Log in

I forgot my password

Latest topics
Just Ridin'...

Ryder Reminghton Yesterday at 9:51 pm

Hello... (wink-wink)

Dario Carter Tue May 07, 2024 9:58 pm

Just.... flush it ...

Rynal McKenzie Mon May 06, 2024 8:29 pm

Not a convenient circumstance

Dhywall Arryn Thu May 02, 2024 8:37 pm

Some beatiful News

Jykall Hamish Wed May 01, 2024 8:36 pm

Go Round

Cyrus Atticus Wed May 01, 2024 8:31 pm

Couch Potato

Dylan Leclaire Tue Apr 30, 2024 8:39 pm

Relation... SHIP

Nikolaj Hedwigson Mon Apr 29, 2024 8:35 pm

Big Change

Madison Romano Mon Apr 29, 2024 8:30 pm

But I can't help falling...

Hailey Reed Thu Apr 25, 2024 8:28 pm

Dobókocka

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 8:00 pm

New Home?

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 7:52 pm

Square no. 1

Zora Lavigne Sun Apr 21, 2024 10:05 pm

Bring back... HER

Dariel Deveroux Sun Apr 21, 2024 8:41 pm

Lucid Dreaming?

Dylan Leclaire Thu Apr 18, 2024 9:00 pm

Holding Space

Adrian Archard Wed Apr 17, 2024 8:48 pm

Not Again

Naarn Ronal Tue Apr 16, 2024 10:01 pm

(Not Under) The Bridge

Zora Lavigne Thu Apr 11, 2024 10:03 pm

Passing...

Regulus Zion Thu Apr 11, 2024 8:44 pm

The age of Aquarius

Sebastian Scorse Tue Apr 09, 2024 8:37 pm

Riding Off Into the Sunset

Kylie Youkou Sat Apr 06, 2024 10:00 pm

Feather Party

Shyrrak Dav Fri Apr 05, 2024 9:06 pm

Yes... or Yes?

Naarn Ronal Tue Apr 02, 2024 9:53 pm

Your time is up!

Kyran Shemar Tue Apr 02, 2024 7:53 pm

It's time

Zora Lavigne Tue Apr 02, 2024 7:52 pm

Just a perfect day

Enzo Conti Tue Apr 02, 2024 7:49 pm

Just a little... bump?

Rose Jackson Sun Mar 31, 2024 11:25 pm

Clouds and Smoke (and Mirror?)

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:56 pm

Pow(d)er and Girls

Linus Higgins Sun Mar 31, 2024 9:44 pm

Cats and Water? Not the best...

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:26 pm

Boots on the G...! Noooo... high heelsss!!!!

Lena Ylton Sat Mar 30, 2024 9:29 pm

Lesson (minus) One

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 10:27 pm

Nice Try

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 9:56 pm

Dreams Come True

Edmund Fahey Tue Mar 26, 2024 10:30 pm

Last Chance

Hailey Reed Tue Mar 26, 2024 7:54 pm

Arrivals

Rose Jackson Mon Mar 25, 2024 11:04 pm

Dress Coded

Rancar Colt Mon Mar 25, 2024 10:03 pm

Run Boy Run

Joaquin Pascal Sun Mar 24, 2024 10:48 pm

Meetings are not my favorite

Scott Lavigne Sun Mar 24, 2024 9:27 pm

Ace high

Gaspard Michoel Sat Mar 23, 2024 10:45 pm

Only one tiny thing is missing...

Chris Johanson Sat Mar 23, 2024 10:02 pm

The Plan

Trohan Colt Fri Mar 22, 2024 10:35 pm

One drop one Time

Erys Colt Tue Mar 19, 2024 8:14 pm

Nothing as it is

Hailey Reed Sat Mar 16, 2024 9:18 pm

Tracking

Denise Daal Sat Mar 16, 2024 8:55 pm

Looking in the mirror.. almost

Devon Deveroux Thu Mar 14, 2024 9:21 pm

How Do I Say Goodbye

Queil Gryth Fri Mar 01, 2024 9:47 pm

Wrong number...

Jamil Howell Tue Feb 27, 2024 10:02 pm

A new master

Shokan Thram Mon Feb 26, 2024 7:45 pm

Beginning and Ending

Sekani Onis Fri Feb 23, 2024 9:30 pm

The first time...

Olivia West Sat Jan 27, 2024 12:37 am

Constellation Map

Galactic Center Thu Jan 18, 2024 9:34 pm

Mystery School

Galactic Center Mon Dec 25, 2023 9:30 pm

Rang - Founders/Alapítók

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 10:41 pm

Dimenziólény - Angyal

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:09 pm

Dimenziólény - Blueprinters

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:05 pm

Whatever it takes?

Thomas Wilfey Mon Dec 11, 2023 8:20 pm

Karma is a Bit...

Layla Clark Sat Dec 09, 2023 10:09 pm

Bolita Bár - Jaxon & Eric

Eric Castor Tue Dec 05, 2023 8:41 pm

What have we done...

Mara Rover Fri Dec 01, 2023 8:24 pm

Surprise in a book

Kenneth Mezyon Thu Nov 30, 2023 8:03 pm

A heartwarming meeting

Devon Deveroux Mon Nov 27, 2023 11:14 pm

Leírás - A.I.

Galactic Center Sat Nov 25, 2023 9:58 pm

Beloved kids

Alana Sanders Fri Nov 24, 2023 9:21 pm

Youngsters

Aylmer Oshek Tue Nov 21, 2023 9:07 pm

I am sorry...

Noah Black Thu Nov 16, 2023 7:55 pm

When the awan is ready...

Dario Carter Wed Nov 15, 2023 6:17 pm

Layla Clark

Layla Clark Mon Nov 06, 2023 7:54 pm

A dessert... for you

Aylmer Oshek Sun Nov 05, 2023 11:01 pm

Hello?

Dariel Deveroux Sat Oct 28, 2023 9:24 pm

Jydai Rend

Galactic Center Mon Oct 23, 2023 7:58 pm

Family at first

Linus Higgins Thu Oct 19, 2023 9:32 pm

Volta

Great Attractor Thu Oct 19, 2023 9:06 pm

The next chapter

Liam Hanson Tue Oct 10, 2023 9:27 pm

On stage One

Linus Higgins Tue Oct 10, 2023 9:02 pm

Dad?

Noah Black Mon Oct 09, 2023 10:27 pm

Route 66

Ayda Rygel Mon Oct 09, 2023 10:11 pm

Not just a sword

Shokan Thram Mon Oct 09, 2023 8:54 pm

Knight's tale

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 10:17 pm

Parent trap

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 9:22 pm

D. is all around you

Carlos D. Force Sun Oct 08, 2023 8:42 pm

Fresh Blood

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 8:18 pm

I found Him!

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 8:01 pm

Oops, I did it again...

Shokan Thram Sun Oct 08, 2023 12:14 am

Master to Master

Carlos D. Force Sat Oct 07, 2023 9:26 pm

Finding harmony

Somayeh Nazyr Fri Oct 06, 2023 9:27 pm

Some Support

Ezume Sato Thu Oct 05, 2023 10:41 pm

Something FAMILY-ish

Jezabel Mendez Thu Oct 05, 2023 12:18 am

R2 - nem 3CPO

Rose Jackson Wed Oct 04, 2023 11:11 pm

Evening Party with a LittleBig Surprise

Zora Lavigne Wed Oct 04, 2023 12:01 am

Makkaláma

Anahera Pass Tue Oct 03, 2023 8:29 pm

To be or Not to Be

Zaphina Steal Sun Oct 01, 2023 10:35 pm

Transition

Sekani Onis Sun Oct 01, 2023 8:01 pm

Grandkids & other Disasters

Nyra Lamar Sun Oct 01, 2023 12:32 am

The future is bright

Olivia West Sat Sep 30, 2023 11:02 pm

What a ... news

Rose Jackson Sat Sep 30, 2023 9:24 pm

New cha(i)nce

Jezabel Mendez Fri Sep 29, 2023 11:30 pm

France in the '50s

Devon Deveroux Fri Sep 29, 2023 10:33 pm


The first baby steps

2 posters

Go down

The first baby steps Empty Re: The first baby steps

Post  Daniel Iris Tue Sep 26, 2023 10:25 pm

Chocolate taste

Bólintok kérdésére. Valóban nehéz volt elhinni, de volt, illetve van még egyelőre egy másik kihívás is.
- Igen. Az elején, ha adódott egy helyzet, eszembe sem jutott, hogy én meg tudom oldani. Hogy elég egy gondolat, és a probléma rögtön eltűnik. Még bennem volt az ember, akinek korlátai vannak. Meg kellett szoknom, hogy most… már nem igazán van. - az erőmet persze a Teremtőtől kapom, ám vele mindig lehet beszélni. Ha úgy érzem, hogy cselekednem kell, megkérhetem, hogy segítsen. Megtagadhatja ugyan tőlem, de annak mindig oka van. Akkor tudom, hogy nem jól láttam át a helyzetet, és nincs szükség részemről semmilyen tevékenységre.
- Abban viszont még nem vagyok biztos, hogy mikor kéne használni az erőmet, és mikor nem. Tudom, hogy a Teremtő készséggel válaszol nekem, ha a segítségét kérem, de bízom benne, hogy előbb vagy utóbb már én is fogom tudni, hogy mikor kell cselekednem, és mikor kell csak csendben megfigyelnem. Most még az van bennem, hogy megosszam az ajándékot - amit kaptam - mindenkivel. De tudom, hogy ez azért nem így van. Figyelnünk kell az egyensúlyra, és a szabad akaratra. - legalábbis most így látom. Ha Shawn másként, természetesen hallgatom. Mielőtt elfogadtam a Teremtő ajándékát, tartottam tőle, hogy majd önteltté válok a hatalomtól. De szerencsére ez nem történt meg, még mindig tanulni akarok, többek között az olyanoktól, mint Shawn. És tudom, hogy ez akkor is így lesz, amikor nem lesz már ‘új’ minden. Nincs ugyanis olyan, hogy véges tudás.
- Nahát… akkor tényleg haladnak. Ha van akárcsak egy lélek is, aki ellenáll, és felébred, lesz még több is. Csak időre van szükségük. De az pont van. - mosolyodom el, mert legalább már ezt tisztán látom. A ziháló rohanásoknak - amikor időre kellett odaérnem valahová - már nyoma sincs. Még az emléke is olyan halvány, hogy csak mosolyogni tudok azon a személyen, aki voltam. És ebben a mosolyban a szeretetem van benne, mert hálás vagyok neki, amiért átélte és átéltem azt is. Tanulságos az biztos.
- Akkor jó. Nem hagytam ki semmit. - nevetem el magam, mert azt tényleg nem bánom, hogy végül nem házasodtam meg. Sőt. Annak fényében, hogy mit jelentettem a lánynak (semmit), csak eltékozoltuk volna az életünket. Az emberi élet pedig rövid ahhoz.
- Vagyis a szerelem az csak függés és üresség? A lélekkapcsolat az igazi szeretet? - azt hiszem kezdem érteni, hogy mire gondol, de nem teljesen. A fogalmak azért… még zavarosak. De azért kérdezek, mert szeretnék tisztán látni. Mert csak azt tudom igazán átadni, amit magam is értek.
Ezért megállok cselekvésben is gondolatban is azonnal, amikor Shawn a kezemre teszi az övét. A tekintetére sincs szükségem ahhoz, hogy megértsem, most kapkodok. De azért ránézek, és figyelek a szavaira, teljes mértékben.
- Hmm… mindjárt kiderítem. - mosolyodom el, és becsukom a szemeimet, úgy koncentrálok. Kiterjesztem lényemet, és kapcsolódom minden élőlényhez, aki a közelben van. Amint ez megtörténik, végig pörgetem a lelkük útját, a kezdetektől egészen a végéig. Nem tudom mennyi időbe telik, hiszen milliónyi szikra gyúl fel és gondosan megnézem mindegyiket. Kommunikálok is némelyikkel, kiken érzem, hogy megérezték, és befogadják a jelenlétem. Aztán hirtelen pattannak ki a szemeim, mert megértem, hogy még egy egyszerű eső kérdése is, sokkal bonyolultabb, mint azt én gondoltam. Shawn minden bizonnyal megérzi, hogy teljesítettem a kérését, mert éppen akkor kérdez, mikor már készen állok válaszolni is.
- Most azt, hogy kérdezzelek meg téged, vagy a Teremtőt, hogy mi lenne a helyes. Mert a virágok esőt kérnek. A rovarok viszont nem szeretnék. Elmondtam nekik, hogy kérhetnek segítséget, de ellentétes dolgot szeretnének. Ilyenkor kinek segítsünk? - talán kérdezzek meg minden érintettet, és döntsön a többség? Vagy egyszerűen csak ne tegyek semmit, és bízzam Gaiaára? Ez utóbbi felé hajlok, de a segítségkérés elhangzott. Így most marad bennem a dilemma, amíg Shawn vagy a Teremtő fel nem oldja.
Ciaran
Daniel Iris
Daniel Iris

Play by : Alexander Calvert

Back to top Go down

The first baby steps Empty Re: The first baby steps

Post  Shawn Raphaelson Tue Sep 26, 2023 8:29 pm

THE FIRST BABYSTEPS
DAVID - TERRA - JELEN

Egyetértően bólintok, visszaigazolva szavait, ő pedig az én gondolataim. Kezd összhangba kerülni, s ennek örülök.
- Nehéz lehetett elhinni, nem? - nem tudom, milyen érzés az, ha ezeket a képességeket megkapjuk, a kezdetektől fogva velem van. Mindössze arra tudok alapozni, amit láttam és tapaszaltam az olyanokon keresztül, mint David. Addigra már eljutottak egy olyan szintre, hogy ez az erő már nem úgy részegítette meg őket, sőt! Játékosság, önfeledtség társult hozzá, a meglepettséggel.
- Azon az úton haladnak. Vannak, akik már felébredtek a valóságra, őket már nem igazán tudja az a massza visszahúzni. Ám mindenkit karjainkban tartunk, hiszen minden lélek ugyanolyan fontos ebben az eseményben is. - s minden másban is. Mind egyek vagyunk, s ezt a terraiak nem élik át, csak kik már megtapasztalták ezt az egységet.
- Nem. - mosolyodom el, s előre döntöm magam kicsit. - Az a dracok műve, hogy még jobban belevonják a terraiakat az energialeszívásba, a függésbe. Sokkal inkább ez az, ami szent és sérthetetlen. - amiről korábban beszéltünk.
- A szerelem és a házasság is egy olyan illúzió, melyben elveszett önmagukat akarták megtalálni. Legalábbis az elnyomó erők ezt sugallták számukra. Egy lélekközösség, egy lélekkapcsolat azonban egészen más, és egyáltalán nem függésen, és saját, ürességnek vélt hely betöltésére szolgál.
Mielőtt megadná számukra az esőt, finoman kezére helyezem enyémet, s jelentősételjesen ránézek.
- És most kérlek, ne csak egy dologra, rájuk figyelj. Figyelj a környezetre. A fákra, az állatokra, s ne csak a mostani időre. Hanem a múltbeli, s az elkövetkezendő időre. Ha most esőt kapnak, az rájuk milyen hatással van? - gyermekét nevelő állatok féltenék kicsinyüket, a fejlődésben lévő lárvák megfulladnának, s a vízben  lévő porontyokat felverné az esővíz.
- S most mit súg megérzésed, mit tégy?



Ciaran
Shawn Raphaelson
Shawn Raphaelson

Profession : Seraphiel - Seraphim
Play by : Milo Ventimiglia

Back to top Go down

The first baby steps Empty Re: The first baby steps

Post  Daniel Iris Mon Sep 04, 2023 10:14 pm

Chocolate taste

Mosolyom szélesebb lesz, és még bólintok is Shawn szavaira.
- Igen. És ez a felelősség nem olyan terhes, mint amilyennek a Terraiak hiszik. - már emberként is megfigyeltem, hogy a többség menekülne a felelősség elől, kisebb vagy nagyobb mértékben. Láttam néhány szélsőséges, és nagyon rossz példát is, amit már nem lehet kizárólag a negatív befolyás számlájára írni. Vannak ugyanis olyanok is, akik szabadulni akarnak, csak éppen még nincs meg az erejük hozzá. Ellenben azokkal, akik élvezik, sőt kihasználják, hogy mentséget kapnak a tetteikre. Nekik lesz a legnehezebb a fejlődés útjára lépni, de én hiszek benne, hogy hamarosan meg fog történni.
- Érdekes lesz az is. Amikor már természetes lesz, hogy használom a képességeimet, és amikor amiatt már másként fogok visszatekinteni a halandó életemre. Meg arra is kíváncsi vagyok, hogy mit fogok ebből tanulni. - amikor lehetőséget kaptam rá, hogy egy másik formában folytassam az életemet, a tanulás iránti vágy vezérelt. Ugyanis hiába van mérhetetlen tudásom a világról, és a benne lévőkről, saját magam megismerése már egy másik folyamat. És alig várom, hogy belevethessem magamat. Shawn és a többi testvérem (a Teremtővel együtt) a segítségemre lesz, ha elakadnék, és ez rendkívül megnyugtató gondolat.
- Tartották? Úgy gondolod, hogy ebben már megváltoztak? - azt hiszem először beszélek ennyire a ‘másik oldalról’. Az emberi emlékeim és érzéseim ugyanis még mindig erősek, és csak részben tekintettem magam angyalnak. Most viszont már nem érzem azt, hogy ide tartoznék, azt pedig végképp nem, hogy ember lennék. Ez meg is lep, így egy ideig csendben maradok, míg ezt az érzést ízlelgetem, és persze figyelek Shawn válaszára.
- Mint a házasság? - mosolyodom el ismét szélesen, és persze elő tör egy emlék is. Emberként megéltem a szerelmet, és akkor nagyon jó érzés volt. Később már kevésbé, amikor a bizonyos “Igen” helyett egy ‘lapátot’ kaptam. Ám most ez is távoli, és angyalként lehetőséget kaptam az igazi szeretetet megélni. Kétségkívül más, de még értékesebb. Hiszen ez bennünk van, és mindenkivel megoszthatjuk. Még a virágokkal is.
- Nem kérték. De nem is mondtam el nekik, hogy erre van lehetőségük. - én pedig ezzel most megtanultam, hogy nekem így lehet megközelíteni ezeket a kérdéseket. Így néhány másodperccel később más csatlakozom is a virágokhoz, és felajánlom nekik a lehetőséget az esőzésre. Nagyon megörülnek neki, és határozottan kérik is a segítséget.
- Esőt kértek. - izgatottá válok, és ezt a gyermeki mosolyom is mutatja. Esőt még nem csináltam. De most fogok, és arra is figyelek, hogy kellően nagy terület legyen érintett. Az ugyanis szemet szúrna, ha csak ez a néhány virág kapna esőt. Ezáltal persze mi is kapunk, a finoman perregő esőcseppekből, és érzem, hogy az arcomon is lefolyik, amikor az ég felé emelem a tekintetem. Gyerekként szerettem azt játszani, hogy elkapom a számmal az esőcseppeket. Ám most csak hagyom, hogy az arcom és persze a hajam is kapjon belőle. Még a két kezemet is széttárom, tenyérrel felfelé. Nekem is nagyon jól esik, de ez semmi ahhoz képest, amit a virágoktól kapok vissza. Hála, és köszönet. Persze nem azért tettem, szimplán csak azért, mert megkértek rá.
- Jó érzés, amikor vizes lesz a hajad. Utána meg megrázhatod magad, mint a kutyák. - még nem túl nedves, de nevetve meg is mutatom Shawnnak, hogy mire gondoltam. Rázni kezdem a fejem, és érzem, hogy az esőcseppek szanaszét peregnek. Más érzés, mint emberként, de az emléket így is felidézi bennem.
- Kipróbálod? - kérdezem Shawntól vidáman. Természetesen nem ragaszkodom hozzá, mert biztos vagyok benne, hogy már maga is megtapasztalta ezt, amikor emberi testet öltött. De nem úgy, hogy velem volt…
Ciaran
Daniel Iris
Daniel Iris

Play by : Alexander Calvert

Back to top Go down

The first baby steps Empty Re: The first baby steps

Post  Shawn Raphaelson Mon Sep 04, 2023 8:50 pm

THE FIRST BABYSTEPS
DAVID - TERRA - JELEN

- És a vele vállalt felelősségé. -amely nem olyan értelmű, mint Terrán gondolják. Rengeteg sok mindent félretanítottak számukra az utóbbi évezredekben, s ennek most aratnák le nagyon rossz ízű gyümölcsét. Van, ahol le is aratták, s van, ahol őket aratták le, mert fellázadtak az elnyomóik ellen, akik erre nyomtak egy töröl gombot. Az egész univerzum belerokkant, s éppen ezért jöttek önként az úgynevezet jövőből is, hogy segítség a terraiakat, mert ők tudják, átélték, milyen az, ha a terraiakat kivonják az összképletből.
- Idővel finomodik, s minden energiaráfordítás nélkül menni fog. - mosolygok rá bólintva. Én így létezem létrejöttöm óta, s nem tudom, milyen az, elszakadva érezni magam a Forrástól, Mindenségtől. Az Egy érzésének meg nem létét megélni. S nem is kívánom. Éppen ezért vállaltam el támogató szerepet a leszületésre vállalkozó angyaloknál, s látom, mennyit szenvednek.
Harsány nevetésére mosolygok, még nem döntve el, mit is érzek a nevetése  mögött igazán. Meghagyom számára ezt a felismerést és élményt, hiszen ezért is vállalkozott arra a létre.
- Az a mentális befolyás, ami alá vetve voltak, olyan erős, hogy saját maguk húzzák vissza, vagy semmisítik meg azokat, kik ezt meglépték. S ezt a világ rendjeként tartották számon. - megrekedtek. Ez a dracoknak nagyon kényelmes volt, hiszen rabszolgatudatban, értéktelen senkinként érezték magukat az emberek, az előbbire csak mostanában kezdenek igazán ráébredni, s ugyancsak erőteljesen reagálni rá. Jogosan, hiszen a fájdalom, mi bennük van,  nagyon parázs haraggá tudja magát kinőni, s haragjuk jogosan zúdul elnyomóikra.
- S mindegyik szent és sérthetetlen. - és bár vannak helyek, ahol kifejezetten ezt a szakadást érzést kívánták átélni, ebben az univerzumban kaptak a nyakukra valakiket, akik ezt sokszorosan kihasználták. S a terraiak minduntalan felálltak, amiért mérhetetlenül tisztelem erejüket. Olyan erő, s szeretet lakozik bennük, ami másokban csak töredékeként van jelen. Amit átéltek, nemhiába tartják a többi fajok jövőbeli tanítójuknak. Mert azzá válnak, ha majdan feljebb lépnek. Rengeteg tapasztalat, bölcsesség és erő van bennük.
Figyelmesen nézek rá, ahogy elismétli szavaim, s érzem, ahogy energiái ismerősként üdvözlik szavait.
- És kérték is tőled, hogy segíts nekik, hogy legyen eső? Elmondtad nekik, hogy kérhetik, s akkor érkezni fog az égi áldás? - érdeklődöm kíváncsian.




Ciaran
Shawn Raphaelson
Shawn Raphaelson

Profession : Seraphiel - Seraphim
Play by : Milo Ventimiglia

Back to top Go down

The first baby steps Empty Re: The first baby steps

Post  Daniel Iris Thu Jul 13, 2023 11:33 pm

Chocolate taste

Tekintetem Shawnra emelem, és a szavait is beengedem. Régen talán nem értettem volna, ám most tisztán látom a fonalat, ami összeköti a gondolatokat. Láttam, és tapasztaltam is a hatást, ami a Terraikat éri, ott van még az emlékeimben. Viszont, ahogy ő is mondja, ezt el kell engednem, és csak azt megtartani, amit tanultam belőle.
- Méltányolom, és nem csak ezt. Örülök neki, hogy megtapasztalhattam a Terrai létet, és azt, hogy a fejlődés nem az idő, hanem döntés kérdése. A szabad akaraté. - most pedig látom ennek az eredményét is. Ahogy a Terraiak nem tudják elhinni, hogy nyomot hagynak a világban, úgy nekem nem csak a hit, de a bizonyíték is megvan. A lelkek és az események már a szemem előtt kapcsolódnak össze, és ez olyan örömöt okoz, amit még sosem éltem át. És ez nem csak annak a következménye, hogy tiszta szívvel éltem le a Terrai életemet is. Lehetőséget kaptam, és éltem vele, ez pedig mindenki másnak megadatik, aki szeretné.
- Igen. És még most is történik. Egy részem mindig itt lesz, ahogy mindenhol máshol is jelen vagyok. Legalábbis kezdem már érezni ezt is. - elnevetem magam, mert először ez is nagyon furcsa volt. Hiába tárult ki a tudatom, és értettem meg azt is, ami korábban rejtve volt előlem, a tapasztalat az, amiből tanulni lehet.
- Ennek örülök. Nagyon nehéz kifejezni azt a sok mindent, ami bennem van. Hallgatni viszont még nehezebb. - újfent, és ezúttal harsányabban nevetem fel. Hiszen lelkes vagyok, és boldogan osztok meg mindent Shawnnal, még akkor is, ha tudom, hogy neki nem mondhatok újat.
- Ha így van, akkor miért nem akarnak tovább lépni, amikor megtapasztalták, amit szerettek volna? Vagy a befolyás nem engedi? - számomra valahogy mindig is egyértelmű volt, hogy van… másik út is. Nyitott szívvel és elmével jártam, még akkor is, amikor azt éreztem, hogy a Terrán a vakság az elvárás. Tény, hogy én segítséget kértem, és kaptam is. Talán ez hiányzik azoknál, akik még messze vannak a tudástól.
- Gyönyörű ez a kapcsolat. - sokáig szemlélem is, boldogan nézem végig, ahogy a legapróbb alkotóelem is befolyással van a nagy egészre, és persze önmagában is értékes. Szinte bánom is, hogy szűkíteni kell a tudatomat, de tudom, hogy még előttem az örökkévalóság, hogy a világot szemlélhessen. És abban is biztos vagyok, hogy Shawn okkal kért erre.
- Rendben. - bólintok is, de teljesen önkéntelenül. Hiszen a testem már nem úgy érzékelem, ahogy eddig, a kapcsolatom Gaiával ezt teljesen eltünteni. És miként a figyelmem a Terra élővilágára irányítom, az energiám is szabadon vándorolni kezd. A környék rezonálni is kezd velem, állatok, és még a fűszálak is fordulnak a fény, és az energia felé, ami tőlem ered. Hiszen, ahogy érzékelem az élővilág kapcsolatát a Forrással, úgy én is ‘látogatást’ teszek nála, és mosolyogva üdvözlöm. Majd visszatérek, és Shawnhoz kapcsolódom újra.
- Minden mindennel összefüggésben van. - ismétlem meg Shawn szavait, hiszen erre egy újabb példát láttam. Ráadásul… ez nagyon ismerős is a számomra.
- Egy kis esőnek örülnének a virágok. - nevetem el magam, hiszen érzékeltem ezt az üzenetet is. Azt viszont nem tudom, hogy ilyenkor mi segíthetünk-e vagy sem.
Ciaran
Daniel Iris
Daniel Iris

Play by : Alexander Calvert

Back to top Go down

The first baby steps Empty Re: The first baby steps

Post  Shawn Raphaelson Thu Jul 13, 2023 10:02 pm

THE FIRST BABYSTEPS
DAVID - TERRA - JELEN

Bólintok, s megvárom, míg ráhangolódik a házra. S magam is figyelem, miként reagál a ház a nyitásra, de  hogy mit oszt meg vele, azt meghagyom kettejük élményének, magánszférájuknak.
- Terrai szokás, lekicsinyleni azt, amit tettünk. Draco befolyás. Engedd el. Minden tett értékes. Mint ahogy te is. Inkább méltányold, hogy lehetőséged volt megtenni, hiszen mások segítettek ehhez az élményhez. Ha saját tetted lekicsinyled, úgy azokét is, akik ehhez az eseményhez kötődik. - felelem neki nyugodtan. Nem vagyunk szeparáltak. Így tetteink sem azok, hiszen másokkal köcsönös együtthatásban cselekszünk, s létezünk. Az emberek ezt nem tudják, hiszen ez volt az elsők között, amit kivettek: szeparáltan létezni, nem érzékelni, hogy minden és mindenki egy.
- Az itt élés élménye mégis megtörtént. - hogy ez hosszabb, vagy rövidebb ideig, az már más kérdés. Az élmény megvolt. Végül is ezt szerette volna.
- Ez egy nagyon találó hasonlat. - mosolyodom el. Sokan számoltak be hasonló élményről, s csak átérzéseikkel értettem meg szavaikat, hiszen én magam nem éltem sosem terraiként.
- Felnőttek. Mindössze arra az élményre voltak kíváncsiak, szerették volna átélni, amit ott megkaptak.
Érzékelem, ahogy tudatát valóban kiszélesíti, valójában az valódi önmaga. Mindenhol vagyunk, és seholsem.
- Minden mindennel összefüggésben van. - bólintok.
A kérdésére nem válaszolok, csak figyelem tovább, s ahogy elkezdi szűkíteni tudatát, energiámmal hozzáérek, s nemhogy segíteném ezt, de  még tovább tágítom, valódi önmaga felé, ahol tud azzal a Gaiaval találkozni, aki üzen számára.
- Annak is üzen, aki nem lép vele kapcsolatba. Hiszen ezzel kizárna sok mindenkit. S innen figyeld meg Terra élőlivágának kapcsolatát, azt is, ami a Forrással való kapcsolatát jelenti. -kik meghalnak, akkor döbbennek rá igazán, hogy a kapcsolat sosem szűnt meg közöttük. Csak nem érzékelték.



Ciaran
Shawn Raphaelson
Shawn Raphaelson

Profession : Seraphiel - Seraphim
Play by : Milo Ventimiglia

Back to top Go down

The first baby steps Empty Re: The first baby steps

Post  Daniel Iris Wed Jun 14, 2023 11:39 pm

Chocolate taste

Kellemes meglepetés ábrázata szökik az arcra, amit még emberként viseltem. Tudom hogy már nem lesz sok ilyen alkalom, így a váratlan kijelentés után egy széles mosoly is a szám szélére kúszik.
- De igen. - tudatosan nincs meg az, hogyan hangolódjak rá egy épületre, de a képesség meg van bennem, így néhány pillanattal később úgy érzem, hogy sikerül is. Megosztja velem az emlékeit, először a közöseket, utána azokat, amiket előtte és utána élt át. Majd azt is, hogy a tapasztalatot, amit nyert, nekem is köszönheti. Ez még szélesebbé teszi a mosolyom.
- Egy kicsit talán túloz, de tetszik az energiája. - érezheti, hogy én is megköszönöm, és persze szívesen tettem. Épp csak akkor még nem tudtam, hogy egy ilyen egyszerű tett is milyen hatással lehet másokra. Akár egy épületre is. Ennek fényében viszont könnyedén ki tudom mondani azt is, amit nem feltétlenül osztottam volna most meg. Elvégre Shawn úgyis tud mindent. Csak más ki mondani, legalábbis ezen a helyen.
- Gondoltam arra is, hogy egyszer majd itt fogok élni. Nem vágy volt, hanem inkább… bizonyosság. Végülis így történt, csak nem úgy, ahogy akkor képzeltem. - hiszen most már érzem, hogy ott vagyok mindenhol, a fák közötti résekben, a növekvő levelekben, az erősődő széllökésekben. Mégis, még képes vagyok belegondolni, hogy milyen volt egyszerű emberként.  Gyönyörű és persze… tanulságos.
- Igen. Pont olyan. És mivel én vagyok ezeken a képeken… vagyis az egykori énem… Még zavaros egy kicsit. Olyan, mintha a gyerekkori fényképeimet nézegetném. Felnőtt fejjel. - látom az örömöt, és érzem is, a fájdalommal együtt. Akkor nagy jelentősége volt ezeknek az érzéseknek. Most már tudom, hogy csak tapasztalat volt, és a tanulási folyamat része. Nem valóságos. Pedig annak éreztem.
- Még nem nőttek fel. - folytatom ugyanazzal a gondolatmenettel, mosolyogva, amikor már Gaia lényét is érzem. A ‘gyerek’, aki egykor voltam lelkesen fedezi fel az új élményt. Én viszont már úgy fogadom, ahogy kell: teljes szívvel. Így pedig sikerül a tudatomat tovább tágítani, amikor Shawn erre kér.
- A bolygókat, és a naprendszer többi tagját. A kapcsolatukat. És a harmóniát, amiben együtt léteznek. - az arcomra gyermeki mosoly ül, mert olyan érzés, mintha saját magamat fogtam volna kézen, és épp most mutatnám meg magamnak, hogy milyen nagy a világ. És milyen csodálatos…
- Öhm… nekem? - szűkítem a tudatom, megpróbálok visszatérni saját magamhoz, de… nem olyan könnyű. Hiszen ott vagyok mindenhol, és érzek mindent. A kapcsolatot is Gaiával. Illetve még mást is.
- Nem csak nekem üzen. Hanem mindenkinek, aki kapcsolatba lép vele. - és ez az üzenete a szeretet, és az elfogadás. Legalábbis én most ezt érzem.
Ciaran
Daniel Iris
Daniel Iris

Play by : Alexander Calvert

Back to top Go down

The first baby steps Empty Re: The first baby steps

Post  Shawn Raphaelson Mon Jun 12, 2023 10:00 pm

THE FIRST BABYSTEPS
DAVID - TERRA - JELEN

Félrebiccentem a fejem, ahogy figyelem a ház emlékeit. Megvan a jelenet, s megvan az is, miként távoztak innen. Bólintok.
- A ház szeretne üdvözölni. Nem hangolódsz rá? - valójában köszönöetet szeretne mondani, hogy általa megadhatta azt a lehetőséget, amért funkcionál: menedéket adni azoknak, kiknek szüksége van rá.
- Valóban csak ezért? - nézek rá érdeklődéssel. Ha valakik unatkoznak, azok mi vagyunk. Vagyis... mi inkább unjuk a dolgot. Uriel is ezért vállalkozott leszületni: ha eonok óta csak a hatalmas szeretetben lebegünk, elfelejtük, kik is vagyunk igazából. A valódi belső erőnket. Nekem is kéne már leszületni, de köszönöm szépen, én tökéletesen jól vagyok így, ahogy vagyok. Sokkal jobban a két lábamon ácsorgok, sok tekintetben.
- Mint mikor egy fekete-fehér képet színessé, majd háromdimenzióssá tesznek? - sokkal több árnyalata van a valóságnak, sokkal több szemszögből körbe lehet járni.
Nyugalommal megvárom, míg kényelembe helyezkedik, s csak utána kezdem irányítani. Mivel terraiként sokáig létezett, sokszor, ezt az útvonalat követem a meditációban.
Gaia mosollyal fogadja, s öleli át, a pillantnyi zavart is türelmes szeretettel fogadja, hogy végül karjaiba ölelhesse David energiáját, s adhasson végtelen szeretetéből.
Elmosolyodom. A terraiak annyira az anyagi világhoz kötötték magukat, hogy nehéz átállni a nem-anyagi nézőpontra.
- Valóban. Minden lélekkel eggyé válik, legyen az homokszem vagy ember. Mind az ő energiájába kerültek, osztozkodnak. Csak a terraiak vakok és süketek lettek időközben.
Majd Gaia energiává olvad teljesen szét, megmutatja valódi formáját. Fény, szeretet, energia s bölcsesség.
- Tágítsd ki még jobban a  tudatod. Mit érzékelsz? - Gaia energiái a Naprendszeren is túlmutatnak, ugyanakkor nem határolódik el teljesen a többi bolygótól, sőt, a meteroitoktól és egyébb jelenségektől sem. Még Oumuamuaval is kézben jár, eszméket cserélnek, s a bennük lévő, máshonnan érkező lényekkel is boldogan cserél eszmét.
- Mit üzen neked Gaia? - hirtelen akarom váltani a nézőpontot, valójában éppen, hogy nem ez történik. Gaia mindenütt ott van, mint ahogy mindenki mindenütt ott van. Csak tudatunk az, mely okán mégis egyének vagyunk.


Ciaran
Shawn Raphaelson
Shawn Raphaelson

Profession : Seraphiel - Seraphim
Play by : Milo Ventimiglia

Back to top Go down

The first baby steps Empty Re: The first baby steps

Post  Daniel Iris Tue May 23, 2023 11:08 pm

Chocolate taste

Shawn energiája gyengéden kísér minden egyes lépésemnél, és ez a támasz segít abban, hogy ne vesszek el a múltam mozaik darabkáiban. Könnyű lenne ismét Terraiként viselkedni, és belesüppedni az érzések tengerébe, de most nem ezért vagyunk itt. Meg kell ismernem az erőmet, meg kell ismernem újra a Terrát, és… legfőképp magamat kell megismernem. A tudás, aminek a birtokába kerültem még nyomasztó, és teljesen elnyomja az én képemet a közös egész, és a fény érdekében. De nem kell, hogy ez így legyen, mert minden bizonnyal pont azért választott ki a Teremtő erre a feladatra, mert az én lelkem is értékes, és az ‘egy’ épp úgy táplája az egészet, mint a közös tudat az egyet. Ezt a folyamtot azonban még meg kell értenem.
- Sokat jártam ide. Amikor találtam egy sérült őzt, ebben a házban ápoltam. - borzalmas állapotban volt, de úgy éreztem, hogy még élni akar, hogy még feladata van. Akkor még nem tudtam megfogni ezeket a gondolatokat, csak a megérzésem súgta, hogy nem hagyhatom magára. Próbáltam segítséget is szerezni az állatvédőktől, de lemondtak róla, mondván túl súlyos a sérülése, és majd a természet teszi a dolgát. Akkor nem tudtam ezt elfogadni, és mivel a szerény gyógyító képességeimet is hálával fogadta az őz, végül újra egészségessé, és szabadá vált. Néhány hét múlva…
- Őt is azért hoztam ide, hogy legyen még társaságunk. És ne unatkozzunk. - siettem vissza még akkor is, amikor élelemért mentem, ezért tényleg sok időt töltöttem ebben a házban. Valamiért az a kósza ábránd öltött testet, hogy egyszer majd itt fogok élni, és milyen szép lenne, ha addigra már a borostyán is benőné a falakat. Végül így lett, csak… már egy másik dimenzió szülötte vagyok.
- Nem is tudom… Azt hiszem furcsa még, hogy érzem az erőmet, érzem magamat és a testvéreinket, de… most itt vagyok újra a Terrán. Mint akkor. - ha eltolnám magamtól az emlékeket, talán nem lenne bennem ez a kettősség, de ezt nem akarom megtenni. Csak úgy ismerem meg magamat, ha tudom, hogy ki voltam, és hiába a Terrai lényem önismerete, egész más a tudás birtokában visszatekinteni a képekre, amiket emlékeknek nevezek.
- Ez igaz. - mosolyodom el. Ez volt az első dolog, amit meg kellett értenem. Már az ébredés után is egész más síkon mozogtam időben, de a dimenzió végtelensége ébresztett rá, hogy azok a dolgok, amikben eddig hittem, egyszerűen nem léteznek. Ám ez nem volt sem ijesztő, sem felkavaró, egyszerűen csak a helyére billent minden.
- Jövök. - jelentem ki az indokoltnál talán egy kicsit nagyobb lelkesedéssel. És amint Shawn leül a stégre mellé telepszem én is, először kinyújtott lábakkal utána… a helyzetét ellesve inkább törökülésben. Meglepődök rajta, hogy csak egyszer gabalyodik össze a lábam ezen művelet közben.
- Rendben. - már nem mondom ki hangosan, csak a testvérem hallhatja, illetve láthatja, hogy pontosan úgy teszek, ahogy javasolja. Lehunyom a szemeimet, és ahelyett, hogy az energiámnak irányt adnék, hagyom, hogy szabadon haladjon és érintkezzen először a földdel, majd a Terra magjával. Az arcom talán megrezzen egy pillanatra, ahogy megtorpan az energia löket egy pillanatra, és már majdnem azt hinném, hogy akadályba ütköztem. Ám ez csak az utolsó visszatartó kapocs volt, amit épp én tettem magamra, így a felismerés után leveszem, és már haladok is újra eggyé válva a Terra anyagával.
Aztán Shawn folytatja, és a kérésének megfelelően tágítani kezdem a fókuszomat. Érzékelem az apró repedéseket, ahol a forró magma utat tör magának a felszínre, és az éltető vizet, ami a felszín alatt bújik meg, olyan mélyen, hogy a Terraiak még csak a létezéséről sem tudnak. Ekkor már mosolygok, és kimondom az első dolgot, ami bennem van.
- A gőz részecskéket. Ott táncolnak a mag körül. - önkéntelenül nevetni kezdek, mert hirtelen csiklandósság érzete ér el, de aztán meghallom a nevemet. A Terrai nevemet…
- Gaia… - megértem. Ő szólított meg. És ahogy ezt az érzést, és felismerést beengedem, megérzem azt is, ahogy szeretettel ölel körbe. Még azután is, amin átment? És ami jönni fog? Bárcsak az emberek is érezhetnék őt…
- Jól ismer engem. - nem csak a nevemet, hanem érzem, hogy osztozunk az emlékeimen is. Ő is figyelt, amíg Terraiként voltam jelen, és talán már várta is, hogy egy másik formában térjek vissza hozzá. Ezért visszaölelem, és a terrai testem már boldogan mosolyog…
Ciaran
Daniel Iris
Daniel Iris

Play by : Alexander Calvert

Back to top Go down

The first baby steps Empty Re: The first baby steps

Post  Shawn Raphaelson Tue May 23, 2023 9:50 pm

THE FIRST BABYSTEPS
DAVID - TERRA - JELEN
Nem igazán járok le ebbe a dimenzióba, nem azért, mert finnyás lennék. Vannak feladataim, azok pedig nem ide szólítanak. Ám David angyalként egészen más múlttal bír, mint az angyalok többsége, így Uriellel felváltva vállalunk el egy-egy hasonló testvért.
Arra a helyre invitáltam, mely ismerős lehet számára, már csak azért is, hogy össze tudja hasonlítani terrai és angyali képességét. Már nem figyelem, miként viselkedik, hagyom, hogy maga fedezze fel mind érzékeit, mind pedig terrai múltjának elemeit.
A Nap egyből hozzánk kapcsolódik, Gaiaval együtt, s örömmel érintkezek velük, nagyra becsülve munkájukat. Gaianak pedig végtelen türelmét és szeretetét a terraiak iránt. Ha valaki, ő nagyon megérdemelné az angyal rangot, szeretete végtelen.
- Valóban? - részemről ez komoly érdeklődés,  figyelemmel tekintek rá, s energiáira. S valóban, felismerte. Még azelőtt, hogy megszólalna, s a borostyánnal kapcsolatba lépne.
Az első különbség: a terraiak elszakadtak Terrától, Gaiatól, így nem hallják meg sem a növényeket, sem az állatokat. Nem úgy beszélnek, mint mi, ám tudatuk, s szeretetük végtelen.
- Valóban. - bólintok, s ahogy üdvözlik egymást, érzékelem, amint a borostyán megörül jelenlétének, de legfőképpen annak, hogy most már érti őt.
- Ha érted, mit mond, miért kérdezel rá? - tekintek rá érdeklődéssel. S elhallgatok, ahogy figyelmét már más köti le. A lég elemei hívják táncba, s bevallom, számomra a Nap fénye után a levegő elemek tánca az, ami képes lenyűgözni.
- Az időnk végtelen. - veszem ki a zsebemből a kezeimet, a ruhát és terrai formát csak illemből vettem fel, hogy ne rémisszek halálra egy terrait sem. És az ideje mindenkinek végtelen, csak elfelejtik, például a terraiak.
- Szeretném, ha találkoznál még valakivel.
Leülök a stégre, törökülésben, megvárva, David is csatlakozzon.
- Hunyd le a szemeid. Érezd, hogy az energia áthatol rajtad, s le, a talpadon keresztül a földbe. Halajd rajta végig, egészen a Föld magjáig... - nem, nem a Hollow Earth lakóival kívánom, hogy találkozzon. Megvárom, míg megvan az érzet, s folytatom.
- És most tágitsd ki a fókuszodat. Kit érzékelsz? - Gaia itt mindenhol ott van, körülvesz bennünket, ám nagyságát kevés terrai látta meg, hát még erejét, energiájának hatalmasságát.
Gaia szeretettel öleli körbe, s volt terrai nevén szólítja.


Ciaran
Shawn Raphaelson
Shawn Raphaelson

Profession : Seraphiel - Seraphim
Play by : Milo Ventimiglia

Back to top Go down

The first baby steps Empty The first baby steps

Post  Daniel Iris Sun May 21, 2023 10:41 pm

A legerősebb emlékeim a Terrával kapcsolódtak össze. Fel tudom idézni, hogy milyen volt az őszi levelekkel takart mezőkön sétálni, hogy milyen illatot éreztem, amikor először láttam az óceánt, és hogy mit éreztem akkor, amikor az ujjaim Leona bundájába túrtak. Minden alkalommal ott volt a mosoly az arcomon, és most is megjelenik, amikor a Terra földjére lépve felidézem ezeket az emlékeket. Ám most már minden más. Megváltoztak az érzetek, és az érzések is. Többet érzek egyszerű illatoknál vagy fellobbanó gondolatoknál. Hiszen már angyal vagyok, egy másik dimenzió szülötte. Ám ezt megszokni még… nem volt elég időm.
- Ez a hely ismerős. - mutatok egy rozoga faházikóra a tó partján. Régóta nem lakják már emberek. Az ablakai be vannak deszkázva, és a nedvesség sötét foltot hagyva kúszott fel a falakon, egészen tető vonaláig. Ha nem érezném az apró élőlények energiáját, talán azt is mondanám, hogy egy lélek sem tartózkodik itt már. Ám nagyon is érzem, és a mosolyom felélénkül, mikor meglátok egy rég látott ismerőst is. Nagyot nőtt, és már elérve az ablakdeszkákat bekúszott a lécek között is.
- Őt én hoztam ide. - odasétálok a borostányhoz, és óvatosan végig simítok a levelein. Nem úgy érzem, mint Terraiként, és az is feltűnik, hogy beszél hozzám. Boldogan fordulok ezért a testvérem felé.
- Ó… most már értem, hogy mit mond. Lehetséges, hogy azt üzeni nekem, hogy köszi? - nevetni kezdek, és ahogy a hangom szétterjed a levegőben, egy újabb érzetre leszek figyelmes. A szél… érzem, és látom a részecskék mozgását, és azt is, ahogy utat adnak a rezgéseknek, tovább víve azt eddig elképzelhetetlennek tűnő messzeségekbe. Lenyűgöz, és az ajkaim apró résre nyílnak, hogy a levegőt is be tudjam engedni a ‘tüdőmbe’. Nevetve csóválom meg a fejemet, minden bizonnyal hosszú percekkel később.
- Azt hiszem nagyon sokat kell még tanulnom. - életemben először, örömmel, és lelkesedéssel fordulok erre az útra. A tanulás nekem sosem ment, legalábbis nem a klasszikus Terrai értelemben. De a tapasztalatokat már akkor is értékeltem. Hittem abban, hogy a világ sokkal több annál, mint amit az emberi agy felfogni képes. És az, hogy ennek a világnak már én is a részese vagyok… nem csak a borostyán mond köszönetet.
Daniel Iris
Daniel Iris

Play by : Alexander Calvert

Back to top Go down

The first baby steps Empty Re: The first baby steps

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum