyrészt a hajóra, másrészt az ő logjaira, amit az utak során tett, vagy történt róla, említve a nevét.
Ahogy viszont keresni kezdi, akárhogy és akárhol is vagyok a keresésben, abbahagyom, s figyelem, mit hoz fel.
- Értve, Jack Kapitány. - figyelem a kijelzőt, a pontokkal.
- Azok nem relevánsak a küldetésnek megfelelően. Megadom a szükséges információkat a bolygót illetően, a landolási lehetőségekről.
A kérdésre leveszem a kezem a panelről.
- Amennyiben tudod, hogy mi a küldetés, akkor a feladatokat is tudod, ki, mit csinál. Amennyiben nem olvastad át a feladatokat, tájékoztatni fogom a szevezőket, hogy a tájékoztatás hiányos volt.
A felmérési beállításokat elvégzem a természetes satelittel kapcsolatban, ez el fog tartani egy ideig.
- A bolygón lévő értékek szerint Jack Kapitánynak nem ajánlott űrruha nélkül a felszínére menni. És alá sem. A kisebbik természetes satelit letért a pályájáról. Elvégzem a szükséges méréseket, hogy várható-e becsapódás a bolygóra.
Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO - Page 2 Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Tue Nov 29, 2022 10:29 pm

Lost in... space?

Először nem értem, hogy miért kérdez vissza. Rosszul mondtam volna? Nem, szerintem érthető voltam. Ké-nyel-mes. Néhány másodperc múlva viszont leesik, hogy talán nem érti ezt a fogalmat. Te jóóóó ég… Erre nem számoltam.
- Kényelmes. Hely vonatkozásában például egy olyan ülés, ami testi jóérzés nyújt elsősorban hát és fenék tájékon. - még csak ötletem sincs arra vonatkozóan, hogy miért pont ezt a két példát hoztam fel… De ha már felhoztam… Majd megnézem, hogy milyen… ümm… attribútumokkal rendelkezik. Kizárólag azért, hogy a legkényelmesebb helyet tudjam neki ajánlani. De mielőtt ezt megtehetném, talál magának egy helyet, szóval majd…  későbbre halasztom. Főleg, mert kiderül, hogy nem csak a kényelem terén vannak fogalmi zavarok.
- Igaz. De ha úgy vesszük, hogy egy csapatba tartozunk, akkor ugyanaz kell legyen a megbízásunk. - tök benne lennék, hogy egy csapat legyünk… akarom mondani, nah… hát ugye együtt kell működni, úgy sokkal nagyobb esély van a sikeres küldetésre…
- A megérzések nem csak veszély esetén jelennek meg. - én például ki szoktam szúrni, ha stírölnek. Mondjuk az is veszélyhelyzet, csak nem nekem… Mert aki pofátlanul teszi, annak be szoktam verni az arcát. Persze kedvesen, mosolyogva.
- Hol marad a Jack kapitány az igen után? - bármennyire is formás a karosszériája, attól még ugyanúgy fogom szívni a vérét. Sőt. Talán még jobban is. Mert kifejezetten mókásnak találom, hogy ennyire szó szerint vesz mindent. Én pedig szeretek szórakozni, és őt még szerintem nem is tudom megsérteni. Tökéletes helyzet.
- Csak nyugodtan. - röviden megemelem a kezem és az egyik panel felé mutatok, ami még hozzám is közel van, de nem is kell a nyakamba másznia. Ezt követően pedig figyelek, mert ha már elvállaltam a megbízást, szeretném jól végezni a feladatomat.
- Öhm… nem emlékszem… - nagyon sok helyen jártam, és azért nem emlékszem mindenre. De ezért van saját térképem! Ki is rakom a képernyőre, és ráközelítek erre a körzetre. Nincs jelzés az általa említett bolygónál, de még a környezőknél sem.
- Nem. Erre még nem jártam. - viszont mivel még van időnk, meg szeretek elbüszkélkedni vele, hogy főleg a koromhoz képest mennyi helyen jártam már, kinagyítom a térképet, hogy ha nem is az összes pötyi, de jelentős mennyiségű látszódjon. És azt sem tudom megállni, hogy elégedett arccal Robert felé forduljak.
- Ezeken a helyeken viszont voltam már. - egyébként információs egység is tartozik a pontokhoz. A fontos események, mindenhova rögzítve vannak. Meg a nem annyira fontosak is… Van olyan bolygó, ahol csak annyi szerepel, hogy: “Naaaaaaaagyon jóóóóó volt…” Nos ott annyi volt a lényeg.
- A vizsgálatokat te fogod végezni igaz? Nekem csak vezetnem kell.  - gondolom ő jobban ért hozzá, én meg a Szélvésszel vagyok hosszútávó kapcsolatban. Szóval ez lenne a logikus felállás.

Robert & Rose

Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO - Page 2 Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Tue Nov 29, 2022 8:45 pm

A többi ülőhelyre nézek, majd vissza rá.
- Kényelmes? - kinek mi a kényelmes, és mi az a kényelem? A válasz érkezne, de megállítom a keresést, mert nem erre irányult a figyelmem. Helyette azt választom, ahol veszély esetén azonnal tudok cselekedni, addig pedig nem vagyok útban. Helyet foglalok.
Megvan a név, a viszonyok, egyelőre nekem ennél több nem szükséges, az uticél és a feladat is megvan, a többi pedig majd akkor aktivizálódik, amennyiben odaértünk.
- Ugyanazt a megbízást nem tudjuk kapni. Te nem vagy Robert, én nem vagyok Jack Kapitány. - úgy tűnik, valami mégsincs rendben, kérést indítok a lefuttatásra, hátha rossz hajóra száltam mégis, és két Jack kapitán vagy a hajójával. Esetleg több.
- Nektek is van. Megérzésnek hívják. Feláll a tarkómon a szőr és a hátul is van szemem, tökéletesen megegyezik a funkcióval. - s csak azért fogadom el, mivel hátul nekem sincs fizikailag szemem, ugyanakkor mégis látom, amit látnom szükséges.
- Értettem. - akkor mégis a megfelelő hajóra szálltam fel, nem tévedett a navigációm.
A zenére ránézek, majd a váltásra is. A zene furcsa nekem, a törvényszerűségeket keresem benne, az algoritmust, de továbbra sem értem, miért sírnak az egyik, s miért perdülnek táncra a másikon. Ütemes zaj, különböző frekvenciákkal, semmi több.
- Igen.- kezem már mozdul is a biztonsági öv felé, hogy becsatolja magát, hamar megvan, gyorsan tud mozdulni a biotech test.
A felszállás könnyen és gyorsan megy, az utazás már lassabb. Megszoktam, hogy mivel a testünket nem tudjuk teleportálni, így hajóval utazunk, amely viszont mikroszekundum alatt képes ott lenni, ahol tervezzük.
Mégis csendben maradok, hiszen nem értünk a feladat részhez. Viszont érdemes előkészülni is.
- Addig megadom a szükséges információkat. - csatolom ki magam az ülőhelyből, s a megfelelő pultrészhez lépve, ránézek, engedélyre várva.
Ha megkapom, akkor csak az ujjaim teszem a panel egy részére, hogy csatlakozzak, s átadjam a szükséges információkat.
- Előbb a bolygó körül nézünk körbe. A két természetes szatelit közül az egyik erős becsapódásokat kapott a jelentések szerint, de nem ment ki a pályáról. Egy vizsgálatot mégis érdemes lenne végigfuttatni rajta. Jártál már itt?
Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO - Page 2 Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Fri Nov 18, 2022 11:10 pm

Lost in... space?

Ha felkérést kapok egy komolyabb küldetésre mindig felkészülök. Egyrészt én sem szeretnék elrontani semmit sem, másrészt azért van egy súlya a családfámnak. Tudom, hogy Apa nem szólna egy rossz szót sem, ha ‘szégyent’ hoznék rá, de azért nem szeretném, hogy azt a hírt vigyék neki, hogy a lánya hülye volt. Inkább vigyék azt, hogy oda csapott keményen, akár az ellennek, akár a sebességnek. Szóval mindig tanulmányozom a küldetés részleteit, és persze figyelembe veszem azt is, ha nem egyedül kell mennem. Tudok csapatban dolgozni, csak nem annyira szeretek. Viszont, ahogy belépked ez az A.I… Hát vele szívesen lennék csapatban… Ha küldetésről van szó…
- Ahol kényelmes. - én a helyemen ülök, szóval az egyértelműen foglalt. A többi ülésből viszont nyugodtan választhat. Vagy a fedélzet más részeit is, de azt a felszállás során még neki sem ajánlom.
- Tökéletes. - ez a legjobb. Még senki sem hívott így egyben Jack kapitánynak. De nagyon tetszik a hangzása. Szóval innentől hivatalos. Az újak mostantól így fognak szólítani. És ő is. Aki a…háhh meg van. Robert névre hallgat. Figyeltem, csak nem annyira a nevére…
- Értem. - nekem is azt mondták. Így meg is nyugszom, hogy nem kapott semmilyen titkos küldetést. Azt ugyanis nem szeretem. Mondják meg kerek perec, hogy mire számíthatok. Egyébként sincs túl sok dolog, amire nemet mondok, szóval előttem tök fölösleges óvatoskodni.  Ha izgalmasnak találom a küldetést elvállalom és pont.
- De igen. Csak meg akartam bizonyosodni róla, hogy ugyanazt a megbízást kaptuk. - értek már meglepetések… Illetve előfordult az is, hogy én hibáztam. Mondjuk, amikor ez legutóbb megtörtént, akkor is meglepetés ért… Mindegy. A lényeg, hogy legyen szépen minden szabály előre lefektetve… lekötve… meghatározva? Igen ez lesz.
- Áh. Értem. - ez nagyon sajnálatos… Már mint a védelem szempontjából nagyon is bíztató, de egyébként kár. Így nagyon sunyiban kell nézelődnöm… Meg tudom azért oldani, hogy ne legyen annyira feltűnő. Például berakok egy kis zenét, a felszálláshoz. Legalább elnyomja majd a hajótest nyikorgását…
- Nincs semmi. Csak ketten megyünk. És a hajó indulásra kész. - vagyis mindjárt az lesz. Csak elindítok egy kis zenét. Hupsz… nem ezt. Esküszöm, hogy teljesen véletlenül nyomtam rá. Ezért néhány taktus után váltok is. Egy jó kis metál számra.
- Na most már mehetünk. Kösd be magad és kapaszkodj. - neki nem ajánlom fel, hogy harapjon rá valamire, mert nem hiszem, hogy annyira megviselné a felszállás, mint a hozzám hasonlókat. De azért be kell kötnie magát, és az eddigiek alapján feltételezem, hogy be is fogja. Nagyon tetszik, hogy elfogad mindent, amit mondok. Ha tudtam volna, hogy ez így működik, már sokkal hamarabb elfogadtam volna, hogy velem tartson egy A.I. Ő feltehetően amiatt sem fog nyavalyogni, hogy túl gyors lesz a tempó. Mert az lesz. Érjünk oda minél hamarabb, és akkor még lehet majd beszélgetni… Küldetést végrehajtani. Mérésekkel meg mindennel. A felszállás után már suhanunk is, szóval maximum egy óra, és meg is érkezünk.

Robert & Rose

Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO - Page 2 Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Fri Nov 18, 2022 9:26 pm

Nem foglalkoztat az, hogy éppen energiát nyer, arra szükség van, és még nem indulunk, sem készenléti helyzet van, ráadásként a felettesem, akinek hiába nagyobb a felelőssége, ha éppen energiára van szüksége a működéshez... létezéshez, akkor foglalkozzon azzal. Így meg is állok a bejáró rész előtt, megvárva, hogy a szavaimra válaszoljon, s csak az után lépek beljebb.
- Hol? - ha ültetni akar, nekem úgy is tökéletes.
A nevek bonyolultságával már nem foglalkozom, nekik a mi neveink furcsák, a választott lehetőségekből felajánlottakra azért kérdezek egy pontosítást.
- Jack kapitány megfelelő megszólítás lesz? - ha nem, akkor majd közli, s utána úgy fogom nevezni, ahogy meghatározta.
- Kísérést, és a rendelkezésre álló eszközökkel felmérést végezni az adott területen. - nem csak, mert nincs szükségem levegőre, mint nekik. Van bennem elég scanner, hogy ne egy egész csapatot kelljen küldeni. Gond esetén pedig a már közben összegyűjtött adatot le lehet menteni a Központi Memóriába, így az nem vész oda.
- Nem küldték át a megbízási feladatokat? - ha ez a hiba áll fenn, máris küldöm az adatokat a gépére, amennyiben a rendszere engedélyezi a küldést.
A megbízásban az előforduló hibák korrigálása is beletartozik, ez pedig a hajójára is érvényes, amiről már előzetesen megkaptam a szükséges leírást és működési paramétereket. És az ő védelme is, támadást azonban szigorúan tilos tennem, az nem tartozik az arcturusiak feladatai közé, sosem támadtunk senkit, védeni annál inkább védtünk, akiket szükséges.
- Igen? Kérdezz. - tegeződünk, a magázódás időt vesz el.
- Amennyiben ez védelem szempontjából szükséges, úgy igen. - teljes körben látom a környezetemet, a szem csak az emberek és a munkák miatt szükségesek, más különben ellennék nélküle is. Ráadásként bármikor rá tudok csatlakozni a környező rendszerre, ha "szem"re van szükségem.
- Az indulás szükséges még valamit tudnom, vagy tennem? Várunk másokat is?- vagy várunk még másokat, vagy még valami feltöltés vagy javítás alatt van, ha egyikben sem kell segédkeznem, úgy nyugalommal várakozom.
Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO - Page 2 Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Rose Jackson Wed Nov 09, 2022 11:30 pm

Lost in... space?

Egyszer tiltakoztam. Nem annyira határozottan, mert azért még bennem van, hogy mi történt a Draco rendszerben, de elmondtam, hogy nekem nincs szükségem kísérőre. Egyedül is boldogulok. Viszont mikor másodjára is elhangzott, hogy már pedig nem mehetek egyedül, már csak egy sóhajjal válaszoltam. Legyen. Ha az AI-k is jönni akarnak, jöjjenek. Majd elszórakoztatom valahogy, amíg én vezetek. Van egy csomó minden a hajón, amire ráférne némi bütykölés. Mert nincs az a fajközi megállapodás, hogy azt átengedjem a vezetést. Az én hajóm, az én szabályaim. Az sem érdekel, hogy minden bizonnyal jobb pilóta nálam, már csak algoritmusból kifolyólag is. Pont nem számít, mert háhh…. a Szélvész az enyém. Emiatt is várom teljesen rezignált arccal… öhm… Robertet, és egy húsgombócot majszolva nyomok a zsilip nyitására, amikor az érzékelők jelzik, hogy valaki a hajó hatósugarába lépett. Nem megyek elé, jöjjön csak fel a fedélzetre, elvégre kettőnk közül én vagyok az, aki ki tud fáradni. Szóval nem zavartatom magam, eszem tovább, viszont amikor megérkezik, azért majdnem félrenyelek. Mi a… Helllloooo…. Lenyelem a falatot, meg az első gondolatomat azzal kapcsolatban, hogy hmm… ezek értenek a humanoid formához, de ezt követően válaszolok.
- Stimmel. Foglalj csak helyet. - még a kezemet is felemeltem, mintha egy tabletet tartanék, és a nevét olvastam volna el a ‘listáról’, de aztán leteszem, mert rájövök, hogy ő pont nem fogja érteni a poént. Mondjuk ilyen bicepszekkel nem is kell… akarom mondani, induljunk, mert feladatunk van.
- Rose “Jack” Jackson. Jack, ha kérhetem, esetleg kapitány. - formás izmok ide vagy oda, azért ezt jobb, ha tisztázzuk. Meg mást is.
- Milyen utasításokat kaptál? - tisztában vagyok a küldetésünk paramétereivel, de lehet, hogy ő tud valami olyat is, amit én nem.  Ha így van, akkor meg kell ossza velem, elvégre az irányítás az én kezemben lesz. Meg. Hát azért így nem lesz olyan egyszerű odafigyelni sem…
- Kis kérdés. Ha mögötted áll valaki, érzékeled, hogy merre tekint? - öhm… szóval azt mégsem kérdezhetem meg tőle, hogy mennyire zavarná, ha stírölném… meg jobb, ha nem is veszi észre. Elvégre nem ezért vagyunk itt. Csak hát nah… eléggé eltalálta a konstrukciót. Ezért meg kell néznem, hogy hátul is stimmel-e…

Robert & Rose

Rose Jackson
Rose Jackson

Age : 264
Origin : Andromeda
Skills : Genetika, gyógyítás, telepátia, elem (tűz), igazlátás, empátia, harmónia
Profession : Szállító
Play by : Alicia Vikander

https://elementals.hungarianforum.com/t216-rose-jackson#1067

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO - Page 2 Empty R2 - nem 3CPO

Post  Robert Adams Wed Nov 09, 2022 10:32 pm

Mozdulatlanul állok a hajó előtt, míg kinyílik az ajtaja. Kezeim üresek, amire szükségem van, az mind rajtam vagy bennem van, és ami rajtam van, azzal is kielégítően funkcionálok, látszólag nem sok minden: egy fegyver, s a hátamon egy hátitáska, abban szerszámok. A testem nem úgy lett kialakítva, hogy magába fogadjon bármilyen fegyvert, vagy szerszámokat, a mostani ciklusom sokkal inkább másfajta tanulásról szól, és már jó pár ciklus óta tanulom. Nagyon nehezen. Az eredményeim alapján nem haladtam voltaképpen semmit.
S most nem is csapatba rendeltek, ahol többet tanulhatok, inkább a tűrőképességem és más, fajtámbeli képességem okán adták ki a megbízást. Szabadon választhatunk a küldetések közül, rajtunk áll, mit választunk ki, s magam mindig a rendszer által feldobott legelső lehetőséget választom ki, miután beállítom, hogy a lehető legalkalmasabbra küldjön. Ha már ezt a kiképzésű borítást választottam ki, akkor legyen lehető leghatékonyabban kihasználva.
- Robert Adams néven vagyok a listán, a feladatra jelentkezem. - az igazi valódi  nevem RO-A8S, mindig ennek függvényében választom ki a nevet, amit nem A.I. közegben használok. Egyedül nekem van RO kezdetű azonosítóm, s elég sok mindenhez én sem jutok hozzá magammal kapcsolatban, így nem is foglalkozom vele, rendszerhibának tudom be, amit minden alkalommal jelzek, s minden alkalommal vételeznek is, mint megoldandó hibát.
S mivel az öltözékkel is figyelnem kell, ha nem magunk között vagyunk, a kapott ujjatlan felsőhöz egy sötétzöld zubbonynadrágot kaptam, bakanccsal.
Robert Adams
Robert Adams

Age : 1404
Origin : Arcturus
Profession : Engineer
Play by : Michael Trucco

https://elementals.hungarianforum.com/t111-robert-adams

Back to top Go down

R2 - nem 3CPO - Page 2 Empty Re: R2 - nem 3CPO

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum