Log in

I forgot my password

Latest topics
But I can't help falling...

Hailey Reed Thu Apr 25, 2024 8:28 pm

Big Change

Queil Gryth Wed Apr 24, 2024 8:00 pm

Go Round

Lyndar Onis Tue Apr 23, 2024 9:02 pm

Dobókocka

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 8:00 pm

New Home?

Thand Anderson Mon Apr 22, 2024 7:52 pm

Square no. 1

Zora Lavigne Sun Apr 21, 2024 10:05 pm

Bring back... HER

Dariel Deveroux Sun Apr 21, 2024 8:41 pm

Just.... flush it ...

Rynal McKenzie Sat Apr 20, 2024 9:59 pm

Lucid Dreaming?

Dylan Leclaire Thu Apr 18, 2024 9:00 pm

Holding Space

Adrian Archard Wed Apr 17, 2024 8:48 pm

Not Again

Naarn Ronal Tue Apr 16, 2024 10:01 pm

(Not Under) The Bridge

Zora Lavigne Thu Apr 11, 2024 10:03 pm

Passing...

Regulus Zion Thu Apr 11, 2024 8:44 pm

The age of Aquarius

Sebastian Scorse Tue Apr 09, 2024 8:37 pm

Riding Off Into the Sunset

Kylie Youkou Sat Apr 06, 2024 10:00 pm

Feather Party

Shyrrak Dav Fri Apr 05, 2024 9:06 pm

Yes... or Yes?

Naarn Ronal Tue Apr 02, 2024 9:53 pm

Your time is up!

Kyran Shemar Tue Apr 02, 2024 7:53 pm

It's time

Zora Lavigne Tue Apr 02, 2024 7:52 pm

Just a perfect day

Enzo Conti Tue Apr 02, 2024 7:49 pm

Just a little... bump?

Rose Jackson Sun Mar 31, 2024 11:25 pm

Clouds and Smoke (and Mirror?)

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:56 pm

Pow(d)er and Girls

Linus Higgins Sun Mar 31, 2024 9:44 pm

Cats and Water? Not the best...

Tetsuya Heartman Sun Mar 31, 2024 9:26 pm

Boots on the G...! Noooo... high heelsss!!!!

Lena Ylton Sat Mar 30, 2024 9:29 pm

Lesson (minus) One

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 10:27 pm

Nice Try

Ryu Nakamura Fri Mar 29, 2024 9:56 pm

Dreams Come True

Edmund Fahey Tue Mar 26, 2024 10:30 pm

Last Chance

Hailey Reed Tue Mar 26, 2024 7:54 pm

Arrivals

Rose Jackson Mon Mar 25, 2024 11:04 pm

Dress Coded

Rancar Colt Mon Mar 25, 2024 10:03 pm

Run Boy Run

Joaquin Pascal Sun Mar 24, 2024 10:48 pm

Meetings are not my favorite

Scott Lavigne Sun Mar 24, 2024 9:27 pm

Ace high

Gaspard Michoel Sat Mar 23, 2024 10:45 pm

Only one tiny thing is missing...

Chris Johanson Sat Mar 23, 2024 10:02 pm

The Plan

Trohan Colt Fri Mar 22, 2024 10:35 pm

Some beatiful News

Mia Hamish Fri Mar 22, 2024 7:34 pm

Couch Potato

Grant Leclaire Wed Mar 20, 2024 9:14 pm

One drop one Time

Erys Colt Tue Mar 19, 2024 8:14 pm

Nothing as it is

Hailey Reed Sat Mar 16, 2024 9:18 pm

Tracking

Denise Daal Sat Mar 16, 2024 8:55 pm

Looking in the mirror.. almost

Devon Deveroux Thu Mar 14, 2024 9:21 pm

Relation... SHIP

Frederik Spade Mon Mar 11, 2024 8:26 pm

How Do I Say Goodbye

Queil Gryth Fri Mar 01, 2024 9:47 pm

Wrong number...

Jamil Howell Tue Feb 27, 2024 10:02 pm

A new master

Shokan Thram Mon Feb 26, 2024 7:45 pm

Beginning and Ending

Sekani Onis Fri Feb 23, 2024 9:30 pm

The first time...

Olivia West Sat Jan 27, 2024 12:37 am

Constellation Map

Galactic Center Thu Jan 18, 2024 9:34 pm

Mystery School

Galactic Center Mon Dec 25, 2023 9:30 pm

Rang - Founders/Alapítók

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 10:41 pm

Dimenziólény - Angyal

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:09 pm

Dimenziólény - Blueprinters

Galactic Center Sun Dec 24, 2023 9:05 pm

Whatever it takes?

Thomas Wilfey Mon Dec 11, 2023 8:20 pm

Karma is a Bit...

Layla Clark Sat Dec 09, 2023 10:09 pm

Bolita Bár - Jaxon & Eric

Eric Castor Tue Dec 05, 2023 8:41 pm

What have we done...

Mara Rover Fri Dec 01, 2023 8:24 pm

Surprise in a book

Kenneth Mezyon Thu Nov 30, 2023 8:03 pm

A heartwarming meeting

Devon Deveroux Mon Nov 27, 2023 11:14 pm

Leírás - A.I.

Galactic Center Sat Nov 25, 2023 9:58 pm

Beloved kids

Alana Sanders Fri Nov 24, 2023 9:21 pm

Youngsters

Aylmer Oshek Tue Nov 21, 2023 9:07 pm

I am sorry...

Noah Black Thu Nov 16, 2023 7:55 pm

When the awan is ready...

Dario Carter Wed Nov 15, 2023 6:17 pm

Layla Clark

Layla Clark Mon Nov 06, 2023 7:54 pm

A dessert... for you

Aylmer Oshek Sun Nov 05, 2023 11:01 pm

Hello?

Dariel Deveroux Sat Oct 28, 2023 9:24 pm

Jydai Rend

Galactic Center Mon Oct 23, 2023 7:58 pm

Family at first

Linus Higgins Thu Oct 19, 2023 9:32 pm

Volta

Great Attractor Thu Oct 19, 2023 9:06 pm

The next chapter

Liam Hanson Tue Oct 10, 2023 9:27 pm

On stage One

Linus Higgins Tue Oct 10, 2023 9:02 pm

Dad?

Noah Black Mon Oct 09, 2023 10:27 pm

Route 66

Ayda Rygel Mon Oct 09, 2023 10:11 pm

Not just a sword

Shokan Thram Mon Oct 09, 2023 8:54 pm

Knight's tale

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 10:17 pm

Parent trap

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 9:22 pm

D. is all around you

Carlos D. Force Sun Oct 08, 2023 8:42 pm

Fresh Blood

Dario Carter Sun Oct 08, 2023 8:18 pm

I found Him!

Linus Higgins Sun Oct 08, 2023 8:01 pm

Oops, I did it again...

Shokan Thram Sun Oct 08, 2023 12:14 am

Master to Master

Carlos D. Force Sat Oct 07, 2023 9:26 pm

Finding harmony

Somayeh Nazyr Fri Oct 06, 2023 9:27 pm

Some Support

Ezume Sato Thu Oct 05, 2023 10:41 pm

Something FAMILY-ish

Jezabel Mendez Thu Oct 05, 2023 12:18 am

R2 - nem 3CPO

Rose Jackson Wed Oct 04, 2023 11:11 pm

Evening Party with a LittleBig Surprise

Zora Lavigne Wed Oct 04, 2023 12:01 am

Makkaláma

Anahera Pass Tue Oct 03, 2023 8:29 pm

To be or Not to Be

Zaphina Steal Sun Oct 01, 2023 10:35 pm

Transition

Sekani Onis Sun Oct 01, 2023 8:01 pm

Grandkids & other Disasters

Nyra Lamar Sun Oct 01, 2023 12:32 am

The future is bright

Olivia West Sat Sep 30, 2023 11:02 pm

What a ... news

Rose Jackson Sat Sep 30, 2023 9:24 pm

New cha(i)nce

Jezabel Mendez Fri Sep 29, 2023 11:30 pm

France in the '50s

Devon Deveroux Fri Sep 29, 2023 10:33 pm

Eye on the target

Eric Castor Fri Sep 29, 2023 8:29 pm

Letting go of the Past

Sekani Onis Thu Sep 28, 2023 11:36 pm

At Home

Olivia West Thu Sep 28, 2023 8:57 pm


One breath

2 posters

Go down

One breath Empty Re: One breath

Post  Frederik Spade Wed Sep 27, 2023 11:57 pm

R & FOne Breath
Bólintok a nővér szavaira, és igyekszem erőt meríteni abból, hogy az ő mosolyában legalább nincsen neheztelés. Kár, hogy nem sikerül…
- Köszönöm nem. Csak ennyit szerettem volna... - tudtam, hogy ez lesz, csak nem akartam elhinni. Abban bíztam, csoda történik, és ahelyett, hogy a vádak miatt nem engednek be hozzá, inkább azt közlik, hogy már egészséges, és ki is engedték. Képtelenség, de valamiért mégis bíztam benne. Talán mert emlékszem, hogy milyen állapotban volt, amikor behoztam, és ahhoz képest már az is varázslat, hogy túlélte… Illetve… emlékeim szerint talán mégsem a természetfeletti műve volt… És ebben megerősít, hogy Doktor Nym megjelenik.
- Rendben. - biccentek a nővér felé is, köszönet, és elköszönésként, mielőtt kérésének megfelelően követném Doktor Nymet. De megtorpan és vele együtt én is. Még szerencse, hogy nem voltam mögötte szorosan, mert csak néhány lépéssel később kapcsoltam.
- I… - végül nem mondom ki, lenyelem az “igen”- t, mert megértem, hogy nem hozzám beszélt. Illetve kellőképpen határozott ahhoz, hogy ne legyen szüksége az egyetértésemre. Nem bánom, mert tudom, hogy szívességet tesz nekem. Nem lenne kötelessége beszélnie velem, főleg a történtek fényében…
- Természetesen. - talán nem úgy gondolta, hogy pontosan azon a helyen várjak, ahol ‘hagyott’ engem, de úgy teszek. Nem mozdulok, még a pihenő állást sem engedem meg magamnak. A tartásom feszes, mint az újoncoknak, és bármeddig képes lennék így állni, még most is.  Néha viszont még furcsa, hogy már veterán vagyok. Mintha a múltam egy korábbi élethez tartozna. És akkor még ott vannak azok az emlékfoszlányok is, ami… tényleg egy másik élethez tartozik.
Halványan elmosolyodom, amikor Doktor Nym megérkezik. Megnyugtat a jelenléte, mert, amit érzek rajta arra utal, hogy… nem őrültem meg teljesen. Illetve, ha mégis, az hamarosan ki fog derülni, mert továbbra is hajlandó beszélni velem.
- Nekem bármelyik megfelel. - valóban, és ha nem így lenne, akkor sem állna szándékomban nekem választani. Ő érzi, hogy a műszakja után melyik lenne számára a kellemesebb, így továbbra is csak állok a közelében, és igyekszem… magamon tartani a mosolyt. Bár egyre kevésbé megy, mert rájövök… fogalmam sincs hogyan kéne belekezdenem… Ő pedig bele is trafál, mert ahogy kilépünk az épületből, szinte rögtön megérkezik az egyébként teljesen jogos kérdés.
- Öhm… nos nem is tudom hogy kezdjek bele… - inkább kimondom ezt, mert így legalább érteni fogja, hogy miért nem leszek összefüggő. Azt ugyanis nem gondolnám, hogy arra kéne rögtön rákérdezni, hogy jól érzem-e, hogy ő egy földönkívüli. Ha ugyanis tévedek… egyenes út a kórházba, a vigyorgó részlegre… Ezért egy mély levegőt veszek és… megpróbálom a legelején felvenni a fonalat. Ha tudom elhúzom addig, amíg megérkezünk a parkba avagy a kávézóba, de ha érzem rajta, hogy szeretne már túllenni a beszélgetés érdemi részén, akkor ‘belekezdek’.
- Talán azzal illene kezdenem, hogy elmondom, sajnálom a korábban tanúsított viselkedésemet. Az összeomlás határán voltam, mert… tudom, hogy milyen súlyos állapotban volt Josh. Egy csodára volt szükség ahhoz, hogy jobban legyen. Én pedig rajta kívül nem tudtam figyelni senki és semmi másra. - ahogy ezt kimondom, és az emlék újra testet ölt, úgy érzem, mintha megint ott lennék. A pulzusom felszökik, és érzem, hogy az élmény újra maga alá akar temetni. De most nem hagyom. Emlékeztetem magam, hogy Josh odabent van, és… jól van. Doktor Nym megmentette az életét… De még így is szükségem van egy nagy sóhajra, hogy ne lihegjek, mint Newfie, amikor a labdája után szalad…
- De még így is feltűnt valami, és… ahogy most megláttam önt, újra ugyanaz az érzés kerített hatalmába. Hogy… - na ezt hogy mondjam ki úgy, hogy ne nézzen bolondnak? Igazából mindegy. Azzal, hogy eljöttem, vállaltam, hogy akár tévedhetek is, annak pedig következményei vannak. Így végül kimondom, egy újabb nagyobb sóhaj után.
- Mi ismertük egymást… régebben. - talán ez így még nem is vészes. És ha igazam van, most feldobtam a labdát, amit lecsaphat. Nagyon szeretném, hogy lecsapja… megkímélne, egy potenciális szívzörejtől…
Frederik Spade
Frederik Spade

Play by : Mihail Varshavski

Back to top Go down

One breath Empty Re: One breath

Post  Rachel Nym Wed Sep 27, 2023 9:58 pm

One Breath
Frederick & Josh - Terra - Jelen

- Nagyon szívesen! - mosollyal veszi át a plüsst, s a pult alatti részbe teszi, maga elé, hogy szem előtt legyen, így amint szabadul fel ideje, máris bevigye neki.
- Rendben. - el is küldi az üzenetet a gyorshívóra, s felnéz a férfira, mosollyal. - El is küldtem az üzenetet. Tudok még valamiben segíteni? - részéről ez sosem a lekoptatás. Ismeri ilyenkor mi történik belül, s hajlamosak elfelejteni korábban fontosnak vélt dolgokat. Ezzel a kérdéssel talán még a bátortalanságot is át tudja hidalni.

Emlékszem a férfira a pultnál, mosollyal biccentek is felé, hogy azután a pultnál dolgozó nővérhez forduljak, ő küldte az üzenetet.
A nővér jelentőségteljesen rámutat a mellettem állóra.
- Az úr szeretne veled beszélni. - örülök, hogy leszoktak a magázásról. Annyira távolságtartó, holott egy csónakban evezünk.
A nevezett felé is fordulok, s mivel belekezdett, nem fogom félbeszakítani.
- Üdvözlöm... Mr. Spade, ha jól emlékszem. Vagyis valami van, amit szeretne velem megbeszélni. Jöjjön velem. - ezek szerint emlékszik rám? De nem hiszem, hiszen egy kisfiút tartott a karjaiban, amikor bejött.
Pár lépés után megállok, s felé fordulok.
- Vagyis ez több idő lesz... - a nővérre nézek, majd felkapom az ügyeleti kártyámat, s lehúzom. Ez is annyira... dracoi...
- Kellemes pihenést, Rachel doki... - s újra a férfi felé fordulok.
- Kérem várjon pár percet, míg hozom a holmimat. - ami valójában nem nagyon van, de a köpenyt, sztetoszkópot le akarom tenni a szekrényben.
Így ha vár, akkor pár perc múlva már azok nélkül érkezem. Ami szükséges, az elfért a zsebemben.
- Van a kórházzal szemben egy jó kávézó, ha gondolja, beülhetünk oda, vagy sétálhatunk a mellette lévő parkban... - még integetek egyet a nővérnek búcsúzóul, s kilépek, vagy kilépünk az épületből.
- Mi az, amit szeretne velem megbeszélni? - nem mondom azt, hogy Joshról nem beszélhetek. Talán nem is azért jött. Talán éppen azért, ami bennem kérdőjel vele kapcsolatban.



Emme

Rachel Nym
Rachel Nym

Origin : Arcturus
Play by : Rachel McAdams

Back to top Go down

One breath Empty Re: One breath

Post  Frederik Spade Wed Sep 06, 2023 10:49 pm

R & FOne Breath
A másodpercek óráknak érződnek, amíg Josh nevét keresik a rendszerben. Ez pedig egyáltalán nem tesz jót az egyébként is magas fokozaton pörgő elmémnek… Először engedek annak a félelemnek, hogy tényleg nem fognak beengedni hozzá. Akár távolságtartási végzést is kérhetnek rám… De nem ez lenne a legrosszabb persze. Ugyanis már az is eszembe jut, hogy azért tart ilyen sokáig a keresés, mert már nincs is a kórházban. Vagy legalábbis nem ugyanazon az osztályon… Ez a gondolat pedig jeges rémülettel tölt el, és érzem azt is, hogy szánkázni kezdenek az izzadság cseppek a hátamon. Ehhez képest szinte megkönnyebbülés, hogy csak nem engednek be hozzá. Szinte…
- Értem. És köszönöm. - a zavart mosoly, talán összejönne, de az nem lenne jó senkinek sem, így csak átadom a plüss kutyát. Ugyanis minden erőm arra megy el, hogy a bőröm alatt terjedő forróságot megfékezzem, és a gyomromban lévő görcsöt is enyhítsem. Számítottam erre, de kimondva mégis olyan, mintha kést vágtak volna a combomba, és a precíz elhelyezés jegyében, még forgatnák egy kicsit. Megtörtént, a bal lábam nem is lesz már sohasem a régi. Most mégis inkább ott lennék újra, és nem itt, ahol az önvád táptalajt kap… Ezért is szeretnék annyira beszélni Doktor Nymmel. Ha legalább arra választ kapok, amit rajta láttam, eggyel kevesebb dolgon fogok pörögni…
- Igen kérem. Szeretnék vele beszélni. - már amennyiben hajlandó rá. Megérteném, ha a műszakja után, már nem lenne kedve/ereje velem foglalkozni. Arra ugyanis nem gondolok, hogy nem emlékszik rám. Biztosan rémlik neki, ha más nem az energiám. Ugyanis, ahogy én láttam, igen fogékony rá…
Mégis, amikor megérkezik, nem tudom hogyan kéne hozzákezdeni. Amikor legutóbb itt voltam, nem néztem meg olyan alaposan, ám most igen. Annyira más, mint itt mindenki más. Nem is értem, hogy miért nem tűnik fel senkinek, hogy ő máshonnan jött. És az, hogy milyen gyönyörű…
- Gond az nincs. Vagyis… szeretnék önnen beszélni, ha lehetséges. Négyszemközt. - mire az utolsó szót kimondom rájövök, hogy a történtek fényében ez igen kényes kérés. Az ő szemükben akár gyerek bántalmazó is lehetek, vagy általánosságban egy agresszív alak. A termetem és főképp az izomzatom nem egy olyan férfira utal, aki csak a sörös üveget emelgeti, és van, akiben ez félelmet kelt. Hát még, ha kettesben akarok lenni az illetővel…
- Természetesen, ha nem alkalmas akár a hely, akár az időpont vissza tudok jönni máskor. Vagy máshová. - javítani akartam a helyzeten, de így, hogy még mindig a recepciónál álldogálunk, és hallja ezt a beszélgetést mindenki, azt hiszem csak rosszabb lett. Így ugyanis már pontosan úgy hangzik, mintha randevúra hívnám. Nyilvánosan. Ezért még jobban izzadni kezd a hátam, és a levegőt is gyorsabban kezdem venni, míg a válaszra várok. Meg magamra erőltetem a mosolyt is, hogy könnyedebb legyen a hangulat. A szám széle viszont remeg, így minden bizonnyal még furcsább képet festhetek… Talán mégis  jól tették, hogy eltiltottak Joshtól…
Frederik Spade
Frederik Spade

Play by : Mihail Varshavski

Back to top Go down

One breath Empty Re: One breath

Post  Rachel Nym Wed Sep 06, 2023 9:46 pm

One Breath
Frederick & Josh - Terra - Jelen

A nővér megértően tekint rá. Látni rajta, hogy szíve szerint megtenné az értesítést, ám a szabályok szigorúak, s nem véletlenül.
Hagyja inkább elmenni, végül is mindenki maga dönt a dolgaival kapcsolatban, s mivel nem erőszakoskodott, hagyják nyugodtan, tegyen, mit szeretne.

Finoman biccentve, mosolygok a férfira, megköszönve a helyesbítést. Van még ezer más dolgom, s hosszú volt, és hosszú lesz mindaz, ami volt és van előttem.

***


- Jó napot! - figyelmesen hallgatja végig, hiába csöng a telefon, majd a másik ügyeletes felveszi, ő most azzal foglalkozik, aki előtte áll.
- Josh Harrow, máris nézem. - keresi a nevet, majd felnéz.
- Sajnálom, nem látogathatja meg. Ellenben ezt mindenképpen odaadjuk neki, örülni fog, ha megtudja, kitől kapta. - mosolyog rá, és nem közli, hogy nem feltétlenül a miatt nem tudja meglátogatni, amiért mindenki gondolná.
- Doktor Nym? Máris nézem. - oldalt pillant, a kijelzőre. - Éppen most fejezte be a műtétet, ha gondolja, szólhatok neki. A műszakja félórájra lejárt. - amennyiben kéri, úgy egy üzenetet küld a gyorshívón.


Már majdnem végeztem a mosakodással, s a műtős ruhát veszem le, mikor rezeg az értesítő. Sokkal jobban szeretem a mi világunkat, s nehéz volt megszokni ezt a technológia függést.
Megnézem a kijelzőt.
- Csak nem újabb eset? - csak névleg van vége a műszakomnak, s nem okoz gondot, ha több műszakot is kell végigvinnem. Arcturusi vagyok, s alig van szükségem pihenésre, az inkább relaxálás, s máris mehet minden tovább.
A recepció felé sietek, felkapva az orvosi köpenyt, és a sztetoszkópot is. Nagyon vicces eszköz!
- Igen, mi a gond? - állok meg a pult előtt. Furcsa, hogy nincs riasztás és nincs rohanás, s nem nyom a kezembe senki tabletet, hogy megtudjam a kórismét.


Emme

Rachel Nym
Rachel Nym

Origin : Arcturus
Play by : Rachel McAdams

Back to top Go down

One breath Empty Re: One breath

Post  Frederik Spade Sun Jul 16, 2023 11:12 pm

R & FOne Breath
Mrs. Harrowra nem hatnak a racionális érvek, egyedül a férje határozott érintése tudja csendre inteni. Pedig már benne lenne a válasz, minden bizonnyal látnám is a szemében, ha képes lennék felé fordulni. A főnővér ugyanis terelni kezd, és egy kicsit sem tiltakozom. Legalábbis addig nem, míg arra nem kér, hogy ne menjek vissza Josh közelébe…
- Nem vagyok a rokona. Ha elmegyek, senki sem fog értesíteni engem. - illetve csak jóval később, amikor már akár késő is lehet… Erre a lehetőségre viszont nem akarok gondolni. Már így is a lehető legrosszabb véleménnyel vagyok magamról, nem kell, hogy még azt is figyelembe vagyok, hogy…
- Igen. Köszönöm a lehetőséget, ez lesz akkor a megfelelő döntés. - bólintok is, és ha nincs több kérdése a főnővérnek vissza is megyek a folyosóra, amit említett. Helyet foglalni persze képtelen vagyok, de a távolságot tartom. Ha úgy vélik, hogy így a legjobb, nem is mozdulok.
- Doktor. - javítja ki magát Josh édesapja, mikor távozik a Doktor Nym. Én pedig csak némán bámulok, amíg meg nem tudok mindent, és végül a könnyebbik utat nem választom. A friss levegő, és a cigi segít is, de nem úgy, ahogy szerettem volna. Hiszen mihelyt eltűnik a buborék a gondolataim körül, új erővel élednek fel bennem az emlékek. Látom újra az esést, Josh élettelen testét, és az édesanyja pillantását… Baleset volt, ezt belátom én is, dehogy elkerülhetetlen lett volna… abban már nem vagyok biztos. Ügyelnem kellett volna az udvar tisztaságára, és biztonságára. Más csoportok is kijárnak oda…
Ekkor hirtelen kapom elő a telefont, és felhívom az egyik kollégámat. Figyelmeztetem a kőre az udvaron, és megkérem, hogy AZONNAL távolítsa el onnan. Röviden pedig beszámolok a történtekről is, és arról, hogy ma már nem megyek vissza. Készségesen megígéri nekem hogy segíteni fog, és kézben tart minden. Nekem pedig pihenést javasolt, és azt, hogy nyugodjak meg. Talán tényleg túl erélyesen mondtam, az “azonnal” szót.
Nem tudom, hogy pontosan mikor, és miként kerültem haza. Az első jelen idejű emlékem az, hogy Newfi képen nyal, és kis híján felborít. Ujjaim a dús bundájába túrtak, és valószínűleg még egy sétára is kiszaladtunk, mert erős igény érkezett rá. Aztán csend. Nagyon sokáig…

***

Erősen javasolt szabadságra küldtek néhány napra, így kaptam időt arra, hogy összeszedjem magam. Az intézményvezető felvette a kórházzal a kapcsolatot, így legalább némi információt kaptam Josh aktuális állapotáról. De ébredezni kezdett bennem a gondolat, hogy ezzel én még nem elégszem meg, és szeretném meglátogatni őt a kórházban, ha lehetséges. Illetve eszembe jutott Doktor Nym is, akinek jelenleg mindent köszönhetek. Időbe telt, mire eszembe jutott az is, hogy miért hagyott olyan mély nyomot bennem a nő, de mikor világossá vált, arra is gondoltam, hogy szívesen beszélnék vele is. Nem feltétlenül csak Josh ügyében…
Az első viszont a fiú, és egy kis apróság a számára. Tudom, hogy szereti a kutyákat, és beleszeretett Newfiba, amikor egyszer bevittem a csoportba, így egy plüss újfundlandi kutyát vettem a számára. Természetesen barnát. Első körben viszont a recepciót kerestem fel. Nem bízom abban, hogy emlékeznek rám, mert a baleset két nappal ezelőtt volt. Vagy három… ebben nem vagyok teljesen biztos, mert összefolytak a napok…
- Jó napot. Frederik Spade vagyok. Szeretném meglátogatni Josh Harrowot. Vagy ha erre nincs lehetőség, szeretnék itthagyni neki egy kis apróságot. - felmutatom a plüss kutyust, és igyekszem barátságos arcot vágni. Mosollyal nem próbálkozom.
- Illetve… szeretném megkérdezni, hogy Doktor Nym itt van most? Vagy van rá mód, hogy konzultáljak vele? - szándékosan választottam a konzultál szót. Elvégre valamikor kollégáknak is nevezhettem volna magunkat… Ám az orvosi múltamat magam mögött hagytam a sereggel együtt, így most csak kizárólag azért fejezem ki így magam, hogy legyen esélyem beszélni a hölggyel, de közben ne nézzenek bolond rajongónak…
Frederik Spade
Frederik Spade

Play by : Mihail Varshavski

Back to top Go down

One breath Empty Re: One breath

Post  Rachel Nym Sun Jul 16, 2023 9:46 pm

One Breath
Frederick & Josh - Terra - Jelen

- Megértem, hogy felzaklatja a helyzet, aggódik Joshért, a fiáért, s hajlamosak vagyunk ilyenkor olyat is kimondani, amit később megbánhatunk. Ez nem fogja a fiát a gyógyulás útjára vinni. -  a főnővér hangja kedves, megértő, s közben kormányozza kifelé Fredericket.
A nővér egy pillanatra hallgat csak, s bólint.
- Megértem, hogy zaklatott. És látta, mi van odabent. Az önbüntetéssel semmire sem megy, mint ahogy nem igazán tenne jót senkinek sem, ha rendőrt kéne újra hívnom. Nem maga ellen szól, hanem maga és a helyzet mellett. Melyik lenne a helyesebb döntés? -  megvárja szavainak érését. - Van szék az odavezető folyosón is. Látni fogja, ha doktor megérkezik, s hallani is, mindent. Ön pedig csak ezt szeretné, nem? - érdeklődéssel és türelemmel tekint a férfira.
- Doktor. - semmi bajom a terrai nemekkel, de a foglalkozásomra hivatkozik, az pedig nem az, hogy ki milyen nemű. - Ez a hivatásom. - tekintek rá, tisztelettel, s viszonzom hálás kézfogását, köszönetet és könnyebbséget adva át számára.
Elengedem a férfit, még ha egy ideig nézek is utána, ahogy végül nem a főbejáraton át távozik.
Ki kell még töltenem pár jelentést, mielőtt leadnám végül a műszakot, de amint ránézek az órára, rájövök, hogy amint befejezem a jelentést, addigra kezdődik a másik műszakom.
Nem tudom, a terraiak ezt hogy bírják. Nekem elég kis pihenő, kicsit több itt Terrán, mint otthon, itt minden nehéz massza, nehéz benne mozogni, de nincs igényem sok órás rehabra, hogy újra tudjak működni.
Hogy a rövid idő alatt egyszerre tudjam megtenni a kettőt, az irodámba megyek, s más módon adom le a jelentést, ahogy a géphez igazítok egy kis szerkezetet, s ráhelyezem az ujjamat. Pár perc múlva a jelentés kész is, s időzítőre állítom, mikor küldje át a rendszerbe, ne legyen feltűnő, hogy egy félórás jelentés fél perc alatt készen is van.
S jöhet egy kis pihenő. Ehhez pedig elég egy kényelmes fotel, ahol egyenes háttal, húsz percig a pihenést választom, csukott szemekkel.


Emme

Rachel Nym
Rachel Nym

Origin : Arcturus
Play by : Rachel McAdams

Back to top Go down

One breath Empty Re: One breath

Post  Frederik Spade Sun Jun 18, 2023 9:39 pm

R & FOne Breath
“Sokat fog segíteni”. Bárcsak ez könnyítene a súlyon, ami a mellkasomon tornyosul… Bárcsak ez a mondat azt jelentené, hogy minden rendben lesz. Bárcsak ez a három szó, biztosítaná, hogy ne változzon meg semmi sem… De tudom, hogy ez hiú ábránd.
- Rendben. - bólintok, bár nem örülök ennek a fejleménynek. A szülökkel én megbirkóznék, ők foglalkozzanak csak Joshhal. De tényleg nem állhat a kórház össze dolgozója az ágya köré. És sajnos én sem…
Ez nem csak abból egyértelmű, hogy Josh édesanyja rajtam vezeti le a fájdalmát. Nem vagyok család tag, nem vagyok senki Josh életében. Csak az a férfi, akire rábízták, és aki nem volt elég óvatos. Aki nem nézett körbe az udvaron. Aki nem követte minden mozdulatát a gyerekeknek… Az nem kifogást, hogy többen vannak a csoportban, mint ahány szemem van… Meg kellett volna előzni a balesetet. Ám ezt képtelen vagyok kimondani. Csak a pillantásomban van benne, a néma “elfogadom a büntetést” kiálltásban. Mert bármit elviselek, csak Josh rendben legyen. Nem fizethet ő az én hibámért…
- A fiam odabent van, és ez a férfi juttatta oda… - Mrs. Harrow szinte sziszegi ezeket a szavakat, és a gyűlölet a szemében úgy is elér, hogy a férje már messzire húzta tőlem.  Megértem, de nem ráz annyira meg. Ugyanis biztos vagyok benne, hogy én jobban haragszom maramra, mint ő rám…
- Öhm… - megköszörülöm a torkom, mert még mindig nagyon nehezen megy a beszéd.
- Igen. Megyek. - követem a nővért, bár annak nem vagyok tudatában, hogy hová vezet. Vissza akarok menni, ott akarok lenni, amikor a doktornő ki jön a műtőből… de ha most azzal segítek, hogy információt adok, akkor állok elébe. Összeszedek a gondolataimat is. Amennyire tudom…
- Köszönöm, de… ott akarok lenni, amikor véget ér a műtét… - azt hiszem sejtem, miért javasolta, hogy maradjak a büfében, de nem akarok ezen a menekülő úton végigmenni. Ugyanis tartok tőle, hogy ha nem vagyok ott, nem fognak értesíteni Josh állapotáról… Nem vagyok családtag. Már senkinek… Ezért nem kötelessétük értesíteni engem. De tudnom kell… szembenézek minden következménnyel, de csak akkor, ha tudom, hogy mi lett Joshhal.
A felengedés, a megkönnyebbülés viszont nem jön gyorsan. Életben van, és ez a legfontosabb, de amíg nem ébred fel, nem nyugodhatok meg teljesen. Amíg nem látom, nem lélegezhetek fel. Amíg nem mondja azt, hogy “Spade bácsi, én nem szeretem a majonézt”, addig nem mehetek el…
- Rendben. Köszönjük doktornő. - Josh apja már indulna is a szobába, de az édesanyja, még nekem szegezi a tekintetét. Állom, és nem tekintek el, hiába érzem a viszketést a gerincem mentén. Neki így tudok segíteni, célpontként. És az érzelmeimet mélyen elrejtem, hogy elég nagy legyen a találati felülete.
Talán ezért nem hallom rendesen a doktornő szavait, csak azt, hogy mond valamit. Nem nézek rá, mert Josh édesanyját adtam meg magam. A buborék, amibe beléptünk pedig ki zár mindent. Csak őt szót nem. “Minden rendben van. Helyesen cselekedett”. Ezt már nem hallottam hangosan. Így amikor Josh szülei bemennek a szobába, már a doktornő felé fordítom a tekintetem. Hála van a tekintetemben, és fájdalom. Nem tudok ugyanis egyetérteni vele. Mégis bólintok, leginkább csak azért, hogy jelezzem, megértettem a szavait. Utána viszont kimegyek, már nem tart itt senki, már megtudtam, amit kellett…
A kórház egyik hátsó bejáratánál jutok ki a friss levegőre. Éreztem, hogy ki kell mennem, mert ha nem teszem meg, összeesek. Azt viszont nem tudtam, hogy merre kell menni. Joshhal a karomban olyan volt, mintha iránytű lenne nálam, ám nélküle csak kóvályogtam, és a csak a szerencsének köszönhetően jutottam végül szabad levegőre. Jól esne a magány, falnak támasztani a hátam, és csak lélegezni, mert azt jó ideje nem sikerült rendesen. Azonban ahogy meglátom, hogy néhány kórházi dolgozó is ezt a helyet választotta a nikotin függőség enyhítésére, inkább másik utat választok.
- Elnézést. Kérhetnék egy szálat? - nem dohányzom, de alkalmanként rágyújtottam amikor pihenőn volt az egységünk. Amikor a srácok ennek a bűzös rúdnak a segítségével fújták ki magukból a borzalmakat. Akkor én is kértem egyet. Mert ha nekik segített, reméltem, hogy nekem is fog.
- Persze. Parancsoljon. - készségesen nyújtja felém az ápoló a dobozt, és tüzet is ad. Egy kérész életű mosollyal köszönöm meg, meg egy szóval. Legalábbis remélem. A hátam ugyanis eddigre már a falnak vetettem. És a buborék újra körülöttem van, amikor az első slukk után szédülni kezdek…
Frederik Spade
Frederik Spade

Play by : Mihail Varshavski

Back to top Go down

One breath Empty Re: One breath

Post  Rachel Nym Sat Jun 17, 2023 9:51 pm

One Breath
Frederick & Josh - Terra - Jelen

- Rendben. Köszönöm. Ez sokat fog segíteni. - a terrai orvostudomány még mindig kezdetleges. A műszerekben bíznak, holott saját magam is láttam, ahogy nem éppen attól gyógylt meg valaki a műtőasztalon, mert éppen műtötték. Az orvos sem tudott róla, de az érintése az, amely meggyógyította a betegét. A jelenléte és az akarata. A képessége.
- Ezt már hagyja. A nővér értesíti őket, innentől kezdve már mi felügyelünk rá. - lehetett volna kemény is ez a hangnem, helyette azonban inkább határozott és kedves, megnyugtató.
A pofonra a főnővér terem ott szinte a semmiből.
- Megértem, hogy felzaklatta a helyzet, ám még nem tudni, mi is történt igazából, és a hirtelen érzelmek nem igazán a legjobb tanácsadók. - s Frederick felé fordul.
- Kérem, jöjjön velem, pár adatot még szeretnék felvenni a kartonra. Tudna segíteni benne? - s azzal már tessékeli is ki.
Végig semleges és kedves marad, s csak a végén teszi finoman alkarjára kezét, futólag, lehelletnyi finomsággal.
- A maga helyében inkább a kórház büféjében várnám meg a híreket. - mosolyog rá, ám rábízza, miként dönt.
Ahogy belépek a váróba, sőt, már előtte is, olyan energiákat érzek, amik nem a legjobbak. Tekintetem a férfira siklik egy pillanatra, ám most a szülők az elsők, akiket szeretnék megnyugtatni.
Nem a terrai rideg doktor vagyok, aki ne fogadna el egy megkönnyebbült ölelést. Szeretet is kap cserébe, mint ahogy a férj is, ahogy megfogja a kezem hálásan. Aggodalmuk érzékelhető számomra is. A megkönnyebbüésükkel együtt.
- Akár már most is bemehetnek hozzá. - mosolygok. Mostanra már mindent elrendeztek a fiún. - Beszéljenek hozzá, hallani fogja, még ha még nincs is magánál. Legkorábban három-négy óra múlva ébred fel. Akkor többet tudunk mondani. - a beszéd fontos, mint a gondolatok is. Az eszméletlen test füle és agya ettől még képes fogni a kinti zajokat. Éppen ezért sikerült elérnem, hogy szigorú beszéd etikettet vezessenek be, s csak semleges, vagy pozitív beszélgetés lehet a betegek előtt, még ha eszméletlen is.
- Elnézést... ezt hogy érti? - már lépnék ki a váróból, mikor megüti a fülemet a hangnem és az energia is.
- A maguk helyében inkább hálás lennék neki. Ha csak egy perccel később érkezik, a fiúkon nem tudtunk volna segíteni. A sérülés egyértelmű baleset, a jegyzőkönyvbe is felvezetésre kerül. - még mindig nem szigorú a hangom. Kedves, ámde nagyon határozott, erővel teli.
Á, tehát egy ébredező terraival állok szemben, akkor csak jól érzékeltem.
- Minden rendben van. Helyesen cselekedett. - igaz, minden hiba helyes, hiszen minden tapasztalás. S kíváncsian várom, meglepődik-e, hogy nem szavakban válaszoltam neki. Vajon hol tart az ébredésben?

Emme

Rachel Nym
Rachel Nym

Origin : Arcturus
Play by : Rachel McAdams

Back to top Go down

One breath Empty Re: One breath

Post  Frederik Spade Sat May 27, 2023 8:43 pm

R & FOne Breath
Tudom, hogy engednem kéne a feszültségből, ami bennem van, hiszen, amit lehetett megtettem Joshért, de erre képtelen vagyok. Mert nem az számít, hogy én helyesen cselekedtem-e vagy sem, hanem az, hogy Josh meggyógyuljon. Az állapota pedig nagyon rossz. Érzem…
Doktor Nymnél viszont jó kezekben lesz, és ezt további bemutatkozás nélkül is tudom. Egy megérzése, ami… nem tudom honnan származik, de bízom benne. Bízni akarok benne…
- A kartonjában nem szerepel semmi. - vagyis nincs tudomása allergiáról a szüleinek, illetve az óvodának. Ez még nem jelenti azt, hogy biztonságos a számára minden, hiszen lehetnek felfedezetlen gyógyszer érzékenységek. De mi arról nem tudunk, és ebben egészen biztos vagyok. Az összes gyereknek átnéztem az anyagát, és akinél említettek allergiát megjegyeztem. Nem csak a saját csoportomban. Ez az ‘alaposság’ azonban semmit nem ér, amikor egy olyan váratlan esemény történik, mint a mai. Még képtelen voltam felfogni… csak Josh jövője számít, semmi más.
- Rendben. Most értesítem őket. - érzem a szemrehányó hangnemet, és teljesen jogosnak tartom. Talán az kellett volna legyen az első lépés. De én másként döntöttem. Az orvosi segítséget éreztem a legfontosabbnak, és ahhoz sietnem kellett. Most viszont már van ‘időm’ a telefonért nyúlni, hiszen Josh már a műtőben van, és én nem tehetek semmit… Nem akarok belesüppedni a tehetetlenség mocsarába ezért telefonon értesítem Josh apját.
A telefont pedig épp leteszem, amikor egyenruhás férfi is odasétál hozzám. Sejtenem kellett volna, hogy a felelősségre vonás procedúrája már azelőtt megkezdődik, hogy hírt kapnék Joshról, de a szívverésemet még egy sem tudom csillapítani, és a hátamon végig csurgó izzadságot sem tudom szabályozni. Legalább levegőt kapok. Még akkor is, amikor az általános kérdésektől eljutunk a specifikusakig, és egyre világosabbá válik, hogy én hibáztam. A rendőr persze nem adja a jelét ennek, de én már látom a szemében, hogy mit gondol. És teljesen egyetértek vele.
Amikor pedig éppen arra bíztatnának, hogy üljek le egy kicsit, és pihenjek a további kikérdezésig, megérkeznek Josh szülei. Már méterekről látom, hogy az édesanyja a könnyeivel küszködik, de nem is ezért értem mázsás súlyként a felelősséget. Az amiatt történik, mert Mrs. Harrow szó nélkül lép oda hozzám, és teljes erejéből pofon vág, változatos átkokat szórva. Igaza van. A férjének nem kéne visszahúznia őt. Ha enyhíteni tudnám azzal a fájdalmát, hogy üt és vág, addig állnék előtte míg el nem veszítem az eszméletemet. De a férje szorosan magához húzza, és csitító szavakat súg a fülébe. Nem tudok megszólalni. Képtelen vagyok azt mondani, hogy sajnálom. Erre már nincsenek szavak, és Mr. Harrow pillantását is látom, hogy ezzel ő is egyetért, hiába fogja vissza az érzelmeit.
Ezért mire visszajön Doktor Nym, már kába vagyok. Csak lassan veszem észre, hogy Josh szülei azonnal ugranak, amikor megszólítja őket, és csak egy lépéssel merek közelebb állni, hogy halljam, hogy milyen eredménye volt a műtétnek. Az oxigént pedig próbálom pumpálni a tüdőmbe. Addig nem eshetek össze, míg nem tudom, hogy mi van Joshhal.
- Igen. Linda és Jack Harrow. - válaszol josh anyukája, és már mondaná is a magáét, ha a férje nem húzná ismét közelebb magához. Ezért végül csendben hallgatják végig a diagnózist, és amikor elhangzik a bizonyos “Minden rendben van” egyként lélegeznek fel. Egy másodperccel később csatlakozom én is. Mintha most vennék levegőt először, azóta, hogy Josh elesett…
- Köszönöm. - ha Doktor Nym engedi, akkor az édesanyja a nyakába borul, és a hála könnyeit a köpenyére ejti. Talán egy perc is eltelik így, amennyiben nem szakítják félbe, utána feltesz egy kérdés.
- Mikor mehetünk be hozzá? - kérdezi, és most ő húzza közelebb magához a férjét, hogy együtt tudjanak menni, ha engedélyezik a számukra. Akár bemehetnek Joshhoz, akár nem, a megkönnyebbülés ködén keresztül, még a foga hegyéről oda vet nekem valamit Mrs. Harrow.
- Ne merjen elmenni. Ez a maga hibája. - tudom. Ám ezt még mindig nem tudom kimondani. De állom Linda pillantását, egészen addig, míg vissza nem fordul a férje felé. Én ekkor fordulok Doktor Nym felé, és… rájövök, hogy miért voltam képes azonnal oda adni neki a bizalmamat. ismerős… és nem ebből az életemből.
- Köszönöm. - mondom neki szavak nélkül, mert azokat már képtelen vagyok kimondani. Az én torkomat is szorítja a sírás, de én nem engedhetek neki. A szülöknek szüksége van egy vádlottra, és az én leszek. Még akkor is, ha a rendőrőrsön a kihallgatás másként alakul…
Frederik Spade
Frederik Spade

Play by : Mihail Varshavski

Back to top Go down

One breath Empty Re: One breath

Post  Rachel Nym Fri May 26, 2023 11:08 pm

One Breath
Frederick & Josh - Terra - Jelen

Figyelmem Joshé, pontosabban a sérüléséé.
- Minden rendben lesz Josh, jó kezekben vagy. - és már a hordágyon, szaladok mellette, ahogy a műtő felé tartunk, s már érkeznek is többen.
- Doktor Nym.
Hallgatom a választ, közben azonban már gyógyítom is, mert még a röntgen végét sem tudta volna megélni, ahogy az agyat nyomni kezdi a belső vérzés. Az ödéma a legkisebb probléma.
- Értem. Van valami allergiája, vagy amiről tudnunk érdemes? - és miután elhangzik, hogy nem hozzátartozó, máris változik a helyzet.
- Várjon itt kérem, egy nővér máris érkezik, és segíteni fog. Nem is értesítette a szülőket? - erre azért ráncolnám a homlokom, ha terrai lennék, ám közben már bent vagyunk Joshhal, s készül a kép is.
Nincs bennem feszültség, rutintevékenység számomra, és a feszültség csak hátráltat. Na és a kőkorszaki képességek, meg technológia. De valaha mi is voltunk ezen a szinten, ezen túl kell jutni. Én pedig azért vagyok itt, hogy olyan embereket mentsek meg, akiknek a jövőben lesz még tennivalója, feladata, amit elvállalt, s nincs idő újrakezdeni.
Közben beszélünk Joshhoz, mert bizony a terrai nyugati orvoslás csúnyán nem hisz abban, hogy a páciens mindent hall. Meglepetééés! Hall. Éppen ezért a kórházban sikerült elérni, hogy az eszméletlen páciens előtt csakis építő és pozitív  dolgokat lehet mondani, minden más tiltott.
Közben a óvóbácsival is foglalkozik az érkező nővér, ugyanis ez más plusz feladatot is ráró az óvóbácsira, mégpedig egy rendőrségi eljárást.
Mire kiérek, addigra talán mindenki ott is van. Tisztán, lemosakodva, amit percek alatt el lehet intézni.
- Önök Josh szülei? - a felém forduló arcok közül keresem a nevezetteket. S hatalmas szeretettel ölelem őket át, láthatatlanul, mint ahogy tettem Josshal is, mindvégig.
- Doktor Nym vagyok, én műtöttem Josht, a fiúkat. Minden rendben van. - megvárom, hogy el is jusson hozzájuk a jó hír.
- Mr Spade gyors reakciójának hála a sérülést nem tudott komoly méreteket ölteni. Minden mást csak akkor tudunk megmondani, ha a fiuk felébredt. De minden rendben van, olyan lesz, mint volt. - de csak mert kezelésbe vettem. Különben nem tudott volna se járni, se beszélni. És nem erre a tapasztalatra szavazott, mint ahogy a Felsőbb Énjével sikerült kapcsolatba lépnem. Ellenben maga a baleset nemcsak neki, hanem az érintettek számára is tapasztalat, amit Josh hősiesen felvállalt.

Emme

Rachel Nym
Rachel Nym

Origin : Arcturus
Play by : Rachel McAdams

Back to top Go down

One breath Empty Re: One breath

Post  Frederik Spade Wed May 10, 2023 7:40 pm

R & FOne Breath
Nem kapok azonnal segítséget, ezért minden önuralmamra, és türelmemre szükségem van, hogy ne törjön ki belőlem a tehetetlenség érzete. Némi idővel később azonban (amit jómagam óráknak éreztem…) megérkezik még valaki, aki már érdemben tud segíteni. Újra tudok lélegezni, amikor már el is hangzik a műtő szó, mert ez azt jelenti, hogy most már van esélye Joshnak. Épp csak az azonnali műtő és röntgen gondolata több aggodalmat kelt bennem, mint amennyit eloszlatott…
- Ő Josh Harrow. Én Spade. - nem áll szándékomban a rangjelzésemet megemlíteni, hiszen csak az udvariasság kedvéért említettem meg a nevem, és már hátat fordítottam annak az életnek. Josh neve a lényeges, és az, hogy ha van orvosi kartonja, le tudják kérni az adatait. Nekem pedig a szüleit kell értesítenem. Eddig nem tettem meg, mert az volt az első, hogy ideérjek. Sebességtúllépés közben pedig nem állt szándékomban még sms-t is küldeni. Most viszont megérzésem szerint szükség lesz még információra, így továbbra is követem Doktor Nym-et és persze Josht. És ahogy sejtettem meg is érkezik az első kérés.
- Labdázás közben elesett, és beütötte a fejét, egy kő darabba. Azóta eszméletlen. - egy futó pillantást vetettem a fejére, hogy vérzik-e, de szerencsére, legalább a fejbőrét nem sértette fel semmi. Így az elsődleges a kórház volt, mert én eszközök híján nem tudtam volna tenni érte semmit sem.
- Értesítem a szüleit. Én az óvóbácsija vagyok. - van ennek egy hivatalos megnevezése is, de én sosem szégyelltem ezt az elnevezést. Épp ellenkezőleg. A gyerekek visszaadták nekem azt, amit Irakban elveszítettem, és az, hogy az én hibámból ez történik… Még nincs itt a helye az önmarcangolásnak.
Ezért a telefonomat előveszem, és futok Doktor Nym és Josh hordágya mellett egészen addig, amíg még engem is beengednek. A műtő előtt már minden bizonnyal várakoznom kell, és addigra Mr. Harrow telefonszámát is megtalálom. Egyszer neki szaladtam ugyan a falnak, de ez sem zökkentett ki. Csak Josh mellett akarok lenni, amíg lehet. Az pedig egyelőre nem érdekel, hogy érzékeltem valami furcsát Doktor Nym felől. Elhessegettem a gondolatot, és a megérzést, mert egyedül Josh élettelen arcát tudtam nézni. Ám ha szólnak hozzám minden bizonnyal válaszolni fogok. Ha pedig már nem lehetek Josh mellett megpróbálom összeszedni magamat. Nem érezhetik a szülők rajtam, hogy mekkora a baj, és egyébként sem tudok semmit mondani, amíg nincs meg a röntgen eredmény.  Így a hívás gombra csak lassan tudok rányomni. Nagyon lassan…
Frederik Spade
Frederik Spade

Play by : Mihail Varshavski

Back to top Go down

One breath Empty Re: One breath

Post  Rachel Nym Tue May 09, 2023 10:09 pm

One Breath
Frederick & Josh - Terra - Jelen

Nyolcórás műtét meg sem kottyanna, ha nem Terrán lennék. Az itteni gravitáció és a dimenzió sűrűsége ... kell edződni hozzá. Mint ahogy a terraiakhoz is, ám türelemmel vagyok velük, hősként tekintek rájuk, mert én magam képtelen lennék úgy élni, mint ők: és a környeztet is nehéz elviselnem.
Itt azonban muszáj voltam ittlenni. Nem játszhatok angyalt, ők is úgy mindenhatóak, hogy a szabad akaratba nem avatkozhatnak bele.
Nekem viszont egy üzentet kellett átadnom az előttünk fekvőnek, azt pedig éppen a mezsgyén tudom átadni, igaz, közvetítéssel. Élnie kell. Válasszák meg, legyen politikus, mert ő lesz az egyik, aki majd segít az új társadalmi normák megalapozásában. Ám éppen ezért nagyon nehéz előélete volt.
Elégedetten veszem le a kesztyűt és a maszkot. Nem vágyok terrai kávéra, ellenben Haildre igen. A virág velem tartott,  s szeretem nézegetni, ahogy az ablakban a nap fényét szívja magába.
Odáig azonban nem jutok el, mert egy olyan jelenet van előttem, ami nagyon sürgősségre utal. A nővér csak a kisgyereket nézi, és látni, ahogy leblokkolt. Hiába, nemrég kezdett.
Odaszaladok, közben már adom is az utasítást a sürgősségi műtétre.
- A négyesbe, azonnali röntgent is! - közben már vizsgálom, mielőtt még odaérnék, útközben elindítom a mellettem lévő hordágyat.
- Nym vagyok. - ah, itt valami mást is kell mondani. - Doktor. Tegyük a hordágyra.
Közben már a kezem szakavatottan átveszi a gyermeket, hogy a hordágyra tegyem, s megtalálom a sérülést. Kell gyógyítani, ehhez a műtéttel már elkésünk. Meg is teszem, érzem, ahogy kezd gyógyulni.
- Mondja el,  mi történt, röviden. - s már tolom is a műtőbe az ágyat, rajta a gyermekkel, a nővér eltűnik, hogy pár másodperc múva már utánunk szaladjon, hogy segítsen.
S valami mást is észreveszek. Mintha ismerném a férfit. Ami nem elképzelhetetlen, sok mindenkivel összefutok.
Emme

Rachel Nym
Rachel Nym

Origin : Arcturus
Play by : Rachel McAdams

Back to top Go down

One breath Empty One breath

Post  Frederik Spade Tue May 09, 2023 8:03 pm

Egyetlen lélegzetvétel… Olykor ennyi is elég, hogy minden megváltozzon. Mosolyogva, és jól esően szívtam magamba az oxigént, amikor Josh elkapta a labdát, hiszen a gyermeki kacaj végigkísérte azt a mozdulatot is, amivel hátrébb lépett, hogy lendületet vegyen egy újabb dobáshoz. Azonban mire kiengedtem a levegőt, már tudtam, hogy semmi sem lesz ugyanaz. Láttam az esést, és azt is ahogy az apró fejecske a kőhöz ér. Hiába mozdultam, hogy elkaphassam, talán gyorsabban is, mint egy ember tenné, de túlságosan is messze voltam…
A társai nem értették, hogy mi történt. Számukra ez csak egy játék, és hangosan nevetni kezdtek azon, hogy Josh milyen ügyetlen volt. Meg akartam őket tartani ebben a hitben, hogy  csak ennyi történt, de a félelem, hogy valami komoly történt, túlságosan is a hatalmába kerített, az ösztönnel egyetemben, ami cselekvésre késztetett.
- Mindenki menjen vissza azonnal az épületbe Miss Cardisshoz. - sosem szóltam még hozzájuk ilyen erélyesen, ezért többen meg is szeppentek. Én azonban már nem tudtam ezzel foglalkozni. Addigra már Josh mellett guggoltam, és a sérülését néztem. És az eszméletlen kis testét…
- Nem mondom még egyszer. Induljatok. - elég volt, hogy egy gyerek megértette, hogy ez már nem a játék része. A többiek ugyanis elindultak utána, és hallottam, hogy már azon vitáznak, hogy melyik mesét kérjék Miss Cardisstól. Nem tudtam megvárni, hogy ez kiderüljön. Josh felemeltem, és a karomban tartva, rohanni kezdtem az autóm felé. Nincs messze a kórház…

***

Ismerem a bejelentkezési protokollt, de nem érdekel. Josh még mindig eszméletlen, és érzem, hogy a szívverése is gyengülni kezdett. Ezért szaladtam ugyan a sürgősségi felé, de mikor megláttam az első orvost, nagyon határozottan megálltam előtte.
- Jó napot. Sajnálom, tudom, hogy nem ez a menete, de ennek a kisfiúnak sürgős ellátásra van szüksége. Elesett, és beütötte a fejét. Azóta eszméletlen. A szívverése pedig egyre gyengébb… - talán egy levegőre mondtam ki, vagy minden szó után kétségbeesetten szívta a tüdőm az oxigént… fogalmam sincs. A saját elszabadult szívverésem, és lélegzetem már régóta nem érzékelem. Csak az számít, hogy Josh rendben legyen. Ezért, ha az előttem álló orvos nem tud segíteni, tovább megyek, egészen addig, míg valaki meg nem hallgat… A kis kezét pedig a markomban fogom végig, és továbbra is tartom a karomban, míg egy vizsgáló asztalra nem tehetem.
Frederik Spade
Frederik Spade

Play by : Mihail Varshavski

Back to top Go down

One breath Empty Re: One breath

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum